iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
En hoop dat de prijs nog wat wil zakken
andere optie is Marstek. Maar denk dat Zendure wel wat betere kwaliteit biedt.
Heel veel plusjes voor de tip van die bakken, paar bifacials erin en gaan. Heb nu een schutting vol met hedera maar dat spul groeit nog sneller dan terugleverboetes. Zou het om de bekabeling groeien dan komt het nooit meer los.Chupachups schreef op zondag 23 november 2025 @ 10:53:
[...]
Nog een tip: ze hoeven niet perse op het dak..ik maak een plantenbak met pv voor in de tuin. De panelen kosten bijna niks dus je kunt elke aansluiting van je SF800 pro gebruiken.
[Afbeelding]
He who laughs last thinks slowest! | ▶️ Youtube | 🌐 TechJunky.nl | ☀️ 3000Wp PV | Ford Explorer EV Ext
Waarom is het beter om bijvoorbeeld 1 omvormer met 2 of 3 batterijen te nemen ipv 3 omvormers met 1 batterij? Ik heb 3 fasen en zat te denken om 3 omvormers met 1 batterij te nemen om zo te verdelen over de 3 fasen, maar las dat het geen goed idee is om maar 1 batterij eraan te hangen.
En om nou 3 omvormers met ieder 2 of 3 batterijen te nemen is denk ik ook schieten met een kanon op een mug,ik heb maar 10 panelen oost/west van 400Wp per stuk
Dat kan je instellen bij "stroomverdeling strategie > overtollige energie exporterenmartinvdm schreef op zondag 23 november 2025 @ 13:11:
Als die sf800 batterij vol is, leveren de panelen dan via een bypass terug aan je net? Dacht zoiets gelezen te hebben.
Misschien een hele rare gedachten, maar daar zou Zendure toch rekening mee moeten houden?wmc schreef op zondag 23 november 2025 @ 14:11:
Met een omvormer met een enkele batterij is de stroom per batterij eigenlijk te hoog. Je wilt voorkomen dat je richting de 1C (=capaciteit van de batterij als vermogen) gaat.
MGZ schreef op zondag 23 november 2025 @ 13:32:
Ik volg het hier al een tijdje, maar toch een vraagje.
Waarom is het beter om bijvoorbeeld 1 omvormer met 2 of 3 batterijen te nemen ipv 3 omvormers met 1 batterij? Ik heb 3 fasen en zat te denken om 3 omvormers met 1 batterij te nemen om zo te verdelen over de 3 fasen, maar las dat het geen goed idee is om maar 1 batterij eraan te hangen.
En om nou 3 omvormers met ieder 2 of 3 batterijen te nemen is denk ik ook schieten met een kanon op een mug,ik heb maar 10 panelen oost/west van 400Wp per stuk
En daarnaast is elke extra omvormer duurder. Dus 3x1 is prijziger dan 1x3.wmc schreef op zondag 23 november 2025 @ 14:11:
Met een omvormer met een enkele batterij is de stroom per batterij eigenlijk te hoog. Je wilt voorkomen dat je richting de 1C (=capaciteit van de batterij als vermogen) gaat.
Als ik jou was zou ik gaan voor 1x3 en die op de fase te plaatsen waar je de meeste verbruikers hebt. Hang het aan een aparte groep en je kunt 2400W vermogen gebruiken. Dat dekt het meeste standaardverbruik.
Jaren '30 woning | ZP: 16x 300Wp zuid, 8x 435Wp oost, 6x 435Wp west SolarEdge | Gasloos sinds 31 okt 2025 | WeHeat Blackbird P80 | EV: Corsa-E (2020) & ID.3 (2020)
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Dat iets kan betekent niet dat het goed is. Als de concurrentie een optie aanbiedt en daarom kiezen mensen voor de concurrent, dan ga je dat ook aanbieden. Zo lang je garantie hebt en de degradatie er niet binnen bijv. een jaar al aanzienlijk onder leidt is het ook niet problematisch.MGZ schreef op zondag 23 november 2025 @ 14:53:
[...]
Misschien een hele rare gedachten, maar daar zou Zendure toch rekening mee moeten houden?
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
Ik zou dat splitsen per aardlekautomaat/fase. Meestal zitten er achter 1 aardlekautomaat 4 groepenschakelaars en tegenwoordig zitten deze verspreid over 3 fasen. Dan zet je dus 800 vermogen op 1 fase en de andere op de fase 2 bijvoorbeeld.Busk07 schreef op zondag 23 november 2025 @ 15:55:
Ik weet dat je maximaal 800 W mag ontladen op één gedeelde groep. Maar als ik bijvoorbeeld twee 2400AC-units heb en die op verschillende gedeelde groepen aansluit, mag ik dan op beide 800 W ontladen? Of geldt die limiet voor de hele aansluiting?
Ja, dan heb je 2 omvormers met totaal 1600W invoer of uitvoer van vermogen.
[ Voor 6% gewijzigd door hjw-001 op 23-11-2025 16:01 ]
https://www.offgridtec.co...0x-expansion-battery.html
Te vroeg gekocht vorige week
Betere prijzen dan op de Zendure website, verzending is wel duur!
[ Voor 7% gewijzigd door Gamer op 23-11-2025 16:04 ]
Homey Pro | 4600Wp Z - 4800Wp W- 4800Wp O | SH4.0RS | SH5.0RS | SBR192 accu| Zendure 2400AC + 4 AB3000X| Easee Charge Lite | Corsa-e 50kWh | Mercedes EQA 250+ 70kWh
[ Voor 33% gewijzigd door MGZ op 23-11-2025 16:17 ]
Nee, je meter saldeert over de fasen, ook na 2027. Dus als je 1000W afneemt op fase-1 en 1000W teruglevert op fase 2, dan zien je energieleverancier en netbeheerder dat als 0.MGZ schreef op zondag 23 november 2025 @ 16:15:
Het gaat me niet eens zozeer dat het wat duurder is,maar een betere verdeling over de fasen. Op het moment dat er bijvoorbeeld een verbruik op fase 1 is van 1000W en de batterij zit op fase 2,hoe gaat dat dan in z'n werk vanaf 2027? Dan trekt fase 2 toch 1000W van het net en betaal je toch alsnog?
Jaren '30 woning | ZP: 16x 300Wp zuid, 8x 435Wp oost, 6x 435Wp west SolarEdge | Gasloos sinds 31 okt 2025 | WeHeat Blackbird P80 | EV: Corsa-E (2020) & ID.3 (2020)
Ik heb er al een maar kan bevestigen dat dit prima werkt.Achiel007 schreef op zondag 23 november 2025 @ 15:11:
Heb hier een EverHome Ecotracker P1 meter over, die werkt goed samen met wat oudere meters. Iemand interesse? Kan er maar iemand mee helpen, hier ligt hij niks te doen.
Tijdens het lezen van deze zin, wordt wereldwijd circa 1.000.000 liter olie verstookt. Dus niet 2X lezen hè.
Heb je ook een vergelijk met de Zendure P1?bert pit schreef op zondag 23 november 2025 @ 16:21:
[...]
Ik heb er al een maar kan bevestigen dat dit prima werkt.
heel even, ten minste zo als ik dat zelf zie:basset schreef op vrijdag 21 november 2025 @ 16:29:
[...]
Ik zit nu in een staffel 2100kwh salderen en betaal maandelijks 17 euro "boete" dat is 220 per jaar ongeveer, als ik ongeveer 50% daar van kan afvangen is de boete wellicht de helft en 1000 x 22cent = 220 euro. Reken ik goed dat dat ongeveer 300 euro is? zo uit de losse pols. Dan zou het idd interessant kunnen zijn, mits ik dat red met "maar" 2 x 1.9kwh
Even snel uit de losse pols berekent er van uitgaande dat ik dat percentage redt met 3.8 kwh. En dat betwijfel ik
1) kijk wat je gemiddeld sluipverbruik in de maand april en september is, kijk mn ook of er een duidelijk verschil tussen de eerste twee weken is en de laatste twee weken van die maand en kijk welke van die twee het dichste bij komt met de beschikbare capaciteit van de PIB naar jouw keuze.
Als ik naar mijn eigen gegevens kijk zit ik dan tussen 4 en 5 kw in september, waarbij ik de pieken die je soms kunt zien maar even niet laat meetelen. en in april zie ik vrijwel dezelfde cijfers, kijk dan ook of je zonnepanelen in die zelfde periode ook deze vermogens nog kunnen leveren (kijk dan naar wat je terugleverd en niet naar je opbrengst !)
Dit als uitgangspunt nemen zul je ook zien dat mn tijdens de zomer je duidelijk minder sluipverbruik hebt, ook omdat die periode in een dag gewoon korter is. bij mij is dat gem. circa 1 kWh per dag minder.
Je besparing zal dus circa 3 maanden 3 kWh bedragen en circa 3 maanden 4 kWh, waarbij je in de maand maart en oktober ook nog op deze 4 kWh zou kunnen zitten, dus totaal 5 mnd met circa 4 kWh per dag.
Totaal kom je dan uit op een besparing van circa 900-1000 kWh die je dus minder terugleverd en daarbij deze ook nog eens zelf verbruikt, Zolang je echter binnen de sladering blijft heeft dat eigenlijk geen effect.
Hou bij deze berekening ook rekening met de RTE, stel dat deze 80% bedraagd en je gemiddeld benodigd batterijvermogen 4 kWh bedraagd wordt je effectieve batterijvermogen dus (4 kWh / 80 (RTE)) *100 = 5 kWh. je batterij zal dus minimaal 5 kWh moeten zijn.
Bij een Zendure AB3000X die elk 2,88 kWh heeft is dat dus 5,76 en dus boven de genoemde minimale 5 kWh en hier dus de juiste keuze, een enkele 2,88 kWh is hierbij dus te klein.
Ik ga die deze week installeren, maar ik vrees dat de zon op dit moment niet echt veel wil meewerken, zeker als ik kijk wat ik de afgelopen week aan overtollig vermogen vanuit de PV heb weten te vangen, dat kun je eerder in mW als in kW uitrekenen.Polvo176 schreef op zondag 23 november 2025 @ 17:05:
[...]
Heb je ook een vergelijk met de Zendure P1?
Het enige wat mij wel binnenvalt is welke versie van DSMR heb je, vanaf DSMR5.x worden de gegevens per seconde (stroom) via de P1 verzonden.
Interessant. Met coupon code wattschmiede nog 5% korting, dat maakt de zending weer een stuk goedkoperGamer schreef op zondag 23 november 2025 @ 16:03:
Leuke deal hier:
https://www.offgridtec.co...0x-expansion-battery.html
Te vroeg gekocht vorige week
Betere prijzen dan op de Zendure website, verzending is wel duur!
Potver, vorige week gekocht in DE voor 1399. Uiteindelijk toch te vroeg gepiekt met nu al 200 euro daling. Geeft wel aan hoeveel marge er op deze producten nog zit normaliter. Verrast ook niet als je ziet hoeveel digital marketing er tegenaan gegooid wordt - denk dat de acquisition costs (CAC) zo maar richting de 100 euro lopen.Supahted schreef op zondag 23 november 2025 @ 20:12:
[...]
