Acties:
  • +32 Henk 'm!

  • Khayma
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 14:36
Mede-auteurs:
  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online

CyBeRSPiN

  • DutchKel
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 18:25

DutchKel

Welkom in het grote Kia e-Niro topic!

Dit topic is bedoeld voor alle vragen, tips en discussie over de volledig elektrische Kia e-Niro. De informatie in deze startpost is uitgebreid, zodat veelgestelde vragen direct beantwoord kunnen worden. Neem dus vooral de tijd om de onderstaande info en FAQ door te nemen! Veel plezier met je (toekomstige) e-Niro!

Inhoud
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/CD9eVk8u7Zg3CaxLRgeIha51/full.png

Geschiedenis & Introductie
Geschiedenis
  • 2017: Kia toont een concept van de elektrische Niro (Niro EV Concept) op de CES elektronicabeurs in Las Vegas.
  • 2018: De productieversie Kia e-Niro debuteert in mei 2018 op de Electric Vehicle Expo in Korea, gevolgd door de Europese première op de Autosalon van Parijs in oktober 2018. Vanwege grote belangstelling stopte Kia NL eind 2018 met online reserveringen voor de e-Niro (toekomstige kopers moesten via dealers bestellen).
  • 2019: Start levering eerste generatie e-Niro in Nederland (64 kWh modellen). De verkoopaantallen stegen snel – in 2019 werden 2261 stuks op kenteken gezet. De e-Niro won diverse prijzen (o.a. What Car? “Car of the Year” 2019 in het VK) en groeide uit tot een van de populairste EV’s van het jaar. Wel waren de levertijden lang; kopers van eind 2018 kregen hun auto vaak pas medio 2019 of later.
  • 2020: De productiecapaciteit nam toe, waardoor de wachttijden wat daalden. Kia voerde halverwege dit jaar een update door (MY2020 facelift) met enkele upgrades: o.a. een groter infotainmentscherm en het UVO Connect systeem (zie modeljaar verschillen). Later in 2020 werd ook de 39 kWh instapversie leverbaar in NL (met lagere prijs en beperkte range ~289 km). Tegen het einde van 2020 kreeg de e-Niro een typegoedkeuringsupdate, waardoor nieuwe exemplaren officieel een lichte aanhanger mogen trekken (max. 300 kg).
  • 2021: Laatste modeljaar van de eerste generatie e-Niro. Alle nieuwe e-Niro’s hadden nu standaard de verbeteringen van 2020 (zoals 3-fase laden). In de loop van 2021 kondigde Kia de volledig vernieuwde tweede generatie Niro EV aan (gepresenteerd eind 2021, op de markt in 2022). De productie van de eerste generatie liep af; in totaal zijn wereldwijd ruim 200.000 exemplaren van de e-Niro (1e gen) verkocht.
Uitvoeringen & prijzen
Eerste generatie (2019-2021): In Nederland was de e-Niro 64 kWh aanvankelijk leverbaar als DynamicLine en ExecutiveLine. De DynamicLine is de basisuitvoering met al een zeer rijke uitrusting; de ExecutiveLine voegt hier o.a. lederen bekleding, elektrisch verstelbare en geventileerde voorstoelen (met geheugen voor bestuurdersstoel/spiegels), LED-koplampen, etc. aan toe. Fabrieksopties waren beperkt tot de lakkleur – Kia NL koos ervoor om vaste configuraties te leveren voor snelle productie. In 2019 waren de vanafprijzen ca. €42.510 (DynamicLine) en €45.510 (ExecutiveLine). Later introduceerde Kia de DynamicPlusLine als extra uitvoering tussen Dynamic en Executive, o.a. inclusief een panoramadak en LED-verlichting zonder alle luxe van de ExecutiveLine. Vanaf 2020/2021 werd ook de e-Niro met 39,2 kWh accu aangeboden in Nederland (vooral in de DynamicLine/DynamicPlusLine uitvoering, ExecutiveLine was voorbehouden aan de 64 kWh versie). Deze 39 kWh variant had een lagere prijs (~€39k) en lagere actieradius, en was met name interessant voor private lease en stedenrijders.

Tweede generatie (2022-heden): De nieuwe Kia Niro EV (modeljaar 2022/2023) wordt geleverd in vergelijkbare uitvoeringen. In Nederland heten de uitvoeringen opnieuw DynamicLine, DynamicPlusLine en ExecutiveLine. Kia heeft de instapprijs van de nieuwe Niro EV zo gepositioneerd dat de DynamicLine net binnen de EV-subsidie viel (catalogusprijs ~€44.000-€45.000). De meeste kenmerken van de uitrustingsniveaus komen overeen met de vorige generatie (ExecutiveLine als luxe topmodel, DynamicPlus als middenmodel met bijv. het panoramadak). Opvallend is dat Kia bij de nieuwe generatie alle uitvoeringen nu voorziet van een 64,8 kWh accu – een kleiner accupakket is (vooralsnog) niet beschikbaar in NL.
Specificaties & Vergelijking
Hieronder een beknopt overzicht van de technische specificaties van de Kia e-Niro. Ter vergelijking zijn zowel de eerste generatie e-Niro als de nieuwe generatie Niro EV opgenomen.
Spec/Featuree-Niro MY19e-Niro MY20/MY21e-Niro MY22 (laatste jaar 1e gen)
Accu (bruikbaar)64 kWh (Long Range)64 kWh (Long Range)
Ook leverbaar: 39,2 kWh (Standard Range)
64 kWh (Long Range)
Actieradius (WLTP)ca. 455 km (64 kWh)ca. 455 km (64 kWh)
~289 km (39,2 kWh)
ca. 455 km (64 kWh)
Elektromotor150 kW (204 pk), 395 Nm, FWD150 kW (204 pk), 395 Nm, FWD
39,2 kWh-varianten hebben doorgaans lager vermogen
150 kW (204 pk), 395 Nm, FWD
Acceleratie 0–100 km/u±7,8 s (64 kWh)±7,8 s (64 kWh)
39,2 kWh: trager dan 64 kWh
±7,8 s (64 kWh)
Onboard lader (AC)1-fase 7,2 kW1-fase 7,2 kW (vroeg)
3-fase 11 kW (later, vanaf midden 2020) *
3-fase 11 kW
Snelladen (DC, CCS)Piek ~77 kW (10–80% ≈ 40–45 min)Piek ~77 kW (10–80% ≈ 40–45 min)Piek ~77 kW (10–80% ≈ 40–45 min)
Accu koeling/verwarmingVloeistofkoeling; geen actieve accuverwarmingVloeistofkoeling; geen actieve accuverwarming
“Wintermodus” aanwezig bij MY20+ [**]
Vloeistofkoeling; geen actieve accuverwarming
“Wintermodus” aanwezig
Warmtepomp (interieur)Standaard in NLStandaard in NL (MY20/MY21)Modelafhankelijk;
DynamicLine vaak zonder [***]
ExecutiveLine doorgaans met
Infotainment scherm8″ touchscreen10,25″ breedbeeld (navigatie + UVO)10,25″ breedbeeld (navigatie + UVO), nieuw Kia-logo, geen VESS-knop
InstrumentenpaneelAnaloge klokken + 4,2″ LCD4,2″ LCD;
7″ digitaal cluster bij hogere uitvoeringen (m.n. ExecLine)
4,2″ of 7″ digitaal (uitvoering/batch-afhankelijk)
Connected appMijnKia app (Kia eServices Basic)****UVO Connect/Kia app*****UVO Connect/Kia app*****
ADAS functiesACC, LKA, BSD, etc. (geen HDA)ACC, LKA, BSD, etc. (geen HDA)ACC, LKA, BSD, etc. (geen HDA)
Soms features geschrapt door chiptekort (batch-afhankelijk)
Trekhaak / draaglastTrekhaak voor fietsendrager (max 75 kg kogeldruk)
Geen officieel trekgewicht
Trekhaak voor fietsendrager (max 75 kg kogeldruk)
Sommige MY20/MY21: 300 kg ongeremd (check RDW, max 100 kg kogeldruk)
Trekhaak voor fietsendrager (max 75 kg kogeldruk)
Meestal 300 kg ongeremd (check RDW, max 100 kg kogeldruk)
Garantie10 jaar / 150.000 km (auto & accu)10 jaar / 150.000 km (auto & accu)10 jaar / 150.000 km (auto & accu)
* Bij MY20 was 3-fasen laden een optie en werd het gedurende 2020 de norm; vroege MY20’s hebben nog 1-fase 7,2 kW.
** “Wintermodus” (EV-instellingen) houdt bij strenge vorst de accu iets warmer om laadsnelheid/vermogen te beschermen; beperkt effect, vooral actief bij zeer lage temp.
*** In MY22 (oude model, 1e gen) liet Kia NL op de DynamicLine vaak de warmtepomp vervallen (prijs/leverbaarheid). De ExecutiveLine had doorgaans wel een warmtepomp.
**** Hiermee kan de eigenaar alleen voertuiggegevens uitlezen (actieradius, laadstatus, rittenhistorie e.d.) – remote functies zoals klimaat op afstand inschakelen of deuren vergrendelen zijn niet beschikbaar. Deze beperkte connected services werden door Kia NL via de importeur geregeld speciaal voor de MY2019 e-Niro.
***** Vanaf MY2020 heeft de e-Niro een geïntegreerde modem en UVO smartphone-app. Deze app biedt uitgebreide remote functies: o.a. op afstand airco/verwarming starten, laadproces starten/stoppen en het deuren ver-/ontgrendelen. (UVO is later opgevolgd door de Kia Connect app, maar MY20/MY21 e-Niro’s zijn compatibel via deze nieuwe app na de naamswijziging.)
Verschillen per modeljaar (e-Niro evolutie)
Hieronder een overzicht van de veranderingen in de e-Niro gedurende de verschillende modeljaren. Let op: dit betreft de in Nederland geleverde modellen; grijze import of Belgische modellen kunnen afwijkende specificaties hebben.
Modeljaar 2019 (MY19)
DynamicLine: Eerste introductie van de e-Niro 64 kWh. Uitgerust met 8″ infotainmentsysteem (incl. navigatie via Kia’s systeem of via smartphone d.m.v. Apple CarPlay/Android Auto). Standaard voorzien van warmtepomp voor verwarming, en alleen 1-fase AC boordlader (max. ~7,2 kW). De instrumentcluster is deels analoog (snelheidsmeter) met centraal 4,2″ scherm. Alle MY19’s hebben een VESS-knop (om het kunstmatige rijgeluid uit te schakelen). Er is géén batterijverwarming; in de winter wordt de accu alleen passief opgewarmd tijdens het rijden/laden.
ExecutiveLine: Zelfde technische specificaties als DynamicLine in 2019. Extra luxe: vol-lederen interieur, geventileerde/verwarmde elektrisch verstelbare stoelen met geheugen (bestuurder), dodehoek-detectie, parkeerwissers en nog wat features, maar verder geen mechanische verschillen.
Modeljaar 2020 (MY20)
DynamicLine: Belangrijke upgrade: een 10,25″ breedbeeld infotainmentsysteem met ingebouwde navigatie en UVO Connect telematica. Hiermee kun je voertuigdata via de UVO app uitlezen (laadstatus, kilometerstand e.d.). Let op: remote functies (zoals klimaat op afstand starten) zijn hiermee nog niet mogelijk – UVO is read-only voor de e-Niro. Verder kregen veel MY20’s een verbeterd 7″ digitaal instrumentenpaneel (vooral als navigatie aanwezig is). Ook nieuw: de optie “Wintermodus” in het infotainmentmenu (onder EV-instellingen). Dit is een stand die bij zeer koude omstandigheden de batterij probeert te verwarmen om de laadsnelheid en regeneratie op peil te houden. De effectiviteit is beperkt (schakelt pas in bij extreme kou).
Tijdens MY20 heeft Kia de productie omgewaardeerd naar een 3-fase boordlader. E-Niro’s geproduceerd vanaf omstreeks zomer 2020 hebben een 11 kW 3-fase lader aan boord, eerder geproduceerde MY20’s nog de 7,2 kW 1-fase. Je kunt eenvoudig zien welke lader jouw auto heeft door de laadklep te openen: kijk of in de twee onderste gaten van de Type 2 laadpoort metalen pinnen zitten. Wel pinnen zichtbaar = 3-fase lader, geen pinnen (dichte kunststof gaten) = 1-fase lader. Er is geen specifieke datum of VIN-range bekend; Kia heeft dit geleidelijk ingevoerd.
Daarnaast is in MY20 de e-Niro 39 kWh geïntroduceerd in Nederland. Deze had dezelfde 150 kW motor maar een kleiner accupakket (39,2 kWh) met ~290 km WLTP range. De 39 kWh was leverbaar als DynamicLine en (later) DynamicPlusLine, en trok dankzij een aantrekkelijk leaseprijskaartje en de SEPP-subsidie de aandacht.
ExecutiveLine: Identiek aan DynamicLine qua technische wijzigingen. ExecutiveLine MY20 heeft dus óók het 10,25″ navigatiescherm en UVO. De uitvoering blijft topmodel met alle luxe van MY19, er zijn geen extra features bijgekomen tov de MY19 ExecLine. Warmtepomp blijft standaard.
Modeljaar 2021 (MY21)
Het modeljaar 2021 was grotendeels gelijk aan MY20, met een paar kleine updates:

De 11 kW 3-fase lader is in Nederland nu standaard op alle nieuw geleverde e-Niro’s (64 kWh). Een 1-fase exemplaar in NL duidt vrijwel zeker op een eerder MY of import.

Introductie DynamicPlusLine als extra uitvoering tussen Dynamic en Executive. De DynamicPlusLine omvat o.a. het panoramisch schuifdak en LED-koplampen (features die voorheen alleen op ExecLine zaten), plus een upgrade naar kunstlederen/stoffen bekleding. Dit gaf kopers wat meer keuze in uitrusting.

De ExecutiveLine bleef leverbaar als topuitvoering. Vanaf medio 2021 heeft Kia het nieuwe Kia logo doorgevoerd op de Niro – MY21’s die laat in het jaar zijn geproduceerd kunnen al het nieuwe “KN” logo hebben (de overgang vond plaats rond zomer 2021). Ook is bij die logo-update de fysieke VESS-knop vervallen; de geluidsgenerator (waarschuwingsgeluid tot ~30 km/u) staat sindsdien altijd aan conform regelgeving.

