[Algemeen] AMD nieuws en discussietopic - Deel 26 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste
Acties:
  • 40.020 views

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
Topicstarter
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/27458e4d4ab180bb73cf5c135cbb28a9/full.jpg

Index
Inleiding

De AMD K8 processor is de achtste-generatie processor van AMD. Wat deze processor vooral bijzonder maakt is een 64-bits uitbreiding van de IA-32 instructieset. Met deze x86-64 instructieset is de K8 in staat om te profiteren van alle mogelijkheden van een 64-bit brede processor, terwijl backwards compatibiliteit met bestaande IA-32 software wordt behouden. De implementatie van de K8 processor is daardoor veel minder ingrijpend dan van de 64-bit Intel Itanium, die nieuwe IA-64 software vereist om optimaal te presteren.

Het eerste product met die nieuwe architectuur was de Opteron die op 22 april 2003 geïntroduceerd werd. De processors worden gekenmerkt door een architectuur die zich uitermate goed leent voor gebruik in servers en multi-processor workstations. De K8 beschikt over een aantal unieke features, waaronder een geïntegreerde geheugencontroller, 'glueless' multi- processing en ondersteuning voor de AMD64-architectuur. AMD64 biedt naast een grotere geheugenadresseringsruimte en bredere 64-bit integer registers een dubbel aantal general purpose en SSE2 & SSE3-registers. Hiermee wordt een oud mankement van de x86-architectuur - het gebrek aan registers - opgelost. De K8 kan zowel nieuwe 64-bits AMD64-software als oude 32-bits x86-applicaties draaien. Indien het besturingssysteem daarvoor ondersteuning heeft, kunnen 32-bits en 64-bits programma's gelijktijdig gedraaid worden.

Dankzij de geïntegreerde geheugencontroller is een lage latency tot het geheugen mogelijk en kan de beschikbare geheugenbandbreedte zo optimaal mogelijk benut kan worden. De K8 heeft de beschikking over een 128-bit brede geheugenbus waarmee bij gebruik van DDR400-geheugen in theorie een bandbreedte van 6,4GB/s gerealiseerd kan worden, of 12,8GB/s bij gebruik van DDR2-800. De integratie van de geheugencontroller betekent dat de K8 niet meer aan een traditionele northbridge gekoppeld hoeft te worden om toegang te krijgen tot het geheugen. In tegenstelling tot de Xeon en Athlon MP communiceren de CPU's in een multi-processor configuratie niet meer via de frontside bus met elkaar - de K8 heeft geen FSB - maar worden directe HyperTransport-links tussen de processors gebruikt. Hiermee is zogeheten glueless multi-processing mogelijk: tot een aantal van acht processors is er geen chipset- ondersteuning nodig om de CPU's in het systeem aan elkaar te 'lijmen'. Omdat met het aantal processors ook het aantal geheugencontrollers toeneemt, is het K8-platform zeer schaalbaar.
• K8 features better branch prediction algorithms and bigger TLB, which will make Athlon 64 run faster than Athlon XP working at the same clock frequency.
• Integer pipeline of K8 is a little longer, which allows reaching higher clock frequencies. The integer pipeline of this processor has 12 stages altogether, while the FPU – 17 stages, against 10 and 17 stages respectively by Athlon XP.
• K8 supports SSE2 instructions. This way this processor will support all existing extensions of x86 instructions set, which will allow it to work faster with applications optimized for Intel Pentium 4 processors.
• K8 feature a built-in DDR SDRAM controller, so that it can communicate with the memory directly thus reducing the latencies on data requests.
• The CPU and the South Bridge will be connected using a HyperTransport bus with up to 4.0GB/sec bandwidth in each direction (assuming a 1GHz HyperTransport bus).
• K8 processor supports x86-64 technology, which allows it to work in special 64bit applications.
Sockets

De introductie van de Opteron ging gepaard met de nieuwe socket 940 terwijl socket 754 voor de Athlon 64 gebruikt werd. Sinds de omschakeling naar dual channel geheugen heeft AMD de socket 939 in leven geroepen. Socket 754 werd toen doorgeschoven naar de Sempron en de mobiele Athlon 64 processors.

• Socket 754 voor de low-end (Sempron) & mobiele cpu's
• Socket 939 voor de mid-end & high-end Athlon64 & Athlon64 FX cpu's
• Socket 940 voor de Opteron

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/53998/full.jpg

Voor de omschakeling naar DDR2 geheugen was een nieuwe reeks sockets nodig. AMD heeft tijdens het ontwerp echter ook rekening gehouden met de toekomst; de nieuwe sockets zullen dus een lange tijd mee kunnen.

• Socket S1 (638) voor mobiele cpu's
• Socket AM2 (940) voor de mid-end & high-end Athlon64
• Socket F (1207) voor de Opteron en Athlon 64 FX

Socket F valt hier erg op, zo zijn de pinnetjes verhuisd van de processor naar het moederbord waardoor het duurste onderdeel, de processor, minder gevoelig is voor beschadigingen. Intel maakt al sinds de introductie van de Prescott-processor gebruik van een dergelijke LGA-processorvoet.

Socket F Opteron
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/0c23bcda55804b51c04630d466d754c6/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/ba94ff07111e2eb667e91a9271154aa7/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/9ef5c0f6cad1b054615534d87c92c4be/thumb.jpg


Roadmap


tekst

Moederborden

Op zoek naar een gepast moederbord? AMDboard heeft een overzicht van meer dan 400 mobo's:

Socket 754
Socket 939
Socket 940
Socket AM2

Neem ook eens een kijkje @ PMG FAQ => Welke moederbord fabrikanten zijn er, en waar vind ik ze?

Geheugen ondersteuning

De K8 beschikt over een geïntegreerde geheugencontroller, dus de geheugencontroller zit in de cpu zelf i.p.v. in de northbridge. Dit levert een latency-verlaging op van 20 tot 30 procent en verbetert daarmee tevens de bandbreedte-efficiency. De controller heeft een 64-bit of 128-bit brede bus.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/63915/full.jpg


Socket 754/939/940 Sempron / Athlon64 / Opteron cpu's ondersteunen maximaal DDR PC3200 geheugen, behalve de B3 Opteron revisie welke maximaal PC2700 ondersteunt.

Socket S1/AM2/F Sempron / Athlon64 / Opteron cpu's ondersteunen maximaal DDR2 PC6400 geheugen behalve de Opteron 2 en 8 serie, AMD heeft voor DDR2 registered geheugen maximaal PC 5400 ingebouwd.

De Opteron 2 en 8 serie werkt dus enkel met registered (buffered) geheugen. ECC geheugen wordt door zowel de Opteron als door de Athlon64 ondersteunt maar is niet vereist.

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/0bcd579c95bc1c5fe84fde2f3abd8584/full.gif

Zoals je ziet loopt DDR2-533 en DDR2-667 niet altijd maximaal.
Dat komt door de memory divider. De Athlon 64 kent geen halve multipliers en ook geen halve memory dividers. Er wordt dan de dichtstbijzijnde divider gekozen.

Voorbeeld:
2600 / 20 (memory divider) = 130,00
Als er een hogere divider zou gekozen worden (bv 21) dan draait het geheugen trager, en bij een lagere divider gaat ie sneller draaien, maar overklokken wordt standaard niet gedaan. Dus wordt de dichtstbijzijnde divider gekozen.

De Athlon64 ondersteunt sinds de E revisie 4 geheugen latten op 400MHz @ T1, en 4 geheugen latten doublesided op 400MHz @ T2
Bij oudere revisies gaat het geheugen bij gebruik van 4 DDR400 geheugen latten op 333MHz werken.

Hier nog even een overzichtje:

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/64753/full.png

Tevens wordt er sinds de E revisie DDR500 ondersteunt, maar dat is niet officieel door AMD bekend gemaakt.

FAQ

Silicon-on-Insulator (SOI) :?

SOI isoleert de transistors van het onderliggende silicium. Dit vermindert de lekkage van de elektronen die tussen de transistors heen en weer fietsen, waardoor de transistors sneller kunnen schakelen en het stroomverbruik wordt verlaagd. Volgens IBM kan SOI de performance ten opzichte van een standaard CMOS procédé met 20 tot 25 procent verbeteren, en kan het stroomverbruik met een factor 1,7 tot 3 gereduceerd worden.

Dual Stress Liner (DSL) :?

Deze technologie wordt gebruikt sinds de E revisie van de Athlon64 / Opteron om hogere kloksnelheden te halen en is enigszins vergelijkbaar met Intel's 'strained silicon', maar biedt enkele voordelen. De technologie maakt het mogelijk dat transistors 24 procent sneller kunnen schakelen, terwijl strained silicon een verbetering laat zien tussen de 15 en 20 procent. Tevens heeft de technologie geen negatieve invloed op de yields en de productiekosten van de processors.

Pacifica :?

Pacifica = virtualisatietechnologie, kan je vergelijken met Intel's Vanderpool.
Deze extentie op de instructieset is bedoeld om het draaien van meerdere operating systemen op een machine sneller te maken.

Werking: één of meerdere operating systemen draaien als 'gast' op de machine zonder zich ergens zorgen over te maken. Zodra er iets gedaan wordt (door een gast zelf of door de hardware) waardoor de stabiliteit van het systeem in gevaar komt grijpt Pacifica in. De processor draagt op zo'n moment de controle over aan de Hypervisor. Deze komt op een nieuw beveiligingsniveau te draaien dat nog boven Ring 0 ligt (waar de kernel van een operating systeem normaal op draait). De Hypervisor mag vervolgens zijn kunstje doen om te voorkomen dat het mis gaan en er daarna voor kiezen om de controle weer terug te geven aan een van de gasten. In de oude situatie zou de Hypervisor zelf alle mogelijke gevaren in de gaten moeten houden, en bovendien zelf moeten zorgen voor de wisselingen tussen de verschillende besturingssystemen. Dat kan in de toekomst dus allemaal door hardware afgehandeld worden met een Pacifica-processor, wat in veel gevallen een snelheidswinst op kan leveren.

Pacifica en Vanderpool zijn niet onderling compatible. De AMD-specificatie gebruikt andere instructies en heeft bovendien enkele features die Intel niet heeft. Zo kan Pacifica inhaken op een TPM (Trusted Platform Module) om 'vertrouwde' software te draaien en virtualiseert AMD ook direct zijn geïntegreerde geheugencontroller mee.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/59816/full.gif

Presidio :?

AMD's techniek voor hardwarematige beveiliging (zoals Intel's LaGrande), hier is echter nog niks over bekend.

K8 en HyperThreading (HT) :?

