[Algemeen] nVidia GeForce Topic! Deel 14 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 2 3 4 5 Laatste
Acties:
  • 5.180 views sinds 30-01-2008

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IceEyz
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 08:30
nVidia GeForce Topic! Deel 14
Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/nVLG.jpg
Regeltjes

Natuurlijk is het normaal dat er vergeleken wordt met de concurrenten, maar doe dat dan zonder geflame en probeer ontopic te blijven om te voorkomen dat dit topic gesloten wordt. De nieuws- en discussiewaarde is het belangrijkste in dit topic, voor problemen met je videokaart mag je een nieuw topic openen. Ook AMD vs. Intel reacties zijn hier niet welkom!

Geschiedenis

Het grote NV40/GeForce 6800 topic Deel I
Het grote NV40/GeForce 6800 topic Deel II
Het grote NV40/GeForce 6800 topic Deel III
Het grote NV40/GeForce 6800 topic Deel IV
Het grote NV40/GeForce 6800 topic Deel V
Het grote NV40/GeForce 6800 topic Deel VI
Het grote NV40/GeForce 6800 topic Deel VII
Het grote NV40/GeForce 6800 topic Deel VIII
Het grote nVidia GeForce Topic Deel IX
Het grote nVidia GeForce Topic Deel X
Het grote nVidia GeForce Topic Deel XI
Het grote nVidia GeForce Topic Deel XII
Het grote nVidia GeForce Topic Deel XIII

Navigatie
[anchor=6800]De GeForce 6800

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/68LG.jpg

De 222 miljoen transistors tellende chip op 0,13 micron wordt geproduceerd door IBM, en werkt op een kloksnelheid van 400MHz. Het GDDR3-geheugen werkt zoals verwacht op 1,1GHz. Het lijkt erop dat nVidia bij het ontwerpen van deze enorme chip één van de grootste zwakke punten van NV3x recht heeft willen zetten, door extra aandacht te besteden aan de pixel- en vertexshaders.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/i.dsp/1081875862.jpg


De NV40-core heeft zestien pipelines die per kloktik acht shaderinstructies op een pixel uit kunnen voeren, voor een totale pixelshaderkracht van 128 instructies per kloktik. De NV35 kon met zijn vier pipelines in totaal slechts twaalf instructies per kloktik verwerken. Ook zijn er in NV40 zes vertexshader-units aanwezig als vervanging van het dynamische systeem van NV3x dat het equivalent van twee à drie vertexshader-units aan performance opleverde. De GeForce 6800 is bovendien de eerste met ondersteuning voor pixel- en vertex-shader versie 3.0, waarmee niet alleen sommige bestaande effecten efficiënter gedaan kunnen worden, maar ook nieuwe grafische hoogstandjes mogelijk zijn dankzij de ondersteuning van if-then constructies.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/i.dsp/1081876224.png


De shaders zijn echter niet het enige punt waar aandacht aan geschonken is. De GeForce 6-series ondersteunt displacement mapping, floating point textures, 16x anti-aliasing, adaptive AF (anisotropic filtering), UltraShadow II (een feature waar met name spellen als Doom 3 van zullen profiteren) en betere compressietechnieken om geheugenbandbreedte te sparen. Verder is het referentiemodel voorzien van uitgebreide mogelijkheden op het gebied van ViVo. Naast twee DVI-poorten vinden we een MPEG-decoder, WMV9-accelerator, NTSC/PAL-decoder en DVD/HDTV-decoder. Dit alles wordt aangestuurd door de nieuwe ForceWare drivers 6x.xx

Een mogelijke domper op het grafische geweld is echter de hoeveelheid vermogen die het apparaat moet opnemen om zijn kunstjes te kunnen doen. De kaart heeft twee molex-connectors nodig om de stroomtoevoer zo stabiel mogelijk te krijgen. Er wordt gebruik gemaakt van een aluminium koeler met een heatpipe voor het geheugen. Het nVidia reference-model van de Ultra heeft een koeler die twee sloten in beslag neemt, maar een aantal fabrikanten komt mogelijk met een koeler die in één slot past. De reviewers zijn bovendien aangeraden om tenminste een 480 Watt-voeding te gebruiken om de testexemplaren te benchmarken. De productiekaarten die uiteindelijk in de winkels terecht zijn gekomen hebben als minimum een 350 Watt-voeding. Mensen met grote installaties die veel harde schijven, energieslurpende processors en dergelijke bevatten, kunnen beter voor een wat stevigere voeding gaan. De GT en normale versies van de 6800 hebben maar één molex nodig en zijn voorzien van een koeler die géén PCI-sloten nodig heeft.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/i.dsp/1081875782.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/i.dsp/1081965449.jpg



De GeForce 6800 Ultra verstookt ongeveer 120 Watt wanneer hij volledig belast wordt. De AGP-versie kaart vereist dan ook twee molex-connectors. Het ziet er naar uit dat in ieder geval de eerste kaarten voorzien zullen zijn van een koeler met heatpipe die twee slots in beslag neemt. Reviewers melden dat het ding tot hun verbazing stiller en lichter is dan de beruchte dustbuster van NV30. De snelheid van de fan wordt dynamisch geregeld en komt in een kast met goede airflow niet boven de 'medium' instelling uit, waarin hij naar verluidt nog overstemd wordt door de gemiddelde processorkoeler. Zonder goede airflow zal hij iets meer decibels genereren tijdens het spelen van spellen, maar het is sowieso niet aan te raden om een NV40 aan te schaffen voor een kast die niet goed gekoeld wordt; de warme lucht die van de kaart afkomt kan zonder fatsoenlijke afvoer leiden tot instabiliteit.

Hier een aantal plaatjes van Xbit Labs, welke de koeler heeft ontleed:

Afbeeldingslocatie: http://www.xbitlabs.com/images/video/nv40/nv40_cooler1.jpg
Afbeeldingslocatie: http://www.xbitlabs.com/images/video/nv40/nv40_cooler2.jpg
Afbeeldingslocatie: http://www.xbitlabs.com/images/video/nv40/nv40_cooler3.jpg


Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/grootte.jpg

Boven op het plaatje een impressie van de grootte van de kaart, vergeleken met een ATI Radeon 9800XT. Hierop zijn ook goed de twee Molex Connectors te zien.

[anchor=6600]De GeForce 6600

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/66LG.jpg

Op twaalf augustus heeft nVidia de nieuwe GeForce 6600 gelanceerd. Dit zal de nieuwe mainstream-videokaart worden met de bedoeling om de oude FX-series geleidelijk van de markt te stoten. De 6600 heeft géén molex-connector nodig aangezien het PCI-Express slot genoeg stroom kan leveren aan de videokaart. Ondertussen zijn er ook versies met een AGP-brug aangekondigd, zodat mensen die hun moederbord nog niet willen upgraden ook kunnen meegenieten van "dé Doom 3 GPU".

De 6600 is gebaseerd op de NV43 core die afgeleid is van de NV40, ofwel 6800. De 6600 beschikt dan ook over dezelfde mogelijkheden als de 6800, waaronder Shader Model 3.0
De NV43 wordt gebakken op 110 nanometer door de mensen van TSMC. De chip telt 146 miljoen transistors, wat een aanzienlijk verschil is met de 222 miljoen van de NV40. Mede hierdoor is de kans op betere yields en daarmee een snellere levering, een stuk groter dan bij de 6800 series.

Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/i.dsp/1092325166.jpgAfbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/i.dsp/1092325167.jpg


Maximaal acht pipelines en drie vertex shader units zullen er op de nieuwe 6600 te vinden zijn. De NV43 kan echter maar vier pixels per kloktik wegschrijven en acht Z/Stencil operaties uitvoeren tegenover 16 respectievelijk 32 bij de NV40. Daardoor presteert de NV43 in sommige gevallen alsof deze maar vier pipelines heeft die twee textures tegelijk kunnen behandelen, net zoals in de FX-series. Er kunnen wél acht shader instructies tegelijk worden behandeld. Aangezien verreweg de meeste shaders meer dan één kloktik nodig hebben, doet deze opstelling geen schade aan de shaderkracht van de 6600.

Voorlopig zullen er twee versies van de 6600 uitkomen, de 6600 en de 6600GT. De 6600 heeft een kloksnelheid van 300Mhz, de GT loopt op 500Mhz. De gewone 6600 heeft DDR geheugen met een snelheid vanaf 500Mhz, maar de GT heeft GDDR3 geheugen dat op 1000Mhz zijn werk doet. Bij beide kaarten is het 128MB tellend geheugen aangesloten op een 128-bits interface. Bovendien is de GT in staat om in SLI-modus te werken. Dit alles zorgt voor prestaties die, vooral in de nieuwe en toekomstige spelen, hoger liggen dan de vorige generatie topmodellen.
Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/sli.jpg

De nieuwe kaarten hebben een vriendelijk prijskaartje, te weten $149 voor de 6600 en $199 voor de 6600GT. In europa zal de 6600GT ongeveer ¤229 gaan kosten.

[anchor=6200]De GeForce 6200

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/62LG.jpg

De GeForce 6200 is door nVidia gelanceerd op 11 oktober als dé videokaart voor het mainstream segment. De kaart is gebouwd rondom een afgeleide van de NV43 chip die voorzien is van vier pixel pipelines en drie vertex shaders. Samen met 128MB of 256MB geheugen aangesloten op een 128-bits wijde bus, kan deze kaart ruwweg de helft van de performance van een 6600GT leveren. Dat is genoeg om spelen uit de generatie van Doom3 en Half Life 2 op acceptabele framerates te kunnen spelen.

De GeForce 6200 is afgeleid van de 6600 en biedt daarom dezelfde mogelijkheden als de 6600. Hardwarematige versnelling voor video en Shader Model 3.0 is dus niet alleen voor de rijkeren onder ons weggelegd. Voorlopig is de kaart niet in staat om in SLI-modus te draaien. Wél is het zeker dat de kaart alle benodigde energie uit het PCI-Express slot kan halen, waardoor er geen extra stroomkabels door de kast hoeven te lopen. In februari 2005 verschijnen de eerste AGP-versies van de 6200.
Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/62chip.jpg

De 6200 mist echter ook een aantal mogelijkheden. Kleur- en z-buffer optimalisaties die voor een hogere geheugenbrandbreedte kunnen zorgen, zijn niet aanwezig op deze kaart. Dit heeft vooral een negatief effect bij hoge resoluties en gebruik van anti-aliasing. Ook 64-bits precisie bij textures is niet ondersteund. Daarnaast is het mogelijk dat sommige fabrikanten de GeForce 6200 met een 64-bits geheugeninterface gaan verkopen onder de zelfde naam. Deze versie zal een stuk goedkoper zijn, maar ook prestaties leveren die daar bij horen.

110 is het getal voor het aantal nanometers waarop deze chip gemaakt wordt. Dit gebeurt in de fabrieken van TSMC die helaas nog niet klaar zijn met het tellen van het aantal transistors op de chip. Wel hebben ze de snelheid van de chip in de gaten gehouden en deze is vastgesteld op 300Mhz. Het DDR1 geheugen van de GeForce 6200 zal zijn werk doen vanaf 500Mhz.


Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/card.jpg


Dan is er nog een klein addertje onder het gras. De grootte van de chip is gelijk aan die van de 6600 en aangezien er enkel wat features missen op de 6200, is het mogelijk dat deze kaarten door middel van hardware- of software hacks om te vormen zijn naar volledige 6600-modellen. Als dit waar zou zijn, kunnen de mannen van TSMC stoppen met tellen, aangezien dan ook bij deze chip het aantal transistors op 146 miljoen komt te liggen.

De aanbevolen prijzen zijn $129 voor de 128MB versie en $149 voor de 256Mb versie. Wanneer de kaarten volledig leverbaar zijn, is nog onbekend.

Performance Charts


Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/Chart68sm2.jpg

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/Chart66sm2.jpg


Overclocking & Pipe-Unlocking

Er bestaat een kans dat je graag aan een goedkope 6800Ultra wil komen. Met enig geluk kun je inderdaad een 6800 (LE) omtoveren tot een Ultra. Hoe dit in zijn werk gaat kun je bijvoorbeeld hier lezen. Ook het programma RivaTuner is een handige aanvulling om te kijken wat met jouw 6800 (LE) allemaal kan.

Vragen en problemen met het overklokken, hard- en soft-modden van je videokaart horen niet in dit topic thuis. Daarvoor verwijzen we je naar DOC. Zoek eerst voordat je wat vraagt, op veel vragen is al wel een antwoord gegeven!

Termen en Technieken

FAQ: Algemene termen die bij elke tweaker bekend moeten zijn, kun je in de V&B Faq lezen.


CineFX 3.0: CineFX 3.0 is de marketingnaam voor alle ingewikkelde mogelijkheden van de laatste generatie videokaarten. Enkele technieken die hier onder vallen zijn: Virtual Displacement Mapping, Vertex en Pixel Shaders 3.0, Multiple Render Targets en Dynamic Flow Control. Een uitgebreide uitleg is hier te vinden.

