Vliegen, Techniek en achtergrond Vorige deel Overzicht Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 14 ... 119 Laatste
Acties:
  • 1.070.933 views

  • Jelte,89
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 18-08 16:30

Jelte,89

Woodworking

Die kraan is gebruikt voor het lossen van stukgoed :)

Revive the guild!


Acties:
  • +1 Henk 'm!
De romp voor de 10.000e Boeing 737 is onderweg van Wichita, Kansas naar de Boeing Renton Factory in Renton, Washington. Deze 737 MAX 8 zal als N8717M voor het Amerikaanse Southwest vliegen.
De maatschappij is de grootste 737 klant en heeft - inclusief al de al in gebruik zijnde geleverde toestellen - 1011 orders voor de 737.
Ze vliegen momenteel met 712 737's rond, waaronder 13 737 MAX 8.
Na de Douglas DC-3 is het de meest geproduceerde verkeersvliegtuig ooit.

Afbeeldingslocatie: https://pbs.twimg.com/media/DWBYpU_VAAEecb6.jpg
Afbeeldingslocatie: https://pbs.twimg.com/media/DWBYlW6U0AAsvg8.jpg

  • upclocker
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 09:24
Piet91 schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 15:12:
De romp voor de 10.000e Boeing 737 is onderweg van Wichita, Kansas naar de Boeing Renton Factory in Renton, Washington. Deze 737 MAX 8 zal als N8717M voor het Amerikaanse Southwest vliegen.
De maatschappij is de grootste 737 klant en heeft - inclusief al de al in gebruik zijnde geleverde toestellen - 1011 orders voor de 737.
Ze vliegen momenteel met 712 737's rond, waaronder 13 737 MAX 8.
Na de Douglas DC-3 is het de meest geproduceerde verkeersvliegtuig ooit.

[afbeelding]
[afbeelding]
Is toch wel ongelooflijk eigenlijk dat die DC-3 dus nog steeds meest geproduceerd is. Helemaal omdat in die tijd de luchtvaartindustrie nog een stuk kleiner was. Dat aantal is dan wel inclusief de C-47 neem ik aan?

  • Deadsy
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 14-09 19:00
upclocker schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 18:25:
[...]


Is toch wel ongelooflijk eigenlijk dat die DC-3 dus nog steeds meest geproduceerd is. Helemaal omdat in die tijd de luchtvaartindustrie nog een stuk kleiner was. Dat aantal is dan wel inclusief de C-47 neem ik aan?
Vergeet niet dat het massaal geproduceerd werd voor de oorlog.

  • upclocker
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 09:24
Deadsy schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 18:46:
[...]


Vergeet niet dat het massaal geproduceerd werd voor de oorlog.
Ja daarom zal het waarschijnlijk inclusief C-47 zijn lijkt me

Verwijderd

Nou @Piet91 nu ben ik eigenlijk wel benieuwd naar het aantal DC3/C47 toestellen wat dan is gebouwd. ;-)

  • franssie
  • Registratie: Februari 2000
  • Nu online

franssie

Save the albatross

Wiki komt tot 16000 Wikipedia: Douglas DC-3 nog steeds een fors aantal.

edit: met alle respect het is een beetje de 2CV van de luchtvaart - simpel en waanzinnig effectief stabiel en comfortabel vliegtuig. Met de DC-11 en de 747heb ik ook wel wat maar de DC3 (en haar geluid) is echt een soort liefde - loop altijd naar buiten als ze over vliegt hier.

edit2: Er schijnen zelfs meer DC3's nu nog te vliegen (3000) dan er 747's ooit zijn gebouwd (1570)

[ Voor 63% gewijzigd door franssie op 15-02-2018 20:44 ]

franssie.bsky.social | 🎸 Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing | Een goed probleem komt nooit alleen | Gibson guitar Fender Guitar God Damn Guitar


Acties:
  • +3 Henk 'm!
upclocker schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 18:25:
Is toch wel ongelooflijk eigenlijk dat die DC-3 dus nog steeds meest geproduceerd is. Helemaal omdat in die tijd de luchtvaartindustrie nog een stuk kleiner was. Dat aantal is dan wel inclusief de C-47 neem ik aan?
Dat is inclusief alle varianten inderdaad.
De eerlijkheid gebied te zeggen dat er eigenlijk maar 607 reguliere DC-3's zijn gebouwd, de rest waren militaire toestellen en in Japan en de Sovjet-Unie gebouwde toestellen.
Maar allemaal gebaseerd op de DC-3.
Deadsy schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 18:46:
Vergeet niet dat het massaal geproduceerd werd voor de oorlog.
Dat is dé reden voor de enorme productie. Tijdens de DC-3 productie brak de Tweede Wereldoorlog uit.
Veel al gebouwde DC-3's werden in militaire service gebracht en vele door luchtvaartmaatschappijen bestelde toestellen die nog op de productielijn stonden werden omgezet voor militaire services.

Na de oorlog was er dus een enorm aantal geproduceerde toestellen en duizenden werden toen weer massaal ingezet voor civiel gebruik. Douglas kwam met de grotere, krachtigere Super DC-3 maar deze werd geen succes; vanwege de enorme voorraad aan goedkope DC-3's, met enorme voorraden aan onderdelen was deze veel aantrekkelijker.
Verwijderd schreef op donderdag 15 februari 2018 @ 19:38:
Nou @Piet91 nu ben ik eigenlijk wel benieuwd naar het aantal DC3/C47 toestellen wat dan is gebouwd. ;-)
In totaal 16.079:
- 607 civiele varianten.
- 10.048 C-47 en C-53.
- 4.937 onder licentie gebouwd in de Sovjet-Unie als Lisunov Li-2.
- 487 onder licentie gebouwd in Japan als de Showa/Nakajima L2D L2D.

Nog steeds maar een fractie van het meest gebouwde toestel; de welbekende Cessna 172 met ruim 44.000 stuks.
Als je kijkt naar het totaal aantal orders halen de 737 en A320 het aantal van de DC-3 nog steeds niet.
Die hebben respectievelijk 14.543 en 14.135 orders waarvan er nog 4.648 en 6.135 open staan.
Maar zowel de 737 als A320 zal natuurlijk nog jaren worden gebouwd dus beiden zullen de DC-3 uiteindelijk wel voorbij gaan.

[ Voor 7% gewijzigd door Piet91 op 15-02-2018 21:11 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online
Wat dat betreft is dit lijstje ook wel aardig.

Staan wel aardig wat civiele toestellen waarvan er meer van geproduceerd zijn dan de DC-3 nog. Een hoop Cessna's, Pipers en Beechcrafts, maar bijvoorbeeld ook de Antonov An-2, waar er ruim 18.000 van zijn geproduceerd (zo'n 2000 stuks meer dan de DC-3 dus).

Virussen? Scan ze hier!


  • ASW1
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 14-09 22:21
Vooral verbazend hoeveel DC3's er nog rondvliegen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Nice! Het is bijna een MD-11 met zoveel mooie vortex! :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!
STEVIGE GROEICIJFERS AIR FRANCE-KLM OVER BOEKJAAR 2017
PARIJS - Luchtvaartcombinatie Air France-KLM heeft boekjaar 2017 afgesloten met een operationele winst van 1,4 miljard euro. Dat is bijna 42 procent meer dan een jaar eerder. Maatregelen om de pensioenrisico’s te verkleinen zorgen echter onderaan de streep voor een nettoverlies van 274 miljoen euro.

Het aantal vervoerde reizigers kwam uit op 99 miljoen, een groei van dik 5,5 procent. Ook de relatief lage olieprijs had een gunstige invloed op de resultaten. De omzet steeg naar bijna 26 miljard euro.