Let op: Eind 2021/begin 2022 kregen sommige uitvoeringen (met name DynamicLine) te maken met het schrappen van bepaalde features wegens chiptekorten. Zo zijn er e-Niro’s geleverd zonder draadloze telefoonlader of zonder autodimmende binnenspiegel, etc. Deze wijzigingen zijn niet altijd 1-op-1 per modeljaar, maar je kunt verschillen tegenkomen afhankelijk van de batch.
Modeljaar 2022 (MY22) – overgang naar nieuw model
MY22 is het laatste productiejaar van de eerste generatie én het jaar waarin de tweede generatie werd gelanceerd. Er zijn dus twee soorten MY22:

MY22 “oud model” e-Niro (facelift): Dit zijn e-Niro’s die begin 2022 nog zijn uitgeleverd. Ze hebben het nieuwe Kia logo, geen VESS-knop, en in Nederland géén warmtepomp meer in de DynamicLine. Kia NL besloot de warmtepomp bij de DynamicLine te laten vervallen, waarschijnlijk om de prijs onder de subsidiegrens te houden én omdat men vond dat het Nederlandse klimaat ook zonder kan. De ExecutiveLine van MY22 had voor zover bekend wél nog een warmtepomp (en lag qua prijs boven de €45k, waardoor particuliere subsidie daarop niet van toepassing was). Verder kregen deze late e-Niro’s soms nog een volledig digitaal 7″ instrumentenpaneel mee (voorheen alleen ExecLine), maar de voorraad was beperkt. Dit was een soort “final edition” van het oude model.

Tip: Ben je benieuwd welke uitvoering of welk modeljaar je e-Niro is?** Kijk naar kenmerken als het Kia logo (oud of nieuw), wel/geen warmtepomp, type infotainmentscherm, aanwezigheid van VESS-knop, etc. Ook via de VIN (chassisnummer) is het modeljaar af te leiden: de 10e positie van de VIN is meestal het modeljaar (K = 2019, L = 2020, M = 2021, N = 2022, P = 2023, etc.).
Infotainment, navigatie & telematica (UVO/Kia Connect)
De e-Niro heeft een infotainmentsysteem dat gedurende de jaren is veranderd. Hieronder de belangrijkste punten:

Navigatie en software updaten: Het navigatie/infotainment systeem kan door de eindgebruiker zelf geüpdatet worden. Kia stelt ongeveer 2 keer per jaar gratis kaart- en firmware-updates beschikbaar (tot 7 jaar lang). Updaten doe je door via de officiële Kia Update site een softwarepakket te downloaden en op een USB-stick (min. 32 GB, FAT32) te zetten. Vervolgens stop je de USB in de auto en volg je de instructies op het scherm. Zie de link bij Handige links voor de Kia Navigatie Update website. Let op: tijdens het updateproces moet de auto in “ACC” of “Ready” modus staan en mag het systeem niet worden uitgeschakeld. Het updaten duurt vrij lang (~30-60 minuten). Als de update onverhoopt mislukt en het systeem onbruikbaar wordt, valt dit formeel niet onder garantie (volgens Kia’s kleine lettertjes). In de praktijk zijn er in dit topic echter geen gevallen bekend van een totaal mislukte update – volg gewoon de instructies nauwkeurig. Je kunt updates ook door de dealer laten uitvoeren (vaak tegen betaling van arbeidsuren).

UVO Connect (e-Niro 2019-2021): Het 10,25″ navigatiesysteem (vanaf MY20) is uitgerust met UVO Connect. Via de UVO app kun je voertuiggegevens inzien: laadstatus, actieradius, kilometerstand, ritgegevens, locatie van de auto, etc. Wat niet kan met UVO (bij de e-Niro) is op afstand functies bedienen. Zo is er géén mogelijkheid om via de app de airconditioning of verwarming aan te zetten, deuren te openen of een laadsessie te starten/stoppen. Deze beperktere functionaliteit was een teleurstelling voor sommige eigenaren, zeker omdat de technische basis (Kia e-Soul in andere landen, of de Hyundai BlueLink bij de Kona) wel tot zulke dingen in staat is. Kia heeft destijds in Europa de remote functies voor de e-Niro weggelaten, vermoedelijk om GDPR/privacy-redenen of om onderscheid te maken tussen modellen. In de praktijk betekent dit dat je bijvoorbeeld de vertrektijd-klimaatschema alleen in de auto zelf kunt instellen en niet via de app. UVO Connect vereist een abonnement (kosteloos de eerste jaren); na 7 jaar stopt de ondersteuning. Voor basisdiensten (live verkeersinfo, POI updaten) is dat meestal geen probleem, maar de app-services zullen dan niet langer werken.

Kia Connect (Niro EV 2022+): De nieuwe Niro EV gebruikt het modernere Kia Connect platform (de opvolger van UVO). Hiermee zijn wél remote functies beschikbaar. Via de Kia Connect app kun je o.a. de klimaatregeling op afstand inschakelen (voorverwarmen/koelen), deuren vergrendelen/ontgrendelen, de laadlimiet instellen en het laden starten/stoppen. Dit is een flinke verbetering ten opzichte van UVO. Let op dat Kia Connect inloggen via twee apps kan: de oude UVO app werkt niet voor nieuwe modellen, je moet de “Kia Connect” app gebruiken. Vaak zal de dealer bij aflevering helpen met activeren. Kia Connect services zijn eveneens gratis voor een aantal jaar (meestal 7 jaar vanaf eerste registratie).

Apple CarPlay / Android Auto: Alle e-Niro’s ondersteunen CarPlay en Android Auto via USB-kabel. Een aantal latere modellen (MY21/MY22) met het 8″ standaard audio-scherm ondersteunen zelfs draadloze (wireless) CarPlay/AA, maar in Nederland zijn vrijwel alle e-Niro’s geleverd met het navigatiepakket (10,25″ scherm) waarop wireless CarPlay/AA niet wordt ondersteund. Dit is een beperking van Kia’s systeem; vreemd genoeg bieden de kleinere systemen wel wireless connectiviteit, maar de grotere systemen niet. Voor de nieuwe Niro EV geldt hetzelfde: deze heeft standaard het grote scherm met bedrade CarPlay/AA. Er is (vooralsnog) geen eenvoudige manier om dit te upgraden naar wireless binnen het Kia-systeem. Wel gebruiken sommige mensen third-party dongles die een wireless CarPlay verbinding mogelijk maken via de USB-poort – succes daarmee varieert.

Verborgen instellingen / Engineering Mode: Er bestaat een verborgen menu (engineering mode / service menu) in het infotainmentsysteem van de e-Niro. Hierin kun je allerlei diagnose-informatie zien en bepaalde instellingen uitlezen. Toegang krijgen verschilt iets per systeemversie, maar de bekendste methode voor de Gen5 Wide headunit (10,25″ nav) is als volgt:

Ga in het menu naar Instellingen > Algemeen > Systeeminfo (daar waar je de softwareversie ziet en normaal updates kunt starten).

Tik rechtsonder op de knop “Bijwerken” maar houd deze vast gedurende ±5-7 seconden. Er verschijnt een extra veld om een code in te voeren. (Op sommige versies moet je in plaats daarvan een draaischijf-combinatie gebruiken: zet de fysieke volumeknop naar 7 uur, dan 3 uur, dan 1 uur en druk tussentijds telkens op de Tune/Seek knop. Dit opent eveneens het code-venster.)

Voer de toegangscode in en druk OK. Welke code? – Dit wisselt met de softwareversie. Bij de oudere versies (2019-2020) is de code vaak 2400. Bij nieuwere software (vanaf 2021) wordt de code elke kaartupdate anders; vaak is het gekoppeld aan het versienummer van de navigatie. Voor de 2021-1 update was de code 2400, voor 2021-2 update 1198, voor 2022-1 update 774, etc. In het topic zijn diverse code-overzichten gedeeld. (Deze KiaClub.nl thread bijv. heeft een lijstje.) Probeer desnoods een paar recente codes uit of vraag het hier als je er niet in komt.

Na juiste code kom je in het “Engineering Mode” menu. Wees voorzichtig: verander hier geen dingen als je niet weet wat ze doen. Je kunt instellingen bekijken (en in sommige gevallen veranderen) op eigen risico. Veel is infotainment-gerelateerd. In de zgn. “Dealer Mode” (code 2400) kun je bijvoorbeeld de DC-laadgeschiedenis in grafiekvorm zien, maar geen prestaties verhogen o.i.d. Voor de nieuwsgierigen is het leuk om door de menu’s te bladeren. Een populaire wens was of hier “Wireless CarPlay” aangezet kon worden, maar tot op heden is dat niet gelukt – het lijkt hardwarematig/firmwarematig niet voorzien.

Resetten en problemen oplossen: Mocht het infotainmentsysteem vastlopen of vreemd doen, dan kun je een zachte reset uitvoeren door het kleine gaatje naast de SD-kaart gleuf (onder het scherm) enkele seconden in te drukken met een paperclip. Het systeem herstart dan, zonder verdere gevolgen voor instellingen. In sommige gevallen kunnen er bugs optreden na updates (b.v. radiozenders die niet blijven staan, of het systeem dat steeds opnieuw boot). Meestal zijn dit uitzonderingen; de dealer kan in zulke gevallen een update/herinstallatie uitvoeren.
Accu, laden & actieradius
De Kia e-Niro staat bekend om zijn efficiënte aandrijflijn en bruikbare range, maar zoals bij elke EV zijn er veel factoren van invloed op je daadwerkelijke bereik en laadsnelheid. Hieronder een aantal aandachtspunten die ook vaak in het topic besproken worden:

1-fase vs 3-fase laden (AC): Zoals eerder genoemd hebben niet alle e-Niro’s een 3-fase boordlader. De modellen t/m 2019 (en een deel van 2020) laden thuis of aan publieke AC-palen maximaal ~7,2 kW (1-fase 32A). Latere modellen kunnen ~11 kW aan (3x16A). In de praktijk betekent 11 kW dat de 64 kWh accu in zo’n 6 à 7 uur van leeg naar vol kan laden, terwijl 7,2 kW daar ~9 à 10 uur over doet. Heb je thuis alleen een 1-fase 230V aansluiting (bijv. 1x35A of 1x40A hoofdzekering), dan maakt het voor thuisladen weinig uit of je auto 3-fase aan kan – je kunt thuis dan toch maar ~7 kW maximaal trekken. Heb je een 3-fasen thuisaansluiting (400V), dan profiteer je wél van de snellere 11 kW lader. Aan openbare palen (die vrijwel altijd 3-fase 11 kW of 22 kW leveren) is het natuurlijk fijn als je auto 11 kW pakt; een e-Niro met enkel 1-fase lader zal op een 3x16A paal alsnog maar 1x16A pakken (~3,7 kW) als de paal niet de fases kan combineren. Gelukkig zijn 1-fase e-Niro’s in NL relatief schaars. Twijfel je wat jouw auto heeft? Doe de laadklep-check zoals hierboven beschreven.

DC snelladen (CCS): Alle e-Niro’s ondersteunen CCS Combo snelladen. De piek ligt rond 77 kW bij een laag battery percentage (ongeveer tussen 10% en 40% SOC). Daarna zakt het laadvermogen geleidelijk terug naar ~45 kW bij 80% en ~22 kW bij 95% (eerste generatie waarden). De snellaadsnelheid is dus vooral indrukwekkend wanneer de accu wat leger is; boven ~80% duurt bijladen relatief lang. Daarom wordt vaak aangeraden om op lange ritten te snelladen tot circa 80% en dan door te rijden, tenzij je echt de volle 100% nodig hebt om de bestemming te halen. In de praktijk zie je dat een 10% -> 80% sessie ongeveer 40-45 minuten duurt. Van 80% -> 100% kan nog eens een half uur extra kosten. Bij kou (en zeker bij de 2019/2020 modellen zonder actieve batterijverwarming) kan de laadsnelheid sterk lager uitvallen omdat de accu eerst op temperatuur moet komen. Tip: kom je in de winter aan bij een snellader, plan je rit zo dat je de laatste kilometers op de snelweg hebt gereden of zet de laatste paar minuten de rijmodus in Sport – dit belast de batterij extra en warmt ‘m dus op. De nieuwe Niro EV (2022) heeft als voordeel de batterijverwarming: als de accu te koud is, zal het systeem deze verwarmen om sneller te kunnen laden. Helaas grijpt dit systeem pas in bij zeer lage temperaturen (< -10°C) en kent de Niro EV (nog) geen slimme “preconditioning” wanneer je een snellaadpunt als navigatiebestemming instelt (iets wat de EV6 bijvoorbeeld wel doet).

Actieradius en verbruik: De realistische actieradius van een e-Niro 64 kWh ligt grofweg tussen 300 km (snelweg, winter) en 450+ km (stadsverkeer, zomer). Gemiddeld rijden de meeste gebruikers ~380-420 km op een volle accu bij gemengd gebruik. Het verbruik ligt rond 15-17 kWh/100 km (zomer) en 18-22 kWh/100 km (winter) afhankelijk van rijstijl, klimaatregeling en buitentemperatuur. Zaken die de range beïnvloeden:

Snelheid: boven ~100 km/u loopt verbruik snel op door luchtweerstand. Bij 130 km/u zal de range ~30% lager zijn dan bij 100 km/u.

Temperatuur: Bij koud weer is de efficiëntie lager. De batterij heeft dan meer interne weerstand en de verwarming vraagt energie. Een e-Niro zonder warmtepomp verliest in de winter ~10-20% range vergeleken met de zomer. Met warmtepomp is het verlies iets kleiner (doordat verwarmen efficiënter gaat).

Bandenspanning en banden: Zorg voor correcte bandenspanning (door veelal 2.5-2.7 bar koud voor/achter). All-season of winterbanden kunnen 5-10% hogere rolweerstand hebben dan de standaard Michelin Primacy 3 (of 4) zomerbanden waarop de e-Niro vaak geleverd is.

