energienerds.nl | full electric | 11,5kWp | 27 kWh LFP | EV 51 kWh|
Deels snap ik dat maar de prijs van de AB3000X maakt het wel een stukje zuurder. Ik had die AB2000S via Amazon moeten kopen toen die er nog was 😅mrme12345 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 10:19:
[...]
Ja dat is natuurlijk omdat ze je eerst binnen hun ecosysteem proberen te krijgen met relatief lage prijzen en als je dan uit wil breiden moet je wel de hogere prijzen betalen.
Voor de 2400+ heb ik niet gekeken. Vond het prijsverschil tussen de pro en de gewoon ac2400 best veel. Was nu 1510 euro kwijt voor de sf ac2400 met 2 accus. Vond ik een hele scherpe prijs die ik niet wou laten lopen.Martijnvdb schreef op maandag 9 maart 2026 @ 09:20:
[...]
Techpunt heeft inderdaad een scherpe prijs. Ik wacht nog even op de prijzen van de AC2400+. Puur om te vergelijken. Deze worden binnen een paar weken verwacht. Welke combinatie heb je?
Mijn bestaande omvormer voor mijn zonnepanelen is nu 11 jaar oud.
Is het verstandig/interessant om de 2 strengen van zonnepanelen direct op een zendure set aan te sluiten? Ze leveren ~3000Wp.
Hoe ik het begrijp zijn er 4 mpptpoorten, betekent dit dat er 750watt per poort max wordt ondersteunt? Of kan er inderdaad 1 poort waar 3000wp overgaat op aangesloten worden? En wat gebeurt er bij overbelasting, laten we zeggen tijdelijk 3.500wp?jbbrans schreef op maandag 9 maart 2026 @ 10:47:
Is het verstandig/interessant om de 2 strengen van zonnepanelen direct op een zendure set aan te sluiten? Ze leveren ~3000Wp.
--edit--
Bij energienerds.nl lees ik:
Let bij het aansluiten wel op de ingangsspanning per MPPT (14-55 V) en de maximale stroomsterkte van 22,5 A (on-grid) of 18 A (off-grid) per ingang. (https://energienerds.nl/i...rflow-2400-pro-review#zon)
De rekensom 22,5A * 55v = 1237,5w. Als ik het goed begrijp is het maximaal toevoer vermogen van 1 mttp poort dus 1237,5w. Kan iemand dat verifiëren?
[ Voor 30% gewijzigd door SenkZ op 09-03-2026 11:04 ]
Volgens mij adviseert Zendure maximaal 1000 w per mppt.SenkZ schreef op maandag 9 maart 2026 @ 10:58:
[...]
Hoe ik het begrijp zijn er 4 mpptpoorten, betekent dit dat er 750watt per poort max wordt ondersteunt? Of kan er inderdaad 1 poort waar 3000wp overgaat op aangesloten worden? En wat gebeurt er bij overbelasting, laten we zeggen tijdelijk 3.500wp?
--edit--
Bij energienerds.nl lees ik:
Let bij het aansluiten wel op de ingangsspanning per MPPT (14-55 V) en de maximale stroomsterkte van 22,5 A (on-grid) of 18 A (off-grid) per ingang. (https://energienerds.nl/i...rflow-2400-pro-review#zon)
De rekensom 22,5A * 55v = 1237,5w. Als ik het goed begrijp is het maximaal toevoer vermogen van 1 mttp poort dus 1237,5w. Kan iemand dat verifiëren?
15 kWp panelen, Solax omvormer, gasloos, warmtepomp Bosch Nefit, 1EV EQA
9 maanden op weg met Zendure, een terugblik
Thuisbatterijen. Veel mensen zijn ermee bezig, zeker nu de zon zich weer vaker laat zien en we iedere dag een stapje dichter bij het einde van salderen komen. Daarnaast is het voor mij een leuke hobby en heb ik er een sport van gemaakt om de elektriciteitsrekening te drukken.Een ruim jaar geleden stapte ik nog redelijk onbekend in de wereld van de thuisbatterij. De sloffen werden verruild voor stoute schoenen. HomeWizard kwam op de markt met zijn Plug-in Battery (PIB) en de bestelknop was snel gevonden. Het meest vervelende was het wachten. Maanden wachten op iets wat je graag wilt hebben doet wel een beroep op je geduld. Hoe ziet het er in de praktijk uit? Hoe werkt het? Is het inderdaad zo simpel als aansluiten en klaar?
In januari was het dan zover. De mail over de levering zat in de mailbox en de transporteur stond de volgende dag al op de stoep. Het feest kon beginnen.
Na enkele maanden positieve ervaring werden onze wensen wat bijgesteld. De HW-PIB werd in eerste instantie gekocht om kennis op te doen rondom thuisbatterijen. Tegelijk wilden we onze elektriciteitsrekening verder omlaag krijgen. Met een EV, opgroeiende kids en een huishouden dat steeds meer stroom verbruikt, gaf dit project ineens een extra dimensie.
:strip_exif()/f/image/jSsTpnFE0g3PALciCsFmU3lG.jpg?f=fotoalbum_large)
Project: Zendure
We kochten onze eerste Zendure-set, één omvormer met twee batterijen. Ik twijfelde toen al of het er niet drie moesten worden in verband met de C-factor. Maximaal laden en ontladen was immers de wens. Vrij snel daarna heb ik alsnog een derde batterij toegevoegd.
Per set kom je dan uit op grofweg 8,6 kWh opslagcapaciteit. Met twee sets draaien we hier dus rond de 17,2 kWh aan opslag.
Ook hier was het enorm eenvoudig om alles werkend te krijgen. De ervaring was vergelijkbaar met de HW-PIB. Ik heb er toen voor gekozen om Zendure volledig autonoom te laten handelen. NOM bleef weggelegd voor de HW-PIB’s, die al een goede NOM-regeling kennen. Dat paste ook beter binnen onze strategie om de elektriciteitskosten verder te verlagen.
De Zendure-sets gebruik ik hier voornamelijk voor prijsarbitrage en het verschuiven van verbruik naar goedkopere uren, terwijl de HomeWizard-batterijen vooral bezig zijn waren met het wegwerken van direct verbruik in de nacht bijvoorbeeld.
Al snel sloeg het virus toe. Als handelen met één set kan, waarom dan niet met twee? Dus set nummer twee aangeschaft, direct met drie batterijen eronder.
Vrij snel kwam de conclusie dat dit voor ons gezin eigenlijk perfect is. Verdere uitbreiding is dus eigenlijk niet nodig, al weten de meeste tweakers hoe relatief dat soort uitspraken zijn.
De ervaring
Negen maanden later..... hoe bevalt het systeem? Zou ik opnieuw voor Zendure kiezen?
Het systeem voldoet simpelweg erg goed aan onze wensen. In combinatie met de integratie van @gielz en @gast777 draait het hier heerlijk stabiel. Het is aan te sturen zoals je zelf wilt en ik houd van eigen regie. Dat past dus perfect.
Gemiddeld draaien de batterijen hier ongeveer één cyclus per dag, afhankelijk van prijsverschillen en zonopwek.
De lifetime RTE staat hier voor beide systemen rond de 80%.
:strip_exif()/f/image/BUEr5KUo2JVd3enAkNtHWkOL.png?f=user_large)
Gezien de ervaringscijfers had ik misschien iets meer verwacht, maar ik ben er tevreden mee. Wat ik zelf merk is dat nu de temperatuur op de locatie van de batterijen wat hoger wordt, de RTE daar ook positief op reageert. De metingen zijn gedaan met een HomeWizard kWh MID-meter.
Storingsgevoelig? Nee, daar heb ik niets van gemerkt. Wat wel af en toe gebeurt is dat de batterijen even van mijn Wi-Fi-booster weg ‘hobbelen’ en verbinding zoeken met het verste punt in huis. Al lijkt dat de laatste tijd beter te gaan (klopt af op hout). Meer een wifi dingetje hier in de hut verwacht ik.
Voer ik alle updates die Zendure aanbiedt direct uit? Nee, zeker niet. Misschien niet helemaal tweaker-waardig, maar dat is een bewuste keuze. Het werkt op dit moment heerlijk stabiel en dat wil ik graag zo houden. Er wordt al genoeg door mij getest op andere vlakken.
Binnen Home Assistant maak ik gebruik van de eerder genoemde integratie. Die biedt enorm veel mogelijkheden. Ik heb daarom mijn eigen dashboard gebouwd. Zelf zie ik graag veel informatie, maar ik heb het inmiddels wat teruggebracht tot de essentie. Zoals iemand ooit zei: less is more.
/f/image/gzJ6G8RYOUUU64OuFA6epx4c.png?f=fotoalbum_large)
Waar zijn mijn HW-PIBS op het dashboard? Niet aanwezig. Volgt nog. De PIB is logeren bij mijn vader die ook in de verkenningsfase is beland.
Al met al zeer tevreden over het systeem van Zendure. Als ik de keuze opnieuw moest maken? Dan deed ik het gewoon weer.
Conclusie na 9 maanden? Het werkt goed, stabiel systeem… en de hobby is compleet uit de hand gelopen.
Maar ach, sommige mensen verzamelen postzegels. Ik blijkbaar kWh’s. 😄
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. Testen Accumate 4.8 kWh Plug-In Battery. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
Dit is alleen verstandig als de de magische rook uit je Zendure set wilt laten ontsnappen.jbbrans schreef op maandag 9 maart 2026 @ 10:47:
Ik ben aan het kijken voor een thuisbatterij set.
Mijn bestaande omvormer voor mijn zonnepanelen is nu 11 jaar oud.
Is het verstandig/interessant om de 2 strengen van zonnepanelen direct op een zendure set aan te sluiten? Ze leveren ~3000Wp.
ALS het al past binnen de specificaties van je panelen, zal er toch iemand het dak op moeten om de strings te splitsen. Minimale wat je nodig hebt is aantal, merk en type van de panelen. Pas dan kun je kijken of het past.
Die omvormer doet het waarschijnlijk nog wel een paar jaar, en als hij er mee stopt is die eenvoudig door een gelijkwaardige te vervangen. Tenzij je 4 panelen bij wilt plaatsen in de buurt van waar je accu wilt plaatsen gewoon voor alleen AC koppeling gaan.
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
bedankt voor je prachtig verhaal, ik hoop dat dit voor anderen mogelijk wat koud watervrees kan wegnemen.Devke schreef op maandag 9 maart 2026 @ 11:09:9 maanden op weg met Zendure, een terugblik
Thuisbatterijen. Veel mensen zijn ermee bezig, zeker nu de zon zich weer vaker laat zien en we iedere dag een stapje dichter bij het einde van salderen komen. Daarnaast is het voor mij een leuke hobby en heb ik er een sport van gemaakt om de elektriciteitsrekening te drukken.
Een ruim jaar geleden stapte ik nog redelijk onbekend in de wereld van de thuisbatterij. De sloffen werden verruild voor stoute schoenen. HomeWizard kwam op de markt met zijn Plug-in Battery (PIB) en de bestelknop was snel gevonden. Het meest vervelende was het wachten. Maanden wachten op iets wat je graag wilt hebben doet wel een beroep op je geduld. Hoe ziet het er in de praktijk uit? Hoe werkt het? Is het inderdaad zo simpel als aansluiten en klaar?
In januari was het dan zover. De mail over de levering zat in de mailbox en de transporteur stond de volgende dag al op de stoep. Het feest kon beginnen.
Na enkele maanden positieve ervaring werden onze wensen wat bijgesteld. De HW-PIB werd in eerste instantie gekocht om kennis op te doen rondom thuisbatterijen. Tegelijk wilden we onze elektriciteitsrekening verder omlaag krijgen. Met een EV, opgroeiende kids en een huishouden dat steeds meer stroom verbruikt, gaf dit project ineens een extra dimensie.
[Afbeelding]
Project: Zendure
We kochten onze eerste Zendure-set, één omvormer met twee batterijen. Ik twijfelde toen al of het er niet drie moesten worden in verband met de C-factor. Maximaal laden en ontladen was immers de wens. Vrij snel daarna heb ik alsnog een derde batterij toegevoegd.
Per set kom je dan uit op grofweg 8,6 kWh opslagcapaciteit. Met twee sets draaien we hier dus rond de 17,2 kWh aan opslag.
Ook hier was het enorm eenvoudig om alles werkend te krijgen. De ervaring was vergelijkbaar met de HW-PIB. Ik heb er toen voor gekozen om Zendure volledig autonoom te laten handelen. NOM bleef weggelegd voor de HW-PIB’s, die al een goede NOM-regeling kennen. Dat paste ook beter binnen onze strategie om de elektriciteitskosten verder te verlagen.
De Zendure-sets gebruik ik hier voornamelijk voor prijsarbitrage en het verschuiven van verbruik naar goedkopere uren, terwijl de HomeWizard-batterijen vooral bezig zijn waren met het wegwerken van direct verbruik in de nacht bijvoorbeeld.
Al snel sloeg het virus toe. Als handelen met één set kan, waarom dan niet met twee? Dus set nummer twee aangeschaft, direct met drie batterijen eronder.
Vrij snel kwam de conclusie dat dit voor ons gezin eigenlijk perfect is. Verdere uitbreiding is dus eigenlijk niet nodig, al weten de meeste tweakers hoe relatief dat soort uitspraken zijn.
De ervaring
Negen maanden later..... hoe bevalt het systeem? Zou ik opnieuw voor Zendure kiezen?