KLM was met 910 miljoen euro opnieuw belangrijk in de operationele resultaten, waarbij de kanttekening moet worden geplaatst dat het personeelsbestand fors kleiner is dan bij Air France. "De resultaten van 2017 laten zien dat we op de goede weg zijn. Dankzij de inzet van alle KLM’ers en het vertrouwen van onze klanten en partners is nog niet eerder in de KLM-geschiedenis zo’n goed operationeel resultaat bereikt. KLM heeft over 2017 een record operationeel resultaat van 910 miljoen euro bereikt. Zeker als we ook kijken naar de verbetering van onze operationele marge van 6,9 procent naar 8,8 procent. De verbetering van 229 miljoen euro wordt voor een groot deel gedreven door hogere inkomsten per eenheid, vooral veroorzaakt door een gunstige marktontwikkeling. Ook onze medewerkers profiteren mee van deze resultaatverbetering, omdat hierdoor de winstuitkering nog hoger uitvalt dan vorig jaar. De 2017 resultaten laten zien dat de uitvoering van onze, eind 2014 ingezette, KLM strategie van kosten besparen enerzijds en investeren anderzijds, werkt. Dit betekent niet dat we achterover kunnen leunen. We zijn heel hard op de goede weg, ons huis staat, maar onze concurrenten bouwen wolkenkrabbers. Daarom is het noodzakelijk dat we blijven groeien en investeren, zodat we zélf het spel (mede) kunnen bepalen", aldus KLM-topman Pieter Elbers.

De kosten per gevlogen kilometer, afgezien van de uitgaven aan brandstof, bleven afgelopen jaar op nagenoeg hetzelfde peil als in 2016, Voor 2018 mikt Air France wel weer op een daling, met 1 tot 1,5 procent.

De schuld van Air France-KLM is afgelopen jaar gedaald van 3,7 miljard naar 1,7 miljard euro. Dat is mede te danken aan samenwerkingspartners Delta Air Lines en China Eastern, die afgelopen zomer allebei flink investeerden in ruil voor een belang.

De verbeterde financiële situatie biedt Air France-KLM ruimte om dit jaar bij elkaar 2 miljard tot 2,5 miljard euro ter investeren. KLM neemt daarvan ruim 1 miljard euro voor haar rekening. Dat geld wordt onder meer gestoken in vernieuwing van de vloot en digitalisering.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
SCHIPHOL VERDUBBELT TAXIBAAN OVER A4 VOOR GROTERE VEILIGHEID
SCHIPHOL - Om de veiligheid op Schiphol te verbeteren neemt de luchthaven samen met de luchtvaartsector en de overheid een serie maatregelen. Eén daarvan is een verdubbeling van de bestaande taxibaan die met een viaduct over de A4 gaat. Dat moet leiden tot een verminderingen van het aantal vliegtuigen dat de start- en landingsbanen kruist.

“Een verdubbeling van die taxibaan leidt ertoe dat we een dubbele rondweg rondom Schiphol voor vliegtuigen krijgen”, zei Schiphol-topman Jos Nijhuis vrijdagochtend.

De verdubbeling van de taxibaan tussen de Kaagbaan en de Zwanenburgbaan heeft de nodige voeten in de aarde. “Om dat te kunnen doen moet een aantal vrachtgebouwen wijken. Daarom moeten we nieuwe vrachtgebouwen creëren aan de zuidoostkant van de luchthaven. Dat is een aardige verschuiving, die in de komende jaren plaatsvindt.” Volgens Nijhuis is het project in 2021 gereed.

De Onderzoeksraad voor Veiligheid publiceerde vorig jaar een rapport, waarin aanbevelingen worden gedaan voor het verbeteren van de veiligheid op Schiphol. Om de risico’s beter te beheersen wordt een sectorbreed integraal veiligheidsmanagementsysteem ingericht.

“In een gezamenlijke roadmap safety improvement verzamelen we de acties die we nemen om veilige groei mogelijk te maken, bijvoorbeeld door het verminderen van het aantal baankruisingen”, zei Nijhuis.
Afbeeldingslocatie: https://www.luchtvaartnieuws.nl/sites/default/files/styles/artikel/public/website_633x300/slider-schiphol/schiphol_taxibaan_c_google_maps_-_816.jpg?itok=xLJLzArD

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hmmbob
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 14-09 21:48
En dat biedt meteen meer mogelijkheden richting de Polderbaan.

Sometimes you need to plan for coincidence


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 14-09 13:08

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

Hmmbob schreef op zaterdag 17 februari 2018 @ 08:59:
En dat biedt meteen meer mogelijkheden richting de Polderbaan.
Oh god nee. Moest een keer mijn broer van de trein halen nadat hij in Schiphol geland was. Landde hij in Den Helder Zuid, trein van een half uur later als wanneer hij wel op Schiphol geland was.
Kut voor Zwanenburg misschien, maar ik snap echt niet waarom ze die baan niet direkt naast de Zwanenburgbaan hebben gelegd.

Signatures zijn voor boomers.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 09:01

Onbekend

...

Het idee van een extra taxiweg lijkt mij niet verkeerd. Dit is niet alleen maar veiligheid, maar je kunt ook veel sneller een vliegtuig laten taxiën.

Ik ben eigenlijk eerder benieuwd naar de echte (uitbreidings)plannen van Schiphol over 50 jaar. Die Polderbaan ligt gewoon te ver weg van de gates, en taxiën van elk vliegtuig kost aardig wat geld. Op een gegeven moment zal dat financieel niet meer interessant zijn....

Speel ook Balls Connect en Repeat


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 14-09 20:56

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

Die polderbaan is gewoon de eerste baan voor de tweede terminal (ze hebben er al een extra verkeerstoren).

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online
Huh, gaat Schiphol afstappen van het "één terminal"-principe en toch een tweede terminal bouwen?

Heb je een bron daarvoor?

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 14-09 20:56

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

wildhagen schreef op zaterdag 17 februari 2018 @ 11:17:
Huh, gaat Schiphol afstappen van het "één terminal"-principe en toch een tweede terminal bouwen?

Heb je een bron daarvoor?
Alleen de vloek van Cassandra helaas.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fly-guy
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
wildhagen schreef op zaterdag 17 februari 2018 @ 11:17:
Huh, gaat Schiphol afstappen van het "één terminal"-principe en toch een tweede terminal bouwen?

Heb je een bron daarvoor?
Al in de begin jaren van deze eeuw waren er plannen voor een terminal tussen de zwanenburg- en polderbaan, inclusief een monorail naar de bestaande bouw.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online
Fly-guy schreef op zaterdag 17 februari 2018 @ 12:04:
[...]

Al in de begin jaren van deze eeuw waren er plannen voor een terminal tussen de zwanenburg- en polderbaan, inclusief een monorail naar de bestaande bouw.
Ah, dat had ik even gemist idd. Is het al bekend wanneer die 2e terminal zal openen dan?

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fly-guy
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
wildhagen schreef op zaterdag 17 februari 2018 @ 12:05:
[...]


Ah, dat had ik even gemist idd. Is het al bekend wanneer die 2e terminal zal openen dan?
Heb geen idee of die plannen nog actueel zijn, ze zijn in ieder geval al voor de financiële crisis in de ijskast gezet. En met het plafond qua aantal vluchten zie ik het niet op korte termijn gebeuren.

Acties:
  • +2 Henk 'm!
wildhagen schreef op zaterdag 17 februari 2018 @ 12:05:
Ah, dat had ik even gemist idd. Is het al bekend wanneer die 2e terminal zal openen dan?
Men gaat eerst richten op de nieuwe - nog naam te geven - A-pier (te openen in 2019) die de grootste pier van Schiphol zal worden. Daarna de nieuwe terminal in 2023.
Daarmee kunnen ze doorgroeien naar 80 miljoen passagiers per jaar.

Aan die nieuwe terminal zouden later als het moet nog 2 extra pieren gebouwd kunnen worden.

Afbeeldingslocatie: https://zakenreis.nl/data/wp-content/uploads/2016/01/Slider-Schiphol-A-pier.gif

Dit soort plannen zie je natuurlijk ook al jaren langskomen.
Maar het is maar zeer de vraag hoe dat ooit gaat uitpakken.
Dan heb je het inderdaad over 20-30+ jaar in de toekomst.

Afbeeldingslocatie: https://zoek.officielebekendmakingen.nl/dossier/30494/kst-30494-2-9.gif
Afbeeldingslocatie: https://i298.photobucket.com/albums/mm277/wingsforever_2008/EHAMindetoekomst01.jpg

Zou er persoonlijk niets over durven te zeggen. Met de huidige ontwikkelingen die nu gaande zijn (nieuwe toestellen, LCC-maatschappijen, kosten-structuur, vliegroutes, maatschappelijke druk etc. etc.) zijn er nog zoveel aspecten die nog onduidelijk zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SnowDude
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 13-09 18:52
Vandaag voor het eerst mee gemaakt dat mijn vliegtuig omdraaide. Boven Dronten draaiden we weer om naar Schiphol wegens een technisch probleem. Terug op Schiphol kregen we een ander toestel en met twee en een half uur vertraging stegen we voor een tweede keer op.