Detonator: Vroeger heetten de drivers van nVidia "Detonator", maar vanaf de FX-series heten deze nu officieel "ForceWare"

ForceWare: De drivers voor nVidia videokaarten, klik hier voor een overzicht.

On-Chip Video Processor: Op de laatste chips van nVidia zit een video-accelerator die bijna alle populaire en toekomstige formaten zowel kan decoderen als encoderen. Helaas zit er een fout in de NV40 die het moeilijk maakt om de Video Processor goed te kunnen gebruiken. HDTV-filmpjes draaien daardoor bijna volledig over de CPU, maar mpeg-4 en mpeg-2 ondersteuning is wel goed. In de NV43 en NV44 is de processor gerepareerd, maar de NV45 (6800 Ultra en GT voor PCI-Express) kampt nog met hetzelfde probleem. Op alle videokaarten is het nog steeds mogelijk om alle soorten video's te bekijken, alleen de beloofde prestatie- en kwaliteitwinsten vergeleken met oudere videokaarten gaan niet door.

SLI: Voordat er kaarten in een AGP of PCI-E slot geprikt konden worden, gingen alle videokaarten in een standaard PCI-slot. Aangezien bijna elke pc meerdere PCI-sloten tot zijn beschikking had, leek 3dfx het een goed idee om hun welbekende "Vodoo" videokaarten de mogelijkheid te geven om meerdere kaarten tegelijk te gebruiken. Dit betekende dat je in plaats van één, twee videokaarten in je pc kon doen om zo een dubbel zo hoge framerate te halen. Deze technologie werd 'Scan Line Interleaving' genoemd.

Nadat nVidia 3dfx overgenomen had en elke videokaart in een AGP-slot ging, werd SLI tijdelijk in de ijskast gezet. Met de komst van PCI-Express veranderde dat echter weer. Videokaarten in een PCI-Express slot werken op een snelheid van 16x, maar de chipset op het moederbord kan ook twee keer een kaart op 8x aansturen. Daardoor is het weer mogelijk om meerdere videokaarten samen te laten werken. Deze "nieuwe" technologie heet nu 'Scalable Link Interface' en is voorlopig exclusief voor nVidia. Om SLI te laten werken heb je een moederbord met ondersteuning voor SLI nodig en twee identieke videokaarten, verbonden met een bijgeleverd "bruggetje".

TurboCache: TurboCache is de nieuwe manier van nVidia om via de PCI-Express bus het lokale RAM-geheugen van de computer te gebruiken voor de videokaart. De drivers bepalen automatisch hoeveel geheugen geleend wordt voor de framebuffers van de GPU. Hoewel het waar is dat de wachttijden door de afstand tussen de GPU en het geheugen drastisch toeneemt, heeft nVidia onderdelen van de pipelines "herschreven" waardoor deze continu pixels verwerken, zelfs als er gewacht wordt op gegevens uit het werkgeheugen. Belangrijke data die direct beschikbaar moet zijn, bijvoorbeeld de pixels die nú naar het scherm verstuurd worden, staan in het geheugen op de kaart zelf, variërend van 16 tot 64 MB.

UltraShadow II: UltraShadow II versnelt het berekenen en weergeven van schaduwen in spellen als Doom 3. De makers van een spel moeten deze functie wel zelf implementeren om er voordeel uit te kunnen halen. De technische kant van UltraShadow II kun je hier nalezen.

De Toekomst

NV40 bestaat al weer een tijdje en dus wordt het tijd om naar de toekomst te kijken; welke chips staan er op het programma?

Als refresh van de NV40 zou nVidia de NV48 aan het einde van 2004 introduceren als tegenhanger van de R480 uit het rode kamp. nVidia zou niet in staat zijn geweest om de NV48 veel sneller dan de NV40 te maken waardoor de NV48 nu waarschijnlijk de volgende generatie GPU wordt.

Voor 2005 stond de NV47 op de planning. Deze chip zou een geüpgrade versie van de NV40 zijn, dus waarschijnlijk met meer pipelines en vertex shaders. De NV47 bevat misschien al enkele onderdelen van NV50 die aan het eind van 2005 zou komen. Echter is het nu zeer waarschijnlijk dat de NV50 gecanceled is door de verschuiving van Microsoft's Longhorn. Wat er nu met de NV47 gaat gebeuren is nog onzeker. In ieder geval moet de NV40 langer meegaan dan verwacht werd en is het de NV48 die in 2005 op de markt komt.

De NV50 zou waarschijnlijk voor een deel gebaseerd zijn op NV40 / NV47 en vele optimalisaties bevatten om prestaties te verbeteren en het stroomverbruik te minderen. De NV48 is dus een soort tussenoplossing om het gat tussen de NV40 en NV50 op te vullen. Nieuwe features worden pas in NV60 verwacht.

NV60 is de eerste chip van nVidia met ondersteuning voor Pixel Shader 4.0, DirectX-Next en moet compatible zijn met 'Windows Graphics Foundation 2.0' (WGF 2.0). Kaarten gebaseerd op de NV60 zouden uit moeten komen vlak voor de launch van Windows Longhorn en DirectX-Next, verwacht in 2007.

Nu lijkt het zo te zijn dat Longhorn al in 2006 uit gaat komen door het weglaten van enkele nieuwe features. Die datum is te vroeg voor nVidia om een WGF2.0-compatible kaart neer te zetten. Het introduceren van NV50 zonder ondersteuning voor WGF2.0 heeft dan ook weinig zin, aangezien Longhorn en DirectX-Next vlak na de kaart gereleased worden. Door NV50 te cancelen, kan nVidia misschien meer engineers aan het werk zetten met NV60 om in 2006 een WGF2.0-compatible kaart te introduceren.

Het volgende lijstje is een overzicht van huidige roddels, slechts ter indicatie:

ChipPlanningStatusSnelheid
NV40Q2 2004Released100%
NV48Q3 2005Ontwikkeling180%
NV47Q2 2005Niet bestaand150%
NV50Q4 2005 / H1 2006Canceled>200%
NV60H1 2007Vervroegd?>250%

Dit overzicht bestaat uit volkomen roddels (op de NV40 na :)) en is onderhevig aan veranderingen. De snelheid is een zeer ruime geschatte gok, dus ook daar is geen touw aan vast te knopen.

De Fabrikanten

Hier wat plaatjes en informatie van kaarten die in de handel zijn/gaan :)

Albatron

Alle Albatron kaarten hebben een blauw PCB met standaard koelers en lopen op stock snelheden. Alleen de normale 6800 heeft een semi-origineel koeler design. Bij de videokaart in de doos zit het "Duke Nukem: Manhattan Project Game Pack"
Afbeeldingslocatie: http://www.albatron.com.tw/images/product/it/vga/picture/big/6800.jpg
De Albatron GeForce 6800


AOpen

De AOpen Aeolus 6800Ultra-DVD256:

Afbeeldingslocatie: http://english.aopen.com.tw//Products/images/VGA/images/Aeolus%206800-Ultra-460.jpg

De GT-versie heeft een reference-koeler, één molex, één VGA- en één DVI-aansluiting.
Zowel de GT als de Ultra lopen op stock snelheden en hebben dit softwarepakket: InterVideo WinCinema met IV WinDVD 4 en IV WinRip, SpellForce: The Order of the Dawn, Arx Fatalis, Games Collection: Vietcong, Railroad Pioneer, Neighbours From Hell, Tropico 2: Pirate Cove, Aquanox 2: Revelation.

Met dank aan VirtualJr voor de info

AOpen is één van de fabrikanten die de 6800LE ook voor de retail-markt verkrijgbaar heeft gemaakt:

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/aeolus6800le.JPG


Asus

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/asus2.jpg

Asus levert Far Cry en een mooie 300.000-pixels Webcam mee.

Let-op! Asus levert haar Geforce 6800 series in vijf smaken:

V9999TD:
GeForce 6800 Non Ultra met 12 pipelines op 325Mhz en 128MB DDR1 geheugen op 700Mhz. Dit is dus een gewone 6800.

V9999GE:
GeForce 6800 Non Ultra met 12 pipelines op 350Mhz en 256MB GDDR3 geheugen op 1000Mhz. Dit is dus géén GT!

V9999GT/TD:
GeForce 6800 GT op 350Mhz met 128MB DDR1 geheugen op 700Mhz.
Deze kaart is waarschijnlijk erg geheugen-gelimiteerd.

V9999GT Deluxe:
GeForce 6800 GT op 350Mhz met 256MB GDDR3 geheugen op 1000Mhz.

V9999Ultra Deluxe:
GeForce 6800 Ultra met 256MB GDDR3 geheugen op 1100Mhz. De core loopt waarschijnlijk op 425Mhz.

De GE, de GT/TD en Ultra Deluxe hebben hetzelfde blauwe PCB en dezelfde koeler. De GT Deluxe is een kaart die nog niet in winkels te vinden is en het is onzeker of deze ooit te krijgen zal zijn.

Het is ook nog steeds onzeker of dit de werkelijke specificaties zijn van de kaarten, aangezien zelfs Asus regelmatig de informatie verandert op de websites.

Chaintech


Afbeeldingslocatie: http://www.hardware.info/images/news/chaintech-nv40-card.jpg


De overgeklokte Chaintech 6800 wordt geleverd met 358 MHz Core en 770 MHz geheugen. Chaintech levert haar GeForce 6800 Ultra met het spel Commandos 3 en een speciale overklok utility.

Gainward

"Each Golden Sample™ product is guaranteed to outperform NVIDIA standard reference design with rock-solid stability."

De stock snelheid van de kaarten wordt bepaald door de installatie van de meegeleverde drivers en de Experttool. Met "Safe Mode" zullen de kaarten op 350/1000 (GT) of 400/1100 lopen (Ultra). Met één klik kun je later de kaart op onderstaande snelheden laten draaien.

GainWard komt met 5 verschillende 6800 series:

Als eerste is er de Gainward PowerPack! Ultra/2400 TV-DVI Golden Sample.
Dit is een 6800 GT die default draait op Ultra speeds: 400/1100 met 2.0ns geheugen.

Als tweede is er de Gainward PowerPack! Ultra/2600 TV-DVI-DVI.
Dit is een 6800 Ultra op 400/1100 en 1.6ns geheugen.

Als derde bestaat de 6800 Ultra Plus, deze gaat onder de naam:
6800U GoldenSample: Gainward PowerPack! Ultra/2600 TV-DVI-DVI Golden Sample.
Dit is een 6800 Ultra op 430/1200, ook uitgerust met 1.6 ns geheugen.

Als vierde hebben we het monster onder de luchtgekoelde Gainwards:
Gainward PowerPack! Extreme/2600 TV-DVI-DVI Golden Sample.
Dit is een 6800 Ultra Extreme, geleverd op 450/1200 snelheden met 1.6ns geheugen.
Deze kaart heeft speciale koperen koeling.
Afbeeldingslocatie: http://www.gainward.com/html/product/vga/powerpack/6800ultra/images-960tvdvi2/2600_TV_DVI2_6800Ultra_256M.jpg

Als vijfde is er de CoolFX serie voor de die-hard-hardcore-enthusiast:
Gainward PowerPack! CoolFX Ultra/2600 TV-DVI-DVI Golden Sample.
Dit is ook een 6800 Ultra Extreme op 450/1200 en 1,6ns geheugen, maar dan watergekoeld. :9

Daarnaast bestaan ook de gewone 6800 Non-Ultra's met stock snelheden, licht overgeklokte snelheden en snellere geheugenchips.

Alle Gainwards hebben een matig softwarepakket, te weten: WinDVD, Arx Fatalis wat utilities en drivers.

Gigabyte

GigaByte levert de 6800 GT en Ultra versies met standaard koelers en snelheden. GigaByte gaat ook de GeForce 6600 (GT) leveren en zal een versie van de GT met 256MB aan GDDR3 geheugen en Doom 3 gebundeld op de markt brengen. De normale 6600GT heeft 128MB DDR3 geheugen en is vergezeld van "Joint Operations: Typhoon Rising". De snelheden van deze kaarten zijn nog niet 100% zeker, maar in ieder geval 500/1000 voor de 6600GT en 350/550 voor de 6600.

Leadtek

WinFast A400 Ultra TDH MyVIVO on GeForce 6800 Ultra
Afbeeldingslocatie: http://vulcanus.its.tudelft.nl/tt/GoT/a400-2.jpg

Leadtek levert de spellen: "Prince of Persia the Sands of Time" en "Splintercell Pandora Tomorrow" mee in de verpakking.