Rijmodus en regeneratie: De e-Niro heeft rijmodi Eco, Normal, Sport. Eco beperkt het vermogen en past de klimaataansturing zuiniger aan, wat in de stad en file iets kan schelen in verbruik. Sportmodus is leuker (snellere acceleratie) maar zal hogere verbruikswaarden opleveren als je dat vermogen ook benut. Met de flippers achter het stuur kun je de mate van regeneratief remmen instellen (niveau 0 t/m 3, of houd rechts ingedrukt voor Auto Mode). In Auto regen-stand gebruikt de e-Niro de radar om op voorliggers te anticiperen: hij remt dan vanzelf af als je dichter op een voorligger komt (one-pedal driving gevoel). Dit kan efficiency ten goede komen in druk verkeer. Uiteindelijk bepaalt je rechtervoet het meeste – gelijkmatig rijden is zuiniger dan constant snelheid wisselen. Maak ook gebruik van de paddle hold (linker flipper vasthouden) om volledig tot stilstand te regenereren en de remlichten te activeren.

Warmtepomp en wintergebruik: Een veelbesproken onderwerp is de warmtepomp. De warmtepomp is een efficiëntere manier om de cabine te verwarmen (en te koelen) door gebruik van een koelmiddelcircuit, vergelijkbaar met een airconditioner die ook kan verwarmen. In de e-Niro is de warmtepomp gekoppeld aan het klimaatsysteem. Voordeel: in koude omstandigheden gebruikt een warmtepomp ~2 à 3 keer minder stroom om dezelfde warmte te leveren dan een PTC (weerstand) kachel. Nadeel: bij milde kou (<5°C) of als je kortere ritjes doet, is het voordeel beperkt en weegt het extra gewicht en complexiteit minder op. In Nederland merken gebruikers dat een warmtepomp vooral zin heeft voor wie dagelijks langere afstanden rijdt in de winter of vaak voorverwarmt op de accu. Het scheelt met name bij temperaturen onder ~0-5°C en op langere ritten. Heb je géén warmtepomp, geen paniek: de e-Niro zonder warmtepomp redt het ook prima, maar je verbruikt in de winter mogelijk ~1,5 kWh/100km meer met de kachel aan. Een tip voor niet-warmtepomp rijders (en eigenlijk voor iedereen die range wil sparen): gebruik de stoelverwarming en stuurverwarming (indien aanwezig) om jezelf warm te houden, en zet de cabineverwarming een graadje lager of uit als het kan. Dat scheelt behoorlijk in verbruik. Overigens hebben alle e-Niro’s standaard voorruitverwarming (elektrisch verwarmde voorruit bij de ruitenwisser-parkeerplaats) en uiteraard spiegel- en achterruitverwarming voor snelle ontwaseming in de winter.

12V-accu en bekende issues: De e-Niro heeft naast de grote hoogvoltactaccu ook een traditionele 12V lood-accu aan boord. Deze 12V accu zorgt voor het starten van de systemen (ready maken van de auto) en voedt accessoires, alarm, centrale vergrendeling etc. Een veelbesproken issue (vooral bij de eerste bouwjaren) is dat de 12V accu leeg kan raken als de auto een tijd stilstaat of door stroomverbruik van accessoires. In principe heeft de e-Niro een energiemanagement die de 12V bijlaadt vanaf de hoogvoltaccu wanneer je rijdt of wanneer de auto aan de lader hangt. Daarnaast is er een zogenoemde “Battery Reset” of Battery Saver functie: als de auto uit staat en de 12V zakt onder een drempel (~12.0V), zal het systeem proberen even bij te laden vanaf de grote accu. Toch hebben meerdere mensen gemerkt dat na bv. een week niet gebruiken de 12V plat kan staan – vooral bij oudere softwareversies. Kia heeft via updates geprobeerd dit te verhelpen (er is een BMS update geweest om 12V betere bijlading te geven). Desondanks geldt: maak je vaak korte ritjes of staat de auto lang stil, dan kan het geen kwaad om eens in de paar weken een langere rit te maken zodat de 12V goed opgeladen blijft. Heb je accessoires zoals een dashcam direct op de 12V (zeker als die in parkeerstand doorloopt), dan is het aan te raden een spanningsbewaker te gebruiken die de cam uitschakelt als de 12V onder een bepaalde spanning zakt (om leegtrekken te voorkomen). Veel after-market alarmen, trackers of verborgen verbruikers kunnen sluipverbruik veroorzaken. Mocht je 12V accu een keer leeg zijn (te merken aan de auto die niet “aan” wil of deuren die niet via afstandsbediening opengaan), dan kun je de auto gewoon jumpstarten zoals bij een brandstofauto – in de motorruimte zitten jumpstart-polen (+ onder een rood kapje, - aan metalen deel chassis). Startkabel eraan of een jumpstarter, contact aan en de DC-DC converter zal de auto voeden. Rijd dan een half uurtje of hang aan de lader zodat de 12V weer vol wordt. In dit topic zijn gevallen besproken van 12V accu’s die voortijdig slecht werden; Kia heeft die vaak onder garantie vervangen (standaard 2 jaar garantie op de 12V accu, coulance soms langer). Vervangen door een iets zwaardere capaciteit (bijv. Varta 45Ah i.p.v. originele 40Ah) kan net wat meer buffer geven. Er zijn ook eigenaren die een LiFePO4-accu als 12V vervanger gebruiken voor stabielere spanning – dit kan, maar let op dat laden van zo’n accu anders is en Kia dat niet officieel ondersteunt.

Verdere aandachtspunten en tips:
– Trekhaak/fietsendrager: Zoals vermeld kan de e-Niro een trekhaak hebben voor fietsen (75 kg kogeldruk). Controleer bij aanschaf of de vorige eigenaar er een gemonteerd heeft; zo niet, dan is deze bij de dealer of after-market te monteren. Officieel mag de eerste generatie e-Niro geen aanhanger trekken (behalve een klein ongeremd karretje van 300 kg als je typegoedkeuring dat specificeert, dan is de maximale kogeldruk 100 kg). De nieuwe Niro EV mag 750 kg geremd trekken, wat hem geschikt maakt voor bijv. een kleine bagageaanhanger of karretje. Realiseer je wel dat veel trekken het energieverbruik flink verhoogt.
– Laadklep en winter: Een bekend dingetje is het vastvriezen van het laadklepje in de winter (met name bij de eerste generatie, waar de klep in een uitsparing in de bumper zit). Als er water tussen de kleprand komt en dit vriest, krijg je de klep moeilijk open en kun je zelfs het scharnier/klepje beschadigen als je teveel forceert. Tip: spuit vóór de winter een beetje siliconenspray op de rubbers en het slotje van de laadklep. Moet je de klep toch openen bij vriesweer, druk dan heel voorzichtig op het klepje – als je weerstand voelt, eerst ontdooien (met lauw water langs de randen, of de auto even voorverwarmen zodat de voorzijde wat opwarmt). In het uiterste geval kun je via de frunk langs binnen bij het mechaniek, maar dat is normaal niet nodig. Kia heeft bij sommige gevallen het klepje onder garantie vervangen als er een scheur ontstond, maar voorkomt is beter dan genezen.
– Rijgeluiden: De e-Niro is relatief stil (geen motor), maar enkele geluiden vallen daardoor meer op. Veelvoorkomend: een fluittoon bij bepaalde snelheid (omvormer-frequentie geluid) – dit is normaal. Een “gierend” geluid bij acceleratie rond 100 km/u kan duiden op een bepaald lager in de aandrijving; Kia had hiervoor een technische service bulletin en verving dat soms. Ook hoor je de warmtepomp/compressor zoemen als je stilstaat (vooral buiten de auto).
– Onderhoud: Hoewel EV’s weinig onderhoud nodig hebben qua motor, schrijft Kia jaarlijks of 15.000 km een onderhoudsbeurt voor (afwisselend klein/groot). Dit is voornamelijk inspectie, koelvloeistof controleren, remvloeistof om de 2 jaar, interieurfilter, etc. Verwacht kosten tussen €150 (klein) en €300 (groot) per beurt bij de dealer. Je garantie van 7 jaar blijft geldig als je de onderhoudsintervals volgt (mag ook bij universeel garage mits volgens schema). Banden en remmen slijten bij normaal gebruik langzaam; remblokken gaan vaak >100.000 km mee dankzij regeneratief remmen. Het kan geen kwaad om af en toe bewust wat harder te remmen om remschijven schoon te houden (EV’s hebben soms roestige remschijven door weinig gebruik).
– Software updates (BMS/ECU): Kia heeft in de afgelopen jaren ook een paar software-updates voor de Battery Management System (BMS) en OBC (onboard charger) uitgebracht, vaak als onderdeel van service-acties. Vraag bij de dealer of je auto up-to-date is, zeker als je een 2019/2020 model hebt. Er was bijvoorbeeld een update om te voorkomen dat bij langdurig vol parkeren er onnodige degradatie optreedt (de BMS software gaat na deze update iets zorgvuldiger met 100% lading om). Ook is er een update geweest om een probleem op te lossen waarbij de OBC defect kon raken bij bepaalde netspanningspieken tijdens 1-fase laden (dit was een preventieve terugroepactie voor MY20). Tevens zijn enkele terugroepacties geweest: o.a. controle op lekkage van koelvloeistof bij de warmtepomp (en vervangen van een slang als nodig), een terugroep voor de ruitenwissermotor bij bepaalde VINs, en een controle van de hoogvoltkabels. De e-Niro heeft géén officiële grootschalige HV-batterij terugroep gehad zoals de Hyundai Kona Electric – Kia heeft in plaats daarvan via software de batterijbewaking verbeterd. Een incidenteel geval van HV-batterij defect wordt natuurlijk onder garantie opgelost (vaak door batterijmodules of de volledige batterij te vervangen, maar dit komt gelukkig erg weinig voor).
Handige linkjes

FAQ – Veelgestelde Vragen
Hieronder vind je een verzameling van veelgestelde vragen en beknopte antwoorden. Staat je vraag er niet bij? Stel ‘m dan gerust in het topic – de kans is groot dat mede-eigenaren het antwoord weten!

➤ Hoe kan ik zien of mijn e-Niro een 1-fase of 3-fase lader heeft?
Door in de Type 2 laadpoort te kijken: heeft de auto twee metalen pinnetjes in de onderste twee gaten van de laadconnector, dan is het een 3-fase (11 kW) boordlader. Zijn die twee gaten leeg/afgedicht, dan heeft de auto de 1-fase (7,2 kW) lader. Vanaf midden 2020 zijn vrijwel alle NL exemplaren 3-fase. Overigens kun je het ook merken aan de laadsnelheid: aan een openbare paal van 11 kW zal een 1-fase lader max ~3,7 kW trekken (of ~7,2 kW als die paal fasebundeling ondersteunt), terwijl een 3-fase lader gewoon met ~11 kW laadt.

➤ Hoe kom ik in het verborgen “Engineering Mode” / admin menu van het infotainment?
Ga naar Instellingen > Algemeen > Systeeminfo (waar de softwareversie staat). Houd de knop “Bijwerken” ca. 5 seconden vast. Er verschijnt een codevenster. Voor oudere software is de code vaak 2400; bij nieuwere versies wisselt de code per kaartupdate (zie hier voor uitleg en codes). Na invoeren kom je in het service-menu. Pas op met wijzigingen! Je kunt hier o.a. diagnose-info bekijken. Een populaire functie is bijvoorbeeld de “EV Range” test waarmee je alle verbruikers kunt uitschakelen voor maximale actieradius (soort eco-testmodus). Maar voor normaal gebruik heeft het menu verder weinig praktische opties – leuk voor de nieuwsgierigen.

➤ Kan ik de airco/verwarming op afstand inschakelen of een laadsessie stoppen via de app?
– e-Niro 2019-2021 (UVO): Nee, helaas niet. De UVO app bij de eerste generatie e-Niro biedt alleen uitlezen van status. Kia heeft remote climate en charging toen niet geactiveerd voor dit model. Je kunt wél via de auto zelf klimaat-timers instellen (vertrektijd met voorverwarmen/koelen), maar dan moet de auto aan de lader hangen om te werken. Laadlimieten instellen (bijv. stoppen bij 80%) is ook niet mogelijk in de auto of app – je zult handmatig moeten stoppen of een slimme laadpaal gebruiken.
– Niro EV 2022+ (Kia Connect): Ja, via de Kia Connect app kun je dit wel. Je kunt op afstand de klimaatregeling starten (voor een bepaalde duur), het laden pauzeren of hervatten en ook een laadlimiet instellen (bijv. 80% vol). Hou er rekening mee dat de auto voor sommige functies geparkeerd/vergrendeld moet zijn. Ook vereist Kia Connect een werkende internetverbinding in de auto (ingebouwde sim); dit is gratis gedurende de abonnementsperiode.

➤ Mijn 12V accu gaat steeds leeg, is dit een bekend probleem? Wat kan ik doen?
Ja, er zijn meerdere meldingen geweest van een zwakke 12V accu. Mogelijke oorzaken: de auto staat langdurig stil (weken) en het Battery Saver systeem laad niet vaak genoeg bij, of er is een sluipverbruiker (bv. accessoires, alarm, OBD-dongle) die de 12V leeg trekt. Controleer of de functie “Utility Mode” of “Battery Saver+” in het instellingenmenu aan staat (indien aanwezig). Dit zorgt ervoor dat de auto periodiek de 12V bijlaadt. Als je een dashcam of tracker hebt geïnstalleerd, zorg dat deze afslaat bij een bepaalde drempelspanning (>12V). In de winter vraagt de alarm/comfortelectronica ook wat meer ruststroom, dus dan is de 12V eerder plat. Je kunt preventief een druppellader aansluiten als de auto langere tijd niet gebruikt (er zit onder de motorkap een pluspool waarop je die kunt klikken, min aan chassis). Mocht de 12V onverhoopt leeg zijn: met startkabels of een jumpstarter is het zo verholpen – na jumpstart laadt de DC-DC converter de 12V weer op. Als je auto nog binnen de 7 jaar garantie zit en de 12V accu vertoont gebreken, kun je proberen garantie/coulance te krijgen voor een nieuwe accu (zeker als hij echt defect blijkt). Sommige eigenaars laten een iets grotere capaciteit accu plaatsen voor meer buffer.