Ben eigenlijk wel nieuwsgierig wat er aan de hand was, maar dat zal ik vast nooit terug vinden. (Was de KL1947 naar Krakow)

All electric components run on smoke. If you let the smoke out, they won't work anymore.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • menzo
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 06:56
SnowDude schreef op zondag 18 februari 2018 @ 19:46:
Vandaag voor het eerst mee gemaakt dat mijn vliegtuig omdraaide. Boven Dronten draaiden we weer om naar Schiphol wegens een technisch probleem. Terug op Schiphol kregen we een ander toestel en met twee en een half uur vertraging stegen we voor een tweede keer op.

Ben eigenlijk wel nieuwsgierig wat er aan de hand was, maar dat zal ik vast nooit terug vinden. (Was de KL1947 naar Krakow)
Je zou deze site in de gaten kunnen houden maar het is niet zeker dat het er op komt.
http://avherald.com/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Evianon
  • Registratie: Mei 2014
  • Laatst online: 10:45
SnowDude schreef op zondag 18 februari 2018 @ 19:46:
Terug op Schiphol kregen we een ander toestel en met twee en een half uur vertraging stegen we voor een tweede keer op.
Volgens Flightradar ben je de 2e keer met hetzelfde toestel vertrokken. Snel gefixt.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SnowDude
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 13-09 18:52
Evianon schreef op zondag 18 februari 2018 @ 20:26:
[...]


Volgens Flightradar ben je de 2e keer met hetzelfde toestel vertrokken. Snel gefixt.
waren beide Embrear’s maar wel twee verschillende toestellen. (Of ze hebben heel snel de nieuwe livery op het toestel gespoten :P) Er was een monteur heel druk bezig in de avionicsbay onder de cockpit. En ze waren naar de horizontal stabi aan het kijken. Zal vast een rotte sensor zijn geweest ofzo.

All electric components run on smoke. If you let the smoke out, they won't work anymore.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • daxy
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 10:58
Vandaag is het mijn beurt om terug te keren naar Schiphol (KL1169). Na ongeveer 30 minuten vluchttijd heeft de captain besloten om terug te keren aangezien de toiletten het (allemaal) niet doen. Met nog 2 uur te gaan, en de mogelijkheid dat ze helemaal niet meer terug mogen vliegen vanuit Helsinki, hebben ze besloten terug te keren.

Straks poging twee :)

Do not argue with a fool. He will drag you down to his level and beat you with experience.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Propane
  • Registratie: Augustus 2008
  • Niet online
Iemand vergeten de tanks te vullen :+

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • oohh
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 10:49
Propane schreef op dinsdag 20 februari 2018 @ 16:33:
Iemand vergeten de tanks te vullen :+
Of vergeten te legen :o

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
wildhagen schreef op zaterdag 17 februari 2018 @ 12:05:
[...]


Ah, dat had ik even gemist idd. Is het al bekend wanneer die 2e terminal zal openen dan?
Zie ook Piet91 in "Vliegen, Techniek en achtergrond"

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Airbus delivers its first A350-1000 to launch customer Qatar Airways
Airbus has delivered the world’s first A350-1000 widebody airliner to launch customer Qatar Airways at a delivery event in Toulouse, France. The aircraft is the first of 37 A350-1000s ordered by the carrier and is the first ever Airbus aircraft fitted with the revolutionary new Qsuite seats, offering the first ever double bed in Business class. Qatar Airways is the world’s largest A350 XWB family customer with 76 aircraft on order and the largest A350-1000 customer.
Afbeeldingslocatie: https://airbus-h.assetsadobe2.com/is/image/content/dam/events/ceremony/delivery/A350-1000-Qatar-Airways-first-delivery-First-in-1000-002.jpg?wid=1000
Afbeeldingslocatie: https://pbs.twimg.com/media/DWP3ItNWAAEQCwN.jpg:large

Acties:
  • +1 Henk 'm!
Straks om 21:26 - 22:00 uur op NPO2; De Monitor
Schiphol is de afgelopen jaren sterk gegroeid en die trend zal in de komende jaren naar verwachting doorzetten. De nationale luchthaven is goed voor de economie en bovendien willen we ook massaal op vakantie. Maar er is een keerzijde. Sommige omwonenden ervaren (geluids)hinder en zitten niet te wachten op nog meer vluchten. Bovendien mag er rondom de luchthaven sinds kort ook makkelijker worden gebouwd. Maar hoe rijmen de groei van Schiphol en meer woningen met elkaar? Wat is de invloed van vliegtuiggeluid op mensen die er wonen en nog gaan wonen? En waarom moeten nieuwe bewoners tekenen dat ze zich bewust zijn van de mogelijke geluidshinder? Is dat slechts informatievoorziening of zit er meer achter?

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • LordSinclair
  • Registratie: Oktober 2014
  • Laatst online: 11:01
Piet91 schreef op dinsdag 20 februari 2018 @ 21:06:
En waarom moeten nieuwe bewoners tekenen dat ze zich bewust zijn van de mogelijke geluidshinder?
Dat is een goede zaak, laat mensen er bewust van worden waar ze gaan wonen. Voor je het weet staan ze te klagen bij de deuren van Schiphol over iets waar ze zich al van bewust hadden moeten zijn sinds de beslissing daar te gaan wonen.

There's no need to kneel, I'm a very democratic sort of lord.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sand0rf
  • Registratie: Oktober 2005
  • Nu online
Besluit uitbreiding Lelystad Airport met minstens een jaar uitgesteld

Cora van Nieuwenhuizen, minister van Infrastructuur en Waterstaat, wil het besluit over de mogelijke uitbreiding van Lelystad Airport met minstens een jaar uitstellen. Dat bevestigen bronnen naar aanleiding van een bericht van RTL Nieuws.

Van Nieuwenhuizen geeft woensdagochtend een persconferentie over de uitbreiding van de luchthaven. In eerste instantie zouden er vanaf 2019 ook burgervluchten op Lelystad Airport vliegen, maar de minister heeft meer tijd nodig om onderzoek te doen naar onder meer geluidsoverlast.

Lelystad Airport zou vanaf april 2019 een deel van de vakantievluchten van Schiphol over moeten nemen, maar tegen de uitbreiding van het vliegveld in Flevoland is veel weerstand. Veel mensen vrezen voor geluidsoverlast.

Er is onder meer onduidelijkheid over het aantal vliegbewegingen, oftewel het aantal starts en landingen. Begin februari kwam naar buiten dat bij de bouw van Lelystad Airport rekening wordt gehouden met een maximumaantal van zestigduizend in 2043. Dat is flink meer dan het plafond van 45.000 vliegbewegingen dat in de huidige plannen is opgenomen.

Nog voor de zomer zal een passagiersvliegtuig over het oosten van Nederland vliegen via de aanvliegroutes naar het vliegveld van Lelystad. Dankzij deze vlucht zouden bewoners "realistisch" moeten ervaren hoeveel geluid de vliegtuigen maken, aldus het ministerie van Infrastructuur.
Bron: Nu.nl

Als dit waar is zullen er een hoop mensen blij zijn (inwoners van Overijssel, Gelderland, Utrecht, Drenthe) maar ook mensen minder blij zijn (Voornamelijk KLM).

/post


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Freak187
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 10:45

Freak187

geen

LordSinclair schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 08:34:
[...]

Dat is een goede zaak, laat mensen er bewust van worden waar ze gaan wonen. Voor je het weet staan ze te klagen bij de deuren van Schiphol over iets waar ze zich al van bewust hadden moeten zijn sinds de beslissing daar te gaan wonen.
Beetje laat he? Jarenlang worden er rapporten gepubliceerd dat de impact op de omgeving ontzettend groot is en dat de grens bereikt is. En opeens komen er daarna weer nieuwe rekenmethoden waaruit blijkt dat groei ineens toch weer mogelijk is. Je wordt als burger in de buurt van Schiphol echt genaaid waar je bijstaat. En tuurlijk, Schiphol is heel belangrijk voor de economie, maar wees eerlijk over de groei. Mensen aan het lijntje houden is frusterend en uiteindelijk pakken de burgers alles aan om te traineren.