Interessant. Met coupon code wattschmiede nog 5% korting, dat maakt de zending weer een stuk goedkoper. Iemand ervaring met deze shop en levering?
Als iemand nog een setje vanuit Duits adres wil hebben - feel free to DM.
[ Voor 5% gewijzigd door Clock op 23-11-2025 20:51 ]
Gamer schreef op zondag 23 november 2025 @ 16:03:
Leuke deal hier:
https://www.offgridtec.co...0x-expansion-battery.html
Te vroeg gekocht vorige week
Betere prijzen dan op de Zendure website, verzending is wel duur!
Thanks voor de tip en de code. Ik heb hier besteld (1x 4 en 1x 2 batterijen - ga ik uitbalanseren naar 2x 3), ben benieuwd naar de levertijd.Supahted schreef op zondag 23 november 2025 @ 20:12:
[...]
Interessant. Met coupon code wattschmiede nog 5% korting, dat maakt de zending weer een stuk goedkoper. Iemand ervaring met deze shop en levering?
Via welke website heb je uiteindelijk contact gehad en de order geplaatst? Bedankt alvastTCMR schreef op donderdag 17 juli 2025 @ 11:38:
[...]
Ik heb een offerte gevraagd voor 20 sets LLT-M12-10002F2961 en de Chinese dame die me antwoordde stuurde al meteen twee foto's mee van precies twee verkeerde plug/receptacle-combinaties met de vraag: "welke van deze twee bedoel je?".
Wat een toestand, deze stekker...
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Werken beide prima, alleen is de Ecotracker wat minder kritisch mbt merk/type slimme meter.Polvo176 schreef op zondag 23 november 2025 @ 17:05:
[...]
Heb je ook een vergelijk met de Zendure P1?
Heb ze hier ook beide en gebruik de Ecotracker standaard.
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
Heb hem zelf puur gebruikt met mijn oude slimme meter, de Zendure P1 werkte daar niet mee, de EverHome wel.bert pit schreef op zondag 23 november 2025 @ 16:21:
[...]
Ik heb er al een maar kan bevestigen dat dit prima werkt.
Idd... je kan een AB2000X kopen aan 475, BTW in - en daar zit dan NOG een winstmarge op....Clock schreef op zondag 23 november 2025 @ 20:43:
[...]
. Geeft wel aan hoeveel marge er op deze producten nog zit normaliter.
Ik twijfel ook niet aan de goede werking, maar was meer geïnteresseerd in de nauwkeurigheid en snelheid van reageren.Taro schreef op zondag 23 november 2025 @ 20:58:
[...]
Werken beide prima, alleen is de Ecotracker wat minder kritisch mbt merk/type slimme meter.
Heb ze hier ook beide en gebruik de Ecotracker standaard.
Ik heb de Shelly en de Zendure p1, en daar zit toch een flink verschil in.
De Zendure doet het toch veel beter dan de Shelly.
Ik heb in 2021 panelen, LiFePo accu en div electronica besteld voor mijn buscamper bij offgridtec.com. Prima shop en aftersales. Na half jaar defecte Votronic tripple lader (solar/230v/dynamo) werd na retour zenden onderzocht en vervangen door nieuwe. Duurde toen wel een aantal weken wegens corana / algemene electronicaschaarste.Supahted schreef op zondag 23 november 2025 @ 20:12:
[...]
Iemand ervaring met deze shop en levering?
[ Voor 3% gewijzigd door buurmann op 24-11-2025 11:04 ]
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Heb hier een tijd geleden deze afbeelding gedeeld uit mijn HA dashboard. Inmiddels heeft de Zendure P1 een interval van 1 ipv 3 seconden, dus is net zo snel:Polvo176 schreef op maandag 24 november 2025 @ 10:35:
[...]
Ik twijfel ook niet aan de goede werking, maar was meer geïnteresseerd in de nauwkeurigheid en snelheid van reageren.
Ik heb de Shelly en de Zendure p1, en daar zit toch een flink verschil in.
De Zendure doet het toch veel beter dan de Shelly.
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
Ik zie de Zendure P1 bij jou toch eens in de 3 seconden verspringen, de eco tracker elke secondeTaro schreef op maandag 24 november 2025 @ 11:39:
[...]
Heb hier een tijd geleden deze afbeelding gedeeld uit mijn HA dashboard. Inmiddels heeft de Zendure P1 een interval van 1 ipv 3 seconden, dus is net zo snel:
[Afbeelding]
In mijn Zendure app verspringen de waarden wel elke seconde, alleen reageren de batterijen er veel trager op.
[ Voor 9% gewijzigd door Polvo176 op 24-11-2025 12:04 ]
Welke DSMR versie heeft jou slimme meter?Polvo176 schreef op maandag 24 november 2025 @ 11:48:
[...]
Ik zie de Zendure P1 bij jou toch eens in de 3 seconden verspringen, de eco tracker elke seconde
In mijn Zendure app verspringen de waarden wel elke seconde, alleen reageren de batterijen er veel trager op.
5, die werkt wel elke seconde.Jan-tweak schreef op maandag 24 november 2025 @ 12:05:
[...]
Welke DSMR versie heeft jou slimme meter?
In 2026 kan ik nog salderen en is het nog niet zinvol om teruglevering te voorkomen, dus ik ben van plan om 'm aan te sturen op basis van dynamische tarieven. Maar in 2027 wordt het natuurlijk wel relevant.
Hoe problematisch is zo'n oude meter voor Zendure in NOM-modus? Heeft het vanwege die 10 seconden gewoon een langere reactietijd (zou ik prima vinden)? Of gaat het continu overcorrigeren omdat het 10 seconden lang de oude waarden blijft zien?
Is er eigenlijk een tabel of zo waar staat met welke merk slimme meter de Zendure P1 problemjes heeft of is het mn afhankelijk welk DSMR je gebruikt, wat ik in de handleiding van de Zendure P1 meter lees is namelijk dat je bij versie DSMR 4 of lager:Taro schreef op zondag 23 november 2025 @ 20:58:
[...]
Werken beide prima, alleen is de Ecotracker wat minder kritisch mbt merk/type slimme meter.
Heb ze hier ook beide en gebruik de Ecotracker standaard.
(" (2) Voor oudere slimme meters (DSMR 4.0 of eerder) in Nederland: De P1-poort levert niet voldoende stroom. In dit geval moet je de P1-lezer aansluiten op een USB-C-stroombron ").
volgens mij is voor zowel 4.0 t/m 4.2.3 het maximale vermogen wat via de P1 poort kan lopen 0,5W, heeft de P1 dongle meer nodig zul je dus een aanvullende stroomvoorziening moeten voorzien.
vanaf DSMR 5.0 is dit max. vermogen naar 1,15W gestegen, zal dus voor de meeste P! dongles voldoende zijn.
ik mis hier een beetje, en sorry dit is zeker niet negatief tot iemand bedoeld de relatie van even 10 seconden vertraging t.o.v. wat dit in de werkelijkheid betekend.Zr40 schreef op maandag 24 november 2025 @ 12:22:
Hier een DSMR4.2, die elke 10 seconden rapporteert. En in Enexis-gebied, die ondanks dat de meter communiceert over GPRS en dus in de komende jaren toch al vervangen moet worden, niet zo blij zijn met zelf aangevraagde meter-upgrades.
In 2026 kan ik nog salderen en is het nog niet zinvol om teruglevering te voorkomen, dus ik ben van plan om 'm aan te sturen op basis van dynamische tarieven. Maar in 2027 wordt het natuurlijk wel relevant.
Hoe problematisch is zo'n oude meter voor Zendure in NOM-modus? Heeft het vanwege die 10 seconden gewoon een langere reactietijd (zou ik prima vinden)? Of gaat het continu overcorrigeren omdat het 10 seconden lang de oude waarden blijft zien?
stel dat je door die 10 seconden een wijzing van 100 W zou gaan missen (wat op zich bij een gemiddeld sluitverbruik van 300-400W al een behoorlijke stijging (cq daling) betekend.
100W in 10s is effectief nog geen 0,3W wat je gaat missen, als je continu 100W wijziging zou gaan krijgen (wat ik zeer onwaarschijnlijk acht) zou dat volgens mij net 100W in één uur betekenen, dat is dus net 100 Wh? Gezien de berekende afwijking verwacht ik eerder dat dit mogelijke afwijking eerder in de range van 10-25% zou komen te liggen, dus eerder 10Wh - 25Wh, dus over 8 uur genomen; 80Wh - 200Wh, dat is bij een 5 kWh effectief capaciteit ergens tussen de 1,5 en 3%, in geld max 5ct/dag.
bij dit soort bedragen heeft investering in andere en dus extra investering wel nog zin?
of ben ik hier iets vergeten?
Die 10 seconden gaat niet lekker met bijv een waterkoker a 2000W. Zendure P1 registreert een verbruik van 2000W.Jan-tweak schreef op maandag 24 november 2025 @ 12:41:
[...]
ik mis hier een beetje, en sorry dit is zeker niet negatief tot iemand bedoeld de relatie van even 10 seconden vertraging t.o.v. wat dit in de werkelijkheid betekend.
stel dat je door die 10 seconden een wijzing van 100 W zou gaan missen (wat op zich bij een gemiddeld sluitverbruik van 300-400W al een behoorlijke stijging (cq daling) betekend.
100W in 10s is effectief nog geen 0,3W wat je gaat missen, als je continu 100W wijziging zou gaan krijgen (wat ik zeer onwaarschijnlijk acht) zou dat volgens mij net 100W in één uur betekenen, dat is dus net 100 Wh? Gezien de berekende afwijking verwacht ik eerder dat dit mogelijke afwijking eerder in de range van 10-25% zou komen te liggen, dus eerder 10Wh - 25Wh, dus over 8 uur genomen; 80Wh - 200Wh, dat is bij een 5 kWh effectief capaciteit ergens tussen de 1,5 en 3%, in geld max 5ct/dag.
bij dit soort bedragen heeft investering in andere en dus extra investering wel nog zin?
of ben ik hier iets vergeten?
(Ik hou voor het gemak van dit voorbeeld het standaard verbruik/sluipverbruik even buiten beschouwing net als verbruik van andere apparaten.)
Accu gaat 2000W leveren om het verbruik terug te brengen naar 0W bij de meter.
De waterkoker is klaar maar nog zeker 10 seconden wordt er 2000W geleverd door de accu dus dat lever je terug.
P1 registreert 2000W teruglevering dus gaat de accu laden met 2000W 10 seconden lang.
P1 registreert verbruik van 2000W dus gaat de accu terugleveren a 2000W voor 10 seconden lang...
Enz.Enz.
Zie je het probleem?