➤ Kan ik met mijn e-Niro een aanhanger of caravan trekken?
De eerste generatie e-Niro heeft officieel geen toegestaan trekgewicht (geremd). Wel mogen een beperkt aantal 2020/2021 exemplaren 300 kg ongeremd trekken (met 100kg macimale kogeldruk) – dit is bijvoorbeeld voor een kleine bagagekar of een hulpmiddeltrailer. Dit staat dan op het kenteken (check O.2 = 300 kg bij RDW voertuiggegevens). Kia Nederland heeft destijds de focus gelegd op fietsendragers: elke e-Niro mag een trekhaak voor fietsendrager hebben met 75 kg maximale kogeldruk (fietsendrager + fietsen). De trekhaak is vaak afneembaar en bij de dealer of after-market in te bouwen. Tip: let op dat de kabelset goed wordt geïntegreerd zodat de parkeersensoren achter uitgaan en het mistachterlicht via de trekhaak werkt. Bij gebruik van de fietsendrager zal de auto iets sneller in de veren hangen – zorg voor de juiste bandenspanning (achter iets hoger als beladen, tot ~2.9 bar).
De tweede generatie Niro EV heeft wel een officieel trekgewicht: 750 kg geremd (en 300 kg ongeremd). Daarmee kun je bijvoorbeeld een kleine aanhanger of vouwwagen trekken. Hou er rekening mee dat continu 750 kg trekken een groot effect op het verbruik heeft (mogelijk >30% minder range). Ook is bij steile hellingen en bij langdurig remmen bergaf de beperkte accu/regen er de reden van dat zware caravans niet zijn toegestaan. Kortom: incidenteel een lichte trailer kan, maar het is geen trekauto vervanger voor een zwaardere EV of brandstofauto.

➤ Hoe zit het met onderhoudskosten en slijtage (remmen, banden) bij de e-Niro?
De e-Niro is relatief onderhoudsarm. Kia hanteert wel een jaarlijks/15.000 km service-interval. Deze beurt bestaat vooral uit inspecties, ruitenwisservloeistof bijvullen, interieurfilter vervangen en dergelijke. Om de 2 jaar komt de remvloeistofwisseling erbij, om de ~75.000 km koelvloeistof voor batterij/omvormer controleren/verversen (volgens schema). In de praktijk liggen de kosten rond €150-200 voor een kleine beurt en €250-350 voor een grote beurt bij de dealer. Remblokken en -schijven gaan vaak lang mee (>100k km) omdat je veel afremt op de motor (regeneratief). Het is wel aan te raden om jaarlijks even de remmen te laten controleren/schoonmaken, zeker als je weinig fysiek remt, om roestvorming tegen te gaan. Banden slijten afhankelijk van rijstijl; het koppel is hoog, dus bij agressief optrekken kunnen de voorbanden harder slijten. Rotatie (voor/achter wisselen) elke 20k km kan helpen voor gelijkmatige slijtage. Zorg altijd voor de juiste bandenspanning voor optimale efficiëntie en levensduur.

➤ Mijn actieradius-indicator (GOM) geeft rare schattingen, soms na opladen 350 km en dan weer 420 km. Klopt er iets niet?
Waarschijnlijk is er niks mis – de GOM (Guess-O-Meter) van de e-Niro voorspelt je bereik op basis van recent verbruik. Dus na een lange snelwegrit zal hij minder km bij 100% aangeven dan na een zuinige stadsrit. Dit is normaal. Het bereik dat hij aangeeft is dus dynamisch. Veel eigenaren kijken liever naar het percentage en hun verbruik in kWh/100 km om in te schatten hoe ver ze nog kunnen komen. Omdat de accu ~64 kWh bruikbaar is, kun je globaal doen: resterend% * 0,64 = resterende kWh en met je huidige verbruik kun je dan zelf rekenen. Er is geen echte calibratie nodig van de GOM – als je eens heel zuinig rijdt zie je de voorspelling vanzelf oplopen. Na verloop van tijd leer je de e-Niro kennen en weet je beter wat je ongeveer kunt halen in verschillende omstandigheden dan de GOM je vertelt.

➤ Hoe kan ik de health/conditie van mijn hoogvoltaccu controleren?
De auto toont zelf geen “State of Health” percentage, maar er zijn een paar manieren:
– De dealer kan bij onderhoud een batterijrapport uitdraaien (meestal wordt er alleen iets gezegd als de SOH opmerkelijk laag is; boven 70% valt onder garantie, maar praktisch zien we na enkele jaren vaak nog 95-100% bij de e-Niro).
– Zelf meten via OBD: Onder de stuurkolom links zit de OBD2-diagnosepoort. Met een geschikte OBD2-dongle (bij voorkeur een snelle Bluetooth LE adapter zoals OBDLink, Veepeak, iCar Pro BLE o.d.) en een app als EVNotify, Torque Pro, CarScanner, etc. kun je de batterijgegevens uitlezen. Zo kun je bijvoorbeeld het BMS-gerapporteerde SOH percentage zien, het verschil in cellen (balancing) en de opgegeven beschikbare capaciteit in Ah. In dit topic zijn uitgebreide instructies en ervaringen gedeeld voor verschillende OBD-apps. Doorgaans is de SOH na ~50.000 km nog ~98-100%. Pas richting 200k km zijn lichte degradaties van enkele procenten gemeld. De 7 jaar batterijgarantie grijpt pas in onder ~70% SOH, en zo’n sterke degradatie is bij de e-Niro nog niet voorgekomen voor zover bekend.
– Een externe test: Er bestaan diensten zoals de Aviloo Premium Battery Test waarbij je een datalogger meekrijgt en de accu leeg moet rijden van 100 naar 10%. Zij genereren een officieel certificaat van de batterijconditie. Dit is best prijzig (€100-150). Voor de meeste gebruikers is de OBD-methode of gewoon range in de gaten houden voldoende bewijs dat de accu gezond is.

➤ Heeft de e-Niro last van “BMS recall” of brandgevaar zoals de Hyundai Kona Electric?
Kia’s e-Niro heeft hetzelfde accutype (LG Chem NCM811) als de Hyundai Kona Electric uit 2019-2020, waarvan bekend werd dat er een aantal batterijbranden hebben plaatsgevonden. Hyundai heeft wereldwijd een grote terugroepactie gedaan (software-update en in veel gevallen accupakketvervanging). Voor de e-Niro zijn in Nederland geen grootschalige terugroepacties geweest specifiek voor de hoogvoltbatterij. Kia heeft in 2021 wel een preventieve software-update (BMS) uitgebracht die de batterij voortdurend monitort op celspanningen en de laadlimiter ingrijpt als er iets afwijkends wordt gedetecteerd. Hierdoor is het risico op thermal runaway sterk verminderd. Er zijn incidenteel e-Niro’s geweest die een nieuwe batterij kregen, maar dat waren individuele gevallen (productiefout in module bijvoorbeeld). Al met al lijkt de e-Niro niet te lijden onder dezelfde problemen als de Kona toentertijd. Kia’s officiële statement was dat de e-Niro’s in Europa een andere batch batterijen hadden die niet onder de defecte serie vielen. Uiteraard geldt: als je twijfels hebt (bijv. auto laadt niet goed door of geeft batterijfoutmelding), neem contact op met de dealer. In het onderhoudssysteem van Kia (KGIS) kun je ook laten navragen of jouw VIN open campagnes/recalls heeft.

➤ Welke OBD2 dongle raden jullie aan voor de e-Niro, en kan ik daarmee niks slopen?
Er zijn diverse OBD2 Bluetooth adapters die goed werken. Populair zijn de OBDLink LX / MX+ en de Veepeak BLE adapters, omdat deze snelle responstijden hebben en compatibel zijn met veel apps. Goedkopere ELM327-dongles kunnen ook werken, maar let op dat ze alle benodigde commando’s ondersteunen (sommige clones zijn beperkt). Qua software is EVNotify handig als je alleen wil dat je telefoon de laadstatus doorgeeft of logs bijhoudt (ook een simpele SOC% notificatie bij 80% is daarmee te maken). Torque Pro met speciaal gemaakte PID-bestanden voor Kia/Hyundai kan enorm veel info tonen (accu voltages, temperaturen, stroom, SOH, etc.). CarScanner is een gebruiksvriendelijke app met een specifieke e-Niro preset (via “Hyundai Kona Electric” profiel) – daarmee kun je makkelijk de belangrijkste EV-data zien. Het uitlezen via OBD beïnvloedt de auto niet, zolang je alleen leest. Schrijven/veranderen is via normale apps niet aan de orde, dus slopen kun je eigenlijk niets. Wel kan een permanente OBD-verbinding een kleine parasitaire drain op de 12V veroorzaken, dus als je de dongle altijd laat zitten, let op je 12V (sommige adapters hebben slaapmodus). Je kunt eventueel een OBD-verlengkabel leggen en de dongle elders plaatsen zodat het obd-klepje weer dicht kan. In dit topic zijn meerdere ervaringen en zelfs projecten gedeeld (sommige hebben een Raspberry Pi of Arduino met 4G-module aan de OBD hangen voor live tracking). Maar voor de meesten volstaat een telefoon + eenvoudige dongle wanneer nodig.

➤ Mijn laadklep wil soms niet open / zit scheef / heeft een barst – wat nu?
Zie ook het punt bij “Laadklep en winter” hierboven. Als de laadklep niet opent, controleer of de auto niet op slot zit (de laadklep is gekoppeld aan de centrale vergrendeling). Zit hij fysiek vast (vrieskou), behandel voorzichtig. Een scheurtje in het kunststof (meestal rechtsboven in het klepdeksel) is een bekend euvel bij de eerste gen e-Niro. Vaak ontstaat dit door mechanische spanningen, mogelijk verergerd door vorst. Dealers hebben in sommige gevallen dit onder coulance vervangen. Heb je nog garantie, meld het zeker. De nieuwe Niro EV heeft een herzien ontwerp van de laadpoort (zit nu in de neus, niet in de bumperklep) – daar zijn dergelijke scheurtjes niet gemeld. Als je laadklep echt kapot is en niet meer goed sluit, stel niet uit om het te laten repareren; er kan anders vocht bij de laadstekkers komen. In de tussentijd kun je eventueel met ducttape of folie de boel afplakken om water buiten te houden.

➤ Welke laadpas is het beste voor de e-Niro?
Dit is persoonsafhankelijk en hoort eigenlijk in het algemene EV laden & pasjes topic thuis. Kort: veel e-Niro rijders hebben een combinatie van laadpassen. Bekend is dat bijvoorbeeld de ANWB Laadpas (in samenwerking met Eneco) lang een goede keuze was zonder abonnement en scherpe tarieven bij Fastned en publieke palen. Ook passen van Shell Recharge, Maingau, Plugsurfing, etc. worden gebruikt. Kijk wat in jouw situatie (veel snelladen vs. thuis/publiek) voordelig is. Handige site: laadpas.top voor actuele prijsvergelijkingen. Voor thuis laden is geen pas nodig; als je een eigen laadpunt hebt, gaat dat gewoon via je eigen stroom. Overweeg wel een aparte meter of vergoedingsregeling als je via de zaak wilt declareren.

➤ Heeft de e-Niro Vehicle-to-Load (V2L) of kan ik mijn huis erop aansluiten?
De eerste generatie e-Niro heeft geen V2L functionaliteit. Wel kun je via de 12V aansluiting of een omvormer op de 12V accu beperkte vermogens afnemen, maar dat is hooguit ~150W continu (via de sigarettenaansteker) of ~1 kW als je direct op de 12V accu zware klemmen zet – maar dat wordt niet aangeraden i.v.m. belasting DC-DC converter. De nieuwe Kia Niro EV (2022) ondersteunt wel V2L via een optionele adapter op de CCS/Type2 ingang. Hiermee kun je tot ~3 kW afnemen om apparaten te voeden (bijv. koffiezetter, e-bike opladen, campingvoorzieningen). Het is voornamelijk bedoeld voor outdoor/recreatief gebruik. De Niro EV is (nog) niet geschikt als huisbatterij om je woning over lange tijd van stroom te voorzien; daarvoor zou bidirectioneel laden (V2G) nodig zijn, wat momenteel niet ondersteund wordt in de Niro.

➤ Komt er nog een grotere update of nieuw model (bijv. Kia EV6 achtig) voor de Niro EV?
De tweede generatie Niro EV is net uit (2022), en Kia’s aandacht ligt nu vooral op de nieuwe elektrische modellen op het E-GMP platform (EV6, EV9, etc.). De Niro EV blijft vooralsnog op het oude platform (400V systeem). Verwacht in de nabije toekomst hooguit kleine technische updates of nieuwe uitvoeringen. Een significante upgrade (bijv. 800V architectuur, hoger snellaadvermogen) zou pas met een geheel volgende generatie komen, wat vermoedelijk nog enkele jaren weg is. Kia positioneert de Niro EV als de praktische gezins-EV met nette range, niet per se met de allersnelste laadtijden. Voor de meeste huidige rijders is het een zeer bewezen concept – “never change a winning team”! Mocht Kia een officiële mededeling doen over wijzigingen, zul je het in dit topic ongetwijfeld terugzien.

Heb je een vraag die niet in deze FAQ staat? Stel hem dan hieronder in het topic, de kans is groot dat iemand het antwoord heeft! Veeg ook zeker even door de oudere pagina’s van het topic of gebruik de zoekfunctie; er is al enorm veel kennis gedeeld door onze gebruikers. Happy e-Niro driving!

[ Voor 255% gewijzigd door DutchKel op 05-09-2025 09:00 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • zerocool82
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-09 19:23

zerocool82

Ignorance causes chaos

Ah mooi een eigen topic! _/-\o_ Geen gepuzzel meer of bepaalde posts nu over de e-Niro gaan of over de Kona.

[ Voor 4% gewijzigd door zerocool82 op 31-01-2019 08:22 ]


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • SN3
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 10-09 11:48

SN3

Belg

Kostenoverzicht onderhoud:

Onderstaande prijzen zijn incl. BTW.

Kleine beurt: (€75,50)
- Ruitenwisservloeistof (€3,65)
- Klein Materiaal (€4,24)
- Milieubijdrage (€4,24)
- Arbeid (€63,53)

Grote beurt: (€129)
- Ruitenwisservloeistof (€3,65)
- Klein Materiaal (€6,05)
- Gebruik testapparatuur (€7,62)
- Milieubijdrage (€6,05)
- Arbeid (€105,88)

Extra vervangingen: (€194,91)
- Interieurfilter (€35,28)
- Koelvloeistof (€72,52)
- Remvloeistof (€6,64)
- Arbeid (€80,47)

En dit zijn de service-intervallen:
[Afbeelding]
[Afbeelding]

[ Voor 7% gewijzigd door SN3 op 31-01-2019 08:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 3x3
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 31-12-2024

3x3

Het blijft een mooie auto.

| live and give like no one else |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nelis13
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 18-08 18:03
Fijn een eigen topic.
Erg puzzelen in het vorige topic.
Echter is het wel verstandig om een link naar het oude topic te maken in de OP.
En ervoor zorgen dat het oude topic op slot komt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Akubra
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 14-11-2023
Als antwoord op Pierik en Kia Ora uit het 'vorige' topic.