De Athlon64 ondersteunt geen HyperThreading, maar voor de dual core cpu's heeft AMD ervoor gezorgd dat software met HT ondersteuning van de 2de core kan profiteren. Door een trucje "denkt" de software dat er een HT cpu inzit:

ProcessorRegisterWaarde
Athlon 64EDX0x078bfbff
EDX0b00000111100010111111101111111111
EBX0x00000800
Athlon 64 X2EDX0x178bfbff
EDX0b00010111100010111111101111111111
EBX0x00020800


Opteron & PowerNow! :?

De PowerNow!-technologie wordt door AMD al geruime tijd gebruikt om het energieverbruik van notebookprocessors te minimaliseren. Sinds begin 2005 heeft de Opteron ook ondersteuning voor deze techniek. Datacenters kampen met het energiegebruik van moderne computers wat hoge kosten met zich meebrengt doordat een stevig koelsysteem nodig is om oververhitting te voorkomen.

Andere voordelen van PowerNow! voor servers die AMD noemt zijn het verlengen van de levensduur van koelsystemen (airco's) en een lagere geluidsproductie. Opteron-processors gefabriceerd in de tweede helft van 2004 zijn al uitgerust met de mogelijkheid om gebruik te maken van PowerNow!. Het zal echter nog tot begin 2005 duren voordat hier gebruik gemaakt van kan worden aangezien ondersteuning van de technologie door het BIOS en het besturingssysteem noodzakelijk is.

PowerNow! wordt door elke Opteron met E revisie core ondersteunt.

Wat is Cool'n'Quiet :?

Cool & Quiet lijkt erg op PowerNow, een energiebesparende techniek die AMD gebruikte voor zijn serie mobiele processors. Om Cool'n'Quiet aan te zetten moet onder Windows ME en 2000 een stukje software geïnstalleerd worden en is voor Windows XP een nieuwe processordriver (v1.1.0.18) nodig. Vervolgens wordt het energiebeheer op Minimal Power Management gezet.

Als een Athlon 64 3200+ met een klokfrequentie van 2000MHz nu vrijwel niet belast wordt zakt de kloksnelheid naar 1000MHz en het voltage naar 1,10V. Als de processor vervolgens weer zwaarder belast wordt, stijgt de kloksnelheid met stapjes van 200MHz naar maximaal 2000MHz en wordt ook het voltage weer geleidelijk opgevoerd tot 1,40V. Bijkomend voordeel van een koelere CPU is dat de fans minder hard hoeven te draaien en dus stiller zijn.

Cool'n'Quiet/Performance StatesAthlon 64 3200+
Max. P-State2000MHz
Vcore1,4V
TDP67 Watt
P-State #11800MHz
Vcore1,35V
TDP56 Watt
Min. P-State1000MHz
Vcore1,1V
TDP21 Watt


Vanaf de C0 revisie kunnen de Athlon 64 (FX) CPU's dankzij Cool'n'Quiet in meerdere stappen terugklokken wanneer de CPU idle is. De C0 revisie verbruikt op de laagste kloksnelheid (800MHz) 1,30V. De nieuwere revisies (CG en nieuwer) springen zuiniger met stroom om, op de laagste kloksnelheid (1000MHz) verbruikt de CPU slechts 1,10V. Voor de Sempron wordt Cool'n'Quiet ondersteunt vanaf de D0 revisie maar geldt enkel voor de 3000+ en hoger. Voor de Opteron, zie PowerNow! hierboven.

Wat is HyperTransport :?

soon

En wat is NUMA nu weer :?

De Opteron 2xx en 8xx processoren ondersteunen NUMA (Non-Uniform Memory Architecture) om het totale beschikbare geheugen en de geheugen bandbreedte per processor te maximaliseren, zonder de negatieve effectecten van SMP te moeten voorduren (SMP eist immers dat al het geheugen in het systeem eenzelfde latentietijd heeft, relatief tot elke processor in het systeem). NUMA is in feite een type geheugen architectuur die men effectief toe kan passen indien er gebruik wordt gemaakt van twee of meerdere processoren in een computer. In een NUMA heeft elke processor toegang tot eigen geheugen (local geheugen), en daarnaast ook tot het geheugen van de andere processoren (remote geheugen). De latentietijd voor local geheugen is echter korter dan de latentietijd voor remote geheugen, omdat het aanspreken van remote geheugen via één of meerdere processoren verloopt. In het plaatje hieronder is dit nog eens goed te zien:

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/f/53986/full.gif

De 2.0GHz, 8.0GB/s bi-directionele HyperTransport link (of 6.4GB/s bij 1.6GHz) tussen de processoren zorgt voor het transport voor deze aanvragen, en natuurlijk ook voor het transport van de data van en naar het geheugen. Aangezien elke processor een bandbreedte van 6.4GB/s heeft tot het local geheugen, en daarnaast ook met diezelfde snelhied remote geheugen aan kan spreken, neemt de totale geheugenbandbreedte per processor linear toe met het aantal processoren in het systeem. In een 8-way Opteron opstelling heeft elke processor dus maximaal 51.2GB/s geheugen bandbreedte. Dit wordt echter beperkt tot 22,4 GB/s, omdat er (voorlopig) niet meer door de HTT-links kan.
Let wel, dit is voor 1 van de processoren en alleen als de andere CPU's niet veel te doen hebben. M.a.w. als er 1 zeer zware thread draait op het systeem dan is het voordeel van de externe geheugentoegang maximaal.

Phenom TLB bug :?

De B2 stepping van de Phenom heeft deze TLB bug. Deze komt alleen voor op de triple en quadcores. Alloewel hij héél zelden voor problemen zorgt (een crash van het systeem), gaf die de Phenom wel een zeer slechte reputatie. In de B3 stepping is deze bug opgelost. De B3 stepping is makkelijk van de B2 stepping te onderscheiden door de naamgeving die AMD gebruikt: de B3 triple en quadcores krijgen een 50 achteraan, de naam is dan als volgt: xx50.

Fabrieken

AMD is eigenaar van verschillende fabrieken, waaronder het bekende Fab30 in Dresden, Duitsland. Hier worden de Athlon 64- en Opteron-processors geproduceerd. Vroeger bakte AMD haar processors in Fab25 - Texas - maar die hebben zel later omgebouwd voor de productie van flash geheugen (waar AMD inmiddels met gestopt is). Eind 2005 ging in Dresden een nieuwe fabriek open, Fab36 genaamd en maakt gebruik van 300mm wafers. In 2009 - 2010 wil AMD nog een derde fab openen, heel waarschijnlijk zal dit in New York zijn. In de tussentijd zal AMD nog een groot aantal verbouwen in Dresden doorvoeren. Oorspronkelijk was het de bedoeling om Fab30 niet langer dan het 90nm procédé te gebruiken, maar AMD heeft de plannen veranderd en zal de fabriek klaarstomen voor de productie van 65nm (en kleiner) cpu's op 300mm wafers. Naast deze fabs heeft AMD nog enkele assemblage fabs.

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/87be58a9213b0bc0209d1dc944337475/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/0cb31f322b0bd61c81919a458ce25972/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/9bdf622d5310e2b80543d0028874ef16/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/0a06e77d7aa31de56de01560b6054220/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/c1fe19bd771ce5b9b74e57fc473a0967/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/ed806acb711f4e8eefd680a65f3db4d8/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/f75070e044a58ac6655dbda675d1fd85/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/6c1443d6e741f3ac85b37accd12b64ed/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/27458e4d4ab180bb73cf5c135cbb28a9/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/65891/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/65890/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/65889/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/65888/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/65887/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/65886/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/65885/thumb.jpg


Overzicht cores

DDR1 cores

CoreRevisieProcédéGrootteTransistors128KB256KB512KB1MB
ClawHammerC0 / CG130 nm193 mm²105,9Mxx
SledgeHammerB3 / C0 / CG130 nm193 mm²105,9Mx
NewcastleCG130 nm144 mm²68,5Mx
ParisCG130 nm144 mm²68,5Mxx
DublinCG130 nm144 mm²68,5Mxx
OdessaCG130 nm144 mm²68,5Mx
OakvilleD090 nm84 mm²68,5Mx
San DiegoE4 / E690 nm115 mm²114Mxx
WinchesterD090 nm84 mm²68,5Mxx
VeniceE3 / E690 nm84 mm²76Mx
PalermoD0 / E3 / E690 nm84 mm²68,5Mxx
NewarkE590 nm115 mm²114Mx
GeorgetownD090 nm84 mm²68,5xx
AlbanyE690 nm84 mm²76Mxx
SonoraD090 nm84 mm²68,5 / 76Mxx
RomaE690 nm84 mm²76Mxx
LancasterE590 nm115 mm²114Mxx
ToledoE690 nm199 mm²233,2Mxx
ManchesterE490 nm147 mm²154Mx
Venus/Troy/AthensE490 nm114 mm²105,9M / 114Mx
Denmark/Italy/EgyptE690 nm205 mm²233,2Mx

DDR2 cores

CoreRevisieProcédéGrootteTransistors
WindsorF2 / F390 nm183 / 220 mm²153,8M / 243M
OrleansF290 nm126 mm²129M
TaylorF290 nm147 mm²154M
TrinidadF290 nm147 mm²154M
RichmondF290 nm? mm²?M
ManilaF290 nm81 mm²103M
KeeneF290 nm147 mm²154M
Santa AnaF290 nm220 mm²243M
Santa RosaF290 nm220 mm²243M
BrisbaneG1 / G265 nm118 / 126 mm²153,8 / 221M
SpartaG1 / G265 nm77,2 mm²122M
LimaG1 / G265 nm77,2 mm²122M

Phenom

CoreRevisieProcédéGrootteTransistors
AgenaB2 / B365 nm285 mm²463M
BarcelonaB2 / B365 nm285 mm²463M
TolimanB2 / B365 nm285 mm²463M
Kuma?65 nm??

Drivers & Utilities

CPU-Z

CPU-Z geeft een hoop informatie met betrekking tot de gebruikte processors in je systeem. De onderdelen waarvan je informatie krijgt zijn onder andere: FSB, HTT, multiplier, L1 tot L3 cache, voltage en beperkte moederbord & geheugen gegevens.

AMD Power Monitor

This application is used to monitor the current frequency, voltage, utilization, and power savings of each core of each processor in a system. This application also has a system tray icon that can be used to view and select power schemes on the system. The system tray icon will show the average utilization of every core on the system.

AMD CPUInfo

This Windows application executes and displays the return data from the CPUID instruction set and displays Hypertransport™ information if the processor supports it. This application also shows the maximum speed of the processor.

