Aan deze mogelijkheid heb ik ook gedacht, maar ik vond het mooier om een niet-afgezaagde crank te gebruiken. Maar als mooi een argument is (ja natuurlijk!) dan is het ook een voordeel om links en rechts dezelfde crank te hebben, ook al is de rechter afgezaagd. Met de Miche Young kan dat weer niet, dan moet ik links een andere crank nemen.DieAnder schreef op dinsdag 22 december 2020 @ 00:38:
[...]
Wat die korte crank betreft, je zou een 'reguliere' (dus niet-jeugd) rechtercrank een stuk in kunnen laten korten en daar de pendel aan hangen. Als je een crank kiest met 110 of 130 mm steekcirkel heb je een hele ruime keus aan kettingbladen.
De huidige setup is met twee bladen, crankverkorter en pendel behoorlijk breed, ik ben dus wel wat gewend, maar je hebt gelijk dat smaller beter is. Met m-engineering heb ik begin dit jaar trouwens gemaild en zij gaven o.a. het advies om een frame met schroefdraad in het trapasgat te nemen.Als je dan voor een set-up met 1x11 of 1x12 kiest bespaar je je het binnenblad, en kun je met een smallere trapas toe, waardoor de constructie met de pendel niet onnodig breed gaat worden.
In Ritzelrechner heb ik me nooit verdiept, want ik snapte het op eerste gezicht niet zoJe fietst nu toch ook? Dan zou ik je huidige setup eens in ritzelrechner zetten,
De combinatie 42/14-15 bevalt mij goed, dus ik zat hier aan te denken:
https://ritzelrechner.de/...6,17,19,21,24,28&UF2=2150
Zie ik hier iets over het hoofd? Ik rij alleen over de Utrechtse Heuvelrug en heb op mijn huidige fiets volgens mij nooit zwaarder getrapt dan 52/15.
Goed om te weten dat het nog mogelijk is.Okay, toch antwoord:
Als je de 9 speed weg gaat kan je bij Rose nog verschillende 9 speed cassettes scoren. Shimano 105 en Ultegra, of Campagnolo. Race cassettes hebben kleinere stapjes tussen de versnelling dan MTB cassettes.
Let er wel op dat dan ook 9 speed shifters nodig hebt.
Dankjewel!