Om trouwens nog wat info te delen die ik zelf leuk had gevonden om van te voren te weten... 😋
Ik heb me begin maart aangemeld voor de auto, 6 mei kreeg ik een mailtje "het is tijd om te bestellen", ergens de 9e gedaan, de 10e kreeg ik een mailtje dat er een auto voor me klaar stond en 12e werd ik al gebeld om een ophaal-afspraak voor deze week te maken. Kan dus rap gaan. Eerste belletje kwam trouwens van een Zweeds (Stockholm) nummer, toen ik later teruggebeld werd ivm. een vraag was dat wel gewoon vanaf het Nederlandse nummer.
In tegenstelling tot de meeste hier heb ik géén nieuwe Lynk gekregen, maar stond er al ±5500km op de teller. Volgens het label aan de sleutel is 'ie in maart geleverd, dus w.s. 1 eerdere eigenaar gehad. Maar eerlijk is eerlijk, de auto ziet er netjes uit. Niet perfec-als-nieuw, maar met twee jonge kinderen verwacht ik ook niet dat dat lang zo blijft. 😜 Dus alhoewel natuurlijk een beetje jammer, vind ik het persoonlijk geen ramp - en op termijn wordt dit de standaard natuurlijk, want dat is het concept.
De ophaal-locatie in Diemen heeft geen overbodige toeters of bellen. Het is een grote hal, waar de Lynk's in rijen klaar staan (en ja, buiten nog meer 😋), een zithoek voor als je even moet wachten bij een soort portocabin voor het personeel.
Op de dag van aflevering krijg je 's morgens een email om via adobe docusign te tekenen voor ontvangst. Je krijgt je sleutels en ze helpen de auto te vinden, waarna ze je vragen om de auto eerst zelf te inspecteren en dan het document te tekenen. Daarbij geef je ook de hoeveelheid benzine, kilometerstand en eventuele schades op. Is een beetje priegelen op een telefoon maar verder prima te doen. Daarna krijg je zoveel of weinig uitleg als je zelf op prijs stelt.
hendriku schreef op dinsdag 24 mei 2022 @ 10:02:
De standaard lader trekt 1800 W. Als je niet al te veel andere apparaten op die groep hebt zou dit geen probleem moeten zijn lijkt mij. Daar heb je dus niet per se een andere groep voor nodig
De grannylader is trouwens geen 3600W, maar ook geen 1800W, het label vermeld 2,3kW en 10A:
Inloggen met account op de auto is een fluitje van een cent. Is niet nodig om weg te rijden, het guest account volstaat, maar bepaalde settings zijn niet beschikbaar en een telefoon wordt de volgende rit niet automatisch opnieuw verbonden.
Het heeft vervolgens even geduurd voor de auto in m'n app verscheen. Daarover contact met de klantenservice gehad, Omdat ik me afvroeg of de auto misschien nog aan vorige eigenaar was gekoppeld (dat bleek niet het geval). Werd vriendelijk te woord gestaan door een Belgische dame, kan 24-48 duren voor 'ie verschijnt en daar hoef je verder niets voor te doen. Maar ze had een case aangemaakt voor de technische afdeling, daarvan krijg je automatisch een melding in de "Frank"-chat van je app, en in de loop van de avond verscheen er nog zo'n case en was de auto ineens toegevoegd in de app.
Oizo1981 schreef op dinsdag 24 mei 2022 @ 06:32:
Als je de auto niet verhuurt, is de app eigenlijk alleen nodig om de auto te koelen of te verwarmen als hij aan de lader hangt. Naast comfort vergroot je daarmee de actieradius, zeker in de winter.
De app is niet alleen leuk voor het delen en klimaat, om een indruk te geven...
Terwijl de auto in gebruik is:
Geparkeerd heb je meer opties:
Enige punt wat voor mij nog open blijft staan is dat ik tijdens het bestellen niets over winterbanden kon aangeven, vervolgens staat in de bevestigingsmail dat ik daar niet voor gekozen heb, en zowel telefonisch (bij het maken van de afspraak) als bij aflevering vertellen ze je steeds iets anders. Telefonisch dat ze je dat bij afhalen kunnen vertellen, bij afhalen dat je het in de webomgeving kunt aanvragen (nog niet gevonden). Is voorlopig nog niet aan de orde en ook vrij prijzig wat ik heb begrepen, maar dat gaat dus nog wat rommelig (in lijn met eerdere ervaringen van anderen).
[
Voor 6% gewijzigd door
Roelant op 26-05-2022 13:12
]