Het systeem voldoet simpelweg erg goed aan onze wensen. In combinatie met de integratie van @gielz en @gast777 draait het hier heerlijk stabiel. Het is aan te sturen zoals je zelf wilt en ik houd van eigen regie. Dat past dus perfect.
Gemiddeld draaien de batterijen hier ongeveer één cyclus per dag, afhankelijk van prijsverschillen en zonopwek.
De lifetime RTE staat hier voor beide systemen rond de 80%.
[Afbeelding]
Gezien de ervaringscijfers had ik misschien iets meer verwacht, maar ik ben er tevreden mee. Wat ik zelf merk is dat nu de temperatuur op de locatie van de batterijen wat hoger wordt, de RTE daar ook positief op reageert. De metingen zijn gedaan met een HomeWizard kWh MID-meter.
[Afbeelding]
Storingsgevoelig? Nee, daar heb ik niets van gemerkt. Wat wel af en toe gebeurt is dat de batterijen even van mijn Wi-Fi-booster weg ‘hobbelen’ en verbinding zoeken met het verste punt in huis. Al lijkt dat de laatste tijd beter te gaan (klopt af op hout). Meer een wifi dingetje hier in de hut verwacht ik.
Voer ik alle updates die Zendure aanbiedt direct uit? Nee, zeker niet. Misschien niet helemaal tweaker-waardig, maar dat is een bewuste keuze. Het werkt op dit moment heerlijk stabiel en dat wil ik graag zo houden. Er wordt al genoeg door mij getest op andere vlakken.
Binnen Home Assistant maak ik gebruik van de eerder genoemde integratie. Die biedt enorm veel mogelijkheden. Ik heb daarom mijn eigen dashboard gebouwd. Zelf zie ik graag veel informatie, maar ik heb het inmiddels wat teruggebracht tot de essentie. Zoals iemand ooit zei: less is more.
[Afbeelding]
Waar zijn mijn HW-PIBS op het dashboard? Niet aanwezig. Volgt nog. De PIB is logeren bij mijn vader die ook in de verkenningsfase is beland.
Al met al zeer tevreden over het systeem van Zendure. Als ik de keuze opnieuw moest maken? Dan deed ik het gewoon weer.
Conclusie na 9 maanden? Het werkt goed, stabiel systeem… en de hobby is compleet uit de hand gelopen.
Maar ach, sommige mensen verzamelen postzegels. Ik blijkbaar kWh’s. 😄
In ieder geval goed bezig
je laatste opmerking is prachtig, ik doe met je mee dat is zeker.
Het is niet alleen splitsen. Je zal de string parallel moeten aansluiten in plaats van in serie aangezien het max aan te sluiten voltage 55 volt is.koboy schreef op maandag 9 maart 2026 @ 11:18:
[...]
Dit is alleen verstandig als de de magische rook uit je Zendure set wilt laten ontsnappen.
ALS het al past binnen de specificaties van je panelen, zal er toch iemand het dak op moeten om de strings te splitsen. Minimale wat je nodig hebt is aantal, merk en type van de panelen. Pas dan kun je kijken of het past.
Die omvormer doet het waarschijnlijk nog wel een paar jaar, en als hij er mee stopt is die eenvoudig door een gelijkwaardige te vervangen. Tenzij je 4 panelen bij wilt plaatsen in de buurt van waar je accu wilt plaatsen gewoon voor alleen AC koppeling gaan.
Uiteindelijk de knoop doorgehakt en denk dat de definitieve opstelling voor mij inclusief een paar panelen op de garage worden. Echter zal hier de vloer en dak nog van vervangen gaan worden (de komende 2-3 jaar, dus nu nog niet praktisch om te plaatsen.
Zijn er nadelen om de 2400 pro nu al aan te schaffen en de komende jaren zonder panelen te laten draaien? (Extra stand-by verliezen, o.i.d.? Even los van de extra kosten). Of zou ik beter nu de 2400+ kunnen aanschaffen en over 3 jaar enkele panelen met een 800 pro?
Nice! Wil je je dashboard hier delen?
Gasloos 2019 + WP Panasonic H-serie 7kW + 300 liter boilervat + PV 12.415Wp + Home Assistant + Hyundai Ioniq 6 First Edition + Zaptec laadpaal
Ik heb de yaml gedeeld in het HA topic van Zendure.
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. Testen Accumate 4.8 kWh Plug-In Battery. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
Dank voor het delen van je ervaringen @Devke ! Mooi en herkenbaar verhaal, en inderdaad ook de laatste opmerking :-) . Maar het is ook gewoon een leuke hobby en sport om de kosten zo laag mogelijk te houden en/of zoveel mogelijk te NOMMEN.Devke schreef op maandag 9 maart 2026 @ 11:09:9 maanden op weg met Zendure, een terugblik
Thuisbatterijen. Veel mensen zijn ermee bezig, zeker nu de zon zich weer vaker laat zien en we iedere dag een stapje dichter bij het einde van salderen komen. Daarnaast is het voor mij een leuke hobby en heb ik er een sport van gemaakt om de elektriciteitsrekening te drukken.
Een ruim jaar geleden stapte ik nog redelijk onbekend in de wereld van de thuisbatterij. De sloffen werden verruild voor stoute schoenen. HomeWizard kwam op de markt met zijn Plug-in Battery (PIB) en de bestelknop was snel gevonden. Het meest vervelende was het wachten. Maanden wachten op iets wat je graag wilt hebben doet wel een beroep op je geduld. Hoe ziet het er in de praktijk uit? Hoe werkt het? Is het inderdaad zo simpel als aansluiten en klaar?
In januari was het dan zover. De mail over de levering zat in de mailbox en de transporteur stond de volgende dag al op de stoep. Het feest kon beginnen.
Na enkele maanden positieve ervaring werden onze wensen wat bijgesteld. De HW-PIB werd in eerste instantie gekocht om kennis op te doen rondom thuisbatterijen. Tegelijk wilden we onze elektriciteitsrekening verder omlaag krijgen. Met een EV, opgroeiende kids en een huishouden dat steeds meer stroom verbruikt, gaf dit project ineens een extra dimensie.
[Afbeelding]
Project: Zendure
We kochten onze eerste Zendure-set, één omvormer met twee batterijen. Ik twijfelde toen al of het er niet drie moesten worden in verband met de C-factor. Maximaal laden en ontladen was immers de wens. Vrij snel daarna heb ik alsnog een derde batterij toegevoegd.
Per set kom je dan uit op grofweg 8,6 kWh opslagcapaciteit. Met twee sets draaien we hier dus rond de 17,2 kWh aan opslag.
Ook hier was het enorm eenvoudig om alles werkend te krijgen. De ervaring was vergelijkbaar met de HW-PIB. Ik heb er toen voor gekozen om Zendure volledig autonoom te laten handelen. NOM bleef weggelegd voor de HW-PIB’s, die al een goede NOM-regeling kennen. Dat paste ook beter binnen onze strategie om de elektriciteitskosten verder te verlagen.
De Zendure-sets gebruik ik hier voornamelijk voor prijsarbitrage en het verschuiven van verbruik naar goedkopere uren, terwijl de HomeWizard-batterijen vooral bezig zijn waren met het wegwerken van direct verbruik in de nacht bijvoorbeeld.
Al snel sloeg het virus toe. Als handelen met één set kan, waarom dan niet met twee? Dus set nummer twee aangeschaft, direct met drie batterijen eronder.
Vrij snel kwam de conclusie dat dit voor ons gezin eigenlijk perfect is. Verdere uitbreiding is dus eigenlijk niet nodig, al weten de meeste tweakers hoe relatief dat soort uitspraken zijn.
De ervaring
Negen maanden later..... hoe bevalt het systeem? Zou ik opnieuw voor Zendure kiezen?
Het systeem voldoet simpelweg erg goed aan onze wensen. In combinatie met de integratie van @gielz en @gast777 draait het hier heerlijk stabiel. Het is aan te sturen zoals je zelf wilt en ik houd van eigen regie. Dat past dus perfect.
Gemiddeld draaien de batterijen hier ongeveer één cyclus per dag, afhankelijk van prijsverschillen en zonopwek.
De lifetime RTE staat hier voor beide systemen rond de 80%.
[Afbeelding]
Gezien de ervaringscijfers had ik misschien iets meer verwacht, maar ik ben er tevreden mee. Wat ik zelf merk is dat nu de temperatuur op de locatie van de batterijen wat hoger wordt, de RTE daar ook positief op reageert. De metingen zijn gedaan met een HomeWizard kWh MID-meter.
[Afbeelding]
Storingsgevoelig? Nee, daar heb ik niets van gemerkt. Wat wel af en toe gebeurt is dat de batterijen even van mijn Wi-Fi-booster weg ‘hobbelen’ en verbinding zoeken met het verste punt in huis. Al lijkt dat de laatste tijd beter te gaan (klopt af op hout). Meer een wifi dingetje hier in de hut verwacht ik.
Voer ik alle updates die Zendure aanbiedt direct uit? Nee, zeker niet. Misschien niet helemaal tweaker-waardig, maar dat is een bewuste keuze. Het werkt op dit moment heerlijk stabiel en dat wil ik graag zo houden. Er wordt al genoeg door mij getest op andere vlakken.
Binnen Home Assistant maak ik gebruik van de eerder genoemde integratie. Die biedt enorm veel mogelijkheden. Ik heb daarom mijn eigen dashboard gebouwd. Zelf zie ik graag veel informatie, maar ik heb het inmiddels wat teruggebracht tot de essentie. Zoals iemand ooit zei: less is more.
[Afbeelding]
Waar zijn mijn HW-PIBS op het dashboard? Niet aanwezig. Volgt nog. De PIB is logeren bij mijn vader die ook in de verkenningsfase is beland.
Al met al zeer tevreden over het systeem van Zendure. Als ik de keuze opnieuw moest maken? Dan deed ik het gewoon weer.
Conclusie na 9 maanden? Het werkt goed, stabiel systeem… en de hobby is compleet uit de hand gelopen.
Maar ach, sommige mensen verzamelen postzegels. Ik blijkbaar kWh’s. 😄
energienerds.nl | full electric | 11,5kWp | 27 kWh LFP | EV 51 kWh|
in mijn ogen niet, je koopt dit soort dingen met het oog op de langere duur, dus vind ik het juist slim om daar nu al mee rekening te gaan houden. Dus je idee over de 2400 pro is zeker een prima (perfect) idee.SjorsC schreef op maandag 9 maart 2026 @ 12:03:
Nog even een vraagje voor de kenners onder ons
Uiteindelijk de knoop doorgehakt en denk dat de definitieve opstelling voor mij inclusief een paar panelen op de garage worden. Echter zal hier de vloer en dak nog van vervangen gaan worden (de komende 2-3 jaar, dus nu nog niet praktisch om te plaatsen.
Zijn er nadelen om de 2400 pro nu al aan te schaffen en de komende jaren zonder panelen te laten draaien? (Extra stand-by verliezen, o.i.d.? Even los van de extra kosten). Of zou ik beter nu de 2400+ kunnen aanschaffen en over 3 jaar enkele panelen met een 800 pro?
Een prima alternatief is nu een 2400 plus of zelfs een 2400 AC en later een tweede 2400 Pro als tweede te kopen, mogelijk koop je dan deze tegen een lagere prijs of een nieuwer model (tenslotte staan ze bij Zendure ook niet stil) met mogelijk zelfs meer opties en mogelijkheden.
De 800 zou ik echter niet overwegen voor later, kijk dan dus eerder welke opties je over twee of 3 jaar hebt.
Voor de duidelijkheid: je hebt nu nog geen zonnepanelen?SjorsC schreef op maandag 9 maart 2026 @ 12:03:
Nog even een vraagje voor de kenners onder ons
Uiteindelijk de knoop doorgehakt en denk dat de definitieve opstelling voor mij inclusief een paar panelen op de garage worden. Echter zal hier de vloer en dak nog van vervangen gaan worden (de komende 2-3 jaar, dus nu nog niet praktisch om te plaatsen.
Zijn er nadelen om de 2400 pro nu al aan te schaffen en de komende jaren zonder panelen te laten draaien? (Extra stand-by verliezen, o.i.d.? Even los van de extra kosten). Of zou ik beter nu de 2400+ kunnen aanschaffen en over 3 jaar enkele panelen met een 800 pro?
Wat is dan de 'business case' voor de thuisbatterij? Met dynamische prijzen handelen werkt dit jaar nog wel, maar vanaf volgend jaar veel minder. OK deze weken draait de batterij hier overuren, maar wel door bijzondere omstandigheden. Hoe lang dat nog duurt???
In januari en februari heeft de batterij hier niet zoveel gedraaid, omdat de dynamische verschillen gewoon niet groot genoeg waren een flink deel van de tijd.
Dus als je nog een paar jaar wacht met de PV, dan kun je ook met de batterij wachten. Die zullen over twee jaar waarschijnlijk alleen maar goedkoper en beter zijn geworden.
En persoonlijk verwacht ik dat over een paar jaar de Li-Ion/LifePo technology vervangen zal zijn door nieuwere technologieën met hoge opslag dichtheid en snellere laad/ontlaad capaciteit.
Er is erg veel ontwikkeling op dat gebied gaande.
All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.
Op het moment heb ik ook al zonnepanelen, (2,36 KWp, zuidoost). Zonder panelen zou ik de batterij idd niet overwegen.
