Het grote wielrenervaringtopic - Deel 21 Vorige deel Overzicht

Pagina: 1 ... 718 719 Laatste
Acties:

Onderwerpen


  • Webgnome
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14:36
guapper schreef op donderdag 23 april 2026 @ 11:50:
...als je in Nederland woont, en een zorgverekering hebt.
je word geacht een basis verzekering te hebben.. Dat sommige dat niet hebben, ja daar is genoeg over te schrijven

Strava | AP | IP | AW


  • Requiem19
  • Registratie: Februari 2004
  • Nu online
Sjenker schreef op donderdag 23 april 2026 @ 11:50:
Iemand nog tips en dingen om op te letten wanneer je een bike fitting zoekt? Ik merk dat ik volgens mij nog niet helemaal optimaal op de fiets zit soms dag erna licht zeurende spier in de lies of daarnet boven voorkant heup. Daarnaast dacht ik kan ik gelijk plaatjes en schoen uitzoeken en gelijk goed laten afstellen als ik daar mee wil beginnen fietsen.
Beste is vaak even in je kennissenkring vragen met wie ze goede ervaringen hebben bij jezelf in de buurt. Heb je geen ervaring in je kennissenkring, dan kan hier iemand je wel goed op weg helpen, maar hangt er vanaf waar je ong woont ;-).

Wat ik zelf wel prettig vond, was mijn bikefitting was dat de fitter een fysiotherapeut was van orgine. Hij kon mijn lichamelijke problemen dus heel goed vertalen naar een wijziging in de fit.

Dit was bij Cyclingperformance, die oa vanuit het SMA Amsterdam werken.

https://cyclingperformance.nl/wie-zijn-wij/#team

  • retlaw
  • Registratie: December 2010
  • Laatst online: 13:07

retlaw

<GoT> RetLaw#2411

Golenes schreef op woensdag 22 april 2026 @ 17:33:
Nou, ik heb ook eens een goeie botsing meegepakt. Gisterenmiddag kwam een auto vanuit een onoverzichtelijke uitrit het fietspad op en ik kon niet meer uitwijken - dus ik ging over de motorkap. Gezien het best een harde klap was heb ik toen toch maar 112 gebeld en heeft de ambulance me meegenomen. Voelt wel wat overdreven, maar ik had niet echt een andere route naar hulp en pijn deed het wel :P Uiteindelijk lijk ik met de schrik (en nog een paar dagen beurs) weg te komen :)

Dan komt de afhandeling rondom de schade natuurlijk... De fiets staat nu bij de fietsenmaker. Die gaat een herstelrekening opstellen en daar hoor ik binnenkort van terug. Toen ik vroeg of ze ook het carbon konden controleren zei hij dat ze daarvoor zouden meten of het frame nog recht is.
Hebben jullie enig inzicht in hoe betrouwbaar zo'n check is? Je leest online allerlei interpretaties over carbonnen fietsframes na een impact, en hoe ontzettend moeilijk de integriteit te controlleren is na een crash. En hoe plots een ondeugdelijk frame kan falen. Daarmee zit het "meten of hij recht is" van de fietsenmaker me niet helemaal lekker. Maar misschien lees ik dan de verkeerde verhalen?
Balen man. Helaas heb ik hier ook ervaring mee. Afgelopen 4 november ook geschept door een auto. Hier lichamelijk een frozen shoulder en uitgerekte kruisband aan overgehouden. Mijn rechterknie (kant van impact) is nu helaas niet meer zo stabiel als voorheen.

Ik viel ook een beetje in een zwart gat, want als fietser heb je niet echt zelf een verzekering. Gelukkig kun je meestal alles verhalen op de tegenpartij. Ik kreeg als tip om hier een bedrijf als 'smart letsel schade' voor in te schakelen. Zij handelen het dan voor je af. Mijn fiets had uiteindelijk 1200 schade en hier is 800 van vergoedt.

Ik had mijn fiets eerst ook naar de lokale FM gebracht en vertrouwde het ook niet helemaal. Fietsframe was van titanium, dat kan wel wat hebben, maar de wielen en voorvork zijn wel van carbon. Die zijn uiteindelijk gechecked bij een specialist hiervoor.