MSI

De 6800 heeft een rood PCB en een koperen koeler:

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/msi.jpg


De fan is zelf in te stellen middels een klein schuifknopje op de kaart.
Er wordt een leuk softwarepakket bijgeleverd: URU, XIII, Prince of Persia 3D, Praetorians, Black Hawk Down, YAGER, Joint Operations: Typhoon Rising, Heaven & Hell, Comanche 4, Divine Divinity, American Conquest, Etherlords2, Commandos 3, Destination Berlin, IL-2 Sturmovik, Beach Life, Splinter Cell en Deus EX Invisible War plus nog wat software, drivers en utilities.

PNY

PNY levert alle kaarten met standaard koelers en een eigen Verto-sticker. PNY stopt helaas geen spellen in de verpakking van de kaart, alleen een drivers en utilities cd bevindt zich in de doos.

XFX

XFX was bijna de enige fabrikant die in staat was om de nieuwe videokaarten te leveren na de launch van de 6800-serie. Mede daarom zijn dit behoorlijk populaire kaarten geworden.

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/Ultra.jpg
De GeForce 6800 Ultra


Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/GT.jpg
De GeForce 6800 GT


Er bestaat ook een 2xDVI variant van de 6800 GT die te herkennen is aan twee DVI-uitgangen in plaats van één DVI- en één D-Sub aansluiting.

Bij de XFX kaarten worden standaard drivers en utilities geleverd, samen met Commandos 3, Tomb Raider: The Angel of Darkness, X2: The Threat en MotoGP 2.
Daarnaast wordt Doom 3 met een aantal kaarten meegeleverd.

Links & Reviews

Andere topics
Het 6800LE Topic Deel 17

Drivers
Laatste officiële driver: ForceWare 71.89 WHQL (XP/2000)
Laatste 64-bits drivers: ForceWare 71.84 WHQL (XP/2003) - ForceWare 76.71 Beta (XP/2003)
Laatste BETA's: 71.84 Beta - 75.90 Beta - 76.10 Beta - 76.41Beta - 76.44 Beta - 76.45 WHQL

Prijzen
Pricewatch 6800 series
Pricewatch 6600 series
Pricewatch 6200 series

Patches
FarCry v1.3 Patch - Gebruikt SM3.0 en biedt ondersteuning voor HDR.

Informatie
Officiële Website 6800
Officiële Website 6600
Officiële Website 6200
Officiële nVidia Forums
T.net Frontpage
Demo's
Mirror van het demo filmpje Grootte: 20,4 MB

Reviews 6800 series
PC Stats
Tom's Hardware
FiringSquad
Beyond3D
tecChannel
Hardware Analysis
X-bit labs
Guru3D
ExtremeTech
TechReport
AnandTech
HardOCP (Benchmarks)
HardOCP (Technieken)

Reviews 6600 series
AnandTech
Beyond3D (Aanrader)
NV News
X-Bit Labs
HardOCP
TechReport
Guru3D
Hexus
K-Hardware
Bit-Tech
Tom's Hardware
ComputerBase
HotHardware

Reviews 6200 series
Beyond3D
Digit-Life
Legion Hardware
Hexus
Tech Report
HardOCP
NeoSeeker
Hardware Analysis



Op- of aanmerkingen mogen altijd worden gemaakt :)

Eerste delen gemaakt door: MisteRMeesteR en Hacku! Grote dank aan hen! _/-\o_
Grote dank aan Deathchant voor Albatron/Gainward/Chaintech info/plaatjes _/-\o_
Grote dank aan iedereen die ietwat anders heeft bijgedragen _/-\o_

[ Voor 24% gewijzigd door IceEyz op 05-05-2005 11:58 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 128210

nice start post

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23009

nou dan kan deze ook in de TS :9~

Albatron GeForce 6200 AGP 128MB :)
Afbeeldingslocatie: http://www.tweakers.net/ext/i.dsp/1107004991.jpg

Hij blijkt goed te soft modden met Riva Tuner naar een GeForce 6600 !!! echt ziek man voor een kaartje van 90 piek :)

hier een UNIKA GeForce 6200 AGP 128MB uit China :D
Afbeeldingslocatie: http://www.gzeasy.com/Articlephoto/unika_6200_pcx6218_agp/photo/unika_6200_pcx6218_agp-01-s.jpg

[ Voor 28% gewijzigd door Anoniem: 23009 op 29-01-2005 18:48 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 115092

Als hij daadwerkelijk voor 90 euro of minder in Nederland te krijgen is binnenkort, dan is het inderdaad een zeer rappe kaart voor dat geld! Lijkt me een leuke kaart voor in me oude p4 @ 2,8 ghz waar nu nog een geforce 4 mx 440 in hangt. Vooral het modden van dat kaartje trekt me wel. Heb een 6800LE gehad, dat was ook lache met die pipes die je in een hand-omdraai open kraakte.

De screenshots zien er netjes uit. Grappig om te zien dat de Albatron en de UNIKA kaartjes extreem veel van elkaar verschillen. De Albatron gebruikt 4 x 32mb geheugenreepjes zo te zien en de unika 8 x 16mb. De koeler van Albatron is om te huilen (qua lay-out en kleur), die van UNIKA ziet er wel aardig uit. Lijkt een beetje op me oude XFX koelertje van een geforce 4 ti 4200.

Ben benieuwd :9

[ Voor 35% gewijzigd door Anoniem: 115092 op 29-01-2005 18:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 107572

ik vraag het hier ookmaar

Ik zit nu te twijfelen of een 6600GT of een 6800 (normale)
6600GT is ong 210 euro , de 6800 is ong 310 euro , maar de 6600GT is standaard hoger geclockt , maar de 6800 heeft weer meer pixelpipe's en vertex shaders (toch)
wie kan me verlichten :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23009

euhm ja zowiezo de GeForce 6800 128MB ;) die trekt de 6600 GT echt weg.

maare wat voor soort zoek je een AGP x8 versie of een PCI-E x16 versie?

want ja als je 2 6600GT PCI-E x16's neemt dan is dat weer voor deliger dan 1 6800 128MB. en dan ben je bijna en soms even snel als een 6800 GT 256MB GDDR3 kaart.

2 6800 128's in SLi zou even snel zijn als een ULTRA Extreme setup. je kan er altijd later eentje bij zetten natuurlijk, het is maar net wat je er voor over hebt.

Maar als je de AGP x8 versie bedoeld, dan zou ik je de GeForce 6800 AGP 128MB Vet aanraden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DeNB3rt
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 28-04 20:05
Anoniem: 23009 schreef op zaterdag 29 januari 2005 @ 18:44:
nou dan kan deze ook in de TS :9~

Albatron GeForce 6200 AGP 128MB :)
[afbeelding]

Hij blijkt goed te soft modden met Riva Tuner naar een GeForce 6600 !!! echt ziek man voor een kaartje van 90 piek :)

hier een UNIKA GeForce 6200 AGP 128MB uit China :D
[afbeelding]
Ik ben wel geintresseerd in zo'n kaartje, zit voor het moment met een geforce 3 t 500 en wil later nog eff battlefield 2 kunnen spelen (op medium ofzo) Kan ik men waterkoeling hieropzetten en softmodden.
Zou dat lukken, welke score haalt deze in 3dmark 2003 (op de gok?)

Dit om een overstap naar PCI express wat uit te stellen :P en ik een 6600GT of 6800le te duur vind voor nog een jaartje te gamen :r

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23009

hier een leuk review van de 6200 AGP :) http://babelfish.altavist...2b6200%2bAGP%26offset%3d0

het is van een chineese site vetaald met bable fish, maar het is wel te volgen dat wel :)

Ik denk dat dit je wel blij kan maken :) scheelt zoeken :

Afbeeldingslocatie: http://www.gzeasy.com/Articlephoto/unika_6200_pcx6218_agp/results/image017.gif
Afbeeldingslocatie: http://www.gzeasy.com/Articlephoto/unika_6200_pcx6218_agp/results/image002.gif
Afbeeldingslocatie: http://www.gzeasy.com/Articlephoto/unika_6200_pcx6218_agp/results/image015.gif
Afbeeldingslocatie: http://www.gzeasy.com/Articlephoto/unika_6200_pcx6218_agp/results/image013.gif
Afbeeldingslocatie: http://www.gzeasy.com/Articlephoto/unika_6200_pcx6218_agp/results/image011.gif

getest op dit:
Intel Pentium4 HT 3Ghz met 512KB L2 + 800Mhz FSB
Intel 875PE (875PE+ ICR5, Socket478),
2x Kingston PC3200 512MB (DDR400, CL=2-4-3-7)
IBM 120GXP (40GB, ATA-150, 7200rpm, 2MB cache)
DELL GDM500 Monitor

Windows XP bulid2600 English version SP1 + DirectX9.0c
Tabletop resolution: 1,024 x 768 @ 32-bit @ 75Hz
NVIDIA Forceware 71.20

Best een leuk speeltje, met de soft mod schopt hij ATi's 9800 SE 128MB uit het veld ! LOL :D

Uit dat review heb ik even het belangerijkste er uit gevist, want die site is nogal traag ;)

[ Voor 82% gewijzigd door Anoniem: 23009 op 30-01-2005 01:33 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GoldenSample
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online

GoldenSample

Huub, Huub, Barbatruc!

ik heb hier een 6800 GTo (draaid dus op 350 om 900 gddr3) en de pipes en shaders unlocked dus draai op 16X6 met een clock van 425 om 1125 (bij hoger krijg ik artifacts in 3d mark 05 in die vertexshaders, dat gebergte) maar nu vraag ik me af, als ik er een andere koeler op zou zetten een nvslicer 5 of een zalman 700 zal ik dan veel verder kunnen overkloken en welke koelt het best?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23009

GoldenSample schreef op zaterdag 29 januari 2005 @ 19:20:
ik heb hier een 6800 GTo (draaid dus op 350 om 900 gddr3) en de pipes en shaders unlocked dus draai op 16X6 met een clock van 425 om 1125 (bij hoger krijg ik artifacts in 3d mark 05 in die vertexshaders, dat gebergte) maar nu vraag ik me af, als ik er een andere koeler op zou zetten een nvslicer 5 of een zalman 700 zal ik dan veel verder kunnen overkloken en welke koelt het best?
je kan het proberen maar ik vrees dat je core en geheugen niet verder wil en nog iets je OC is ook wel erg hoog man 400 / 1100 is de standaard speed van een 6800 ULTRA, ik zou er niks meer aan doen, of je wilt met Vapochill gaan werken. maar vreemd dat hij niet standaard op 350Mhz / 1000Mhz draaid, want dat is wel de meest normale snelheid voor een 6800 GT 256. mijn 6800 GT 256 haalt maximaal 450 / 1200 maar ik heb hem gewoon op normal speeds draaien het verschil is amper merk baar, of je nou Quake3 Arena doet met 500 of 650 frames ik bedoel maar als voorbeeld.

[ Voor 19% gewijzigd door Anoniem: 23009 op 29-01-2005 19:31 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GoldenSample
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online

GoldenSample

Huub, Huub, Barbatruc!

Anoniem: 23009 schreef op zaterdag 29 januari 2005 @ 19:29:
[...]


je kan het proberen maar ik vrees dat je core en geheugen niet verder wil en nog iets je OC is ook wel erg hoog man 400 / 1100 is de standaard speed van een 6800 ULTRA, ik zou er niks meer aan doen, of je wilt met Vapochill gaan werken. maar vreemd dat hij niet standaard op 350Mhz / 1000Mhz draaid, want dat is wel de meest normale snelheid voor een 6800 GT 256. mijn 6800 GT 256 haalt maximaal 450 / 1200 maar ik heb hem gewoon op normal speeds draaien het verschil is amper merk baar, of je nou Quake3 Arena doet met 500 of 650 frames ik bedoel maar als voorbeeld.
zo heel vreemd is dat niet ;) , want dit is een speciale versie van de 6800 van dell, de GTo heeft de core van de GT het gddr3 ram van 256 MB op 900Mhz maar slechts 12 pipes 5 vertex shaders maar ik vroeg me af valt er nog wat te halen, maar hier ben ik ook erg tevreden mee hoor ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23009

oh dat heus wel :) hij lijkt meer op een GeForce 6800 NU met GDDR3 mem maar dan loopt je mem op 900 ivp 1000 , want een noramle GT heeft 16 pipes en een NU heeft echter maar 12 :)

maar toch is het idd snel zat, elke spel gaat idd als gesmolte boter over het scherm :D

me oude kaart was een Leadtek GeForce4 Ti-4600 , ik heb hem gewoon bewaard, gewoon omdat het een mooi ding is , en ja de XFX GeForce 6800GT Dual DVI 256MB GDDR3 was idd een leuke vooruitgand, vooral met FS 2004 kan ik het heel goed merken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Deathchant
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 21:42

Deathchant

Don't intend. Do!

