@
lmb-s
JA. Ik heb mijn MY19 uit de eerste ronde en rij dus nu 5 jaar erin. Voor mij is er nog geen enkele reden om 'm in te ruilen (nu 100k km). En terug naar benzine? Ammenooitniet!
De meeste kritiek komt vooral van niet-EV-rijders. In het begin is het even wennen, want een paar gewoontes en verwachtingen zijn iets anders, maar heb je dat eenmaal door, dan is er geen centje pijn.
Ik kan dus met maar één fase laden maar da's geen probleem, Aan de snellader kom ik tot max 70kW en ja, dat duurt langer dan een auto die met 200kW kan laden, maar dat ligt in het vlak van verwachtingsmanagement.
We rijden 20.000km per jaar, inclusief vakanties naar UK, Zweden, midden Frankrijk en dat is echt geen probleem. De eerste keer was natuurlijk spannend, maar zodra je 'de hang of it' door hebt wil je nooit meer terug.
Situatie:
Onze Megane Estate diesel gaat eindelijk weg (ook nog een 107 op benzine) en ik heb m'n ogen al 2 jaar op een EV. Nu tikt de Niro (bijna als enige) alle benodigde eisen ('hoger-zitter', plaats voor 4 volwassen en 2 honden, 400+ range, etc) en vinden wij het ook nog eens lekker rijden (t.o.v. de Peugeot 2008 bijvoorbeeld). Budget voor een tweedehands onder de 20K (is te vinden met max 130K km.). We rijden veel kleine afstanden (50-100 per dag max) en 2 keer in de maand een 'lange' afstand van 400km (200 heen en terug met 5 uur 'pauze'). Nu hou ik wel van veranderingen en bijbehorende spanning, maar ook mijn vrouw moet er ook fijn mee rijden en die houdt niet van verrassingen.
Precies dat laatste punt zat ik ook mee bij de keuze voor de e-Niro. Daarom zijn we samen naar de dealer gegaan voor een proefrit. Ik wilde namelijk geen gezeur achteraf van "ja maar
jij moest zonodig deze auto kopen...". Even doorvragen naar commentaar en toetsen in hoeverre het steekhoudend is en klopt, maar dan is die basis ook OK.
Wij hebben nog nooit een EV gehad, zelfs geen hybride, dus er zijn wat discussies ;-)
Onze garagehouder (benzineman natuurlijk) raadt het ten strengste af en raadt een hybride aan (Toyota, snap ik, maar die is er niet in de juiste maten). Een zuinige hybride zou dan waarschijnlijk ook een Niro worden. Nu zit er weinig prijsverschil in een 2019 model tussen Niro EV en Niro hybride.
Die garagehouder rijdt vast zelf geen EV (afgezien van incidentele ritjes). Zijn commentaar komt dus niet van een ervaringsdeskundige.
Met al jullie ervaringen: gaan voor de EV of 'safe' voor de hybride?
EV, zonder meer.
En als ik nog wat mag vragen: we hebben nu 1-fase 32A meterkast. Mocht het een 2019 EV worden (ook maar 1-fase), dan heeft het volgens mij juist geen zin om over te gaan op 3-fase 25A, maar eerder een laadpaal 7,4 kW met loadbalancing? I.v.m. kosten natuurlijk. Is de 3-fase in de Niro een enorm gemis en moet ik een 2020 model gaan zoeken of zijn die meerkosten niet de moeite waard (auto duurder, maar thuisinstallatie ook natuurlijk).
Je hebt het prima met een 1x32A hoofdzekering. Lekker houden zo als je voor een MY19 gaat.
Als je meestal thuis laadt, dan heb je het prima. Ik gebruik een Zappi laadpaal en die was in het begin begrensd op 16A. Zelfs daarmee kan ik 'm in een nacht makkelijk weer volladen (ik laad de auto bijna altijd op tot max 90% voor behoud accu, al lijkt dat nauwelijks of niet nodig).
En ja, onderweg gaat het laden aan een langzame paal dan langzamer dan een 3-fase laadsysteem.
Voor je reis van 2x 200 km zou ik de auto bij aankomst meteen aan een laadpaal hangen. Wij gaan vanuit Zutphen wel naar vrienden in Noord Friesland op bezoek. Dan heb ik een goed (2,5mm2) verlengsnoer mee dat daar in het stopcontact gaat en waar mijn grannyloader aan hangt. Zo heb je in die paar uur weer nét genoeg 'bijgetankt' om met zekerheid terug te rijden. En in geval van nood pak je 5-10min een snellader langs de snelweg.
Alvast bedankt!
Geen dank en succes!
En als ik het mag zeggen: DOEN. En veel plezier dan.