martijn22222 schreef op woensdag 20 september 2023 @ 15:39:
[...]
Niet rechtstreeks er naar toe, de zithoek staat er links van. De Airco blaast in de lengte ervan maar dan richting (open)keuken en niet naar de zithoek toe. Ik was in de veronderstelling dat als je zo'n airco een half uur laat verwarmen tot dat ik naar bed ga, de gehele ruimte wel op temperatuur komt. Maar als ik jouw bericht lees, scheelt het veel of zo'n airco op een 1 meter van de zithoek zit of 5 meter er vanaf? Heb er zelf geen ervaring mee dus alle tips zijn welkom
24/7 verwarmen ga ik er niet mee doen. In de praktijk zal het zo zijn dat als ik om 18.00u thuis kom, dat ik hem bv. om 17.00 inschakel om van 16 graden naar 20 graden te gaan zodat je in een behagelijke ruimte thuis komt. Mijn vloerverwaming is niet optimaal vandaar dat ik de Airco grotendeels als hoofdverwarming in wil zetten. Uiteraard kan ik voor de echt koude dagen ook de Centrale verwarming erbij aan zetten.
Ik begrijp wat je bedoelt. Wij gebruiken onze airco ook voornamelijk in blokken.
Ik ben niet technisch en zeg het dus in mijn eigen woorden, sorry

De airco krijgt de warme lucht maar op 2 manieren van hier (bij unit) naar daar (in jouw geval zithoek en rest kamer.
De eerste manier is door blazen. Daarbij gaat de lucht grotendeels recht voor de airco uit alhoewel je de richting bij sommige merken wat kan sturen. Maar bij jou moet de warmte eigenlijk haaks afslaan. Wanneer je vaak warmte zoekt richting de keuken zal het perfect werken. Wanneer je vooral warmte zoekt in de zithoek zal dat in elk geval langer duren.
De tweede manier is door vermenging. Dat gaat langzamer en is dus in dit geval minder geschikt voor snel op temperatuur krijgen.
Uiteraard zal het iets doen, maar ik heb twijfel of het voor jou zo optimaal gaat werken, juist doordat je liefst in blokken wil verwarmen (wat, mits goed geplaatst, bijzonder prettig en goed kan werken).
Is er een optie de unit in dezelfde hoek te hangen maar dan richting zithoek, waarbij de kabels etc. evengoed op dezelfde plek naar buiten gaan? Misschien net voorbij de uit stekende kast zeg maar?
Ik heb zelf geen ervaring met lg, misschien kunnen anderen aangeven of dit met lg minder een probleem is?