Ook ik heb mijn auto besteld bij de dealer in Amersfoort. Reservering in juli 2018 al gedaan en ik stond nummer 2 op de lijst van deze dealer. Uiteindelijk viel nummer 1 af, waardoor ik de nieuwe nummer 1 werd.

Op 12 december 2018 is de auto daadwerkelijk besteld en had verwacht in januari te kunnen rijden. Ik stond op nummer 1 en de dealer zou die maand bijna zeker een zwarte binnen krijgen.

Echter had iemand anders die lager stond op de lijst de auto (een zwarte) net iets eerder besteld. Volgens mij op 10 december. En het werkelijke bestel moment is heel belangrijk, want dan koppelt Kia Nederland een auto aan een order. Uiteraard wordt ook nog gekeken naar het moment van reserveren.

Mijn auto is afgelopen dinsdag aangekomen op de Morning Lady en verwacht over een week of twee te kunnen rijden. Prima, want mijn laadpaal komt pas 15 februari.

Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Nelis13
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 18-08 18:03
Ook als leveringsindicatie.
Mijn KIA reserveringsbevestiging is van 17-08-2018. Nooit een reserveringsnummer gekregen. Ik kreeg in december te horen dat ik nr. 27 of 28 was. 7 december koopcontract getekend. Glossy White. Met wintervelgen. En ik kreeg net een foto van de KIA dealer (Zwolle) te horen dat ie gisteren is gearriveerd.

Eens kijken of ik een Foto kan plaatsen met onedrive link in openbaar?

lukt niet. Dus maar een link naar Google Drive

https://drive.google.com/...iaZUWpLN/view?usp=sharing

[ Voor 17% gewijzigd door Nelis13 op 31-01-2019 09:44 . Reden: onedrive lukt niet. Google drive dan maar ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elmar1982
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 17:05
Nelis13 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 09:39:
Ook als leveringsindicatie.
Mijn KIA reserveringsbevestiging is van 17-08-2018. Nooit een reserveringsnummer gekregen. Ik kreeg in december te horen dat ik nr. 27 of 28 was. 7 december koopcontract getekend. Glossy White. Met wintervelgen. En ik kreeg net een foto van de KIA dealer (Zwolle) te horen dat ie gisteren is gearriveerd.

Eens kijken of ik een Foto kan plaatsen met onedrive link in openbaar?

lukt niet. Dus maar een link naar Google Drive

https://drive.google.com/...iaZUWpLN/view?usp=sharing
Dat is ook snel als je nr 27 / 28 bent. Ik ben nr 26 en ETA is Juli :)

Zeekr X Long range Mist Grey


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zerocool82
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-09 19:23

zerocool82

Ignorance causes chaos

Nelis13 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 09:39:
Ook als leveringsindicatie.
Mijn KIA reserveringsbevestiging is van 17-08-2018. Nooit een reserveringsnummer gekregen. Ik kreeg in december te horen dat ik nr. 27 of 28 was. 7 december koopcontract getekend. Glossy White. Met wintervelgen. En ik kreeg net een foto van de KIA dealer (Zwolle) te horen dat ie gisteren is gearriveerd.

Eens kijken of ik een Foto kan plaatsen met onedrive link in openbaar?

lukt niet. Dus maar een link naar Google Drive

https://drive.google.com/...iaZUWpLN/view?usp=sharing
Dat kan haast niet kloppen, ik verwacht dat je op plek 27 / 28 stond op basis tekenen koopcontract en op basis van je reservering (augustus, 2018) op een lagere plek bent gezet. Valt anders bijna niet te verklaren gezien de overige besteldata en verwachte leveringstijden. Of Glossy White is een kleur die niet vaak wordt besteld en je hebt daarom geluk met zo'n snelle levering :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hekbogser
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 08-09 21:06
Ik krijg morgen mijn Silky Silver. Was Rob313 niet de man die de gril wilde wrappen?
Zeer benieuwd hoe dat er uit ziet :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zerocool82
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-09 19:23

zerocool82

Ignorance causes chaos

Hekbogser schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 10:06:
Ik krijg morgen mijn Silky Silver. Was Rob313 niet de man die de gril wilde wrappen?
Zeer benieuwd hoe dat er uit ziet :)
Wat is je reserverings- en besteldatum?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wutroe
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 10-09 20:50
Nelis13 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 09:39:
Ook als leveringsindicatie.
Mijn KIA reserveringsbevestiging is van 17-08-2018. Nooit een reserveringsnummer gekregen. Ik kreeg in december te horen dat ik nr. 27 of 28 was. 7 december koopcontract getekend. Glossy White. Met wintervelgen. En ik kreeg net een foto van de KIA dealer (Zwolle) te horen dat ie gisteren is gearriveerd.

Eens kijken of ik een Foto kan plaatsen met onedrive link in openbaar?

lukt niet. Dus maar een link naar Google Drive

https://drive.google.com/...iaZUWpLN/view?usp=sharing
Mooie winterwielen. Staan deze ook in de accessoirefolder?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Z___Z
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
Nelis13 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 09:39:
Ook als leveringsindicatie.
Mijn KIA reserveringsbevestiging is van 17-08-2018. Nooit een reserveringsnummer gekregen. Ik kreeg in december te horen dat ik nr. 27 of 28 was. 7 december koopcontract getekend. Glossy White. Met wintervelgen. En ik kreeg net een foto van de KIA dealer (Zwolle) te horen dat ie gisteren is gearriveerd.

Eens kijken of ik een Foto kan plaatsen met onedrive link in openbaar?

lukt niet. Dus maar een link naar Google Drive

https://drive.google.com/...iaZUWpLN/view?usp=sharing
Dat is snel! Ik was 5e op de lijst van mijn dealer, en de mijne komt pas volgende week (Gravity Blue).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Nelis13
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 18-08 18:03
Misschien dat mijn reserveringsnummer 23 was dan. Maar in ieder geval in de 20. Er waren wel een paar mensen eerder die ook al aangaven pas halverwege of eind 2019 nieuw leasecontract te willen. En ik heb wel de kleur tactisch gekozen. Antraciet was eerst geoffreerd, maar die ging hard kreeg ik de indruk. En de dealer liet me zien in welke mate de kleuren werden geleverd.(Rood was heel weinig) En de witte hadden ze daar als demo model. En die vond ik eigenlijk ook best leuk met de zwarte accenten. (en ik heb al een andere witte auto).
De wintervelgen heb ik via de accesoires bij de dealer van zijn website die hij mij liet zien gekozen.
Hopelijk snel op kenteken en dan nog "even" betalen.

Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • smoken
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:36
Zoals aangegeven, volgende week vrijdag kan ik hem ophalen (Pearl White).
Zojuist even een paar foto's gevraagd bij de dealer en gekregen:

e-Niro
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/EY3aUPoyfEebzu7qq6dtBDOC/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/pi2zXoADcOvwLsudyyhgiIuq/thumb.jpgAfbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/3YJ2fzko89205m1yqZb9PrBN/thumb.jpg
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/I82P91gm5YTN5HwbHGLxIDUB/thumb.jpg

[ Voor 3% gewijzigd door smoken op 31-01-2019 11:16 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Akubra
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 14-11-2023
smoken schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 11:15:
Zoals aangegeven, volgende week vrijdag kan ik hem ophalen (Pearl White).
Zojuist even een paar foto's gevraagd bij de dealer en gekregen:

e-Niro
[Afbeelding][Afbeelding][Afbeelding]
[Afbeelding]
Ziet er goed uit.

Weet je toevallig wanneer je auto in Nederland aan is gekomen. Stond deze op de Morning Lady?

Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

net de zwarte enriro gehaald, wel even wennen als je handgeschakeld gewend bent, maar hij rijd heerlijk

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zerocool82
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-09 19:23

zerocool82

Ignorance causes chaos

Verwijderd schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 11:52:
net de zwarte enriro gehaald, wel even wennen als je handgeschakeld gewend bent, maar hij rijd heerlijk
Een auto van 45K en 'net de zwarte gehaald' klinkt om de één of andere reden wat vreemd :P Ik moet jammer genoeg nog 2 maanden wachten :( Wat was je reserverings- en besteldatum?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 16:35
Verwijderd schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 11:52:
net de zwarte enriro gehaald, wel even wennen als je handgeschakeld gewend bent, maar hij rijd heerlijk
Pics or it didn't happen! :D

Ik verwacht mijn zwarte Niro eind april, begin mei. Reservering 6 september 2018 geplaatst. Sta volgens dealer rond plek 20 tot 25.

[ Voor 20% gewijzigd door The__Virus op 31-01-2019 12:07 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • smoken
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:36
Akubra schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 11:35:
[...]


Ziet er goed uit.

Weet je toevallig wanneer je auto in Nederland aan is gekomen. Stond deze op de Morning Lady?
Ergens rond 16 januari heb ik doorgekregen dat hij ingeklaard was.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

zerocool82 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 12:00:
[...]

Een auto van 45K en 'net de zwarte gehaald' klinkt om de één of andere reden wat vreemd :P Ik moet jammer genoeg nog 2 maanden wachten :( Wat was je reserverings- en besteldatum?
Ik heb begin oktober gereserveerd en begin december is de order ingeschoten.
Ik was de 14e op de lijst maar ben de 2e die hem kreeg bij mijn dealer.

zal later even een picture uploaden

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • _eLMo_
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online
Ik vermoed dat de besteldatum boven de reserveringsdatum gaat. De reservering is leidend voor wanneer je wordt uitgenodigd om te bestellen, maar als de nummers voor je treuzelaars zijn gaan ze natuurlijk geen auto's stil laten staan ;)

Die van mij volgende week donderdag ophalen *O*

[ Voor 9% gewijzigd door _eLMo_ op 31-01-2019 12:25 ]

SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Steun de TET!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FatalZero
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 09-09 10:18
Het heeft denk ik ook met de kleur van e-Niro te maken. Mijn auto (in Platinum Graphite) is vorige week afgeleverd. Ik zag op de originele productiekaart van Kia dat mijn auto al eind oktober is geproduceerd. Terwijl de definitieve order in november is geplaatst.

Mijn dealer bevestigde dat zij een aantal 'slots' of orders per maand mogen doen. Afhankelijk van hun lijst en de aangegeven gewenste levertijd plaatsen zij de bestelling.

Opper-prutser


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Levinius
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 27-03-2021
FatalZero schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 12:32:
Mijn dealer bevestigde dat zij een aantal 'slots' of orders per maand mogen doen. Afhankelijk van hun lijst en de aangegeven gewenste levertijd plaatsen zij de bestelling.
Ik heb mijn auto pas 21-12-2018 besteld (ik had geen reservering van te voren) en ik kan bevestigen wat je zegt. Mijn dealer in Oss gaf aan dat hij 2 auto's per maand mag aanvragen. Dus volgens zijn Excel sheet van orders ben ik in oktober aan de beurt om te bestellen. Hij hoopt dat ik dan voor 2020 zou kunnen rijden...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zerocool82
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-09 19:23

zerocool82

Ignorance causes chaos

FatalZero schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 12:32:
Het heeft denk ik ook met de kleur van e-Niro te maken. Mijn auto (in Platinum Graphite) is vorige week afgeleverd. Ik zag op de originele productiekaart van Kia dat mijn auto al eind oktober is geproduceerd. Terwijl de definitieve order in november is geplaatst.

Mijn dealer bevestigde dat zij een aantal 'slots' of orders per maand mogen doen. Afhankelijk van hun lijst en de aangegeven gewenste levertijd plaatsen zij de bestelling.
Dat verklaart waarschijnlijk waarom mijn verwachte leveringsdatum exact de datum is van de 'gewenste' leveringsdatum (datum waarop mijn huidige leasecontract afloopt). Zou goed kunnen dat hij eerder geleverd had kunnen worden :/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Oekol
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 16:16

Oekol

waka waka hey hey

Levinius schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 12:36:
[...]


Ik heb mijn auto pas 21-12-2018 besteld (ik had geen reservering van te voren) en ik kan bevestigen wat je zegt. Mijn dealer in Oss gaf aan dat hij 2 auto's per maand mag aanvragen. Dus volgens zijn Excel sheet van orders ben ik in oktober aan de beurt om te bestellen. Hij hoopt dat ik dan voor 2020 zou kunnen rijden...
Dat is wel zuur zeg. Tegen die tijd wellicht al weer betere alternatieven op de markt.. Kan je niet gaan buurten bij andere dealers in omstreken?

Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pierik
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 27-05 19:57

Pierik

I'll be back!!!

Zo net de leasemaatschappij maar eens een mailtje gestuurd met de vraag of er bij hun een levertijd bekend is. Hopelijk geven ze een gunstiger antwoord dan de dealer begin deze maand gaf :)

Iracing Profiel


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • zerocool82
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-09 19:23

zerocool82

Ignorance causes chaos

Leoon. schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 13:11:
[...]


Dat is wel zuur zeg. Tegen die tijd wellicht al weer betere alternatieven op de markt.. Kan je niet gaan buurten bij andere dealers in omstreken?
Welke betere alternatieven? Wat betreft bereik en ruimte blijft de e-Niro (zeker in deze prijsklasse) voorlopig de beste optie m.i.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Levinius
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 27-03-2021
Leoon. schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 13:11:
Dat is wel zuur zeg. Tegen die tijd wellicht al weer betere alternatieven op de markt.. Kan je niet gaan buurten bij andere dealers in omstreken?
Ik heb er niet zo'n probleem mee eerlijk gezegd, geeft me nog even de tijd om extra geld te reserveren (ik koop hem zakelijk). Ik heb de offerte al getekend, dus ik kan sowieso niet zomaar meer gaan shoppen. Eerlijk gezegd ook niet zo'n behoefte aan, de paar dealers die ik gesproken heb gaven allemaal aan dat de gemiddelde wachttijd ongeveer een jaar zou zijn. Dus het was geen verrassing voor mij.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CP84
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 12-05 10:44
Volgende week vrijdag mag ik eindelijk mijn witte Niro ophalen! Meteen gereserveerd toen dit kon en ook besteld nadat ik een proefrit had gemaakt (duurde iets langer omdat het via de leasemaatschappij (en) moest).

