IvoB2 schreef op zondag 10 december 2023 @ 22:14:
[...]
Hier heeft de e-Niro MY2019 een ontwasem boostfunctie. In no time ontwasemd deze de ruit.
Het verwarmde stuur warmt ook al op binnen een paar honderd meter rijden.
We zeggen ook niet dat er zonder verwarmen/koelen via de timer de auto niet warm of koel te krijgen is.IvoB2 schreef op zondag 10 december 2023 @ 22:19:
[...]
Gewoon een ijsdeken erop en je hebt dat probleem niet. Kost niets en verbruikt geen enerige.![]()
[...]
De airco doet het, toch in het MY19 model, even snel en goed als de verwarming.
En met een ijskrabber krijg ik de ramen ook ijsvrij; daar heb ik echt geen ijsdeken voor nodig.
Maar de mogelijkheid om dat timer gestuurd door de auto te laten verzorgen is wat mij betreft toch wel erg fijn.
Ik weet heus wat het verschil is tussen een brandstof auto waar het interieur pas opgewarmd kon worden wanneer de motor op temperatuur gekomen is en een auto die door een elektrische verwarming verwarmd wordt. Bij die laatste heb je na inschakelen vrijwel onmiddellijk warmte uit de roosters. (Ook zonder warmtepomp overigens).IvoB2 schreef op zondag 10 december 2023 @ 22:25:
[...]
Ook bij een buitentemperatuur van -3°C (zoals hier een weekje geleden het geval was) verwarmt de WP in no time het interieur voldoende op. Bij 100% SoC is bij deze buitentemperatuur het verschil in range tussen geen en wel verwarming (op 19°C) bij start iets van een 20 km. En onze e-Niro staat altijd buiten. Dus geen warmere garagetemperatuur bij vertrek.
Ik denk dat je de werking van een WP niet goed kent. Uitgezonderd uitzonderlijke omstandigheden (die hier bijna nooit voorkomen) is een WP altijd energiezuiniger dan een COP1 heater.
Je verwart waarschijnlijk met een auto met verbrandingsmotor en zonder elektrische heater waar het duurde tot de motor op temperatuur was voor de verwarming iets van warmte kon afgeven. Een verwarming met e-heater/WP werkt autonoom van de motor.