Proton_ schreef op zaterdag 19 november 2022 @ 19:17:
@
RubenZuid heb je de installatiehandleiding al gevonden?
Staat daar iets waar je niet mee verder komt en waar we je mee kunnen helpen?
COP 2.4 is wel vrij beroerd. Dat klopt bij A10W65 of iets dergelijks.
Aan de andere kant is het feit dat de hulpverwarming zonder vorst al nodig is al een hint

Wat zijn de ontwerptemperaturen?
Gevonden en gefixed, morgen even nog een keer wat verder doorlopen aangezien ik sowieso het idee heb dat die te snel aan gaat. Hij stond overigens al op 3kw, dus heb hem nu maar eens op 2 gezet. Als die er nog eens uitvliegt zal ik toch de elektricien eens moeten vragen.
Zat compleet verkeerd te kijken, en dacht een andere handleiding nodig te hebben. Niet dus, gewoon de handleiding goed lezen. Oeps. Bedankt beiden!
En dat klopt bijna wel. Hij zit hier op 55 graden, delta t ligt vermoedelijk ook nog erg hoog.
Huidige afgifte boven, waar we tijdelijk de woonkamer hebben ivm verbouwing, is allemaal oud hoog temperatuur spul. Met een paar weken zal dit allemaal al geheel vervangen zijn door vloerverwarming. Daarnaast hebben we het op die kamer nu ook 22 graden ivm mijn jaarlijks long festijn, dus dat helpt ook zeker niet mee.
Ook loopt het deels door de oude cv leidingen, en de hoofdleidingen zijn momenteel ook maar 22mm ijzer. De 32mm uponor liggen al op hun plek, alleen die aansluiten betekent dat ik een aantal andere plekken uitsluit ivm een nieuw afgifte systeem. Dus hier moeten we even geduld hebben.
Even om het plaatje wat completer te maken:
Oude situatie was 1500m2 gas per jaar voor verwarmen. Beneden vloerverwarming als bijverwarming met overal grote radiatoren.
Dit was met normaal dubbel glas, slecht aansluitende houten kozijnen en deuren en de thermostaat dus redelijk hoog.
Ook liggen er al wat zonnepanelen die momenteel goed zijn voor 5700kwh, waarvan we er nu 3500 over houden. Er worden nog minstens 6 panelen van 450w bijgeplaatst, en als het budget het toelaat nog iets meer op oost/west. Waarschijnlijk 2x 5x450w.
Huidige situatie is het volgende veranderd:
Kozijnen vervangen door kunststof met hr++, deuren moeten nog. WP Boiler van LG, en de Arotherm 7kw voor verwarmen.
En de hoofdruimte is nu tijdelijk boven.
Met een maand zal het volgende veranderd zijn:
Bovenverdieping volledig nageregelde vloerverwarming met korte groepen en nieuwe standleidingen. Hopelijk dat dan ook de deuren vervangen zijn.
Hierna zal de aanvoer temperatuur dus al flink naar beneden kunnen.
Na de kozijnen worden vervolgens de muren vol gepropt, beneden een extra voorzetwand die op een paar plekken (4m lengte) waarschijnlijk voorzien gaat worden van wandverwarming. dekvloer er uit en 7cm pir + fermacell weer terug, ventilatie systeem (wtw) en als laatste alle vloeren vol met isolatie. Zowel voor warmte als geluid.
En dan tussendoor nog wat extra airco's ophangen. Alleen ook dit is lastig om te doen voordat de plafond er uit & in gaan, zou zonde zijn als we een airco unit van de muur af tikken met een gipsplaat.
En er moeten nog wat extra zonnepanelen bij.
Nu is de prio dus afgifte systeem beter krijgen, daarna isoleren als een gek en dan hebben we (na de winter...) een leuk geïsoleerd huisje.
Alleen jammer dat we nu een winter erg duur aan het stoken zijn naar verhouding, maar goed, lang leven salderen en een overschot van 3500kwh. Januari na het afschaffen van de BTW bestellen we in ieder geval al de extra panelen, dus qua kosten komt het dan wel goed.
En die vaillant kan ik ook niks kwalijk nemen.. sterker nog, dat ding staat nu dus best wel flink te stampen, en zelfs dan vind ik hem nog behoorlijk stil. Dus ook leuk om dat te weten!