Heren ik zit al een aantal dagen mee te lezen en ben heel erg enthousiast om thuis het één en ander te automatiseren. Vooral nu ik erachter ben dat mijn RPi toch niet defect is nadat ik een 2e heb gehaald wil ik deze gebruiken als main controller (en die vervolgens bedraad verbinden met mijn modem/router).
Heb een hoop vragen en de meeste heb ik voor mezelf beantwoord door me in te lezen op dit forum en andere fora/sites, maar het lijkt me toch handiger als ik deze direct kan stellen aan jullie hier
Naar mijn weten zijn er verschillende protocollen die vooral op twee frequenties werken (4xxmhz en 8xxmhz). In principe zou het niet moeten uitmaken voor welke je gaat aangezien er RF ontvangers zijn voor de Pi die beide frequenties kunnen ontvangen en software als Domoticz/pilight dit beiden ondersteunen (correct me if I'm wrong).
Tot zover wat ik weet.
Ik heb rondgekeken op internet om enkele onderdelen te kopen zodat ik een begin kon maken. Mijn doel is om eerst een rf-ontvanger voor de Pi te kopen samen met een simpele lichtschakelaar die ermee kan communiceren. Als ik dit werkend heb gekregen is het simpel om verder uit te bouwen naar rolluiken, verlichten, temperatuur e.d
Maar goed. Wat ik wilde vragen aan jullie is hoe ik dit het beste kon aanpakken. Ik zat zelf te denken aan een RFM12Pi module voor op de RPi, maar zijn er andere (goedkopere) alternatieven?
En wat is een simpel en goedkope lichtschakelaar (met feedback) dat ik kan kopen? Of is het handiger iets te kopen wat je als koppelstuk bij je fitting van een gloeilamp gebruikt?
De reden dat ik het goedkoop wil hebben is, omdat vele domotica modules erg duur zijn en ik niet direct in mijn buidel wil tasten voor ik überhaupt weet of ik het voor elkaar ga krijgen met mijn RPi.