Wow, bedankt voor alle reacties

Ramon 73 schreef op woensdag 20 mei 2020 @ 08:00:
[...]
Kijk wellicht eens naar Ultegra met velgremmen.
Scheelt in prijs én gewicht, voor mij de ideale combinatie. Nog lichter dan Ultegra met schijfrem en weer goedkoper. Bij Mantel zie ik de Addict weliswaar alleen met schijfremmen.
Wat betreft schijf of velgrem, heel simpel, ik vind schijven mooier, en ik wil gewoon wat nieuws

. Ik
denk dat het iets toekomstvaster is. Ik heb overigens nooit problemen gehad met velgremmen inderdaad; ook niet met heuvels. Gewicht vind ik niet erg belangrijk. De dark blue uitvoering is er alleen in schijf versie (omdat ze die leveren op skinwall 30mm banden denk ik, puur design dingetje dus, want de velg versie staat op 28mm). Ik wil het blauwe frame, dus schijven: it is. Geen discussie voor nodig verder.
NB: Mantel staat trouwens vol met schijfremfietsen, er zal ook vast meer marge op zitten.
Wel een goed idee om er Ultegra schijven in te steken

Staat op de boodschappenlijst!
Dat gevoel had ik ook, volgens de verkoper zou 58 met deze scott voor mij te groot zijn. Ik heb nu een 56 laten komen, die stond niet in de winkel.
Ultegra is een grijze muizen groep, in alles iets duurder maar niet significant beter tenzij het Di2 is. Ik zou voor 105 gaan of direct de stap naar elektronisch schakelen (absoluut geen must, wel leuk). Ultegra bij een verder identieke fiets vind ik persoonlijk zonde van de meerprijs.
Die keus heb ik inmiddels ook gemaakt, Di2 vind ik niet nodig. (Ik weet dat het niet vaak nodig is, maar het idee om je fiets te moeten opladen alleen al

). Ik zag trouwens dat de Ultegra uitvoering géén specifieke Ultegra cassette heeft.
Zadel en banden zijn in principe prima dingen om bij aankoop (kostenloos) te laten vervangen. De remschijven kun je desnoods zelf vervangen. Zo lang ze nog nieuw zijn houden ze hun waarde bij doorverkoop wel en koop je een setje DA/Ultegra of SRAM schijven. Zodra je er een paar keer mee gaat rijden verliezen ze hun waarde snel.
Voorgemonteerde artikelen ruilen ze niet zomaar om begreep ik, maar dat was inderdaad ook mijn idee om ze er meteen bij te regelen. Ik ga de volgende keer vragen of ze voor de looks even een voorwiel willen wisselen met de andere uitvoering, zodat ik kan zien hoe het eruit ziet. (Ze staan naast elkaar dus dat moet geen probleem zijn)
Qua korting valt er wel een mouw aan te passen denk ik, zeker als mijn vrouw ook de knoop doorhakt en we in 1 keer 2 fietsen kopen.
Of mijn vrouw echt een andere koopt is nog wel afwachten, ze heeft nu een
Giant Escape RX2 en na iedere rit vertelt ze me momenteel hoe heerlijk ze er op fietst.