Knip, daarvoor zijn Marktplaats of Vraag en Aanbod overig
[ Voor 85% gewijzigd door Taro op 27-02-2026 08:24 ]
[ Voor 85% gewijzigd door Taro op 27-02-2026 08:24 ]
Bedankt voor de info. Heb nu 2 jaar HA draaien en al doende word ik steeds wijzer.koboy schreef op donderdag 26 februari 2026 @ 18:09:
[...]
Voordeel van de HW P1 meter is dat die direct een enkele entiteit levert met afname positief en teruglevering negatief.
De (USB) DSMR integratie heeft aparte entiteiten voor afname en teruglevering. In elk geval de integratie die ik gebruik voor mijn 2400AC (Gielz) verwacht een enkele entiteit, en moet je dus een eigen entiteit aanmaken die de berekening doet.
Voor mijzelf was dat even wennen hoe dat werkt; kan prima programmeren, maar de syntax in HA was voor mij erg vreemd.
30 euro geeft je dan wat gemak, maar ook de mogelijkheid om op de HW een parallel administratie te draaien met bijvoorbeeld dynamische tarieven om later deze makkelijk te kunnen vergelijken met de jaaropgaaf van vast.
de vraagstelling is een beetje knullig gesteld, maar zover goed te doen.wallieweb schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 07:48:
In de app van Zendure staat een enquête om in te vullen over een eventuele LAN netwerkpoort.
Beschikbaar onder het knopje 'Profiel'
[ Voor 5% gewijzigd door Jetro op 27-02-2026 11:05 ]
Je moet terugleveren weer terug aanzetten. En dan voor 'slimme meter modus' kiezen.Jetro schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 10:48:
Ik heb nu àlles geïnstalleerd en in de App een Huis aangemaakt. Batterij en P1 meter alles up to date en zichtbaar.
Ik wil graag NOM draaien met de batterij, ik zie alleen niet hoe ik dat moet instellen in de App.
Kan iemand mij hiermee op weg helpen ?
Het staat nu op automodus ingesteld.
En terug leveren op verbieden.
[ Voor 12% gewijzigd door Panzer_V op 27-02-2026 11:27 ]
Ik doe wat ik kan, zodoende blijft er veel liggen.
Ik heb maar 1 fase thuis, is het dan ook nodig om terugleveren aan te zetten ?Panzer_V schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 11:26:
[...]
Je moet terugleveren weer terug aanzetten. En dan voor 'slimme meter modus' kiezen.
Dat is NOM via de app.
Je batterij zit op 1 fase aangesloten. Indien nodig moet hij kunnen terugleveren om NOM mogelijk te maken. Als je bijvoorbeeld via andere fase gebruik hebt.
In mijn optiek over-micro-manage je nu de boel. Gewoon op standaard laten staan, ding op slimme meter modus zetten en door.....Jetro schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 11:35:
[...]
Ik heb maar 1 fase thuis, is het dan ook nodig om terugleveren aan te zetten ?
Ik zou denken dat je dan het terugleveren vanuit de batterij verbied, ik wil immers de stroom van de batterij zelf gebruiken en niet het net in pompen.
Of begrijp ik dit verkeerd?
Ik doe wat ik kan, zodoende blijft er veel liggen.
Door hem op slimme meter modus te zetten volgt die je slimme meter: meer dan 50 watt terugleveren dan gaat die het in de batterij opslaan. Komt je verbruik boven 0 dan zal die proberen om het verbruik om 0 te houden.Jetro schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 11:35:
[...]
Ik heb maar 1 fase thuis, is het dan ook nodig om terugleveren aan te zetten ?
Ik zou denken dat je dan het terugleveren vanuit de batterij verbied, ik wil immers de stroom van de batterij zelf gebruiken en niet het net in pompen.
Of begrijp ik dit verkeerd?
