Koniade schreef op vrijdag 17 januari 2025 @ 18:09:
ik plaats niet vaak iets, maar lees graag mee maar nu heb ik wel een vraag over thuisbatterijen.
Een tijdje geleden kwam ik als eerste de thuisbatterijen van HW tegen. Met wachttijd natuurlijk. Met wat rondkijken kwam ik ook een accu tegen van 5,12 kWh van Duravolt en zag dat die van Marstek zou zijn. Dus op de site van Marstek dezelfde accu gezien maar voor € 200 minder. Zit dat prijsverschil puur en alleen in de leveranciers of levert de een voor het hogere bedrag ook meer service, spullen of wat dan ook?
De beide genoemde accu’s hebben sowieso veel meer mogelijkheden dan die van HW. Ik weet dat deze pagina over dat merk gaat en ik gebruik ook diverse van hun artikelen, maar ik lees hier ook wel vaak discussies over verschillende merken en d’r voor en nadelen.
Verder is het bij Marstek mogelijk om voor ongeveer € 500 meer prijs de accu in de meterkast door een installateur aan te laten sluiten ( incl evt hardware) zodat er in plaats van de maximale 800 W maximaal 2500 W geladen of terug teruggeleverd kan worden
bovendien, blijkbaar na die installatie bij een stroomuitval ook terug leveren aan mijn huis net.
Is dit bedrag. Dit verschil de moeite waard?
Ik ben mij ook hier aan het inlezen, maar er staat zo ongelofelijk veel info dat ik deze vraag maar even hier wil deponeren. Mocht dit dubbel zijn dan sorry daarvoor maar ik ben aan het verkennen voor de aankoop van een accu.
Heel benieuwd naar de reacties in ieder geval alvast bedankt voor de aandacht en een prettig weekend
Arie
Accu + inhoud doos is is overal hetzelfde, Duravolt heeft de naam ook aangepast naar "By Marstek"
De officiële site van
MarstekEnergy in NL is deze en dus niet die andere.
Dat zijn dus allemaal wederverkopers, toegang van wederverkopers tot Marstek support lijkt te verschillen.
Ik heb zelf alle adressen van de verkopers in google maps opgezocht en de locaties bekeken zodat ik ook wat google reviews kon vinden (ook van de zusterbedrijven op hetzelfde adres).
De Service die
ik gekregen van Duravolt bestond uit het keurig reageren op mijn vragen via email en een duidelijke afspraak voor de levering.
Er zijn er volgens mij 2 wederverkopers waar je op locatie kan kijken via afspraak of inloopavond.
Installatie met regeling bij stroomuitval gaat via een box die nog niemand kan leveren, ik zou hier zelf nooit geld aan uitgeven.
Ik zou hoogstens een verlengnoer uitrollen naar het apparaat wat de meeste aandacht verdiend, in de zomer de koelkast, in de winter de CV want die verbruikt minder dan de warmtepomp. maar ik heb nog nooit een storing langer dan 2 uur meegemaakt in de 20 jaar dat ik hier woon.
Ik denk dat aansluiten op een vaste groep in de meterkast voor €500 zwaar overpriced is als de Accu vlak bij de meterkast staat, maar als ze ook nog 12 meter moeten graven naar de schuur is het natuurlijk anders, en natuurlijk ook anders als die
Box erbij zit.
Grootste verschil tussen HW ,Sessie, Marstek is de prijs per kWh. Sessie zou ook nog interessant kunnen zijn maar toen ik de
geluidsvideo hoorde dacht ik zelf dit wordt hem niet voor mij maar de Sessie is op dit moment het meest volwassen product met zo te zien prima support maar is geen stekker product en toch flink wat duurder.
De
integratie in Home assistant hebben we nu met horten en stoten al voor elkaar dus dat vind ik ook geen nadeel.
Het grootste punt is dat de CT003 P1 meter er nog niet is en kennelijk ook wat later komt, maar echt zonnig is het ook niet dus dat geloof ik wel.
Als met al denk ik dat de Marstek/Duravolt de beste Prijs per kWh heeft van alle
niet zelfbouw.
En ik denk dat het met een paar FW updates een prima product kan zijn.
Ik ben al een paar stappen verder BTW terugvragen maar dat is een lang proces maar is het eerste verdiend.
Je heb hiervoor een dynamisch contract nodig op dezelfde naam als je aankoop en een andere naam dan een eerdere btw teruggave dus denk hieraan als je gaat bestellen!
Naam veranderen bij zonneplan was zo gepiept en onder die naam de accu besteld.
MTVenus V153 + BMSV215 + CT003 V117 Lilygo Modbus HA integration+ Anker E1600 + 16ZP Enphase + 2ZP Anker + Quatt