Anoniem: 23009 schreef op zaterdag 29 januari 2005 @ 19:29:
[...]
mijn 6800 GT 256 haalt maximaal 450 / 1200 maar ik heb hem gewoon op normal speeds draaien het verschil is amper merk baar, of je nou Quake3 Arena doet met 500 of 650 frames ik bedoel maar als voorbeeld.
Dat bedoel ik maar. Ik heb zelf altijd de 1600x1200 resolutie en ik kan ELK spel tot nu toe VOL open spelen op 350/1000 settings. Met vol open bedoel ik at least 2xfsaa en 16xaf zonder gestotter.
De reden dat ik de GoldenSample heb gekocht (terwijl ik die speeds nooit gebruik nu) is dat ik latere spellen die eventueel slecht draaien (wat ik me niet kan voorstellen) wel goed kan spelen. En Gainward garandeert een veilige overclock dus daar ga ik dan ook vanuit.

Dus ik vraag me af waarom zoveel mensen hun kaart tot het uiterste willen testen of zo "kicken" op 3dmark scores. Als een auto's topsnelheid 200km/u is, ga je toch ook geen 300km/u rijden.
En 3DMark is slechts een slechte representatie van de prestaties van je videokaart met allemaal cheats, optimalisaties enzo. Het is gewoon neit volledig betrouwbaar.

Ik vind het wel ruig dat mensen dit alles willen proberen om te kijken wat er allemaal mee kan, maar in feite is het allemaal niet nodig en heb je aan een 6800GT MEER dan genoeg!

De hamvraag dus: Waarom?

Canon: EOS R6 | EF 16-35/4L IS USM | EF 70-200/2.8L IS II USM
Zeiss: 35/2 Distagon | 50/2 Makro-Planar | 85/1.4 Planar | 100/2 Makro-Planar | 135/2 Apo Sonnar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 107572

Zijn bij de normale 6800 eigenlijk pipe's / vertex shaders te unlocken?
Leekt me wel een leuke kaart voor een "normale" prijs , ik vind 450 voor een GT een beetje te duur worden.

[ Voor 46% gewijzigd door Anoniem: 107572 op 30-01-2005 13:16 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 115092

Dan wacht je toch nog een maandje? Zodra de tegenhanger van de 6800GT van ATI goed verkrijgbaar is, daalt die prijs wel. Ik denk dat de X800XL en de 6800GT wel tussen de 300 en de 375 euro verkrijgbaar zijn over een poosje.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 107572

Anoniem: 115092 schreef op zondag 30 januari 2005 @ 17:24:
Dan wacht je toch nog een maandje? Zodra de tegenhanger van de 6800GT van ATI goed verkrijgbaar is, daalt die prijs wel. Ik denk dat de X800XL en de 6800GT wel tussen de 300 en de 375 euro verkrijgbaar zijn over een poosje.
Oeh dat zou errig nice zijn , ik wacht dan wel :D

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23009

Deathchant schreef op zondag 30 januari 2005 @ 12:32:
[...]

Dat bedoel ik maar. Ik heb zelf altijd de 1600x1200 resolutie en ik kan ELK spel tot nu toe VOL open spelen op 350/1000 settings. Met vol open bedoel ik at least 2xfsaa en 16xaf zonder gestotter.
De reden dat ik de GoldenSample heb gekocht (terwijl ik die speeds nooit gebruik nu) is dat ik latere spellen die eventueel slecht draaien (wat ik me niet kan voorstellen) wel goed kan spelen. En Gainward garandeert een veilige overclock dus daar ga ik dan ook vanuit.

Dus ik vraag me af waarom zoveel mensen hun kaart tot het uiterste willen testen of zo "kicken" op 3dmark scores. Als een auto's topsnelheid 200km/u is, ga je toch ook geen 300km/u rijden.
En 3DMark is slechts een slechte representatie van de prestaties van je videokaart met allemaal cheats, optimalisaties enzo. Het is gewoon neit volledig betrouwbaar.

Ik vind het wel ruig dat mensen dit alles willen proberen om te kijken wat er allemaal mee kan, maar in feite is het allemaal niet nodig en heb je aan een 6800GT MEER dan genoeg!

De hamvraag dus: Waarom?
toon volledige bericht
Ik ben helemaal met je een hoor , mij hoor je ook niet klagen met me XFX GeFirce 6800GT 256 met Dual DVI, voor FS 2004 is dat het beste wat ik ooit heb meegemaakt, ik vlieg meestal op 1024 x 768 x 32 alles op max settings FSAA x4 en AF x8, en zo draai ik ook alles flexx, Doom3 gaat zelfs flex met FSAA x8 en AF x16, op Ultra detail, !

maar goed waarom de 6800GT, nou qua Price/Performance for it's class, it's the simply the best choice , period ;)

@ QreZiX

dan neem je toch een GeForce 6800 Nu met 256MB GDDR3 , die loopt ook op core/,mem: 350Mhz / 1000Mhz, alleen je core heeft maar 12 pipes i.p.v 16, nou ik denk dat die ook genoeg zal presteren hoor, voor 372 euro heb je wel een goeie net als de ASUS V9999 Gamers Edition:

GeForce 6800 Non Ultra met 12 pipelines op 350Mhz en 256MB GDDR3 geheugen op 1000Mhz.

Afbeeldingslocatie: http://members.home.nl/iceeyz/6800/asus2.jpg

[ Voor 22% gewijzigd door Anoniem: 23009 op 30-01-2005 20:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Deathchant
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 21:42

Deathchant

Don't intend. Do!

ik wist niet dat die XFX DUAL DVI had. Ik dacht alleen de Gainward dat had. maar anywayz. Doom3 op ultra op 1600x1200 en 4xfsaa en 16xaf hapert toch wel hoor op die reso. Moet ik op 2xFSAA terugzetten.

En Need for speed 2 was al helemaal een ramp met mijn kaart. Op 640x480 nog steeds slecht. Maar kep al een patch ervoor en nu is het weer goed.

Canon: EOS R6 | EF 16-35/4L IS USM | EF 70-200/2.8L IS II USM
Zeiss: 35/2 Distagon | 50/2 Makro-Planar | 85/1.4 Planar | 100/2 Makro-Planar | 135/2 Apo Sonnar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23009

hehe cool, nee ik bedoelde dat ik Doom3 draai op 1024 x 768 x 32 met 8x FSAA en 16x AF dat gaat proma zelfs op 1152 x 864 x 32 op Ultra settings, ik heb maar een Dell 1025HE monitor hehe

die kan makkelijk 1600x 1200 x32 aan maar op 70 herz niet echt prettig, ik hem ook maar gekregen van me Pa, het is een gerepareerde Monitor uit een brandschade. maar goed hij voldoet nogsteeds zijn werk al 3 jaar, kan niet tobben dus, 1152 x 864 x 32 @ 100herz is wel te doen op een 17" maar geliever 1024 x 768 x 32 @ 100 herz , dat is het prettigst :)

Bedoel je de oude Need For Speed2, want die is er ook geweest, sorry dat ik het vraag. want dan kan je ook met een goede Glide emulator werken, is van een maat van me uit Roemenie, hij weet echt wat hij doet;) 1 van de weinige Glide emulators die goed werken met de niet zo oude NV40 kaarten.

hier een linkje ;)

http://www.zeckensack.de/glide/index.html

And May The Force Be With You :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online

CJ

(overleden)
Gerucht: NV48 toch nog op de markt

nVidia's NV48 is niet gecanceled en komt alsnog op de markt uit. NV48 is echter een kostenbesparende chip net zoals R430 dit is voor ATi. NV48 is een NV40 op 0,11u en zal de GF6800, GF6800 LE en GF6800GT vervangen, misschien ook voor een lagere prijs die beter kan concurreren met de $299 van de X800XL en $199 van de X800.

Bron: Forceware 71.80 inf-file waarin vermeldt staat:
NVIDIA_NV48.DEV_0211.1 = "NVIDIA GeForce 6800 "
NVIDIA_NV48.DEV_0212.1 = "NVIDIA GeForce 6800 LE "
NVIDIA_NV48.DEV_0215.1 = "NVIDIA GeForce 6800 GT "
Nogmaals, het is een gerucht en hoeft dus absoluut niet waar te zijn....

[ Voor 8% gewijzigd door CJ op 02-02-2005 04:13 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Deathchant
  • Registratie: September 2003
  • Laatst online: 21:42

Deathchant

Don't intend. Do!

@ Obi-Wan

Excuseer, ik bedoelde uiteraard NFS Underground 2 :)
Kep zelf ook een TFT scherm gehad te leen. Toch ben ik meer tevreden over de beeldkwaliteit en kleuren van mijn dikke CRT. Bovendien kunnen de TFT's nog niet op 1600x1200. En die die dat wel kunnen kunnen maar 60HZ en hebben een responsetime van 25ms :(

Bovendien zijn de schermpjes erg duur.

Canon: EOS R6 | EF 16-35/4L IS USM | EF 70-200/2.8L IS II USM
Zeiss: 35/2 Distagon | 50/2 Makro-Planar | 85/1.4 Planar | 100/2 Makro-Planar | 135/2 Apo Sonnar


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mili
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 27-05-2024
Weet iemand waar ik iets kan vinden over de XFX GeForce 6800 GT 256MB DDR3 (PCI-e, 2x DVI). Ik wil wat dingen weten zoals Benchmarks en bijv. hoeveel geluid deze videokaart produceert tegenover andere van een ander merk???

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 79835

Voor al wie overclockingsproblemen ondervindt met de 6800GT kaarten, ik heb een guide online gezet waarin staat hoe je het uiterste uit je kaart kan halen zonder solderen.

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=52127

Aangezien het toch mijn post is zal ik het belangrijkste hier even kopieren :)
Sorry voor het Engels.

1. Cooling
It’s obvious that if you want to overclock on air you’ll need better cooling, I’ve put a SLK900u AMD heatsink on it and a powerful fan. On previous generations of Geforce cards this was an easy thing to do, because the holes in these cards were large enough to fit 4 long screws. The placement of the holes around the GT core was different and too small for my screws but with some zipties I’ve managed to put the cooler firmly in place. The effect on the temperature was enormous of course. With 20°C ambient, the gpu never went above 40°C stressed. So the cooling was ok. Any cooler with lots of copper should be sufficient (NV5 Silencer for example).

2. Bios
With better cooling the next logical step is raising the gpu voltage from 1.3V to 1.4V, it can be done by flashing a new bios. You can extract your original bios with nvflash and mod it with Nibitor to 1.4V. Set 2D voltage to the same value as your 3D voltage for better stability. 1.5V didn’t help my overclock, but it’s worth trying. Get all the necessary tools, howto’s and biosses at http://www.mvktech.net/ (Mavke’s site).

3. Power
The biggest problem with GT’s is power, ultra’s don’t come with an extra molex for no reason. So how can we stabilize the power supply to the card, even with only one molex?
One option is to use 2 power supplies. The second PSU is only to provide power to the molex of the card. If you don’t want to fry your card, you’ll have to connect the green and the black wires from both PSU’s to make them boot up simultaneously. If you don’t have a clue what I’m talking about, don’t even try it.
A second way for stabilizing the incoming power is described here (thanks to Reject for the crazy idea, but it works): http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=48577 . It gave me some extra 5-10Mhz.
Also, use clean powerlines, with no other peripherals attached. My Antec TC 550W has a molex at the back of the PSU, using this molex gave me the best results.

4. AGP
Disable fastwrites
Set AGP voltage to 1.8V at least
Set AGP frequency to 81 (use clockgen).
Tested on a DFI S754 nf3 board and it helped me to get those extra Mhz and stability to complete a benchmark.

5. Rivatuner
Use Rivatuner for overclocking, it has 2 very useful options that can be enabled in the power user tab.
- Disable internal clocktest
- Disable any kind of throttling by forcing 3D performance clocks (http://www.vr-zone.com.sg/index.cgi?i=1582&s=3 thanks to Shamino)
Throttling problems are due to power or temperature. Most of the time it’s a power problem. Disabling the throttling mechanism will help finishing that precious benchmark without performance loss. That is, if you’re lucky, most of the time, it will just freeze and give you a corrupt screen. The Rivatuner author warns that disabling throttling can damage your card, so be careful.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 23009

CJ schreef op woensdag 02 februari 2005 @ 04:13:
Gerucht: NV48 toch nog op de markt

nVidia's NV48 is niet gecanceled en komt alsnog op de markt uit. NV48 is echter een kostenbesparende chip net zoals R430 dit is voor ATi. NV48 is een NV40 op 0,11u en zal de GF6800, GF6800 LE en GF6800GT vervangen, misschien ook voor een lagere prijs die beter kan concurreren met de $299 van de X800XL en $199 van de X800.

Bron: Forceware 71.80 inf-file waarin vermeldt staat:


[...]