Sterkte man en ik hoop dat je zelf in orde bent!

Battle.net || Strava


  • Golenes
  • Registratie: Februari 2022
  • Nu online
retlaw schreef op donderdag 23 april 2026 @ 12:59:
[...]


Balen man. Helaas heb ik hier ook ervaring mee. Afgelopen 4 november ook geschept door een auto. Hier lichamelijk een frozen shoulder en uitgerekte kruisband aan overgehouden. Mijn rechterknie (kant van impact) is nu helaas niet meer zo stabiel als voorheen.

Ik viel ook een beetje in een zwart gat, want als fietser heb je niet echt zelf een verzekering. Gelukkig kun je meestal alles verhalen op de tegenpartij. Ik kreeg als tip om hier een bedrijf als 'smart letsel schade' voor in te schakelen. Zij handelen het dan voor je af. Mijn fiets had uiteindelijk 1200 schade en hier is 800 van vergoedt.

Ik had mijn fiets eerst ook naar de lokale FM gebracht en vertrouwde het ook niet helemaal. Fietsframe was van titanium, dat kan wel wat hebben, maar de wielen en voorvork zijn wel van carbon. Die zijn uiteindelijk gechecked bij een specialist hiervoor.

Sterkte man en ik hoop dat je zelf in orde bent!
Thanks voor het advies, ga ik naar kijken! Er is inderdaad niet zo veel info over hoe dat nou precies werkt als fietser. Goed om jou ervaring te horen. Hoop dat je je op termijn toch weer helemaal de oude gaat voelen.

  • gibsonneke
  • Registratie: November 2012
  • Laatst online: 14:34
Gisteren tijdens het poetsen van mijn gravelbike tot mijn verbijstering meedere scheurtjes ontdekt nabij de spaken. Ik vermoed dat ik hier best niet meer de weg mee op ga?

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/DwvI63VNzzVcZ2j2FLRj1pHQub8=/800x/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/wwYLI9aHRqY75Vmet8rffuDw.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/3Gp-itnizD5UqRT8CrqN0G-sJSA=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/ssn5YDGGAPkiCsg1OelQIy9u.jpg?f=fotoalbum_large

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Ik5ztmkQbwUUccYlPdyIlQ9m_wA=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/4VfzOjnWLANX16TcbBpoLegs.jpg?f=fotoalbum_large

  • henri86
  • Registratie: November 2007
  • Nu online
retlaw schreef op donderdag 23 april 2026 @ 12:59:
[...]
Gelukkig kun je meestal alles verhalen op de tegenpartij. Ik kreeg als tip om hier een bedrijf als 'smart letsel schade' voor in te schakelen. Zij handelen het dan voor je af. Mijn fiets had uiteindelijk 1200 schade en hier is 800 van vergoedt.
Dat klinkt als zo'n nutteloos bedrijf als verkeersboete.nl en om automatisch tegen je woz-waarde in bezwaar te gaan waardoor alles onnodig duur wordt.....
Letselschade moet toch gewoon door een arts/deskundige vastgesteld worden en dat gaat vervolgens naar de verzekering. Je schakelt toch ook geen bedrijf in dat voor jou je fiets naar de fietsenmaker gaat brengen voor een schade- en herstelofferte?
(Tenzij je natuurlijk echt volledig uit de running bent voor een lange tijd.)

Ik weet wel nog dat na een schuivertje door een andere fietser een paar jaar geleden de verzekering - volgens mij niet geheel volgens de regels? - aangaf niet te moeilijk te doen over 100% vergoeding van de materiële schade ongeacht de leeftijd omdat ik geen letselschade claimde (die er ook niet was).

[ Voor 3% gewijzigd door henri86 op 23-04-2026 14:40 ]

Pagina: 1 ... 718 719 Laatste

Let op:
Tweakers fietsen soms een stukje samen:

Het Grote - 2026 Tweakers Social Ride - Topic!!!

Andere topics:Twee dingen zijn niet de bedoeling: vraag en aanbod én vragen of delen van kortingscodes (of referrals).