AMD Athlon64 / Turion Processor Driver 1.2.2.2 (32bit)

AMD Athlon64 / Turion Processor Driver x64 1.2.2.1 (64bit)

Deze driver heb je nodig om Cool & Quit te kunnen gebruiken.

AMD Cool'n'Quiet / PowerNow! Dashboard Demo

This utility displays a graphical dashboard showing the current voltage, frequency, power savings, and utilization of a processor running on a Cool'n'Quiet or PowerNow! enabled system. The utility can be run on Windows 2000, Windows XP, and 64-bit Windows.

AMD Driver Pack, Version 2.3.0 (32bit)

AMD Driver Pack, Version 2.3.0 (64bit)

AMD Driver Pack is a comprehensive installation program for the AMD-8000 series chipset.

The AMD Driver Pack offers customers a unified installation for device drivers for platforms based on the AMD-8000 series chipset. Using Driver Pack, it is not necessary to know which drivers in your system need to be applied. AMD Driver Pack is designed to detect the current operating system and hardware in the system. If a device in the AMD-8000 series chipsets is detected, it provides you the option to install the correct drivers.

Links

Benchmarks:
9 socket 939 moederborden getest
Socket 939 Chipsets: Motherboard Performance & PCI/AGP Locks
AMD Sempron: A Fresh Take on Budget Computing
nForce4: PCI Express and SLI for Athlon 64
.09 Athlon 64: Value, Speed and Overclocking
Xeon 3.6 GHz / 2MB vs. Opteron 252
AMD's Sempron 3300+: 90nm Budget Computing
AMD K8 E4 Stepping: SSE3 Performance
AMD Athlon 64 FX-57: The Fastest Single Core
Athlon 64 Revision E: Unofficial DDR500 Support
AMD Athlon 64 X2 4800+ Dual-Core Processor Review
AMD Athlon 64 Processors on E3 Core: Memory Controller Peculiarities in Detail
Turion vs. Dothan: gevecht in een notebook

K8 architectuur:
AMD Hammer platform preview
Presentatie AMD Hammer architectuur
Detailed Architecture of the AMD Opteron
The AMD K8 Architecture

K10 architectuur:
AMD K10 Micro-Architecture
Inside AMD K10 Architecture
AMD Quad-core "Barcelona" preview (NL)

Vorige AMD discussie topics:
Het grote AMD Hammer topic
[rml]De AMD Hammer, deel 2 [ discussie][/rml]
[rml][Discussie] AMD Athlon 64 & Opteron - Deel 3[/rml]
[rml][Discussie] AMD Athlon 64 & Opteron - Deel 4[/rml]
[rml][Discussie] AMD Athlon 64 & Opteron - Deel 5[/rml]
[rml][Discussie] AMD Athlon 64 & Opteron - Deel 6[/rml]
[rml][Discussie] AMD Athlon 64 & Opteron - Deel 7[/rml]
[rml][Discussie] AMD Athlon 64 & Opteron - Deel 8[/rml]
[rml][ Discussie] AMD Athlon 64 & Opteron - Deel 9[/rml]
[rml][ Discussie] AMD Sempron, Athlon 64 & Opteron - Deel 10[/rml]
[Discussie] AMD Sempron, Athlon 64 & Opteron - Deel 11
[Discussie] AMD Sempron, Athlon 64 & Opteron - Deel 12
[Discussie] AMD Sempron, Athlon 64 & Opteron - Deel 13
[Discussie] AMD Sempron, Athlon 64 & Opteron - Deel 14
[Discussie] AMD Sempron, Athlon 64 & Opteron - Deel 15
[Discussie] AMD Sempron, Athlon 64 & Opteron - Deel 16
[Algemeen] AMD nieuws en discussietopic - Deel 17
[Algemeen] AMD nieuws en discussietopic - Deel 18
[Algemeen] AMD nieuws en discussietopic - Deel 19
[Algemeen] AMD nieuws en discussietopic - Deel 20
[Algemeen] AMD nieuws en discussietopic - Deel 21
[Algemeen] AMD nieuws en discussietopic - Deel 23
[Algemeen] AMD nieuws en discussietopic - Deel 24
[Algemeen] AMD nieuws en discussietopic - Deel 25

Overklok resultaten van tweakers:
[OC & INFO] AMD Athlon64/Opteron OC Resultaten - Deel 34

[/td]

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • XWB
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

XWB

Devver
Topicstarter
Astennu schreef op dinsdag 02 december 2008 @ 10:18:
[...]


Als je kijkt naar de prijs en de performance van die 6500+ Black edition. Dan is die wel heel erg slecht. Ik durf te wedden dat de 6000+ met 3.1 GHz sneller is. + Intel heeft ook cpu's van tegen 3.0 Ghz voor iets meer dan 100 euro. En dan heb je meer performance dan je van een K10 core op 2.7 GHz krijgt.

Zijn dit dan afgekeurde quads ipv native 65nm dual cores ?
Die 6500 is al end of life, die is helemaal niet op de markt geweest ;) De 7750 heeft hier een end user price van 95 EUR, dus veel aantrekkelijker dan die 6500.

March of the Eagles


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
Hacku schreef op dinsdag 02 december 2008 @ 10:24:
[...]


Die 6500 is al end of life, die is helemaal niet op de markt geweest ;) De 7750 heeft hier een end user price van 95 EUR, dus veel aantrekkelijker dan die 6500.
Dan is het al wat interessanter. Voor 109 euro heb je bij Intel een 2.66 GHz C2D E7200. Wel minder cache (3MB L2 vs 6mb L2 van de E8xxx) Maar dan nog zijn de intels erg snel. Als die AMD iets van 85 kost kan het interessant zijn. Maar Intel clockt ook beter en heeft de naam mee zitten. Maar goed ze moeten iets.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • spNk
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 05-06 23:05
Astennu schreef op dinsdag 02 december 2008 @ 12:43:
[...]


Dan is het al wat interessanter. Voor 109 euro heb je bij Intel een 2.66 GHz C2D E7200. Wel minder cache (3MB L2 vs 6mb L2 van de E8xxx) Maar dan nog zijn de intels erg snel. Als die AMD iets van 85 kost kan het interessant zijn. Maar Intel clockt ook beter en heeft de naam mee zitten. Maar goed ze moeten iets.
Hoe weet je dat de intel beter clockt? we hebben het toch over een 45nm K10 cpu of vergis ik me?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefanovic45
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 11-06 19:22
spNk schreef op dinsdag 02 december 2008 @ 14:26:
[...]

Hoe weet je dat de intel beter clockt? we hebben het toch over een 45nm K10 cpu of vergis ik me?
Een 7750 is nog 65nm...

Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
Daarom dus. Die Dual core zal wel max iets van 3.4-3.5 GHz gaan doen en dan moet je dus al geluk hebben. 45nm duren helaas nog een half jaar.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • spNk
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 05-06 23:05
Astennu schreef op dinsdag 02 december 2008 @ 16:35:
Daarom dus. Die Dual core zal wel max iets van 3.4-3.5 GHz gaan doen en dan moet je dus al geluk hebben. 45nm duren helaas nog een half jaar.
Meh das dus echt kut... :(
Naja, hopen dat de quads flink in prijs dalen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
spNk schreef op dinsdag 02 december 2008 @ 16:57:
[...]

Meh das dus echt kut... :(
Naja, hopen dat de quads flink in prijs dalen :)
Of gewoon een Tripple core 45nm kopen die zullen wel niet al te duur zijn. Maar als je nu een AM2 plank hebt kun je of een 45nm Quad kopen of een oudere 65nm dual,tripple of quad core. Dan is de nieuwe AM3 Tripple core (misschien) niet mogelijk. Of waren die nu wel pin for pin compatible met AM2 ?

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mie9iel
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 04-06-2022
Astennu schreef op dinsdag 02 december 2008 @ 17:18:
Of gewoon een Tripple core 45nm kopen die zullen wel niet al te duur zijn. Maar als je nu een AM2 plank hebt kun je of een 45nm Quad kopen of een oudere 65nm dual,tripple of quad core. Dan is de nieuwe AM3 Tripple core (misschien) niet mogelijk. Of waren die nu wel pin for pin compatible met AM2 ?
Voor een AM3 cpu heb je minimaal een AM2+ mobo nodig (evt met bios update)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EaS
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 16:55

EaS

Eerste Phenom II's zijn al gesignaleerd:

Afbeeldingslocatie: http://img370.imageshack.us/img370/2935/piiyf7.jpg

H
- Phenom
D - Desktop
Z - Black Edition
940 - Modelnummer
X - 125 Watt TDP
C - Tcase max 70°C
J - Socket AM2+
4 - Vier Cores
D - 512 KB L2-Cache per Core en 6 MB shared L3-Cache
GI - Revisie C

Productie datum: week 41 - 2008

Verder; Nieuwe (voorlopige) Semiconductor top 20:

Afbeeldingslocatie: http://i.cmpnet.com/eetimes/eedesign/2008/chart1_120108.gif

[ Voor 13% gewijzigd door EaS op 02-12-2008 18:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefanovic45
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 11-06 19:22
De prijs is iets omhoog gegaan bij Salland, pas was het nog €266 voor een Phenom II 940, die prijs is nu opgelopen tot €280. Das wel jammer!