Idee is om nog enkele panelen op de garage neer te leggen (westen, noordwest). Zodat de opwekking over de dag wat verdeeld is, en m.n. in de slechtere maanden genoeg om de batterij ook te kunnen laden. (Prijs van panelen is toch "niks" meer). Dit gaat echter nog enkele jaren duren i.v.m. dak en vloer aanpassingen.
Vroeg me vooral af of er nog nadelen zijn om de pro zonder directe opwek te laten draaien, kon die info helaas niet vinden.
Hangt helemaal af van wat voor panelen er 11 jaar geleden zijn gelegd. Misschien passen er 2 parallel per MPPT, misschien 2 serieel, misschien zelfs r in een combi parallel/serieel.AquilaXL schreef op maandag 9 maart 2026 @ 11:49:
[...]
Het is niet alleen splitsen. Je zal de string parallel moeten aansluiten in plaats van in serie aangezien het max aan te sluiten voltage 55 volt is.
Mijn "splitsen" moet je hier niet te letterlijk nemen, maar onderverdelen was waarschijnlijk een betere term geweest.
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
Serieel kun je wel uitsluiten denk ik.koboy schreef op maandag 9 maart 2026 @ 13:50:
[...]
Hangt helemaal af van wat voor panelen er 11 jaar geleden zijn gelegd. Misschien passen er 2 parallel per MPPT, misschien 2 serieel, misschien zelfs r in een combi parallel/serieel.
Mijn "splitsen" moet je hier niet te letterlijk nemen, maar onderverdelen was waarschijnlijk een betere term geweest.
Ik ken eigenlijk geen panelen met een vmax kleiner dan 27.5V. Zeker die oudere panelen hadden vaak een hoger voltage met lagere amperes.
Jacobus 9 | 5KW MHI | 2x 2KW MHI | 150L Inventum, Eddi | 3600WP Enphase | Zendure 2400AC 8,64kWh | Ecoflow Delta Pro 3.6kWh | 450x Nera | Home Assistant
Ik heb zo'n 7kWp aan panelen liggen op oost-west (6 panelen met een micro omvormer denk ik, 14 met een Solax omvormer). De set is pas een paar jaar oud.
Nou zie ik dat er sets zijn mét en zonder MPPT trackers om panelen rechtstreeks aan te sluiten. Waarschijnlijk een domme vraag maar waarom zou je panelen rechtstreeks aansluiten als je al panelen hebt liggen? Heeft dat nog voordelen?
Als ik voor mijzelf spreek (oost/west 6k+ wp) weinig voordelen. Leuk als je nog geen panelen hebt of ergens nog een schuurtje kunt vullen. Maar aangezien je al een mooie opstelling hebt en zelfs nog oost/west zou ik gewoon voor een direct AC aangesloten batterij kiezen.duderuud schreef op maandag 9 maart 2026 @ 14:27:
Ik ben me aan het oriënteren op een thuisaccu en Zendure lijkt me een mooie oplossing.
Ik heb zo'n 7kWp aan panelen liggen op oost-west (6 panelen met een micro omvormer denk ik, 14 met een Solax omvormer). De set is pas een paar jaar oud.
Nou zie ik dat er sets zijn mét en zonder MPPT trackers om panelen rechtstreeks aan te sluiten. Waarschijnlijk een domme vraag maar waarom zou je panelen rechtstreeks aansluiten als je al panelen hebt liggen? Heeft dat nog voordelen?
Zendure-HA.com | Run Zendure your way — in Home Assistant
Hoe werkt dat bij Zendure? Dat vond ik zou gauw niet terug. Moet ik voor het basisstation en elke stapelbatterij (ik kijk naar Solarflow 2400AC+) een aparte groep met WCD aanleggen? Hoe doen jullie dat?
Voor elke 'stapel' die 2400W kan opladen / ontladen, heb je een eigen groep nodig.Gramser schreef op maandag 9 maart 2026 @ 15:23:
Mag ik hier ook een vraagje stellen? Ik ben mij aan het oriënteren op een thuisbatterij, en ik heb vooral veel gelezen over Marstek de afgelopen dagen. Als ik daarvoor zou kiezen, zou ik er twee kopen om op 10kWh opslag uit te komen. Ik zou dan ook twee groepen aanleggen met elk een eigen WCD, om het ontladen per batterij op maximaal (2500W) te kunnen zetten.
Hoe werkt dat bij Zendure? Dat vond ik zou gauw niet terug. Moet ik voor het basisstation en elke stapelbatterij (ik kijk naar Solarflow 2400AC+) een aparte groep met WCD aanleggen? Hoe doen jullie dat?
Home Assistant HP T630, PV (Enphase, 4000 Wp) 6 x IQ8+ ZW, 2 x IQ8+ NW, 2 x IQ8+ ZO, Zendure SF 2400AC (5.76 kWh)
Ik denk dat ik het snap. Je zou er dus ook voor kunnen kiezen om een basisstation plus één extra accu samen softwarematig te maximeren op 2400W, en bijvoorbeeld nog twee extra accu's samen ook op 2400W? Maar dan heb je wel twee dubbele WCD's nodig, ééntje op elke groep? Kom je in totaal op ook zo'n 11kWh.CappieL schreef op maandag 9 maart 2026 @ 15:25:
[...]
Voor elke 'stapel' die 2400W kan opladen / ontladen, heb je een eigen groep nodig.
Edit: Of wacht, elke stapel onder de omvormer/batterij kan maar via één WCD worden aangesloten begrijp ik? Dan is per stapel inderdaad 2400W de max. Er gaat per stapel maar één stekker naar een WCD.
[ Voor 16% gewijzigd door Gramser op 09-03-2026 15:38 ]
De 2400 AC+ is inderdaad een omvormer met batterij in 1. Daaronder kun je nog extra batterijen stapelen.Gramser schreef op maandag 9 maart 2026 @ 15:30:
[...]
Ik denk dat ik het snap. Je zou er dus ook voor kunnen kiezen om een basisstation plus één extra accu samen softwarematig te maximeren op 2400W, en bijvoorbeeld nog twee extra accu's samen ook op 2400W? Maar dan heb je wel twee dubbele WCD's nodig, ééntje op elke groep? Kom je in totaal op ook zo'n 11kWh.
Edit: Of wacht, elke stapel onder de omvormer/batterij kan maar via één WCD worden aangesloten begrijp ik? Dan is per stapel inderdaad 2400W de max. Er gaat per stapel maar één stekker naar een WCD.
Er is maar 1 stekker: Van de omvormer naar de WCD. Per omvormer (=stapel) 2400W
Home Assistant HP T630, PV (Enphase, 4000 Wp) 6 x IQ8+ ZW, 2 x IQ8+ NW, 2 x IQ8+ ZO, Zendure SF 2400AC (5.76 kWh)
En ik neem aan dat je, als je besluit nog een omvormer/batterij toe te voegen, deze connectie maakt met dezelfde P1-meter? Om ook weer met de andere omvormertoren te kunnen communiceren?
[ Voor 84% gewijzigd door Gramser op 09-03-2026 15:50 ]
Woon in een appartement en heb nu 1 AB3000X accu. Het lijkt er op dat in de zomer periode
ruimte is voor een 2de accu echter in de winterperiode is 1 accu meer dan voldoende.
Is het mogelijk gewoon 1 accu softwarematig uit te schakelen in de winterperiode, zodat
in die periode met 1 accu geladen kan worden?
Itho WPU_5G. 3.5
Ik zou hem lekker laten zitten, maken beide batterijen de helft minder cycles.Chip2710 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 15:47:
Misschien een domme vraag, maar toch.
Woon in een appartement en heb nu 1 AB3000X accu. Het lijkt er op dat in de zomer periode
ruimte is voor een 2de accu echter in de winterperiode is 1 accu meer dan voldoende.
Is het mogelijk gewoon 1 accu softwarematig uit te schakelen in de winterperiode, zodat
in die periode met 1 accu geladen kan worden?
Home Assistant HP T630, PV (Enphase, 4000 Wp) 6 x IQ8+ ZW, 2 x IQ8+ NW, 2 x IQ8+ ZO, Zendure SF 2400AC (5.76 kWh)
All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.
Ben(V)CappieL schreef op maandag 9 maart 2026 @ 15:50:
[...]
Ik zou hem lekker laten zitten, maken beide batterijen de helft minder cycles.
OK, duidelijk.
Bedankt voor jullie reactie,
Itho WPU_5G. 3.5
Als eerste: als je besluit nog een omvormer/batterij toe te voegen, maakt deze connectie met dezelfde P1-meter? Om ook weer met de andere omvormertoren te kunnen communiceren?
En: wat zijn de formaten van die Solarflow 2400AC+ met twee AB300L's eronder? Ik ben even nieuwsgierig want ik zou twee Marsteks onder de keldertrap willen plaatsen, dat zou wel gaan. Maar ik weet niet hoe breed en hoog de Zendurecomponenten zijn? Ik vind die op de site niet eens terug.
Voor 11Kwh:
Een Solarflow 2400AC met vier batterijen is 86,4 cm hoog.
Of een Solarflow 2400AC+ met drie batterijen is 112,7 cm hoog
Waarom wil je twee torens?
[ Voor 69% gewijzigd door Ben(V) op 09-03-2026 16:18 ]
All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.
Excuses, ik keek met m'n neus. Inmiddels gevonden. Een torentje van 8,xx kWh is zo'n meter hoog, even snel gerekend. Met een aan de zijkant uitstekende stekker zal er per toren in de breedte wel een cm of 15 bijkomen. Zit je ook op een metertje voor twee torens.
Ik wil nu nog geen twee torens. Maar als ik mijn zonneoverschot beter/sneller wil wegwerken dan met 2400W, of (in de winter met de warmtepomp) met meer dan 2400W wil ontladen, moet ik dat met twee omvormers doen. En dan liggen twee torens al gauw voor de hand omdat je dan ook wat noemenswaardige opslagcapaciteit kunt benutten.Ben(V) schreef op maandag 9 maart 2026 @ 16:03:
https://www.zendure.nl/pages/download-center
Voor 11Kwh:
Een Solarflow 2400AC met vier batterijen is 86,4 cm hoog.
Of een Solarflow 2400AC+ met drie batterijen is 112,7 cm hoog
Waarom wil je twee torens?
Meestal kan zo'n kelder prima, de constante temperatuur die daar heerst is zelfs goed voor de batterij.Gramser schreef op maandag 9 maart 2026 @ 16:18:
Ik snap wat je bedoelt. De kelder is niet bepaald een verblijfsruimte bij ons en we zijn er nagenoeg nooit (behalve voor opgeslagen levensmiddelen). Ik schat in dat het zo'n beetje de veiligste plek in huis is voor die dingen, maar ik zal er nog eens goed naar kijken.
In de app voeg je één P1 meter toe en vervolgens kan je meerdere (6 uit mijn hoofd) omvormers/stapels toevoegen die dan allemaal middels HEMS samen kunnen werken.
In de zomer staat de warmtepomp uit en in de winter heb je te weinig zon om twee torens vol te laden(en dat lukt al meestal nauwelijks als je een hele dag zon hebt).Gramser schreef op maandag 9 maart 2026 @ 16:23:
[...]
Ik wil nu nog geen twee torens. Maar als ik mijn zonneoverschot beter/sneller wil wegwerken dan met 2400W, of (in de winter met de warmtepomp) met meer dan 2400W wil ontladen, moet ik dat met twee omvormers doen. En dan liggen twee torens al gauw voor de hand omdat je dan ook wat noemenswaardige opslagcapaciteit kunt benutten.
Als je niet gaat handelen, dan is 11 kWh meer dan je nodig hebt voor Nom.
Voor Nom kun je met een capaciteit rekenen die voldoende is om de nacht door te komen plus wat reserve.
Wij hebben verder in huis alleen een wasmachine die heel even meer dan 2,4kW trekt en de inductieplaat kan er met de booster aan er boven komen, voor de rest kunnen we prima af met 2,4kW.
[ Voor 7% gewijzigd door Ben(V) op 09-03-2026 16:31 ]
All truth passes through three stages: First it is ridiculed, second it is violently opposed and third it is accepted as being self-evident.
Er is meer dan alleen de zon, zeker in de winter lopen de dynamische tarieven best uiteen en is in de nacht opladen en op de dure uren gebruiken een strategie die op veel momenten een goede besparing oplevert (ook met omrekenverliezen).Ben(V) schreef op maandag 9 maart 2026 @ 16:29:
[...]
In de zomer staat de warmtepomp uit en in de winter heb je te weinig zon om twee torens vol te laden(en dat lukt al meestal nauwelijks als je een hele dag zon hebt).
Als je niet gaat handelen, dan is 11 kWh meer dan je nodig hebt voor Nom.
Voor Nom kun je met een capaciteit rekenen die voldoende is om de nacht door te komen plus wat reserve.
Wij hebben verder in huis alleen een wasmachine die heel even meer dan 2,4kW trekt en de inductieplaat kan er met de booster aan er boven komen, voor de rest kunnen we prima af met 2,4kW.
Denk dat ik best een use-case heb hier, zeker als ik ook de PHEV nog even meereken. Maar één toren is dan op zich zat om mee te beginnen hoor.
Leuk project en mooi dat het voor je werkt. Tegelijk vraag ik me wel af hoe toekomstbestendig dit in jouw situatie is.Devke schreef op maandag 9 maart 2026 @ 11:09:9 maanden op weg met Zendure, een terugblik
Thuisbatterijen. Veel mensen zijn ermee bezig, zeker nu de zon zich weer vaker laat zien en we iedere dag een stapje dichter bij het einde van salderen komen. Daarnaast is het voor mij een leuke hobby en heb ik er een sport van gemaakt om de elektriciteitsrekening te drukken.