Kia Niro-EV 2024


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 14-09 20:56

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

Freak187 schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 10:23:
[...]
Beetje laat he? Jarenlang worden er rapporten gepubliceerd dat de impact op de omgeving ontzettend groot is en dat de grens bereikt is. En opeens komen er daarna weer nieuwe rekenmethoden waaruit blijkt dat groei ineens toch weer mogelijk is. Je wordt als burger in de buurt van Schiphol echt genaaid waar je bijstaat. En tuurlijk, Schiphol is heel belangrijk voor de economie, maar wees eerlijk over de groei. Mensen aan het lijntje houden is frusterend en uiteindelijk pakken de burgers alles aan om te traineren.
Ik heb totaal geen medelijden die mensen die daar na pakweg 1980 zijn komen wonen, toen was al bekend dat Schiphol door zou groeien en steeds meer geluidsoverlast zou geven. Ik heb wel mededogen met mensen die geboren zijn in de boerderij van hun opa, die daar al sinds 1880 staat en daar al hun hele leven wonen.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • upclocker
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 09:24
Freee!! schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 12:14:
[...]

Ik heb totaal geen medelijden die mensen die daar na pakweg 1980 zijn komen wonen, toen was al bekend dat Schiphol door zou groeien en steeds meer geluidsoverlast zou geven. Ik heb wel mededogen met mensen die geboren zijn in de boerderij van hun opa, die daar al sinds 1880 staat en daar al hun hele leven wonen.
Ben ik het ook mee eens. Wat ik overigens wel een goed punt vond in het programma, hoe kan je van te voren weten of je overlast zal ervaren als je ergens wilt gaan wonen. Je kan er heen gaan en dan denken dat het allemaal wel meevalt, maar als je er 's nachts wakker van blijft liggen dan valt het in een keer niet meer mee. Hoe kom je daar van te voren achter voordat je aan een huis vast zit. Vrij lastig lijkt mij aangezien de gevolgen van langdurige blootstelling aan geluidsoverlast ook vaak pas op langere termijn merkbaar zijn.

En wat de gemeente doet kan ik me ook wel in vinden, maar vind wel dat ze wat beter mogen voorlichten wat de gevolgen kunnen zijn als je er voor kiest om op zo'n nieuwe locatie te gaan wonen.

Vond het overigens een veel beter programma dan die zembla van een tijdje terug.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freak187
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 10:45

Freak187

geen

Freee!! schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 12:14:
[...]

Ik heb totaal geen medelijden die mensen die daar na pakweg 1980 zijn komen wonen, toen was al bekend dat Schiphol door zou groeien en steeds meer geluidsoverlast zou geven. Ik heb wel mededogen met mensen die geboren zijn in de boerderij van hun opa, die daar al sinds 1880 staat en daar al hun hele leven wonen.
Ja dat is dus het punt. Iedere keer zegt Schiphol dat ze gaan groeien, iedere keer wordt daar een limiet van starts/landingen aan gehangen en iedere keer gaan ze over die limiet heen. Vervolgens rekt de overheid in samenspraak met Schiphol de limiet op en begint het van voren af aan. Dat is gewoon een vuil spelletje en ik kan me voorstellen dat buurtbewoners daar klaar mee zijn. Ik kan me zelfs herinneren dat Schiphol gewoon moedwillig over haar grenzen ging om te zien of ze ermee wegkwamen. Er worden allerlei discutabele metingen gehouden mbt geluid.

Kia Niro-EV 2024


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Dreamvoid
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online
Freee!! schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 12:14:
[...]

Ik heb totaal geen medelijden die mensen die daar na pakweg 1980 zijn komen wonen, toen was al bekend dat Schiphol door zou groeien en steeds meer geluidsoverlast zou geven. Ik heb wel mededogen met mensen die geboren zijn in de boerderij van hun opa, die daar al sinds 1880 staat en daar al hun hele leven wonen.
Nou ja, met de huidige grondprijzen kunnen die mensen als miljonair in Zuid-Frankrijk gaan wonen, ver van de geluidsoverlast.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 14-09 20:56

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

Freak187 schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 13:23:
[...]
Ja dat is dus het punt. Iedere keer zegt Schiphol dat ze gaan groeien, iedere keer wordt daar een limiet van starts/landingen aan gehangen en iedere keer gaan ze over die limiet heen. Vervolgens rekt de overheid in samenspraak met Schiphol de limiet op en begint het van voren af aan. Dat is gewoon een vuil spelletje en ik kan me voorstellen dat buurtbewoners daar klaar mee zijn. Ik kan me zelfs herinneren dat Schiphol gewoon moedwillig over haar grenzen ging om te zien of ze ermee wegkwamen. Er worden allerlei discutabele metingen gehouden mbt geluid.
Dat is al sinds voor 1980 aan de gang en dus ondertussen volkomen voorspelbaar. De enige reden dat het niet nog veel erger is, is dat vliegtuigen in die periode behoorlijk wat stiller zijn geworden.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SnowDude
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 13-09 18:52
Ik woon al 40 jaar in de directe omgeving en heb totaal geen last van Schiphol. De enige keer dat ik een vliegtuig echt hoor is als er oude kist op stijgt. De moderne vliegtuigen zijn echt een stuk stiller geworden. Er zijn maar weinig echt klagers rond Schiphol. Er zijn maar een handje vol echte klagers.

All electric components run on smoke. If you let the smoke out, they won't work anymore.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 14-09 20:56

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

SnowDude schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 15:16:
Er zijn maar een handje vol echte klagers.
En de nummer 1 (met stip) heeft ruim meer dan 50% van alle klachten op zijn naam staan.

Maar de reden voor die handtekening is, dat ze het risico op meer klagers zoveel mogelijk willen beperken,

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Arrne
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 14-09 15:30
Was het sowieso niet zo dat veruit het grootste deel van de klachten (> 99%) van een handjevol personen kwam? Die het hele proces van registratie en klacht indienen geautomatiseerd had o.i.d.?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CyBeR
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
SnowDude schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 15:16:
Ik woon al 40 jaar in de directe omgeving en heb totaal geen last van Schiphol.
Ja dat dus (al ben ik nog geen 40). De zeikerds zijn bijna zonder uitzondering de mensen die er later zijn komen wonen, toen Schiphol al lang bestond. Die mensen die er al hun hele leven wonen horen 't niet eens meer.

All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FastFred
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 14-09 16:35
158.000 klachten geluidsoverlast Schiphol afkomstig van 35 mensen

217.000 klachten van 5900 mensen.

Waarvan 158.000 klachten van dezelfde 35 mensen. Oftewel, dat zijn gemiddeld 12 meldingen per persoon per dag. Dat zijn veelklagers, mensen die bij een voetbalveld gaan wonen en dan gaan klagen over gefluit en gejoel op zondagochtend, mensen die aan een 50km/h weg gaan wonen en een half jaar later de maximumsnelheid daar ineens omlaag gaat naar 30km/h.

Sorry hoor, maar mensen die blijkbaar tijd hebben om zoveel klachten per dag in te dienen hebben waarschijnlijk de leeftijd bereikt dat ze er toch niet lang meer zullen zijn, opgeruimd staat netjes, doordraaien met die economie. Of organiseer dagbesteding voor die mensen, dat is goedkoper dan dit geneuzel.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • _Christiaan_
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 14-09 20:36

_Christiaan_

Master of SOG

Freak187 schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 13:23:
[...]


Ja dat is dus het punt. Iedere keer zegt Schiphol dat ze gaan groeien, iedere keer wordt daar een limiet van starts/landingen aan gehangen en iedere keer gaan ze over die limiet heen. Vervolgens rekt de overheid in samenspraak met Schiphol de limiet op en begint het van voren af aan. Dat is gewoon een vuil spelletje en ik kan me voorstellen dat buurtbewoners daar klaar mee zijn. Ik kan me zelfs herinneren dat Schiphol gewoon moedwillig over haar grenzen ging om te zien of ze ermee wegkwamen. Er worden allerlei discutabele metingen gehouden mbt geluid.
Hier kan ik het alleen maar mee oneens zijn. De luchthaven was er al veel eerder. Als je daar gaat wonen, dan weet je dat je vliegtuigen gaat horen. Plus, de vliegtuigen zijn zoveel stiller geworden.