Nu nog wachten op de gemeente tot ze een laadpaal plaatsen (tussentijds kan ik gelukkig op werk opladen).

Is er al meer bekend over een app voor de E-Niro? Is die er al en kun je daarmee vast je auto verwarmen en zien hoe vol je batterij al is?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Oekol
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 16:16

Oekol

waka waka hey hey

zerocool82 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 13:29:
[...]

Welke betere alternatieven? Wat betreft bereik en ruimte blijft de e-Niro (zeker in deze prijsklasse) voorlopig de beste optie m.i.
Die zijn nog niet aangekondigd, maar wie weet? Op dit moment is dit wel her beste, maar we kunnen geen jaar vooruit kijken is 't niet? Verwacht nog wel wat van de andere merken. Maarja het blijft koffiedik kijken

Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Hkuit
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 10-09 23:43
Is het misschien een goed idee om in de OP ook duidelijk de verschillen tussen de Kona en de e-Niro te benoemen? Ik heb een vaag idee (de Kona is kleiner, toch?) maar nu kan ik het nergens uit halen. Zoals het nu uit ziet is dit echt een insiders-topic geworden, alleen voor mensen die 'm al besteld hebben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mrwolf
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online
Leoon. schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 13:54:
[...]


Die zijn nog niet aangekondigd, maar wie weet? Op dit moment is dit wel her beste, maar we kunnen geen jaar vooruit kijken is 't niet? Verwacht nog wel wat van de andere merken. Maarja het blijft koffiedik kijken
Waar vervolgens de levertijd ook weer een jaar zal zijn. 'Betaalbare' EV's (lees onder de 50K) blijven de komende jaren nog supergewild, en de daadwerkelijke levering van volledig nieuwe modellen zal nog wel een ding blijven. Dus nu wachten op een eventueel alternatief (dat nog niet eens aangekondigd is, laat staan bestelbaar of in productie) betekent waarschijnlijk rijden eind 2020 als je geluk hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Levinius
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 27-03-2021
Hkuit schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 13:58:
Is het misschien een goed idee om in de OP ook duidelijk de verschillen tussen de Kona en de e-Niro te benoemen? Ik heb een vaag idee (de Kona is kleiner, toch?) maar nu kan ik het nergens uit halen. Zoals het nu uit ziet is dit echt een insiders-topic geworden, alleen voor mensen die 'm al besteld hebben.
Goed punt, een soort + en - vergelijking op alle verschillen er zijn er sowieso al een stuk of 5 die ik kan bedenken.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
Hkuit schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 13:58:
Is het misschien een goed idee om in de OP ook duidelijk de verschillen tussen de Kona en de e-Niro te benoemen? Ik heb een vaag idee (de Kona is kleiner, toch?) maar nu kan ik het nergens uit halen. Zoals het nu uit ziet is dit echt een insiders-topic geworden, alleen voor mensen die 'm al besteld hebben.
Goed idee, zal ik binnenkort even doen.
CP84 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 13:34:
Is er al meer bekend over een app voor de E-Niro? Is die er al en kun je daarmee vast je auto verwarmen en zien hoe vol je batterij al is?
Dit is denk ik de meest gestelde vraag. Heb het aan de startpost van het topic toegevoegd.
Ja er is een app, nee je kunt er (vooralsnog*) niks mee bedienen op afstand, enkel wat gegevens uitlezen.

*) er gaan geruchten dat Kia er mee bezig is, in Korea en USA kan die app daar namelijk wel zaken bedienen.
Maar.. er gaan evenzoveel geruchten dat dit dan enkel beschikbaar komt bij de volgende generatie van de e-Niro (met een ander infotainmentsystem).

[ Voor 24% gewijzigd door CyBeRSPiN op 31-01-2019 14:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Z___Z
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online
mrwolf schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:00:
[...]

Waar vervolgens de levertijd ook weer een jaar zal zijn. 'Betaalbare' EV's (lees onder de 50K) blijven de komende jaren nog supergewild, en de daadwerkelijke levering van volledig nieuwe modellen zal nog wel een ding blijven. Dus nu wachten op een eventueel alternatief (dat nog niet eens aangekondigd is, laat staan bestelbaar of in productie) betekent waarschijnlijk rijden eind 2020 als je geluk hebt.
Begin 2018 was de Ampera-E geloof ik de enige betaalbare EV met 60+ kWh accu. Had toen een levertijd van ongeveer een jaar. 1 jaar verder, zou ik toch balen als ik die Ampera-E had besteld :P. Had hem zowieso nooit besteld, want veel te klein. Is meer een alternatief voor de Kona.

Dus het kan snel gaan. Misschien zijn er super mooie opties voor 2020 die nu nog niet bekend zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • beschuit
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 17:02

beschuit

Why yes, a bulletproof vest

Vast een stomme vraag, maar zou je in theorie de 1 fase lader van de Niro kunen laten vervangen door een 3 fase lader?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pevano
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 13-06 06:59
_eLMo_ schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 12:24:
Ik vermoed dat de besteldatum boven de reserveringsdatum gaat. De reservering is leidend voor wanneer je wordt uitgenodigd om te bestellen, maar als de nummers voor je treuzelaars zijn gaan ze natuurlijk geen auto's stil laten staan ;)

Die van mij volgende week donderdag ophalen *O*
Plek op de reserveringslijst : 2
Besteldatum : 03-12-2018
Kleur : Zwart
Leverdatum : ergens in maart

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hkuit
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 10-09 23:43
Levinius schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:00:
[...]

Goed punt, een soort + en - vergelijking op alle verschillen er zijn er sowieso al een stuk of 5 die ik kan bedenken.
Mooi.

Waar ik zo uit m'n hoofd aan denk:
- is Niro groter? En zo ja, waar merk je dat aan: meer hoofdruimte voor/achter, meer beenruimte voor/achter, meer bagageruimte? Zit ik ook hoger? Meer ruimte in de breedte?
- als Niro groter is, verbruikt 'ie dan ook meer (kWh per 100 km)?
- ik zie dat de duurste Kona en de duurste Niro allebei zo'n 45 mille kosten; wat zijn de uitvoeringsverschillen (wat heeft de een wel en de ander niet?)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IUser
  • Registratie: Juli 2006
  • Niet online
Owh my god. Dus als ik de levertijden mag geloven dan moet ik nu al bestellen wil ik de auto in juli 2020 geleverd hebben?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fairy
  • Registratie: Januari 2001
  • Niet online

Fairy

13kWp

IUser schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:12:
Owh my god. Dus als ik de levertijden mag geloven dan moet ik nu al bestellen wil ik de auto in juli 2010 geleverd hebben?
Voor 2010 ben je ruimschoots te laat ;)

Snel gefixt he :P

Ontopic, Leuk wagentje, maar helaas niet te betalen nog voor de gewone man. Hoop dat dit snel veranderd.

[ Voor 19% gewijzigd door Fairy op 31-01-2019 14:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IUser
  • Registratie: Juli 2006
  • Niet online
Fairy schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:13:
[...]


Voor 2010 ben je ruimschoots te laat ;)
Haha. Sorry. Tik foutje

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
Levinius schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:00:
[...]

Goed punt, een soort + en - vergelijking op alle verschillen er zijn er sowieso al een stuk of 5 die ik kan bedenken.
Eerste opzet: specs e-Niro vs Kona in OP
Bagageruimte, garantie, prijs etc kan er nog bij, wat nog meer?

[ Voor 15% gewijzigd door CyBeRSPiN op 31-01-2019 14:18 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hkuit
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 10-09 23:43
CyBeRSPiN schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:16:
[...]

Eerste opzet: specs e-Niro vs Kona in OP
Bagageruimte, garantie, prijs etc kan er nog bij, wat nog meer?
Mooie eerste opzet!
Ik ben oprecht geinteresseerd in een paar andere dingen die ik eerder opschreef:
"Waar merk je aan dat de Niro groter is: meer hoofdruimte voor/achter, meer beenruimte voor/achter, meer bagageruimte? Zit ik ook hoger? Meer ruimte in de breedte?
- als Niro groter is, verbruikt 'ie dan ook meer (kWh per 100 km)?
- ik zie dat de duurste Kona en de duurste Niro allebei zo'n 45 mille kosten; wat zijn de uitvoeringsverschillen (wat heeft de een wel en de ander niet?)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
Hkuit schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:20:
[...]


Mooie eerste opzet!
Ik ben oprecht geinteresseerd in een paar andere dingen die ik eerder opschreef:
"Waar merk je aan dat de Niro groter is: meer hoofdruimte voor/achter, meer beenruimte voor/achter, meer bagageruimte? Zit ik ook hoger? Meer ruimte in de breedte?
- als Niro groter is, verbruikt 'ie dan ook meer (kWh per 100 km)?
- ik zie dat de duurste Kona en de duurste Niro allebei zo'n 45 mille kosten; wat zijn de uitvoeringsverschillen (wat heeft de een wel en de ander niet?)
e-Niro 19,5cm langer: ~10cm meer beenruimte en ~10cm meer kofferbaklengte.
Breedte volgens mij identiek.

Verbruik is nagenoeg gelijk, bij laatste test bleek de e-Niro zelfs een fractie zuiniger.

Zie ook https://ev-database.nl/auto/1125/Kia-e-Niro-64-kWh voor goed vergelijk (onderaan).
Zal dit straks ook nog even posten als handige link.

Uitvoeringsverschillen gaat me ff te ver voor nu ;) Belangrijk verschil is de app en de geheugenfunctie voor de bestuurdersstoel+spiegels die de e-Niro wel heeft. De Kona kan daarentegen in veel meer (speelse) kleuren worden geleverd.

[ Voor 7% gewijzigd door CyBeRSPiN op 31-01-2019 14:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zerocool82
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 07-09 19:23

zerocool82

Ignorance causes chaos

Leoon. schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 13:54:
[...]


Die zijn nog niet aangekondigd, maar wie weet? Op dit moment is dit wel her beste, maar we kunnen geen jaar vooruit kijken is 't niet? Verwacht nog wel wat van de andere merken. Maarja het blijft koffiedik kijken
Ik ben het met je eens dat we het op dit moment nog niet weten, maar als je ziet hoe lang het duurt voordat een nieuw type na aankondiging leverbaar is dan kunnen we de komende 2 jaar in elk geval geen volwaardig alternatief verwachten voor de e-Niro. Ben trouwens wel benieuwd welk merk met het eerste alternatief zal komen. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Oekol
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 16:16

Oekol

waka waka hey hey

zerocool82 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:41:
[...]

Ik ben het met je eens dat we het op dit moment nog niet weten, maar als je ziet hoe lang het duurt voordat een nieuw type na aankondiging leverbaar is dan kunnen we de komende 2 jaar in elk geval geen volwaardig alternatief verwachten voor de e-Niro. Ben trouwens wel benieuwd welk merk met het eerste alternatief zal komen. :)
Dat is inderdaad - helaas- ook weer zo. Ben heel benieuwd naar de toekomst idd, wat mij betreft geen futuristische zooi like i3 i8, maar gewoon mooie gezinsauto's waar je wat aan hebt zoals een Kona en Niro.

Going to church doesn't make you a Christian any more than standing in a garage makes you a car.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CyBeRSPiN
  • Registratie: Februari 2001
  • Nu online
zerocool82 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:41:
[...]

Ik ben het met je eens dat we het op dit moment nog niet weten, maar als je ziet hoe lang het duurt voordat een nieuw type na aankondiging leverbaar is dan kunnen we de komende 2 jaar in elk geval geen volwaardig alternatief verwachten voor de e-Niro. Ben trouwens wel benieuwd welk merk met het eerste alternatief zal komen. :)
Tesla Model Y (prijs van topmodel zal wel hoger zijn dan de Model 3), VW ID, DS 3 Crossback, komt nog wel meer aan.
Maar qua ruimte, range en budget kan er idd voorlopig niks tippen aan de e-Niro en Kona.

[ Voor 6% gewijzigd door CyBeRSPiN op 31-01-2019 14:48 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hekbogser
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 08-09 21:06
Durf het bijna niet te zeggen:
Gereserveerd (vooringetekend) 10-11-2018 (was vlgs mij de laatste dag)
Onderhandeld met dealer 12-12-2018, maar na wat geheen- en weer, contract getekend 16-12-2018.
Wel een restrictie, Silky grey geaccepteerd, voorkeurkleur (blauw) was pas in mei leverbaar :(
Maar toch wel blij met zilver, zie je tenminste niet alles op :)
zerocool82 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 10:07:
[...]

Wat is je reserverings- en besteldatum?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ArieL
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 15-08 14:20
beschuit schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:08:
Vast een stomme vraag, maar zou je in theorie de 1 fase lader van de Niro kunen laten vervangen door een 3 fase lader?
In theorie kan bijna alles.. in de praktijk is misschien de enige betaalbare optie een extern kastje dat 2 fasen combineert tot 1 "superfase" waardoor je op 11kW publieke laadpalen (of thuis met 2 fasen) op ongeveer 6kW kan laden.. (kost ongeveer 1K)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pierik
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 27-05 19:57

Pierik

I'll be back!!!

Hekbogser schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 15:36:
Durf het bijna niet te zeggen:
Gereserveerd (vooringetekend) 10-11-2018 (was vlgs mij de laatste dag)
Onderhandeld met dealer 12-12-2018, maar na wat geheen- en weer, contract getekend 16-12-2018.
Wel een restrictie, Silky grey geaccepteerd, voorkeurkleur (blauw) was pas in mei leverbaar :(
Maar toch wel blij met zilver, zie je tenminste niet alles op :)


[...]
Veel plezier er mee. Je hebt wel mazzel gezien je reserveringsdatum. Ik heb net week 44 doorgekregen van de leasemaatschappij. Dat wordt nog "even" geduld hebben dus ;(

Iracing Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • asifnl
  • Registratie: Februari 2016
  • Laatst online: 08-10-2024
Met groot interesse heb ik de oude forum bijgehouden en veel geleerd.
goed om te zien nieuwe forum voor e-niro.

