Blue-eagle schreef op woensdag 23 maart 2022 @ 10:52:
Nu heb ik meer informatie gekregen over de warmte/koudepomp in mijn nieuwbouwwoning
Gek detail: Een gezin met 6 kinderen betaalt net zoveel aan de huur van een warmtepomp als een alleenstaande persoon. Die eerste groep gebruikt de pomp toch veel meer zou je zeggen? Dus meer slijtage? Waarom is de prijs voor de huur niet afhankelijk van het gebruik? Waarom betaal ik voor een pomp als ik een maand op vakantie ben en hem niet gebruik?
Anyway...
De warmtepomp in onderstaand voorbeeld betreft een
WPU55 met een opslagvat van 200 liter.
Bij het
huren van de pomp + opslag ben je
verplicht het service en onderhoudspakket af te nemen, bovenop alle andere kosten.
Bij het
kopen van de pomp + opslag ben je
niet verplicht het service en onderhoudspakket af te nemen.
Huur pomp en opslag: €105 per maand.
Vastrecht warm en koud: grofweg €54 euro per maand.
Onderhoud: grofweg €24 euro per maand
(optioneel bij koop)
Elektriciteit: grofweg €40 euro per maand
(voor de warmtepomp)
Water via waterleverancier: onbekend.
Totaal huur:
€223 euro per maand (excl. waterrekening).
Totaal koop:
€118 euro per maand (excl. waterrekening).
Totaal koop:
€94 euro per maand (excl. waterrekening en excl. onderhoud).
(Ik zou hem dus kopen en in de hypotheek opnemen.)
Dus dan zit ik met tenminste 3 maandelijkse betalingen voor deze woning (geen appartement):
Hypotheek netto per maand €2100
Warmtepomp vastrecht en elektriciteit: €94
2 VVE's in totaal (buiten en parkeren): €50
Totaal €2.244 per maand
Maar ik weet niet hoeveel onderhoud een warmtepomp nodig heeft en of ik hier een andere aanbieder voor kan vinden die het onderhoud jaarlijks voor minder dan (12*24)=€288 kan doen.
En dan heb ik nog een rits met vragen waar jullie misschien mee kunnen helpen

Laat ik beginnen met de energiebehoefte van een moderne warmtepomp:
Ik heb de optie op zonnepanelen (4, 6, 8, of 10 stuks) waar ieder paneel een vermogen van 365Wp heeft. In mijn energierekening van het afgelopen jaar (een appartement van 90m2) kom ik jaarlijks uit op ongeveer 2000kWh in gebruik.
Is dat een kwestie van 2000 delen door 365? Dan zou ik aan 5,47 (dus 6) panelen genoeg hebben om in mijn eigen energieverbruik te voorzien. Maar dat is zonder de warmtepomp. Gemiddeld kost dat voor een gezin €40 euro per maand zeggen ze. Dat is wel veel denk ik.
Met het oog op de toekomst (elektrische auto of motor thuis opladen?) denk ik dat het wel handig is om daar op vooruit te plannen. Dus dan heb ik nu het idee om 8 zonnepanelen te willen, dan wek ik meer op dan wat ik nodig heb in het begin, en mettertijd zal ik er mogelijk 2 extra panelen bij moeten willen plaatsen.
Klinkt dat logisch?
Als de zonnepanelen de warmtepomp 100% kunnen voeden met energie dan neemt dat €40 weg uit de totaalsom van €94, dan kost het mij nog maar €54 per maand (vastrecht).