In Nederland wordt gewoon overmatig geklaagd. Check maar in dit plaatje wat vandaag op de NOS stond:
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/Jtn4zzB.png

NOSIG


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bastien
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

Bastien

Probleemeigenaar

_Christiaan_ schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 20:20:
[...]


Hier kan ik het alleen maar mee oneens zijn. De luchthaven was er al veel eerder. Als je daar gaat wonen, dan weet je dat je vliegtuigen gaat horen. Plus, de vliegtuigen zijn zoveel stiller geworden.

In Nederland wordt gewoon overmatig geklaagd. Check maar in dit plaatje wat vandaag op de NOS stond:
[afbeelding]
En dat plaatje is appels met appels? Er wonen om die luchthavens net zoveel mensen in dezelfde zones als in NL? En net zoveel vliegbewegingen? Zonder fatsoenlijke onderbouwing van dit fraaie stukje 'statistiek' zegt het helemaal niets.

En vliegtuigen mogen misschien wel iets stiller zijn geworden (al is een paar dB minder op heel veel dB niet echt waarneembaar), 500x iets stiller is nog steeds heel veel overlast.

[ Voor 6% gewijzigd door Bastien op 21-02-2018 20:27 ]

Je privacy is voor het eerst geschonden bij de eerste echo. Daarna wordt het er de rest van je leven niet meer beter op.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • _Christiaan_
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 14-09 20:36

_Christiaan_

Master of SOG

Bastien schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 20:23:
[...]
En dat plaatje is appels met appels? Er wonen om die luchthavens net zoveel mensen in dezelfde zones als in NL? Zonder fatsoenlijke onderbouwing van dit fraaie stukje 'statistiek' zegt het helemaal niets.

En vliegtuigen mogen misschien wel iets stiller zijn geworden (al is een paar dB minder op heel veel dB niet echt waarneembaar), 500x iets stiller is nog steeds heel veel overlast.
Van de NOS: "Bij de TU Delft wisten ze van dat verschil een grafiek te maken. Aan de ene kant staat de geluidsoverlast. Daarin is bijvoorbeeld het aantal vluchten, de sterkte van het geluid en de duur ervan meegenomen. Met andere woorden: daar staat hoeveel redenen mensen objectief gezien hebben om te klagen.

Aan de andere kant staat het aantal klachten dat binnenkomt. "Wat je ziet is dat in Nederland wel heel veel geklaagd wordt", merkt Melkert op. Veel meer dan door mensen die rond London Heathrow wonen, terwijl die daar volgens de grafiek wel meer reden toe zouden hebben. "Klagen anderen te weinig, of klagen wij te veel?"

NOSIG


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bastien
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

Bastien

Probleemeigenaar

_Christiaan_ schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 20:26:
[...]

Veel meer dan door mensen die rond London Heathrow wonen, terwijl die daar volgens de grafiek wel meer reden toe zouden hebben. "Klagen anderen te weinig, of klagen wij te veel?"
Daar heb ik laatst, geen idee meer waar, iets over op TV gezien. De mensen woonachtig rondom Heathrow zijn daar meestal ook van afhankelijk. Met hun salaris kunnen ze niets meer betalen dan de huisjes daar en nemen ze de overlast op de koop toe. Meestal dus de armere laag van de bevolking. Die klagen doorgaans al minder, en die willen de broodwinning ook niet te grabbel gooien. Maar helaas geen bron dus. :/

En de ene cultuur is de andere niet, NL mogen altijd graag klagen. :P

Je privacy is voor het eerst geschonden bij de eerste echo. Daarna wordt het er de rest van je leven niet meer beter op.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • _Christiaan_
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 14-09 20:36

_Christiaan_

Master of SOG

Tja. Of je nu 500.000 of 600.000 vliegtuigbewegingen boven je huis hebt. Volgens mij als je last van de vliegtuigen hebt, dan ga je toch verhuizen? Lijkt mij het meest logische, maarja. Schiphol gaat echt niet verhuizen en klagen heeft ook geen zin. Dan blijft verhuizen over. Het vliegveld lag er nu eenmaal eerder.

[ Voor 6% gewijzigd door _Christiaan_ op 21-02-2018 20:34 ]

NOSIG


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bastien
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

Bastien

Probleemeigenaar

_Christiaan_ schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 20:34:
Tja. Of je nu 500.000 of 600.000 vliegtuigbewegingen boven je huis hebt. Volgens mij als je last van de vliegtuigen hebt, dan ga je toch verhuizen? Lijkt mij het meest logische, maarja. Schiphol gaat echt niet verhuizen en klagen heeft ook geen zin. Dan blijft verhuizen over. Het vliegveld lag er nu eenmaal eerder.
Een grotere dooddoener had je niet kunnen typen. 'Bevalt het je niet, rot op. Kun je niet oprotten, pech gehad' . We leven hier in een samenleving, daar heeft iedereen, ook de vliegmaffia, mee te dealen.

Je privacy is voor het eerst geschonden bij de eerste echo. Daarna wordt het er de rest van je leven niet meer beter op.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Arrne
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 14-09 15:30
Gelukkig is een term als 'vliegmaffia' geen dooddoener..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • upclocker
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 09:24
Op de NOS stond wel een mooi plaatje die de situatie in Nederland goed weergeeft ten op zichtte van andere landen.
Afbeeldingslocatie: https://drive.google.com/uc?id=1_9uMnL670KRF7eJFuc9yTcH6R_xxS6kd

[ Voor 9% gewijzigd door upclocker op 21-02-2018 21:08 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Arrne
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 14-09 15:30
Al een paar posts teruggelezen? :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • upclocker
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 09:24
Arrne schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 21:10:
Al een paar posts teruggelezen? :P
Oops, normaal gaat dit topic niet zo snel. 8)7

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Garyu
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 10:53

Garyu

WW

Vergeet niet dat er rond Schiphol een heel selectief aantal notoire veelklagers wonen. Ik kan me nog herinneren dat één klager een paar duizend klachten in een jaar tijd had ingediend. Met deze getallen in het achterhoofd zou hij best wel eens een derde van het totaal aantal klachten af kunnen dekken. Je moet dan toch ook even naar je statistieken kijken wil je het echt serieus aanpakken.

Ah, ik heb het even opgezocht, hier staat het van 2016: 35 mensen in een jaar tijd samen 158.000 klachten (!)
https://www.metronieuws.n...158000-keer-over-schiphol

M.a.w. we moeten wel onderscheiden tussen het aantal klagers en het aantal klachten om een realistisch beeld te krijgen.

[ Voor 9% gewijzigd door Garyu op 21-02-2018 21:45 ]

It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FabiandJ
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
Garyu schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 21:43:
Vergeet niet dat er rond Schiphol een heel selectief aantal notoire veelklagers wonen. Ik kan me nog herinneren dat één klager een paar duizend klachten in een jaar tijd had ingediend. Met deze getallen in het achterhoofd zou hij best wel eens een derde van het totaal aantal klachten af kunnen dekken. Je moet dan toch ook even naar je statistieken kijken wil je het echt serieus aanpakken.

Ah, ik heb het even opgezocht, hier staat het van 2016: 35 mensen in een jaar tijd samen 158.000 klachten (!)
https://www.metronieuws.n...158000-keer-over-schiphol

M.a.w. we moeten wel onderscheiden tussen het aantal klagers en het aantal klachten om een realistisch beeld te krijgen.
Dat zou betekenen dat ze 12 klachten per dag per persoon doen, get a life....
158000/35/365=12,36 of maak ik nu een rekenfout :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ValHallASW
  • Registratie: Februari 2003
  • Niet online
_Christiaan_ schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 20:26:
Van de NOS: "Bij de TU Delft wisten ze van dat verschil een grafiek te maken. Aan de ene kant staat de geluidsoverlast. Daarin is bijvoorbeeld het aantal vluchten, de sterkte van het geluid en de duur ervan meegenomen. Met andere woorden: daar staat hoeveel redenen mensen objectief gezien hebben om te klagen.