Een ruim jaar geleden stapte ik nog redelijk onbekend in de wereld van de thuisbatterij. De sloffen werden verruild voor stoute schoenen. HomeWizard kwam op de markt met zijn Plug-in Battery (PIB) en de bestelknop was snel gevonden. Het meest vervelende was het wachten. Maanden wachten op iets wat je graag wilt hebben doet wel een beroep op je geduld. Hoe ziet het er in de praktijk uit? Hoe werkt het? Is het inderdaad zo simpel als aansluiten en klaar?
In januari was het dan zover. De mail over de levering zat in de mailbox en de transporteur stond de volgende dag al op de stoep. Het feest kon beginnen.
Na enkele maanden positieve ervaring werden onze wensen wat bijgesteld. De HW-PIB werd in eerste instantie gekocht om kennis op te doen rondom thuisbatterijen. Tegelijk wilden we onze elektriciteitsrekening verder omlaag krijgen. Met een EV, opgroeiende kids en een huishouden dat steeds meer stroom verbruikt, gaf dit project ineens een extra dimensie.
[Afbeelding]
Project: Zendure
We kochten onze eerste Zendure-set, één omvormer met twee batterijen. Ik twijfelde toen al of het er niet drie moesten worden in verband met de C-factor. Maximaal laden en ontladen was immers de wens. Vrij snel daarna heb ik alsnog een derde batterij toegevoegd.
Per set kom je dan uit op grofweg 8,6 kWh opslagcapaciteit. Met twee sets draaien we hier dus rond de 17,2 kWh aan opslag.
Ook hier was het enorm eenvoudig om alles werkend te krijgen. De ervaring was vergelijkbaar met de HW-PIB. Ik heb er toen voor gekozen om Zendure volledig autonoom te laten handelen. NOM bleef weggelegd voor de HW-PIB’s, die al een goede NOM-regeling kennen. Dat paste ook beter binnen onze strategie om de elektriciteitskosten verder te verlagen.
De Zendure-sets gebruik ik hier voornamelijk voor prijsarbitrage en het verschuiven van verbruik naar goedkopere uren, terwijl de HomeWizard-batterijen vooral bezig zijn waren met het wegwerken van direct verbruik in de nacht bijvoorbeeld.
Al snel sloeg het virus toe. Als handelen met één set kan, waarom dan niet met twee? Dus set nummer twee aangeschaft, direct met drie batterijen eronder.
Vrij snel kwam de conclusie dat dit voor ons gezin eigenlijk perfect is. Verdere uitbreiding is dus eigenlijk niet nodig, al weten de meeste tweakers hoe relatief dat soort uitspraken zijn.
De ervaring
Negen maanden later..... hoe bevalt het systeem? Zou ik opnieuw voor Zendure kiezen?
Het systeem voldoet simpelweg erg goed aan onze wensen. In combinatie met de integratie van @gielz en @gast777 draait het hier heerlijk stabiel. Het is aan te sturen zoals je zelf wilt en ik houd van eigen regie. Dat past dus perfect.
Gemiddeld draaien de batterijen hier ongeveer één cyclus per dag, afhankelijk van prijsverschillen en zonopwek.
De lifetime RTE staat hier voor beide systemen rond de 80%.
[Afbeelding]
Gezien de ervaringscijfers had ik misschien iets meer verwacht, maar ik ben er tevreden mee. Wat ik zelf merk is dat nu de temperatuur op de locatie van de batterijen wat hoger wordt, de RTE daar ook positief op reageert. De metingen zijn gedaan met een HomeWizard kWh MID-meter.
[Afbeelding]
Storingsgevoelig? Nee, daar heb ik niets van gemerkt. Wat wel af en toe gebeurt is dat de batterijen even van mijn Wi-Fi-booster weg ‘hobbelen’ en verbinding zoeken met het verste punt in huis. Al lijkt dat de laatste tijd beter te gaan (klopt af op hout). Meer een wifi dingetje hier in de hut verwacht ik.
Voer ik alle updates die Zendure aanbiedt direct uit? Nee, zeker niet. Misschien niet helemaal tweaker-waardig, maar dat is een bewuste keuze. Het werkt op dit moment heerlijk stabiel en dat wil ik graag zo houden. Er wordt al genoeg door mij getest op andere vlakken.
Binnen Home Assistant maak ik gebruik van de eerder genoemde integratie. Die biedt enorm veel mogelijkheden. Ik heb daarom mijn eigen dashboard gebouwd. Zelf zie ik graag veel informatie, maar ik heb het inmiddels wat teruggebracht tot de essentie. Zoals iemand ooit zei: less is more.
[Afbeelding]
Waar zijn mijn HW-PIBS op het dashboard? Niet aanwezig. Volgt nog. De PIB is logeren bij mijn vader die ook in de verkenningsfase is beland.
Al met al zeer tevreden over het systeem van Zendure. Als ik de keuze opnieuw moest maken? Dan deed ik het gewoon weer.
Conclusie na 9 maanden? Het werkt goed, stabiel systeem… en de hobby is compleet uit de hand gelopen.
Maar ach, sommige mensen verzamelen postzegels. Ik blijkbaar kWh’s. 😄
Met 3330 Wp op het dak ga je in de praktijk nooit structureel 17,2 kWh aan batterijen gevuld krijgen, zeker niet als salderen in 2027 stopt. In Nederland levert 3,3 kwp gemiddeld ongeveer 2800–3000 kwh per jaar op. Dat is gemiddeld zo’n 7–8 kWh per dag, en dat is nog vóór direct huishoudelijk verbruik.
Als je huishouden overdag ook stroom gebruikt (wat bij de meeste gezinnen zo is), blijft er vaak maar een paar kwh over om daadwerkelijk in een batterij te stoppen. Dan heb je dus een opslag die op veel dagen simpelweg niet benut wordt.
Ik snap de hobbyfactor heel goed, daar is niets mis mee, maar puur technisch gezien voelt 17 kWh opslag bij 3,3 kWp PV nogal uit verhouding. In veel situaties zou je eerder het omgekeerde verwachten: meer panelen en minder batterij.
Ben dus wel benieuwd:
is dit vooral hobby/experiment, of verwacht je hier ook echt structureel financieel voordeel uit te halen richting 2027?
5200wp SolarEdge - 14,4KW 2400AC - k2 pro combo - WP boiler - 2x MHI - Homey shs & HAOS -> NUC i5 32gb akasa fanless
Mijn PV situatie is vergelijkbaar (2700Wp), maar de getallen die je geeft kloppen niet.geert1992 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 16:40:
[...]
Leuk project en mooi dat het voor je werkt. Tegelijk vraag ik me wel af hoe toekomstbestendig dit in jouw situatie is.
Met 3330 Wp op het dak ga je in de praktijk nooit structureel 17,2 kWh aan batterijen gevuld krijgen, zeker niet als salderen in 2027 stopt. In Nederland levert 3,3 kwp gemiddeld ongeveer 2800–3000 kwh per jaar op. Dat is gemiddeld zo’n 7–8 kWh per dag, en dat is nog vóór direct huishoudelijk verbruik.
Als je huishouden overdag ook stroom gebruikt (wat bij de meeste gezinnen zo is), blijft er vaak maar een paar kwh over om daadwerkelijk in een batterij te stoppen. Dan heb je dus een opslag die op veel dagen simpelweg niet benut wordt.
Ik snap de hobbyfactor heel goed, daar is niets mis mee, maar puur technisch gezien voelt 17 kWh opslag bij 3,3 kWp PV nogal uit verhouding. In veel situaties zou je eerder het omgekeerde verwachten: meer panelen en minder batterij.
Ben dus wel benieuwd:
is dit vooral hobby/experiment, of verwacht je hier ook echt structureel financieel voordeel uit te halen richting 2027?
Gemiddeld in Nederland kun je (voor Zuid opstelling) 1kWh/Wp rekenen. Hier in Leiderdorp haal ik op een goed jaar uit mijn 2700Wp richting de 3200kWh. Met 2800kWh hebben we een prut jaar gehad zoals in 2024.
Op een lekkere dag gaat er hier van de 20kWh bijna 15kWh het net op. Vandaag haalde ik 11.5kWh opwek terwijl het behoorlijk mistig/bewolkt was gestart.
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
Batterij is vol en ik lever momenteel terug door de zonnepanelen.
Toch is mijn installatie aan het terugleveren uit de batterij.
Dit is de eerste keer dat ik dit meemaak. Doorgaans begint het ontladen pas als er geen teruglevering meer is.
Update: ik heb gewisseld naar basislastmodus en terug naar automodus en het is verholpen.
:strip_exif()/f/image/9nHrunGM6ISeBpypYnlVnhTW.jpg?f=fotoalbum_large)
[ Voor 4% gewijzigd door wallieweb op 09-03-2026 17:58 ]
Daarom ging ik uit van een gemiddelde opbrengst. Een zuid-georiënteerd systeem zal in de praktijk inderdaad vaak wat beter presteren dan dat gemiddelde. Zo’n opstelling ziet simpelweg meer directe zon dan bijvoorbeeld een oost/west-opstelling, waar de productie meer over de dag wordt uitgesmeerd.koboy schreef op maandag 9 maart 2026 @ 17:35:
[...]
Mijn PV situatie is vergelijkbaar (2700Wp), maar de getallen die je geeft kloppen niet.
Gemiddeld in Nederland kun je (voor Zuid opstelling) 1kWh/Wp rekenen. Hier in Leiderdorp haal ik op een goed jaar uit mijn 2700Wp richting de 3200kWh. Met 2800kWh hebben we een prut jaar gehad zoals in 2024.
Op een lekkere dag gaat er hier van de 20kWh bijna 15kWh het net op. Vandaag haalde ik 11.5kWh opwek terwijl het behoorlijk mistig/bewolkt was gestart.
Maar mijn punt zat vooral in de verhouding tussen opwek en opslag. In dit geval praten we namelijk over een behoorlijke hoeveelheid opslagcapaciteit: 5,4 kWh + 17,2 kWh + 4,8 kWh aan thuisbatterijen, samen goed voor ruim 27 kWh opslag.
Zelfs als uiteindelijk alleen de 2400AC-sets zouden overblijven, kom je nog steeds uit op ongeveer 17,2 kWh opslag, wat bij een PV-installatie van rond de 3 kWp nog steeds vrij fors is.
Met een PV-installatie van rond de 3 kWp betekent dat in de praktijk dat je die opslagcapaciteit op veel dagen simpelweg niet volledig vanuit eigen opwek kunt vullen, waarschijnlijk zelfs op geen enkele dag van leeg naar volledig vol.
Daarmee voelt de verhouding voor mij nog steeds wat scheef: relatief beperkte PV-capaciteit tegenover een flinke hoeveelheid opslag. Dat hoeft geen probleem te zijn mocht salderen blijven, maar puur kijkend naar eigen zonne-opwek is het wel een "interessante" verhouding.
Aanvulling:
Met 5,2 kWp aan PV heb ik zelf vorig jaar ongeveer 4,6 MWh opgewekt. (in maart van 3,9kWp naar 5,2kWp gegaan.
[ Voor 9% gewijzigd door geert1992 op 09-03-2026 18:00 ]
5200wp SolarEdge - 14,4KW 2400AC - k2 pro combo - WP boiler - 2x MHI - Homey shs & HAOS -> NUC i5 32gb akasa fanless
Nou, afgelopen winter niet, de tarieven schommelden meestal, op een paar uitzonderingen na, tussen de 24 en 30 cent en dat is met laadverliezen veel te weinig.Sander schreef op maandag 9 maart 2026 @ 16:35:
[...]
Er is meer dan alleen de zon, zeker in de winter lopen de dynamische tarieven best uiteen en is in de nacht opladen en op de dure uren gebruiken een strategie die op veel momenten een goede besparing oplevert (ook met omrekenverliezen).
Een kWh laden voor 24 cent en met 20% verlies weer gebruiken kost dan ook 30 cent.
Dan kun je beter de kWh van 24 cent direct gebruiken en de batterij uit zetten.
Goede punten! Je redenatie klopt vooral als een batterij alleen bedoeld is om PV-overschot op te slaan.geert1992 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 16:40:
[...]
Leuk project en mooi dat het voor je werkt. Tegelijk vraag ik me wel af hoe toekomstbestendig dit in jouw situatie is.
Met 3330 Wp op het dak ga je in de praktijk nooit structureel 17,2 kWh aan batterijen gevuld krijgen, zeker niet als salderen in 2027 stopt. In Nederland levert 3,3 kwp gemiddeld ongeveer 2800–3000 kwh per jaar op. Dat is gemiddeld zo’n 7–8 kWh per dag, en dat is nog vóór direct huishoudelijk verbruik.
Als je huishouden overdag ook stroom gebruikt (wat bij de meeste gezinnen zo is), blijft er vaak maar een paar kwh over om daadwerkelijk in een batterij te stoppen. Dan heb je dus een opslag die op veel dagen simpelweg niet benut wordt.
Ik snap de hobbyfactor heel goed, daar is niets mis mee, maar puur technisch gezien voelt 17 kWh opslag bij 3,3 kWp PV nogal uit verhouding. In veel situaties zou je eerder het omgekeerde verwachten: meer panelen en minder batterij.
Ben dus wel benieuwd:
is dit vooral hobby/experiment, of verwacht je hier ook echt structureel financieel voordeel uit te halen richting 2027?
