Ik kom er niet meer uit, toch maar eens hulp vragen hier
Aanleiding en probleem
Wij gaan de tuin doen en daar heb ik Hue buitenlampen voor aangeschaft. Dat is de eerste Hue aanschaf bij ons thuis. Ik moet nu dus een Hue Bridge toevoegen aan het netwerk en dan wil ik die uiteraard in het IOT gedeelte krijgen. Als ik de Bridge aan een willekeurige poort van de switch hang dan werkt alles netjes en ziet de iOS app de bridge. Als ik de poort in de controller aan VLAN 10 (IOT) hang, dan ziet de app hem niet meer.
Huidige opzet netwerk:Ondernomen stappen
Er is genoeg over mijn probleem te vinden op internet, hoewel de oplossingen wel lijken te verschillen. Blijkbaar moet er iets met mDNS gebeuren. Maar de een lost dat op met een mDNS reflector, waar de andere zegt dat een repeater absoluut beter is. En de een heeft dan wel firewall settings nodig (waar de meeste vlot overheen stappen en niet uitleggen wélke dan, maar ik vermoed inmiddels iets met UDP 5353), waar dat bij een ander weer niet moet.
Ik loop er tevens tegenaan dat de guides die ik had gebruikt om mijn netwerk in te richten inmiddels geüpdatet zijn en ik dus niet altijd meer de stappen snap die ik in het verleden had ondernomen.
Een deel van het probleem lijkt te liggen in het feit dat de ER X SFP zich gedraagt als een switch. Dat was tot nu toe geen probleem maar voor het opzetten van de mDNS repeater wel. Ik heb dus termen als
switch.10 en
switch.20 in mijn configuratie staan. Echter, om de mDNS repeater in te stellen kan je dat niet gebruiken (
Error using vlan on switch-port interface) maar moet je iets als
eth0 en
eth0.20 koppelen. Maar die heb ik niet beschikbaar omdat het VLAN blijkbaar aan de switchfunctie hangt.
Ik ben afgelopen avond toen iedereen naar bed was (gelukkig, want ik heb uiteindelijk de boel zo weten te verknoeien dat ik een paar keer de router kon resetten en direct aan de pc koppelen om erin te komen

) een paar uur lang pogingen ondernomen om het werkend te krijgen maar dat is niet gelukt. Als ik poorten van de switch loskoppel dan kom ik via die poort nergens meer bij.
Hulpvraag
Ik ben geen die-hard networker om het zo te zeggen. Ik heb best dingen via de CLI ingesteld, maar ik probeer ook te snappen wat ik doe en bij een heel aantal bronnen waar men ongeveer mijn probleem heeft en dan een hele lijst met CLI commando's laat zien, moet ik helaas afhaken omdat ik snap wat ik nou echt aan het doen ben (en welk commando ik dus moet tweaken om het op mijn situatie passend te krijgen).
Wat moet ik nu doen in de Edgerouter om de Hue Bridge in de VLAN20 te krijgen maar wel bereikbaar vanaf het main netwerk? En aanvullende vraag: moet ik op de Unifi controller ook nog een instelling wijzigen om het geheel werkend te krijgen?
WP: Mitsubishi Ecodan PUHZ-SHW112YAA, ERSC-VM2C, Procon ┃ PV: 4800Wp, SolarEdge SE5K, 15x JAM60S17/320, ZW 15º ┃ WTW: Zehnder Q600 ┃ SH: Home Assistant, Proxmox, Intel NUC 8i5 Mini