ASNNetworks schreef op vrijdag 01 mei 2015 @ 17:39:
[...]
Daarnaast is dit gepatched sinds Firmware 2.50. Ze verkopen accounts met games. Je moet vervolgens de PS4 activeren en de game downloaden en inloggen met je eigen account. Daarna deactiveren zij de PS4 via de website (dit kan 1x per half jaar via de site). Hierdoor verkopen ze de game nogmaals aan iemand anders. Voor FW 2.50 werkten beide PS4 consoles. Dus de eerste PS4 die gedeactiveerd was, bleef nog actief staan. Dit noemen ze een 'ghost account'. Na deactivatie denkt de PS4 nog dat het systeem als actief staat, mits je niet inlogt op dat account. Vervolgens verkopen ze de game nogmaals aan een ander persoon die het weer kan activeren. En als laatst verkopen ze het als secundair account waarmee je alleen via het account kan spelen.
Dus: ze kopen een game en verkopen het 3x. Een keer als ghost (de eerste keer). Na deactivatie kunnen ze het weer verkopen als primary account. Vervolgens verkopen ze het account als secundair. Een game kost $60 (ze kopen allemaal ook via de US Store) en verkopen het voor €30-35 per primary en vaak rond €20 voor secondary. Dus $60 uitgeven en rond €80-90 ontvangen.
Dit werkt echter sinds 2.50 NIET MEER! Er wordt nu via de server gecheckt waardoor er maar één PS4 actief kan staan en dus de 'Ghost account' niet meer werkt. Resultaat: degene die de game als eerst heeft gekocht krijgt na een paar dagen een mooi slotje te zien. Degene die de game als 2e heeft gekocht heeft nergens last van. Maar je weet van te voren nooit welke je krijgt.
Ik heb een aantal keer ook games op deze manier gekocht (eBay staat er VOL mee) en een aantal vrienden ook. Ik besloot om er diep in te duiken en ben toen via trial en error achter gekomen hoe het precies in elkaar zit. Toen kwam ik dus erachter dat je 2 PS4's als primary kan instellen op deze manier. Ik besloot om het te testen met een eigen account en kon 1 account delen met 3 systemen simultaan. Games gekocht met het account van broertje (US Store) konden gespeeld worden op PS4 van een familielid (Ghost) op de PS4 van mijzelf (Primary) en PS4 van mn broertje (secundair). Ik kon zelfs nieuwe games via de PS Store doorpushen en ALLE 3 de PS4's kregen de game doorgepushed.
Na firmware 2.50 beta kreeg ik slotjes te zien bij 2 eBay games. Na fw 2.50 official kregen al mijn vrienden slotjes te zien bij bepaalde games. Na onderzoek kwam ik er dus achter dat de ghost accounts gechecked worden. Games die zijn geinstalleerd voor deactivatie via de website kregen een slotje, games die voor de 2e keer werden geactiveerd niet. Mijn PS4 behield alle games van mn broertje. De PS4 van de familielid kreeg op al die games een slotje.
Ik raad dus het kopen van games op deze manier STERK af. Als je een ghost account krijgt, krijg je na een tijdje een slotje.
P.S. Dit kan al sinds de launch van de PS4. Ik heb besloten om met niemand te delen HOE het precies werkt (veel mensen wisten wel af van eBay games etc, maar niet hoe ze het precies deden), omdat het als een lopend vuurtje dan gaat en snel zal worden gepatched. Ik deelde games dus met 2 anderen en betaalde maar $20 per spel. Helaas besloten veel mensen om geld te verdienen via eBay, Facebook, marktplaats etc en is het nu gepatched door Sony. Vandaar dat ik nu uitleg geef HOE het precies werkt, gezien het nu al aangepakt is door Sony.
Achja, dan maar weer $30 betalen per game
Excuses voor de lange post, maar gezien dit hier nooit eerder gepost is en zeer weinig mensen weten hoe het precies werkt besloot ik nu het gepatched is een uitgebreide uitleg te geven als waarschuwing voor degenen die van plan zijn games op deze manier te kopen.
Niet aan te raden dus!
P.P.S. Voor de duidelijkheid: dit staat los van account sharing met een vriend. Je kan prima games delen met een vriend door elkaars PS4 primary te maken. Daar is niks mis mee en zal gewoon blijven werken. Wat dus echter niet meer werkt is een account met 3 PS4's delen. Daar vallen dus eBay games onder. Account sharing = no problem. Primary accounts kopen (eBay etc) = patched.