In mijn geval zal 'ie maximaal 800W leveren, maar dat is dus de situatie die voor mij wél acceptabel zou zijn. 2000W 'teveel' leveren voor 10 seconden komt neer op 0,0056 kWh teveel teruglevering per keer dat ik de waterkoker gebruik en dat maakt qua kosten in 2027 nauwelijks uit.Acidrain schreef op maandag 24 november 2025 @ 13:14:
[...]
Die 10 seconden gaat niet lekker met bijv een waterkoker a 2000W. Zendure P1 registreert een verbruik van 2000W.
(Ik hou voor het gemak van dit voorbeeld het standaard verbruik/sluipverbruik even buiten beschouwing net als verbruik van andere apparaten.)
Accu gaat 2000W leveren om het verbruik terug te brengen naar 0W bij de meter.
De waterkoker is klaar maar nog zeker 10 seconden wordt er 2000W geleverd door de accu dus dat lever je terug.
P1 registreert 2000W teruglevering dus gaat de accu laden met 2000W 10 seconden lang.
P1 registreert verbruik van 2000W dus gaat de accu terugleveren a 2000W voor 10 seconden lang...
Enz.Enz.
Zie je het probleem?
Maar dat is niet de situatie die ik voor ogen heb. Stel je voor:
Ik zet een apparaat aan wat 100W verbruikt. Bij de volgende P1 update ziet de accu dat en gaat 100W leveren.
Na een seconde ziet de accu de oude waarde, en neemt daarom aan dat het verbruik nogmaals met 100W is gestegen, en gaat 200W leveren.
Dat gaat per seconde door, bij seconde 8 wordt 800W geleverd (mijn maximum).
Bij seconde 10 krijgt de accu een actuele P1 update, ziet dat het veel te veel aan het leveren is en schaalt af met 700W.
Bij seconde 11 ziet de accu geen verschil, en schaalt met nog eens 700W af. Dat is negatief, dus het kan niet anders dan dat er een PV overschot is, en het begint met laden op 500W.
Seconde 12, laden op 1200W.
Seconde 14, laden op 2400W.
Seconde 20, nieuwe update, en het gaat weer de andere kant op.
Dat heen en weer schommelen is wat ik niet zou willen. Mijn vraag is dus, icm een oude slimme meter, is de aansturing van Zendure slechts vertraagd, of gaat het schommelen?
[ Voor 3% gewijzigd door Zr40 op 24-11-2025 13:30 ]
Ja, dank voor je nuttige aanvulling, dat is natuurlijk een andere meer worst case benadering als je je plots veel vermogen gaat trekken, bedenk echter dat je dan veelal ook al een hogere base belasting van mogelijk al 1 kW hebt (op basis van het tijdstip), dus je Zendure is maximaal in staat om hier 1,4 kW er bij te voegen, dus de resterende 600W gaat dan zo wie zo via het net.Acidrain schreef op maandag 24 november 2025 @ 13:14:
[...]
Die 10 seconden gaat niet lekker met bijv een waterkoker a 2000W. Zendure P1 registreert een verbruik van 2000W.
(Ik hou voor het gemak van dit voorbeeld het standaard verbruik/sluipverbruik even buiten beschouwing net als verbruik van andere apparaten.)
Accu gaat 2000W leveren om het verbruik terug te brengen naar 0W bij de meter.
De waterkoker is klaar maar nog zeker 10 seconden wordt er 2000W geleverd door de accu dus dat lever je terug.
P1 registreert 2000W teruglevering dus gaat de accu laden met 2000W 10 seconden lang.
P1 registreert verbruik van 2000W dus gaat de accu terugleveren a 2000W voor 10 seconden lang...
Enz.Enz.
Zie je het probleem?
Maar je hebt helemaal gelijk, dat verhoudingsgewijs wel een stuk meer gaat trekken, dus zelfs als je volledig binnen het werkingsveld van de Zendure blijft heb je geduurende 10 seconden wel een behoorlijke afwijking, en dat gebeurt dus 2 keer, namelijk ook bij het afschakelen van de waterkoker heb je dat ook weer..Echter dat heb je éénmalig bij het inschakelen van dat apparaat, dat is dus circa 11-12 Wh per gebruik wat je mogelijk mis loopt.
met jou voorvbeeld is dat:
Accu gaat 2000W leveren om het verbruik terug te brengen naar 0W bij de meter.
De waterkoker is klaar maar nog zeker 10 seconden wordt er 2000W geleverd door de accu dus dat lever je terug.: klopt, (10s * (2000Wh/3600s)=5,55Wh) en dat dus 2 keer, dus circa 11-12 Wh per gebruik.
hier hebben we wel verondersteld dat je het apparaat met gaat inschakelen na de vorige puls van de slime meter, als je dat middeld kom je eerder uit op een mogelijke vertraging van 5s, dus het effect is eigenlijk nog maar slecht 50%.
de vraag die je moet stellen is hoe vaak gebeurt dit?
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Dat zeg ik toch ook in het bericht?Polvo176 schreef op maandag 24 november 2025 @ 11:48:
[...]
Ik zie de Zendure P1 bij jou toch eens in de 3 seconden verspringen, de eco tracker elke seconde
In mijn Zendure app verspringen de waarden wel elke seconde, alleen reageren de batterijen er veel trager op.
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Dat is vaak een groot probleem omdat de software blijft bijsturen en het effect pas 10 seconden later zichtbaar is, het gaat dan pingpongen. Je zou kunnen overwegen een Shelly (Pro) 3EM of Zendure Smart Meter 3CT te plaatsen.Zr40 schreef op maandag 24 november 2025 @ 12:22:
Hoe problematisch is zo'n oude meter voor Zendure in NOM-modus? Heeft het vanwege die 10 seconden gewoon een langere reactietijd (zou ik prima vinden)? Of gaat het continu overcorrigeren omdat het 10 seconden lang de oude waarden blijft zien?
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
Het probleem is niet het verbruik.Jan-tweak schreef op maandag 24 november 2025 @ 13:33:
[...]
Ja, dank voor je nuttige aanvulling, dat is natuurlijk een andere meer worst case benadering als je je plots veel vermogen gaat trekken, bedenk echter dat je dan veelal ook al een hogere base belasting van mogelijk al 1 kW hebt (op basis van het tijdstip), dus je Zendure is maximaal in staat om hier 1,4 kW er bij te voegen, dus de resterende 600W gaat dan zo wie zo via het net.
Maar je hebt helemaal gelijk, dat verhoudingsgewijs wel een stuk meer gaat trekken, dus zelfs als je volledig binnen het werkingsveld van de Zendure blijft heb je geduurende 10 seconden wel een behoorlijke afwijking, en dat gebeurt dus 2 keer, namelijk ook bij het afschakelen van de waterkoker heb je dat ook weer..Echter dat heb je éénmalig bij het inschakelen van dat apparaat, dat is dus circa 11-12 Wh per gebruik wat je mogelijk mis loopt.
met jou voorvbeeld is dat:
Accu gaat 2000W leveren om het verbruik terug te brengen naar 0W bij de meter.
De waterkoker is klaar maar nog zeker 10 seconden wordt er 2000W geleverd door de accu dus dat lever je terug.: klopt, (10s * (2000Wh/3600s)=5,55Wh) en dat dus 2 keer, dus circa 11-12 Wh per gebruik.
hier hebben we wel verondersteld dat je het apparaat met gaat inschakelen na de vorige puls van de slime meter, als je dat middeld kom je eerder uit op een mogelijke vertraging van 5s, dus het effect is eigenlijk nog maar slecht 50%.
de vraag die je moet stellen is hoe vaak gebeurt dit?
Het probleem is dat hij zichzelf steeds gaat overcompenseren. Elke 10 seconden opnieuw.
Edit:
En @Zr40 , zie het antwoord van @Taro hierboven
Edit2:
Hier een voorbeeld van wat er gebeurd tijdens het overcompenseren.
DSMR4 is dus altijd een ramp met P1 icm NOM. Je zal dan of moeten wachten op een meter wissel of moeten terug vallen op CT klemmen.
https://gathering.tweaker...message/82802612#82802612
[ Voor 8% gewijzigd door Acidrain op 24-11-2025 13:52 ]
Home assistant laat standaard toch niet toe om sneller dan 5 sec te updaten? Hoe heb je dit opgelost om dit sneller te krijgen?Taro schreef op maandag 24 november 2025 @ 11:39:
[...]
Heb hier een tijd geleden deze afbeelding gedeeld uit mijn HA dashboard. Inmiddels heeft de Zendure P1 een interval van 1 ipv 3 seconden, dus is net zo snel:
Maak je hier eigenlijk geen denkfout? volgens mij zie de P1 meter dus nog steeds een verbruik van die 100W (afhankelijk van de puls is dat na 1 seconde of na 10- seconden, afhankelijk van je type slimme meter), waarom zou de meter namelijk denken dat je nog eens extra 100W boven je huidig verbruik gaat verbruiken, hij volgt alleen met een kleine vertraging de nieuwe waarde, is deze gelijk bijft zijn levering ook gelijk of anders pas hij zijn waarde aan de nieuwe waarde aan (omhoog of omlaag).Zr40 schreef op maandag 24 november 2025 @ 13:28:
[...]
In mijn geval zal 'ie maximaal 800W leveren, maar dat is dus de situatie die voor mij wél acceptabel zou zijn. 2000W 'teveel' leveren voor 10 seconden komt neer op 0,0056 kWh teveel teruglevering per keer dat ik de waterkoker gebruik en dat maakt qua kosten in 2027 nauwelijks uit.
Maar dat is niet de situatie die ik voor ogen heb. Stel je voor:
Ik zet een apparaat aan wat 100W verbruikt. Bij de volgende P1 update ziet de accu dat en gaat 100W leveren.
Na een seconde ziet de accu de oude waarde, en neemt daarom aan dat het verbruik nogmaals met 100W is gestegen, en gaat 200W leveren.
volgens mij zit hier qua concept er zo uit, even een kleine vertraging door de BMS/aansturing even niet meegenomen.Dat gaat per seconde door, bij seconde 8 wordt 800W geleverd (mijn maximum).
Bij seconde 10 krijgt de accu een actuele P1 update, ziet dat het veel te veel aan het leveren is en schaalt af met 700W.
Bij seconde 11 ziet de accu geen verschil, en schaalt met nog eens 700W af. Dat is negatief, dus het kan niet anders dan dat er een PV overschot is, en het begint met laden op 500W.
Seconde 12, laden op 1200W.
Seconde 14, laden op 2400W.
Seconde 20, nieuwe update, en het gaat weer de andere kant op.
Dat heen en weer schommelen is wat ik niet zou willen. Mijn vraag is dus, icm een oude slimme meter, is de aansturing van Zendure slechts vertraagd, of gaat het schommelen?
waarbij oranje de vraag vanuit je huis voorsteld en blua hoe de batterij deze gaat volgen, even uitgaande van een 10s puls van de slimme meter, dus de batterij zelf elke verandering om de seconden.