Nogmaals, het is een gerucht en hoeft dus absoluut niet waar te zijn....
hmm well vreemd mijn GeForce 6800GT 256 AGP is een NV40 naar mijn weten en een buurmaat van me heeft een PCI-Express versie van de 6800GT 256 en dat is een NV45 dus zou dan de NV48 een core verkleining hebben dan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online

CJ

(overleden)
Anoniem: 23009 schreef op vrijdag 04 februari 2005 @ 15:54:
[...]


hmm well vreemd mijn GeForce 6800GT 256 AGP is een NV40 naar mijn weten en een buurmaat van me heeft een PCI-Express versie van de 6800GT 256 en dat is een NV45 dus zou dan de NV48 een core verkleining hebben dan?
Dat heb je heel goed. NV40 was native AGP. NV45 is een NV40 met de HSI-bridgechip op de chip geplakt. NV48 zou dan ofwel een NV45 op 0,11u zijn of een echte native PCIe chip op 0,11u. Als het gerucht en de inf-file inderdaad kloppen dan zou het hier dus puur gaan om kostenbesparing en kan nVidia waarschijnlijk beter concurreren met ATi's X800 en X800XL.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • silentsnow
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 15-04-2013

silentsnow

« '-_-' »

Enig idee wanneer we de NV48 kunnen verwachten?

Ik verwacht niet veel reclame rondom deze core aangezien het niet echt een nieuw product is, dus hij zal wel "opeens" in de Japanse schappen verschijnen.

The trade of the tools
[ me | specs ] Klipsch Promedia Ultra 5.1 + Sennheiser HD-590


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • IceEyz
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 08:30
Wel geinig dat de NV47 en 48 verwisseld zijn op de één of andere manier. Als NV47 had bestaan, is die dus misschien gecanceled, samen met NV50. Maar zou er dan dit jaar helemaal niets nieuws aan high-end komen? NV48 zou sneller zijn dan 40/45, maar da's zo te zien nu vooral een kostenbesparing. Misschien dat er op basis van de 48 toch nog wat hogere snelheden te halen zijn en dat dan een 6850 oid wordt. Ik vraag me werkelijk af wat nV voor ons in gedachten heeft... Maja, dat zal wel eind Q2 of Q3 worden. 2006 zal wel helemaal een raar jaar worden :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online

CJ

(overleden)
Dit jaar komen er in ieder geval nog kaarten uit die gebruik maken van de nieuwe generatie van nVidia. Dit zal een voorproefje zijn van wat er in de PS3 gebruikt gaat worden. :)

NV47 bestaat waarschijnlijk nog wel alleen heet-ie nu misschien niet meer NV47. Remember ATi die de R400 hernoemt heeft naar R500 en toen de R420 in het leven riep? Het zou goed kunnen dat NV47 nu NV50 is geworden. Ik zie nog altijd geruchten over een SM3.0 kaart met 24 pipes en 8 vertexshaders die uit zou komen dit jaar. En zo'n kaart zou perfect tegenover de R520 passen die volgens bepaalde geruchten 16 (extreme) pipelines heeft met 8 hybride vertexshaders.

Ben benieuwd of de PS3 dus gebruik gaat maken van een eventuele 24 piper die getweaked is om samen te werken met Cell.

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hershel
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 25-04 15:49
Ik vind het maar triest dat de 6800GT/Ultra nog steeds zo slecht leverbaar is...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mili
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 27-05-2024
Dat valt wel mee hoor want bij Alternate kun je zo een 6800 Gt kopen. En bij Azerty kun je zo een 6800 Ultra kopen. Zijn gewoon op voorraad.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RSpliet
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 27-04 02:19

RSpliet

*blink*

Net vers de Nieuwssubmit in gedumpt: De Geforce Go 6600 aangekondigd. Volgens mij is nVidia nog bezig met het updaten van de website, want de link waar dat plaatje naar wijst is zo dood als een pier, maar hij zit er dus aan te komen :)

Edit: nVidia japan heeft wel een werkende pagina, en icm babelfish wordt dat zoiets als dit hier met volledige specs hier
Intussen zijn deze pagina's ook verdwenen: screenshots heb ik wel:
Screenshot 1, vertaald naar engels door Babelfish
Screenshot 2, niet vertaald
Op de 2e pagina bij specs staat in t japans:
Memory interface 128 bit memory
bandwidth (GB/ second) 11.6 GB/second
filling speed (pixels/second) 30 hundred million
apex processing/second 3 hundred million
RAMDACs 400 MHz

[ Voor 74% gewijzigd door RSpliet op 08-02-2005 21:14 ]

Schaadt het niet, dan baat het niet


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 111783

Ik heb een mailtje naar Azerty gestuurd met de vraag of ze ook de geForce 6200 AGP gaan verkopen:
Hallo,

Ik ben benieuwd of jullie de Geforce 6200 AGP gaan verkopen.
Er zijn een aantal fabrikanten die deze kaart aanbieden en er is ook vrij veel belangstelling voor, onder andere op het Tweakers.net forum.

Alvast bedankt.
Antwoord:
Goedemiddag,

Wij gaan wel de Geforce 6200 AGP kaart verkopen, maar op dit moment is er nog geen levertijd of prijs van bekend.


Met vriendelijke groet,

R. Klink
>:)
Goed nieuws dus!

Nu alleen nog even wachten op een gunstige prijs.

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 111783 op 08-02-2005 18:59 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • davey s.
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 18-04 12:25
http://www.informatique.nl/ heeft de 6200 al ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sm0k3r
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 28-04 13:04

Sm0k3r

cough...cough...

pfff de 6800 Ultra AGP is slecht verkrijgbaar en bij Alternate is hij nog rete duur, waar blijven de XFX's ???

"I believe that forgiving them is God's function. Our job is simply to arrange the meeting."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 115092

Jammergenoeg alleen de PCI-E variant... Nu de 6200 AGP nog.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TankiEEE
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22-04 03:20
Is het misschien ook mogelijk dat als je een Geforce 6800 standaard koopt, dat die extra pipelines kan unlocken ? Want dat zou anders ook wel een goedkope manier zijn om aan een Gt te komen.

Mini-ITX || Gigabyte H55N-USB3 | Core i7 870 | GTX460 | 4GB OCZ DDR3| Lian Li PC-Q11


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sm0k3r
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 28-04 13:04

Sm0k3r

cough...cough...

Een BFG 6800 Ultra OC is toch in het bezit van 1.6ns modules toch?? Hij draait op 425/1100 i.t.t. de XFX 6800 Ultra, maar dat is makkelijk te klokken naar 1200 als het 1.6 is. Ben denk ik van plan een BFG 6800 te bestellen en met nibitor de bios editen en hem standaard op 450/1200 te laten booten dus buiten coolbits om.

Is dit slim of raad iemand dit af met veel kennis van klokken vid. kaart.

"I believe that forgiving them is God's function. Our job is simply to arrange the meeting."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 79835

Sm0k3r schreef op woensdag 09 februari 2005 @ 14:01:
Een BFG 6800 Ultra OC is toch in het bezit van 1.6ns modules toch?? Hij draait op 425/1100 i.t.t. de XFX 6800 Ultra, maar dat is makkelijk te klokken naar 1200 als het 1.6 is. Ben denk ik van plan een BFG 6800 te bestellen en met nibitor de bios editen en hem standaard op 450/1200 te laten booten dus buiten coolbits om.

Is dit slim of raad iemand dit af met veel kennis van klokken vid. kaart.
Ik zou toch toch eerst grondig testen voor je dit doet. Draai een paar uur 3dmark 2001 (is veel veeleisender voor nvidia kaarten dan 03 en 05) om je stabiliteit te controleren. Check met rivatuner hardware monitor of je card throttled naar lagere speeds en wat je temperaturen zijn. hou rekening met de zomermaanden door bij je stressed temp 10°C bij te tellen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sm0k3r
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 28-04 13:04

Sm0k3r

cough...cough...

Anoniem: 79835 schreef op woensdag 09 februari 2005 @ 16:02:
[...]

Ik zou toch toch eerst grondig testen voor je dit doet. Draai een paar uur 3dmark 2001 (is veel veeleisender voor nvidia kaarten dan 03 en 05) om je stabiliteit te controleren. Check met rivatuner hardware monitor of je card throttled naar lagere speeds en wat je temperaturen zijn. hou rekening met de zomermaanden door bij je stressed temp 10°C bij te tellen.
Card throttlen naar lagere speeds?? je doelt zeker op het vast stellen van klokwaarden via bios i.t.t. rivatuner die het softwarematig doet.
En daarmee bedoel ik dat als ik het via bios vaststel op 450/1200 hij niet kan throttlen wanneer hij te heet is en via rivatuner wel??

"I believe that forgiving them is God's function. Our job is simply to arrange the meeting."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 79835

Sm0k3r schreef op woensdag 09 februari 2005 @ 16:05:
[...]


Card throttlen naar lagere speeds?? je doelt zeker op het vast stellen van klokwaarden via bios i.t.t. rivatuner die het softwarematig doet.
En daarmee bedoel ik dat als ik het via bios vaststel op 450/1200 hij niet kan throttlen wanneer hij te heet is en via rivatuner wel??
Als je kaart te heet of te weinig stroom (meestal door te weinig stroom) krijgt zal de core snelheid dalen en het voltage verminderen. Wat die snelheden en voltages zijn, kan je zien in de bios editor. Nu als je dit mechanisme afzet in rivatuner of in je bios de throttle frequentie op 450 te zetten, zal je kaart crashen.
Dus je moet zeker zijn dat je kaart niet throttled aan die speeds. En die kans zit er zeker in omdat het maximum van de core op lucht ongeveer 470-480 is. 450 is dus niet zoveel lager.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 112153

... Sorry :)

[ Voor 98% gewijzigd door Anoniem: 112153 op 10-02-2005 14:41 ]


  • lazrambo
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 12-03 21:19
Laatste officiele WHQL driver van Nvidia werd in November uitgebracht, namelijk de 66.93.
Sindsdien is er niets uitgekomen terwijl ATi al 2 of 3 nieuwe officiele drivers heeft uitgebracht.
Vinden jullie niet dat Nvida een beetje achterloopt :?

Anoniem: 79835

lazrambo schreef op donderdag 10 februari 2005 @ 15:16:
Laatste officiele WHQL driver van Nvidia werd in November uitgebracht, namelijk de 66.93.
Sindsdien is er niets uitgekomen terwijl ATi al 2 of 3 nieuwe officiele drivers heeft uitgebracht.
Vinden jullie niet dat Nvida een beetje achterloopt :?
Nee, Nvidia bengt maar 2 whql drivers per jaar uit. Dat is toch bekend. Er zijn genoeg niet-whql drivers om te proberen (al 4 sinds begin 2005, meer dan ati). WHQL certifiering is niet de heilige graal ofzo.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Puppetmaster
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 22:07
Anoniem: 79835 schreef op donderdag 10 februari 2005 @ 23:32:
Nee, Nvidia bengt maar 2 whql drivers per jaar uit. Dat is toch bekend. Er zijn genoeg niet-whql drivers om te proberen (al 4 sinds begin 2005, meer dan ati). WHQL certifiering is niet de heilige graal ofzo.
nee, ok
WHQL hoeft ip niet zo persé.

maar als de rest niet officiele releases zijn, maar beta's is het zeker wel slechter imo...
(hoeveel het er ook zijn)

[ Voor 6% gewijzigd door Puppetmaster op 11-02-2005 18:50 ]

It seems that males are allowed to exist after all, because they help females get rid of deleterious mutations...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sjekneck
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 28-04 18:03
Puppetmaster schreef op vrijdag 11 februari 2005 @ 18:48:
[...]

nee, ok
WHQL hoeft ip niet zo persé.

maar als de rest niet officiele releases zijn, maar beta's is het zeker wel slechter imo...
(hoeveel het er ook zijn)
Dat maakt niks uit. Het verschil is dat Nvidia meer fixes in 1 release doet of niet uitbrengt omdat er niet veel te fixen valt, al lijkt me dit erg onwaarschijnlijk ;) . De concurent maakt veel aanpassingen maar haalt deze ook vaak weer terug of past deze nog verder aan. Als je echt gezeik hebt met een game kan het vervelend zijn, maar dan kun je alsnog een beta proberen.
Ik heb nog nooit te klagen gehad, ik wissel pas van driver als ik problemen aantref of als er een hoop prestatie te winnen valt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sm0k3r
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 28-04 13:04

Sm0k3r

cough...cough...

@HalDol

Het is me gelukt, coolbits gaf aan 456 als optimal freq. dus draai nu maar eerst 425/1200 en dan vast zetten op 450/1200, proc na gamen 54 graden standaard cooler en idle 41.

Alsnog bedankt voor de waarschuwingen.

Oh kaart is BFG OC 6800 Ultra

"I believe that forgiving them is God's function. Our job is simply to arrange the meeting."


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Movinghead
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 30-06-2024

Movinghead

ing.