In mijn situatie speelt er nog iets anders mee. Met het verdwijnen van salderen in 2027 moet opgewekte stroom in toenemende mate direct gebruikt, opgeslagen of tegen lage tarieven teruggeleverd worden. Dan wordt opslag automatisch relevanter, ook bij een kleinere PV-installatie.
Daarnaast draai ik op een dynamisch contract, waardoor de batterijen hier niet alleen op zonne-overschot laden maar ook op momenten met lage of negatieve prijzen. In de praktijk zie ik dat ze gemiddeld ongeveer één cyclus per dag draaien.
Ik verwacht zelf dat met het verdwijnen van salderen en de verdere ontwikkeling van netgestuurde tijdsblokken en prijsverschillen de volatiliteit tussen uren eerder toe- dan afneemt. Dat is precies waar opslag iets kan doen. We gaan met z’n allen steeds meer elektriciteit verbruiken en ik zie het netprobleem in 2027 eerlijk gezegd nog niet opgelost zijn.
Mocht het in de praktijk anders uitpakken, dan zijn er altijd nog opties:
meer panelen plaatsen of vervangen, of simpelweg wat kWh opslag afschalen. Dat is juist een voordeel van dit soort modulaire systemen.
En laten we eerlijk zijn: de hobbyfactor speelt ook gewoon mee. 😄
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. Testen Accumate 4.8 kWh Plug-In Battery. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
Duidelijke uitleg, dank daarvoor!Devke schreef op maandag 9 maart 2026 @ 18:40:
[...]
Goede punten! Je redenatie klopt vooral als een batterij alleen bedoeld is om PV-overschot op te slaan.
In mijn situatie speelt er nog iets anders mee. Met het verdwijnen van salderen in 2027 moet opgewekte stroom in toenemende mate direct gebruikt, opgeslagen of tegen lage tarieven teruggeleverd worden. Dan wordt opslag automatisch relevanter, ook bij een kleinere PV-installatie.
Daarnaast draai ik op een dynamisch contract, waardoor de batterijen hier niet alleen op zonne-overschot laden maar ook op momenten met lage of negatieve prijzen. In de praktijk zie ik dat ze gemiddeld ongeveer één cyclus per dag draaien.
Ik verwacht zelf dat met het verdwijnen van salderen en de verdere ontwikkeling van netgestuurde tijdsblokken en prijsverschillen de volatiliteit tussen uren eerder toe- dan afneemt. Dat is precies waar opslag iets kan doen. We gaan met z’n allen steeds meer elektriciteit verbruiken en ik zie het netprobleem in 2027 eerlijk gezegd nog niet opgelost zijn.
Mocht het in de praktijk anders uitpakken, dan zijn er altijd nog opties:
meer panelen plaatsen of vervangen, of simpelweg wat kWh opslag afschalen. Dat is juist een voordeel van dit soort modulaire systemen.
En laten we eerlijk zijn: de hobbyfactor speelt ook gewoon mee. 😄
Je geeft aan dat de batterijen gemiddeld ongeveer 1 cyclus per dag draaien. Dat klinkt logisch gezien het huidige prijs opbouw(incl salderen), maar ik ben wel benieuwd: verwacht je dat dit in 2027 nog steeds rond één cyclus per dag zal liggen, wanneer salderen verdwijnt en de markt en netbelasting verder veranderen?
Ook bij negatieve prijzen moet je volgens mij in veel gevallen nog steeds door energiebelasting en btw heen voordat het echt interessant wordt. Verwacht je dat daar richting 2027 nog iets in verandert? Mijn gevoel is dat er tegen die tijd veel meer gestuurd gaat worden op vraag en behoefte in het net, waardoor de dynamiek misschien ook anders wordt.
Ik hoor nu in mijn omgeving bijvoorbeeld al mensen die in de zomer hun zonnepanelen tijdelijk uitzetten omdat terugleveren nu al geld gaat kosten. Dat laat wel zien hoe snel gedrag verandert zodra de financiële prikkel verschuift.
Persoonlijk had ik het waarschijnlijk andersom aangepakt: eerst de PV-capaciteit opschalen en daarna pas de accu’s. Voor het bedrag van een aantal accu’s had je immers ook een behoorlijk uitgebreide nieuwe set panelen op het dak kunnen leggen, waarmee je structureel meer opwek creëert, wat vooral in de winter erg interessant is.
Maar goed, het blijft natuurlijk ook deels een hobbyproject, en juist dat soort experimenten maken het interessant om te volgen. En ik moet toegeven, dat 11,52kw ook ruim gemeten is
Toevoeging, ik ben ook benieuwd hoe jij hier tegenaan kijkt:
Als je nu met salderen en PV netto tekortkomt, haal je dus ook stroom uit het net om je batterij te laden. Met een RTE van ~81% betekent dat dat van elke 1 kWh die je uit het net haalt, er uiteindelijk maar 0,81 kWh bruikbaar weer uit de batterij komt.
In een salderingssituatie kun je dus in feite maar ongeveer 81% van die kWh weer salderen. Over de overige 19% verlies betaal je uiteindelijk gewoon energiebelasting en btw, omdat die energie simpelweg verloren gaat in het laad/ontlaadproces.
Neem jij dat rendementsverlies en de belastingcomponent ook mee in je strategie?
Of kijk je vooral naar de uurprijsverschillen bij het laden en ontladen?
Of vergeet ik hier iets?
[ Voor 11% gewijzigd door geert1992 op 09-03-2026 19:02 ]
5200wp SolarEdge - 14,4KW 2400AC - k2 pro combo - WP boiler - 2x MHI - Homey shs & HAOS -> NUC i5 32gb akasa fanless
Jouw cijfers komen wel ongeveer overeen met de mijne. Ik zit iets hoger met 3000Wpkoboy schreef op maandag 9 maart 2026 @ 17:35:
[...]
Mijn PV situatie is vergelijkbaar (2700Wp), maar de getallen die je geeft kloppen niet.
Gemiddeld in Nederland kun je (voor Zuid opstelling) 1kWh/Wp rekenen. Hier in Leiderdorp haal ik op een goed jaar uit mijn 2700Wp richting de 3200kWh. Met 2800kWh hebben we een prut jaar gehad zoals in 2024.
Op een lekkere dag gaat er hier van de 20kWh bijna 15kWh het net op. Vandaag haalde ik 11.5kWh opwek terwijl het behoorlijk mistig/bewolkt was gestart.
Ryzen 5950x + 32GB GSKILL @3600 op Rog Strix Gaming E x570 + Asrock Phantom Gaming 6800XT+ Gigabyte Aorus FV43U Zwart + DS1621+ + DS414 + MacbookPro 16" 2021 + Mac Mini M4 Pro + Tesla MY RWD 2023 BYD
Is denk ik een hik/bug in de nieuwste update. Even uit Hems en dan weer inschakelen.wallieweb schreef op maandag 9 maart 2026 @ 17:36:
Ik zit vandaag met een vreemd 'probleem'.
Batterij is vol en ik lever momenteel terug door de zonnepanelen.
Toch is mijn installatie aan het terugleveren uit de batterij.
Dit is de eerste keer dat ik dit meemaak. Doorgaans begint het ontladen pas als er geen teruglevering meer is.
Update: ik heb gewisseld naar basislastmodus en terug naar automodus en het is verholpen.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Die ±1 cyclus per dag is inderdaad wat ik nu in de praktijk zie met het huidige prijsprofiel en ons verbruik. Richting 2027 durf ik daar eerlijk gezegd geen harde uitspraak over te doen. Dat hangt nogal af van hoe de markt zich ontwikkelt en welke ideeën de politiek nog bedenkt naast wat nu bekend is.geert1992 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 18:58:
[...]
Duidelijke uitleg, dank daarvoor!
Je geeft aan dat de batterijen gemiddeld ongeveer 1 cyclus per dag draaien. Dat klinkt logisch gezien het huidige prijs opbouw(incl salderen), maar ik ben wel benieuwd: verwacht je dat dit in 2027 nog steeds rond één cyclus per dag zal liggen, wanneer salderen verdwijnt en de markt en netbelasting verder veranderen?
Ook bij negatieve prijzen moet je volgens mij in veel gevallen nog steeds door energiebelasting en btw heen voordat het echt interessant wordt. Verwacht je dat daar richting 2027 nog iets in verandert? Mijn gevoel is dat er tegen die tijd veel meer gestuurd gaat worden op vraag en behoefte in het net, waardoor de dynamiek misschien ook anders wordt.
Ik hoor nu in mijn omgeving bijvoorbeeld al mensen die in de zomer hun zonnepanelen tijdelijk uitzetten omdat terugleveren nu al geld gaat kosten. Dat laat wel zien hoe snel gedrag verandert zodra de financiële prikkel verschuift.
Persoonlijk had ik het waarschijnlijk andersom aangepakt: eerst de PV-capaciteit opschalen en daarna pas de accu’s. Voor het bedrag van een aantal accu’s had je immers ook een behoorlijk uitgebreide nieuwe set panelen op het dak kunnen leggen, waarmee je structureel meer opwek creëert, wat vooral in de winter erg interessant is.
Maar goed, het blijft natuurlijk ook deels een hobbyproject, en juist dat soort experimenten maken het interessant om te volgen. En ik moet toegeven, dat 11,52kw ook ruim gemeten is.
Toevoeging, ik ben ook benieuwd hoe jij hier tegenaan kijkt:
Als je nu met salderen en PV netto tekortkomt, haal je dus ook stroom uit het net om je batterij te laden. Met een RTE van ~81% betekent dat dat van elke 1 kWh die je uit het net haalt, er uiteindelijk maar 0,81 kWh bruikbaar weer uit de batterij komt.
In een salderingssituatie kun je dus in feite maar ongeveer 81% van die kWh weer salderen. Over de overige 19% verlies betaal je uiteindelijk gewoon energiebelasting en btw, omdat die energie simpelweg verloren gaat in het laad/ontlaadproces.
Neem jij dat rendementsverlies en de belastingcomponent ook mee in je strategie?
Of kijk je vooral naar de uurprijsverschillen bij het laden en ontladen?
Of vergeet ik hier iets?
Mijn verwachting is wel dat met het verdwijnen van salderen en de verdere elektrificatie (EV’s, warmtepompen, etc.) de volatiliteit tussen uren eerder groter dan kleiner wordt. Als dat zo is, blijft er waarschijnlijk genoeg dynamiek over om opslag te benutten. De vraag naar elektriciteit blijft stijgen en gedragsaanpassing van BV Nederland gebeurt meestal pas echt als er prijsprikkels zijn. Dat het net in 2027 overal “klaar” is, daar heb ik eerlijk gezegd ook nog wel wat twijfels bij.
Wat betreft negatieve prijzen en energiebelasting/btw. Die drukken natuurlijk het voordeel. Tegelijk draait het bij opslag niet alleen om negatieve prijzen, maar vooral om het verschil tussen goedkope en duurdere uren. Zelfs zonder negatieve prijzen kan opslag daar nog steeds iets mee doen. In mijn strategie neem ik het rendementsverlies wél mee, maar de belastingcomponent laat ik nu nog buiten beschouwing. Het zwaartepunt ligt vooral op uurprijsverschillen. Laden gebeurt vooral als de prijs laag of negatief is en ontladen wanneer de prijs hoog is, zodat het financiële rendement maximaal wordt. In de praktijk zorgt die prijsarbitrage nu al dat de opslag zichzelf terugverdient.
De PV-discussie snap ik ook wel. Meer panelen is in veel situaties inderdaad de logische eerste stap. In mijn geval speelde de modulariteit en het experimenteren met verschillende merken opslag ook een rol. En eerlijk is eerlijk: de hobbyfactor weegt soms ook mee. 🙂 Mijn omgeving begint ook steeds meer interesse te ontwikkelen in thuisbatterijen. Afschalen kan altijd die kant op. Wat ik eerder vandaag al schreef is mijn vader ook in de interesse fase terecht gekomen en hij gaat het zeker niet met 1 PIB redden.
Edit : Maand Maart tot nu toe met arbitrage. Zelfs het laden van de EV zit hier 1x in.
:strip_exif()/f/image/WMj6k6wxBawevFWFnDLs1q7o.jpg?f=fotoalbum_large)
Uiteindelijk gaan we waarschijnlijk pas over een paar jaar echt zien wat de meest logische volgorde blijkt te zijn. Ik kan me nog discussies van zo’n 15 jaar geleden herinneren waarin werd gezegd dat zonnepanelen nooit terug te verdienen waren. We weten inmiddels wel beter.
[ Voor 4% gewijzigd door Devke op 09-03-2026 19:48 ]
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. Testen Accumate 4.8 kWh Plug-In Battery. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
De mensen die het hebben over panelen van het dak laten halen en moeten betalen voor terugleveren laten zich opnaaien door de Telegraaf en het AD. Uitgezonderd zijn de huurders die maandelijks een extra opslag betalen voor de PV, en daar moeten de verhuurders een oplossing voor zoeken.geert1992 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 18:58:
[...]
Duidelijke uitleg, dank daarvoor!
Je geeft aan dat de batterijen gemiddeld ongeveer 1 cyclus per dag draaien. Dat klinkt logisch gezien het huidige prijs opbouw(incl salderen), maar ik ben wel benieuwd: verwacht je dat dit in 2027 nog steeds rond één cyclus per dag zal liggen, wanneer salderen verdwijnt en de markt en netbelasting verder veranderen?
