1 - Mathematics is the language of nature. 2 - Everything around us can be represented and understood through numbers. 3 - If you graph the numbers of any system, patterns emerge.
Vraagje aan degenen hier die wel eens een brm600 hebben gereden. Ik ga meedoen aan de brm600 vanuit Rotterdam, die met Pinksteren wordt gereden. Dit wordt mijn langste afstand die ik ooit gefietst heb, dus vind het best een spannend vooruitzicht, omdat mijn langste afstand tot nu toe 305km is geweest.
Fysiek (en ook mentaal) maak ik me er niet bijster druk om; afgelopen maanden 2x een brm300 gereden en een aantal brm200's; daarnaast ook nog erg veel korte en langere tochten in de benen de afgelopen maanden, dus dat zit wel goed denk ik.
Wat zijn nu precies de do's en don'ts voor zo'n rit als hij zo dichtbij komt? Het is namelijk nog maar 1,5 week
Fiets + 'bagage' op orde maken is logisch; maar zijn er nog andere slimmigheidjes die het wel/niet slagen van de rit kunnen beïnvloeden?
Fysiek (en ook mentaal) maak ik me er niet bijster druk om; afgelopen maanden 2x een brm300 gereden en een aantal brm200's; daarnaast ook nog erg veel korte en langere tochten in de benen de afgelopen maanden, dus dat zit wel goed denk ik.
Wat zijn nu precies de do's en don'ts voor zo'n rit als hij zo dichtbij komt? Het is namelijk nog maar 1,5 week
Fiets + 'bagage' op orde maken is logisch; maar zijn er nog andere slimmigheidjes die het wel/niet slagen van de rit kunnen beïnvloeden?
https://styrkeproven.no/styrkeproven-canceled-for-2026/?lang=en
Nou ging ik deze in 2026 toch al niet rijden, want dat is te vroeg, maar ik had hem al met potlood voor 2027 in de agenda gezet. Hopelijk komt er een oplossing en een vergunning, maar ik ga wel alvast een gelijkwaardig alternatief bedenken voor volgend jaar..
Nou ging ik deze in 2026 toch al niet rijden, want dat is te vroeg, maar ik had hem al met potlood voor 2027 in de agenda gezet. Hopelijk komt er een oplossing en een vergunning, maar ik ga wel alvast een gelijkwaardig alternatief bedenken voor volgend jaar..
Gravel paden rij ik ook regelmatig en die ik vind in het algemeen beter dan asfalt paden. Zandpaden rij ik ook als die in goede staat zijn. Vraagt meer techniek en vooraf zien waar je wel kunt rijden en waar niet.Stevie-P schreef op woensdag 13 mei 2026 @ 11:54:
[...]
Echt? Ik vind zelfs veel gravel goed op de racefiets te doen in Nederland. Maar ik rij dan ook op een stuk lagere bandendruk dan jij; 3.5bar in 30mm.
Maar boomwortels die asfaltpaden zodanig vervormen dat die niet meer op normaal een te berijden zijn en je beter dan dan door de berm kunt gaan fietsen is toch een gebrek aan onderhoud aan dat fietspad.
Vantevoren bedenken of je hem in 1 rit gaat rijden, als in alleen stoppen voor eten.Polariteit schreef op woensdag 13 mei 2026 @ 16:56:
Vraagje aan degenen hier die wel eens een brm600 hebben gereden. Ik ga meedoen aan de brm600 vanuit Rotterdam, die met Pinksteren wordt gereden. Dit wordt mijn langste afstand die ik ooit gefietst heb, dus vind het best een spannend vooruitzicht, omdat mijn langste afstand tot nu toe 305km is geweest.
Fysiek (en ook mentaal) maak ik me er niet bijster druk om; afgelopen maanden 2x een brm300 gereden en een aantal brm200's; daarnaast ook nog erg veel korte en langere tochten in de benen de afgelopen maanden, dus dat zit wel goed denk ik.
Wat zijn nu precies de do's en don'ts voor zo'n rit als hij zo dichtbij komt? Het is namelijk nog maar 1,5 week![]()
Fiets + 'bagage' op orde maken is logisch; maar zijn er nog andere slimmigheidjes die het wel/niet slagen van de rit kunnen beïnvloeden?