Is er op onderstaande kaarten iets aan te merken?
Ik twijfel tussen daartussen,
ik bedoel dan niet natuurlijk DVI+VGA of Dual DVI maar gewoon de kaart op zich

XFX AGP 256Mb 6800 GT TV Dual DVI

CLUB-3D AGP 256Mb NVIDIA 6800GT

AOPEN AGP 256Mb 6800 GT TV/DVI

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • EvilWhiteDragon
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 17-04 09:11
@movindhead:
Ik denk het niet hoor, olgens mij heeft alleen asus gaar gedaan met spex enzo.

Maar even iets anders:
Wet iemand hier al wanneer de gf6800 ultra pci-e nu eindelijk leverbaar wordt? hij staat al bij veel weshops op de website maar nog niemand heeft em op voorraad. :|

LinkedIn
BlackIntel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DesertShooter
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 25-04 12:02

DesertShooter

Afgekickt

Deathchant schreef op zondag 30 januari 2005 @ 12:32:
[...]

Dat bedoel ik maar. Ik heb zelf altijd de 1600x1200 resolutie en ik kan ELK spel tot nu toe VOL open spelen op 350/1000 settings. Met vol open bedoel ik at least 2xfsaa en 16xaf zonder gestotter.
De reden dat ik de GoldenSample heb gekocht (terwijl ik die speeds nooit gebruik nu) is dat ik latere spellen die eventueel slecht draaien (wat ik me niet kan voorstellen) wel goed kan spelen. En Gainward garandeert een veilige overclock dus daar ga ik dan ook vanuit.

Dus ik vraag me af waarom zoveel mensen hun kaart tot het uiterste willen testen of zo "kicken" op 3dmark scores. Als een auto's topsnelheid 200km/u is, ga je toch ook geen 300km/u rijden.
En 3DMark is slechts een slechte representatie van de prestaties van je videokaart met allemaal cheats, optimalisaties enzo. Het is gewoon neit volledig betrouwbaar.

Ik vind het wel ruig dat mensen dit alles willen proberen om te kijken wat er allemaal mee kan, maar in feite is het allemaal niet nodig en heb je aan een 6800GT MEER dan genoeg!

De hamvraag dus: Waarom?
toon volledige bericht
Kind of a game ;)..

'T is meer een wedstrijd opzich, niet een vooruitgang.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Movinghead
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 30-06-2024

Movinghead

ing.

EvilWhiteDragon schreef op zondag 20 februari 2005 @ 10:28:
@movindhead:
Ik denk het niet hoor, olgens mij heeft alleen asus gaar gedaan met spex enzo.

Maar even iets anders:
Wet iemand hier al wanneer de gf6800 ultra pci-e nu eindelijk leverbaar wordt? hij staat al bij veel weshops op de website maar nog niemand heeft em op voorraad. :|
wat bedoel je met de spex van asus?


Wat zouden jullie op dit moment kiezen? Gaan voor dual dvi van XFX of toch Asus of Aopen met enkel DVI + enkel VGA ??

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 119772

DesertShooter schreef op zondag 20 februari 2005 @ 19:55:
[...]

Kind of a game ;)..

'T is meer een wedstrijd opzich, niet een vooruitgang.
....nou.. zet je maar schrap ; de Splinter Cell 3 demo krijgt mijn GT echt wel op z'n spreekwoordelijke knieen.

Ik noteer SM3.0 HDR rendering met tone en parallax mapping en high quality soft shadows, high quality textures, trilinear filtering, hardware shadow mapping en specular lighting. AAx2 en AFx4

dat alles op 1024 x 768 @ 32bits 72hz refreshrate

minimum framerate is ongeveer 25, maximum ongeveer 70
Da's alles wat mijn GT @ 400/1100 met 67.66 eruit haalt. 61.77 was gewoon niet leuk meer (66.xx is buggy op m'n pc en 71.xx zijn snel maar hebben last van 10 graden gemid.temp stijging.)

In de demo zit alleen sm1.1 en sm3.0 dus geen SM3.0 HDR voor de Ati kaart owners. Het gerucht gaat dat de final SC3 release ook slechts sm1.1 en 3.0 zal ondersteunen....

Maarja, die HDR rendering is wel wat en ultra mooi maakt en dus een framerate killer. Ik hoop echt dat de final SC3 versie nog wat beter gaat draaien wbt SM3.0, cker voor mensen met minder dan een 6800GT. Ik kan nu dus echt niet meer terug naar sm1.1.... niet dat niet mooi is of zo, maar in de SC3 demo is SM3.0 te mooi om 1.1 te spelen.

Een 6800GT is dus absoluut geen overbodige luxe. ;(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 115092

Joo... Waar heb je de SC3 demo vandaan geplukt? Wil hem ook wel ffkes testen op een 6800GT :9 .

Heb je de 71.81 driver al getest met SC3? (in 2D moet je de core clock 1 mhz hoger zetten voor temp daling 8)7 ).

//edit
Demo gevonden.. ff gegoogeld :Y) . Alleen die download schiet niet ik.... :(

[ Voor 57% gewijzigd door Anoniem: 115092 op 21-02-2005 17:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 114616

Komt nvidia binnen 4 maanden nog met nieuwe en snellere kaarten? Want het is over 2 maanden weer
tijd om de computer te vervangen en mijn voorkeur gaat toch wel naar nvidia.
Zit nu met gf4ti en kan er misschien mijn FX5900 ingooien maar weet niet of de temp dan te ver omhoog gaat. ( als je bij de gf4 voelt, voel je een hete plek ) Of wordt de GF4( msi ) warmer dan een FX?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brainless-NL
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 04-03 14:12

Brainless-NL

lolkipo

gf4 blijft zeker weten een stuk koeler dan de fx5900!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DesertShooter
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 25-04 12:02

DesertShooter

Afgekickt

Anoniem: 115092 schreef op maandag 21 februari 2005 @ 17:20:
Joo... Waar heb je de SC3 demo vandaan geplukt? Wil hem ook wel ffkes testen op een 6800GT :9 .

Heb je de 71.81 driver al getest met SC3? (in 2D moet je de core clock 1 mhz hoger zetten voor temp daling 8)7 ).

//edit
Demo gevonden.. ff gegoogeld :Y) . Alleen die download schiet niet ik.... :(
offtopic:
Waar dan? ik krijg hem niet gevonden..!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 114616

Brainless-NL schreef op dinsdag 22 februari 2005 @ 15:17:
gf4 blijft zeker weten een stuk koeler dan de fx5900!
Hij kan wel tegen de hitte in een gesloten kast.
De computer zit vol met kaarten enzo + 2hdd's en een 300watt aopen voeding zou dat genoeg zijn om de fx te laten werken? ( athlon xp1900+ dus volle presttaies red hij toch niet )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GoldenSample
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online

GoldenSample

Huub, Huub, Barbatruc!

EvilWhiteDragon schreef op zondag 20 februari 2005 @ 10:28:
@movindhead:
Ik denk het niet hoor, olgens mij heeft alleen asus gaar gedaan met spex enzo.

Maar even iets anders:
Wet iemand hier al wanneer de gf6800 ultra pci-e nu eindelijk leverbaar wordt? hij staat al bij veel weshops op de website maar nog niemand heeft em op voorraad. :|
alternate heeft een XFX 6800 Ultra voor 579 euro en er staad dat hij gwoon leverbaar is

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 115092

DesertShooter schreef op dinsdag 22 februari 2005 @ 16:16:
[...]


offtopic:
Waar dan? ik krijg hem niet gevonden..!
HTTP mirror staat ergens op Guru 3D forceware 75.90 topic.
Torrents gevonden via google.



FORCEWARE 75.90 IS BESCHIKBAAR. Niet iedereen heeft positieve ervaringen met deze drivers, maar ze zijn in ieder geval leuk voor 3D Mark 05 (+100 punten of zo).

[ Voor 22% gewijzigd door Anoniem: 115092 op 22-02-2005 17:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Movinghead
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 30-06-2024

Movinghead

ing.

zo gister een XFX 6800GT 256MB DDR3 Dual DVI besteld, komt als het goed is vandaag nog binnen.

Terzijde Ook net gelijk 2 GB RAM erin geprikt :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • edward2
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 24-04 14:34

edward2

Schieten op de beesten

Zo, eens gauw die 75.90 drivertjes proberen. Ze hebben openGL2.0 support en het IQ schijnt wat beter te zijn. Verder komt de G70 in de inf voor, wat zal dit zijn ;)

Niet op voorraad.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

Nieuws voor de nieuws-gierigaards die het nog niet wisten :)
Zie de Frontpage van Tweakers.net *klik*:

Ik citeer: (bron: TomsHardware-Community )

375-400 million of transistor on 90-nm process
550-600 MHz core
1600 MHz 256Mb (Support for upto 512Mb) GDDR3
Graphics Core 256-bit
Memory Interface 256-bit
32 (24 real) pixels pipelines (on the Ultra model)
32 Vertex Shader Engines
51.2 GB/sec Bandwidth (GDDR 3)
Fillrate 12.8 billion texetls /sec.
Textures per Pixel 32 (maximum in a single redering pass)
Nvidia's LMA - IV
DirectX 9.0d UMI-23

Release date Q3 2005.

Dit ziet er errug gelikt uit, het wordt in ieder geval een monsterachtig grote core, 375 à 400 miljoen transistortjes:Y). Ik hoop wel dat de yields van de plakken core op 0,09nm goed zijn, anders hebben zowel ATi als Nvidia een probleem... Volgens CJ in het ATi-topic schijnt het mee te vallen omdat de cores praktisch hetzelfde zijn als die van de XBoX2, en die dit jaar nog gepreviewed gaat worden...

Het nieuwsbericht wat erna staat (nieuws: nVidia plant designfaciliteit in Bangalore) geeft aan dat Nvidia hard aan het uitbreiden is. Mooi toch? Hoe meer researchfacilities, hoe sneller de nieuwe kaarten (NV60 e.d.) te krijgen zijn in de winkel:*)

(BTW: het zijn natuurlijk nog maar geruchten, maar daar is dit topic voor;) Oh happy day! _/-\o_ )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bever!
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 08:19

Bever!

3

tis een designfaciliteit, heeft dus niet echt vele te maken met hoe snel een kaart in de winkel ligt noh. en aan die nv-geruchten hecht ik nog minder waarde dan aan die van ati, omdat ze ergens op een forum staan, en de poster zelf heeft het ook weer ergens op een forum gelezen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online

CJ

(overleden)
Jejking schreef op dinsdag 22 februari 2005 @ 18:29:
Dit ziet er errug gelikt uit, het wordt in ieder geval een monsterachtig grote core, 375 à 400 miljoen transistortjes:Y). Ik hoop wel dat de yields van de plakken core op 0,09nm goed zijn, anders hebben zowel ATi als Nvidia een probleem... Volgens CJ in het ATi-topic schijnt het mee te vallen omdat de cores praktisch hetzelfde zijn als die van de XBoX2, en die dit jaar nog gepreviewed gaat worden...
Wel even goed citeren he? ;) Ik zei alleen dat R500 en R520 gemeen hebben dat ze ze beide op 0,09u gemaakt worden. En aangezien de Xbox2 waarschijnlijk nog dit jaar in massaproductie gaat, moet TSMC het proces wel goed onder controle hebben anders loopt MS veel inkomsten mis. Hieruit trok ik een voorlopige conclusie, dat het 0.09u proces waarschijnlijk minder problemen zal opleveren omdat er previews van zowel de Xbox2 als PS3 verwacht worden tijdens de E3 (over drie maanden).

Voor de rest lijken de cores niet echt op elkaar (behalve dan dat R520 misschien leentjebuur heeft gespeeld bij R500 voor bepaalde onderdelen).

nVidia gaf zelf al aan dat ze dit jaar ook willen overstappen naar 0.09u en de kans is groot dat ze daarvoor terug gaan naar TSMC ipv IBM. Wat wel zeker is, is dat er dit jaar een GPU uit komt die gebaseerd is op dezelfde techniek die gebruikt wordt in de PS3.

[ Voor 17% gewijzigd door CJ op 22-02-2005 19:09 ]

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 114616

Kan mijn computer de FX5900xt aan? ( dat ie doorbrand of gebeurd dat nooit? )

aopn 300watt big tower
athlon xp 1900+
512ddr
120gb ( 2x 60 )
wat losse kaarten ( geluidsjaart, firewire, pinnacle, )
dvd rom
dvd brander

De Fx kan niet zijn maximale prestatie halen daar maar het is even om de gf4 te vervangen die ik dan in me eigen pc doe ipv FX.

