Hoi,
Sinds begin vorig jaar een racefiets met 105 afmontage gekocht (nieuw) en ondertussen na een kleine 2000km gefietst te hebben denk ik dat er komende maanden mogelijk wat onderhoud aan komt.
Na jaren mijn woon-werk fiets (trekkingfiets met shimano SLX), naar de fietsenwinkel gebracht te hebben voor onderhoud en telkens 300+ euro af te tikken, wil ik nu mijn eigen fietsen gaan onderhouden.
Ik merk toch dat ik per beurt 150-200 euro kan besparen door zelf de materialen in te kopen en te monteren..
Want bij de FM hanteren ze gewoon adviesprijzen van bv shimano op de onderdelen + wat uurloon (60-90 euro).. En met 2 fietsen in onderhoud bij de FM wordt het wat duur..
Maar nu ben ik op zoek naar een leuk gereedschapskoffertje waar "alles" in zit wat ik nodig heb..
Ik wil perse een "set" omdat ik dan al mijn fiets spullen bij elkaar heb in de schuur, en niet telkens mijn gereedschapskist op zolder uit moet zoeken, (die al te vol zit)

.
Wat wil ik zelf kunnen..
- Remmen.
- Shifters/remmenhendels (stuur)
- bekabeling (remmen en versnellingen).
- ketting
- tandwielen/groepset (Cassette, derailleurs en voorbladen).
- trap as/crank/pedalen.
Dit lijken mij allemaal niet zulke moeilijke klusjes..
Een wiel opnieuw spaken, of wiellagers vervangen zal ik nog wel uitbesteden, maar het "periodieke" onderhoud wil ik nu zelf gaan doen op beide fietsen om zo toch 250-300 euro per jaar te besparen.
Ik heb de volgende gereedschapset gezien:
https://www.futurumshop.nl/pro-toolbox.phtml of
https://www.bol.com/nl/p/...33-delig/9200000102460715
Dit lijkt me voldoende om al het bovenstaande te kunnen uitvoeren.
Welke set/merken van gereedschappen zouden jullie aanraden?