/f/image/1LWWkXPHJpTckieOUwKPJm1d.png?f=fotoalbum_large)
volgens mij gaat de software van de batterij er niet vanuit dat binnen de 10 seconden puls interval de geziene toename ook elke seconde blijft doorgaan.
dus als de batterij een stijging ziet en deze plaats vind voor een puls, zal hij deze stijging pas bij de eerst volgende 10s puls zien en daar op reageren.
als dan de stijging weer minder wordt (maar deze dus binnen twee pulsen valt, zal ook de batterij deze daling pas weer tijdens de volgende puls kunnen zien en dan daarop weer reageren.
Dit betekend dat je in het eerste geval de oppervlakte A uit het net moet gaan trekken en bij B zal de batterij dus een overschot richting net sturen.
Als je ze zelf via REST: gaat ophalen is 1 seconden mogelijk. Meer iets voor Zendure producten in Home Assistant integreren deel 2DeevieP schreef op maandag 24 november 2025 @ 14:07:
[...]
Home assistant laat standaard toch niet toe om sneller dan 5 sec te updaten? Hoe heb je dit opgelost om dit sneller te krijgen?
[ Voor 12% gewijzigd door gielz op 24-11-2025 14:17 ]
6320wp | Zendure 2400 AC (14.4 kwh) | Bambu A1 | 2x Hisense 2AMW-42U4RRA | Daikin RXM/FTXM35R | AQMOS BMX | Home Assistant OS op DS224+
Nee, geen denkfout.Jan-tweak schreef op maandag 24 november 2025 @ 14:13:
[...]
Maak je hier eigenlijk geen denkfout? volgens mij zie de P1 meter dus nog steeds een verbruik van die 100W (afhankelijk van de puls is dat na 1 seconde of na 10- seconden, afhankelijk van je type slimme meter), waarom zou de meter namelijk denken dat je nog eens extra 100W boven je huidig verbruik gaat verbruiken, hij volgt alleen met een kleine vertraging de nieuwe waarde, is deze gelijk bijft zijn levering ook gelijk of anders pas hij zijn waarde aan de nieuwe waarde aan (omhoog of omlaag).
De accu levert 100W. Maar de P1 meter rapporteert geen nieuwe meting na een seconde, waardoor de accu denkt dat 100W levering niet voldoende is om het verbruik naar 0W terug te brengen. Dus verhoogt 'ie de levering naar 200W. Volgende seconde ziet de accu nog steeds de oude P1 meting van 100W verbruik, dus verhoogt de levering naar 300W. En zo verder, tot seconde 10 waarop de P1 meter een teruglevering van 700W rapporteert. (of 900W als de levering niet is beperkt tot 800W.)
Ja, dat zou ideaal zijn gegeven de beperkingen van DSMR4. Maar @Taro en @Acidrain hierboven bevestigden al dat het zo niet werkt. Schijnbaar kijkt de software wél elke seconde naar de meest recente waarde, zonder te kijken naar hoe oud deze is.volgens mij zit hier qua concept er zo uit, even een kleine vertraging door de BMS/aansturing even niet meegenomen.
waarbij oranje de vraag vanuit je huis voorsteld en blua hoe de batterij deze gaat volgen, even uitgaande van een 10s puls van de slimme meter, dus de batterij zelf elke verandering om de seconden.
[Afbeelding]
volgens mij gaat de software van de batterij er niet vanuit dat binnen de 10 seconden puls interval de geziene toename ook elke seconde blijft doorgaan.
dus als de batterij een stijging ziet en deze plaats vind voor een puls, zal hij deze stijging pas bij de eerst volgende 10s puls zien en daar op reageren.
als dan de stijging weer minder wordt (maar deze dus binnen twee pulsen valt, zal ook de batterij deze daling pas weer tijdens de volgende puls kunnen zien en dan daarop weer reageren.
Dit betekend dat je in het eerste geval de oppervlakte A uit het net moet gaan trekken en bij B zal de batterij dus een overschot richting net sturen.
klopt, dat zie je ook in mijn eenvoudige grafiek, bij mn zeer grote vermogensschakelingen kan dit wel wat effect hebben, afhankelijk van de snelheid van de BMS en aansturing batterij respons dat de cellen deze vermogens kunnen gaan leveren, kan daar nog enige vertraging in optreden, geen idee of dat echter in de buurt van één seconde is, ik verwacht eerder dat deze vertraging eerder in ms ligt.Acidrain schreef op maandag 24 november 2025 @ 13:39:
[...]
Het probleem is niet het verbruik.
Het probleem is dat hij zichzelf steeds gaat overcompenseren. Elke 10 seconden opnieuw.
Ik denk, heb daar echter geen eigen ervaring mee, dat dit mn bij bv kopen met een inductiekookplaat komt, omdat deze namelijk zelf veelal via pulsen werkt en dus geen contiue vermogensverloop heeft. Als je dan ook nog met een asynchroone 10s puls van de slimme meter gaat combineren zal dat zich alleen maar versterken.
Gelukkig kun je dan wel met een andere type meter met CT klemmen die dus puls-onafhankelijk werkt dan een oplossing creeren.
Edit:
En @Zr40 , zie het antwoord van @Taro hierboven
Edit2:
Hier een voorbeeld van wat er gebeurd tijdens het overcompenseren.
DSMR4 is dus altijd een ramp met P1 icm NOM. Je zal dan of moeten wachten op een meter wissel of moeten terug vallen op CT klemmen.
https://gathering.tweaker...message/82802612#82802612
Sorry, ik heb dat verkeerd geïnterpreteerd.Taro schreef op maandag 24 november 2025 @ 13:36:
[...]
Dat zeg ik toch ook in het bericht?Dat is inmiddels 1 seconde, maar dit is een oude opname.
Punt blijft dat de batterijen niet sneller zijn gaan reageren.
sorry, maar ik volg je dus echt niet, volgens mij denkt die Zendure dus niet dat hij nog maar elke seconde 100w meer moet leveren ondanks dat bij de volgende puls (na 1s dus (en ja, wel een DSMR 5.x) hij geen verandering door krijgt, volgens mij doet hij dan ook niets.Zr40 schreef op maandag 24 november 2025 @ 14:21:
[...]
Nee, geen denkfout.
De accu levert 100W. Maar de P1 meter rapporteert geen nieuwe meting na een seconde, waardoor de accu denkt dat 100W levering niet voldoende is om het verbruik naar 0W terug te brengen. Dus verhoogt 'ie de levering naar 200W. Volgende seconde ziet de accu nog steeds de oude P1 meting van 100W verbruik, dus verhoogt de levering naar 300W. En zo verder, tot seconde 10 waarop de P1 meter een teruglevering van 700W rapporteert. (of 900W als de levering niet is beperkt tot 800W.)
Heb je een DSMR 4.x dan krijgt hij pas na 10s weer een volgende puls, in de tussentijd zal hij dus de waarde van zijn vorige puls aanhouden, en dus niet steeds 100W per seconde, maar in de eerste seconde zal hij die met 100W verhogen en die waarde tot de volgende puls ook blijve nvasthouden en dus niet wat jij denkt steeds per seconde met dezelfde waarde verhogen.
Zakt hij zo ver omdat hij lang niet bijgeladen wordt?peterbier schreef op maandag 24 november 2025 @ 14:41:
Hier de Hyper met de batterijen snel gezakt naar 0%.
Ik vindt het jammer dat er niet automatisch of instelbaar ingesteld kan worden bij 3% laden naar 5%.
En nee ik wil dit niet met HomeAssistant maar gewoon met de Zendure app.
[Afbeelding]
Dan zou je de ondergrens ook wel wat hoger kunnen zetten, zeker als hij de 100% niet meer haalt.
Ik krijg ze ook maar tot de helft vol en heb de ondergrens op 50% gezet.
Het laagste wat ik gezien heb is 46%, vandaag weer genoeg zon om hem op 51% te krijgen.
De Hyper en SF800 pro waar direct zonnepanelen op zitten zitten weer tot 97 en 99% vol.
Dit was een paar dagen geleden nog op ruim 10%.Polvo176 schreef op maandag 24 november 2025 @ 14:51:
[...]
Zakt hij zo ver omdat hij lang niet bijgeladen wordt?
Dan zou je de ondergrens ook wel wat hoger kunnen zetten, zeker als hij de 100% niet meer haalt.
Ik krijg ze ook maar tot de helft vol en heb de ondergrens op 50% gezet.
Het laagste wat ik gezien heb is 46%, vandaag weer genoeg zon om hem op 51% te krijgen.
De Hyper en SF800 pro waar direct zonnepanelen op zitten zitten weer tot 97 en 99% vol.
Soc heb ik op 50/100 staan.
Bijladen gaat niet hier.
Continu verbruik huis is ~1000watt.
Ik heb nog maar 16 zonnepanelen.
De Zendure batterijen lopen langzaam leeg.
Ander punt wat me ook al een tijd opvalt dat de omvormer van de 2400AC z,n 100 watt verbruikt.
En de Hyper maar 10 watt.
Is vergelijking dat 2x10 watt (2 Hypers).
Dat is 80 watt meer bij de 2400AC.
(Tijdens maximaal vermogen opladen)
Hyper een halfuur aan het laden nu weer veilig.😅
[ Voor 17% gewijzigd door peterbier op 24-11-2025 15:13 ]
Volgens jou gaat Zendure niet opnieuw reageren in seconden zonder verse data, maar volgens twee anderen hier wel. Ik weet nu niet wie ik moet geloven.Jan-tweak schreef op maandag 24 november 2025 @ 14:33:
sorry, maar ik volg je dus echt niet, volgens mij denkt die Zendure dus niet dat hij nog maar elke seconde 100w meer moet leveren ondanks dat bij de volgende puls (na 1s dus (en ja, wel een DSMR 5.x) hij geen verandering door krijgt, volgens mij doet hij dan ook niets.
Heb je een DSMR 4.x dan krijgt hij pas na 10s weer een volgende puls, in de tussentijd zal hij dus de waarde van zijn vorige puls aanhouden, en dus niet steeds 100W per seconde, maar in de eerste seconde zal hij die met 100W verhogen en die waarde tot de volgende puls ook blijve nvasthouden en dus niet wat jij denkt steeds per seconde met dezelfde waarde verhogen.
Heb je zelf gezien op DSMR 4 dat het werkt zoals je omschrijft?
Hopelijk wordt 'ie deze week geleverd en dan kan ik het zelf proberen.
even een stomme vraag mischien ? wat is vandaag je overhead van je pv installatie, bij mij tenminste wordt elek watt van de pv direct al door het huis verbruikt, die krijgen dus niet eens kans om richting batterij te gaan.peterbier schreef op maandag 24 november 2025 @ 14:41:
Hier de Hyper met de batterijen snel gezakt naar 0%.
Ik vindt het jammer dat er niet automatisch of instelbaar ingesteld kan worden bij 3% laden naar 5%.
En nee ik wil dit niet met HomeAssistant maar gewoon met de Zendure app.
[Afbeelding]
Dan zou ik ze met de hand opladen tot 50%, ze heel lang op 10% of minder laten staan is niet goed voor de batterijen.peterbier schreef op maandag 24 november 2025 @ 15:05:
[...]