Had ergens in nov-2018 al ingeschreven via online, soort van pre-order denk ik.
en kreeg in dec-2018 al melding dat ik prio heb en kan bestellen en eventueel levering zal Q2 zijn.
Dus toen gelijk naar Kia gereden en een silky silver besteld :-)
kreeg vorige week email dat ik aanstaande maandag al kan komen ophalen (was gepland eind feb), dus vind toch wel een heel snel gegaan.. :)

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Akubra
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 14-11-2023
Yes!!! vandaag gebeld door mijn dealer. Mijn e-Niro is binnen. Redelijk snel gegaan, want de Morning Lady kwam dinsdag aan in Rotterdam. Dealer gaf aan dat de vrachtwagen met e-Niro's een gunstige route voor mij had.

Volgende week donderdag mag ik hem ophalen. Kan niet wachten.

Afbeeldingslocatie: https://www.dropbox.com/s/bklx3rmaeb2yeyn/Photo%2031-01-2019%2C%2014%2058%2041.jpg?dl=0

Resevering: 27 juli 2018
Bestelling: 12 december 2018
Aflevering: 7 februari 2019
Kleur: Aurora Black Pearl

[ Voor 5% gewijzigd door Akubra op 31-01-2019 16:14 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Khayma
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 14:36
Akubra schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 16:12:
Yes!!! vandaag gebeld door mijn dealer. Mijn e-Niro is binnen. Redelijk snel gegaan, want de Morning Lady kwam dinsdag aan in Rotterdam. Dealer gaf aan dat de vrachtwagen met e-Niro's een gunstige route voor mij had.

Volgende week donderdag mag ik hem ophalen. Kan niet wachten.

[Afbeelding]

Resevering: 27 juli 2018
Bestelling: 12 december 2018
Aflevering: 7 februari 2019
Kleur: Aurora Black Pearl
Afbeeldingslocatie: https://uc03110c9933e6e0a751402d40f3.previews.dropboxusercontent.com/p/thumb/AAUcgfOtU4M3yK3xP-m88lk1PHVhFufAla6NR6bTkKKctAvVm5NamhcSSKi3DpsYe3GX2NZaljdWxQzjVXOr9yEF0DZ4X6wfwt7qzHBYhNlqX8ha-YnOREoaAZdTdu32Q1ehviicIsIDLMXIlxBP8A5QpKG6l06V9WbxnJXedrgxY49Kdu9PEp5Fpf4KU7FBDnFXk8ft2e7AJoeK3Y5fpaStxOx7YyWj0eJA1vAu7gcyj-a8KtJTS3QvyRAcUJvY_PpKgw_TTv6fmmAXR74KeuWes0XnR7wrmbrl52iS2k4HPPKoSCINxsloVbfneqwmH4BD0_2pGIbs-k3upFdOT0Qx/p.jpeg

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • kdeboois
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 14:23
Kogel vandaag door de kerk gejaagd. Runway Red met verwachte levering in April. Ik was snel met reserveren (27 juli) maar het bestellen verliep wat langzaam.

PSN: LoadedBaton XBL: LoadedBaton


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rob313
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 01-05-2021

rob313

e-niro en e-kona geleverd

Hekbogser schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 10:06:
Ik krijg morgen mijn Silky Silver. Was Rob313 niet de man die de gril wilde wrappen?
Zeer benieuwd hoe dat er uit ziet :)
nog even geduld ben volgende week aan de beurt

e-niro en e-kona


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rob313
  • Registratie: Januari 2016
  • Laatst online: 01-05-2021

rob313

e-niro en e-kona geleverd

Z___Z schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:04:
[...]

Begin 2018 was de Ampera-E geloof ik de enige betaalbare EV met 60+ kWh accu. Had toen een levertijd van ongeveer een jaar. 1 jaar verder, zou ik toch balen als ik die Ampera-E had besteld :P. Had hem zowieso nooit besteld, want veel te klein. Is meer een alternatief voor de Kona.

Dus het kan snel gaan. Misschien zijn er super mooie opties voor 2020 die nu nog niet bekend zijn.
Heb een ampera e gehad 5 maanden, en toen weer verkocht nu een e-niro en dat is toch een stuk luxer, betere stoelen, adaptec cruise control en 7 jaar garantie. De opel maar 2 en ze hadden toen al geen onderdelen op voorraad

e-niro en e-kona


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • AeoIus
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 08:28
Ik heb nu net mijn laadpaal gekregen thuis.
Kom aan 7KWh opladen 👍

Steam//ACC/LMU/Wreckfest2/Rocketleague: MrKlinkers


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tomas123
  • Registratie: Mei 2014
  • Laatst online: 16-08 15:07
XJ-387-X van iemand hier? Vandaag gespot in Breda.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Sigmasailor
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 09-09 23:11
tomas123 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 19:09:
XJ-387-X van iemand hier? Vandaag gespot in Breda.
Ah, net wat ik nodig heb om wat verzekeringen uit te zoeken. Bedankt!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • smoken
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:36
Gaan jullie de auto (of eigenlijk het entertainment systeem) verbinden met een aparte hotspot of met de telefoon?

Ik was in de veronderstelling dat ik bij mijn huidige abbo (gratis) een tweede SIM kon krijgen, maar dat blijkt helaas niet zo te zijn.

Dus alternatief is dan een goedkoop abbo. Dan zou je rond de €10,- per maand uitkomen.

Maar verbinden met de hotspot van de telefoon lijkt me ook mogelijk, al zullen daar ook nadelen aan zitten.

Wat doen jullie?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ArieL
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 15-08 14:20
smoken schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 19:56:
Gaan jullie de auto (of eigenlijk het entertainment systeem) verbinden met een aparte hotspot of met de telefoon?

Ik was in de veronderstelling dat ik bij mijn huidige abbo (gratis) een tweede SIM kon krijgen, maar dat blijkt helaas niet zo te zijn.

Dus alternatief is dan een goedkoop abbo. Dan zou je rond de €10,- per maand uitkomen.

Maar verbinden met de hotspot van de telefoon lijkt me ook mogelijk, al zullen daar ook nadelen aan zitten.

Wat doen jullie?
Ik heb meer dan voldoende aan data op mn telefoon abbo. Ik gebruik de tasker app op m'n android om automatisch een wifi access point te starten zodra bt verbonden is met mijn huidige auto. Bij bt verbreken stop tasker dan accesspoint weer en start wifi.. dit moet je natuurlijk wel zelf instellen :). Dit gaat ook prima werken met de e-niro..(ik moet nog wachten tot het schuif kanteldak erin zit). Wat ik nog wel heb laten doen is een vaste en geschakelde 12v in de kofferbak laten maken dan kan ik daar altijd nog accesspoint etc maken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • michielonline
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 12:49
Ik ben aan het wachten op mijn Runway Red, volgens de dealer zou deze "in maart" binnenkomen dus hopelijk begin april rijden. Heeft iemand ervaring met het wrappen van de grill? Ben erover aan het denken om de grill zwart te laten wrappen maar geen idee of dat blijft zitten ivm de kuiltjes in de grill. Ik begrijp dat ze vanwege aerodynamica geen traditionele open grill konden plaatsen, maar zwart met een chromen randje zoals de traditionele "tijgerneus" was wellicht mooier geweest.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • smoken
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:36
@ArieL ik zou ook (meer dan) voldoende aan mijn abonnement hebben (rond de 50GB), echter heb ik een iPhone en moet ik dus telkens die hotspot openen en handmatig verbinden. Dat is misschien wel een dingetje en gebruiksgemak is ook wat waard (of dat 10 euro per maand is weet ik nog niet).
Mocht iemand een briljant idee hebben om de e-Niro automagisch te laten verbinden met die hotspot van de iPhone dan hoor ik het graag!

Andere vraag: "datum kenteken deel II" kun je dat toevallig ergens vinden als dit nog niet ontvangen hebt?
Kreeg vandaag een mail van de dealer met kenteken en meldcode, blijkbaar heb ik alleen nog die datum nodig en dan kan ik de app registreren ;-)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wackmack
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 09:51
Verwacht volgende week de Niro eindelijk te bestellen via mijn werkgever. Fijn dat het mag :) Ze wachten nog even op de laadpaal, is die van mij of de werkgever.

Verder gaf de werkgever aan dat een partij aangaf de Niro al binnen twee maanden te kunnen leveren. Dat lijkt mij erg sterk. Over 9 maanden al een nieuwe auto, hopelijk direct de Niro maar dat zal wel niet.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • raugustijn
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 27-05-2021
Kona heeft een hud
Kona heeft (al?) mogelijkheid tot trekhaak
...
CyBeRSPiN schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:00:
[...]

Goed idee, zal ik binnenkort even doen.


[...]

Dit is denk ik de meest gestelde vraag. Heb het aan de startpost van het topic toegevoegd.
Ja er is een app, nee je kunt er (vooralsnog*) niks mee bedienen op afstand, enkel wat gegevens uitlezen.

*) er gaan geruchten dat Kia er mee bezig is, in Korea en USA kan die app daar namelijk wel zaken bedienen.
Maar.. er gaan evenzoveel geruchten dat dit dan enkel beschikbaar komt bij de volgende generatie van de e-Niro (met een ander infotainmentsystem).

Kia e-Niro Platinum Graphite Executive line


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • marc4547
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 06:34
:( Ik zie het verloop van de bestelling van Hegboxer,en ik gun je het van harte maar ik blijf me verbazen over de levertijden, ik heb net als zoveel mensen op 27 sept ingeschreven op 30 nov besteld door LM en mijn dealer gaat de auto pas in april bestellen en hoop ik mei te kunnen rijden. Ik wordt daar toch een beetje groen van...
Ik heb vandaag mijn LM opgebeld dat ik meer van dit soort voorbeelden zie wat leveren betreft. De afdeling inkoop gaat contact met Fase opnemen. Ik hoop snel wat te horen.
Fase Woerden doet "rustig aan". Dat stoort me toch behoorlijk :(

Zeer happy met mijn 2e EV6, van Gravity Blue naar Dark Forest Green, beide RWD 77,8 KW Bij vlagen ben ik geniaal, jammer dat het vaak windstil is.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • eltron
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 14:16
CyBeRSPiN schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:24:
[...]

e-Niro 19,5cm langer: ~10cm meer beenruimte en ~10cm meer kofferbaklengte.
Breedte volgens mij identiek.

Verbruik is nagenoeg gelijk, bij laatste test bleek de e-Niro zelfs een fractie zuiniger.

Zie ook https://ev-database.nl/auto/1125/Kia-e-Niro-64-kWh voor goed vergelijk (onderaan).
Zal dit straks ook nog even posten als handige link.

Uitvoeringsverschillen gaat me ff te ver voor nu ;) Belangrijk verschil is de app en de geheugenfunctie voor de bestuurdersstoel+spiegels die de e-Niro wel heeft. De Kona kan daarentegen in veel meer (speelse) kleuren worden geleverd.
Autoweek vergelijkt groot aantal aspecten automatisch voor je. https://www.autoweek.nl/c...=96189&id2=94716&cache=no
maar dergelijke vergelijkingen kan iedereen gewoon zelf maken voor meerdere auto's

e-Niro Exec.l MY19, Tesla MY LR '24, Zappi, 50PV


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • eltron
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 14:16
smoken schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 19:56:
Gaan jullie de auto (of eigenlijk het entertainment systeem) verbinden met een aparte hotspot of met de telefoon?

Ik was in de veronderstelling dat ik bij mijn huidige abbo (gratis) een tweede SIM kon krijgen, maar dat blijkt helaas niet zo te zijn.

Dus alternatief is dan een goedkoop abbo. Dan zou je rond de €10,- per maand uitkomen.

Maar verbinden met de hotspot van de telefoon lijkt me ook mogelijk, al zullen daar ook nadelen aan zitten.

Wat doen jullie?
Mifi router werkt ook prima https://www.coolblue.nl/p...3YPA4qEAQYAyABEgLOJfD_BwE

en ook multifunctioneel. Gebruik het ook voor lokaal gezinsnetwerkje onderweg in de auto en in hotels, vakantiehuisjes etc. (kan 32 devices tegelijk aan).

e-Niro Exec.l MY19, Tesla MY LR '24, Zappi, 50PV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • smoken
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 16:36
eltron schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 21:13:
[...]


Mifi router werkt ook prima https://www.coolblue.nl/p...3YPA4qEAQYAyABEgLOJfD_BwE

en ook multifunctioneel. Gebruik het ook voor lokaal gezinsnetwerkje onderweg in de auto en in hotels, vakantiehuisjes etc. (kan 32 devices tegelijk aan).
Wat voor abonnement heb je daar voor?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • eltron
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 14:16
10gb databundel bij Youfone voor ca. € 10/m (incl. btw).

e-Niro Exec.l MY19, Tesla MY LR '24, Zappi, 50PV


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elmar1982
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 17:05
marc4547 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 21:02:
:( Ik zie het verloop van de bestelling van Hegboxer,en ik gun je het van harte maar ik blijf me verbazen over de levertijden, ik heb net als zoveel mensen op 27 sept ingeschreven op 30 nov besteld door LM en mijn dealer gaat de auto pas in april bestellen en hoop ik mei te kunnen rijden. Ik wordt daar toch een beetje groen van...
Ik heb vandaag mijn LM opgebeld dat ik meer van dit soort voorbeelden zie wat leveren betreft. De afdeling inkoop gaat contact met Fase opnemen. Ik hoop snel wat te horen.
Fase Woerden doet "rustig aan". Dat stoort me toch behoorlijk :(
Ik zit bij Fase Waddinxveen. 15 oktober gereserveerd in juni bestellen. Ik denk dat dit toch redelijk reëel is.

Zeekr X Long range Mist Grey


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kempies8
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 10-04 18:31
marc4547 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 21:02:
:( Ik zie het verloop van de bestelling van Hegboxer,en ik gun je het van harte maar ik blijf me verbazen over de levertijden, ik heb net als zoveel mensen op 27 sept ingeschreven op 30 nov besteld door LM en mijn dealer gaat de auto pas in april bestellen en hoop ik mei te kunnen rijden. Ik wordt daar toch een beetje groen van...
Ik heb vandaag mijn LM opgebeld dat ik meer van dit soort voorbeelden zie wat leveren betreft. De afdeling inkoop gaat contact met Fase opnemen. Ik hoop snel wat te horen.
Fase Woerden doet "rustig aan". Dat stoort me toch behoorlijk :(
Wees blij. Kooijman Utrecht doet helemaal rustig aan. September levering. Augustus reservering en eind nov/ begin dec bestelling.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pinkyfish
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 26-04-2021
Akubra schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 09:22:
Als antwoord op Pierik en Kia Ora uit het 'vorige' topic.

