Met de e-Niro van R'dam naar Lloret de Mar (Spaanse Costa Brava) en terug.
Héén via de route Parijs Clermond-Ferrand en Perpignan. Terug via Andorra, Toulouse en Parijs.
Zonder dakkoffer en trekhaak. Vrijwel altijd 130 km op de teller, wat in de praktijk iets van 125 km per uur is. Verder aan de maximale snelheid gehouden als er een snelheidsbeperking was. Altijd op standje Eco.
Heen
Erg warme dag (27-38 graden), vrij stevige tegenwind uit het zuidwesten.
Met 95% lading om 7:30 vertrokken uit R'dam.
- Geladen bij Ionity Froyennes (217 km, aankomst 09:30, 19%, geladen tot ca 85%, vertrek 10:33. Enige EV). Tien minuten verloren doordat de lader in storing ging en wij moesten verplaatsen naar andere paal.
- Geladen bij Ionity Chartres (309 km, aankomst 13:39, 3%, geladen tot ca 95%, vertrek 15:13. Hier stond een prototype van een MG te laden, verder niemand gezien). Op dit adres gegeten, wat langer duurde dan gedacht. Kleine boete betaald aan Maingau. Toen geconcludeerd dat Ionity app of Eins E-mobil buiten Duitsland een stuk aantrekkelijker is. Kosten Ionity via Maingau in Belgie en Frankrijk 0,40 per kWh. In principe een voorkeur voor zo weinig mogelijk facturen voor in de boekhouding, maar met deze tarieven wordt het verschil met de pauschall van Ionity (€8,00 per sessie) wel vrij groot.
Dan verder zonder Ionity
Op de weg naar Perpignan via Clermond-Ferrand staan geen Ionity's. Je bent aangewezen op Corri-door, Auchan (niet voor e-Niro aan te bevelen) of straatladers. Dit was een rommelig stuk van de reis. De beoogde snellader bij ons overnachtingsadres in Montmarault bleek al maandenlang niet in bedrijf. De lader in het dorp is van SDE03, waarbij het alleen aantrekkelijk is als je daar een pas van hebt. Onduidelijkheid troef.
SDE03 lader in Montmarault en paar keer Corri-door
Op de lader stond een tarief van €5 per uur, of €3 euro per nacht (

) voor niet-abonnementhouders.
Chargemap kent de lader, maar geeft een tarief op van €0,10 per minuut. Even geprobeerd: gaf de Niro 7,2 kW. Maingau kent de lader niet maar werkte wel, de lader gaf nu 3,6 kW

. Achteraf weet ik dat beide nog geen kosten in rekening hebben gebracht en ik dus misschien beter heel de nacht had kunnen laden. Omdat ik geen zin had in onredelijk hoge kosten er veiligheidshalve voor gekozen om met een beetje prik naar de eerstvolgende Corri-door te komen zodat we daar konden laden en ontbijten. Op de verdere route een paar keer Corri-door gebruikt. Kosten Corri-door via Chargemap € 0,54 per kWh.
Route via Clermond-Ferrand is een feestje. Er zitten stevige daal-een stijgstukken tussen. De e-Niro geeft met zijn pk's en koppel geen krimp. Naar beneden toe is het lekker genereren. Op één stuk zelfs 10 km actieradius er bij (terwijl je de km die je naar beneden rijdt hier ook nog bij mag tellen).
Gratis 50kW CCS in Perpignan.
Voor de zekerheid hadden we al een tweede overnachtingsadres uitgezocht nabij Perpignan. In deze omgeving weinig laders. Echter, bij een Total station, gratis laden voor iedereen. Fijne snelle lader.
Costa Brava
Nog maar weinig laders hier. Zowel straatpalen als CCS. Geladen tot bijna vol bij een pompstation in Pineda de Mar. 50 kW lader.
Werkt niet met RFID en app! De lader wordt geactiveerd via het personeel en dus alleen tijdens openingstijden kan je laden. Kosten 0,35 per kWh. Hier verder niet veel gereden dus met de bijna volle accu aan de terugreis begonnen.
Via Andorra de Pyreneeën over
Vlak voor Andorra ligt het dorpje La Seu d'Urgell. Net naast de historische binnenstad een stuk of 10 Tesla laders en 1 stuks 50 kW lader. Verderop een 22 kW lader. Deze kunnen allebei
alleen via Electromaps worden gestart. Zeker een half uur verloren door gekloot met de Electromaps app. De oplossing was het installeren van de app op een andere telefoon. Een vooruitbetaling van € 20,00 was vereist. Laadkosten op de 22 kW lader zijn 0,16 per kWh en 0,25 per kWh op de snellader.
Volgens een Engelse expat die in Andorra werkt en daar ook stond te laden kan je het laadsysteem in Andorra ook beter maar mijden omdat er bijna geen laders zijn en het starten en stoppen erg ingewikkeld is. Als je in La Seu d'Urgell tot ca 80% laadt en je steekt Andorra over dan haal je met gemak de Ionity bij Toulouse. Mede omdat de e-Niro lekker genereert, bergafwaarts.
Gat in rittenregistratie
Onze telefoonabonnementen deden het niet in Andorra. Kennelijk ook de simkaart van de e-Niro niet want er zijn geen ritregistraties in de app te vinden van ons verblijf in Andorra. Tussen La Sue d'Urgell en Toulouse zit een gat in de rittenadministratie.
Terugreis
Vanwege het gedoe op de heenreis gekozen voor de volledige Ionity route van Toulouse (Montbartier) tot aan Froyennes (