Dit was een paar dagen geleden nog op ruim 10%.
Soc heb ik op 50/100 staan.
Bijladen gaat niet hier.
Continu verbruik huis is ~1000watt.
Ik heb nog maar 16 zonnepanelen.
De Zendure batterijen lopen langzaam leeg.
Ander punt wat me ook al een tijd opvalt dat de omvormer van de 2400AC z,n 100 watt verbruikt.
En de Hyper maar 10 watt.
Is vergelijking dat 2x10 watt (2 Hypers).
Dat is 80 watt meer bij de 2400AC.
(Tijdens maximaal vermogen opladen)
Om ontladen te voorkomen kun je de Hyper er ook vanaf halen.
Ik neem aan dat de 2400AC in stand-by geen 100 watt neemt, alleen als hij in vol bedrijf is.
Een Hyper neemt in stand-by iets van 5 watt, in vol bedrijf 25 watt
ik heb gelukkig een DSMR 5.x dus heb ik zelf daar geen last van, maar ook ik wacht op dit moment nog op een splitter van HW om de P1 van Zendure te installeren.Zr40 schreef op maandag 24 november 2025 @ 15:06:
[...]
Volgens jou gaat Zendure niet opnieuw reageren in seconden zonder verse data, maar volgens twee anderen hier wel. Ik weet nu niet wie ik moet geloven.
Heb je zelf gezien op DSMR 4 dat het werkt zoals je omschrijft?
De alamat voor de eigen groep is ook al binnen, dus die ga ik in de loop van de volgende tijd ook plaatsen, maar tot die tijd gaat hij gewoon op een normale WCD en blijft op de 800W limiet staan.
Ik kan me overigens niet indenken dat de Zendure hier anders op gaat reageren, de P1 (dus de behoefte van het huis) is hierbij leading, lijkt me.
W zullen het zien, ik vrees alleen dat de batterij de komende tijd eerder in zijn winterslaap gaat, tenminste als ik naar het verleden kijk, nauwelijks opbrengst die in de batterij kan.
Hopelijk wordt 'ie deze week geleverd en dan kan ik het zelf proberen.
[ Voor 9% gewijzigd door Jan-tweak op 24-11-2025 15:16 ]
Kleine disclaimer, ik heb geen ervaring met DSMR4 icm NOM en @Taro volgens mij ook niet, die kreeg toen die tijd net zijn DSMR5 meter ivm fase vergroting.Zr40 schreef op maandag 24 november 2025 @ 15:06:
[...]
Volgens jou gaat Zendure niet opnieuw reageren in seconden zonder verse data, maar volgens twee anderen hier wel. Ik weet nu niet wie ik moet geloven.
Heb je zelf gezien op DSMR 4 dat het werkt zoals je omschrijft?
Hopelijk wordt 'ie deze week geleverd en dan kan ik het zelf proberen.
Wij hebben beide onze mening hierover gevormt op basis van de reacties in het verleden van anderen in dit topic die hier tegenaan liepen. (Zoeken op pingpongen in dit topic).
Ik ben heel benieuwd wat jou ervaring gaat zijn en of Zendure hier al iets op gevonden heeft.
En anders opzoek naar een Shelly met CT, ik gok als je dat in dit topic vraagt dat je overspoelt wordt met berichtjes aangezien de Shelly er toen als actie gratis bij gegeven werd en velen uiteindelijk toch voor de P1 oplossing zijn gegaan.
Zie mijn vorige bericht.Polvo176 schreef op maandag 24 november 2025 @ 15:11:
[...]
Dan zou ik ze met de hand opladen tot 50%, ze heel lang op 10% of minder laten staan is niet goed voor de batterijen.
Om ontladen te voorkomen kun je de Hyper er ook vanaf halen.
Ik neem aan dat de 2400AC in stand-by geen 100 watt neemt, alleen als hij in vol bedrijf is.
Een Hyper neemt in stand-by iets van 5 watt, in vol bedrijf 25 watt
O ja alles wordt gemeten met een MID kWh meter van HomeWizard (Eastron).
Bijladen doe ik ook maar had een tijd niet naar de app gekeken.
Als dit met een instelling in de Zendure app komt zal dat geweldig zijn.
HomeWizard batterij heeft deze functie automatisch laden dat hij niet te diep ontladen wordt.
Nee hoor. Kan zo vaak je wilt.DeevieP schreef op maandag 24 november 2025 @ 14:07:
[...]
Home assistant laat standaard toch niet toe om sneller dan 5 sec te updaten? Hoe heb je dit opgelost om dit sneller te krijgen?
Ik had een group waar 4 Shelly vermogen sensoren in zitten. Deze verandert bijna continue. In ieder geval een aantal keer per seconde. Inmiddels er een trigger based template van gemaakt om de updates te beperken want zo vaak is eigenlijk nooit nodig.
Elektriciteit is elektriciteit, die hoeft niet per se uit de zonnepanelen te komen. Van mij mag de batterij ook laden wanneer de prijs laag isJan-tweak schreef op maandag 24 november 2025 @ 15:15:
[...]
W zullen het zien, ik vrees alleen dat de batterij de komende tijd eerder in zijn winterslaap gaat, tenminste als ik naar het verleden kijk, nauwelijks opbrengst die in de batterij kan.
[...]
klopt, maar je mag me eens vertelen waneer de prijs laag is met een vast energiecontract ? Leuk maar dat gaat dus niet, daarvoor heb je wel een dynamisch contract voor nodig.Zr40 schreef op maandag 24 november 2025 @ 16:58:
[...]
Elektriciteit is elektriciteit, die hoeft niet per se uit de zonnepanelen te komen. Van mij mag de batterij ook laden wanneer de prijs laag is
En daarbij mag je ook nog je RTE in meenemen.
Hier de prijzen voor morgen:
/f/image/RP8I5iCvoRH1UoBmAsNr4Ewv.png?f=fotoalbum_large)
grafiek van Jeroen.nl
laagste prijzen circa 26 ct, met de zendure haal je een RTE van circa 80%, mogelijk iets meer, wil je dan ook nog een kleine 8 tot 10 ct afstand (stukje investering batterij) in meenemen, gaat dat morgen in circa 4 uren wel lukken. Echter dat zal echt niet in alle gevallen mogelijk zijn.
Ja, daar hik ik dus tegenaan, ik heb vast voor 23 cent laag en 26 cent hoog tarief, daar zit dynamisch tarieven zelden onder in de winterJan-tweak schreef op maandag 24 november 2025 @ 17:17:
[...]
[Afbeelding]
grafiek van Jeroen.nl
laagste prijzen circa 26 ct, met de zendure haal je een RTE van circa 80%, mogelijk iets meer, wil je dan ook nog een kleine 8 tot 10 ct afstand (stukje investering batterij) in meenemen, gaat dat morgen in circa 4 uren wel lukken. Echter dat zal echt niet in alle gevallen mogelijk zijn.
Met een vast energiecontract niet inderdaad, maar ik was in de veronderstelling dat een thuisbatterij juist met een dynamisch contract extra interessant is, naast het feit dat je bij dynamisch sowieso niet te maken hebt met terugleverkosten. Want dan kan je wél laden op goedkope tijden, zodat je kWh-prijs zelfs met inbegrip van de RTE lager is dan wat je met een vast contract zou betalen.Jan-tweak schreef op maandag 24 november 2025 @ 17:17:
[...]
klopt, maar je mag me eens vertelen waneer de prijs laag is met een vast energiecontract ? Leuk maar dat gaat dus niet, daarvoor heb je wel een dynamisch contract voor nodig.
En daarbij mag je ook nog je RTE in meenemen.
In ieder geval, dit zijn de kwartierprijzen die ik voor morgen zie:
:strip_exif()/f/image/K3LS0wSi6oVh950VXuzPrS9o.jpg?f=fotoalbum_large)
Dan kan 'ie 's nachts rustig laden, en dan tussen 7 en 11 ontladen, tussen 11 en 16 niets doen, tussen 16 en 20 weer ontladen, en dan tot middernacht niets doen.
En vanaf 2027: 's nachts laden, tussen 7 en 20 NOM (incl. teruglevering voorkomen tussen 11 en 16), en dan weer laden.
Ik had voor de duidelijkheid niet de kwartierprijzen maar de uurprijzen voor morgen genomen, bij jeroen.nl kun je dat kiezen. Hou wel rekening ook met de opcenten die je moet bepalen, want daar zit nog wel wat verschil in.Zr40 schreef op maandag 24 november 2025 @ 18:03:
[...]
Met een vast energiecontract niet inderdaad, maar ik was in de veronderstelling dat een thuisbatterij juist met een dynamisch contract extra interessant is, naast het feit dat je bij dynamisch sowieso niet te maken hebt met terugleverkosten. Want dan kan je wél laden op goedkope tijden, zodat je kWh-prijs zelfs met inbegrip van de RTE lager is dan wat je met een vast contract zou betalen.
In ieder geval, dit zijn de kwartierprijzen die ik voor morgen zie:
[Afbeelding]
Dan kan 'ie 's nachts rustig laden, en dan tussen 7 en 11 ontladen, tussen 11 en 16 niets doen, tussen 16 en 20 weer ontladen, en dan tot middernacht niets doen.
En vanaf 2027: 's nachts laden, tussen 7 en 20 NOM (incl. teruglevering voorkomen tussen 11 en 16), en dan weer laden.
mijn eigen simulaties laten echter zien dat je winst door laag in te kopen en hoog te gebruiken wel beperkt is, zeker met de huidige batterij-prijzen. je wilt eigenlijk dat deze volgend jaar ergens tussen 100-200 euro per kWh zitten, voor een AB3000X zou je dan circa 350-450 euro moeten betalen, en daar zitten we in Nederland wel nog behoorlijk vanaf. Nadeel is door dat een te grote batterij dan weer in de zomer zit te nieksen. lastig die keuzes.
En ja, met dynamisch heb je geen terugleverkosten, maar die heb ik nu ook (nog) niet, voorlopig zit ik dus nog goed.
[ Voor 3% gewijzigd door Jan-tweak op 24-11-2025 18:21 ]
klopt, alleen je moet ook kijken naar terugleverkosten, en ik ken lui die betalen zich ondertussen blauw aan deze verzonnen kosten, in ieder geval laten mijn analyses duidelijk zien dat je met een dynamisch contract onder de streep gewoon een stuk goedkoper uit bent.Polvo176 schreef op maandag 24 november 2025 @ 17:34:
[...]
Ja, daar hik ik dus tegenaan, ik heb vast voor 23 cent laag en 26 cent hoog tarief, daar zit dynamisch tarieven zelden onder in de winter
Alleen lever ik in de winter nagenoeg niks terug, helemaal niet meer met de batterijen.Jan-tweak schreef op maandag 24 november 2025 @ 18:23:
[...]
klopt, alleen je moet ook kijken naar terugleverkosten, en ik ken lui die betalen zich ondertussen blauw aan deze verzonnen kosten, in ieder geval laten mijn analyses duidelijk zien dat je met een dynamisch contract onder de streep gewoon een stuk goedkoper uit bent.
