BiG-GuY schreef op donderdag 19 maart 2020 @ 14:52:
[...]
Nou de keukenboer zegt contact te hebben gehad met Siemens met als antwoord
[...]
Kan me niet voorstellen dat Siemens dat zegt... of ze houden geen rekening met een 3x25A hoofdaansluiting. Ze hebben hierbij alleen wel bevestigd dat 3N ook gewoon kan toch? Dus heb dit nu ook zodanig gemeld aan keukenboer en elektricien (welke al aangepaste offerte had gestuurd en het verder prima vind, zolang het ondersteund wordt).
Dus even zien wat de reacties worden. Snap niet dat het zo moelijk moet zijn.
[edit]
Keukenboer blijft aangeven: De enige aansluitmethode die we met deze plaat in Nederland gebruiken is: 2L/2N . Elektricien zegt: wij vinden het prima, zolang de plaat de aansluiting heeft, kunnen wij hem gewoon aansluiten op krachtgroep/3 fasen.
Net toch maar zelf Siemens gebeld en het type doorgegeven wat op onze order staat. Siemens geeft: doordat deze een aansluitwaarde heeft van 7.4kW, is het voldoende dat hij gevoed wordt vanuit 2 groepen. Hoe dit technisch aangesloten moet worden, dient door een erkend bedrijf gedaan te worden. Dan antwoord op mijn vraag of de krachtgroep/drie fasen aansluiting mogelijk is, zegt Siemens: ja, dat is mogelijk echter zal 1 van de drie groepen/fasen dan niet belast worden, omdat de vraag niet meer dan 7.4kW is.
Nog steeds is het dan het beste om hem op drie fasen te laten aansluiten toch?
Pffft... waar is die training voor dan? Met nul kennis er in, met nul kennis er uit maar met een grotere mond
Dingen niet weten is niet zo erg, maar dan volhouden dat ze het wel weten
Is natuurlijk weer leuk kastje-muur verhaal. Keukenboer praat onzin, elektricien laat zich piepelen door keukenboer en Siemens zegt dat het door een gekwalificeerd installateur moet gebeuren. Lekker dan.
Ja; gewoon dat schema linksboven. En dat wordt in dit geval gewoon bepaald door je hoofdaansluiting. Elektriciën hoort dat te weten, maar ja..
BiG-GuY schreef op donderdag 19 maart 2020 @ 17:56:
[...]
Nou, heb een reactie van de keukenboer op mijn laatste goed onderbouwde e-mail met redenen om wel een krachtgroep te doen, en dan zeggen ze doodleuk:
U zult dit moeten melden bij de elektricien, aansluiting is geheel op uw risico.
Heb dit nu ook voorgehouden aan de elektricien van wat nu wijsheid is en of het gewoon binnen de bouwgarantie valt, wanneer zij het aansluiten op de krachtgroep, zoals Siemens aangeeft wat gewoon moet werken.
Wat kan ik hiermee als koper?
Als ze bij de keukenboer te dom zijn om te kunnen aansluiten op een 3-fase groep dan moeten ze helemaal geen kookplaten meer aansluiten. Persoonlijk zou ik er weinig moeite mee hebben ze dat onder de neus te wrijven, maar ieder z'n ding.
BiG-GuY schreef op donderdag 19 maart 2020 @ 20:08:
[...]
Het vreemde is alleen, de elektricien vindt het geen enkel probleem en heeft inderdaad iets extra gerekend ervoor als we dat willen doen. Wat ik verder prima vind. Het zou geen verschil moeten maken met de garantie e.d. dan toch?
Elektriciën sluit de plaat aan? Nee, dan moet er geen verschil zijn.
Some0ne schreef op donderdag 19 maart 2020 @ 20:16:
Na een tijdje mee gelezen te hebben, ben ik mij steeds meer zorgen gaan maken over onze aankomende keukeninstallatie. De laatste maanden is het in dit topic hier al meerdere keren over gegaan. Ik ben echter een totale leek op dit gebied en kan dit niet naar mijn situatie vertalen. Ik merk dat er op dit forum veel expertise zit, dus hoop ik dat jullie mij kunnen helpen. De situatie is als volgt: we hebben een keuken gekocht met een Bora Puru (re-circulatie). Deze wordt aangesloten op (2x16A) 2x220V, zoals in onderstaande afbeelding te zien. [
Afbeelding]
Daarnaast heb ik de gebruikershandleiding van de BORA erbij gepakt. Hier staat het volgende in:
[
Afbeelding]
[
Afbeelding]
Wordt de keuken zo goed aangesloten of moet de 2x16A verhoogd worden naar 3x16A (of iets totaal anders)? Alvast bedankt

Bij 3x25 hoofdaansluiting hoort geen kookgroep. Wat voor hoofdaansluiting krijg je?
The Fatal schreef op donderdag 19 maart 2020 @ 21:57:
Ik kreeg gisteren deze reactie op mijn melding dat een kookgroep niet selectief was op de hoofdzekering.
Antwoord:
Aansluiting kookplaat zit achter 2 automaten van 230V/16A is gewoon selectief. Geef telefoon nummer van ons aan de bewoner dan kunnen we het indien gewenst uitleggen.
Kan je dus helemaal niks mee.
Selectief tegen kortsluiting is het inderdaad. Het is echter niet correct qua (over)belasting. Vraag eens wat ze denken dat de ontwerpstroom van een 7,4 kW kookplaat is.
BiG-GuY schreef op donderdag 19 maart 2020 @ 22:09:
Ok, situatie wordt nog aparter. Had puur gekeken naar het exacte type wat op onze order stond, maar kom er nu ook achter dat dit specifieke type helemaal niet meer geleverd wordt.
Het gaat om de: Siemens EX807LX33E welke blijkbaar in 2016 gelanceerd was. Werden er toen toevallig nog veel woningen met 1x35/40A opgeleverd?
[...]
Ben heel benieuwd hoe de keukenboer hierop gaat reageren...
Oooh, in de praktijk zullen ze die ook wel op een kookgroep prutsen hoor. Vraag ze eens of het dan hun risico is als je Perilex uitfikt na 5 jaar...
Bij nieuwe installatie zet je die gewoon achter een 3-fase groep. Indien je niet anders kan een variant van het onderste schema; zonder de samenvoegingen bij de stekker. Als 1 nul alleen voor het afzuig gedeelte is de brug laten zitten, wordt het koken ook overdeeld over die twee nullen; dan de brug er uit. Dan ontbreekt alleen het plaatje..
GeeMoney schreef op donderdag 19 maart 2020 @ 22:00:
[...]
Discussie moet je niet aangaan, ze moeten gewoon leveren wat je vraagt en waar je ook gewoon voor wilt betalen, basta.
Er is namelijk geen enkele reden om er niet voor te kiezen terwijl er wel redenen zijn om niet voor een kookgroep te gaan.
Het is wel goed dat hij de discussie aangaat. Het hoort namelijk gewoon standaard goed gedaan te worden in plaats van alleen op verzoek.
[
Voor 3% gewijzigd door
kabeltjekabel op 19-03-2020 23:05
]