Hallo, even een vraag aan de ervaringsdeskundigen.
Ik koel ‘s nachts bij dit soort temperaturen de slaapkamer.
Kamertemperatuur 23 graden, airco op 19 graden, blaas met fan stand 3 van 5 licht omhoog (+30 graden van horizontaal). In het bijgaande plaatje zie de airco starten en dan vrij vlot gaat het verbruik als een zaagtand tussen 250 en 300 W gaan fluctueren (er is een basis gebruik van ca. 200 W op die fase, rode curve).
Ik stuur deze wat oudere vloerunit aan met een Tado airco controller.
Mijn vraag is: deze fluctuatie betekent dat de compressor snelheid als een zaagtand varieert?
En zo ja is dit slecht voor de levensduur?
En is er iets te zeggen over de oorzaak, kan dit komen doordat de Tado (IR gebaseerde aansturing) in de koele luchtstroom staat (die van het plafond naar beneden wordt weerkaatst). Dus . . . .
Zou het kunnen dat de Tado afkoelt, de airco wat afremt, en dan weer opwarmt, en weer de airco opslingert, de Tado dan weer wat afkoelt, etc.
Ik ben zelf momenteel niet thuis, maar probeer het op afstand aangenaam koel te houden voor mijn partner. Een van de dingen die ik zeker wil proberen als ik er fysiek weer bij kan is de Tado zo te verplaatsen dat hij nog wel communiceert met de airco, maar niet meer in de directe en minder in de indirecte luchtstroom staat. Ben ook wel benieuwd hoeveel speelruimte ik daar heb.
Dan voor jullie advies.
netto