Dus is dynamisch in de zomer interessant, maar vast in de winter.
In principe zou dat ook prima kunnen, met dynamisch kun je snel weg en met een variabel contract kan dat volgens mij ook. Is alleen iets meer werk, maar op zich helemaal niet zo'n slecht idee.Polvo176 schreef op maandag 24 november 2025 @ 18:26:
[...]
Alleen lever ik in de winter nagenoeg niks terug, helemaal niet meer met de batterijen.
Dus is dynamisch in de zomer interessant, maar vast in de winter.
als ik even uitga dat je met je Zendure circa 250 dagen op NOM kun gaan zitten en de rest (4 mnd (nov-dec-jan en feb) ga je over naar variabel (in die maanden valt de prijs ook nog mee, ligt nu op circ 26 a 27 ct /kWh)
prima idee.
Dank, wilde precies mijn eigen bericht(en) quoten, en kan inderdaad bevestigen dat het pingpongen tot 1000-1500W heen en weer kan gaan dus NOM lukt zeker niet met DSMR4.2. Na installatie van de 5.0 slimme meter is alles perfect NOM.Acidrain schreef op maandag 24 november 2025 @ 13:39:
[...]
Het probleem is niet het verbruik.
Het probleem is dat hij zichzelf steeds gaat overcompenseren. Elke 10 seconden opnieuw.
Edit:
En @Zr40 , zie het antwoord van @Taro hierboven
Edit2:
Hier een voorbeeld van wat er gebeurd tijdens het overcompenseren.
DSMR4 is dus altijd een ramp met P1 icm NOM. Je zal dan of moeten wachten op een meter wissel of moeten terug vallen op CT klemmen.
https://gathering.tweaker...message/82802612#82802612
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
- Er zit een aerosol brandvertrager in, naast brandvertragende gel
- Er zit verwarming ingebouwd
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
Blijft merkwaardig, dat dezelfde vragen terug blijven komen bij nieuwe devices.Taro schreef op maandag 24 november 2025 @ 20:43:
Ik heb nog even navraag bij Zendure gedaan mbt de Solarflow 800 Plus:
- Er zit een aerosol brandvertrager in, naast brandvertragende gel
- Er zit verwarming ingebouwd
Humans don’t need an opportunity to be wicked. They’ve been doing it for free since the beginning.
Gisteren had ik dat ook op een van de hypers. Ik heb het nooit eerder gezien dat deze naar de nul ging. De limiet staat op 10% minimum. De hyper ging gelukkig wel weer van zelf laden, dat geeft de burger moed.peterbier schreef op maandag 24 november 2025 @ 14:41:
Hier de Hyper met de batterijen snel gezakt naar 0%.
Ik vindt het jammer dat er niet automatisch of instelbaar ingesteld kan worden bij 3% laden naar 5%.
En nee ik wil dit niet met HomeAssistant maar gewoon met de Zendure app.
[Afbeelding]
Morgen is het trouwens een mooi ontladingsdagje voor de dynamische energie contractanten.
Tijdens het lezen van deze zin, wordt wereldwijd circa 1.000.000 liter olie verstookt. Dus niet 2X lezen hè.
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Precies, hier werd eerder vandaag al gevraagd/aangegeven dat een thuisaccu icm dynamische tarieven wel/niet een goede combinatie is.bert pit schreef op maandag 24 november 2025 @ 21:55:
[...]
Morgen is het trouwens een mooi ontladingsdagje voor de dynamische energie contractanten.
Wat mij betreft is het breder: Een thuisaccu icm zonnepanelen én dynamische tarieven is de beste combinatie. Hier vannacht geladen van het net, overdag zonnestroom geladen en vanmiddag/vanavond duur teruggeleverd:
:strip_exif()/f/image/bCpULfTsyui7KZKa1SsIzI9R.jpg?f=fotoalbum_large)
Morgen kan dat zelfs 2x worden gedaan. Hoge dynamische pieken kan je met een thuisaccu in je voordeel omdraaien.
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
Taro schreef op maandag 24 november 2025 @ 22:14:
[...]
Precies, hier werd eerder vandaag al gevraagd/aangegeven dat een thuisaccu icm dynamische tarieven wel/niet een goede combinatie is.
Wat mij betreft is het breder: Een thuisaccu icm zonnepanelen én dynamische tarieven is de beste combinatie. Hier vannacht geladen van het net, overdag zonnestroom geladen en vanmiddag/vanavond duur teruggeleverd:
[Afbeelding]
Morgen kan dat zelfs 2x worden gedaan. Hoge dynamische pieken kan je met een thuisaccu in je voordeel omdraaien.
/f/image/x70DiQW72nQZ5EXkFwTufWLj.png?f=fotoalbum_large)
Druk dagje voor de accu!
Humans don’t need an opportunity to be wicked. They’ve been doing it for free since the beginning.
Ik was bezig om HA te updaten, wat met docker kloten etc, foutjes eruit halen.
Batterij stond op circa 13%, dacht ach laat hem nog even slim ontladen, morgen weer opladen (onder grens 10%).
Was nog een docu aan het kijken krijg ik opeens een berichtje/notificatie: Batterij: 6% ...
Dus ik dacht al, vreemd, normaal krijg ik per procent vanaf 10 en lager, heb ik de rest gemist?
Waarom gaat hij dan door? Limiet stond toch op 10?
Ging ik kijken, wat blijkt nou, op een gegeven momemt is accu 2 van circa 13% direct naar 0% gezakt..
Terwijl accu 1 toen nog rond de 11% hing...
Het lijkt puur een soc level drop, qua voltages waren ze nagenoeg gelijk, qua ontlading waren ze nagenoeg gelijk.. geen gekke dingen..
Na paar min handmatig even handmatig 1000W laden aangezet, gekke is dat daarna accu2 vrij snel netjes in stapjes van 1% omhoog klimt tot circa 12%, waarbij accu1 slechts 1% gestegen is in die tijd.
vanaf die 12% lijken ze weer samen op te gaan op 'normaal' tempo.
Percentages:
:no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/3FV4bztofZva0ufLD9edv9Pw.jpg?f=user_large)
Voltages op dat moment (geen bizarre drop):
:no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/WFIL6cPPRpisTmkLb82aH7hW.jpg?f=user_large)
Power verschil bij batterijen, vrij gelijk de hele tijd:
:no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/HAYUyYEFlXuPg1rZDBuvhwoN.jpg?f=user_large)
Zendure app leek aan te geven dat na de 0% drop, hij iets doet op circa 750watt, maar onbekend waar dat vandaan komt, want heb geen Net In op dat moment. HomeWizard Plug die op de SF800P zit, geeft ook enkel de 1000W aan..
:no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/BAtwWqN53Irv0VBcOKoUBIAb.jpg?f=user_large)
Mini Server - PiHole, Backups, Nextcloud | NUC - HomeAssistant (docker), Zigbee2Mqtt (docker), ZwaveJSUI (docker), mqtt, P1-USB | Zendure SF800Pro | 1350Wp PV
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Wanneer heb je voor het laatst naar 100% geladen? Want dit komt vaker voor naarmate dat langer geleden is.DrNickB schreef op maandag 24 november 2025 @ 22:59:
Gister avond even een schrik en vooral gek moment..
Ik was bezig om HA te updaten, wat met docker kloten etc, foutjes eruit halen.
Batterij stond op circa 13%, dacht ach laat hem nog even slim ontladen, morgen weer opladen (onder grens 10%).
Was nog een docu aan het kijken krijg ik opeens een berichtje/notificatie: Batterij: 6% ...
Dus ik dacht al, vreemd, normaal krijg ik per procent vanaf 10 en lager, heb ik de rest gemist?
Waarom gaat hij dan door? Limiet stond toch op 10?
Ging ik kijken, wat blijkt nou, op een gegeven momemt is accu 2 van circa 13% direct naar 0% gezakt..
Terwijl accu 1 toen nog rond de 11% hing...
Het lijkt puur een soc level drop, qua voltages waren ze nagenoeg gelijk, qua ontlading waren ze nagenoeg gelijk.. geen gekke dingen..
Na paar min handmatig even handmatig 1000W laden aangezet, gekke is dat daarna accu2 vrij snel netjes in stapjes van 1% omhoog klimt tot circa 12%, waarbij accu1 slechts 1% gestegen is in die tijd.
vanaf die 12% lijken ze weer samen op te gaan op 'normaal' tempo.
Percentages:
[Afbeelding]
Voltages op dat moment (geen bizarre drop):
[Afbeelding]
Power verschil bij batterijen, vrij gelijk de hele tijd:
[Afbeelding]
Zendure app leek aan te geven dat na de 0% drop, hij iets doet op circa 750watt, maar onbekend waar dat vandaan komt, want heb geen Net In op dat moment. HomeWizard Plug die op de SF800P zit, geeft ook enkel de 1000W aan..
[Afbeelding][Afbeelding]
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
Ik ga van 10 naar 100 op de zon, dan pas weer Slim ontladen, dan weer van 10 naar 100.Taro schreef op maandag 24 november 2025 @ 23:02:
[...]
Wanneer heb je voor het laatst naar 100% geladen? Want dit komt vaker voor naarmate dat langer geleden is.
Laatste keer 100 was 20 nov 20:23 (laatste setje met AC). Daarvoor 13 nov, 8 nov en 4nov.
Mini Server - PiHole, Backups, Nextcloud | NUC - HomeAssistant (docker), Zigbee2Mqtt (docker), ZwaveJSUI (docker), mqtt, P1-USB | Zendure SF800Pro | 1350Wp PV
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Ok, dat valt nog mee, zit prima in de normale range. Kan normaal gesproken ook een communicatie issue zijn, maar aangezien die daarna omhoog laddert lijkt het daar niet op.DrNickB schreef op maandag 24 november 2025 @ 23:05:
[...]
Ik ga van 10 naar 100 op de zon, dan pas weer Slim ontladen, dan weer van 10 naar 100.
Laatste keer 100 was 20 nov 20:23 (laatste setje met AC). Daarvoor 13 nov, 8 nov en 4nov.
En als je de accu's eens omwisselt? Verplaatst het probleem zich dan? Of heb je alleen de ene vaste accu erop zitten? Das wel een nadeel van de SF800Pro.
[ Voor 28% gewijzigd door Taro op 24-11-2025 23:10 ]
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 76 kWh thuisaccu's | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp PV
Alleen de pro en 1 extra accu inderdaad.Taro schreef op maandag 24 november 2025 @ 23:08:
[...]
Ok, dat valt nog mee, zit prima in de normale range. Kan normaal gesproken ook een communicatie issue zijn, maar aangezien die daarna omhoog laddert lijkt het daar niet op.
En als je de accu's eens omwisselt? Verplaatst het probleem zich dan? Of heb je alleen de ene vaste accu erop zitten? Das wel een nadeel van de SF800Pro.