. Dat we dit gedaan hebben was achteraf verstandig want zowat heel Corri-door met hun enkele laders op spaarzame plekken lag in storing op de 31e juli
Ionity is geweldig. Daar kan je zo goed op vertrouwen! En de e-Niro is een prettige reiswagen. We wilden oorspronkelijk in 2 dagen rijden, maar we hebben de volle rit van 1332 km in 1x gereden.
Licht windje uit het westen, ca 22-24 graden.
Ionity route
Vertrek Andorra stad om 8:30.
- Geladen bij Ionity Montbartier (227 km, aankomst 11:09, ca 15%, geladen tot ca 92%, vertrek 12:12. Eén Model 3 aan de lader). Hier de Eins E-Mobil app geprobeerd. Werkte niet. Daarna de Ionity app. Werkte wel. Laadkosten worden in beide apps echter niet getoond en geen mail gehad. Vooralsnog kosteloos.......
- Geladen bij Ionity Aire de Boismandé (299 km, aankomst 14.52, ca 8%, geladen tot 85%, vertrek 15:51. Hier begon de laadsessie gelijk na het inpluggen, zonder dat ik de telefoon nog vast had
. Vooralsnog kosteloos......
- Geladen bij Ionity Aire de Chartres Bois (281 km, aankomst 18:46, ca 8%, geladen tot ca 85%, vertrek 19:45, Eén Model 3 aan de lader). Eins E-mobil werkte niet. Ionity app gebruikt.
- Geladen bij Ionity Froyennes (309 km, aankomst 22.50, ca 5%, geladen tot ca 65%, vertrek 23:20. Ionity app gebrukt.
- Aankomst Rotterdam (218 km, om 01:43, 3%).
Eindstand bij thuiskomst
Nog wat weetjes- Op de warme heenreis regelmatig gezien dat de accuverzorging werd geactiveerd. Meestal 440W en een enkele keer 512W.
- De SCC heeft als hidden feature dat deze de snelheid naar beneden aanpast als het bochtenwerk te stevig wordt. Op de S-bocht weggetjes in de Pyreneeën een aantal keer opgemerkt dat de ingestelde 85 km/u terugviel naar 75-80 km/u zonder dat er andere voertuigen voor me zaten.
- De motor wordt op een lange reis als de onze echt wel warm. Onderweg weet ik niet maar bij het laden met 72 kW zeker wel. Tijdens het laden een paar keer een kijkje onder de kap gemaakt en dan is de motor meer dan handwarm. De ventilator in de grille draaide bij ons regelmatig tijdens het laden. De harde kunststof beschermkap die bovenop de motor zit heeft die mooie sleuven waarschijnlijk niet voor de sier, maar om convectie mogelijk te maken. Ik persoonlijk ben terughoudend met het plaatsen van een warmte-isolerende piepschuim 'frunk'.
[
Voor 0% gewijzigd door
joepie de p op 01-08-2019 20:07
. Reden: paar tekstuele dingetjes ]