loewie1984 schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 18:57:
[
Achterkant (open ruimte is glaspartij al dan niet onderbroken met kozijnen)
[url=https://t
Ik had stiekem al eens uitgerekend dat met 10cm dikke kalkzandsteenblokken ik 20k kwijt ben aan blokken voor 2 etages. Dat is natuurlijk slechts een fractie van alle kosten, maar daarvoor heb je wel 2 woonlagen overeind staan. Als je kijkt naar de raampartijen, een latei is ook de kosten niet. Het is met name de fundering en de afwerking (glas, kozijnen, gevelbekleding en het dak).
Nou, met name die achterkant is constructief nogal ingewikkeld als je het helemaal open wil houden. Je zal een zeer substantiële staalconstructie in de achtergevel moeten verwerken om het gewicht van de bovenverdieping op deze manier te vangen, en in je wanden redt je het dan ook zeker niet met 10 cm blokjes. Ik zou er maar op rekenen dat er onder de hoek in ieder geval een pittige kolom moet komen te staan omdat je jezelf het leven anders wel heel moeilijk maakt.
De gigantische raampartijen elders zijn ook duur, niet alleen vanwege de constructieve effecten maar omdat dat soort grote ruiten niet met de hand geplaatst kunnen worden.
Het bouwen is niet alleen materiaal en arbeid: er komt nog een post bij aan bouwplaatskosten (hekken, keet, dat werk) en transport + hijswerk bij. Wij kiezen bijvoorbeeld voor een ander type dakplaat dat zwaarder is en daar moet de aannemer dus een kraan voor laten komen. Dan kan die plaat zelf maar 27 euro per m2 duurder zijn, in totaal kost het ruim 40 euro per m2 extra. Zo tikt het wel aan.
SonicFC schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 19:52:
Wat je keuken betreft, wij hebben bij Mandemakers de topmodellen van Siemens d'r in en een dure Bora kookplaat. Verder middenklasse afwerking en veel lades. Totaal kwam op € 15k inclusief installatie, ik denk dat je hierop nog wat kan winnen. Keuken is model grote kastenwand + groot kookeiland.
Ja, is ook een optie. Die kasten zelf interesseren me niet en zit volgens mij ook weinig verschil tussen. Bij de Ikea kwam ik incl. apparatuur op 9k voor onze keuken (4,5 meter blad + 2 meter hoge kastenwand + 2,5x1.2 meter eiland) als ik de duurste apparatuur nam

Nu vind ik hun bladen en deuren lelijk maar er zijn ook bedrijven die op Ikea-basis andere designs leveren. Hier kunnen we nog wel een beetje shoppen

Grolsch schreef op dinsdag 29 januari 2019 @ 20:08:
[...]
Je lijstje lijkt mij redelijk goed geschat, alleen die 20K voor tuinaanleg etc. kon je wel eens tegen gaan vallen. Ik ben even kwijt hoeveel m2 grond jullie hebben, maar deze post was bij ons ook een tegenvaller ten opzichte van begroting.
Ja daar ben ik ook bang voor. Perceel is ongeveer 460 m2 waar ongeveer 125 m2 huis op komt (+ veranda). Blijft zo'n 330 m2 aan tuin over. Nu heb ik nogal simpele wensen, oprit mag van grind zijn etc, maar er zal al 60 meter schutting/erfafscheiding tegenaan moeten (ook al betalen de buren de andere helft daarvan)
Bij mijn vorige huis heb ik de hele achtertuin laten verbouwen (in totaal ongeveer even veel oppervlak) en dat kostte ±35k. Nu was dat dan ook wel met tuinarchitectuur, drainage, verlichting, nieuwe schuur, veel grondwerk (ouwe zooi er eerst uit) en veel tegelwerk maar het was ook midden in de crisistijd dus de prijzen waren een stuk schappelijker. Bij ons nieuwe huis zullen we een stuk meer zelf moeten doen.