gastje01 schreef op woensdag 27 maart 2019 @ 17:13:
[...]
Even voor de duidelijkheid, dit is
een oplossing, niet per se
de oplossing.
- SHR geeft je de mogelijkheid om op een later moment je disks te upgraden, gebruik de Synology RAID calculator om te zien wat dit met het formaat van je volume doet
- Je huidige model is snel zat, zeker als datastore. Ik lees nergens dat je qua snelheid niet tevreden bent, alleen je opslag is vol. Als je budget 'beperkt' is kun je als je het mij vraagt beter investeren in schijven, deze kun je later ook weer overzetten in een nieuwe NAS als je deze zou willen aanschaffen.
- Mocht je in de toekomst alsnog voor een sneller/nieuwe model gaan, dan kun je deze nas nog prima inzetten als (offsite) backup
Wat je verder ook doet, zorg voor een goede backup, zeker voor dingen (zoals foto's) die je niet direct weer even opnieuw kan downloaden. Afhankelijk van het formaat kun je er voor kiezen om dit ofwel op USB disks te doen (handwerk), een cloudoplossing (vaak betaald) of een offsite nasje dat enkel als back-up target dient. Ik gebruik hier een oude DS211j voor, te traag voor mij voor dagelijks gebruik, snel zat om 2x per week wakker te worden voor een back-up.
@
gastje01 Dus jij wil zeggen eigenlijk, voorlopig de DS415+ bijhouden en de 6TB schijven vervangen door 12TB schijven dan? Als ik dan later een nieuwe nas zou kopen, kan ik gewoon de schijven van de DS415+ overzetten naar de nieuwe nas en direct in gebruik nemen normaal gezien?
Ik heb nog wel een oude DS213J NAS thuis staan, die niet meer gebruikt wordt. Dus zou deze eventueel als simpele backup-target kunnen gebruiken eventueel.
Ik zou eventueel wel mijn nieuwe NAS willen gebruiken voor zowel datastorage, alhoewel ik al een tijdje met het idee loop om een NAS als private cloud dienst in te schakelen voor mezelf en familie eventueel (ter vervanging van google drive, google photos, onedrive, dropbox, etc). Heeft iemand van jullie hier (@
Quakie @
gastje01 ), soms ervaring mee of een idee hoe soepel dit werkt, waarmee rekening te houden en hoe snel dit is etc? ...
Of is het beter om bij TRANSIP STACK een abonnement aan te gaan voor deelbare cloudopslag? Want ondanks google photos zei dat met de optie "full resolution upload" er geen compressie zou aantreden, heb ik toch gemerkt dat men fotos van mindere kwaliteit zijn na ze terug te downloaden

.
Ik heb er geen probleem mee als er eens stevig geïnvesteerd zou moeten worden voor een nieuwe NAS met nieuwe schijven, maar ga dan goed moeten denken hoeveel schijven en welke NAS, want zou graag toekomstgericht niet continu nieuwe schijven willen kopen of nieuwe NAS, maar het nu ineens goed doen

.
Ik had mezelf snel een spreadsheet aangemaakt met de prijzen bij coolblue als referentie voor de modellen:
https://docs.google.com/s...7rLVTDLg/edit?usp=sharing
Zoals je kan zien, kan dit rap 1500 tot 2500 euro worden. Daarom dat ik er goed over moet nadenken en wil weten welk model best te nemen en waar rekening mee te houden uiteraard dan.