peterbier schreef op maandag 26 mei 2025 @ 02:20:
[...]
Een meting via een socket zal altijd anders zijn dan een dinrail meter omdat er altijd een spanning verlies over de kabel is.
Meten is weten.
https://www.homewizard.com/kwh-meter/
De HomeWizard Sockets geven mooie waardes weer.
Shelly is dan weer iets minder betrouwbaar in metingen.
(De Shelly heb ik er ook genoeg van)
Maar nu weer on topic. (Of niet je mag het af en toe best over een ander onderwerp hebben vindt ik en vragen beantwoorden.
@
MacD007 algemeen bedoeld
Volgens mij zijn we hier echt wel volledig on-topic, het meten van je energie lijkt mij een essentieel onderdeel van je thuis-batterij.
En ja, de locatie van de meting bepaalt ook in grote mate welke verliezen je in je meting wel cq niet gaat meenemen.
En kabelverliezen zijn net als de overige verliezen die je hebt bij gebruik van elektriciteit gewoon een niet te vermijden deel, je kunt deze verlagen maar je komt heel snel op een punt dat deze verlaging meer gaat kosten dan je verlies.
Maar dat was dus niet de oorspronkelijke vraag van @
geert1992, die gaf aan dat hij een verschil van 20W vond tussen een din-rail meter ( geen idee of dat nu een MID kWh meters was) en zijn socket kWh meter, en ja een deel van die 20 W zijn dus ook leidingsverliezen. Wil je dus metingen vergelijken kun je dat het beste vanaf de zelfde plek doen, daardoor hou je de verliezen zo veel mogelijk buiten de meting.
Het punt is echter wil je een betrouwbare meter hebben kijk dan naar een MID gecertificeerde meter ( let op, deze kun je dus niet meer op nul stellen) en ja deze type meters zijn vrijwel altijd uitgevoerd voor een DIN-rail montage, dus bedoeld voor in je meterkast cq onderverdeler.
Volgens mij zijn Shelly’s ook geen MID gecertificeerde meters, wat op zich ook geen probleem hoeft te zijn, maar ga je verschillende thuis-batterijen met elkaar vergelijken zorg dan in ieder geval dat je deze met de zelfde meter gaat meten, dus zelfde locatie en merk en type zover dat mogelijk is (1-F versus 3-F)
Vind je dat te lastig beschouw dan de afwijking als een deel van je verlies.
Ik monitor bv ook bij mijn warmtepomp het verbruik via een MID meter ( ja, de door jou aangegeven HW versie) met de ingebouwde meting van de warmtepomp zelf, gemiddelde afwijking ergens tussen de 0% en 2% in, op jaarbasis ligt deze afwijking op circa 0,5%, voor mij verwaarloosbaar.