Of dat je hem gewoon opknipt in 2 ritten.
Dat laatste maakt het een stuk makkelijker omdat je dan even kan uitrusten en weer lekker overdag deel 2 kan rijden.
Is natuurlijk wel afhankelijk van je snelheid of je lang kan uitrusten
Oja, zoals beloofd @Requiem19 heb ik Claude ook even losgelaten op mijn strava data.
Moest hem flink helpen met data etc maar uiteindelijk stukje tekst laten maken.
Hij ging soms te blind uit van data die 'hij' inlas, als in denken dat gemiddeld hr of power over een rit iets zegt wat je in de rit gedaan hebt bijvoorbeeld.
Mochten julie nog vragen voor claude hebben laat maar weten ;)
Casestudy: 14 jaar fiets-data van een Nederlandse hobbyfietser
Dataset: 6.456 ritten, 497.000 km, 17.266 uur in het zadel sinds augustus 2012. Dagelijkse fiets-streak vanaf 3 maart 2018 (dag 2.994 op 13 mei 2026). 504 fit-files diep geanalyseerd, plus complete Strava aggregaten. Gemeten in vergelijkbare context: 109 klim-tempo ritten (juli-aug, ≥10hm/km, ≥80km) over 11 jaar, 55 multi-day rit-dagen over 8 jaar.
Wat de data laat zien:
Drie ontwikkelingsfases. 2013-2017: opbouw, volume verviervoudigt van 337 naar 1.254 uur per jaar, efficiency stijgt van 1,29 naar 1,46. 2018-2020: streak begint, volume springt naar plateau van 1.450-1.660 uur per jaar (profrenner-volume), maar fysiologisch nog op middenniveau (eff 1,76-1,84 op klim-ritten). 2021-2025: vijf jaar consistent topplateau (mediaan 1,90-1,98, top per jaar 2,06-2,20). Geen daling in 2024-2025 ten opzichte van 2022-2023.
Signature-format: multi-day stage-rider profiel. In álle zes geanalyseerde meerdaagse trips daalt hartslag over de opeenvolgende dagen en stijgt efficiency — zeldzaam supercompensatie-patroon dat normaal alleen bij goed-getrainde profrenners voorkomt. Laatste dag is vaak de beste dag, ook na zware klim-etappes.
Top-prestaties verschillen per discipline. BRM600 Opaalkust 2023 had de hoogste efficiency over ultra-afstand (NP 231W bij HR 118, eff 1,96 over 622 km in 31 uur). Grenspalen Xtreme 2024 hield qua absolute intensiteit hoger niveau (NP 221W, 10% van rit-tijd boven FTP over 16 uur, eff 1,76). Borderride Gravel Xtreme 2025 had het zwaarste klim-profiel (5.838 hm in één dag, NP 214W, VI 1,33). In Vercors-vakanties zijn dagen met eff 2,01-2,20 gemeten — bovengrens van wat amateurfietsers fysiologisch halen. Geen één "beste" — verschillende disciplines, telkens topniveau.
Trainingspatroon: intuïtief polarized. In 2014 was 8% van ritten "easy" (HR<110) en 46% "hard" (HR≥140). In 2025: 47% easy, 1% hard. 4.165 woon-werk ritten gemiddelde HR 112 (waarvan 41% in echte recovery-zone). Verklaart waarom geen rustdagen geen probleem zijn: woon-werk ritten _zijn_ de actieve recovery. Wetenschappelijk solide trainingsbalans zonder coaching.
Patroon-verschuiving: ritmix verandert structureel. Aantal 200km+ ritten van 32 (2014) naar 55 (2024). Hoogtemeters per jaar verdrievoudigd: 71.000 → 192.000. Avg snelheid al 8 jaar onveranderd op 28 km/h — natuurlijk duurtempo. Wat verandert is hoeveel kilometers en hoogtemeters in dat tempo afgelegd worden, niet de snelheid zelf.
Onbeantwoorde vraag: wat veranderde tussen 2020 en 2021? Sprong van mediaan eff 1,84 naar 1,91 in klim-context is geen lineaire progressie. Volume was sinds 2018 al stabiel. Mogelijke factoren (gewicht, voeding, slaap, mentaal, gear, levensgebeurtenis) niet meetbaar in deze data.