[ Voor 12% gewijzigd door Jetro op 27-02-2026 11:59 ]
bovenstaande vragen geeft eigenlijk weer duidelijk aan dat Zendure hier echt nog iets moet verbeteren, om te beginnen met een duidelijke handleiding van de app van Zendure (de uitleg in de app is gewoon voor veel mensen te summier) Mogelijk dat @Taro dat eens aan Zendure kan meegeven.AWEF schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 11:43:
[...]
Door hem op slimme meter modus te zetten volgt die je slimme meter: meer dan 50 watt terugleveren dan gaat die het in de batterij opslaan. Komt je verbruik boven 0 dan zal die proberen om het verbruik om 0 te houden.
De optie terugleveren is alleen van belang als je ook zonnepanelen er op aangesloten hebt. Als je panelen meer opwekken dan je huis verbruikt en de batterij is vol, dan zal die gaan terugleveren aan het net.
Gaat zeker lukken! Daarnaast is via HA zoooo veeeeel meer mogelijk dan via HEMS. HEMS biedt nog geen ondersteuning voor dynamische handel, wat wel een voorwaarde is voor BTW teruggave. Door salderen is dat ook het algoritme dat financieel het meest oplevert dit jaar.CappieL schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 08:58:
[...]
Bedankt voor de info. Heb nu 2 jaar HA draaien en al doende word ik steeds wijzer.
Ik heb al een entitiet gemaakt die kijkt of ik van het grid pak / teruglever, dat is geen probleem.
Wellicht dat ik die 30 euro (of 100 euro in geval van Zendure P1) nog wel uitgeef om HEMS uiteindelijk zelfstandig te draaien... eerst even zonder proberen.
Ik zie ik zie wat jij niet ziet, en het is....... ach laat ook maar je ziet het toch niet!
Graag via de Zendure support zelf aan ze doorgeven. Misschien overbodig om aan te geven, maar ik heb een fulltime baan in een andere branche en doe dit alles in de avonduren en weekenden erbij. Mijn gezin vindt het ook nog weleens fijn als ik wat tijd voor ze over hebJan-tweak schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 12:00:
[...]
bovenstaande vragen geeft eigenlijk weer duidelijk aan dat Zendure hier echt nog iets moet verbeteren, om te beginnen met een duidelijke handleiding van de app van Zendure (de uitleg in de app is gewoon voor veel mensen te summier) Mogelijk dat @Taro dat eens aan Zendure kan meegeven.
Je moet doorgaans alleen opnieuw inloggen als je de login op meerdere devices en/of ook in Home Assistant gebruikt. Inloggen op device 1 of in HA betekent uitloggen op device 2. Gebruik je maar 1 device, dan hoef je niet opnieuw in te loggen. Oplossing: devices of HEMS omgeving met een 2e account delen.dan nog iets waar ik me zelf aan erger is dat ik steeds (tenminste op mijn iphone of ipad) steeds opnieuw moet gaan inloggen, eigenlijk als je met de app al eens ingelogt bent zou je heel eenvoudig via de face-id kunnen inloggen, iets wat bv bij de app van HomeWizard prima werkt en vrijwel bij alle andere apps ook.
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 64 kWh thuisaccu | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp
Nee, je kunt dan beter de volledige aansturing vanuit HA doen, dan kan je dit prima zo scripten. Hier ook zo gedaan.HiBe schreef op vrijdag 27 februari 2026 @ 12:07:
is het mogelijk om de Zendure in NOM modus te draaien, waarbij ik deze modus via de API uitzet zodra mijn EV gaat laden en dan ook weer via de API terugzet in NOM Modus? ik kanin de API niet echt vinden hoe ik deze nl. weer terug krijg in NOM modus.
iotdomotica.nl | Replace fear of the unknown with curiosity | 64 kWh thuisaccu | Tesla Model Y LR & Model 3 SR+ | 11.460 Wp
Apple iPhone 17 LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2026
•
Hosting door TrueFullstaq