Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Virtuozzo
  • Registratie: Mei 2009
  • Niet online
brecht_vb schreef op woensdag 16 oktober 2024 @ 21:04:
[...]


Echt een vraag: hoe verweven zijn die? Hoe komt dat RU en ISR zo’n dikke relaties hebben?
Dat is een pijnlijk oud en lang verhaal over enerzijds het fenomeen van transnationale georganiseerde misdaad, en dan specifiek de vectoren ontstaan vanuit de pseudo-val van de Soviet Unie, en anderzijds de problemen intact gelaten (zelfs gestimuleerd) van verstrengelingen tussen Inlichtingengemeenschappen en georganiseerde misdaad tijdens het Koude Oorlog tijdperk.

Uiterst simplistisch gesteld, vanuit het gebruik van georganiseerde misdaad tijdens het toenmalige conflict is een netwerkfenomeen ontstaan waarbij georganiseerde misdaad zich ontwikkelt heeft tot een transnationaal fenomeen, én een mechanisme van proxy conflictdynamiek.

Je kent het probleem van "waar je mee omgaat raak je mee besmet"?

Nu ja, dat is de essentie. Vanuit het langzaam maar zeker normaliseren (institutioneel maar ook anders) is er ruimte ontstaan voor georganiseerde misdaad om een eigen mondiale economie te vormen, en als verzelfstandigend mechanisme leidend te worden bij overlap tussen white collar / organised crime, en overlap tussen Intelligence Operations / Political Policies.

Toen het "ideologische" conflict wegviel, vielen ook de grenzen aan dat soort dynamica weg. Vervolgens dachten wij dat we gewonnen hadden, op gegeven moment kwam het drama van de War on Terror en verloren we helemaal het zicht op wat tegen het einde van de Koude Oorlog al een threat vector was.

De "val" van de Soviet Unie was eigenlijk een soort gekwalificeerd faciliteren van afkopen. Met name gericht op de dynamica van en rondom de toenmalige Soviet Sovereign Wealth Funds - dat is in essentie de selectorale machtsdynamiek waar Putin als garantor voor functioneert. En de Amerikanen zijn zo gestoord geweest hun oude Sicilïe draaiboeken te gebruiken, en het kader van Inlichtingendiensten en "hun" georganiseerde misdaad ruimte te geven om hun land te plunderen. Nu ja, men liep er onderling tegen aan dat als men elkaar de schedels in zou slaan dan overleefde niemand het, dus men heeft zich volledig versmolten.


Dit is geen uniek fenomeen. We zien dit cyclisch historisch, met name daar waar koloniale imperia een collaps hebben, maar ook daar waar grenzen opduiken aan het buiten de deur vreten (laat ik het zo omschrijven). Monsters als het tegenwoordige Opus Dei zijn bijvoorbeeld ooit ontstaan als mechanisme versus georganiseerde misdaad en corruptie. Nu ja, waar je mee om gaat raak je mee besmet, het tegenwoordige Opus Dei is gewoon een criminele organisatie met de mantel van geloof.

Ook dat is niet uniek of nieuw. Daesh bijvoorbeeld, al die varianten van Jihad dit of dat, elke keer liggen de wortels in vermenging van Inlichtingen met georganiseerde misdaad - en dan komt de mantel van geloof er overheen als marketing / mechanisme.

Als terzijde, dat zien we ook in het huidige Rusland, onderhevig aan het tegenwoordige regime. Het cultisme is breed, en zit in een fase van consolidatie. Orthodoxe elementen annex vector, maar juist met integreren van noosfeer en zonnecultus drama en oude extreem-rechtse Might makes Right symboliek en narratieven.


Enfin, post-Koude Oorlog, specifieke actor in dit drama van interesse is Semyon Mogilevich. Hij was een van de eerste actoren van georganiseerde misdaad die doelgericht verstrengeling met Inlichtingengemeenschappen zocht. Veel van zijn netwerken waren gericht op Oost-Europa, maar het gros was gericht op de VS, en het uitbouwen van een van zijn oorspronkelijke netwerken - zijn eigen prille begin, de corriders van Soviet Unie naar Israël.

Wat ooit begon met smokkelen en uitbuiten van mensen, is uitgebouwd geworden naar een faciliteren en opbouw van families en hun netwerken als gereedschap. De Israël vector is historisch relevant, maar ook interessant vanuit de overeenkomsten met de VS vector. Focus op termijnstrategie, focus op politieke economie, focus op technologie en zo meer.