Aan de andere kant staat het aantal klachten dat binnenkomt. "Wat je ziet is dat in Nederland wel heel veel geklaagd wordt", merkt Melkert op. Veel meer dan door mensen die rond London Heathrow wonen, terwijl die daar volgens de grafiek wel meer reden toe zouden hebben. "Klagen anderen te weinig, of klagen wij te veel?"
Volgens mij laat de grafiek vooral zien dat er bijna geen correlatie is tussen het model en het daadwerkelijk aantal klachten (zelfs de resultaten van LGW, STN en LHR zijn praktisch ongecorreleerd!). Schiphol lijkt dan een outlier, maar het lijkt waarschijnlijker dat er een belangrijke parameter in het model mist.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Onbekend
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 09:01

Onbekend

...

Sand0rf schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 08:44:
[...]

Bron: Nu.nl

Als dit waar is zullen er een hoop mensen blij zijn (inwoners van Overijssel, Gelderland, Utrecht, Drenthe) maar ook mensen minder blij zijn (Voornamelijk KLM).
Het probleem is niet het groter worden van Lelystad Airport, maar de onbetrouwbare "onderzoeken" die worden gedaan waarna ze na een paar weken al in twijfel worden getrokken. Ook het ineens verschuiven van aanvliegroutes maakt de betrouwbaarheid van de plannen en politieke keuzes er niet betreft beter op.

En waarom komt er daar maar 1 startbaan bij, en zijn er geen plannen beschikbaar over een 3e en 4e baan die binnen 30 jaar er zeker zullen komen? Geef aan de burger gewoon duidelijkheid dat dat gewoon een tweede hoofdluchthaven gaat worden. Die Hanzelijn is ook gewoon een (goede) voorbereiding voor een beter bereikbare luchthaven.

Ik zal waarschijnlijk onder een aanvliegroute wonen, maar zelf heb ik er niet zo'n probleem mee. Maar doordat heel wat zaken onduidelijk zijn, zie ik rond mij heen heel wat mensen die bezwaar tegen de luchthaven hebben omdat ze mogelijk er ook last van gaan krijgen.

Speel ook Balls Connect en Repeat


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Garyu
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 10:53

Garyu

WW

FabiandJ schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 22:20:
[...]

Dat zou betekenen dat ze 12 klachten per dag per persoon doen, get a life....
158000/35/365=12,36 of maak ik nu een rekenfout :?
Ik neem aan dat ze daar een scriptje voor hebben of überhaupt de boel helemaal geautomatiseerd adv Flightradar, een ADB-ontvanger of geluidsdrukmetertje

It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future

Het lijkt er op dat China Southern deze zomer weer tijdelijk met de A380 naar Schiphol komt.
Vooralsnog staat dit toestel tussen 10 juli en 8 oktober ingepland op de route Beijing - Amsterdam.

Afbeeldingslocatie: https://cdn.airplane-pictures.net/images/uploaded-images/2015/6/20/577834.jpg
https://www.airplane-pict...ern-airlines-airbus-a380/

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 14-09 20:56

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

Onbekend schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 22:27:
[...]
Het probleem is niet het groter worden van Lelystad Airport, maar de onbetrouwbare "onderzoeken" die worden gedaan waarna ze na een paar weken al in twijfel worden getrokken. Ook het ineens verschuiven van aanvliegroutes maakt de betrouwbaarheid van de plannen en politieke keuzes er niet betreft beter op.
Ook de manier, waarop Teuge de nek wordt omgedraaid, heeft best wel veel kwaad bloed gezet.
En waarom komt er daar maar 1 startbaan bij, en zijn er geen plannen beschikbaar over een 3e en 4e baan die binnen 30 jaar er zeker zullen komen? Geef aan de burger gewoon duidelijkheid dat dat gewoon een tweede hoofdluchthaven gaat worden. Die Hanzelijn is ook gewoon een (goede) voorbereiding voor een beter bereikbare luchthaven.
Welke analogie wil je horen :?
  1. Kaasschaaf
  2. Salami
  3. Kikker in opwarmend water
In alle gevallen is de doelstelling en het resultaat hetzelfde.
Ik zal waarschijnlijk onder een aanvliegroute wonen, maar zelf heb ik er niet zo'n probleem mee. Maar doordat heel wat zaken onduidelijk zijn, zie ik rond mij heen heel wat mensen die bezwaar tegen de luchthaven hebben omdat ze mogelijk er ook last van gaan krijgen.
Veel mensen hebben problemen met onzekerheid.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freak187
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 10:45

Freak187

geen

CyBeR schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 15:26:
[...]


Ja dat dus (al ben ik nog geen 40). De zeikerds zijn bijna zonder uitzondering de mensen die er later zijn komen wonen, toen Schiphol al lang bestond. Die mensen die er al hun hele leven wonen horen 't niet eens meer.
Waar woon je dan? Onder een aan/uitvlieg route? Ga eens in Aalsmeer staan als de Aalsmeerbaan open is... ik weet het niet hoor.. maar een 747 op 300 meter hoogte raak je niet aan gewend.

Kia Niro-EV 2024


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _Christiaan_
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 14-09 20:36

_Christiaan_

Master of SOG

Die 747’s zijn toch langzaam aan het uitfaseren dus over een paar jaar kan je daar ook niet meer over klagen.

NOSIG


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freak187
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 10:45

Freak187

geen

_Christiaan_ schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 10:31:
Die 747’s zijn toch langzaam aan het uitfaseren dus over een paar jaar kan je daar ook niet meer over klagen.
Een 737(MAX) of A320NEO... het blijft takke herrie.

De luchtvaart is de laatste 20 jaar geexplodeerd. Als het verkeersinaanbod in jouw dorpstraat vertienvoudigd dan ga jij ook klagen, En als ik dan zeg dat vrachtwagens steeds stiller worden, terwijl jij weet dat het een paar procentjes scheelt, dan voel jij je niettemin genaaid.

Het gaat mij erom dat Schiphol een vrijbrief lijkt te hebben. We spreken schande van Chineze praktijken waar woningen worden afgebroken voor nieuwe snelwegen en dat de bewoners niet mogen klagen. Hier gebeurt hetzelfde. Alleen is luchtvaart sexy ofzo.

Kia Niro-EV 2024


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
Maar @CyBeR heeft wel een punt, als je in de buurt van een luchthaven gaat wonen kan je met geluidsoverlast te maken krijgen. En dat weet je op voorhand.

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CyBeR
  • Registratie: September 2001
  • Niet online
Freak187 schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 10:20:
[...]


Waar woon je dan? Onder een aan/uitvlieg route?
Inmiddels niet meer, maar vroeger wel ja.

Ik vertel wel 's verhaal van m'n nichtje, die in hetzelfde dorp woonde, die een keer met d'r collega's ging zeilen ergens onder de rook van Schiphol. Die collega's werden steeds wakker van overvliegende vliegtuigen waar m'n nichtje nergens last van had omdat ze 't gewend was.

[ Voor 39% gewijzigd door CyBeR op 23-02-2018 11:35 ]

All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Widow
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 25-08 10:41
XWB schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 11:06:
Maar @CyBeR heeft wel een punt, als je in de buurt van een luchthaven gaat wonen kan je met geluidsoverlast te maken krijgen. En dat weet je op voorhand.
Alleen het begrip "in de buurt van" is rekbaar en veranderlijk :) en dat weet je niet altijd op voorhand.

[ Voor 5% gewijzigd door Widow op 23-02-2018 11:32 ]

Niets is zo permanent als een tijdelijke oplossing.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freak187
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 10:45

Freak187

geen

XWB schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 11:06:
Maar @CyBeR heeft wel een punt, als je in de buurt van een luchthaven gaat wonen kan je met geluidsoverlast te maken krijgen. En dat weet je op voorhand.
Het is hoeveel wettelijk wordt toegestaan en die wettelijke norm wordt iedere keer weer een beetje opgerekt. Waar houdt het op? Ik woon onder de route voor het SPY baken. Af en toe heb je iedere anderhalve minuut een vliegtuig over, de ene wat lager dan de ander. En dan woon je dus 30 kilometer van Schiphol. Wanneer ben je een bewoner in de buurt van Schiphol?

