PSN: Flix20-NL
Flix20 schreef op zaterdag 27 juni 2026 @ 15:21:
[...]
Heb er even een 'legenda' bij gezet. Dus ja, daar zou ik isolatie plaatsen.
:strip_exif()/f/image/1dqUiSl4WNBH7z59YyxHSeHw.png?f=user_large)
Dan heb je toch geen dampscherm meer? Nu is het zo lek als een mandje.
Een CV-Ketel is een vlamkoeler en een radiator is een waterkoeler. :) Debiet is vermogen en niet de temperatuur.
Ik ben ook nog niet klaar. Het zit nu boven/onder de gording omgevouwen. Zodra de positionering rondom helemaal klopt zal daar de overlapping tussen de vlakken zijn, dan 1 nietje voor beide flappen en deze dan aftapen en de naden aftapen om zo de kans op eventuele lekken tot een minimum te beperken.Seafarer schreef op zaterdag 27 juni 2026 @ 15:36:
[...]
[Afbeelding]
Dan heb je toch geen dampscherm meer? Nu is het zo lek als een mandje.
PSN: Flix20-NL
Die onregelmatig gevoegde muur kun je denk ik het beste aansmeren zodat daar een redelijk vlakke baan ontstaat. Vervolgens kun je dan de folie op die baan luchtdicht vastzetten.Flix20 schreef op zaterdag 27 juni 2026 @ 13:07:
Met de huidige temperaturen dacht ik dat het een goed idee zou zijn om de zolder te gaan isoleren. Top idee!
Meeste zit er gelukkig in nu, maar nu is het tijd om de dampwerende folie dampwerend te maken. Mijn beeld is dat dit volledig luchtdicht moet zijn, anders heeft het nog weinig nut. Heeft iemand een tip hoe je dat doet met een nogal twijelachtig gevoegde muur.
Er gaan nogal wat luchtgaten zitten als ik het direct tegen de bakstenen aan tape.Dan zit ik nog met het laatste puntje, hoe om te gaan met het laatste punt welke achter het knieschot zit.
[Afbeelding] [Afbeelding] Op de foto lijkt het nog prima bereikbaar maar hier is slechts 30cm onder de gording en het gaat ruim een meter diep. Iets wat mij, zeker met deze temperaturen niet gaat lukken en eerlijk gezegd zie ik dit ook écht niet zitten. Ik kom hier tegen de grens van effort/opbrengst.
[Afbeelding] [Afbeelding] [Afbeelding]
Ik snap dat het natuurlijk het beste is om het hier tegen het dakbeschot aan te plaatsen maar ik ben voor nu opzoek naar effectieve maar vooral ook werkbare oplossing.
Om de ruimte, de zolder, zelf te isoleren kan ik natuurlijk tegen het knieschot aan de isolatie plaatsen en daar de voorzet wand zetten. Iets wat ik sowieso ook ga doen, maar dan zit er natuurlijk nog een de ruimte eronder die dan een deel niet geisoleerd heeft.
Waar ik nu aan zit te denken is het volgende; De dampdichte folie tussen de vloerbalken plaatsen en daar vervolgens isolatie tussen te plaatsen. Iets wat ik over de hele vloer sowieso ga doen, maar dat doe ik meer ter geluidisolatie.
Om het wat 'duidelijker' te maken heb ik even een schets gemaakt.
[Afbeelding]
Rood= dampwerend folie Bruin= hout Groen = Isolatie
Zie ik hier iets over het hoofd en is dit vragen om problemen of is dit een acceptabele oplossing?
Het isolatiemateriaal lijkt bol te staan. Is dat zo? En zo ja, komt dat doordat het ingedrukt wordt door het houtwerk of zit het niet direct tegen het dakbeschot aan? Indien dit laatste het geval is, geeft dat een extra risico op condensatie als de boel niet volledig luchtdicht afgesloten wordt:
Ook vraag ik me af of je die folie op deze manier wel goed luchtdicht krijgt bij de gordingen. Was het niet veel gemakkelijker geweest om de folie in verticale banen over de gordingen heen te laten lopen?
Wat betreft dat knieschot: het helemaal afsluiten biedt later geen kans meer om daar leidingen, slangen, elektra of wat dan ook door te trekken. Dat kan jammer zijn, maar aan jou de keuze uiteraard.
Zelf zou ik toch het isolatiemateriaal in die punt doortrekken tegen het dakbeschot aan. Als het nu te warm is, gewoon even wachten totdat het wel te doen is.
Idem voor de folie. Als die laatste echt geen doen is zou je de folie over de vloer heen kunnen laten lopen en vervolgens omhoog over het knieschot heen en dan weer omvouwen zodat hij overlap heeft op de folie van het hellend dak. Dan heb je van beneden en van de verdieping zelf het isolatiemateriaal afgeschermd voor zover ik kan beoordelen op de foto’s en tekeningen.
als dit geen geen isoduct schoorsteen is dan dus geen manchet of dergelijke plaatsen want er moet dan altijd een vrije ruimte om de pijp zitten ook moet deze pijp dan volgens voorschrift geheel omkokerd worden . die steenwol mag eigenlijk ook niet in contact met de pijp .Deesoll schreef op zaterdag 27 juni 2026 @ 08:30:
Oke, laatst vraag en dan gaan we aan de slag.
Hoe lossen wij dit het beste op? Dit vak opvullen met steenwol, zonder klimaatfolie en daarna gewoon afwerken? Die vochtplek is trouwens al oud, die is uiteraard al wel opgelost ;)
[Afbeelding]
Let op:
Vragen over energielabel kunnen hier: Doe-t-zelf isolatie/energiemaatregelen - Energielabel
Vragen over vloerisolatie kunnen hier: Kruipruimte vloer (na-)isoleren
Vragen over energielabel kunnen hier: Doe-t-zelf isolatie/energiemaatregelen - Energielabel
Vragen over vloerisolatie kunnen hier: Kruipruimte vloer (na-)isoleren