Het verbaast mij ook enigzins. Nu haal ik de 20kwh niet en ik constateer dat ik dus op een ritje van 40km zo'n 15kwh moet laden. Dat is geen 26kwh die de auto bij mij aangeeft. Mijn elektrisch verbruik ligt dus vrij hoog. Op zich ook niet gek als het gros van die 40km 130 km/u op de snelweg is. Wellicht dat dit hoge verbruik nog door het weer komt. Zal in de zomer wel beter worden.kevout schreef op maandag 31 januari 2022 @ 09:37:
[...]
Ik vind t wel gek om te lezen dat elektrisch gelijk is aan benzine qua kosten. Ik rij nu 20kwh/100km, stel 10% laadverlies, 22kwh/100km. 2euro/liter benzine, 6l/100km. Voordat die 22kwh duurder is dan 6 liter zit je uit m'n hoofd op 55 cent per kwh ofzo. Nu zijn de prijzen gestegen, maar hier kan je wel onder blijven natuurlijk. Gemiddelde laadpaal hier is 34 cent, thuis zit ik nog op 22 cent.
Daartegenover staat dat ik voor gemiddeld 0,35 per kwh moet laden, dan komt het wel in de buurt van de kosten met benzine.
Maakt in principe niets uit. Rij liever elektrisch.
Draadloos carplay werkt bij mij vaker niet dan wel. Moet zeer regelmatig connecten. Heb maar een kabeltje vanuit de midden console gelegd, daarmee ben ik sneller en zekerder.jbbuist schreef op maandag 31 januari 2022 @ 09:40:
[...]
Ja, Apple CarPlay. 9/10x werkt dat bij de start. De enkele keer dat het niet wordt gestart, dan maak ik vanuit de Lynk Bluetooth verbinding met de telefoon. (Dat werk veel beter dan connectie maken vanuit de telefoon naar de auto) En voilà het werkt alsnog.
Bovendien werkt draadloos opladen ook slecht, want mijn iphone denkt de hele tijd dat er betaald moet worden.
En daarnaast merkte ik ook een aanzienlijke vertraging en slechte geluidskwaliteit aan de andere kant van de lijn met draadloos carplay.
Dank voor het delen. Dat klinkt redelijk zuinig.TiemenSoeteman schreef op maandag 31 januari 2022 @ 20:25:
[...]
Al met al wint deze auto het van onze Passat uit 2017 op benzine.
Ik moet eerlijk bekennen dat ik de passat (GTE) die ik nog steeds heb, toch een betere auto vindt. Niet zozeer op gebied van capaciteit, maar de overschakeling van elektrisch naar benzine is soepeler, de lane assist zit beter in elkaar en zo zijn er nog wel wat features die ik in de lynk toch minder vind. De extra pk's t.o.v. de GTE zijn ook niet echt merkbaar. En waarom is dat dode punt op 95 km/u er nog steeds niet uit!?
Maargoed... is ook wel nog steeds een prijsklasse verschil en ben misschien meer VAG gewend dan Volvo. En ben wel erg happy met hoger rijden in een SUV model.