Bibi is weinig anders dan gewoon een frontman van infrastructuur. Net als elke andere dergelijke frontman moet hij zelfstandig ageren, binnen kaders, maar met doelstellingen specifiek gericht op het als (network theory) burst / spike functioneren in het model. Actor als vector, simpel gezegd. Hetzelfde zien we in andere zones waar de vectoren van het grotere netwerk aanwezig zijn, zie Kazachstan, schoolvoorbeeld, maar zie ook de VS, net zo'n schoolvoorbeeld met Trump.


Het is geen speelveld meer van landen. Dit moet in bewustwording hier heel serieus verankerd worden. Want het is geen speelveld meer van nette en gescheiden doosjes en domeinen.

Er is botweg een staat van oorlog van transnationale georganiseerde misdaad versus alles wat dat niet is. Het is geen oorlog zoals wij dat concept kennen, het is volledig grenzeloos en gericht ongedefiniëerd. Alles kan, want alles is potentieel mechanisme en voeding. En aangezien misdaad inherent zero sum is, volgt dat het "alles moet" is, voor hun perspectief.

Het is een uiterst problematische dynamiek van netwerkfenomenen, van zowel directe als ongelieerde interacties tussen clusters als van besmetting van reguliere / conforme strata.

Het cluster rondom Bibi is een tekstboek voorbeeld hiervan. Vector van TOC, zoals dat heet, gelieerd in verbindingen van zowel oligarchie als politieke economie, geworteld in verzelfstandigde Inlichtingengemeenschap, gekoppeld aan voedingsdynamiek die de facto niet het daglicht kan verdragen.

Banden is het woord niet. Het loont zich ontzettend om bij dit onderwerp meer te leren over netwerk theorie. Die discipline is een van de kritieke componenten voor het ontwikkelen van weerstand tegen de besmetting, en overname door.

In termen van situationele analyse van het fenomeen TOC is Israël een zogeheten "captured state". Het land is niet relevant. De machtsdynamica zijn relevant. En die maken gebruik van, maar staan los van.

Kritiek aspect daarbij, en dat speelt ook voor het Russische (street gang culture aldaar is heel serieus het beste punt van studie voor analyse aldaar) is dat het om een dynamiek van autoritarisme gaat. Inherent aan type van netwerk, maar ook aan dynamica van kaders en structuren van gedrag. De crux is dat autoritarisme een hyperparasitair systeem is: het vormt zich vanuit aanwezigheid van parasitaire systemen en ontwikkelt zich tot hyperparasitair systeem.

Daarbij is het overleven van de gastheer niet eens geen punt, voor continuïteit van het systeem moet de gastheer dood, de volgende ook, en zo voorts.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Spykie
  • Registratie: Februari 2013
  • Laatst online: 11:31
Juist als er zo hard om een wapenstilstand geroepen wordt, staat je tegenstander hoogstwaarschijnlijk op het breekpunt.

Doorgaan, juist nu.

Bereken je warmteverlies


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • teacup
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 11:51

teacup

Moderator General Chat

Think First, Write Later

Presentatie van het Oekraïense overwinningsplan in de NAVO bijeenkomst.

Zelensky reveals ‘victory plan,’ calls for urgent NATO membership
The Washington Post Deelartikel (email sluis) https://wapo.st/3UbESZw

Zelenskyy heeft als toegift een aanbod, dat ook een provocerend puntje voor de Russen is omdat tegelijk het hele Russische vechten tegen de NAVO als idioom laat leeglopen:
...an offer to replace U.S. troops in Europe with Ukrainian units after the war — suggestions sure to incense the Kremlin, which has long used the threat of NATO to justify its invasion.
Van wal stak hij bij zijn publiek van NAVO officials met de eerste stap van zijn plan:
....describing the first step as an immediate and unconditional invitation to join NATO
Zijn tweede punt is de moeizame discussie die de afgelopen twee jaar millimeter voor millimeter is verschoven:
....a permanent strengthening of Ukraine’s security through guarantees from partners that their weapons can be used for strikes inside Russia and that Ukraine’s neighbors will conduct joint air defense operations to protect Ukraine’s skies. It will also allow for continued operations inside sovereign Russian territory to ensure buffer zones that protect Ukraine
Als derde punt wordt niet-nucleaire afschrikking genoemd.