Ook bij negatieve prijzen moet je volgens mij in veel gevallen nog steeds door energiebelasting en btw heen voordat het echt interessant wordt. Verwacht je dat daar richting 2027 nog iets in verandert? Mijn gevoel is dat er tegen die tijd veel meer gestuurd gaat worden op vraag en behoefte in het net, waardoor de dynamiek misschien ook anders wordt.
Ik hoor nu in mijn omgeving bijvoorbeeld al mensen die in de zomer hun zonnepanelen tijdelijk uitzetten omdat terugleveren nu al geld gaat kosten. Dat laat wel zien hoe snel gedrag verandert zodra de financiële prikkel verschuift.
Persoonlijk had ik het waarschijnlijk andersom aangepakt: eerst de PV-capaciteit opschalen en daarna pas de accu’s. Voor het bedrag van een aantal accu’s had je immers ook een behoorlijk uitgebreide nieuwe set panelen op het dak kunnen leggen, waarmee je structureel meer opwek creëert, wat vooral in de winter erg interessant is.
Maar goed, het blijft natuurlijk ook deels een hobbyproject, en juist dat soort experimenten maken het interessant om te volgen. En ik moet toegeven, dat 11,52kw ook ruim gemeten is.
Toevoeging, ik ben ook benieuwd hoe jij hier tegenaan kijkt:
Als je nu met salderen en PV netto tekortkomt, haal je dus ook stroom uit het net om je batterij te laden. Met een RTE van ~81% betekent dat dat van elke 1 kWh die je uit het net haalt, er uiteindelijk maar 0,81 kWh bruikbaar weer uit de batterij komt.
In een salderingssituatie kun je dus in feite maar ongeveer 81% van die kWh weer salderen. Over de overige 19% verlies betaal je uiteindelijk gewoon energiebelasting en btw, omdat die energie simpelweg verloren gaat in het laad/ontlaadproces.
Neem jij dat rendementsverlies en de belastingcomponent ook mee in je strategie?
Of kijk je vooral naar de uurprijsverschillen bij het laden en ontladen?
Of vergeet ik hier iets?
Op een enkele aanbieder na krijg je vanaf 2027 voor terugleveren gewoon zo goed als niets. Daar staat tegenover dat het wasje overdag nog steeds uit eigen opwek komt.
Met een simpele stekkeraccu kun je het overgrote deel van het avond verbruik gewoon opvangen, en die stroom hoef je dus ook niet in te kopen voor 25 cent.
Dynamisch wordt het verhaal iets anders, maar geldt voor puur eigen verbruik verhogen ongeveer hetzelfde financiële nut, alleen is je stroom op in de zomer een uur of 4 na gewoon meer waard dan vast. In die 4 uur zit hem de kneep: bij licht negatieve tarieven kun je of de PV gaan terugregelen naar NOM, of dat opslaan in een accu en voor zover je het in de nacht niet nodig hebt in de avondpiek het net op duwen tegen 10 cent of meer.
Wanneer de prijs negatief all-in is uiteraard PV uit en volle bak laden net als nu, maar dat zal beperkt blijven tot een paar uur per jaar.
In de winter kun je op zondag meestal de boel goedkoper volgooien, en dat door de hele week er na gebruiken voor peakshaven.
Edit: wat betreft meer PV eerst: dat is heel erg afhankelijk van de situatie. Hier ligt het hele dak aan 1 kant al zo goed als vol. Stel dat ik de opbrengst kan verdubbelen door de voorkant op het noorden vol te leggen en de laatste gaatjes achter, dan haal ik daar in de winter eigenlijk weinig uit. Op een zonnige winterdag komt er al bijna meer van de PV af dan ik op dat moment verbruik (gas CV).
Maar de rest van het jaar heb ik alleen maar "last" van die extra PV, omdat ik de omvormer moet terugregelen bij negatieve tarieven, en daarbuiten is het rendement minimaal omdat ik al tussen 10 en 5 grotendeels zelfvoorzienend ben.
[ Voor 7% gewijzigd door koboy op 09-03-2026 19:55 ]
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
Ik denk dat we elkaar inhoudelijk wel begrijpen, maar dat we misschien een beetje langs elkaar heen praten. Je geeft aan dat je nu ongeveer één cyclus per dag ziet, maar richting 2027 durf je daar geen harde uitspraak over te doen. Dat is eigenlijk precies mijn punt: het succes van zo’n setup hangt vrij sterk af van hoe de uurprijzen zich ontwikkelen, koffiedik kijken.Devke schreef op maandag 9 maart 2026 @ 19:30:
[...]
Die ±1 cyclus per dag is inderdaad wat ik nu in de praktijk zie met het huidige prijsprofiel en ons verbruik. Richting 2027 durf ik daar eerlijk gezegd geen harde uitspraak over te doen. Dat hangt nogal af van hoe de markt zich ontwikkelt en welke ideeën de politiek nog bedenkt naast wat nu bekend is.
Mijn verwachting is wel dat met het verdwijnen van salderen en de verdere elektrificatie (EV’s, warmtepompen, etc.) de volatiliteit tussen uren eerder groter dan kleiner wordt. Als dat zo is, blijft er waarschijnlijk genoeg dynamiek over om opslag te benutten. De vraag naar elektriciteit blijft stijgen en gedragsaanpassing van BV Nederland gebeurt meestal pas echt als er prijsprikkels zijn. Dat het net in 2027 overal “klaar” is, daar heb ik eerlijk gezegd ook nog wel wat twijfels bij.
Wat betreft negatieve prijzen en energiebelasting/btw. Die drukken natuurlijk het voordeel. Tegelijk draait het bij opslag niet alleen om negatieve prijzen, maar vooral om het verschil tussen goedkope en duurdere uren. Zelfs zonder negatieve prijzen kan opslag daar nog steeds iets mee doen. In mijn strategie neem ik het rendementsverlies wél mee, maar de belastingcomponent laat ik nu nog buiten beschouwing. Het zwaartepunt ligt vooral op uurprijsverschillen. Laden gebeurt vooral als de prijs laag of negatief is en ontladen wanneer de prijs hoog is, zodat het financiële rendement maximaal wordt. In de praktijk zorgt die prijsarbitrage nu al dat de opslag zichzelf terugverdient.
De PV-discussie snap ik ook wel. Meer panelen is in veel situaties inderdaad de logische eerste stap. In mijn geval speelde de modulariteit en het experimenteren met verschillende merken opslag ook een rol. En eerlijk is eerlijk: de hobbyfactor weegt soms ook mee. 🙂 Mijn omgeving begint ook steeds meer interesse te ontwikkelen in thuisbatterijen. Afschalen kan altijd die kant op. Wat ik eerder vandaag al schreef is mijn vader ook in de interesse fase terecht gekomen en hij gaat het zeker niet met 1 PIB redden.
Edit : Maand Maart tot nu toe met arbitrage. Zelfs het laden van de EV zit hier 1x in.
[Afbeelding]
Uiteindelijk gaan we waarschijnlijk pas over een paar jaar echt zien wat de meest logische volgorde blijkt te zijn. Ik kan me nog discussies van zo’n 15 jaar geleden herinneren waarin werd gezegd dat zonnepanelen nooit terug te verdienen waren. We weten inmiddels wel beter.
Afgelopen jaar hebben we bijvoorbeeld nauwelijks negatieve prijzen gezien, terwijl die een paar jaar geleden nog regelmatiger voorkwamen. Als die prijsschommelingen uiteindelijk toch kleiner blijken dan verwacht, bijvoorbeeld doordat het verdwijnen van salderen en het gedrag van veel huishoudens verandert, wordt het lastiger(misschien wel onmogelijk) om structureel één cyclus per dag rendabel te draaien puur op prijsverschillen. Maar, daar kunnen zonnepanelen weer uitkomst bieden, zoals je zelf al aangaf.
We blijven het volgen
5200wp SolarEdge - 14,4KW 2400AC - k2 pro combo - WP boiler - 2x MHI - Homey shs & HAOS -> NUC i5 32gb akasa fanless
Even uitgeschakeld voor het bij laden van de PHEV en daarna weer de Zendure vol laten druppelen.
Ik heb nog wel een beetje onzekerheid of ik er toch nog een AB3000X bij zal plaatsen. Per jaar doe ik ongeveer 6800 KWH, zomermaanden tot 800-900 KWH en dat betekent dus : auto vol, maar vol is vol, Zendure volproppen en dan.....ik lever dus veel te veel terug. Helemaal NOM gaat me nooit lukken in die volle zomermaanden.
Ik heb een vast contract dus ik denk er sterk over om in die volle maanden op een gegeven moment 1 deel van de PV panelen uit te schakelen en deel 2 aan te laten. Dat zijn 6 PV panelen en kunnen 10 tot 12 KWH per dag leveren.
Dus genoeg voor koken etc.
Om nog meer batterij capaciteit te nemen is ook weer een investering, PV uitschakelen is dan goedkoper.
Oké, enige mooie oplossing is een volledige EV maar dat is.........
Waarom uitschakelen? Met die 6 panelen beperk je je tot een (piek)vermogen van 1500 W schat ik. Wasmachine en droger trekken samen al meer, en dan ga je dus inkopen terwijl dat niet nodig is.Skipperhenk schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:02:
De 4x AB3000x hebben het toch wel lekker gedaan vandaag. Ondanks de redelijk dichte mist gedurende de hele dag hebben de zonnepanelen toch nog 16,51KWH opgeleverd en is daardoor de Zendure tot 68 gevuld geweest.
Even uitgeschakeld voor het bij laden van de PHEV en daarna weer de Zendure vol laten druppelen.
Ik heb nog wel een beetje onzekerheid of ik er toch nog een AB3000X bij zal plaatsen. Per jaar doe ik ongeveer 6800 KWH, zomermaanden tot 800-900 KWH en dat betekent dus : auto vol, maar vol is vol, Zendure volproppen en dan.....ik lever dus veel te veel terug. Helemaal NOM gaat me nooit lukken in die volle zomermaanden.
Ik heb een vast contract dus ik denk er sterk over om in die volle maanden op een gegeven moment 1 deel van de PV panelen uit te schakelen en deel 2 aan te laten. Dat zijn 6 PV panelen en kunnen 10 tot 12 KWH per dag leveren.
Dus genoeg voor koken etc.
Om nog meer batterij capaciteit te nemen is ook weer een investering, PV uitschakelen is dan goedkoper.
Oké, enige mooie oplossing is een volledige EV maar dat is.........
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
De trend is minder all-in negatieve uren, maar wel meer net negatieve/nul uren. Hier valt gewoon winst te halen door in de (vroege) avond terug te leveren ipv tijdens opwek.geert1992 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 19:59:
[...]
Ik denk dat we elkaar inhoudelijk wel begrijpen, maar dat we misschien een beetje langs elkaar heen praten. Je geeft aan dat je nu ongeveer één cyclus per dag ziet, maar richting 2027 durf je daar geen harde uitspraak over te doen. Dat is eigenlijk precies mijn punt: het succes van zo’n setup hangt vrij sterk af van hoe de uurprijzen zich ontwikkelen, koffiedik kijken.
Afgelopen jaar hebben we bijvoorbeeld nauwelijks negatieve prijzen gezien, terwijl die een paar jaar geleden nog regelmatiger voorkwamen. Als die prijsschommelingen uiteindelijk toch kleiner blijken dan verwacht, bijvoorbeeld doordat het verdwijnen van salderen en het gedrag van veel huishoudens verandert, wordt het lastiger(misschien wel onmogelijk) om structureel één cyclus per dag rendabel te draaien puur op prijsverschillen. Maar, daar kunnen zonnepanelen weer uitkomst bieden, zoals je zelf al aangaf.
We blijven het volgen.
Afgelopen winter was heel tam, maar gisteren of eergisteren was er toch weer een stevige spread met uit mijn hoofd 13 cent overdag en 40 in de avond. Ik heb dagen achter elkaar een spread van meer dan 100% op mijn dashboard gezien op basis van tarieven inclusief belastingen. Zonder belasting is dat nog een stuk meer.
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
Ik handel zelf ook, en vorige week heeft dat me ongeveer €10 opgeleverd. Dus ik hoor mezelf in ieder geval niet klagenkoboy schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:20:
[...]
De trend is minder all-in negatieve uren, maar wel meer net negatieve/nul uren. Hier valt gewoon winst te halen door in de (vroege) avond terug te leveren ipv tijdens opwek.
Afgelopen winter was heel tam, maar gisteren of eergisteren was er toch weer een stevige spread met uit mijn hoofd 13 cent overdag en 40 in de avond. Ik heb dagen achter elkaar een spread van meer dan 100% op mijn dashboard gezien op basis van tarieven inclusief belastingen. Zonder belasting is dat nog een stuk meer.
5200wp SolarEdge - 14,4KW 2400AC - k2 pro combo - WP boiler - 2x MHI - Homey shs & HAOS -> NUC i5 32gb akasa fanless
Verslavend he?Spike2100 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:24:
Ik had een 4e batterij bijbesteld voor mijn 2400 AC en een alarm gecreëerd via haos op 63%. Gokje 😬. Nieuw batterijtje geïnstalleerd op 3 minuten en ze waren allemaal tussen de 61-63%. Alles terug werkend op minder dan 5 minuten en ontladen maar. Zalig 😁
5200wp SolarEdge - 14,4KW 2400AC - k2 pro combo - WP boiler - 2x MHI - Homey shs & HAOS -> NUC i5 32gb akasa fanless
Mede mogelijk gemaakt door Zendure. Ff snel wat inzicht in hoe snel het gaan kan.koboy schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:20:
[...]