Ook ik heb mijn auto besteld bij de dealer in Amersfoort. Reservering in juli 2018 al gedaan en ik stond nummer 2 op de lijst van deze dealer. Uiteindelijk viel nummer 1 af, waardoor ik de nieuwe nummer 1 werd.

Op 12 december 2018 is de auto daadwerkelijk besteld en had verwacht in januari te kunnen rijden. Ik stond op nummer 1 en de dealer zou die maand bijna zeker een zwarte binnen krijgen.

Echter had iemand anders die lager stond op de lijst de auto (een zwarte) net iets eerder besteld. Volgens mij op 10 december. En het werkelijke bestel moment is heel belangrijk, want dan koppelt Kia Nederland een auto aan een order. Uiteraard wordt ook nog gekeken naar het moment van reserveren.

Mijn auto is afgelopen dinsdag aangekomen op de Morning Lady en verwacht over een week of twee te kunnen rijden. Prima, want mijn laadpaal komt pas 15 februari.
Ook mijn kia besteld in Amersfoort. Reservering bij dealer ergens in augustus, bij Kia zelf gereserveerd in augustus/september. Volgens de dealer toen nummer 11 op de lijst. Op 3 december een offerte laten opmaken en op 7 december via de leasemaatschappij bevestigd.
Dealer gaf aan per maand 3-4 auto's te krijgen. Begin januari gehoord dat ik in de februari levering zat maar dat men niet wist of dat begin of eind februari was.
Woensdag contact gehad met dealer en kreeg toen te horen dat chassis nummer aan mijn auto is toegekend en op mijn naam staat. Verwachte aankomst bij dealer op 11 februari en hoop hem 14 of 15 februari te kunnen ophalen. Ben dus of iets opgeschoven op de lijst of heb de juiste kleur besteld.
laadpaal staat er al ivm vorige hybride auto.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YStunnenberg
  • Registratie: December 2018
  • Laatst online: 14-02-2020
Hekbogser schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 15:36:
Durf het bijna niet te zeggen:
Gereserveerd (vooringetekend) 10-11-2018 (was vlgs mij de laatste dag)
Onderhandeld met dealer 12-12-2018, maar na wat geheen- en weer, contract getekend 16-12-2018.
Wel een restrictie, Silky grey geaccepteerd, voorkeurkleur (blauw) was pas in mei leverbaar :(
Maar toch wel blij met zilver, zie je tenminste niet alles op :)


[...]
Koop je hem zakelijk of gaat het om lease? Welk maatschappij is het in geval van lease?

e-Niro Executive Line Gravity Blue berijder


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hekbogser
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 08-09 21:06
Nee, ik koop hem zakelijk

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Mirabis
  • Registratie: Juli 2013
  • Niet online
tomas123 schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 19:09:
XJ-387-X van iemand hier? Vandaag gespot in Breda.
Ha dat kenteken verschilt 1 cijfer met die van mij ;O leuk

1x Venus-E v151 +LilyGo HA, CT003 V116 | 5040Wp ZO + 4200Wp NW | Tibber, 3x25A, Easee Charge Lite | EV 98kWh


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ChillXXL
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 08-03-2024
ArieL schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 20:11:

Schuifkanteldak? Is dat een optie dan?
Ik heb deze niet gezien op de optielijst.

Dit gaat ook prima werken met de e-niro..(ik moet nog wachten tot het schuifkanteldak erin zit). Wat ik nog wel heb laten doen is een vaste en geschakelde 12v in de kofferbak laten maken dan kan ik daar altijd nog accesspoint etc maken.

[ Voor 25% gewijzigd door ChillXXL op 31-01-2019 23:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • _eLMo_
  • Registratie: Juni 1999
  • Niet online
Pevano schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 14:09:
[...]


Plek op de reserveringslijst : 2
Besteldatum : 03-12-2018
Kleur : Zwart
Leverdatum : ergens in maart
Ja, die leverdatum klopt dus wel met je besteldatum lijkt me?

SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Steun de TET!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ArieL
  • Registratie: Februari 2014
  • Laatst online: 15-08 14:20
@ChillXXL : staat niet op de optielijst maar je kunt via de dealer er wel een aftermarket exemplaar in laten zetten. Op het bedienknopje na ziet het er practisch hetzelfde uit als af fabriek.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ben1987
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 28-07 12:00
Die datums zeggen echt niet alles mensen. Ik was nr 2 bij de dealer in Sliedrecht maar heb de mijne nog steeds niet terwijl mijn collega nr 3 was en hem al 3 weken heeft. Er zit wel een verschil in de dynamic en executive edities, die 2de waren als eerste verscheept. Helaas voor mij... Leverdatum voor mij zou deze week of volgende week zijn maar ze weten niet eens wanneer de importeur de auto komt afleveren. Lijkt me nogal stug, want dat betekend gewoon een erg slechte logistieke organisatie natuurlijk. (werk zelf ook in die branche)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yoade75
  • Registratie: Juli 2018
  • Laatst online: 26-11-2024
Is er al iemand die het abonnement van € 9,99 per maand heeft kunnen afsluiten?
Óf kies voor een abonnement van € 9,99
per maand. Hiermee laad je tegen vaste
gereduceerde tarieven: AC-laden voor € 0,24
per kWh en DC-laden voor € 0,53 per kWh*
Ik kan daar geen informatie over vinden behalve wat in deze brochure staat.
https://www.kia.com/conte...plossingen-december18.pdf

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • aph3x2n
  • Registratie: Januari 2019
  • Laatst online: 29-04 17:28
Is het niet zo dat de Dynamicline uberhaubt pas halverwege dit jaar wordt verscheept?
Ben1987 schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 07:39:
Er zit wel een verschil in de dynamic en executive edities, die 2de waren als eerste verscheept. Helaas voor mij... Leverdatum voor mij zou deze week of volgende week zijn maar ze weten niet eens wanneer de importeur de auto komt afleveren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pevano
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 13-06 06:59
_eLMo_ schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 23:12:
[...]


Ja, die leverdatum klopt dus wel met je besteldatum lijkt me?
Lijkt mij ook dat de besteldatum uiteindelijk leidend is, de plek op de reserveringslijst lijkt niet zoveel toe te voegen. Al met al is een levertijd van 3 a 4 maanden voor een auto die nog niet op de markt was/is helemaal niet verkeerd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • greatgonzo
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 17:29

greatgonzo

schit-te-rend!

Mogelijk willen we ook in de loop van het jaar de Niro bestellen.

Ik ben zo'n slechte onderhandelaar...

Maar valt er nog wat af te pingelen bij zo'n gewilde auto?? Zo ja, wat hebben jullie betaald?

[ Voor 20% gewijzigd door greatgonzo op 01-02-2019 09:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kdeboois
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 14:23
greatgonzo schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 09:27:
Mogelijk willen we ook in de loop van het jaar de Niro bestellen.

Ik ben zo'n slechte onderhandelaar...

Maar valt er nog wat af te pingelen bij zo'n gewilde auto?? Zo ja, wat hebben jullie betaald?
De kans is op dit moment zeer klein. Zelfs de LM maakt op dit moment geen kans op korting.

PSN: LoadedBaton XBL: LoadedBaton


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SN3
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 10-09 11:48

SN3

Belg

greatgonzo schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 09:27:
Mogelijk willen we ook in de loop van het jaar de Niro bestellen.

Ik ben zo'n slechte onderhandelaar...

Maar valt er nog wat af te pingelen bij zo'n gewilde auto?? Zo ja, wat hebben jullie betaald?
Het vragen kan nooit kwaad natuurlijk, ik heb bij de mijne toch wel een mooie korting gekregen van de dealer. (België)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DSmarty
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
greatgonzo schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 09:27:
Mogelijk willen we ook in de loop van het jaar de Niro bestellen.

Ik ben zo'n slechte onderhandelaar...

Maar valt er nog wat af te pingelen bij zo'n gewilde auto?? Zo ja, wat hebben jullie betaald?
Eerstehands ervaring is dat zelfs personeel van de dealer geen cent korting kon krijgen.
Volgens de vestigingsmanager kreeg men de e-niro's vanuit KIA Nederland meer geleverd als "service aan klanten" dan als normale autoverkopen en krijgt de dealer zelf eigenlijk ook niets.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kdeboois
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 14:23
SN3 schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 10:14:
[...]

Het vragen kan nooit kwaad natuurlijk, ik heb bij de mijne toch wel een mooie korting gekregen van de dealer. (België)
Weet je zeker dat dit op de auto zelf is ? Met inruil spelen ze vaak met de inruil prijs en noemen dat korting.

PSN: LoadedBaton XBL: LoadedBaton


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SN3
  • Registratie: November 2018
  • Laatst online: 10-09 11:48

SN3

Belg

kdeboois schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 10:20:
[...]

Weet je zeker dat dit op de auto zelf is ? Met inruil spelen ze vaak met de inruil prijs en noemen dat korting.
Ja, want mag mijn auto nog steeds particulier verkopen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • kdeboois
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 14:23
SN3 schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 10:22:
[...]

Ja, want mag mijn auto nog steeds particulier verkopen.
Knap gedaan. In NL is de auto zo populair... *iets met bijtelling* dat je echt geen kans maakt mijn inziens.

PSN: LoadedBaton XBL: LoadedBaton


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JvdBosch
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 06-09 19:07
Ik heb hem ook in België aangeschaft. Daar is inderdaad wel wat te handelen. Ik heb wat moois kunnen regelen met originele velgen en topkwaliteit-winterbanden. :D

e-Niro Runway Red met Smokey Grey interieur


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • petertenboer
  • Registratie: Januari 2013
  • Laatst online: 16:25
eltron schreef op donderdag 31 januari 2019 @ 21:03:
[...]


Autoweek vergelijkt groot aantal aspecten automatisch voor je. https://www.autoweek.nl/c...=96189&id2=94716&cache=no
maar dergelijke vergelijkingen kan iedereen gewoon zelf maken voor meerdere auto's
Op dit youtube kanaal https://youtu.be/9zru-3QRIK8, weliswaar in het Duits een mooi vergelijk.

Ze hebben ook nog een mooi vergelijk gemaakt tav het verbruik https://youtu.be/7YCGBsagCNc

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • greatgonzo
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 17:29

greatgonzo

schit-te-rend!

JvdBosch schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 10:31:
Ik heb hem ook in België aangeschaft. Daar is inderdaad wel wat te handelen. Ik heb wat moois kunnen regelen met originele velgen en topkwaliteit-winterbanden. :D
zie dat hij in het buitenland sowieso goedkoper is, bijvoorbeeld hier: mobil.de

Voor zover ik weet betaal je geen invoerrechten op elektrische auto's.
Ik zie op die site dat je dus al in Duitsland een Niro haalt voor 30-35k!

[ Voor 30% gewijzigd door greatgonzo op 01-02-2019 11:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DSmarty
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
greatgonzo schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 11:03:
[...]

zie dat hij in het buitenland sowieso goedkoper is, bijvoorbeeld hier: mobil.de

Voor zover ik weet betaal je geen invoerrechten op elektrische auto's.
Ik zie op die site dat je dus al in Duitsland een Niro haalt voor 30-35k!
Dat is de variant met het 39,2 kWh accupack, die zal inderdaad wel een stukje goedkoper zijn. (Het verschil had kleiner moeten zijn overigens)

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • kdeboois
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 14:23
greatgonzo schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 11:03:
[...]

zie dat hij in het buitenland sowieso goedkoper is, bijvoorbeeld hier: mobil.de

Voor zover ik weet betaal je geen invoerrechten op elektrische auto's.
Ik zie op die site dat je dus al in Duitsland een Niro haalt voor 30-35k!
Dat zal de 39 kWh versie zijn.

PSN: LoadedBaton XBL: LoadedBaton


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • greatgonzo
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 17:29

greatgonzo

schit-te-rend!

ik zag het ook :D

maar toch.. waarom bied deze handelaar hem aan voor 37K

[ Voor 78% gewijzigd door greatgonzo op 01-02-2019 11:19 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • martijnmaas370
  • Registratie: Augustus 2006
  • Laatst online: 05-07 13:03
Mijn KIA is gereserveerd op 12 oktober, en 24 december besteld bij KIA dealer in Amersfoort (kleur gravity blue). De dealer gaf aan dat ik plek 40 had op de reserveringslijst, maar omdat ik vrij snel was met bestellen stond ik ongeveer 20e? op de bestellijst. Verwachte leverdatum is eind april / mei.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BOBERJAN
  • Registratie: Maart 2008
  • Laatst online: 14-08 12:30
greatgonzo schreef op vrijdag 1 februari 2019 @ 11:09:
ik zag het ook :D

maar toch.. waarom bied deze handelaar hem aan voor 37K
Dan heb je wel een type zonder warmtepomp voor de verwarming. Scheelt je bij heel koud weer ca. 40 km actieradius op een volle accu.
Groter probleem is dat ze niet willen verkopen aan niet in Duitsland gevestigde klanten. Dit kun je aanvechten en win je altijd op basis van EU wetgeving, maar dit maakt het wel complex.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • greatgonzo
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 17:29

greatgonzo

schit-te-rend!

ja, en ik zie dat sommige aanbieders een subsidie van €2500 hebben verwerkt die inwoners van DLD krijgen op de aanschaf.

Hindert niet, wacht ik gewoon tot volgend jaar (met MIA via mijn vrouw), ofwel de klimaatsubsidie voor particulieren, die er aan zit te komen.

Morgen eerst maar eens een proefrit, misschien bevalt hij niet :D
Pagina: 1 2 ... 349 Laatste

Let op:
Volgende onderwerpen moeten elders besproken worden:
[EV] Openbare laadpalen, laadpassen en providers - Deel 3
Thuisladen van je EV deel 2
Het grote goedkoop thuisladen van je EV topic

Ervaringen over lange reizen met een EV kan je delen in: Ervaringen: Lange ritten met elektrische auto in Europa.