[ Voor 19% gewijzigd door Stefanovic45 op 02-12-2008 19:58 ]

Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
StefanvanGelder schreef op dinsdag 02 december 2008 @ 19:52:
De prijs is iets omhoog gegaan bij Salland, pas was het nog €266 voor een Phenom II 940, die prijs is nu opgelopen tot €280. Das wel jammer!
Mja pre order wacht maar tot hij uit is dan worden de prijzen snel normaal. De eerste 4 weken zullen ze wel iets hoger zijn maar pre order is altijd een stuk duurder. Cpu's komen pas over 4-5 weken.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • achtbaanfreak
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 06-12-2024
@mie9iel:
AM3 CPU's kunnen in zowel socket AM2 als AM2+, indien BIOS updat beschikbaar.
Afbeeldingslocatie: http://www.hardware.info/images/articles/phenomslide2_550.png

@algemeen
Als die Phenom II geproduceerd is in week 41 dan is hij 8 weken geleden geproduceerd. Als ze al een beetje aantallen produceren, dan kunnen we misschien over 1 tot 2 weken ze in de winkel zien. Dit zou de geruchten dat hij eind november/begin december in kleine hoeveelheden de markt zou bereiken bevestigen.
Ze zouden ze ook kunnen opslaan en wachten tot 8 januari, zodat ze een hard launch met redelijke voorraden uitvoeren. Ik denk eigenlijk dat deze laatste optie aannemelijker is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ownage maxim
  • Registratie: Augustus 2007
  • Laatst online: 19-05 20:32
Waar komt die foto weg EaS. Had die bron niet meer informatie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EaS
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 16:55

EaS

ownage maxim schreef op woensdag 03 december 2008 @ 00:38:
Waar komt die foto weg EaS. Had die bron niet meer informatie?
Ietsje meer misschien, maar niet veel meer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefanovic45
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 11-06 19:22
Bij Max ICT en Central point is hij nu ook te bestellen. Bij Central point wordt hij 24 december verwacht, maar volgens mij is dat niet de meest betrouwbare webshop :P

De prijs is trouwens wel aardig bij Max ICT! De Phenom II X4 940 kost daar €268,58 en de Phenom II X4 920 €226,93

Hij komt nu al in meer prijslijsten de staan, het komt steeds dichterbij! Hardware.info

[ Voor 16% gewijzigd door Stefanovic45 op 03-12-2008 18:48 ]

Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crp
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 03-04 10:33

Crp

Phenom2 Vantage score:
http://my.ocworkbench.com...e/Phenom_II_X4-info-2.htm

3GHz-3.4GHz CPU-Z shots:
http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=360869

[ Voor 40% gewijzigd door Crp op 03-12-2008 19:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EdwardvGelder
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 23-05 19:15
Mhm die score ziet er niet verkeerd uit, maar hij gebruikt 800mhz geheugen, ben benieuwd wat de phenom2 met 1066mhz geheugen doet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefanovic45
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 11-06 19:22
EdwardvGelder schreef op woensdag 03 december 2008 @ 20:08:
Mhm die score ziet er niet verkeerd uit, maar hij gebruikt 800mhz geheugen, ben benieuwd wat de phenom2 met 1066mhz geheugen doet.
Nouja niet verkeerd... Als ik op hardware.info kijk dan haalt een Q9450 ruim 11K, dan lopen ze clock voor clock toch nog wel een eind achter! Die loopt 'slechts' op 2.66Ghz, terwijl deze Phenom op 3Ghz draait. Het geheugen zal dat (grote) gat niet dichten, hooguit een klein beetje.

Prestaties in games zijn natuurlijk belangrijker, maar dit is toch wel jammer. Laten we hopen dat in games de rollen zijn omgedraaid!

[ Voor 4% gewijzigd door Stefanovic45 op 03-12-2008 21:00 ]

Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EdwardvGelder
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 23-05 19:15
mhm, maar hij maakt een q6600 op 3.6ghz in dus ik dacht niet dat die q9450 zoveel sneller zou wezen.
Inderdaad dan is het gat toch wel redelijk groot ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 126513

Timings staan ook behoorlijk los voor het geheugen om eerlijk te zijn. HT link en NB lopen ook gewoon op 1800Mhz, ook erg laag.
Wanneer ik hier op een HT kink en NB van 2200Mhz ipv 1800Mhz draai, dan scheelt toch best aardig. Ik schat dat een Phenom 2 op DDR3 1333 en hogere stock HT en NB speeds een stuk beter zal meekomen met een Q9450. Deze laatste heeft altijd nog 4MB meer cache wat ook weer ietsjes scheelt in 3dM terwijl in games het weinig kan schelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mad_max234
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 07-02 11:09

mad_max234

AMD Athlon II M320

EdwardvGelder schreef op woensdag 03 december 2008 @ 21:05:
mhm, maar hij maakt een q6600 op 3.6ghz in dus ik dacht niet dat die q9450 zoveel sneller zou wezen.
Inderdaad dan is het gat toch wel redelijk groot ;)
Dat is die in het echt ook niet, klok voor klok 15% gemiddeld dacht ik (soms helemaal niks), de q9450 stock zal een q6600 @ 3.6Ghz nooit bij houden.

-Andere hobby- -


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Knakker
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 19:30
Ik weet niet of dit het goede topic is, dus als dat niet zo is: sorry :P

Ik wil een simpele laptop kopen, en nu is mijn ook gevallen op ééntje met een Sempron SI-40 processor. Als ik naar reviews op Google zoek krijg ik alleen maar van die "consumenten-mening" pagina's waar ik vrij weinig aan heb. Heeft iemand een idee hoe deze processor zich verhoudt tegen bijvoorbeeld de Celeron 550 (ook 2Ghz), zowel qua prestaties als batterijverbruik? Alvast bedankt :)

Geef mij maar een Warsteiner.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GENETX
  • Registratie: Juni 2005
  • Nu online
StefanvanGelder schreef op woensdag 03 december 2008 @ 20:59:
[...]


Nouja niet verkeerd... Als ik op hardware.info kijk dan haalt een Q9450 ruim 11K, dan lopen ze clock voor clock toch nog wel een eind achter! Die loopt 'slechts' op 2.66Ghz, terwijl deze Phenom op 3Ghz draait. Het geheugen zal dat (grote) gat niet dichten, hooguit een klein beetje.

Prestaties in games zijn natuurlijk belangrijker, maar dit is toch wel jammer. Laten we hopen dat in games de rollen zijn omgedraaid!
Maar zijn ook dezelfde settings gebruikt? Bij HW.info scoren een Phenom X4 9850 en 9950 beter als een Phenom II op 3GHz :? Appels met peren vergelijken wat mij betreft.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefanovic45
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 11-06 19:22
GENETX schreef op donderdag 04 december 2008 @ 11:48:
[...]


Maar zijn ook dezelfde settings gebruikt? Bij HW.info scoren een Phenom X4 9850 en 9950 beter als een Phenom II op 3GHz :? Appels met peren vergelijken wat mij betreft.
Een 9950 haalt 8500, das minder dan 10000? Er zal vast wel andere hardware aanwezig zijn, maar dat zal niet 1000den punten schelen lijkt mij.

[ Voor 12% gewijzigd door Stefanovic45 op 04-12-2008 13:16 ]

Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EdwardvGelder
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 23-05 19:15
mad_max234 schreef op donderdag 04 december 2008 @ 02:02:
[...]


Dat is die in het echt ook niet, klok voor klok 15% gemiddeld dacht ik (soms helemaal niks), de q9450 stock zal een q6600 @ 3.6Ghz nooit bij houden.
Ja, ik dacht ook al dat het niet zoveel kon verschillen, als de phenom2 op 3 ghz een 3.6ghz q6600 inmaakt, dacht ik dat hij ook wel sneller zou wezen dan de q9450.
3600*0.85=3060.
Dus hij maakt een q9450 op 3ghz in volgens die site, en dan doet hij het wel goed.
Of bereken ik het nou helemaal verkeerd?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
StefanvanGelder schreef op donderdag 04 december 2008 @ 13:15:
[...]


Een 9950 haalt 8500, das minder dan 10000? Er zal vast wel andere hardware aanwezig zijn, maar dat zal niet 1000den punten schelen lijkt mij.
Dat zou zeker wel kunnen. Als je even een driver niet installeert kan dat soms grote gevolgen hebben. Heb wel eens vaker scores zien verdubbelen doordat er iets niet goed ingesteld was.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefanovic45
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 11-06 19:22
Ja een driver... Maar of je nu 800Mhz of 1066Mhz geheugen gebruikt zal niet superveel uitmaken.

Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GENETX
  • Registratie: Juni 2005
  • Nu online
@ Hierboven, mijn fout, zat de P score te vergelijken.. |:(

[ Voor 6% gewijzigd door GENETX op 04-12-2008 13:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23009

Zou DDR3 en Socket AM3 het wel uit gaan maken? wat ik me ook afvraag is dat of er ook DDR3 ECC Reg komt voor de Opteron Shanghai's?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • penetreerbeer
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 31-03 21:55
Anoniem: 23009 schreef op donderdag 04 december 2008 @ 15:04:
Zou DDR3 en Socket AM3 het wel uit gaan maken? wat ik me ook afvraag is dat of er ook DDR3 ECC Reg komt voor de Opteron Shanghai's?
Opteron loopt voorlopig nog op DDR2 ECC Reg zoals barcelona. Nieuw platform komt 2H2009 (iets later dan istanbul 2Q2009) dacht ik en ondersteund nog altijd DDR2, dus nog geen DDR3 in voor de server industrie.

Ander nieuws:
AMD Updates Fourth Quarter Outlook

SUNNYVALE, Calif.--(BUSINESS WIRE)--AMD (NYSE: AMD - News) today announced that it expects revenue from continuing operations for the fourth quarter ended December 27, 2008 to be approximately 25 percent lower than third quarter 2008 revenue of $1.585 billion, not including process technology license revenue. The decrease is due to weaker than expected demand across all geographies and businesses, particularly in the consumer market.

AMD will report fourth quarter 2008 results after market close on January 22, 2009. AMD will hold a conference call on this day for the financial community at 2:00 p.m. PT to discuss fourth quarter results. A real-time audio broadcast of the teleconference will be provided at www.amd.com. The webcast will be available for ten days after the conference call.
Source
Nieuws was voorbeurs bekend, en aandelen gingen al direct -13% maar is nu al redelijk hersteld

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • H3llSiNG
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 04-06 20:06

H3llSiNG

Meh.

Ik zit er aan te denken een AMD Phenom X4 9850 Black Edition te halen. Mn huidige processor is een X2 3800+.

Eerst zat ik te denken aan de Core2Quad Q9400, dit is een duurdere processor maar ik wil toch wat minder uitgeven.

Ga ik het verschil erg hard merken in bijv. games? Zo ja is het dan 10%, 20% of zelfs meer? Heb redelijk wat vergelijk meteriaal kunnen googlen maar echt een duidelijk antwoord vind ik niet.

Systeem: Pentium II 350 MHZ @ 400MHZ, Nvidia Riva 128 LX, 128MB RAM, Windows ME Plus (32 Bit)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EdwardvGelder
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 23-05 19:15
Ik denk dat je wel redelijk wat verschil gaat merken, maar misschien kan je beter wachten tot de phenom2?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
H3llSiNG schreef op donderdag 04 december 2008 @ 16:23:
Ik zit er aan te denken een AMD Phenom X4 9850 Black Edition te halen. Mn huidige processor is een X2 3800+.

Eerst zat ik te denken aan de Core2Quad Q9400, dit is een duurdere processor maar ik wil toch wat minder uitgeven.

Ga ik het verschil erg hard merken in bijv. games? Zo ja is het dan 10%, 20% of zelfs meer? Heb redelijk wat vergelijk meteriaal kunnen googlen maar echt een duidelijk antwoord vind ik niet.
Why ? :P Nog even 3-4 weken en je kunt een Phenom II krijgen die stukken beter is al een Phenom 1. Hogere clockspeeds heeft en verder kan oc'en + met een lager verbruik :)
Die multimedia test is erg flauw zeg. Een Q9400 VS de Phenom II 940. Dus een C2D Quad op 2.66 Ghz met 6 MB Cache (helft van een normale C2D Quad). En dan met 5-10% winnen.

