D.deJong schreef op zondag 1 mei 2022 @ 07:55:
[...]
RF plaat is sterker, harder, dikker en speciaal voor brandscheidingen, wanden met geluidseisen en als het hufterproof moet zijn. De plaatjes die jij bij de gamma haalt zijn inderdaad peperkoek maar daar koop ik mijn spullen dan ook niet.
Diamondboard van Knauf of RF van Gyproc is wel een heel andere kwaliteit die jij zelfs niet op dezelfde manier kan verwerken zoals zagen ipv insnijden/breken en met speciale schroeven ipv de standaard gipsplaatschroef van de Hornbach simpelweg omdat deze te hard zijn.
Kijkend naar prijsverschil in materiaal zit er een aanzienlijk verschil in prijs in het voordeel van mijn voorstel tegenover fermacel, kijkend naar arbeidskosten zit er ook een groot voordeel in mijn voorstel want je hoeft niet te behangen en niet uitgebreid te stucen. Ik gooi mijn geld dan ook niet graag over de balk en ik praat zeker geen poep.
https://www.metalstudwand...1l3Qu6EAAYAyAAEgIQwfD_BwE
Wikihouse is gewoon een ander naampje voor houtskeletbouw maar leuk als jij tot achter de komma wil gaan.
Rekening houden met brandoverslag is helemaal niet vreemd indien woningen dichtbij elkaar staan en is onderdeel van de toetsing van de gemeente.
Ik weet dat je in de bouw zit, maar iets constructiever en minder op de man mag ook.
Ik heb 500m2 Fermacell geplaatst en ~160m2 Knauf en Gyproc gips, gewoon vd BMH. Ik weet dus wel degelijk waar ik over praat en geef dan ook het perspectief van een zelfbouwer, wat @
walletje-w ook is. Voor professionele verwerkers zijn er wellicht andere overwegingen, zo zijn de wandhoge Fermacell platen niet echt ARBO-proof.
Wikihouse is zeker geen standaard hsb. Zo zijn hun binnnenwanden al volledig multiplex en hebben ze geen staanders waarop je werkt.
Het is dus plaat op plaat verwerking.
Zou dat níet zo zijn komt een ander voordeel van fermacell naar voren, plaatnaden hoeven nl niet op staanders uit te komen bij de lijmvoegmethode.
Waarom zou je behangen én stuccen?
Behngen is sneller dan stuccen of dunpleisteren, maar stelt hogere eisen aan de naden en hoeken.
Maar je noemt prijs, wat betaal je dan voor RF?
Wat ik zo snel online zie is €6,50/m2 voor RF vs
€10 (ik betaalde €8 volgensmij pfffff) voor Fermacell.
Gezien het kleine oppervlak bij @
walletje-w valt de absolute meerprijs wel mee.
Het is ook gewoon een keus he, we bouwen hier voor onszelf dus niet alles is een prijsoverweging.
Voor mijn buitenwanden moest ik fermacell gebruiken ivm damprem, dat beviel zo goed dat we alles maar in fermacell hebben gedaan. Plafonds wel gips, maar zou ik volgende keer ook fermacell doen, maar dan wél met goede platenlift.
[
Voor 3% gewijzigd door
bbbrumbrum op 01-05-2022 08:44
]