Ik post dit even omdat het misschien nuttige info is voor de topic owners en voor andere 2400 AC-gebruikers. Ik heb momenteel
geen gesmolten connectoren of zichtbare schade — gelukkig — maar ik zie wel gedrag dat mogelijk verband houdt met het bredere connector-/2400 W-verhaal.
Mijn setup:
- Zendure SolarFlow 2400 AC
- 6× AB3000X
- Sturing via HEMS / Home Assistant / Gielz-integratie
- Voldoende PV-overschot tijdens de metingen
- 4 actieve fans geplaatst die omgevingslucht naar/over de controller blazen
- Controller-temp wordt nu lokaal gemeten via hyperTmp / lokale API, niet via de oude foutieve cloudsensor
1. Beperking onder 2400 W begint steeds vroeger
Wat me vooral opvalt: het toestel haalt de 2400 W steeds minder goed, en de afbouw lijkt steeds vroeger te starten.
Eerdere observaties:
- vroeger haalde hij wel ongeveer 2400 W, waarna hij later in de laadcyclus begon af te bouwen;
- daarna begon de beperking rond ±60–65% SOC;
- vandaag begon hij al bij iets boven ±50–60% SOC onder 2400 W te zakken;
- bij ±86% SOC laadde hij nog maar rond 1400 W, terwijl er voldoende zonneoverschot was.
Dat lijkt mij niet meer te verklaren als normale afbouw vlak voor 100% SOC.
2. Temperatuur van controller lijkt niet meer de oorzaak
Ik had eerst het vermoeden dat de controller/omvormer thermisch derate, want zonder extra koeling heb ik via de lokale hyperTmp-waarde eerder rond
60–63°C gezien.
Intussen heb ik echter
4 actieve fans geplaatst. Daarmee blijft de controller duidelijk laag, bijvoorbeeld:
- Controller AC: ±36–39°C
- Batterij 1 / bovenste module: ±39–40°C
- Overige batterijen: ±25–31°C
- Laden: toch maar ±1900–2000 W in plaats van 2400 W
Dus: de controller is actief gekoeld en blijft laag, maar de 2400 W wordt nog steeds niet gehaald. Dat doet mij vermoeden dat de beperking niet puur op basis van controller-temperatuur gebeurt.
3. Mogelijke link met connector-/eerste-batterij-probleem?
Ik vraag me af of dit gedrag mogelijk verband houdt met het gekende connectorprobleem.
In dit topic wordt besproken dat de eerste connector/top-stack mogelijk kritisch is, en dat door de eerste connector altijd de volledige stroom richting de onderliggende stack moet. Als Zendure intussen via firmware of interne BMS-logica het vermogen begrenst om connectorproblemen te vermijden, dan zou dat veiligheidsmatig logisch zijn, maar functioneel betekent het wel dat de 2400 AC niet meer betrouwbaar als 2400 W-systeem werkt.
Ik zeg niet dat dit bewezen is, maar mijn observaties passen er wel bij:
- geen hoge controller-temp meer door actieve koeling;
- toch sterke beperking onder 2400 W;
- beperking begint nu al rond 50–60% SOC;
- bij 86% SOC nog maar ±1400 W;
- bovenste batterij/positie 1 blijft warmst en relatief zwaar belast;
- 100% SOC wordt regelmatig gehaald, dus gewone SOC-kalibratie lijkt ook niet de hoofdverklaring.
5. Vragen
Zijn er meer mensen die dit patroon zien bij de gewone 2400 AC?
Concreet ben ik benieuwd naar:
- vanaf welke SOC begint jullie 2400 AC af te bouwen onder 2400 W?
- halen jullie bij voldoende PV-overschot nog stabiel 2400 W?
- is dat veranderd na recente firmware-updates?
- wordt bij jullie de bovenste batterij / Battery 1 ook warmer dan de rest?
- krijgt Battery 1 / top module relatief meer vermogen?
- zien jullie ook dat de controller-temp laag is, maar het vermogen toch beperkt wordt?
- heeft Zendure bij iemand bevestigd dat er firmwarematig of BMS-matig begrensd wordt ter bescherming van de connector?
- zijn er mensen zonder gesmolten connectoren die toch al een AC+ vervanging/upgrade aangeboden kregen?
6. Richting Zendure
Ik heb Zendure hierover gecontacteerd en gevraagd om dit te escaleren. Mijn punt is vooral:
Ik heb nog geen zichtbare schade, maar als het toestel door een veiligheidslimiet niet meer betrouwbaar aan 2400 W kan laden, dan is dat wel een serieus probleem. Veiligheid is uiteraard prioritair, maar een stille firmwarematige beperking zou betekenen dat het toestel niet meer presteert zoals verkocht.