Je zou in dit geval op prijs moeten vergelijken en dan heb je het dus over een Q9550 op 2.83 GHz en met 12 MB Cache. Ik denk dat je dan toch een aardig ander beeld krijgt.

Ik zou zelfs liever een vergelijking zien van een QX9775 op 3.0 GHz met 1066 FSB vs Phenom II 940 op ook 3.0. En dan ook even een Nehalem mee nemen. Dan weet je pas echt hoe het er clock voor clock voor staat.

Wil je het nog beter doen moet je eigenlijk ook nog van alle CPU's een 2.66 GHz versie pakken dus de Core i7 920 en de Q9450 vs een Phenom II op 2.7 GHz of zo. Dan kun je ook de scaling bekijken.

Anyway het zou wel erg zijn als AMD die 940 voor 250 euro gaat verkopen waar die Q9400 minder dan 200 kost. En dan maar amper sneller is. De Q9550 zit samen met de I7 920 op dezelfde prijs als Phenom II 940. Dus daar moet je het IMO mee vergelijken.

En die andere performance tests van Expert review. De ene keer dikke winst zelfs de i7 940 gaat er dan aan. De andere keer wordt hij weer zwaar verslagen. Ik hoop echt dat hij zo goed is in games als je daar ziet. Echter in de RTS games zoals World in Conflict lijkt hij niet echt sterk te zijn en dat zijn meestal wel de games waar je de cpu power nodig hebt. (Int performance ???) Maar goed ik kan niet wachten op de echte reviews. Jammer dat ik in me lan box geen moederbord heb met SB750 (zo ver ik weet zijn er ook nog geen Matx plankjes met SB750 ?)

Daar naast vraag ik me ook af hoe hoog die dingen clocken. Je ziet ook best veel plaatjes waar ze rond de 3.6 GHz clocken met al verhoogt voltage in CPU-Z. De vraag is dan zijn ze ook echt al omhoog gegaan of niet ? En wat kunnen ze echt? Is die 4.0 Ghz met een Black edition echt goed haalbaar ? of zal het een enkel geval zijn dat dat zal halen ? + Hoeveel volts ben je dan aan het pompen ? En wat is het verbruik ?

Any way cant wait !!!! :9~ :9~ :9~ :9~

[ Voor 69% gewijzigd door Astennu op 04-12-2008 17:09 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • H3llSiNG
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 04-06 20:06

H3llSiNG

Meh.

de Phenom II word net zo duur als niet nog duurder dan de q9400 van 250€ en dat vond ik eigenlijk al een beetje teveel.

http://www.hardware.info/..._AMD_Phenom_II_uitgelekt/
Rond de 500€ dollar voor de Phenom II dus reken maar op 300€+

Systeem: Pentium II 350 MHZ @ 400MHZ, Nvidia Riva 128 LX, 128MB RAM, Windows ME Plus (32 Bit)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefanovic45
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 11-06 19:22
H3llSiNG schreef op donderdag 04 december 2008 @ 16:23:
Ik zit er aan te denken een AMD Phenom X4 9850 Black Edition te halen. Mn huidige processor is een X2 3800+.

Eerst zat ik te denken aan de Core2Quad Q9400, dit is een duurdere processor maar ik wil toch wat minder uitgeven.

Ga ik het verschil erg hard merken in bijv. games? Zo ja is het dan 10%, 20% of zelfs meer? Heb redelijk wat vergelijk meteriaal kunnen googlen maar echt een duidelijk antwoord vind ik niet.
Als je goede performance in games wil kun je denk ik beter voor een X 2 6000+ of misschien wel een Athlon X2 7750, van deze laatste weet ik echter niet hoe die in games gaat presteren t.o.v. een X2 6000+

Athlon X2 6000+ (3.0 GHz) - > Socket AM2, 65 nm, 2 X 1 mb cache in the second level, 0 mb cache in the third level, DDR 2-800, TDP=125 W

VS

Athlon X2 7750 (2.7 GHz) - > Socket AM2+, 65 nm, 2 X 512 KB cache in the second level, 2 mb cache in the third level, DDR 2-1066, TDP=95 W

Prijzen zijn ongeveer gelijk, alleen de Athlon X2 7750 is nog niet leverbaar...

[ Voor 19% gewijzigd door Stefanovic45 op 04-12-2008 17:09 ]

Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EaS
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 16:55

EaS

penetreerbeer schreef op donderdag 04 december 2008 @ 15:56:
[...]
Ander nieuws:

[...]


Nieuws was voorbeurs bekend, en aandelen gingen al direct -13% maar is nu al redelijk hersteld
Dat gaat nog veel erger worden. Bij gelijke operationele kosten gaat AMD hier zo weer een half miljard $ de min in dit kwartaal. En met vooruitzichten als de volgende kan het eigenlijk alleen nog maar erger worden:

Several top-10 PC vendors to cut order volumes by 50% on year in 1Q09:

Several top-ten PC vendors including Hewlett-Packard, Dell, Acer and Asustek Computer are expected to reduce their PC order volumes in the first quarter of 2009 by around 50% compared to the same period in the previous year, according to sources at component makers....

AMD mag hopen dat Abu-Dhabi geld laat blijven rollen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 246336

Zou geweldig zijn als er nog wat borden voor het nieuwe AMD Deneb II platform zouden verschijnen.
Ultra Durable 3 voor AM2+ of zo iets dergelijks.
Er zijn zat micro ATX borden maar wat concurrentie voor de M3A79-T lijkt me niet verkeerd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
H3llSiNG schreef op donderdag 04 december 2008 @ 17:03:
de Phenom II word net zo duur als niet nog duurder dan de q9400 van 250€ en dat vond ik eigenlijk al een beetje teveel.

http://www.hardware.info/..._AMD_Phenom_II_uitgelekt/
Rond de 500€ dollar voor de Phenom II dus reken maar op 300€+
Ah wacht ik zie het de Q9400 is nu inderdaad 250. Ik dacht echt dat die Q9550 laatst op 269 euro zat. Zo te zien gestegen naar 300 euro. Maar goed. Dan zou een Phenom II 940 er dus tussen in zitten. In dat geval zou de prijs wel goed zijn. Maar dan nog ben ik benieuwd naar de prestaties tov een 3.0 Ghz C2D Quad met de snelste FSB.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crp
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 03-04 10:33

Crp

die zogenaamde expreview testen vertrouw ik al niet, er zit geen expreview watermerk op terwijl ze dat wel altijd doen, en volgens mij gebruiken ze ook totaal andere grafieken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • B1tchwax
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 09-06 09:51
H3llSiNG schreef op donderdag 04 december 2008 @ 17:03:
de Phenom II word net zo duur als niet nog duurder dan de q9400 van 250€ en dat vond ik eigenlijk al een beetje teveel.

http://www.hardware.info/..._AMD_Phenom_II_uitgelekt/
Rond de 500€ dollar voor de Phenom II dus reken maar op 300€+
Je link betreft Australische Dollars en de prijs ligt down under vaak wat hoger. Ik gok zelf op een prijs van 250-260 einde van deze maand en lijk hierin gesterkt door de eerste pre-order prijzen van de webshops.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • penetreerbeer
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 31-03 21:55
B1tchwax schreef op donderdag 04 december 2008 @ 18:15:
[...]


Je link betreft Australische Dollars en de prijs ligt down under vaak wat hoger. Ik gok zelf op een prijs van 250-260 einde van deze maand en lijk hierin gesterkt door de eerste pre-order prijzen van de webshops.
Prijzen staan al op tweakers pricewatch:
Phenom II X4 940: 264 €
Phenom II X4 920: 222 €

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 126513

Ik vertrouw ook geen enkele benchmark op dit moment hoor. Het zijn maar vage indicaties totdat we zelf mogen gaan testen. :9~

Astennu,
Prijzen zijn idd wel omhoog gegaan, ik dacht al 200E voor Q9400, vast op zijn laagst.
De 12MB cachers doen het toch best veel beter voor niet al te veel meer in prijs.

De test met Q9400 6MB is idd ook niet echt representatief voor de concurrent. Maar Q9x50's zijn wel een tikkie duurder. Een phenom2 920 zou eerder met een Q9400 vergeleken moeten worden.
Dus je kan op prijs vergelijken maar ook op specs.
Valt iig op dat core I7 940 het snelst is in WIC en de AMD 940 en de Q9550 ongeveer gelijk zijn. Prestatie in World at war vind ik matig van de AMD 940.

Wel heeft AMD het één en ander al toegezegt over het halen van 4Ghz op lucht en over de 5Ghz op water toch? Ze kunnen echt niet nog een keer een performance fiasco riskeren naar mijn idee.

Kan voor de rest niet veel vinden benchies, Crysis warhead loopt op 84, 47 en 36 fps respectievelijk max, med en min @1920x1200 DX10 High, Shaders Very High, 1920×1200×32, AA Off.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rubbieus
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 10-06 09:54
Anoniem: 126513 schreef op donderdag 04 december 2008 @ 19:07:
Ik vertrouw ook geen enkele benchmark op dit moment hoor. Het zijn maar vage indicaties totdat we zelf mogen gaan testen. :9~

Astennu,
Prijzen zijn idd wel omhoog gegaan, ik dacht al 200E voor Q9400, vast op zijn laagst.
De 12MB cachers doen het toch best veel beter voor niet al te veel meer in prijs.

De test met Q9400 6MB is idd ook niet echt representatief voor de concurrent. Maar Q9x50's zijn wel een tikkie duurder. Een phenom2 920 zou eerder met een Q9400 vergeleken moeten worden.
Dus je kan op prijs vergelijken maar ook op specs.
Valt iig op dat core I7 940 het snelst is in WIC en de AMD 940 en de Q9550 ongeveer gelijk zijn. Prestatie in World at war vind ik matig van de AMD 940.

Wel heeft AMD het één en ander al toegezegt over het halen van 4Ghz op lucht en over de 5Ghz op water toch? Ze kunnen echt niet nog een keer een performance fiasco riskeren naar mijn idee.