De trend is minder all-in negatieve uren, maar wel meer net negatieve/nul uren. Hier valt gewoon winst te halen door in de (vroege) avond terug te leveren ipv tijdens opwek.
Afgelopen winter was heel tam, maar gisteren of eergisteren was er toch weer een stevige spread met uit mijn hoofd 13 cent overdag en 40 in de avond. Ik heb dagen achter elkaar een spread van meer dan 100% op mijn dashboard gezien op basis van tarieven inclusief belastingen. Zonder belasting is dat nog een stuk meer.
:strip_exif()/f/image/OkARKmjMyq9y0xrzfcBa8Ks1.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/ozMojxJzCOC1AWWRcomHiEWB.jpg?f=fotoalbum_large)
Ze zijn nog niet helemaal leeg. Ik had wat uitgesteld ontladen (van gisteravond naar vanmorgen), wat vandaag erbij tikt. RTE tikt daarnaast naar 82 😊👌
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. Testen Accumate 4.8 kWh Plug-In Battery. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
Haha. Ik heb mijn set ongeveer 10 dagen en trek ze alle dagen leeg. ééntje meer is een must en verdient zijn eigen terug.
Ev's en winterse dagen calculeer ik niet mee in het grote plaatje. Elektrische verwarming een klein beetje.
Maar inderdaad. Als ik foto's van verschillende torens zie. In de zomer zou ik ze wel kunnen vullen 🤤🤣
Modus "Dynamisch Handelen" tot einde 2026 en dan verder met Dynamisch NOM draaien.
Wel een vraagje (misschien beter voor Gielz topic dan hier maar toch...)
Eigenlijk ben ik ook op zoek naar een instelling waarop een voorspelling wordt gedaan met wat de opwek is van zonenergie de volgende dag en dat de automatisering dat meeneemt in hoe de accu te managen. Zal nooit 100% perfect zijn maar als er bijvoorbeeld 5kWh zon wordt voorspeld de volgende dag zou dat wel moeten worden kunnen opgeladen (minus gemiddeld verbruik wat huis direct opneemt).
Zeker in de zomer straks is dat wel handig, dan wil je de nachten zover mogelijk leeglopen zodat er weer volop plek is voor zonenergie.
Concreet: is dit op een of andere manier erin te slepen of heb ik het volkomen mis (of is er geen cent te verdienen in die zomernachten)?
Ryzen 7600 | 7800XT | Mustang Mach-E & ID.3 | Peblar Business | 4860wp | SolarFlow 2400 AC+ (16,8kWh)
Solcast is wat je zoekt. Awesome in home Assistant.Refl schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:41:
Vandaag een toren van 17kWh aan Solarflow 2400 AC+ geinstalleerd en draaiend met @gielz - chapeau!
Modus "Dynamisch Handelen" tot einde 2026 en dan verder met Dynamisch NOM draaien.
Wel een vraagje (misschien beter voor Gielz topic dan hier maar toch...)
Eigenlijk ben ik ook op zoek naar een instelling waarop een voorspelling wordt gedaan met wat de opwek is van zonenergie de volgende dag en dat de automatisering dat meeneemt in hoe de accu te managen. Zal nooit 100% perfect zijn maar als er bijvoorbeeld 5kWh zon wordt voorspeld de volgende dag zou dat wel moeten worden kunnen opgeladen (minus gemiddeld verbruik wat huis direct opneemt).
Zeker in de zomer straks is dat wel handig, dan wil je de nachten zover mogelijk leeglopen zodat er weer volop plek is voor zonenergie.
Concreet: is dit op een of andere manier erin te slepen of heb ik het volkomen mis (of is er geen cent te verdienen in die zomernachten)?
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Ik kreeg vandaag de jaarafrekening van Zonneplan binnen, 12.095 kWh afgenomen (Incl. 2 EV's) en maar 110 Euro voor de stroomrekening betaald. Dat is evenveel als 1x diesel tanken vandaag de dagDevke schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:32:
[...]
Mede mogelijk gemaakt door Zendure. Ff snel wat inzicht in hoe snel het gaan kan.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Ze zijn nog niet helemaal leeg. Ik had wat uitgesteld ontladen (van gisteravond naar vanmorgen), wat vandaag erbij tikt. RTE tikt daarnaast naar 82 😊👌
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 64 kWh thuisaccu | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp
€0,93 en €2,34 bij mij. Het gas doet me op dit moment de das om.Devke schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:32:
[...]
Mede mogelijk gemaakt door Zendure. Ff snel wat inzicht in hoe snel het gaan kan.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Ze zijn nog niet helemaal leeg. Ik had wat uitgesteld ontladen (van gisteravond naar vanmorgen), wat vandaag erbij tikt. RTE tikt daarnaast naar 82 😊👌
Puur naar stroom kijkend €-0,68 en €-8,17.
Hij is bijna klaar met ontladen, de dag leeg begonnen. Ik plak zo het aantal kWh in/uit en de RTE er wel bij.
Edit: 16,75kWh in en 14,20 kWh uit volgens de (vrij betrouwbare) interne meter. RTE van 85% zoals ik gewend ben ondertussen. Bijna 1,5 cyclus gedraaid omdat de ochtend piek de moeite waard was.l t.o.v. de nacht.
Merk wel dat hij eerder begint te throttlen. Ventilators zijn besteld en onderweg.
[ Voor 12% gewijzigd door koboy op 09-03-2026 20:56 ]
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
Geniet ervan..... tot het salderen stopt. Tenzij je een genie bent met 64 kWh 😀Taro schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:46:
[...]
Ik kreeg vandaag de jaarafrekening van Zonneplan binnen, 12.095 kWh afgenomen (Incl. 2 EV's) en maar 110 Euro voor de stroomrekening betaald. Dat is evenveel als 1x diesel tanken vandaag de dag
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Ik kijk er eigenlijk wel gewoon naar uit. Veel te leuke uitdaging, kan niet wachten totdat het 1-1-2027 is.Spike2100 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:54:
[...]
Geniet ervan..... tot het salderen stopt. Tenzij je een genie bent met 64 kWh 😀
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 64 kWh thuisaccu | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp
Kijk dat is nog eens een lekkere binnenkomer. Je hebt beide EV's bijna voor niets gereden qua stroom. Lekker!Taro schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:46:
[...]
Ik kreeg vandaag de jaarafrekening van Zonneplan binnen, 12.095 kWh afgenomen (Incl. 2 EV's) en maar 110 Euro voor de stroomrekening betaald. Dat is evenveel als 1x diesel tanken vandaag de dag
Ik heb eind van deze maand het contract 1 jaar lopen. Als ik in de app kijk dan kom ik nog 75 euro tekort om op 0 kosten uit te komen. Nog een weekje of 2 flinke spread zou welkom zijn maar het wordt krap denk ik die 0 te halen. We gaan het proberen. Ik vraag me wel af of ze de EB voldoende hebben ingehouden. Ik heb mn verbuik paar x aangepast naar boven. We gaan het zien. Offtopic.... maar krijg de je de afrekening snel nadat je precies weer een jaar rond klant bent?
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. Testen Accumate 4.8 kWh Plug-In Battery. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
Ik weet niet of je het wist, maar voor dynamische contracten is een apart topic;):Devke schreef op maandag 9 maart 2026 @ 21:03:
[...]
Kijk dat is nog eens een lekkere binnenkomer. Je hebt beide EV's bijna voor niets gereden qua stroom. Lekker!
Ik heb eind van deze maand het contract 1 jaar lopen. Als ik in de app kijk dan kom ik nog 75 euro tekort om op 0 kosten uit te komen. Nog een weekje of 2 flinke spread zou welkom zijn maar het wordt krap denk ik die 0 te halen. We gaan het proberen. Ik vraag me wel af of ze de EB voldoende hebben ingehouden. Ik heb mn verbuik paar x aangepast naar boven. We gaan het zien. Offtopic.... maar krijg de je de afrekening snel nadat je precies weer een jaar rond klant bent?
bilgy_no1 in "Het grote day ahead / dynamische energieprijzen topic."
5200wp SolarEdge - 14,4KW 2400AC - k2 pro combo - WP boiler - 2x MHI - Homey shs & HAOS -> NUC i5 32gb akasa fanless
Nice. Met de fans ga je merken dat het vermogen mooi stabiel blijft. Ik kan me dat throttlen herinneren maar dat was wel zonder fans ook.koboy schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:49:
[...]
€0,93 en €2,34 bij mij. Het gas doet me op dit moment de das om.
Puur naar stroom kijkend €-0,68 en €-8,17.
Hij is bijna klaar met ontladen, de dag leeg begonnen. Ik plak zo het aantal kWh in/uit en de RTE er wel bij.
Edit: 16,75kWh in en 14,20 kWh uit volgens de (vrij betrouwbare) interne meter. RTE van 85% zoals ik gewend ben ondertussen. Bijna 1,5 cyclus gedraaid omdat de ochtend piek de moeite waard was.l t.o.v. de nacht.
Merk wel dat hij eerder begint te throttlen. Ventilators zijn besteld en onderweg.
Wat ik soms doe is het ontladen iets eerder afbreken. Als je kijkt naar de tarieven na 20 uur dan zijn ze nog vrij hoog. Die pak ik dan NOM. Is meer voor het gevoel ook die uren te omzeilen al besef ik dat vol leeg lopen vanavond tegen 40 ct meer rendement zou hebben gebracht.
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. Testen Accumate 4.8 kWh Plug-In Battery. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
Klopt. Ff een reactie op @Taro nog en ik bestempelde hem zelf ook al als offtopic. Dus wat mij betreft mag het nu weer terug 😊geert1992 schreef op maandag 9 maart 2026 @ 21:08:
[...]
Ik weet niet of je het wist, maar voor dynamische contracten is een apart topic;):
bilgy_no1 in "Het grote day ahead / dynamische energieprijzen topic."
Denk in kansen, niet in problemen. Homewizard Plug-In Battery 5.4 kWh. Zendure 2400 AC 17.2 kWh. Testen Accumate 4.8 kWh Plug-In Battery. 3330 Wp zonnepanelen. EV 77 kWh. Peblar Business Laadpaal.
Is dit omdat je vooral oplaad met negatieve tarieven? Want anders zou je veel meer moeten betalen toch voor die 12mwh? Of is het €100,- op eindafrekening extra naast maandelijkse lasten?Taro schreef op maandag 9 maart 2026 @ 20:46:
[...]
Ik kreeg vandaag de jaarafrekening van Zonneplan binnen, 12.095 kWh afgenomen (Incl. 2 EV's) en maar 110 Euro voor de stroomrekening betaald.
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
Is incl. netbeheerkosten, leveringskosten, etc. Niet de kosten van de eindafrekening, maar over een heel jaar incl. alles. Heb met de accu's 2 dingen gedaan: Overtollige zonnestroom opslaan & laag dynamisch inkopen en dat duur verkopen. Leverde vanaf maart t/m december 550 Euro op. Vermoed met januari en februari erbij zo'n 600 Euro.SenkZ schreef op maandag 9 maart 2026 @ 21:54:
[...]
Is dit omdat je vooral oplaad met negatieven terieven? Want anders zou je veeleer moeten betalen toch voor die 12mwh? Of is het €100,- op eindafrekening extra naast maandelijkse lasten?
Maar vergis je niet, met die opbrengsten is de terugverdientijd 28.5 jaar. Vanaf 1-1-2027 kan je pas echt goed de terugverdientijd bepalen.
Ben daar dus ook heel transparant in, een thuisaccu is op dit moment eigenlijk nog niet rendabel.
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 64 kWh thuisaccu | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp
wat is de afweging of reden hiervan?
Gasloos 2019 + WP Panasonic H-serie 7kW + 300 liter boilervat + PV 12.415Wp + Home Assistant + Hyundai Ioniq 6 First Edition + Zaptec laadpaal
Voorkomen van optrekkend vocht en/of koude. Zorgt ook voor extra ventilatie.hemertje schreef op maandag 9 maart 2026 @ 23:02:
ik zie sommige systemen op 'hondjes' staan
wat is de afweging of reden hiervan?
Wie er nog eentje wil proberen te winnen, kan weer meedoen
https://www.facebook.com/...orvanity=1253930799957312
Wow, maar 5% van de stroom is gekocht, jaloers!Slinke schreef op maandag 9 maart 2026 @ 18:58:
Leuk om te zien, volgens mijn omvormer van de PV is er 5 procent afhankelijk van het net, met andere woorden 5 procent stroom ingekocht en de rest is verbruikt. En nu is de warmtepomp de energie uit de batterij aan het omzetten naar warmte. Frisjes deze lente avond. Ik ben helemaal overtuigd. [Afbeelding]
[ Voor 98% gewijzigd door Spike2100 op 10-03-2026 23:43 . Reden: Verplaatst naar home assistant topic ]
Tenzij de keldertrap ook onder je trap naar de eerste verdieping zit? Ik heb ook gedacht dat de kelder een slimme opstelplaats was, maar als ik een thuisbatterij koop wordt het om die reden toch de garage.Gramser schreef op maandag 9 maart 2026 @ 16:18:
Ik snap wat je bedoelt. De kelder is niet bepaald een verblijfsruimte bij ons en we zijn er nagenoeg nooit (behalve voor opgeslagen levensmiddelen). Ik schat in dat het zo'n beetje de veiligste plek in huis is voor die dingen, maar ik zal er nog eens goed naar kijken.