Ik heb systeem al tijdje, meermaals naar de 100% geladen. Maar nog nooit (actief tenminste) het kalibreren voorbij zien vliegen. Ook niet via de gielz rest api status ding.
Wat ik wel elke keer merk, is dat de 99 naar 100% extreem lang duurt. Laatste keer ging daar ook 0,6kw in (met deze 2 accus).
Mini Server - PiHole, Backups, Nextcloud | NUC - HomeAssistant (docker), Zigbee2Mqtt (docker), ZwaveJSUI (docker), mqtt, P1-USB | Zendure SF800Pro | 1350Wp PV
[ Voor 83% gewijzigd door teacher op 25-11-2025 00:08 ]
Marstek Venus 5,12 kWh(v151 ) met CT003(v114 ), BE DM Landys Gyr+ E360 1P
Herkenbaar. Hier maakt hij het nog bonter. De 2e set. Ik laad paar x per week naar max en terug naar 10% SoC. Persoonlijk vind ik de drop wel erg fors. In de vorige firmware bleef de batterij vrij lang hangen op 15% SoC en zakte dan pas door. Nu van 30 in 1 streep naar beneden. De ondergrens wordt wel gerespecteerd. Bij 10% SoC stopt ontladen. Batterij 1 van set 2 de boosdoener?DrNickB schreef op maandag 24 november 2025 @ 22:59:
Gister avond even een schrik en vooral gek moment..9
Ik was bezig om HA te updaten, wat met docker kloten etc, foutjes eruit halen.
Batterij stond op circa 13%, dacht ach laat hem nog even slim ontladen, morgen weer opladen (onder grens 10%).
Was nog een docu aan het kijken krijg ik opeens een berichtje/notificatie: Batterij: 6% ...
Dus ik dacht al, vreemd, normaal krijg ik per procent vanaf 10 en lager, heb ik de rest gemist?
Waarom gaat hij dan door? Limiet stond toch op 10?
Ging ik kijken, wat blijkt nou, op een gegeven momemt is accu 2 van circa 13% direct naar 0% gezakt..
Terwijl accu 1 toen nog rond de 11% hing...
Het lijkt puur een soc level drop, qua voltages waren ze nagenoeg gelijk, qua ontlading waren ze nagenoeg gelijk.. geen gekke dingen..
Na paar min handmatig even handmatig 1000W laden aangezet, gekke is dat daarna accu2 vrij snel netjes in stapjes van 1% omhoog klimt tot circa 12%, waarbij accu1 slechts 1% gestegen is in die tijd.
vanaf die 12% lijken ze weer samen op te gaan op 'normaal' tempo.
Percentages:
[Afbeelding]
Voltages op dat moment (geen bizarre drop):
[Afbeelding]
Power verschil bij batterijen, vrij gelijk de hele tijd:
[Afbeelding]
Zendure app leek aan te geven dat na de 0% drop, hij iets doet op circa 750watt, maar onbekend waar dat vandaan komt, want heb geen Net In op dat moment. HomeWizard Plug die op de SF800P zit, geeft ook enkel de 1000W aan..
[Afbeelding][Afbeelding]
:strip_exif()/f/image/hCKnhekAEiYHphEV5Wk0x6RP.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/iwvqN5gtBeb3tV9kMfr9iQYe.jpg?f=fotoalbum_large)
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
Zelf ook gezien. Stabiele afloop van percentage en dan rond 15% blijft hij stil staan, dan opeens 3 tot 5 % binnen enkele minuten achter elkaar eraf. (Wat niet strookt met het patroon er voor)Devke schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 07:52:
[...]
Herkenbaar. Hier maakt hij het nog bonter. De 2e set. Ik laad paar x per week naar max en terug naar 10% SoC. Persoonlijk vind ik de drop wel erg fors. In de vorige firmware bleef de batterij vrij lang hangen op 15% SoC en zakte dan pas door. Nu van 30 in 1 streep naar beneden. De ondergrens wordt wel gerespecteerd. Bij 10% SoC stopt ontladen. Batterij 1 van set 2 de boosdoener?
(In deze screen zou je de lijn door kunnen trekken en komt hij wel ongeveer uit, is niet altijd zo)
(Kan plaatje even niet resizen op tel)
Mini Server - PiHole, Backups, Nextcloud | NUC - HomeAssistant (docker), Zigbee2Mqtt (docker), ZwaveJSUI (docker), mqtt, P1-USB | Zendure SF800Pro | 1350Wp PV
helemaal mee eens met een kleine aanvulling, de capaciteit van je Zendure (of elk andere thuis-batterij) moet wel dan gebasserd zijn op je verbruik (in de wintermaanden) tijdens deze hoge prijspieken, en dat is wel aan mogelijk een andere capaciteit dan wat je bv voor NOM nodig zou kunnen hebben.Taro schreef op maandag 24 november 2025 @ 22:14:
[...]
Precies, hier werd eerder vandaag al gevraagd/aangegeven dat een thuisaccu icm dynamische tarieven wel/niet een goede combinatie is.
Wat mij betreft is het breder: Een thuisaccu icm zonnepanelen én dynamische tarieven is de beste combinatie. Hier vannacht geladen van het net, overdag zonnestroom geladen en vanmiddag/vanavond duur teruggeleverd:
[Afbeelding]
Morgen kan dat zelfs 2x worden gedaan. Hoge dynamische pieken kan je met een thuisaccu in je voordeel omdraaien.
ik bezef ook dat dit dus zeer afhankelijk is van jou gebruik cq mogelijkheden om dat piekgebruik tijdens deze piekprijzen te kunnen controleren, anders blijft een soort piekshaving over, wat op zich zeker als je dat op een hoog niveau richting de 80% kunt krijgen opzich ookal zeer effectief is.
het kan dus een prima extra usecase geven aan je Zendure.
Het verbruik zit toch in de vroege ochtend en einde middag.
[ Voor 17% gewijzigd door MikeyMan op 25-11-2025 10:20 ]
Dat is bij de 800 Pro zo te zien. Ik heb de 2400 AC. Ik weet niet of ze dezelfde firmware draaien of dat deze net iets verschillend is. Die 16% die jij laat zien had ik (en meerdere) in de vorige firmware.DrNickB schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 10:04:
[...]
Zelf ook gezien. Stabiele afloop van percentage en dan rond 15% blijft hij stil staan, dan opeens 3 tot 5 % binnen enkele minuten achter elkaar eraf. (Wat niet strookt met het patroon er voor)
(In deze screen zou je de lijn door kunnen trekken en komt hij wel ongeveer uit, is niet altijd zo)
(Kan plaatje even niet resizen op tel)
[Afbeelding]
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
Taro, weten we ondertussen welke aerosol "brandvertrager" dat is ? Zendure spreekt hier overigens over een aerosol-brandonderdrukkingsysteem (tenminste bij de AX3000x, ja, dat is in feite een andere batterij module).Taro schreef op maandag 24 november 2025 @ 20:43:
Ik heb nog even navraag bij Zendure gedaan mbt de Solarflow 800 Plus:
- Er zit een aerosol brandvertrager in, naast brandvertragende gel
- Er zit verwarming ingebouwd
Technisch gezien is een brandvertrager namelijk iets anders als een blus cq brandonderdrukkingsysteem.
Een areosol (zeer fijne vast stof die zich gedraagd als een gas) blus cq brandonderdrukking (is in feite het zelfde) systeem komt pas vrij als een brand of een voorstatium (hoge temperaturen) ontstaat, een brand(cq vuur)vertrager is altijd al aanwezig en verlaagd de kans dat materiaal kan ontbranden, dat zit bv in isolatie van kabels maar kan ook als extra scheiding tussen andere materialen gebruikt worden om zodanig brandbare materialen van elkaar te scheiden.
https://gathering.tweakers.net/forum/view_message/83274784Jan-tweak schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 10:29:
[...]
Taro, weten we ondertussen welke aerosol "brandvertrager" dat is ? Zendure spreekt hier overigens over een aerosol-brandonderdrukkingsysteem (tenminste bij de AX3000x, ja, dat is in feite een andere batterij module).
Technisch gezien is een brandvertrager namelijk iets anders als een blus cq brandonderdrukkingsysteem.
Een areosol (zeer fijne vast stof die zich gedraagd als een gas) blus cq brandonderdrukking (is in feite het zelfde) systeem komt pas vrij als een brand of een voorstatium (hoge temperaturen) ontstaat, een brand(cq vuur)vertrager is altijd al aanwezig en verlaagd de kans dat materiaal kan ontbranden, dat zit bv in isolatie van kabels maar kan ook als extra scheiding tussen andere materialen gebruikt worden om zodanig brandbare materialen van elkaar te scheiden.
Hier had een tweaker hem open geschroefd.
Volgens chatgpt is de blusser(kleine bakje boven op 2e foto) toereikend voor het volume in de accu.
[ Voor 5% gewijzigd door geert1992 op 25-11-2025 11:58 ]
Humans don’t need an opportunity to be wicked. They’ve been doing it for free since the beginning.
Ik heb hier nu enige ervaring mee. Het valt mij met een warmtepomp reuze mee. Ik heb een automatisering in HA gemaakt die de thermostaat laag zet in de piekuren, hoog in de daluren en normaal de overige tijd. Een warmtepomp is juist een lange termijn belasting, dus kun je vrij goed sturen.MikeyMan schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 10:19:
Tsjah... Toch durf ik hem met mn warmtepomp en phev niet aan om naar dynamische tarieven te gaan. Lastig dicht rekenen, maar volgens mij ben ik ook met accu fors duurder uit.
Het verbruik zit toch in de vroege ochtend en einde middag.
PHEV kun je in de nacht opladen met een automatisering?
Mijn gemiddelde stroomprijs deze maand is 26 cent voor afname (440 kWh) en 26 cent voor teruglevering (105 kWh) met Zonneplan. Je kan met een vast contract je afname misschien 3-5 cent inkopen, maar daarbij krijg je geen drol voor je teruglevering de rest van het jaar (boven saldering). Ik lever elk jaar meer dan 3750 kWh terug (netto), dus dan is voor mij dynamisch veel interessanter.
En nu de hobby om de stroomprijs te drukken, vandaar mijn interesse in een batterij
Zie het ook als voorsorteren op afschaffen salderen, wat weer heel andere logica vraagt natuurlijk.
Zendure heeft mij zojuist aangegeven:peterbier schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 12:55:
Gisteren de Hyper naar 10% soc geladen i.v.m. 0% soc.
Mijn ingestelde soc is 50/100%.
Kijk ik nu even in de app zie ik dat de Hyper de batterijen vanochtend naar 50% heeft geladen.
Vreemd.
[Afbeelding]
We will update a new logic to avoid the device to drop below the minimum SOC setting. (Except one case, when the electricity price is very high, we will avoid charging battery to maintain minimum SOC)
Humans don’t need an opportunity to be wicked. They’ve been doing it for free since the beginning.
