Wailing_Banshee schreef op maandag 13 november 2017 @ 13:05:
[...]
Ons huis staat niet op zand, maar op klei. Maar wij hebben ook geen fundering. Onze aannemer (die we ook hadden meegenomen met de tweede bezichtiging) zei het als volgt: Het huis is 100+ jaar oud. Als hij nu nog niet verzakt is, zal hij dat ook niet meer gaan doen.
Als ik naar de website van Amstelveen ga, staat er: "De grond bestaat uit laagveen en zeeklei". Waarschijnlijk is er een gat gegraven tot de zeeklei en zijn ze daar begonnen met metselen. (hetzelfde wat ze bij ons gedaan hebben, die klei onder ons huis is zo hard als steen...)
Oké het kan dus wel, en inderdaad het huis staat al 100+ jaar zo en kon geen scheur in de muur ontdekken.
Dit gaan we ook zeker doen, alleen eigen voorkennis is toch wel fijn.
Nu kwam de makelaar met 2 opties, je gaat eerst met een bouwkundige door en om het huis en doet je bod.
Of je doet je bod onder voorbehoud van keuring en een niet hoger herstel bedrag dan .. euro.
Voor alle 2 de opties is wat te zeggen, bij de 2e ben je het geld voor een keuring nog niet kwijt, mocht de koop niet door gaan.
Voor de eerste, je weet je waar je aan toe bent en waar we opbieden, met de kans je dat je het geld voor de keuring kwijt bent als de koop niet door gaat.
Iemand hier een mening over?
------------
*update
Net een de makelaar gesproken en het staat op veengrond en is is gefundeerd op
koeienhuiden, ik heb het nog maar een keer gevraagd of ik dit goed verstond en het blijkt dus echt een ding te zijn.
Geen idee wat hier mee te doen, zou het niet gewoon een uitspraak van vroeger zijn?
[
Voor 8% gewijzigd door
mathy_ op 13-11-2017 14:19
]