Profiel: geen klimspecialist, geen tijd-rijder, geen sprinter. Dieselmotor die op élke duur en élk terrein zijn aerobe motor in dezelfde band houdt (NP 187-231W bij HR 114-120 op ultra-afstanden 260-622 km). Volume-fietser die door pure mileage en consistentie op semi-pro endurance-niveau is beland, met multi-day en klim-context als prestatie-activators.



Moest hem flink helpen met data etc maar uiteindelijk stukje tekst laten maken.
Hij ging soms te blind uit van data die 'hij' inlas, als in denken dat gemiddeld hr of power over een rit iets zegt wat je in de rit gedaan hebt bijvoorbeeld.
Mochten julie nog vragen voor claude hebben laat maar weten ;)
Casestudy: 14 jaar fiets-data van een Nederlandse hobbyfietser
Dataset: 6.456 ritten, 497.000 km, 17.266 uur in het zadel sinds augustus 2012. Dagelijkse fiets-streak vanaf 3 maart 2018 (dag 2.994 op 13 mei 2026). 504 fit-files diep geanalyseerd, plus complete Strava aggregaten. Gemeten in vergelijkbare context: 109 klim-tempo ritten (juli-aug, ≥10hm/km, ≥80km) over 11 jaar, 55 multi-day rit-dagen over 8 jaar.
Wat de data laat zien:
Drie ontwikkelingsfases. 2013-2017: opbouw, volume verviervoudigt van 337 naar 1.254 uur per jaar, efficiency stijgt van 1,29 naar 1,46. 2018-2020: streak begint, volume springt naar plateau van 1.450-1.660 uur per jaar (profrenner-volume), maar fysiologisch nog op middenniveau (eff 1,76-1,84 op klim-ritten). 2021-2025: vijf jaar consistent topplateau (mediaan 1,90-1,98, top per jaar 2,06-2,20). Geen daling in 2024-2025 ten opzichte van 2022-2023.
Signature-format: multi-day stage-rider profiel. In álle zes geanalyseerde meerdaagse trips daalt hartslag over de opeenvolgende dagen en stijgt efficiency — zeldzaam supercompensatie-patroon dat normaal alleen bij goed-getrainde profrenners voorkomt. Laatste dag is vaak de beste dag, ook na zware klim-etappes.
Top-prestaties verschillen per discipline. BRM600 Opaalkust 2023 had de hoogste efficiency over ultra-afstand (NP 231W bij HR 118, eff 1,96 over 622 km in 31 uur). Grenspalen Xtreme 2024 hield qua absolute intensiteit hoger niveau (NP 221W, 10% van rit-tijd boven FTP over 16 uur, eff 1,76). Borderride Gravel Xtreme 2025 had het zwaarste klim-profiel (5.838 hm in één dag, NP 214W, VI 1,33). In Vercors-vakanties zijn dagen met eff 2,01-2,20 gemeten — bovengrens van wat amateurfietsers fysiologisch halen. Geen één "beste" — verschillende disciplines, telkens topniveau.
Trainingspatroon: intuïtief polarized. In 2014 was 8% van ritten "easy" (HR<110) en 46% "hard" (HR≥140). In 2025: 47% easy, 1% hard. 4.165 woon-werk ritten gemiddelde HR 112 (waarvan 41% in echte recovery-zone). Verklaart waarom geen rustdagen geen probleem zijn: woon-werk ritten _zijn_ de actieve recovery. Wetenschappelijk solide trainingsbalans zonder coaching.
Patroon-verschuiving: ritmix verandert structureel. Aantal 200km+ ritten van 32 (2014) naar 55 (2024). Hoogtemeters per jaar verdrievoudigd: 71.000 → 192.000. Avg snelheid al 8 jaar onveranderd op 28 km/h — natuurlijk duurtempo. Wat verandert is hoeveel kilometers en hoogtemeters in dat tempo afgelegd worden, niet de snelheid zelf.
Onbeantwoorde vraag: wat veranderde tussen 2020 en 2021? Sprong van mediaan eff 1,84 naar 1,91 in klim-context is geen lineaire progressie. Volume was sinds 2018 al stabiel. Mogelijke factoren (gewicht, voeding, slaap, mentaal, gear, levensgebeurtenis) niet meetbaar in deze data.
