Ja, maar dat is complex en heeft meerdere belangen. Ik zoek naar een simpele oplossing, waarbij het de overheid alleen geld kost zoals de huidige gekozen oplossing. Dit komt nu gewoon bovenop de staatsschuld. Dat zal mijn oplossing ook doen. Hoe het uiteindelijk gefinancierd gaat worden is een andere discussie.
Ook is de oplossing via IB simpel uit te voeren. Je hoeft alleen wat te draaien aan de AHK en het IB tarief bijvoorbeeld. Verhoog de AHK, zodat je netto 800 euro erbij krijgt. Vervolgens verhoog je de IB zodat je boven 120% armoedegrens 0 euro krijgt, maar ook 0 euro extra hoeft te betalen.
De oplossing van het kabinet is een draak om uit te voeren. De gemeente heeft helemaal geen inzicht op inkomens van mensen die geen uitkering hebben. Dus die moeten dit eerst gaan verzamelen en toetsen
De Belastingdienst heeft alle informatie, dus daar is compensatie het makkelijkst uit te voeren lijkt me.