Oke duidelijk.geert1992 schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 13:07:
[...]
Zendure heeft mij zojuist aangegeven:
We will update a new logic to avoid the device to drop below the minimum SOC setting. (Except one case, when the electricity price is very high, we will avoid charging battery to maintain minimum SOC)
Maar waarom de sf800pro niet.?
Deze zit niet in HEMS de Hyper ook niet.
Ik heb alleen de 2400AC in HEMS staan.
Ik hou het in de gaten.
Bedankt.
Dat zou ik niet weten, heb je al een support case ingeschoten?peterbier schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 13:18:
[...]
Oke duidelijk.
Maar waarom de sf800pro niet.?
Deze zit niet in HEMS de Hyper ook niet.
Ik heb alleen de 2400AC in HEMS staan.
Ik hou het in de gaten.
Bedankt.
Humans don’t need an opportunity to be wicked. They’ve been doing it for free since the beginning.
Als ik 2 SF800plus koop en een verbruik in de woning heb van zeg 1200W.... worden de 2 units dan tegelijk ontladen en de volledige 1200W afgedekt, of werkt het zoals bij Ecoflow Stream dat het totaal van alle unis maximaal op 800W wordt gehouden?
Ik prefereer het eerste, gezien ik geen groep vrij heb waar alleen de 2 SF800 op komen te staan.
PS: de 800 plus heeft helaas geen noodstroom stopcontact. Jammer, maar voor deze prijs overkomelijk.
[ Voor 13% gewijzigd door RDDR12 op 25-11-2025 13:58 ]
Ja, dat wordt als 1 virtuele batterij aangestuurd met 1.600 W ontladen. Dan moet je wel voor je eigen veiligheid zorgen dat ze op 2 aparte groepen staan.RDDR12 schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 13:56:
Toch nog even en vraagje aan degene die hem reeds bezitten, voordat ik op bestellen klik.
Als ik 2 SF800plus koop en een verbruik in de woning heb van zeg 1200W.... worden de 2 units dan tegelijk ontladen en de volledige 1200W afgedekt, of werkt het zoals bij Ecoflow Stream dat het totaal van alle unis maximaal op 800W wordt gehouden?
Ik prefereer het eerste, gezien ik geen groep vrij heb waar alleen de 2 SF800 op komen te staan.
PS: de 800 plus heeft helaas geen noodstroom stopcontact. Jammer, maar voor deze prijs overkomelijk.
energienerds.nl | full electric | 11,5kWp | 24 kWh LFP | EV 51 kWh|
Ik heb een groep helemaal leeg, zijn ook geen andere stopcontacten of iets dergelijks op gemaakt. Is aangelegd om een AC2400 op aan te sluiten, maar als 1 x 2400 gaat, moet 2 x 800 ook makkelijk gaan op 1 verder lege groep.
[ Voor 4% gewijzigd door RDDR12 op 25-11-2025 14:17 ]
Eens.RDDR12 schreef op dinsdag 25 november 2025 @ 14:17:
Dank je en helder!
Ik heb een groep helemaal leeg, zijn ook geen andere stopcontacten of iets dergelijks op gemaakt. Is aangelegd om een AC2400 op aan te sluiten, maar als 1 x 2400 gaat, moet 2 x 800 ook makkelijk gaan op 1 verder lege groep.
Jaren '30 woning | ZP: 16x 300Wp zuid, 8x 435Wp oost, 6x 435Wp west SolarEdge | Gasloos sinds 31 okt 2025 | WeHeat Blackbird P80 | EV: Corsa-E (2020) & ID.3 (2020)
Hierbij de suggesties met de aangeleverde antwoorden:
Voorstel: Voeg een functie toe waarmee de off-grid-aansluiting automatisch inschakelt zodra het Zendure systeem de netverbinding verliest. Hierdoor is handmatige activatie via de app tijdens een stroomuitval niet meer nodig.
Reactie Zendure:
We kunnen deze functie relatief eenvoudig toevoegen. Echter: wanneer een gebruiker de netverbinding per ongeluk of bewust loskoppelt en de off-grid-aansluiting automatisch activeert, blijft deze vervolgens 2 uur ingeschakeld. Dit leidt tot extra energieverlies (de omvormer blijft actief, ook zonder belasting).
Voorstel: Voorzie Zendure omvormers van een directe LAN aansluiting. Om zwakke wifi-signalen voor te zijn; een bekabelde verbinding is stabieler en betrouwbaarder.
Reactie Zendure:
Ja, we zullen in de toekomst een LAN-poort toevoegen voor onze high-power batterijen. We zijn benieuwd: vinden jullie dat apparaten onder 1200W ook een LAN poort nodig hebben?
Voorstel: Introduceer een thermische scheidingsplaat, om hitte overdracht van omvormer naar accu te voorkomen.
Reactie Zendure:
Bij de SolarFlow 800 Pro is zo’n scheidingsplaat al aanwezig.
Voorstel: Onderzoek onverwachte SoC dalingen en voorkom deze. Overweeg logica zoals automatisch bijladen wanneer de SoC onder een ingestelde drempel komt (bijvoorbeeld 2% onder de minimum SoC).
Reactie Zendure:
We brengen een nieuwe logica uit die voorkomt dat de SoC onder de ingestelde minimale waarde zakt, behalve in één geval: wanneer de elektriciteitsprijs extreem hoog is, vermijden we laden om de minimum SoC te behouden.
Voorstel: Onderzoek software-optimalisaties om de round-trip efficiency verder te verhogen.
Reactie Zendure:
We zullen een algoritme uitbrengen om de totale RTE te verbeteren, vooral voor gebruikers met meerdere apparaten.
Voorstel: Sta gebruikers toe om via Home Assistant de ventilatorsnelheden van omvormer en accu’s te regelen of te over rulen..
Reactie Zendure:
Als hier behoefte aan is, kunnen we deze functie aan de HA-featurelijst toevoegen.
Voorstel: Dynamische vermogensaanpassing afhankelijk van de netcondities, met prioriteitsopties (bijvoorbeeld EV laden voorrang geven boven huishoudelijke belastingen).
Reactie Zendure:
De versie die op 1 december is uitgebracht ondersteunt dynamische vermogensaanpassing voor controleerbare belastingen zoals EV’s, warmtepompen en slimme stopcontacten. Gebruikers kunnen prioriteiten instellen. Oncontroleerbare belastingen krijgen geen aanpasbare prioriteit.
Voorstel: Ondersteuning voor automatische fasendetectie en balancering per fase, mogelijk belangrijk als Nederlandse netbeheerders in de toekomst fase-tarieven gaan toepassen.
Reactie Zendure:
Deze functie komt in de eerste helft van volgend jaar.
Voorstel: Zorg voor compatibiliteit met toekomstige Nederlandse marktstructuren, bijvoorbeeld dagelijks blokprijzen in plaats van realtime dynamische tarieven.
Reactie Zendure:
We zijn al verbonden met meerdere derde-partij platforms voor dynamische tarieven, waaronder Flatpeak en Rabot Energy, die een groot deel van Europa dekken. Als hun datastructuren veranderen, passen we ons daarop aan.
Voorstel: Geef duidelijker inzicht in Zendure’s roadmap en lange-termijnvisie voor de Nederlandse en Europese markt.
Reactie Zendure:
Zendure investeert fors in R&D om geavanceerde en betrouwbare ESS oplossingen te bieden. We breiden ons portfolio uit met producten die specifiek zijn afgestemd op de Europese markt, inclusief Nederland.
1. Marktkansen:
• Afschaffing van saldering
• Netcongestie en volatiele energieprijzen
• Versnelling van de energietransitie
2. Uitdagingen:
• Sterke concurrentie van gevestigde merken zoals Sonnen en Enphase
• Groot aantal verschillende, populaire slimme meters en omvormers, vereist uitgebreide compatibiliteitstests
• De markt draait sterk op professionele installateurs; goede lokale partnerschappen zijn essentieel
3. Zendure’s sterktes / unieke waarde:
• Hoge prestaties & efficiëntie: Modellen zoals de SolarFlow 800 Pro en 2400 AC staan bekend om hun hoge RTE.
• Slim energiemanagement (ZENKI): Vooral waardevol bij dynamische tarieven en ‘set-and-forget-gebruik’.
• Plug-and-play: Aantrekkelijk voor Nederlandse doe-het-zelvers en gebruikers die gemak willen.
• Differentiatie door technologie: Focus op performance, betrouwbaarheid, AI innovatie en ondersteuning, niet enkel prijsconcurrentie.
Humans don’t need an opportunity to be wicked. They’ve been doing it for free since the beginning.
Dit is inmiddels geregeld.Taro schreef op vrijdag 21 november 2025 @ 09:59:
[...]
Zendure gaat daar altijd heel netjes mee om, gewoon even een berichtje sturen, dan krijg je het waarschijnlijk snel teruggestort.
Wel minder terugbetaald gekregen dan ik had gehoopt, omdat juist bij de combinatie die ik heb besteld (met 3 batterijen) geen P1 meter meer is inbegrepen na de verlaging. Maar goed, toch iets terug gekregen.
Foto 1 is data die Zendure bij Frank Energie ophaalt, en gelijk is met wat ik zie in de Frank Energie app. Andere 2 foto's zijn van de modi van Zendure. Lijkt erop dat Zendure geen reken houdt met wintertijd oid?
Ik wilde Zenki een kans geven maar die ging dus duur inkopen ipv verkopen 🙃
/f/image/lCio43KLwuwNZynk2OLPV6Jk.png?f=fotoalbum_large)
/f/image/MFWza66cOB59jp91TDF8P2HO.png?f=fotoalbum_large)
🔋 5.76 kWh Zendure 2400 AC | ☀️ 5.5 kWp SolarEdge | 𖣘 5.2 kW Daikin L/L 3-Multi | 🔌 Peblar Home | 🚙 14 kWh PHEV
Gebruik de zoekfunctie voordat je vragen stelt, veel vragen zijn hier al eerder én meerdere keren beantwoord.
Eerdere berichten over de Zendure Hyper 2000 en Zendure Ace 1500, zie het eerdere topic: Het grote plug-and-play thuisaccu's met een stekker topic.
Verschillende merken en type accu's graag in het algemene topic vergelijken: Het grote plug-and-play thuisaccu's met een stekker topic.
Uitgebreide vragen/input mbt elektrische installaties bij voorkeur in: Het grote topic voor Elektra huisinstallaties - Deel 3.
Eventuele bugs of feature requests voor Zendure producten kan je hier indienen: https://support.zendure.com/portal/en/home en stuur altijd het serienummer van het betreffende apparaat mee.
Home Assistant integratie voor Zendure: Zendure producten in Home Assistant integreren deel 2.
Homey inrichting voor Zendure: Zendure Batterijen Slim aansturen met Athom Homey.
:strip_exif()/f/image/PJsrK03YuvOe8e7eMzpHp1iy.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/u2bVU7hn77dqZhBKYBQqiTLD.jpg?f=fotoalbum_large)