Kia Niro-EV 2024


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sand0rf
  • Registratie: Oktober 2005
  • Nu online
30 km is in de luchtvaart natuurlijk een kleine afstand.

Ja het wordt steeds drukker in de lucht en dat geeft geluid. Aan de andere kant zijn we met zijn allen ook de veroorzakers van het geluid omdat we steeds vaker en verder op vakantie willen (en ook gaan). Ik woon zelf in Vlaardingen en kan zowel bij landende en startende vliegtuigen de vliegtuigen horen maar daar heb ik zelf geen last van.

/post


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freak187
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 10:45

Freak187

geen

Sand0rf schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 12:08:
30 km is in de luchtvaart natuurlijk een kleine afstand.
300 km ook niet. Dus met die redenatie moet heel Nederland z'n kop houden?

Kia Niro-EV 2024


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sand0rf
  • Registratie: Oktober 2005
  • Nu online
Dat is natuurlijk een beetje kortzichtig. Een standaard nadering die een vliegtuig maakt vanuit het noorden voor de Polderbaan ziet er als volgt uit: Approach plate

De Final Approach Fix (FAF) is EH621 maar meestal wordt het punt PEVOS gebruikt als richtpunt (Dat ligt hier). PEVOS ligt op 8 nautische mijlen van de baan dat overeen komt met 14.8 km. Volgens het grafiekje onderaan de PDF moet men bij EH621 en PEVOS op een hoogte van 2000 voet vliegen (610 meter). Let wel, dit zijn de minimale afstanden en hoogtes. Zeker de afstand tot de baan zal bij drukte in het luchtruim snel oplopen vanwege de minimale seperatie-afstanden. Dat is niet iets waar een luchtverkeersleider van kan afwijken.

Niemand in de luchtvaart wil overlast veroorzaken maar vanwege veiligheidsredenen (seperatie, kruisend verkeer etc.) kan het soms niet anders. En Nederland is zo druk bevolkt (zeker in het westen van het land) dat er altijd wel ergens iemand last heeft...

/post


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 14-09 20:56

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

Sand0rf schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 13:44:
[...]
En Nederland is zo druk bevolkt (zeker in het westen van het land) dat er altijd wel ergens iemand last heeft...
Combineer dat met de neiging steeds dichter naar de luchthaven te bouwen (wereldwijd een probleem) en het conflict ontstaat vanzelf al zou je die luchthaven midden in de Sahara aanleggen.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • lithoijen
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07:08
Blijven groeien is ook niet realistisch en niet eerlijk naar diegene aan wie in het verleden andere toezeggingen gedaan zijn. Dan vliegen maar wat duurder maken, dan worden alternatieven vervoersmiddelen in veel gevallen aantrekkelijker. Dat creëert ook ruimte voor die gevallen dat er geen goede alternatieven voor handen zijn en lijkt me ook uit milieu oogpunt niet meer dan redelijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
lithoijen schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 13:56:
Blijven groeien is ook niet realistisch
Maar is wel de realiteit. Zolang de economie groeit, zal vliegverkeer blijven groeien. Af en toe een crisis, maar dat kan de luchtvaartsector prima handelen, blijkt keer op keer.

Afbeeldingslocatie: https://imagr.eu/up/43bNt_growth-rate-2016-update_Slide2.jpg

Vliegverkeer is de afgelopen 15 jaar verdubbeld, en IATA heeft dezelfde verwachting voor de komende 15 jaar.

Afbeeldingslocatie: https://imagr.eu/up/FusqA_airbus-global-aviation-market-forecast-20152034-13-638.jpg

Los van de discussie of 30 kilometer wel of niet dichtbij Schiphol is, het luchtruim wordt gewoon drukker.

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _Christiaan_
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 14-09 20:36

_Christiaan_

Master of SOG

Wat je verder hebt op Schiphol is dat de vraag tegen de fysieke capaciteit (infrastructuur, gates) aanloopt tijdens de vertrek- en aankomst banks. Het kan nog wel groeien maar het zal dan buiten de piektijden gaan gebeuren. Hierdoor gaat het steeds meer richting LHR praktijken toe, waar je heel de dag door een constante flow aan vliegtuigen hebt (en dus geen rustige momenten meer).

NOSIG


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Matsooh
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 29-08 23:34
Dat wordt net de grootste uitdaging voor de toekomstige luchtvaart. Het luchtruim wordt drukker, maar er komen niet enkel vliegtuigen bij. Het wordt een hele klus om iedereen zijn plaats te geven in het luchtruim. En zolang iedereen zich daar aan houdt is er geen probleem, maar helaas is dat niet het geval.

Ik geloof zeker in de groei van de luchtvaart, de wereld wordt als maar kleiner en zolang de internationale economie blijft groeien zal dit invloed blijven hebben op de luchtvaart, om nog maar te zwijgen over iedereen die graag de wereld wil zien. We zitten al met een enorme groei, misschien iets minder zichtbaar op de Europese markt, maar de Aziatisch markt is gewoon booming.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sand0rf
  • Registratie: Oktober 2005
  • Nu online
En daarnaast is de luchtvaartbranche één van de, zo niet de meest competitieve markt waarbij de marges flinterdun zijn. Voor een maatschappij is het van levensbelang dat ze mee kunnen blijven groeien met de vraag en aanbod van de markt. Zoals Pieter Elbers vorige week al zei: "In het Midden-Oosten en Turkije zit men bepaald niet rustig af te wachten tot er in Den Haag besluiten worden genomen over de luchtvaartsector in Nederland."

/post


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • __fred__
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 14-09 13:19
SnowDude schreef op woensdag 21 februari 2018 @ 15:16:
Ik woon al 40 jaar in de directe omgeving en heb totaal geen last van Schiphol. De enige keer dat ik een vliegtuig echt hoor is als er oude kist op stijgt. De moderne vliegtuigen zijn echt een stuk stiller geworden. Er zijn maar weinig echt klagers rond Schiphol. Er zijn maar een handje vol echte klagers.
Idem hier, al woon ik er pas 6 jaar. Bovendien door baangebruik en variatie in aanvliegroutes i.c.m. overwegend moderne toestellen gebeurt het weinig dat ik het nog merk. En als er dan eens wat luids overkomt is het een mooie gelegenheid om iets ouds en groots te aanschouwen uit het raam.

Ik heb een fietspad waar scooters over rijden aan de achterkant van mijn huis en daar ervaar ik een hoop meer overlast van (maar ook dat wist ik van te voren, dus daar klaag ik niet over).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Matsooh
  • Registratie: Juli 2012
  • Laatst online: 29-08 23:34
__fred__ schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 14:46:
[...]

Ik heb een fietspad waar scooters over rijden aan de achterkant van mijn huis en daar ervaar ik een hoop meer overlast van (maar ook dat wist ik van te voren, dus daar klaag ik niet over).
Dat is net het probleem waarom er zo problematisch wordt gedaan over geluidsoverlast bij luchthavens. Een weg en/of spoor is veel tastbaarder dan een "luchtweg". Mensen gebruiken deze elke dag en zijn ook gewend aan auto's, bij vliegtuigen lijkt dit anders. Maar een weg of spoor ligt er, en kan je ook niet zomaar verplaatsen. Bij een aanvliegroute ligt dit anders, of dat is alleszins wat veel mensen denken. In België hebben we al jarenlang discussies over het verplaatsen van vliegroutes. Ten eerste is dit gewoon het probleem verleggen, België is een zakdoek groot, er zal altijd wel iemand last hebben van vliegtuigen. Maar vaak is dat ook gewoon niet mogelijk of zelfs minder veilig.

Maar wat is dan het verschil tussen een vliegtuig of naast een drukke verbindingsweg of spoorweg wonen? Als je natuurlijk vlak onder een ILS woont ligt dit anders, maar daar kies je dan ook voor lijkt me? Of heb je dit willen verdringen bij de aankoop. Maar inderdaad een vliegtuig maakt lawaai, maar dat maakt een trein of vrachtauto ook.

