Dat de Wii U versie geannuleerd wordt is niet onverwacht. Voor een kleine (indie) studio kost het gewoon te veel geld om een game op een dood platform uit te brengen.
Gebeurt keer op keer met onder andere Kickstarter games, "wij beloven gouden bergen maar leveren een zak stront".
Dat is wel héél erg kort door de bocht. Het is een keuze die niet gemakkelijk komt aan de ene kant wil je de fans van het oude systeem niet te kort doen, maar aan de andere kant mak je meer kans op verkopen door het nieuwe systeem te ondersteunen.
Ook een reden dat ik nooit dit soort projecten steun zeker als ik naar mijn kennissen kijk die dat wel doen en in kwart van alle gevallen wordt de project aangepast en is het maar hopen dat de versie die jij wou ooit uitkomt.
Dat is meer het gevaar van systemen als kickstarter. Maar ze bieden refunds of platformwissels aan voor mensen die voor de Wii U gekozen hadden. En ze bieden zelfs anderen de keuze om van hun platform naar de Switch te switchen. (Zo had ik voor de Steam versie gekozen, maar nu aangepast naar de Switch)
Al met al vind ik dat ze het netjes gehandeld hebben.
Ben ik verbaasd dat de Wii U wordt overgeslagen? Nee, ik weet echter vrij zeker dat de maker al hier eerder van wist en om de boel te proberen te sussen mensen aan het lijntje hield.
Dat hebben ze dus niet gedaan, tot nu toe was er geen nieuws over de Switch release. En over de Wii U release wisten ze dat zelf ook nog niet.
Hello, this is IGA.
Thank you for always supporting us. I would like to give a message to the backers who pledged for the Wii U version of Bloodstained.
During our Kickstarter campaign, the Wii U was at the height of its popularity, but the situation has drastically changed after the release of Nintendo Switch.
This change made it difficult to receive the necessary support from the hardware maker, which has led us to drop the Wii U development and shift the development to Nintendo Switch.
We are very sorry that it has come to this after all your support, but we hope you will understand. We would like to respond by preparing options for our backers, such as moving your pledge to another version or requesting a refund if you don’t want any other version.