Animal_X schreef op vrijdag 1 oktober 2021 @ 07:23:
[...]
Bij nader inzien bij de tweede poging om te registreren wel een mail gehad met pdf van de CB dat de aanvraag is doorgestuurd naar Greencoice maar geen bevestiging vanuit Greenchoice gehad om daar een account voor 'Mijn Greencoice' te activeren, ook niet in spam box. Meer mensen daar van?
Zojuist ook de kogel door de kerk en de CB GC deal genomen. Partner wou graag voor 1 jaar blijven, aangezien dat ook overal geadviseerd wordt.
Verschil tussen 1 jaar en 3 jaar, is voor het eerste jaar nu 450 euro extra voor 1 jaar. De vraag is of je die verhoogde kosten in de jaren daarna goed gaat maken.
Heb direct mail gehad van CB, maar in de mail van CB staat
Binnen 2 weken ontvang je van Greenchoice een contractbevestiging waarin zij je verder zullen informeren over de ingangsdatum van je nieuwe contract. Greenchoice regelt ook de opzegging van je huidige contract.
Wat mij de indruk geeft dat het best een paar dagen kan duren voordat ik wat van GreenChoice hoor.
Met de eerder hierboven vermelde opmerking dat direct bij Greenchoice je het verhaal krijgt "De energievoorraad is op voor komende maanden om nieuwe contracten af te sluiten" en het nu relatief lage tarief bij sterk stijgende prijzen, vraag ik me af of GC straks met slecht nieuws komt en een klantenstop met terugwerkende kracht hanteert. Of dat we hier een EnergieFlex verhaaltje krijgen, omdat ze het niet kunnen inkopen voor de prijs waarvoor ze het verkocht hebben.
Voordeel is wel dat de contracten minimaal 6 weken later pas ingaan (2 weken bedenktijd, 4 weken opzegtijd), dus ze hebben nog even om te kijken of de boel wat lager wordt na de opening van de Nordstream2 pijp met Rusland.
Wie had ooit gedacht dat energieprijzen zo'n " hot topic" werden. Jaren werd ik voor idioot aangezien dat ik hier elke keer naar kijk om de kosten laag te houden.