• icecreamfarmer
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 09:50

icecreamfarmer

en het is

Nee. Heb ook een 12v systeem want spiegel hangt in de natte ruimte. Het is om te scheren.

ik zie ik zie wat jij niet ziet


  • True
  • Registratie: April 2011
  • Niet online

True

Dislecticus

Voor een uitbreiding heb ik tot 9 cm ruimte naast een bestaande (oudere edoch nog vrij degelijke) Hager groepenkast. De uitbreiding is voor een EVSE op 1-fase ik heb hiervoor 2DIN nodig (aardlekautomaat).

Ik kom nu uit op deze: Miniverdeler 2 modulen - GD102E (https://www.sandervunderi...roepenkast-2-modules.html) de 4DIN past er niet tussen, ik twijfel of ik met die 2DIN genoeg vlees heb om daar met een stappenboor een net gat in te maken en een kabel met een wartel goed vast te zetten (onderkant) en aan de zijkant ook een gat voor doorvoer naar de groepenkast.

Heeft iemand alternatieven waar ik naar moet kijken?

Gaat om deze opzet waarbij ik dacht aan het rode vlak om de minikast te plaatsen. Alternatief is een kabel tussen kast en minikast trekken zodat ik meer ruimte kan creëren, maar dat heeft niet mijn voorkeur. Of de buizen omleggen, maar dat heeft al helemaal niet mijn voorkeur:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/0xvTZA0idNUK80PO8_oP6Pl0EKU=/x800/filters:strip_exif()/f/image/eRxUPbRfYAA24TNMhByqCwKV.png?f=fotoalbum_large

VW ID.7 Tourer Pro S | 5670 Wp JA Solar - 14x405 33° op Zuid | Twente | Proton $20 referral


  • habbekrats
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 11:42
@True Waarom verleg je die buizen niet naar links en gewoon eenzelfde kast ernaast. Heb je voorlopig weer genoeg ruimte. Of een beetje smokkelen de nieuwe verdeler op houten latjes zodat deze over de buizen valt.

http://www.pvoutput.org/list.jsp?id=46229&sid=42168


  • Andrehj
  • Registratie: Juni 2002
  • Nu online
@True Niet je voorkeur, maar in het kader van mijn motto "doe het goed of doe het niet" zou ik er een normale (12 x 2 posities) kast naast plaatsen met zowel een boven- als een onderinvoer, en dan die twee buizen die nu links in de weg zitten aan de onderkant die nieuwe kast invoeren. Dan heb je voor de toekomst voldoende ruimte voor alle uitbreidingen. Veel beter dan dat gepruts met een los kastje voor elk elektrisch apparaat wat er in je huis bij komt.

WP: ME PUHZ-SW75YAA + ERSD-VM2D + EV-WP-TWS-1W 300; AC: ME MXZ-2F42VF + 2x MSZ-LN25VGV; PV: 14.08 kWp O/W + SMA STP 8.0; Vent: Zehnder Q600 ERV + Ubbink AirExcellent.

icecreamfarmer schreef op zaterdag 31 januari 2026 @ 12:57:
[...]


Teapautomaat is een goede maar dat wordt dan een kastje er omheen timmeren in de badkamer.
Heb je nergens een inbouwdoos waar je iets zoals een MFZ61DX-UC kwijt zou kunnen?

PC specs!---Pulse mee voor GoT!
[22:49:37] <@Remy> ik wil een opblaasbare dSLR :+

True schreef op zondag 1 februari 2026 @ 11:28:
Ik kom nu uit op deze: Miniverdeler 2 modulen - GD102E (https://www.sandervunderi...roepenkast-2-modules.html) de 4DIN past er niet tussen, ik twijfel of ik met die 2DIN genoeg vlees heb om daar met een stappenboor een net gat in te maken en een kabel met een wartel goed vast te zetten (onderkant) en aan de zijkant ook een gat voor doorvoer naar de groepenkast.
Je realiseert je dat zo'n beetje alles aan dat kastje onderdeel is van het deksel?
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/wQ6bqoteI6N7JmM3rlG_vjiN9JM=/fit-in/4920x3264/filters:max_bytes(3145728):no_upscale():strip_icc():strip_exif()/f/image/lh5gMEs9uWsZaiMAgFogRRlN.jpg?f=user_large
Veel succes met een wartel in het deksel monteren, daar een kabel door invoeren en vervolgens de boel nog daadwerkelijk aangesloten en dicht krijgen. ;)

De enige manier om een leiding in te voeren in zo'n kastje is een hap uit de achterkant van het deksel halen en werken zonder wartel ofzo. Dit netjes krijgen vind ik wel een uitdaging. Om die reden zou ik zo'n kastje nooit gebruiken... Heel misschien om er alleen een automaat in te plaatsen en dan de leiding invoeren via de bestaande groepenkast.
Of de buizen omleggen, maar dat heeft al helemaal niet mijn voorkeur:
[Afbeelding]
Je hebt zeeën van ruimte en deze optie zou zeker wel mijn voorkeur hebben. Liever even 15 minuten besteden om die paar leidingen aan te passen dan klooien met zo'n miniverdeler.

PC specs!---Pulse mee voor GoT!
[22:49:37] <@Remy> ik wil een opblaasbare dSLR :+

Pagina: 1 ... 62 63 Laatste