Jaren '30 woning | ZP: 16x 300Wp zuid, 8x 450Wp oost, 6x 450Wp west SolarEdge | Gasloos sinds 31 okt 2025 | WeHeat Blackbird P80 | EV: Corsa-E (2020) & ID.3 (2020)
Je ziet ook best wat schommelingen die over de 100 watt terugleveren gaat en ze wisselen heel erg snel Lees te snel voor de batterij. Is dit gewoon normaal of hoort dit niet zo?
Even terugkomend op mijn vragen van 28 feb 2026 17:22
Daar jullie beide twijfels hadden over de spanningsvoorziening van de HW P1 meter, heb ik deze even als éérste aangepakt. wcd in de meterkast, USB adapter en op de P1 aangesloten.
Het signaal zou volgens de app nu iets beter zijn, maar dat zijn waarschijnlijk moment opnames.
Maar, voeding uitgesloten=uitgesloten.
De meter is volgens opdruk: ESMR5 LTE en zou in principe genoeg stroom moeten/kunnen leveren voor de dongel, maar beter uitgesloten.
Deze zou dus prima moeten werken met Zendure?
ps: recent vernam ik van iemand dat de 3F Anker Solix X-1 beter zou zijn dan de 3x Zendure oplossing, maar wél pietsie duurder.
Nu volg ik batterij topics al(lol) ~6 maanden, en heb toch eigenlijk wel een sterke voorkeur naar Zendure (hartelijke dank aan o.a. Taro
(grove indicatie: want tegen einde vh jaar kom ik met geheel overzicht: ~9.400 kWh opwek (z/o en z/w), full electric ca 3.000kWh retour, en EV (90% thuis geladen)
Solix X-1 nog puur marketing cijfertjes? of kan deze zich idd meten met 3x Zendure )
10kWp + EV + 3x L/L Wtp en betwijfel of ik na 2027 wel een batt. neem (TvT moet prima zijn, anders neem ik geen risico met deze overheid)
Op verschillende vrije groepen (die helemaal gereserveerd zijn voor de specifieke 2400 AC).R.K schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 13:30:
Ik begrijp dat uit één Solarflow nooit meer dan 2400watt komt, maar stel dat ik meer dan de 2400watt zou willen ontladen met meerdere Solarflow's 2400, hoe zou ik dat dan moeten aanpakken?
energienerds.nl | full electric | 11,5kWp | 27 kWh LFP | EV 51 kWh|
Die 2.4kw is per inverter, dus met twee of drie base inverters zou je 4,8 of 7,2 kunnen voeden aan je net en daarmee kunnen laden. Sowieso wel vanuit aparte groepen, en bij drie wellicht ook meerdere fases. Dit is in topic op meerdere punten gedatailleerder uitgeschreven.R.K schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 13:30:
Ik begrijp dat uit één Solarflow nooit meer dan 2400watt komt, maar stel dat ik meer dan de 2400watt zou willen ontladen met meerdere Solarflow's 2400, hoe zou ik dat dan moeten aanpakken?
Van het koude beton af, geen kans op water op de onderste batterij, stapel is redelijk flexibel te verrijden indien ergens voor nodig (dmv het meegeleverde snoer) maar ook als de set geheel ergens anders moet komen te staan dan scheelt dat zomaar 100 kilo aan batterijen sjouwen.hemertje schreef op maandag 9 maart 2026 @ 23:02:
ik zie sommige systemen op 'hondjes' staan
wat is de afweging of reden hiervan?
Ja of wanneer de vrouw even wil dweilenSkipperhenk schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 13:50:
[...]
Van het koude beton af, geen kans op water op de onderste batterij, stapel is redelijk flexibel te verrijden indien ergens voor nodig (dmv het meegeleverde snoer) maar ook als de set geheel ergens anders moet komen te staan dan scheelt dat zomaar 100 kilo aan batterijen sjouwen.
Zoals al eerder in deze treat is opgemerkt is de goekoopste prijs/kwh bij Zendure de solarflow 800 plus. (Voor mij in België is deze niet beschikbaar en is de solarflow 800 pro de goedkoopste optie per /kwh).
Ik wil met tijd gaan naar een grote batterij capaciteit, ik heb een Home Assistant en ik heb ook een ruime schuur waar ik samen met elektricien vriend een grote kabel + aparte kring naartoe zal trekken.
Dus op papier zouden een hoop (~6x) Zendure Solarflow 800 pro's de goedkoopste optie moeten zijn, en goed aanstuurbaar via mijn HA.
Echter, zijn hier nadelen aan t.o.v. minder zwaardere batterijen (zowel capaciteit als vermogen)?
Ik kan mij bijvoorbeeld inbeelden dat de idle power alleszinds hoger zal zijn.
Voordelen zijn dat ik natuurlijk een hele hoop "gratis" aansluitingen zou hebben voor zonnepanelen op mijn schuur als ik dit met tijd wil doen.
[ Voor 6% gewijzigd door mggevaer op 10-03-2026 14:07 ]
Ik heb net nog even gekeken naar de specs van de X1. Indertijd naar de solarbank van Anker Solix gekeken, en in mijn herinnering was 1 van mijn minpunten het betaalde EMS, waar dit bij Zendure inclusief is voor de garantie periode.Hansieo schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 12:37:
@Pr088 @koboy
Even terugkomend op mijn vragen van 28 feb 2026 17:22
Daar jullie beide twijfels hadden over de spanningsvoorziening van de HW P1 meter, heb ik deze even als éérste aangepakt. wcd in de meterkast, USB adapter en op de P1 aangesloten.
Het signaal zou volgens de app nu iets beter zijn, maar dat zijn waarschijnlijk moment opnames.
Maar, voeding uitgesloten=uitgesloten.![]()
De meter is volgens opdruk: ESMR5 LTE en zou in principe genoeg stroom moeten/kunnen leveren voor de dongel, maar beter uitgesloten.![]()
Deze zou dus prima moeten werken met Zendure?
ps: recent vernam ik van iemand dat de 3F Anker Solix X-1 beter zou zijn dan de 3x Zendure oplossing, maar wél pietsie duurder.
Nu volg ik batterij topics al(lol) ~6 maanden, en heb toch eigenlijk wel een sterke voorkeur naar Zendure (hartelijke dank aan o.a. Taro) maar dan zou HA toch wel een vereiste zijn? terwijl ik mijn op leeftijd mijn resterende tijd liever samen met mijn vrouw rondtoer dan teveel aandacht voor programmeren/testen van HA. Ik hoef ook niet het onderste uit de kan. Netjes=netjes voor mij.
(grove indicatie: want tegen einde vh jaar kom ik met geheel overzicht: ~9.400 kWh opwek (z/o en z/w), full electric ca 3.000kWh retour, en EV (90% thuis geladen)
Solix X-1 nog puur marketing cijfertjes? of kan deze zich idd meten met 3x Zendure )
De X1 bedient volgens mij prijstechnisch de onderkant van de "vaste" thuisbatterij kant, en kan daardoor mogelijk net interessant worden qua terugverdientijd.
Wat me verder opviel waren de hoge voltages die op de mppt's konden (1000V), waardoor de X1 als vervanger voor een (10 jaar of meer) oude string omvormer beter past dan wat Zendure nu in de aanbieding heeft.
Ook lijkt er een echte noodstroom voorziening aanwezig te zijn, en is de WAF van een enkele stijlvolle toren natuurlijk hoger.
Voor mij absolute overkill, maar als het bij jou prijstechnisch past misschien een optie, zeker omdat er minder knutselwerk met HA nodig is misschien. Geen idee of er om het betaalde EMS heen te werken is als dat zo is, eventueel met HA.
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 64 kWh thuisaccu | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp
- Taro
- Registratie: September 2000
- Niet online
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 64 kWh thuisaccu | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp
Beide batterijen zitten ieders op een andere groep in huis (nog niet dedicated, maar groepen waar verder weinig apparatten op zitten)
nu lukt het 1 batterij (via HWp1) te laten laden en ontladen. Het ontladen moet 800W zijn - dat is prima, maar het laden zelf is ook (maar) 800W. Ik had verwacht dat laden wel mag op 2400W - kan ik dat in de app ergens instellen, of moet dat via HA integratie?
(of mag dat uberhaupt niet op een bestaande groep?)
Sorry - veel vragen besef ik me
Ik werk in de 'Slimme meter modus', en zie hetzelfde.wallieweb schreef op maandag 9 maart 2026 @ 17:36:
Ik zit vandaag met een vreemd 'probleem'.
Batterij is vol en ik lever momenteel terug door de zonnepanelen.
Toch is mijn installatie aan het terugleveren uit de batterij.
Dit is de eerste keer dat ik dit meemaak. Doorgaans begint het ontladen pas als er geen teruglevering meer is.
Update: ik heb gewisseld naar basislastmodus en terug naar automodus en het is verholpen.
De (3) accu's van de 2400 AC worden geladen tot 100%, daarna gaat de batterij in standby.
Wat schetst mijn verbazing: enkele minuten daarna begint HEMS met 800W te ontladen! Dat gaat 8 minuten door, waarna alle accu's op 98% lading zijn gekomen. Dan worden de accu's weer tot 100% bijgeladen, waarna het spel opnieuw begint.
Het stopt pas als de zonnepanelen niet langer voldoende bijdragen, en de accu's uiteindelijk dus net onder de 100% geladen zijn, en niet verder met overtollige zonnestroom geladen kunnen worden.
Vanaf dat moment gaat alles weer zoals gewenst.
/f/image/8mUToB6ZiY7aUvhnr9q4St2A.png?f=fotoalbum_large)
(gemeld aan Zendure : ticket 340572)
Growatt 3000TL-X + 10xJASolar 320Wp / Daikin 3MXM68N-FTXM42M-FTXM25M-FTXM20M / Zendure SolarFlow 2400AC (8,64 kWh)
Ha Taro, kun je een korte toelichting geven voor wie dit product interessant is? Ja, het is iets goedkoper dan de 2400 setup, maar max 800w ontladen is dan ook wel een forse beperking m.i.. De enige usecase die ik kan verzinnen is dat dit een product is voor mensen die echt niet de installatie kunnen aanpassen om de accu in een aparte groep te plaatsen. Of zie ik iets over het hoofd?Taro schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 14:37:
De SolarFlow 800 Pro 2:
Verschil is het hogere laadvermogen, mits je een extra accu gebruikt.
Mensen die 2400 w te weinig/niet nodig hebben, minder standby verlies willen en/of meer efficiëntie in lagere wattages. In mijn simulatie van 3 jaar HW P1 5 minuten data gesorteerd op basis van terugverdienttijd kom ik eerst de 800 serie tegen, zelfs 2 stuks daarvan en dan pas de 2400 met 1 accu (vanwege de c-waarde ook maar op 1200 w ontlaad).SenkZ schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 14:55:
[...]
Ha Taro, kun je een korte toelichting geven voor wie dit product interessant is? Ja, het is iets goedkoper dan de 2400 setup, maar max 800w ontladen is dan ook wel een forse beperking m.i.. De enige usecase die ik kan verzinnen is dat dit een product is voor mensen die echt niet de installatie kunnen aanpassen om de accu in een aparte groep te plaatsen. Of zie ik iets over het hoofd?
Met 2 stuks, moeten die dan in een aparte groep gestoken worden zodat je niet 1.600 watt vermogen in één kring veroorzaakt?Joove schreef op dinsdag 10 maart 2026 @ 15:27:
[...]
gesorteerd op basis van terugverdienttijd kom ik eerst de 800 serie tegen, zelfs 2 stuks daarvan
Gebruik de zoekfunctie voordat je vragen stelt, veel vragen zijn hier al eerder én meerdere keren beantwoord. Dit betreft daarnaast geen slowchat topic. Overweeg eerst of je bericht ook voor anderen relevant is voordat je deze plaatst. Adviseren over, hinten op of vragen naar shoppen zonder BTW in het buitenland is niet toegestaan. En blijf on-topic.
Voor de nieuwe SolarFlow Mix Serie is er een eigen topic: Het grote Zendure Mix Serie thuisaccu systemen topic.
Eerdere berichten over de Zendure Hyper 2000 en Zendure Ace 1500, zie het eerdere topic: Het grote plug-and-play thuisaccu's met een stekker topic.
Verschillende merken en type accu's graag in het algemene topic vergelijken: Het grote plug-and-play thuisaccu's met een stekker topic.
Algemene en uitgebreide vragen, NEN1010 discussies, etc. mbt elektrische installaties die los staan van Zendure horen in: Het grote topic voor Elektra huisinstallaties - Deel 3.
Eventuele bugs of feature requests voor Zendure producten kan je hier indienen: https://support.zendure.com/portal/en/home en stuur altijd het serienummer van het betreffende apparaat mee.
Home Assistant integratie voor Zendure: Zendure producten in Home Assistant integreren deel 2.
Homey inrichting voor Zendure: Zendure Batterijen Slim aansturen met Athom Homey.
:strip_exif()/f/image/v8HylBjZcZKGAnrd18aruyA8.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/wbgsJifhyekf4NLj7gpi7oe2.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/vurSuJj8eJv04phLPPztHkYL.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/5aQII92W6sQ5nRu9ApeY5Bog.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/uAZGxwLZHILgG5iWgM9VSLFK.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/xblG9b5Vn76DGgdOpSjhSRXe.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/PhkiTsIlyeV15QkBR9httFUX.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/foqiRMsjTRFHNtkMqI8z5Jjm.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/nUbA2imRSvrlxDbyN5PX3t6M.jpg?f=fotoalbum_large)