Ik heb sinds een aantal maanden een iV80 (first edition, een occasion).
Een heel aantal van de nadelen van de auto heb ik al gemerkt, maar overall toch een fijne auto
Pluspunten:
- groot formaat, daarom heb ik m gekocht, 3 kleine kinderen op de achterbank
- prima bereik en redelijke energie efficientie
- comfortabel
- Trekhaak :-)
- Goede verlichting, enorme upgrade tov mijn vorige auto
- Android auto --> google maps is toch echt beter dan de on-board navigatie
Nadelen
- Software: soms vastlopers, de travel assist vliegt er zeer regelmatig uit, uberhaupt vind ik TA te vaak fouten maken. Ik heb ook nog geen update naar 3.1
- Stugge vering (ik heb 21" velgen, dat helpt niet). Zelfs met 'comfort' instelling op de adaptieve dempers is hij echt stug over drempels heen
- defecte claxon (heeft iemand hier ervaringen mee?)
- 'virtual pedal' voor achterklep lukt vaak niet in 1 keer
- super irritant dat de drive mode iedere keer opnieuw ingesteld moet worden. Zelfs als je 1 minuut parkeert voor laden/lossen.
- airco vind ik teveel direct op gezicht/handel blazen. Indirecte ventilatie vind ik prettiger
- 'one pedal drive', erg irritant dat hij altijd naar 6km/u gaat trekken als je gas loslaat. Waarom niet gewoon gewoon helemaal geen vermogen leveren? Bij inparkeren moet ik nu vaak rem inhouden als ik heel voorzichtig nog verder wil rollen.
Nu overweeg ik om 19" velgen met 4-seizoenen banden te kopen.
Ik zag een mooie set velgen + banden, maar dat zijn 4x 2
35/55/R19 banden.
Alle modellen met 150kW motor en hoger (dus iV80) hebben achter 2
55/40/R19, dus iets bredere banden. Terwijl de modellen met motor tot 132kW wel 4x 235 banden hebben.
Mijn vraag is:
- is het legaal om 235 brede banden te monteren, terwijl standaard voor 150kW de 255 breedte wordt gebruikt? (op mijn vorige auto gebruikte ik in de winter ook smallere velgen dan in de zomer)
- Zou dit behalve iets hogere slijtage nog meer nadelen hebben? De draagkracht van de banden is ruim voldoende, dus dat zou het probleem niet moeten zijn (bijvoorbeeld icm aanhanger en zwaardere accu van de iv80)
- Zou het ook als voordeel hebben dat het verbruik lager ligt?
Ik ben benieuwd wat jullie ervan zouden vinden. Ik merk dat het erg lastig is om goede sets te vinden met 255 achter en 235 voor. Er is dan een stuk minder aanbod, zeker bij 2e hands sets.
En een andere: is iemand geinteresseerd in mijn 21" supernova velgen? (
shop.skoda.nl)
Een ruil voor nette 19" velgen ben ik wel voor in :-)