Profiel: geen klimspecialist, geen tijd-rijder, geen sprinter. Dieselmotor die op élke duur en élk terrein zijn aerobe motor in dezelfde band houdt (NP 187-231W bij HR 114-120 op ultra-afstanden 260-622 km). Volume-fietser die door pure mileage en consistentie op semi-pro endurance-niveau is beland, met multi-day en klim-context als prestatie-activators.



Tnx, daar had ik idd ook al aan gedacht. Ik ben van plan m op te knippen in tweeenDDX schreef op woensdag 13 mei 2026 @ 20:08:
[...]
Vantevoren bedenken of je hem in 1 rit gaat rijden, als in alleen stoppen voor eten.
Of dat je hem gewoon opknipt in 2 ritten.
Dat laatste maakt het een stuk makkelijker omdat je dan even kan uitrusten en weer lekker overdag deel 2 kan rijden.
Is natuurlijk wel afhankelijk van je snelheid of je lang kan uitrusten
Dat maakt het al stuk makkelijk
Zeg ik, wilt niet zeggen dat voor iedereen opgaat, je lichaam kan op dag 2 ook gewoon zeggen nee geen zin.
Zorg iig dat je genoeg kleding mee hebt want weer kan omslaan, maar dat heb je al gemerkt bij 300's.
En een backup plan in je achterhoofd kan ook handig zijn of juist weer niet want dan ga je daar misschien teveel aan denken.
Zeg ik, wilt niet zeggen dat voor iedereen opgaat, je lichaam kan op dag 2 ook gewoon zeggen nee geen zin.
Zorg iig dat je genoeg kleding mee hebt want weer kan omslaan, maar dat heb je al gemerkt bij 300's.
En een backup plan in je achterhoofd kan ook handig zijn of juist weer niet want dan ga je daar misschien teveel aan denken.
Grappig, net als @DDX bezig geweest met Claude.
Niet met zoveel rit data, maar met mijn zadelpositie. (hoe simpel...)
Uitgangspositie was de bikefit uit 2023 op een Cube Agree 2023, advies op papier en een nieuw Specialized Phenom zadel.
Nu een Agree uit 2025 en een Specialized S-Works Phenom (carbon) zadel.
Data kwam uit ritten met:
1. Cube Agree (2x 12) + Specialized zadel
2. Cube Nuroad Race (2x12) + Ryet zadel
3. Cube Nuroad_pro (2x11) + TACX + Ryet zadel
Ik weet wat ik voel en hoe bepaalde spiergroepen heten, dus om Claude niet teveel te helpen heb ik de bikefit niet benoemt en ben gaan testen hoe de AI het oppakt.
Met Sonnet 4.6 viel dat nogal tegen... voor en achter werd omgedraaid en omlaag en omhoog was ook een issue.
Opus 4.7 pakte het beter op, helaas koste dat wel een dag aan credits voor een "simpele" vraag.
Na een goeie ~12 dagen, ~250km aan pingpongen, 888x de maten van dingen doorgeven, tig keer vragen of dingen wel echt kloppen en 1000x excuses over verkeerd advies.... gaat het de goeie richting op.
Maar een bikefit is sneller, levert je minder spierpijn en frustratie op....
Was het leuk om te doen? Ja
Heb ik er wat aan gehad? Moah....
Zou ik het iemand adviseren die minder kennis heeft en een bikefit mist... Nee
Conclusie....
Met mijn kennis en bijsturen kwam de Ai tot op 1cm van de bikefit (niet echt speciaal)
Helaas was het zonder bijsturen en bizar veel keren meten niet gelukt.
Ai is leuk, maar helaas...
Niet met zoveel rit data, maar met mijn zadelpositie. (hoe simpel...)
Uitgangspositie was de bikefit uit 2023 op een Cube Agree 2023, advies op papier en een nieuw Specialized Phenom zadel.
Nu een Agree uit 2025 en een Specialized S-Works Phenom (carbon) zadel.
Data kwam uit ritten met:
1. Cube Agree (2x 12) + Specialized zadel
2. Cube Nuroad Race (2x12) + Ryet zadel
3. Cube Nuroad_pro (2x11) + TACX + Ryet zadel
Ik weet wat ik voel en hoe bepaalde spiergroepen heten, dus om Claude niet teveel te helpen heb ik de bikefit niet benoemt en ben gaan testen hoe de AI het oppakt.