Luchthavens liggen nu eenmaal aan steden, dat is ook wat we willen. Tenzij je met Ryanair vliegt natuurlijk, dan land je in een wei naast een dorp waar op 10 KM een trein stopt die je binnen een uur naar de stad brengt die op je Ryanair Boardingpass staat :+

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 14-09 20:56

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

Sand0rf schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 14:27:
En daarnaast is de luchtvaartbranche één van de, zo niet de meest competitieve markt waarbij de marges flinterdun zijn.
Inderdaad, klassieke methode om snel miljonair te worden is als miljardair een luchtvaartmaatschappij beginnen.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Bensimpel

Positieve meneer

Freee!! schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 15:19:
[...]

Inderdaad, klassieke methode om snel miljonair te worden is als miljardair een luchtvaartmaatschappij beginnen.
Wacht. van Miljardair naar miljonair? :+ :Y)

😆 - Denk ook eens om ;)


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sand0rf
  • Registratie: Oktober 2005
  • Nu online
Afbeeldingslocatie: http://www.linesquotes.com/wp-content/uploads/popular-authors/Richard-Branson-Quotes-12-If-You-Want-To-Be-A-Millionaire-St...-Quotes.jpg

[ Voor 53% gewijzigd door Sand0rf op 23-02-2018 15:36 ]

/post


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online
Klein akkefietje op Schiphol gaande momenteel:
Een deel van Schiphol kampt zaterdag met een stroomstoring in het bagage-afhandelingssysteem. Daarom lopen vertrekken en aankomsten in de hallen 3 en 4 vertraging op

Dat meldt de luchthaven via Twitter.

Volgens Schiphol wordt er hard aan gewerkt de storing te verhelpen. Monteurs zijn ter plekke om reperaties uit te voeren. Het is onduidelijk hoelang de verstoringen nog precies gaan duren.

Er worden later op de dag geen verstoringen verwacht, laat Schiphol weten.
Bron: https://www.nu.nl/binnenl...rtragingen-schiphol-.html

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • upclocker
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 09:24
Zijn aardig wat toestellen vertrokken zonder of met heel weinig bagage. Schijnt dat een bagagerijder tegen een stroomkastje is gereden in de kelder.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • wildhagen
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online
upclocker schreef op zaterdag 24 februari 2018 @ 14:20:
[...]

Zijn aardig wat toestellen vertrokken zonder of met heel weinig bagage. Schijnt dat een bagagerijder tegen een stroomkastje is gereden in de kelder.
Lekker dan :X

Overigens schijnt de storing (begonnen om 11:39) even voor 14:00 opgelost te zijn.

Virussen? Scan ze hier!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • upclocker
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 09:24
wildhagen schreef op zaterdag 24 februari 2018 @ 14:20:
[...]


Lekker dan :X

Overigens schijnt de storing (begonnen om 11:39) even voor 14:00 opgelost te zijn.
De storing wel misschien, maar de chaos nog niet. We kunnen nog steeds sommige kisten niet laden. Wel relaxed dagje zo. 8) Zal hele dag nog wel gevolgen hebben. Morgen en vanavond wordt ook nog leuk als ze al die achter gebleven bagage erachteraan gaan sturen.

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Freak187
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 10:45

Freak187

geen

Sand0rf schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 14:27:
En daarnaast is de luchtvaartbranche één van de, zo niet de meest competitieve markt waarbij de marges flinterdun zijn. Voor een maatschappij is het van levensbelang dat ze mee kunnen blijven groeien met de vraag en aanbod van de markt. Zoals Pieter Elbers vorige week al zei: "In het Midden-Oosten en Turkije zit men bepaald niet rustig af te wachten tot er in Den Haag besluiten worden genomen over de luchtvaartsector in Nederland."
Prima, maar dan gaan luchtvaartmaatschappijen beslissen over het geluid wat ze mogen maken? Vind het wel grappig, onder het mom van economische groei en een beetje ontzag voor de techniek, moeten hele steden en dorpen het onderspit delven. Dat is wat mij tegenstaat in de discussie. Er is bijna geen goede plek om een drukke luchthaven neer te zetten, behoudens ergens in de zee. Ik snap echt het belang van luchtvaart, maar je kunt niet omwonenden diskwalificeren als zijnde zeikerds ofzo.

Kia Niro-EV 2024


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _serial_
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 08-09 01:44

_serial_

and there was silence

XWB schreef op vrijdag 23 februari 2018 @ 22:08:
[...]


Na drie maanden staat deze kist nog steeds op Maastricht, herstellingen worden eindelijk uitgevoerd:

[afbeelding]
Saudi Arabian Airlines, Boeing 747 (TC-ACR), 22-feb-18 (1) by Robin Smeets, on Flickr
Duur geintje 3 maanden stilstand van een kist, ben benieuwd hoeveel schade de kist had.

somewhere there was silence


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

DNATA/Emirates gaat lekker, na de passagiersafhandeling van Onur Air binnengehaald te hebben, hebben zij nu ook Royal Jordanian te pakken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • upclocker
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 09:24
Verwijderd schreef op zondag 25 februari 2018 @ 21:54:
DNATA/Emirates gaat lekker, na de passagiersafhandeling van Onur Air binnengehaald te hebben, hebben zij nu ook Royal Jordanian te pakken.
Tja zij lijken hun zaakjes ook wel goed op orde te hebben. Ze hebben mooi nieuw materieel en waarschijnlijk ook wel genoeg mensen. Maar ja dat mag ook wel als je een geldschieter uit Dubai hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!
Olympische Winterspelen 2018 zijn afgelopen dus de sporters komen terug naar Nederland.
KLM's Boeing 777-300ER PH-BVS staat momenteel in Seoul en zal morgenvanmiddag rond half 5 op Schiphol landen onder escorte van 2 F-16's van de Koninklijke Luchtmacht.

PH-BVA #OrangePride kan niet, die staat sinds afgelopen woensdag op Schiphol voor onderhoud.

Afbeeldingslocatie: https://imgnh.rgcdn.nl/c7254e30b9ee474e8435b78866164e98/opener/KLM.jpg
Afbeeldingslocatie: https://www.defensie.nl/binaries/large/content/gallery/defensie/content-afbeeldingen/actueel/nieuws/2016/08/23/f-16-en-bva-cm23401-a.jpg

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _Christiaan_
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 14-09 20:36

_Christiaan_

Master of SOG

Ja mooi is dat. De 777 heeft een zwakke plek bij de connectie tussen de vleugel en de romp. De trippels stonden al op het lijstje om gecheckt te worden. Alleen die oranje 777 is de oudste, die is nu ook als eerste kapot gegaan op dat punt en staat nu in de hangar :’)

#shithappens

NOSIG


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • alexbl69
  • Registratie: Maart 2001
  • Nu online
Zag het hier nog niet voorbijkomen, maar Berlin Brandenburg (BER) is ook weer uitgesteld. Nu wordt 2020 genoemd als openingsjaar. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat de luchthaven in 2011 zou openen, de bouw startte in 2006.

De kosten worden nu geraamd op 7,3 miljard, 770 miljoen meer dan eerdere ramingen. Oorspronkelijk zou het vliegveld voor 2 miljard gebouwd worden.

Bron
Bron

If buying doesn’t mean ownership Then pirating isn’t stealing / iRacing Profiel


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Fly-guy
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online
alexbl69 schreef op maandag 26 februari 2018 @ 09:37:
Zag het hier nog niet voorbijkomen, maar Berlin Brandenburg (BER) is ook weer uitgesteld.
Tsja, we melden ook niet meer als er een KLM 777 op Schiphol geland is, terwijl die frequentie zowat lager is dan uitstel of kosten verhoging van dat vliegveld ;)

Zou me niet verbazen als de regering stiekem hoopt op een catastrofale brand om dan lekker helemaal met een schone lei te beginnen, want aan dit debacle komt nooit een eind, lijkt het wel...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 14-09 13:08

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

Is er ergens iets te lezen wat de problemen nu nog zijn?

Signatures zijn voor boomers.

Pagina: 1 ... 14 ... 119 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
Let op: Voor vragen over reizen, tickets, frequent flyer programma's, kan je hier terecht:

Reizen met het Vliegtuig - Deel 1

Discussies over de crashes met de 737 Max niet hier, maar in topic Ontwikkelingen omtrent de Boeing 737 Max
Discussie over staatssteun aan luchtvaartmaatschappijen, die passen in KLM AF en andere luchtvaartmijs in tijden van corona-steun?