[ Voor 7% gewijzigd door Anoniem: 114616 op 22-02-2005 20:16 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tyranium
  • Registratie: December 2003
  • Niet online

Tyranium

Ero-sennin

Anoniem: 114616 schreef op dinsdag 22 februari 2005 @ 20:15:
Kan mijn computer de FX5900xt aan? ( dat ie doorbrand of gebeurd dat nooit? )

aopn 300watt big tower
athlon xp 1900+
512ddr
120gb ( 2x 60 )
wat losse kaarten ( geluidsjaart, firewire, pinnacle, )
dvd rom
dvd brander

De Fx kan niet zijn maximale prestatie halen daar maar het is even om de gf4 te vervangen die ik dan in me eigen pc doe ipv FX.
Vast wel, zie mijn specs hieronder en dat doe ik ook allemaal op een Aopen 300W voeding. :)

Edit: Voor de 6800LE zat er ook een (Gainward) FX5800 Ultra (Golden Sample :P :9 ) in en die werkte ook gewoon stabiel dus die 5900XT moet lukken :)

[ Voor 13% gewijzigd door Tyranium op 22-02-2005 21:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Jejking
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online

Jejking

It's teatime, doctor!

CJ schreef op dinsdag 22 februari 2005 @ 19:07:
[...]

Wel even goed citeren he? ;) Ik zei ... *verhaal*
Heb je helemaal gelijk in, ik typte jouw voorlopige conclusie uit het ATi-topic over, maar ja, ik had nogal haast, en mensen die haast hebben zeggen dingen op een andere manier dan als ze het bedoelen O-) Apologize :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • juultje
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 28-04 11:36
Ik ben van plan om een gewone 6800 te gaan kopen (geen ultra of GT ofzo) maar ik twijfel welke...asus, xfx of een andere misschien?

Er moet iig een tempsensor opzitten... maar ik kan nergens vinden waar nou wel of geen tempsensors opzitten :|

Iemand die mij daar iets meer over kan vertellen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 114616

temp sensor zit er standaart ingebouwd.

Maar xfx en asus zijn beide goede merken.
Ik zou de xfx nemen doordat die vaak beter overklokken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • flip349
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 10-09-2024
ik ben ook van plan om een 6800 te kopen (PCI-E). Maar uit de ervaringen blijkt dat de AGP versie van ASUS vrij luidruchtig is, hoe zit dat met de pci-e versie. Welke kaart raden jullie me aan voor de nieuwste games en die niet al te luidruchtig is (hoeft geen dual DVI te zijn). Er zijn redelijke prijsverschillen (ik zit liever niet in de duurdere categorie).

SR+ / PW / Black / 18" - Besteld: 4-10 / LM: 4-10 / RN: 17-10 / VIN: 25-11 / SMS: -- / Levering: -- / RN109666xxx


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • juultje
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 28-04 11:36
het gaat trouwens om een AGP 6800 :P

asus is dus luidruchtig en klokt minder goed over? koelt die minder goed ofzo?

xfx maakt minder herrie?

is er verder nog bekend ofdat bij een asus de overige pipes nog vaak goed zijn, of bij xfx juist?
of is dit gewoon puur geluk hebben :?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 119772

Hier is die SplinterCell 3 demo direct te downloaden @ Worthplaying (misschien staat ie er niet zo heel lang....) Kun je lekker sm3.0 testen. Ik ben benieuwd of de 6600GT's max settings aan kunnen in die demo.

http://www.worthplaying.c...23523&mode=thread&order=0

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 114616

Elke driver heeft een andere maximale temperatuur. ( 66.93 = 127, 61.77=140 ) Denk niet dat hij het nog doet als ie daar komt.


Na 2x 3dmark03 met computer open en kastdeur dicht ( computer staat in zo'n trapkast ) was de temp 58 graden toen de score gemeld werd.

En die SC3 demo ziet er ook super uit, was nog op gf4, dus wil niet weten als je hem op een 6800 laat draaien :9~

[ Voor 6% gewijzigd door Anoniem: 114616 op 23-02-2005 16:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 115092

Anoniem: 114616 schreef op woensdag 23 februari 2005 @ 14:36:
Elke driver heeft een andere maximale temperatuur. ( 66.93 = 127, 61.77=140 ) Denk niet dat hij het nog doet als ie daar komt.


Na 1x 3dmark03 met computer open en kastdeur dicht ( computer staat in zo'n trapkast ) was de temp 55 graden. Valt wel mee denk.

En die SC3 demo ziet er ook super uit, was nog op gf4, dus wil niet weten als je hem op een 6800 laat draaien :9~
Nog mooier, maar ook errug traag met SM 3.0 en alle opties aan... Hopelijk gaan nieuwe drivers van Nvidia hier verbetering in brengen. Heeft iemand de 75.90 drivers toevallig getest en vergeleken met oudere drivers bij SC3?

[ Voor 8% gewijzigd door Anoniem: 115092 op 23-02-2005 15:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CJ
  • Registratie: Augustus 2000
  • Niet online

CJ

(overleden)
Nieuwsbericht: Next Generation nVidia card heeft codenaam G70

Volgens Station Drivers is nvidia afgestapt van de NV-naamgeving en overgestapt op G... In de 75.10 drivers is een serie kaarten te vinden die allemaal gebaseerd zijn op de G70. Hoogstwaarschijnlijk is het een nieuwe architectuur en misschien zelfs wel de kaart die ook gebruikt gaat worden in de PS3.

http://www.theinq.net/?article=21409

Technical PR Officer @ MSI Europe. My thoughts and opinions may not reflect the ones of my employer.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 119772

Anoniem: 115092 schreef op woensdag 23 februari 2005 @ 15:25:
Heeft iemand de 75.90 drivers toevallig getest en vergeleken met oudere drivers bij SC3?
opgelet ! Iemand heeft zware artefacts ondervonden met 75.90 in de SC3 demo ; oorzaak is echter niet puur alleen de driver want hij kwam erachter dat het komt door combinatie van 75.90 + SC3 demo + FRAPS = artefacts.

Als je de SC3 demo draait met 75.90, kun je dus niet FRAP-pen. Performance door gebrek aan FRAPS kon hij dus ook niet specificeren.

Over die vermeende G70 Nvidia chip... waarom moet ik bij G70 toch iedere keer aan die Volvo S70 denken 8)7

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 114616

Ik vind de 75.90 drivers goed draaien, met de 61.77 had ik nog last van artifacts in de schaduwen maar deze geeft echt een super kwaliteit. Zelfs voor een geforce fx >:)

Ik moet trouwens bij G70 denken aan die compacte telefoon van panasonic. ( dat rare gval )

[ Voor 16% gewijzigd door Anoniem: 114616 op 24-02-2005 07:44 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tyranium
  • Registratie: December 2003
  • Niet online

Tyranium

Ero-sennin

G70 doet mij nou vooral denken aan een nieuwe gpu van nvidia die "alle concurrenten"(:P) totaal de grond in zal boren. >:) :z

Splinter Cell 3 demo ziet er trouwens erg gelikt uit met sm3.0 (en HDR). :)
Veel mensen zeggen dat sm3.0 helemaal niet nodig is en dat het allemaal verkoop praatjes zijn van nvidia, maar persoonlijk, nu ik het gezien heb (far cry, SC 3) zou ik niet meer zonder kunnen. O+

Edit:
Bij mij werken de nvidia drivers ook erg goed, 3dmark scores zijn weer wat omhoog (met behulp van een wat hogere overclock):
3dmark '03: van 11000 naar 11600 :)
3dmark '05: van 4600 naar 5007 :)
Bij games lijkt het of de fps wat stabieler is geworden en de beeldkwaliteit is nog steeds toppie.

Dit allemaal met een XFX 6800LE 128mb @ 16*6 @ 410 core (1.2V) en 850 mem.

[ Voor 74% gewijzigd door Tyranium op 24-02-2005 07:32 ]


  • Movinghead
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 30-06-2024

Movinghead

ing.

zo net mijn 6800GT 256DDR3 geinstalleerd en even 3mark05 gedraait

3462 3DMarks

met driver 66.93

3708 3DMarks

met driver 71.81


system specs:
http://specs.tweak.to/10646

[ Voor 42% gewijzigd door Movinghead op 24-02-2005 08:14 ]


Anoniem: 115092

Forceware 67.66 beta vs 75.90 beta

Test Systeem
AMD Athlon 64 3200+ @ 2,3 ghz / 512kb cache / 800MHZ FSB
1024 MB DDR 400 geheugen
Nvidia Geforce 6800 GT 412 / 1110 mhz
Creative Soundblaster Audigy 2 ZS Platinum Pro

Benchmark resultaten:

-------------------------Driver 67.66-----------Driver 75.90
3D Mark 2003---------12.396------------------12.611
3D Mark 2005----------5.144--------------------5.540 _/-\o_
Aquamark 3------------64.582------------------65.885

Fill Rate (single texturing) is de enige score die ligt daalt bij 3d mark 2003. Namelijk van 3440.3 MTexels/s naar 3434.6 MTexels/s ;( . Daaraantegen gaat de Pixelshader 2.0 test er ongeveer 9 a 10 frames op vooruit (van 172 naar 181.5) :*) .

Americas Army werkt prima... Beeldkwaliteit verbeterd. Geen rare textures / flikkeringen gezien.

In het weekend ga ik meer games testen en 3D Mark 2001. Eerste resultaten zijn veel belovend. Vergelijkbare verbeteringen zichtbaar zoals veel mensen op het forum van Guru3D eerder gemeld hebben.


@ Verplaatsend hoofd:
zo net mijn 6800GT 256DDR3 geinstalleerd en even 3mark05 gedraait

3462 3DMarks

met driver 66.93
Is dat niet een heel erg lage score voor een 6800 GT 8)7 ??? ik zou toch meer denken aan 4200-4800 punten? Wat zijn de overige specificaties van je systeem??? Heb je perongeluk AA en AF en staan? Of draait doom 3 nog op de achtergrond :D ?

[ Voor 23% gewijzigd door Anoniem: 115092 op 24-02-2005 00:45 ]


  • Movinghead
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 30-06-2024

Movinghead

ing.

Anoniem: 115092 schreef op donderdag 24 februari 2005 @ 00:39:
@verplaatsend hoofd:

[...]


Is dat niet een heel erg lage score voor een 6800 GT 8)7 ??? ik zou toch meer denken aan 4200-4800 punten? Wat zijn de overige specificaties van je systeem??? Heb je perongeluk AA en AF en staan? Of draait doom 3 nog op de achtergrond :D ?
Mijn systeem specs:
http://specs.tweak.to/10646

Dual XEON 2x 2,8GHz
4x 512MB PC2100

AA en AF staan uit


net een bench gedaan met 71.81 zie hieronder

Width 1280
Height 1024
Anti-Aliasing None
Anti-Aliasing Quality 0
Texture Filtering Optimal
Max Anisotropy 4
VS Profile 3_0
PS Profile 3_0
Force Full Precision No
Disable DST No
Disable Post-Processing No
Force Software Vertex Shader No
Color Mipmaps No
Repeat Tests Off
Fixed Framerate Off
Comment

3DMark Score 3708 3DMarks Game Tests
GT1 - Return To Proxycon 15,6 FPS Game Tests
GT2 - Firefly Forest 10,9 FPS Game Tests
GT3 - Canyon Flight 19,2 FPS Game Tests
CPU Score 2298 CPUMarks CPU Tests
CPU Test 1 1,3 FPS CPU Tests
CPU Test 2 1,7 FPS CPU Tests
Fill Rate - Single-Texturing 3054,3 MTexels/s Feature Tests
Fill Rate - Multi-Texturing 5550,0 MTexels/s Feature Tests
Pixel Shader 90,2 FPS Feature Tests
Vertex Shader - Simple 45,0 MVertices/s Feature Tests
Vertex Shader - Complex 33,7 MVertices/s Feature Tests
8 Triangles 1,8 MTriangles/s Batch Size Tests
32 Triangles 6,7 MTriangles/s Batch Size Tests
128 Triangles 22,0 MTriangles/s Batch Size Tests
512 Triangles 54,0 MTriangles/s Batch Size Tests
2048 Triangles 77,7 MTriangles/s Batch Size Tests
32768 Triangles 90,0 MTriangles/s Batch Size Tests

Anoniem: 119772

Iemand btw temperatuur verhoging gemerkt van de 75.90 ten op zichte van 67.66 ? Tschijnt dat vanaf 71.xx de idle temps van de GT kaarten met wel 10 graden omhaag gaat. Da's tot nu toe DE reden voor mij om het bij 67.66 te houden. Of zijn de temps bij de 75.90 niet gestegen ? :/

  • biobak
  • Registratie: Augustus 1999
  • Laatst online: 07:47
Anoniem: 119772 schreef op donderdag 24 februari 2005 @ 08:24:
Iemand btw temperatuur verhoging gemerkt van de 75.90 ten op zichte van 67.66 ? Tschijnt dat vanaf 71.xx de idle temps van de GT kaarten met wel 10 graden omhaag gaat. Da's tot nu toe DE reden voor mij om het bij 67.66 te houden. Of zijn de temps bij de 75.90 niet gestegen ? :/
Bij alle drivers met versie 71.x en hoger heb ik tot nu toe gehad dat de temperatuur hoger werd in niet overgeclockte toestand. Als ik m'n GT op 401 MHz laat draaien, zijn de idle temps normaal. Dit is ook de enige oplossing voor zover ik weet: 2d en 3d core snelheid gelijktrekken en zetten op 401 MHz of hoger |:( Ik blijf dan ook bij 67.66, ook vanwege de vreemde textures in de_aztec bij de drivers > 71.x

  • Tyranium
  • Registratie: December 2003
  • Niet online

Tyranium

Ero-sennin

Ja nu je het zegt, bij mij waren normaal de idle temps +- 40 graden, maar nu is het opeens +- 48 :/ . Is dit nu gewoon het verkeerd aflezen van de tempsensor door de driver, of word m'n graka nu echt alleen al door andere drivers 8 graden warmer??

