Wie zegt jou dat?Marcel a schreef op maandag 2 februari 2026 @ 12:51:
@Dennis1812 Ze zeggen mij dat we in Nederland net iets te gemakkelijk accepteren dat mensen uitvallen. Ik wil de problematiek niet bagatelliseren, maar wat is ziek? En wanneer ben je ongeschikt om te werken? Als ik denk aan 800.000 mensen die dusdanige gezondheidsproblemen hebben dat ze hun werk niet kunnen doen, dan staat dat op 100.000 na gelijk aan het inwonertal van A'dam. Ik geloof dat al die mensen een serieus te nemen verhaal hebben, maar ik geloof ook dat ons huidige systeem niet goed werkt.
Een verzekeringsarts is streng.
Er is al vaker gebleken dat er erg weinig misbruik is van de sociale stelsels. Maar dat door die kleine groep de onderbuik goed gevuld wordt om dit soort praktijken recht te breien.
Daarbij is 800K arbeidsongeschikt vrij weinig zeggend. Daar zitten ook mensen bij die een WIA WGA voor 1 of 2 jaar krijgen omdat er herstel in zicht is. Maar die 104 weken net te weinig was.
En we moeten niet vergeten dat we nog steeds in de nasleep van een pandemie zitten én er nog dagelijks vele corona infecties zijn met ontwikkeling van long covid.
Dit zorgt ook voor een hogere instroom.
Wil je weten hoeveel mensen er niet meer richting werk bewogen worden moet je naar het aantal personen in de IVA kijken.
Dat is volledig afgekeurd tot je AOW leeftijd.
Volgens mijn dokter ben ik een heel zeldzaam geval. Deal with it.