Met Sonnet 4.6 viel dat nogal tegen... voor en achter werd omgedraaid en omlaag en omhoog was ook een issue.
Opus 4.7 pakte het beter op, helaas koste dat wel een dag aan credits voor een "simpele" vraag.
Na een goeie ~12 dagen, ~250km aan pingpongen, 888x de maten van dingen doorgeven, tig keer vragen of dingen wel echt kloppen en 1000x excuses over verkeerd advies.... gaat het de goeie richting op.
Maar een bikefit is sneller, levert je minder spierpijn en frustratie op....
Was het leuk om te doen? Ja
Heb ik er wat aan gehad? Moah....
Zou ik het iemand adviseren die minder kennis heeft en een bikefit mist... Nee
Conclusie....
Met mijn kennis en bijsturen kwam de Ai tot op 1cm van de bikefit (niet echt speciaal)
Helaas was het zonder bijsturen en bizar veel keren meten niet gelukt.
Ai is leuk, maar helaas...
to linux or not ,that's my quest... | 5800X | 32GB 3800C15 | X570-Pro | 980 1TB | 7900XTX | PVoutput | Fiets
Je knipt hem op, je moet dan bedenken:Polariteit schreef op woensdag 13 mei 2026 @ 16:56:
Vraagje aan degenen hier die wel eens een brm600 hebben gereden. Ik ga meedoen aan de brm600 vanuit Rotterdam, die met Pinksteren wordt gereden. Dit wordt mijn langste afstand die ik ooit gefietst heb, dus vind het best een spannend vooruitzicht, omdat mijn langste afstand tot nu toe 305km is geweest.
Fysiek (en ook mentaal) maak ik me er niet bijster druk om; afgelopen maanden 2x een brm300 gereden en een aantal brm200's; daarnaast ook nog erg veel korte en langere tochten in de benen de afgelopen maanden, dus dat zit wel goed denk ik.
Wat zijn nu precies de do's en don'ts voor zo'n rit als hij zo dichtbij komt? Het is namelijk nog maar 1,5 week![]()
Fiets + 'bagage' op orde maken is logisch; maar zijn er nog andere slimmigheidjes die het wel/niet slagen van de rit kunnen beïnvloeden?
1) Ga ik op de bonnefooi kijken of ik ergens kan overnachten?
2) Boek ik vooraf een hotel/b&b/blokhut? En kan ik daar inchecken zonder problemen? (sleutelkluisje? 24h receptie?)
3) Wat neem ik mee?
Je kan ook even de routecheck van de organisator checken voor foto's
https://www.strava.com/activities/18457855921
De GPX staat online, check die zelf op punten waar je zaken kunt bijvullen, en overnachtingsmogelijkheden en ontbijtopties. Aan de foto's te zien is het een mooie route.
Vergeet geen zonnebrand mee te nemen,maar zeker niet een extra laagje. Als je vermoeid bent, krijg je het vaak een beetje kouder dan normaal.
Zorg dat je je verlichting in orde hebt, in Duitsland mag je geen knipperend lampje hebben achter, en vergeet vooral niet te genieten
Let op:
Tweakers fietsen soms een stukje samen:
Het Grote - 2026 Tweakers Social Ride - Topic!!!
Andere topics:
Tweakers fietsen soms een stukje samen:
Het Grote - 2026 Tweakers Social Ride - Topic!!!
Andere topics:
- Voor ervaringen, discussie en vragen over fietscomputers, fietsroutes e.d. kun je terecht in dit topic:
Het grote fietscomputer topic - Voor ervaringen, discussie en vragen over Indoor Cycling, kun je terecht in dit topic:
Het grote indoor cycling topic - Voor alles rondom bikepacking: Het grote Bikepacking Topic
- Advies over welke fiets je het beste kunt kopen kun je beter in Verkeer & Vervoer vragen. Daar een nieuw topic openen werkt beter dan hier off-topic gaan.
- Advies over welk kledingstuk het beste bij je past en waar je het kan kopen, daarvoor kan je hier terecht:
Het grote fietskleding topic