Nieuwsflashje
nVidia komt ook met een 512mb videokaart. Gainward is van plan op CeBIT 2005 de
CoolFX PowerPack! Ultra/2800PCX ( leuke naam :P ) te showen.
6800 Ultra Pci-e.
512mb GDDR3
Core op 450mhz, gekoeld door de speciale Gainward waterkoeling.

Zie ook [url = nieuws: GeForce 6800 Ultra 512MB SLI-kaarten te zien op CeBIT]link[/url]

Ik vraag me af of het mem van deze videokaart gewoon op 1100mhz loopt of toch hoger.

[ Voor 47% gewijzigd door Tyranium op 24-02-2005 09:46 ]


  • Movinghead
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 30-06-2024

Movinghead

ing.

biobak schreef op donderdag 24 februari 2005 @ 08:54:
[...]

Bij alle drivers met versie 71.x en hoger heb ik tot nu toe gehad dat de temperatuur hoger werd in niet overgeclockte toestand. Als ik m'n GT op 401 MHz laat draaien, zijn de idle temps normaal. Dit is ook de enige oplossing voor zover ik weet: 2d en 3d core snelheid gelijktrekken en zetten op 401 MHz of hoger |:( Ik blijf dan ook bij 67.66, ook vanwege de vreemde textures in de_aztec bij de drivers > 71.x
waar / hoe heb je dat ingesteld?
met riva?

  • Sm0k3r
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 28-04 13:04

Sm0k3r

cough...cough...

Movinghead schreef op donderdag 24 februari 2005 @ 09:43:
[...]


waar / hoe heb je dat ingesteld?
met riva?
Coolbits reg. tweak.
Ik denk trouwens dat het verkeerd wordt afgelezen, waarom zou hij warmer moeten worden, volt. staat niet hoger en hij klokt hem vast niet stiekum over waardoor de benches er beter uit komen (elke keer als je een spel start of bench. klokt de driver de kaart en daarna weer terug), dat lijkt me stug.

"I believe that forgiving them is God's function. Our job is simply to arrange the meeting."


Anoniem: 115092

Movinghead schreef op donderdag 24 februari 2005 @ 08:16:
[...]


Mijn systeem specs:
http://specs.tweak.to/10646

Dual XEON 2x 2,8GHz
4x 512MB PC2100

AA en AF staan uit


net een bench gedaan met 71.81 zie hieronder

Width 1280
Height 1024
Anti-Aliasing None
Anti-Aliasing Quality 0
Texture Filtering Optimal
Max Anisotropy 4
VS Profile 3_0
PS Profile 3_0
Force Full Precision No
Disable DST No
Disable Post-Processing No
Force Software Vertex Shader No
Color Mipmaps No
Repeat Tests Off
Fixed Framerate Off
Comment

3DMark Score 3708 3DMarks Game Tests
GT1 - Return To Proxycon 15,6 FPS Game Tests
GT2 - Firefly Forest 10,9 FPS Game Tests
GT3 - Canyon Flight 19,2 FPS Game Tests
CPU Score 2298 CPUMarks CPU Tests
CPU Test 1 1,3 FPS CPU Tests
CPU Test 2 1,7 FPS CPU Tests
Fill Rate - Single-Texturing 3054,3 MTexels/s Feature Tests
Fill Rate - Multi-Texturing 5550,0 MTexels/s Feature Tests
Pixel Shader 90,2 FPS Feature Tests
Vertex Shader - Simple 45,0 MVertices/s Feature Tests
Vertex Shader - Complex 33,7 MVertices/s Feature Tests
8 Triangles 1,8 MTriangles/s Batch Size Tests
32 Triangles 6,7 MTriangles/s Batch Size Tests
128 Triangles 22,0 MTriangles/s Batch Size Tests
512 Triangles 54,0 MTriangles/s Batch Size Tests
2048 Triangles 77,7 MTriangles/s Batch Size Tests
32768 Triangles 90,0 MTriangles/s Batch Size Tests
toon volledige bericht
Met 75.90 haal ik daar:

3DMark Score 5540 3DMarks Game Tests
GT1 - Return To Proxycon 24,5 FPS Game Tests
GT2 - Firefly Forest 16,2 FPS Game Tests
GT3 - Canyon Flight 17,3 FPS Game Tests

Dat is ongeveer 1/3 sneller??? Lijkt me vereemd, je hebt een best goed systeem verder.

OW hey.. Width 1280x1024 zeg je!!! Kijk! Normaal bench je op 1024x768!

[ Voor 3% gewijzigd door Anoniem: 115092 op 24-02-2005 15:29 ]


  • Tyranium
  • Registratie: December 2003
  • Niet online

Tyranium

Ero-sennin

Nou ik heb al de eerste "bug" van de 75.90 drivers al gevonden. (voor mezelf dan, ik zal vast niet de eerste zijn die dit opmerkt)
In de Splinter Cell 3 demo krijg ik nu artifacts als ik HDR aan zet. Dit was met de vorige drivers (71.24) absoluut niet zo.

Nouja het is maar een demo en me 3dmark '03/'05 scores gaan er lekker op vooruit met deze driver. :9

  • GoldenSample
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online

GoldenSample

Huub, Huub, Barbatruc!

wat is eigelijk het aantal volt waarop een 6800GT loopt?

  • Tyranium
  • Registratie: December 2003
  • Niet online

Tyranium

Ero-sennin

1.4V (als ik het goed heb :9 )

Dan was het rijtje :
6800LE 1.1V
6800 1.2V
6800GT 1.4V
6800Ultra 1.4V

Correct me if I'm wrong. ;)

Anoniem: 127962

De kaart word warmer omdat de kaart veel optimaler word benut, vandaar de performanceboosts. @ de kerel met de lage 6800GT score, res = 1024*768 en max anis, = 0

  • GoldenSample
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online

GoldenSample

Huub, Huub, Barbatruc!

ik mijn dell 6800GTo met 16x6 425 core en het gddr3 ram 1125 mhz
bij de 66.87 drivers haalde ik in 3dmark05 5312 punten en met de 75.90 drivers maarliefst 5787 punten!

  • Aight!
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 25-04 21:11

Aight!

'A toy robot...'

Tyranium schreef op donderdag 24 februari 2005 @ 17:17:
1.4V (als ik het goed heb :9 )

Dan was het rijtje :
6800LE 1.1V
6800 1.2V
6800GT 1.4V
6800Ultra 1.4V

Correct me if I'm wrong. ;)
En de 6600GT?

Anoniem: 115092

Anoniem: 127962 schreef op donderdag 24 februari 2005 @ 18:02:
De kaart word warmer omdat de kaart veel optimaler word benut, vandaar de performanceboosts. @ de kerel met de lage 6800GT score, res = 1024*768 en max anis, = 0
correct. Texture filtering moet op 'optimal' staan (dat is bij de freeware versie zo).

Ik heb een vreemd probleem. Ik kan mijn geheugen op 700-800 mhz laten draaien en me core overklokken tot 445 - 450 mhz. Als ik mijn geheugen op standaard snelheid zet (1 ghz) gaat de core maar tot 425 mhz. Als het geheugen op 1,1 ghz draait komt de core nog slechts op 412 mhz 8)7 . Kan dit duiden op een probleem met de voeding???

Wanneer ik een PCI Videobewerkingskaart uit me pc trek kan de core ineens 10 mhz hoger geklocked worden....

Ik heb nu 'slechts' een 400 watt voeding... Eigenlijk bijna de minimum voor een 6800GT.

[ Voor 9% gewijzigd door Anoniem: 115092 op 24-02-2005 22:01 ]


  • Henning
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 27-03 20:58

Henning

Hoogvlieger...

Mmmm...

Bij mij werken de 75.90 drivers dus negatief....

71.24 Xtreem = 4648
75.90 Force = een kleine 4300....

Ook kreeg ik ati's in 2005 bij de draak...

Kaartje:

Aopen 6800le 16*1,6 350/890 (Stock Cewling... morge komt een kapotte NV-5 die een beetje gemod mag worden 8) )

Enig idee hoe ik justem weer lager krijg? Terwijl ik alleen maar gevallen aantref met een dikke boost...

[ Voor 10% gewijzigd door Henning op 24-02-2005 22:21 ]

3k3Wp 12'NO - 4k3Wp 30'NO - 3kWp 30'NW


  • Movinghead
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 30-06-2024

Movinghead

ing.

nou net met 71.81 drivers in 3dmark05 gebencht, op 1024x768

4051 3dmarks

temp 76 graden
freq core 396MHz
freq mem 1.09 GHz

XFX 6800GT 256DDR3

[ Voor 8% gewijzigd door Movinghead op 24-02-2005 22:24 ]


Anoniem: 119772

Darkrush,

Je moet ff kijken wat de Load Output is van die 400W psu ; voor de GT dient dat minimaal 18 Amperes te zijn. En is zijn 12V lijn stabiel ? dat betekent dus ; geen dips beneden de 11.7V.

Er zijn genoeg cheap @ss 400 en 500 W voedingen die zulke output niet halen. 350W psu's van kwaliteits merken halen dit meestal wel.

[ Voor 4% gewijzigd door Anoniem: 119772 op 24-02-2005 22:33 ]


Anoniem: 115092

12v output staat op 11.61. Soms zelfs 11.59 volgens de bios. Te laag dus zo te zien! Tijd voor wat nieuws? Nouja.. heb de Nu niet zoveel geld voor, maar op termijn een nieuwe dan maar, misschien kan ik dan hoger komen.

[ Voor 10% gewijzigd door Anoniem: 115092 op 24-02-2005 23:27 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GoldenSample
  • Registratie: Januari 2005
  • Niet online

GoldenSample

Huub, Huub, Barbatruc!

Anoniem: 115092 schreef op donderdag 24 februari 2005 @ 22:00:
[...]


correct. Texture filtering moet op 'optimal' staan (dat is bij de freeware versie zo).

Ik heb een vreemd probleem. Ik kan mijn geheugen op 700-800 mhz laten draaien en me core overklokken tot 445 - 450 mhz. Als ik mijn geheugen op standaard snelheid zet (1 ghz) gaat de core maar tot 425 mhz. Als het geheugen op 1,1 ghz draait komt de core nog slechts op 412 mhz 8)7 . Kan dit duiden op een probleem met de voeding???

Wanneer ik een PCI Videobewerkingskaart uit me pc trek kan de core ineens 10 mhz hoger geklocked worden....

Ik heb nu 'slechts' een 400 watt voeding... Eigenlijk bijna de minimum voor een 6800GT.
als dit een LE was geweest had je natuurlijk voltmods waarschijnlijk moeten doen, maar dit ligt er wel erg dik op, je trekt een pci kaart er uit en hij wil hoger, ik draai trouwens een 6800GTo (pipes open dus echte GT) op 425 om 1125 op een Dell 350Watt voeding, dat geeft dus wel aan dat die dell voeding wel bij een A merk vandaan komt :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 115092

Dat is heel netjes ja.

Misschien komt het omdat het systeem nogal vol zit bij mij. In principe was alles bezet. 2 HD's, 3 uitbreidingskaarten (waarvan 1 audigy 2 ZS PP die een extra voedingsconnector nodig heeft), 1 videokaart, 2 casefan etc. En dan een no-name voeding (de standaard voeding van Paradigit, weet niet hoe die presteerd).

Maargoed.. binnenkort de eerste 512MB kaartjes. Hopelijk komen er ook al wat test resultaten vrij bij de demonstraties van ATI en Nvidia binnenkort.

[ Voor 20% gewijzigd door Anoniem: 115092 op 25-02-2005 09:46 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 79835

Tyranium schreef op donderdag 24 februari 2005 @ 17:17:
1.4V (als ik het goed heb :9 )

Dan was het rijtje :
6800LE 1.1V
6800 1.2V
6800GT 1.4V
6800Ultra 1.4V

Correct me if I'm wrong. ;)
6800GT 1.3V
6800ultra 1.4V
6800ultra extreme 1.5V
Pagina: 1 2 3 4 5 Laatste

Dit topic is gesloten.