Kan voor de rest niet veel vinden benchies, Crysis warhead loopt op 84, 47 en 36 fps respectievelijk max, med en min @1920x1200 DX10 High, Shaders Very High, 1920×1200×32, AA Off.
WACHT,LOL?
Phenom heeft volgens die bench een hogere fps dan i7core en q9550? lal.
trouwens, die benches moet je zoiezo niet vertouwen totdat de processor gewoon in de winkel ligt. (Of er een echt legetieme review is gekomen van een niet chinese site of van een site met een server ergens in de " marketing" afdeling van AMD of Intel

[ Voor 9% gewijzigd door rubbieus op 04-12-2008 19:23 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EdwardvGelder
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 23-05 19:15
In de meeste games is hij toch niet het snelst.
Had ik ook niet verwacht.
En inderdaad gewoon wachten op goede en betrouwbare reviews.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 126513

Kijk maar uit het zijn er maar een miljard alleen niet aan deze kant van de wereld. :P

Gaat ook niet direct om de legitimiteit maar gewoon dat er al wat benches zijn. Iedereen weet dat men daarvan niet op aan kan tot de release.

China werkt trouwens meer aan haar eiegn semi conductor industrie, en geloof me dat we daar nog heel wat van gaan merken als Europeanen in de toemkomst.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The Source
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 16:03
EaS schreef op donderdag 04 december 2008 @ 17:13:
AMD mag hopen dat Abu-Dhabi geld laat blijven rollen.
Zij hebben nu al 50% van hun investering zien verdampen en dat in een korte tijd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dahakon
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 28-04-2024
Met een beetje extrapoleren van de 9550 en de 9950, of zelfs bijvoorbeeld de 9750 en de 9950, zou het er op neer komen dat de Deneb slechts een marginale 1-2% betere prestaties per klok neer zou zetten, voor zover de cpu-test iets kan zeggen over werkelijke cpu-performance. Misschien klopt het, misschien is de vantage screeny een fake, de tijd zal het moeten leren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rubbieus
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 10-06 09:54
Anoniem: 126513 schreef op donderdag 04 december 2008 @ 20:18:
Kijk maar uit het zijn er maar een miljard alleen niet aan deze kant van de wereld. :P

Gaat ook niet direct om de legitimiteit maar gewoon dat er al wat benches zijn. Iedereen weet dat men daarvan niet op aan kan tot de release.

China werkt trouwens meer aan haar eiegn semi conductor industrie, en geloof me dat we daar nog heel wat van gaan merken als Europeanen in de toemkomst.
Wordt moeilijk, sinds Intel,AMD en IBM ( en nog een paar die ik niet zo uit mn hoofd weet) alle licenties hebben, en daar dus niet op doorontwikkeld kan worden ( x86 instructie set, toch?)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crp
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 03-04 10:33

Crp

Ik zat net weer even wat topics van Xtremesystems door te lezen, en kwam deze link tegen

http://oktabit.foracamp.g...ish-version#comment-10782

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
Crp schreef op donderdag 04 december 2008 @ 21:11:
Ik zat net weer even wat topics van Xtremesystems door te lezen, en kwam deze link tegen

http://oktabit.foracamp.g...ish-version#comment-10782
Uhmm ook hier weer een 1800 MHz HTT bus. Zouden ze die omlaag geschroefd hebben ? Bij de andere BE's was dat altijd 2.0 Ghz. Of misschien is dit een 940 non BE.

Cant wait to overclock one of those BE's :P

Hopelijk is die 3.8 echt prime stable te krijgen met een niet al te hoge V-core. Want zo'n cpu-z screenshot zegt niet veel.

[ Voor 11% gewijzigd door Astennu op 05-12-2008 08:16 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefanovic45
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 11-06 19:22
Een beetje jammer dat ze die V-core hebben afgeplakt.. Dit zou idd mooi zijn op een niet al te hoge V-core, ik ben ook wel benieuwd wat ze op standaard V-core halen, of slechts een verhoging van een honderdste.

Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
Het gaat mij een beetje om het verbruik. Ik draai mijn Q9450 op 1.175v dat is maar iets boven stock. En daar mee haal ik 3.5 Ghz. Volgens mij zit hij dan rond de 120-130watt TDP. Echte verbruik kan ik niet meten alleen dat van de hele pc. Maar ik gok dat je voor 3.8-4.0 Ghz bij AMD aardig wat extra v-core nodig gaat hebben. En dat hij stock misschien 3.4-3,5 gaat doen. Zou nog niet slecht zijn. Al kon een Phenom een met stock v-core ook wel 3.0 soms 3.1 halen. Maar goed ik ben benieuwd. Nog 4 weken te gaan.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
It finally happened, Phenom II, Deneb CPU has been overclocked and validated by CPUz 1.48 all the way to 4.4GHz.

We’ve seen some better scores with LN2, but 4.4GHz from 3.0 quite impressive nonetheless. The guys from canardpc used a Biostar TA790GX motherboard, multiplier 20x220 to reach this nice score but we don’t know what was the voltage for this achievement.


Without further delays, we give you the screenshot here and AMD was specific to tell us a few weeks ago that all Deneb CPUs will overclock well and that the one we’ve seen in Austin were not cherry picked.
Er is niets bekend over de cooling of het voltage van de cpu. Maar gezien de clocks en wat AMD aangaf zal het wel om Watercooling gaan. Wel apart dat de HTT clocks zo laag zijn. Vooral met een unlocked cpu. Of CPU-Z moet het niet goed uitlezen of het moet nodig zijn om de oc te halen ?

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rubbieus
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 10-06 09:54
Astennu schreef op vrijdag 05 december 2008 @ 08:44:
Het gaat mij een beetje om het verbruik. Ik draai mijn Q9450 op 1.175v dat is maar iets boven stock. En daar mee haal ik 3.5 Ghz. Volgens mij zit hij dan rond de 120-130watt TDP. Echte verbruik kan ik niet meten alleen dat van de hele pc. Maar ik gok dat je voor 3.8-4.0 Ghz bij AMD aardig wat extra v-core nodig gaat hebben. En dat hij stock misschien 3.4-3,5 gaat doen. Zou nog niet slecht zijn. Al kon een Phenom een met stock v-core ook wel 3.0 soms 3.1 halen. Maar goed ik ben benieuwd. Nog 4 weken te gaan.
ik neem dat ze vrij ver overclocken op standaard vcore, omdat ze temps van 28 graden halen met een stock cooler van de 9950 BE (met overclock van 3.8 Ghz) ik weet niet of dat met een standaard vcore is, maar ja, Vcore jaagt ongeveer altijd je temps omhoog.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 263719

Phenom II runs Crysis at 6.2GHz (Almost always stable )

http://www.fudzilla.com/i...sk=view&id=10801&Itemid=1

:9~ nice

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RuddyMysterious
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 16-05 19:07

RuddyMysterious

a smorgasbord of waywardness

Het is wel zotjes dat de magische getallen zoals +6GHz af en toe voor mijn neus verschijnen in de context van de Phenom II. Als het écht zo hard zal gaan belooft het lekker te worden. Per clock zo snel als de penryn is één zaak, maar voor mij - tweaker zijnde - zouden dezelfde overclockmogelijkheden als de penryn een extra plus zijn. Stelutochesvoor, een Phenom II aan 3,8GHz op lucht. Extatisch word ik er bijna van. En het argument dat Dual Cores toch nog beter zijn voor games, weg! WEG! Quadcores doen niet meer onder. Woooo.... *verbinding vebreekt, bezettoon wordt hoorbaar*

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Geloof er niks van, als het echt waar was waarom dan geen CPU-z validatie of een echte screenshot. :)

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mad_max234
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 07-02 11:09

mad_max234

AMD Athlon II M320

-The_Mask- schreef op vrijdag 05 december 2008 @ 20:31:
[...]

Geloof er niks van, als het echt waar was waarom dan geen CPU-z validatie of een echte screenshot. :)
Is al gedemonstreerd door amd, live op een beurs dat 6Ghz crysis benchmark kon draaien, en meerdere keren achter elkaar. Als ik me goed herinner dan is er een linkje gepost in dit topic naar die demonstratie.

Dus zo ongeloofwaardig is het niet, maar of je echt paar uurtje zo kan gamen betwijfel ik, denk dat ze het hier hebben over minuten, want ze draaien met extreme koeling. Maar je weet maar nooit, misschien stond er iemand steeds bij te vullen. :P

Edit/

Heb het even opgezocht voor je en ik vergiste me het is 5Ghz.
http://www.hardware.info/...Cry_2_benchmark_op_5_GHz/

[ Voor 11% gewijzigd door mad_max234 op 05-12-2008 22:54 ]

-Andere hobby- -


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • -The_Mask-
  • Registratie: November 2007
  • Niet online
Heb het even opgezocht voor je en ik vergiste me het is 5Ghz.
http://www.hardware.info/...Cry_2_benchmark_op_5_GHz/
5GHz maakt nog geen 6 GHz. ;)
Al is 5 GHz natuurlijk ook heel erg leuk voor een AMD CPU

Bitfenix Whisper 450W review
[PSU] Voeding advies en info
AMD Nieuwsdiscussie
AMD Radeon Info en Nieuwsdiscussietopic


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Avalaxy
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 17:50
AMD heeft wel door dat ze hier een diamantje hebben gemaakt wat betreft overclockbaarheid, ik heb nog nooit eerder zoveel leaks van AMD zelf gezien ver voor de release van een nieuwe CPU :+ Bij Barcelona was het angstvallig stil...

Al denk ik ze het slechts van de overclockbaarheid zullen moeten hebben, ook wel zo'n beetje het enige wat ik telkens terug zie komen... Wel fantastisch though, AMD cpu's hadden de traditie om niet ver boven de 3GHz te komen (uitzonderingen daargelaten) :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mad_max234
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 07-02 11:09

mad_max234

AMD Athlon II M320

Nee echt? :z

-Andere hobby- -


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dahakon
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 28-04-2024
-The_Mask- schreef op vrijdag 05 december 2008 @ 23:03:
[...]

5GHz maakt nog geen 6 GHz. ;)
Al is 5 GHz natuurlijk ook heel erg leuk voor een AMD CPU
Dat is dan ook juist een reden om te tonen dat het ook op 6.2GHz kan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Countess
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 30-04 16:03
The Source schreef op donderdag 04 december 2008 @ 20:19:
[...]

Zij hebben nu al 50% van hun investering zien verdampen en dat in een korte tijd.
tja iedereen heeft zijn investering met gemiddeld 50% zien verdampen.
dat zal ze niet echt afschrikken dus, gezien de hoeveelheid geld die ze hebben in het middenoosten.
Geloof er niks van, als het echt waar was waarom dan geen CPU-z validatie of een echte screenshot.
het was AMD's eigen test. en er zit nogsteeds een NDA op deze cpu's dus waarom zouden ze het wel doen?
fudzilla zegt het zelf gezien te hebben, dan geloof ik ze wel. ze hebben het nog niet vaak mis gehad.

