Fr33z schreef op dinsdag 6 oktober 2026 @ 15:00:
[...]
dit leest nogal zwart-wit moet ik zeggen. met stellingen als "huren is geld weggooien" maak je vooral je eigen leven moeilijk, dit helpt je niet vooruit. obv je post stel je blijkbaar eisen die niet kloppen met je budget. Want je schrijft dat je genoeg water bij de wijn hebt gedaan maar waar blijkt dat dan uit? je hebt toch juist nog geen water bij de wijn gedaan omdat je geen huis hebt gekocht?
Je lijkt geen appartement te willen, nu prima, dat scheelt want in de hoek waar je zoekt zijn er juist heel erg veel relatief kleine en daarmee betaalbare woningen te vinden. Maar blijkbaar zit er te veel achterstallig onderhoud aan waardoor jij het de vraagprijs van bijv. 350k niet waard vindt? Dat mag allemaal hoor maar het lijkt je niet te helpen naar een woning kopen. Natuurlijk is de situatie rot als je nog niet in de markt zit maar ben benieuwd naar je wensen/eisen/overwegingen als je die zou willen delen.
Ik had 'm ook best wel zwart-wit geformuleerd, dat klopt.
Aanbod vrije-sector huur in Drachten: 1 woning. 2000 euro per maand. Dan koop ik wel iets voor de helft aan maandelijkse kosten + wat spaargeld.
Over de appartementen: ja, die zijn betaalbaar (ver onder de 280k) en ruim binnen budget. Dat klopt. Ik ken de voordelen en nadelen van appartementen. Momenteel zie ik weinig voordeel in een oud tochtig appartement waarin niet wordt verduurzaamd omdat er iemand in de VVE dwarsligt. Want dat is de andere kant van het verhaal. Daar heb ik geen zin in.
Het water bij de wijn is dat ik momenteel (met tegenzin) al ver buiten m'n eigen woonplaats aan het kijken ben. In eigen regio blijven wonen is voor mij al niet meer haalbaar, te weinig aanbod aan kleinere woningen. Omliggende dorpen vaak woningen die dan wel financieel mogelijk zijn, maar totaal niet aantrekkelijk zijn om te wonen (geen OV, geen voorzieningen, of ik voel mij er niet thuis) Want inderdaad, er staan genoeg woningen in de buurt te koop, maar ik zie mijzelf niet gelukkiger worden als ik daar ga wonen. En ik heb juist behoefte aan een woonplek waar ik mij wel thuis ga voelen. De klik is er niet.
JanHenk schreef op dinsdag 6 oktober 2026 @ 15:15:
[...]
Luxwoude is echt om de hoek van waar ik ben opgegroeid. Prima dorp, aardige mensen, alleen heeft het tegenwoordig geen school meer, daarvoor moet je naar Langezwaag of Tijnje. Niet voor iedereen van belang trouwens, maar is tegenwoordig het eerste waar ik naar zou kijken
Jubbega zou ik skippen, dat dorp moet je echt liggen en is heel erg ons-kent-ons, kom je niet gauw tussen. En die makelaar is een lul (met z'n trucjes). De Trisken in Drachten ken ik niet goed genoeg om er echt een oordeel over de vellen, maar ik zou alles in Drachten overslaan
Maar eens met je conclusie, voor 350K moet je hier in de buurt wel een aardige woning kunnen vinden ja. En zo hard gaan de woningen hier ook niet meer.
Net zoals de meeste dorpen in de Friese Wouden. Veel ons-kent-ons, waar ik een bloedhekel aan heb. Want elkaar zwart maken kan men hier ook heel goed. qua natuur is het hier super, maar k*tvolk qua mentaliteit.
Drachten/Gorredijk sla ik over. Ik denk dat jij dezelfde mening over Drachten hebt als ik. (0 sfeer, verpauperd). De Trisken is inderdaad een buurtje waar het niet altijd even pluis is.
Die dorpen sla ik over aangezien ik wel waarde hecht aan OV.
Ik ben de afgelopen week al meerdere keren bij woningen wezen kijken en in Heerenveen door de straat gereden/gewandeld, maar had geen goed gevoel bij de buurt. Te kieskeurig dus.
En bij de Barten: daar zie ik vaker woningen voor langere tijd te koop staan, waar ik gelijk al vraagtekens bij heb. Waarom staan die zo lang te koop, want de prijs is prima. Dat geeft mij al een bepaald voorgevoel dat er iets niet in de haak is. (plus dat het niet echt een uitnodigende straat is).
Heerenveen staat overigens sinds kort op m'n lijstje, dus heb daar nog niet alle ins en outs van.
[
Voor 4% gewijzigd door
krakendmodem op 06-10-2026 19:39
]