MaartenBreda schreef op maandag 25 oktober 2021 @ 21:46:
Goedenavond,
Vandaag had ik een leuk gezinsuitje in Antwerpen. De langverwachte proefrit met de Lynk en Co. Vanuit Breda kon in kiezen; Amsterdam, Maastricht of Antwerpen (oké Berlijn kon ook, maar dat was net te ver). Gekozen voor Antwerpen vanwege de minste afstand en had er al vaker rondgelopen en gereden.
Mocht je er ook voor kiezen om naar Antwerpen te gaan, parkeer je auto in een van de loodsen aan de haven. Vanaf de parkeerplaats was het een kleine vijf minuten lopen. Al eerder gelezen, maar nu ervaren. Lynk en Co is daar gevestigd in een geweldig mooi pand in de binnenstad. Er staat welgeteld 1 Lynk, wat kleding en een koffiebar. O en trendy meubels en dito architectuur. Je merkt gelijk dat je te maken hebt met een bijzonder concept, waar ik best blij van werd. Ik vroeg me gelijk een ding af, hoe hebben ze die auto binnen gekregen. Conclusie die ik zelf heb getrokken: ze hebben de auto binnen gereden en vervolgens het raam weer dichtgemaakt. Er is geen deur die open kan.
Goed voorbereid met tal van vragen die ik zelf had, mede door dit geweldige forum, maar ook die van Facebook gingen we het prachtige pand binnen en werden hartelijk ontvangen. Het was geen enkel probleem om alle vragen te stellen. Besloten werd om dit na terugkomst te doen. De auto stond namelijk al klaar. Even wat papieren invullen (5 minuten) en alles was geregeld. Ik zal op het eind van dit verslag antwoorden geven op mijn vragen. Wellicht voor enkele hier, open deuren, maar voor een groot deel wellicht verhelderend.
Nadat we zaten (vriendin, zoon 11 en dochter 9) kregen we kort wat uitleg. Toen hem duidelijk was, dat ik al eens automaat gereden had, werd mij plezier gewenst en mocht de tijd nemen (45-60 minuten). Het adres stond in de navigatie, mochten we de weg niet terugvinden.
Even handen wrijven en go. Nou ja file…Antwerpen is uiteindelijk een drama stad voor een proefrit. Misschien was het vandaag ook extra druk, al denk ik eerder aan een structureel euvel. Ach er was tijd om alles aan materialen goed te voelen en met alle knoppen en het info-center aan de slag te gaan. Man wat een geweldig interieur. Van alle gemakken voorzien. Het meeste heb ik ook op mijn Focus ST-line, dus wist daardoor snel zaken te vinden. De stoelen zitten fantastisch stevig en het is echt een genot om de afwerking te zien en te voelen.
Na een half uur eindelijk de snelweg op, om even het 95km probleem (gevoel van stilstand) te ervaren bij elektrisch rijden (moet van 2e naar vierde versnelling… wat even een soort van remervaring schijnt te geven)…95-96-97-98… niets ervaren. Vanwege alle drukte, belandde weer in een file, heb ik het niet nogmaals kunnen doen.
Na ruim een uur genieten, zijn we teruggereden.
Bij binnenkomst kon ik een enorme glimlach niet onderdrukken. Heerlijk.
Met een bakje koffie was er tijd voor al mijn vragen. Ze werden vakkundig en op een zeer prettige manier beantwoord. Hieronder de antwoorden:
€500,- alle inzittende verzekerd, alle onderhoud, ook de normale slijtage zit in dit bedrag.
€40,- voor de trekhaak blijft maandelijks, dus al rijd je de Lynk drie jaar, wanneer de trekhaak al is ‘afbetaald’ blijft berekend worden.
Winterbanden is €450,- ook als je in december besluit dit te doen. Worden verwisseld, schoongemaakt, opgeslagen. Het is op dit moment niet anders. Persoonlijk denk ik wel dat hier in de toekomst wel anders naar gekeken gaat worden.
1250 km per maand, mag je gewoon zien als 15000 km per jaar. Ze rekenen na het einde van jouw periode de eventuele meer gereden kilometers.
Stel nieuw model (niet binnen twee jaar), die zal volledig elektrisch zijn, kun je gewoon ‘bestellen’ en een op een omruilen. Meerprijs is nu nog onbekend.
Verbruik:
Volledig benzine 6L/100km
Hybride 1,2L/100 km
Bovenstaande is wel afhankelijk van je rijstijl;))
Elektrisch 70 km, mijn Lynk vandaag stond op 76 km. Merendeel ook elektrisch gereden vandaag.
Eigen risico €500,- schade €120,- betaal je ook €120,-. Altijd Lynk contacten. Geldt natuurlijk ook als het niet jouw fout is. Bij pech, knop in de auto ‘Call us’ of bel met de bekende nummers (Lynk en Co)
WiFi blijft standaard in de auto. Dus ook na 31-12. Je kunt dus lekker streamen. Geen abonnement nodig. Fair use policy betekent; normaal gebruik… dus niet 20 uur Netflixs in de auto. Meer devices betekent vertraging. Maar dat logisch. Bluetooth en je eigen telefoon (iedereen heeft grote bundels tegenwoordig) is ook mogelijk. Dus ook zelf een hotspot maken.
Wat betreft alle software issues die ik heel veel lees. De eerste lichting auto’s, zeg maar het L kenteken hebben er vooral last van. De auto’s met N kenteken vele malen minder tot niets. De vraag is zo overweldigend dat ze op dit moment echt kampen met persoonstekorten. Hier wordt keihard aan gewerkt.
Over het laden en de stekker en het lipje of palletje dat moeite gaf heb ik gevraagd naar de juiste volgorde. Hier komt ie:
Auto open - stekker in auto - stekker in paal - pas scannen - auto op slot (spiegels naar binnen, dan is de auto op slot)
Granny kabel…waarom heet die zo… laden aan stopcontact thuis gaat langzamer;))
Ow ja… het rijden van deze auto levert je geen BKR-registratie op.
De vraag die ik vergeten ben:
Wanneer laadt de auto tijdens het rijden op? Wie heeft een antwoord.
Zoals het er nu voorstaat krijg ik binnenkort een mail om de Lynk te bestellen… en daar… heb ik heel veel zin in. Wat-een-Auto!
Groetjes,
Maarten