[ Voor 44% gewijzigd door Countess op 06-12-2008 12:01 ]

mijn spelling is niet best, maar wel beter als je haar. ga jij je ook verbeelden dat mensen rare dingen over je spelling gaan zeggen als hun haar er niet uit ziet? andrelon helpt!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RuddyMysterious
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 16-05 19:07

RuddyMysterious

a smorgasbord of waywardness

Wanneer loopt de NDA op de Deneb cpu's nu weer af? Was dat toch 8 januari? Want ik begin er HARD naar uit te kijken. Als het te lang duurt is voor mij de periode van extase al lang voorbij. Ze kunnen beter wat voortdoen, ik zit hier nog steeds te wachten op de volgende lichting. Jammer dat CPU's en GPU's niet samen gelaunchet worden, dat zou pas feest zijn. De HD4000 series gekoppeld aan een Phenom 2 in de eerste reviews, beide als nieuw product. Het zou zotjes zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dahakon
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 28-04-2024
http://www.techpowerup.com/index.php?78013

Een ander linkje aangaande de Phenom II op 6.2GHz. In hetzelfde bericht staat aangegeven dat de NDA op 14 december wordt opgeheven. Ik ben benieuwd wat we dan kunnen gaan verwachten, volgende week zondag

Edit:
In de replies onder de techpowerup post kwam ik de volgende link tegen:
http://www.theinquirer.ne.../phenom-ii-fore-christmas
DISTRIBUTORS IN EUROPE and North America will begin shipping both OEM and retail boxes of the Phenom II 920 and Phenom II 940 starting December 18th (Europe), according to one distributor, and December 20th (North America).

As far as we can tell, pricing in Europe will be around €220 for the 920 but will become available from the 18th. We couldn’t get a pricing on the 940, though, but we’d expect it to be in the €250-265 range. Add tax to these numbers, if you will.

[ Voor 77% gewijzigd door dahakon op 06-12-2008 13:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
Zou wel leuk zijn als die 940 voor de kerst te krijgen is :P

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EdwardvGelder
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 23-05 19:15
Inderdaad, ik denk dat ik hem binnenkort al ga bestellen.
Ik ga bij Highflow, een thermalright ultra-120 extreme bestellen, een scythe kaza 12cm pwm fan en arctic mx-2 bestellen.
En misschien kan ik daar zelfs de phenom2 bestellen, ik heb ze een mailtje gestuurd en ze gaan kijken wat ze voor mij kunnen doen :D
Ik wil trouwens wel echte betrouwbare reviews zien en kijken of hij echt zo goed kan oc'en en natuurlijk wat de performance is tov van q9550 @ 3ghz en de i7 natuurlijk :).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 8819

ik vraag me af

De intel i7 met dual channel bord die meestal zal worden gebruiken bij kant en klaar systemen.
Ik denk dat deze combo net zo snel of langzamer zal zijn dan de amd phenom2

Iemand een idee?
Ik zelf heb nu een amd q9500 met tlb bug en gaat deze toch vervangen voor een anderen amd phenom2

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EdwardvGelder
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 23-05 19:15
Ik verwacht niet dat Phenom2 940 sneller zal zijn dan i7 920/940 hoor.
Die is echt gewoon supersnel.
Ik geloof wel dat de Phenom2 ongeveer even snel/sneller zal wezen dan een gelijkgeklokte q9550 of 9450 oid.
Ik denk dat hij de performance van dat soort modellen heeft, ik hoop dat hij nog wel iets beter klokt, maar dat zal niet heel veel schelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 9449

Anoniem: 8819 schreef op zaterdag 06 december 2008 @ 23:46:
De intel i7 met dual channel bord die meestal zal worden gebruiken bij kant en klaar systemen.
Ik denk dat deze combo net zo snel of langzamer zal zijn dan de amd phenom2
Als je bedoelt dat de Corei7 crippled zal zijn met dual channel dan heb je het mis, het verschil met triple channel schijnt miniem te zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 126513

Tussen single en dualchannel is maar 5-10% winst. Dus dat zal idd niet zoveel zijn met tripple.
Nehalem is eigenlijk wel top of the line waar ook de prijs naar is, dan mag tripple channel ook er nog wel bij.

Phenom 2 en het Dragon platvorm gaat toch eerder met s775 en de Q9xx0 concureren. Ik ben benieuwd hoe dit nieuwe platvrom zich gaat vormen.

Er waren al eerder geruchten over Phenom 2 rond 6,0Ghz in Crysis. Ik moet zeggen dat AMD zich juist rustig houdt wat mij meer zegt dan veel bombarie. Ze laten het een en ander lekken (veel mensen en testers zijn tuurlijk ook benieuwd, weer eens iets interessants van de concurrent) maar nog niks officieel. Ik hoop toch nog op wat leuks voor het einde van het jaar, dus laat ze maar komen. :)

Was op 1,9V trouwens, vind bijna 6Ghz op 1,7V al een hoog voltage.

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 126513 op 07-12-2008 02:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
Anoniem: 9449 schreef op zondag 07 december 2008 @ 01:10:
[...]

Als je bedoelt dat de Corei7 crippled zal zijn met dual channel dan heb je het mis, het verschil met triple channel schijnt miniem te zijn.
Inderdaad alleen in bepaalde situaties kun je een hele leuke boost krijgen maar meestal zul je het niet nodig hebben. Die tripple channel memory controller is ook iets wat bij servers weer belangrijker is.

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crp
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 03-04 10:33

Crp

Hij laat zo af en toe wat meer informatie los

Afbeeldingslocatie: http://oktabit.foracamp.gr/files/Phenom_940_3813_temps.jpg

nice temps met een stock cooler op die frequentie :)

Bron:
http://oktabit.foracamp.g...ish-version#comment-10782

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • spNk
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 05-06 23:05
Ik vind dat niet echt bijzonder... als hij de vcore niet omhoog gegooid heeft word de cpu sowieso niet veel warner,
plus het systeem is idle....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RuddyMysterious
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 16-05 19:07

RuddyMysterious

a smorgasbord of waywardness

Crp schreef op zondag 07 december 2008 @ 17:08:
nice temps met een stock cooler op die frequentie :)
Ik zag op de pic de temperatuur en wou net vragen of er geen exotische waterkoeling of iets dergelijks werd gebruikt bij het nemen van die pic. Overclock van rond de 30% met mààr een stock koeler voor een zware quadcore resulteert in 28°C? Twijfelachtig. Al kennen we natuurlijk niet de omgevingsvariabelen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Stefanovic45
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 11-06 19:22
spNk schreef op zondag 07 december 2008 @ 17:49:
Ik vind dat niet echt bijzonder... als hij de vcore niet omhoog gegooid heeft word de cpu sowieso niet veel warner,
plus het systeem is idle....
Agree.. Ik vond het ook niet zo spannend, maar als hij op 3.8 komt zonder grote v-core verhoging zou dat wel nice zijn :) Ilde temps zeggen idd niks.

Tesla Model Y RWD / 8.4 kWp PV installatie / WPB / lucht/lucht WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crp
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 03-04 10:33

Crp

DevilsProphet schreef op zondag 07 december 2008 @ 17:59:
[...]

Ik zag op de pic de temperatuur en wou net vragen of er geen exotische waterkoeling of iets dergelijks werd gebruikt bij het nemen van die pic. Overclock van rond de 30% met mààr een stock koeler voor een zware quadcore resulteert in 28°C? Twijfelachtig. Al kennen we natuurlijk niet de omgevingsvariabelen.
staat in zijn post van de bron:
Conditions:
Room Temperature: 20 C
CPU Cooler: AMD Phenom 9950 stock (with heatpipes)
Case: bench table
Extra fans: No.
CPU: Idle

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rubbieus
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 10-06 09:54
StefanvanGelder schreef op zondag 07 december 2008 @ 18:30:
[...]


Agree.. Ik vond het ook niet zo spannend, maar als hij op 3.8 komt zonder grote v-core verhoging zou dat wel nice zijn :) Ilde temps zeggen idd niks.
ja, maar na wat onderzoek...
De idle temps van een 9950 met vcore van 1.3 zijn 30 graden. Dus leid daar maar wat vanaf...:P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RuddyMysterious
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 16-05 19:07

RuddyMysterious

a smorgasbord of waywardness

rubbieus schreef op zondag 07 december 2008 @ 19:12:
[...]

ja, maar na wat onderzoek...
De idle temps van een 9950 met vcore van 1.3 zijn 30 graden. Dus leid daar maar wat vanaf...:P
Je moet ook weten wat de verschillen zijn tussen beide stock koelers om een zinnig verband af te leiden uit die gegevens.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rubbieus
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 10-06 09:54
DevilsProphet schreef op zondag 07 december 2008 @ 19:39:
[...]

Je moet ook weten wat de verschillen zijn tussen beide stock koelers om een zinnig verband af te leiden uit die gegevens.
ha, je wist dit blijkbaar nog niet.
Rubbieus schreef een pagina terug:
ik neem dat ze vrij ver overclocken op standaard vcore, omdat ze temps van 28 graden halen met een stock cooler van de 9950 BE (met overclock van 3.8 Ghz) ik weet niet of dat met een standaard vcore is, maar ja, Vcore jaagt ongeveer altijd je temps omhoog.

[ Voor 3% gewijzigd door rubbieus op 07-12-2008 19:57 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RuddyMysterious
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 16-05 19:07

RuddyMysterious

a smorgasbord of waywardness

Ok, dat ziet er lekker uit. =)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EdwardvGelder
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 23-05 19:15
Dat is inderdaad niet verkeerd, maar je weet het nooit he, misschien hebben zij wel een processor die veel beter clockt dan dat onze ooit zullen doen, al wil ik wel eens zien hoe ver een normale gaat met een ultra-120 :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Crp
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 03-04 10:33

Crp

en wat meer bevestigend matriaal dat de Deneb een overclock wondertje is :)

http://www.cpu-central.com/wwwboard/msg80.asp?id=80723
http://www.flickr.com/photos/amd_unprocessed/

[ Voor 9% gewijzigd door Crp op 07-12-2008 23:36 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EdwardvGelder
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 23-05 19:15
Mhm, ik hoop dat ik hem kan geloven :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • spNk
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 05-06 23:05
bus speed 200mhz.. wat bedoelen ze daar nou precies mee? Zelfde als de FSB? Want deze zie je altijd maar op 200mhz...en de multiplier veel hoger.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
spNk schreef op maandag 08 december 2008 @ 09:13:
bus speed 200mhz.. wat bedoelen ze daar nou precies mee? Zelfde als de FSB? Want deze zie je altijd maar op 200mhz...en de multiplier veel hoger.
Bij de K8 was dit in het begin 200x4. Later met S939 werd dit 200x5. Met de K10 non BE was dit 200x9 en met de Black Editions werd dit 200x10.

