Ik heb hier exact hetzelfde issue, maar dan met 800 wat leveren en terugleveren, en krijg het maar niet stabiel.Dropsen schreef op dinsdag 21 april 2026 @ 00:05:
Ik heb twee V3 batterijen, 3 fases, icm een CT003, maar de 10 seconde update vanuit de “oude” meter zorgt ervoor dat de batterijen op NOM modus van 2500 watt leveren naar 2500 watt terugleveren schakelen en alles daar tussenin. Dat werkt niet.
Ik draai nu Modbus TCP over LAN met Homey en dat werkt tot nu toe erg stabiel. Zolang de local API maar uit staat. En dan handelen met dynamische tarieven, gaat top!
Maar ik wil NOM ook fatsoenlijk laten werken, dus ik ben aan het onderzoeken of ik een CT002 of Shelly PRO 3EM moet aanschaffen. Ik vind het wel echt een voordeel dat de Shelly een LAN aansluiting heeft, liever geen Wifi als dat niet nodig is. Alleen nu begrijp ik dat dat dus niet samenwerkt met 2 batterijen?
Kan ik het wel goed laten werken met de Astrameter integratie via HA of Docker icm met de Shelly en 2 V3 batterijen?
Dit probleem speelt bij mij voornamelijk overdag, en nadat een grootverbruiker actief is geweest.
Een deel van het issue is idd de 10 sec meter, maar ik lijk de "storm" die steeds ontstaat niet onder controle te krijgen.
Als ik de batterij tijdens de "storm" op handmatig zet, de boel laat uitrazen voor 1 minuut, en hem weer op anti-teruglever zet lijkt het opgelost.
Zojuist ook getest met Astrameter icm een shelly, maar dan blijf ik het issue nog steeds hebben.
Ik heb helaas geen dynamisch contract, dus kan die optie niet kiezen...
Ik gebruik modbus al icm Home Assistant, en local API staat niet aan.
Welke firmware versies heb je draaien van de CT003 en de venus V3?
[ Voor 4% gewijzigd door Niekniek89 op 21-04-2026 07:53 ]