Uiteraard heb je op detail niveau gelijk, maar het gaat allemaal ten koste van de opbrengst op het moment van opladen. Je kunt prakkiseren over het niet terugleveren van een kWh tegen 30 cent, maar het heeft je ook niets gekost (behalve wat slijtage van de accu).Jan-tweak schreef op zaterdag 31 januari 2026 @ 11:06:
[...]
volgens mij werkt het zo niet, je verliezen zijn tussen laden en ontladen redelijk gelijk verdeeld, uit gemak worden deze vaak op één hoop gegooit omdat verliezen gaan over hoeveelheden en niet over prijs.
het klopt dat bij een laadprijs van nagenoeg nihil de prijs van het verlies ook nagenoeg nihil is, alleen bij het ontladen dus niet, als op dat moment de kWh prijs 30ct is (netto) en je 1 kWh verlies bij het ontladen hebt, is je verlies dus toch die 30ct..
Ik pak het liever wat pragmatisch aan want anders kost het me veel te veel inspanning en tijd. Goed genoeg is goed genoeg, en ik hoef geen F35 waar een Gripen voldoende is voor een fractie van de prijs/inspanning.
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
/f/image/3FlB3gGxs8FhNTGVm1YLDbX5.png?f=fotoalbum_medium)
:strip_exif()/f/image/3nJSE48gV1QaG5kv4GKchcrE.jpg?f=fotoalbum_large)