Deze stekkers zou ik niet meer gebruiken. Je zet namelijk de kern vast door middel van een schroefje bij deze stekkers, waarmee je de kern dus beschadigd. Aangezien de elektronen (gezien het een elektrisch signaal is) op een hoge frequentie aan de buitenkant van de kern zitten (zgn. skineffect) zal dit bij een beschadigde kern niet goed door komen. Met als gevolg blokkerig beeld op transportstreams op een hogere frequentie.
TV stekkers worden tegenwoordig geklemd, zonder de kern te beschadigen. Voorbeelden zijn o.a. de haakse Hirschman KOK/KOSWI male/female TV stekkers, de Technetix haakse TV stekkers (4G proof), en de haakse Cablecon's.
Swordlord schreef op zaterdag 10 juni 2017 @ 17:39:
Dat is juist het nadeel van die KOSWI/KOKWI3 stekkers van hirschman....
De kabel wordt naar mijn mening niet goed gefixeerd met deze stekkers, waardoor elke lichte beweging van de kabel direct stress zet op de kern, want die zit wel echt gefixeerd met dat schroefje, waardoor het in mijn opzicht rukke schroefje los kan komen te zitten of een groef gaat schuren in de kern waardoor je dus vals contact krijgt.
Dus met opzicht weinig echte kracht, kan over tijd die stekker best los gaan zitten, de kern komt los te zitten of breekt over.
Hangt er vanaf welke coaxkabel je gebruikt. Bij gebruik van coax9/12 gaat dit gewoon goed. Gewoon houden aan de voorschriften die op het plastic zakje staan, dus maatvoering. Stekkers waarmee je de kern vastzet met een schroefje is een afrader, gezien het de kern beschadigd. Bij HFC/SECT examen mag je nog geen kras op de kern zetten en je bent gezakt. Ook bij dit examen (inhome) gebruikt men de Hirschmann KOK/KOSWI stekkers.
Juist een coaxkabel die niet HF (hoog frequent) dicht is gaat fungeren als antenne, gezien je dus in/uitstraling krijgt van het signaal. Het vangt dus ook ethersignalen op, waarmee je dus een mengproduct krijgt met als gevolg blokkerig beeld op bepaalde transportstreams. De kwaliteit van een coaxkabel is zeer van belang (coax9/12 dubbele afscherming), en juiste montage van de TV stekkers, alsmede de rest van de installatie (zoals een juist gemonteerde en gebruikte wandcontactdoos), en het gebruik van compressie/pers f connectoren in de installatie (o.a. meterkast situaties met splitters). Vaak zie je dat men van die huis/tuin/keuken f connectoren gebruikt die je erop drukt of schroeft (vooral dat schroeven beschadig je de buitenmantel mee, met als gevolg dat de handel niet HF dicht is en dus leakage).
Vaak is het te wijten aan leakage, dus geen HF (hoog frequent) dichte installatie door verschillende oorzaken waardoor je blokkerig/stilstaand beeld kunt ervaren op je mediabox of TV met ingebouwde DVB-C tuner. Dit komt vaker voor dan je denkt. Vooral met de inzet van QAM256 transportstreams is alles veel gevoeliger geworden, en dit (QAM) gaat nog veel hoger worden de komende jaren. Dus goed investeren in kwaliteitsstekkers/kabels/splitters en wandcontactdozen is een aanrader. Ziggo gebruikt nu enkel nog de Braun BTV01. Astro Gut14D of 15D kunnen nog, gezien DOCSIS3.1 nog niet is uitgerold, maar als het eenmaal zover is dient je AOP minimaal tot 1218MHz door te laten (Braun BTV laat tot 2GHz door). Een Astro Gut14/15D en NTP-1 in de meterkast (fUPC), de DIO's en TRASJES (fZiggo) gaan tot 1000MHz. Daarna is er teveel demping boven die max. frequentie voor gebruik icm euroDOCSIS3.1. Ook bij intern gebruik voor MoCa kun je nu het beste de Braun BTV01 gebruiken, gezien de lage demping.
Overigens, MoCa via je Mediabox XL (Horizon) zit nu nog op 1150 MHz bij Ziggo, logisch gevolg met de komst van DOCSIS3.1 dat dit straks gaat verplaatsen naar een hogere frequentie.
Nadeeltje van de Braun BTV01 WCD's is helaas de lage demping op MoCa als je het als AOP gebruikt, hierdoor kun je mogelijk de buren storen indien deze ook dezelfde installatie hebben en MoCa gebruiken, en AOP van Braun hebben. Ook hier is vast een oplossing voor, een zgn. filter die in de eindversterker wordt geplaatst. Dat wordt nog wel lachen als er steeds meer gebruik wordt gemaakt van MoCa.
"What we can do is be aware that devices can be compromised, and anything that has software in it is going to be vulnerable. It's going to have bugs." ~ Avi Rubin ~