Taxeren gaat grofweg op basis van wat simpele modellen, waarde van referentiepanden en onderhoudstaat en is geen exacte wetenschap. Er is rustig een +/-10% band waarin dat valt waartussen de taxateur nog wel uit kan komen (Vandaar dat als de verkoopprijs bekend is en die in die range valt, er verdacht vaak exact de verkoopprijs wordt, zou ik ook doen). En bij een snel stijgende of dalende prijs van huizen, daalt of stijgt de taxatiewaarde van huizen (door de refetentiepanden) er een beetje achteraan.Valorian schreef op maandag 4 februari 2019 @ 23:28:
[...]
Jij doet toch iets in de juridische / hypothecaire tak van sport, of heb ik dat verkeerd onthouden? Weet jij toevallig ook hoe banken/taxateurs grosso modo omgaan met hoge overbiedingen? Als iemand bijv. een huis in Utrecht of A'dam ziet met een ogenschijnlijk reeele vraagprijs van 4 ton, en hij gaat in deze overspannen markt uiteindelijk voor 450K weg, ligt het dan voor de hand dat de taxatie ook op 450 uitkomt (aangezien dat kennelijk is wat "de gek er voor geeft" en dus wat het waard is = taxatie)? Of geeft een bank dan toch in de praktijk aan dat die laatste 50K echt 'lucht' is en kun je dan in de problemen komen bij het financieren (omdat je maar tot 100% mag lenen)?
In de crisis zag je dus iedereen zeggen "ja maar mijn huis is op xxxx getaxeerd, dus dat is-ie waard en dat wil ik er voor hebben" en nu zie je mensen die een huis kopen voor een bedrag en dat de taxatie lager uitvalt. Dat is gewoon een gevolg van de methode. Die houdt de snelheid van de markt niet bij.
4x APsystems DS3; 4x495Wp OZO/WNW 10° ; 4x460Wp OZO/WNW 10°; Totaal 3820Wp