Het is dus de snelheid van de HTT bus. Je zou het als de oude FSB kunnen zien. Maar de bus zelf draait dus bij ene K10 BE op 2000 MHz up en ook 2000 MHz down. Je kunt wel meer info vinden over de HTT bus. In BV de barcelona of oude clawhammer reviews.

[ Voor 4% gewijzigd door Astennu op 08-12-2008 09:41 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _the_crow_
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 30-03 14:35

_the_crow_

Rare vogel

spNk schreef op maandag 08 december 2008 @ 09:13:
bus speed 200mhz.. wat bedoelen ze daar nou precies mee? Zelfde als de FSB? Want deze zie je altijd maar op 200mhz...en de multiplier veel hoger.
De 200MHz is een soort basisfrequentie waar zowel HyperTransport als de processor gebruik van maken om uiteindelijk tot de gewenste freqentie te komen. HyperTransport zou je, zoals Astennu ook zegt, kunnen zien als de oude FSB. Vermenigvuldig de basisfrequentie met een geheel getal en je komt op de uiteindelijke frequentie voor de HyperTransport-link. Voor de processor geldt hetzelfde, maar dan kan die vermenigvuldigingsfactor ook halve waarden hebben.

Schrödingers cat: In this case there are three determinate states the cat could be in: these being Alive, Dead, and Bloody Furious.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • spNk
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 05-06 23:05
Maar dat betekend dus dat ze de 'fsb' niet eens veranderd hebben? Daar is ook nog winst uit te halen lijkt me?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RuddyMysterious
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 16-05 19:07

RuddyMysterious

a smorgasbord of waywardness

spNk schreef op maandag 08 december 2008 @ 10:14:
Maar dat betekent dus dat ze de 'fsb' niet eens veranderd hebben? Daar is ook nog winst uit te halen lijkt me?
Waarom zou dat? De bandbreedte van de HT-link is al vrij hoog ten opzichte van een vroegere fsb bus, én er moet geen verkeer tussen de cpu en het geheugen meer langs. Binnenkort komt er ook nog HT3.0 en dan zal er nog meer bandbreedte beschikbaar zijn. Volgens mij hebben enkel zwaarbelaste servers hier baat bij. De link is voor thuiscomputers meer dan snel genoeg.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • spNk
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 05-06 23:05
Hmm ok duidelijk, mij is ooit eens verteld dat met overclocken de MP niet zo veel zin had als je de FSB niet verder clockte, dit was echter wel in het tijdperk van de p4 / athlon xptjes, en die hadden wel bandbreedte honger als ik me niet vergis.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RuddyMysterious
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 16-05 19:07

RuddyMysterious

a smorgasbord of waywardness

spNk schreef op maandag 08 december 2008 @ 10:37:
Hmm ok duidelijk, mij is ooit eens verteld dat met overclocken de MP niet zo veel zin had als je de FSB niet verder clockte, dit was echter wel in het tijdperk van de p4 / athlon xptjes, en die hadden wel bandbreedte honger als ik me niet vergis.
Die hadden inderdaad nog geen directe toegang tot de geheugencontroller en ze hadden maar 2x (AMD) of 4x (Intel) de linkfrequentie van de fsb. Ik kan beamen dat een AthlonXP baat heeft bij een verhoging van de fsb, mijn 2400+ stond standaard op 133MHz FSB (266MHz, DDR voor de link bij AMD) terwijl een verhoging naar 200MHz (400MHz DDR) direct merkbaar was in het dagelijkse gebruik - al kan dat natuurlijk ook zijn omdat ik het geheugen telkens 1:1 liet draaien met FSB. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
But keep it a secret

We've learned that AMD's dual-core 45nm might actually come at some decent speeds. AMD was struggling to launch Phenom II, Deneb core at 3GHz and it will manage to do it at launch.

At June time, probably at Computex, AMD will finally reveal its new K10.5, 45nm dual-core. It will shortly launch Kuma, 65nm dual K10, but this CPU will be limited to 2.7GHz speed for the time being.

Regor, dual-core K10.5 at 45nm, will probably go over 3GHz but at this time, we are not aware of the exact clocks, nor does AMD want Intel to know just yet. AMD is very late with its products but at the same time it looks like that 2009 will be a year when it will have much better product lineup that will help it in the fight against Intel.
Dit vermoede ik al. Gezien de OC van de quad cores zal een dual core denk ik geen problemen hebben met 3.4-3.6 Ghz. AMD zal over een half jaar ook wat bekender zijn met 45nm meestal weten ze er dan ook nog net even 200-300 MHz meer uit te persen. Dus er is nog hoop.... Alleen nu is het de vraag wanneer AMD een dual core op de markt durft te brengen die hoger geclockt is dan een quad? Intel doet dat op dit moment wel met de E8600 die op 3.33 Ghz draait. Net even iets sneller dan de snelste quad op 3.2 GHz.
DDR3 Phenom will speed up 5 percent
Over DDR2

We’ve learned that once AMD launches its Phenom II DDR3 versions in AM3 socket, this might boost your overall performance by up to 5 percent.

This is not really miraculous, but all who go for a DDR3 platform might actually have a slight gain in performance. The price advantage still stays with ultra cheap DDR2 memory and if you are not latest greatest you would rather stick with DDR2 as it will be fast enough.

The upcoming AM3 chipset won’t overclock much better, it will offer the same overclocking performance as the same chipset for DDR2 and if you remember, AMD’s memory controller is inside of CPU. The Phenom II, Deneb core in AM3 has both DDR2 and DDR3 memory controller and if you plug it in AM3 you are stuck with DDR3, while the same CPU in AM2+ will be DDR2 only. This only works with Phenom II AM3 CPUs, while the first two to launch as AM2+ are limited to DDR2 only.

The DDR3 platform for Phenom II with new set of CPUs is scheduled for February launch.
Kortom dezelfde boost die we zagen toen AMD overging van DDR 1 naar DDR 2. Je krijgt een kleine boost te zien. Persoonlijk ga ik gewoon voor de lage prijs. Ik heb al DDRII liggen dus hoef alleen maar een andere cpu te hebben in me 1e pc en in de 2e pc wel een ander moederdbord. Maar goed altijd goedkoper dan DDR II. Tegen de tijd dat de nieuwe RD8xx chipset uitkomt zal ik wel eens kijken hoe de prijzen dan zijn. Wellicht dan een overstap.

[ Voor 47% gewijzigd door Astennu op 08-12-2008 12:11 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 263719

Benchmarks AMD Athlon X2 7750 Black Edition :

http://www.donanimhaber.c...tion_incelemesi-11983.htm

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MrDummy
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 24-03 15:01

MrDummy

Nog steeds gek op anime...

Op HP TX2550 laptop heb ik AMD Turion X2 RM-70
CPU-Z laat prima verschillen in speed zien bij belasting. De multiplier gaat mooi afwisselen tussen 2.5x tot 10x.

Maar met Rightmark CPU Clock Utility, oftewel bekend als RMClock, ziet de CPU niet goed (herkent niet goed 2 cores) en weergeeft alleen maar 2 GHz snelheid. Het ziet de multiplier wissel ook niet.
Wat is hier fout, of had ik andere tool moeten nemen?

Is het mogelijk om in accu mode op 2GHz te laten lopen in plaats van 1 GHz met een bepaalde tool?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Astennu
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-06 18:53
Ziet er niet slecht uit maar de review is te beperkt. Ik ben wel benieuwd naar de uitgebreidere review.
MrDummy schreef op maandag 08 december 2008 @ 14:57:
Op HP TX2550 laptop heb ik AMD Turion X2 RM-70
CPU-Z laat prima verschillen in speed zien bij belasting. De multiplier gaat mooi afwisselen tussen 2.5x tot 10x.

Maar met Rightmark CPU Clock Utility, oftewel bekend als RMClock, ziet de CPU niet goed (herkent niet goed 2 cores) en weergeeft alleen maar 2 GHz snelheid. Het ziet de multiplier wissel ook niet.
Wat is hier fout, of had ik andere tool moeten nemen?

Is het mogelijk om in accu mode op 2GHz te laten lopen in plaats van 1 GHz met een bepaalde tool?
Cool en Quite doet dit. Meestal zit er bij een laptop een tool waarmee je em op power mode kan zetten waardoor hij altijd max speed draait. Maar nu is het zo dat als hij niet genoeg heeft aan die 1000 mhz dus cpu load 80% wordt schakelt hij op naar 2.0 Ghz. Dropt de load gaat hij weer terug. Dus je hebt nu performance on demand.

[ Voor 16% gewijzigd door Astennu op 08-12-2008 15:59 ]

LET OP!!! dyslectisch Dus spelling kan verkeerd zijn!!! -- RIP CJ, The ATi Topic wont be the same without you.....


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mad_max234
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 07-02 11:09

mad_max234

AMD Athlon II M320

MrDummy schreef op maandag 08 december 2008 @ 14:57:
Op HP TX2550 laptop heb ik AMD Turion X2 RM-70
CPU-Z laat prima verschillen in speed zien bij belasting. De multiplier gaat mooi afwisselen tussen 2.5x tot 10x.

Maar met Rightmark CPU Clock Utility, oftewel bekend als RMClock, ziet de CPU niet goed (herkent niet goed 2 cores) en weergeeft alleen maar 2 GHz snelheid. Het ziet de multiplier wissel ook niet.
Wat is hier fout, of had ik andere tool moeten nemen?

Is het mogelijk om in accu mode op 2GHz te laten lopen in plaats van 1 GHz met een bepaalde tool?
Rechts onderin de tray bij vista (neem even aan dat je vista draait op zo een laptop) heb je een icon met stekker en accu als je daar op drukt kan je kiezen tussen:

Gebalanceerd
Energiebesparing
Hoge prestatie

Werkt zowel met accu als met netstroom. ;)

-Andere hobby- -


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Apoca
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 20:19

Apoca

Array Technology Industry

Afbeeldingslocatie: http://oktabit.foracamp.gr/files/invite_webcast_logo.jpg


:)

[ Voor 21% gewijzigd door Apoca op 08-12-2008 19:23 ]

Asus C6E / Ryzen 9 5950X / AMD RX 6900 XT / G.Skill Flare X 32GB / Noctua NH-U12A / Corsair HX750i

Pagina: 1 2 ... 6 Laatste

Dit topic is gesloten.