Het vierde punt doelt op economische veiligheid voor Oekraïne:
...guarantees economic security and protection of Ukrainian natural resources that he said will strengthen Ukraine’s partners and weaken Russia’s economy and “war machine.”
Drie gedeeltes van het plan zijn niet vrijgegeven. Een van die gedeeltes heeft te maken met de niet nucleaire afschrikking.

Het Kremlin diskwalificeerde het plan. Dat maakt het plan dus niet slecht:
Kremlin spokesman Dmitry Peskov dismissed the plan. He said Kyiv needs to acknowledge that its policy is futile and “sober up and realize the reasons that led to this conflict.” Maria Zakharova, spokeswoman for Russia’s Foreign Ministry, accused Zelensky of “pushing NATO into direct conflict with our country.”
Een wat meer positieve uitstraling had Rutte afgelopen woensdag:
... he is “very aware of all elements of the victory plan … and we are in close contact with allies and with Ukraine to see how we can take next steps.”

“It is my firm belief that one day Ukraine will be a member of NATO, and I will applaud when that day comes. It is up to the allies to discuss among themselves how to take it forward,”

Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 11:08
Volgens VS bronnen maakt China wapens voor Rusland

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
@klaw Rusland is buitengewoon succesvol in de strategie die je omschrijft - waarin de beinvloeding, corrumpering, verdeeldheid en domineren van narratief in mijn beleving veel beter werkt dan wordt erkend. Waar we hier nog zoeken naar bewijs, hoor je op straat het Russische disinformatie narratief dagelijks om je heen. Het heeft mensen hun huiskamer, broekzak en geest bereikt. En als dat het niet is, dan is het wel de twijfel die vruchten af werpt: de meest weldenkende persoon kan zonder met de ogen te knipperen opzettelijk nepnieuws producerende wappenkanalen vergelijken met 'de NOS zit er ook wel eens naast'.

Als je de wereld als systeem kunt zien zijn de bewijzen angstaanjagend talrijk - waarbij onderstaande post een tipje van de sluier is als het gaat om directe beinvloeding. Maar als we iets langer in de geschiedenis kijken weten we ook de OPCW beinvloeding, ombrengen van Russische piloot in Spanje, novichok aanvallen, etc etc en vooral.. etc, nog. De lijst is eindeloos.

En als je dan @Virtuozzo zijn verhaal tot je neemt en je realiseert dat het voor de georganiseerde misdaad onderlaag niet uit maakt in wel land je zit - die is universeel - en de invloed van die laag op de politiek erbij pakt is het in ene niet zo vreemd dat sommige politici, ook in onze contreien, volledig aan de kompramat van het Kremlin zitten.

Dus als je 'm breder trekt voeren we als we geloven in ons democrtische systeem niet alleen oorlog tegen Poetin in UA, maar ook tegen de bijbehorende georganiseerde misdaad in onze samenleving.
Tens schreef op donderdag 17 oktober 2024 @ 15:21:
Incidenten, mogelijk gelinkt aan Rusland:

[Twitter]
[Afbeelding]
Dit is een sprekend plaatje, maar is alleen gericht op recentere gebeurtenissen. De gehele lijst van beinvloeding op EU-grond en EU-online gerichte staats gesteunde criminaliteit is bizar veel langer. Zelfs een commercieel bedrijf als MS geeft inmiddels aan hulp van overheden nodig te hebben de enorme permante staat van beleg op hun diensten te weerstaan. 600.000.000 aanvallen per dag. bijna 420.000 per minuut. Uit Rusland, Iran, NK en China, aldus hun recentste rapport.
Even Microsoft has been the victim of well-orchestrated attacks by determined and well-resourced adversaries, and our customers face more than 600 million cybercriminal and nation-state attacks every day, ranging from ransomware to phishing to identity attacks.
En omdat ze 'n mooie visual gemaakt hebben nog een indicatie van het gebruik van AI in de productie van beinvloedingsmateriaal voor op FB, Twitter, de Telegraaf comment sectie en andere plekken:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/td73HcgiXGfcgixxD52LcDXj9eY=/800x/filters:strip_exif()/f/image/1yKWh4EjZzV8FVbwsKJauPkO.png?f=fotoalbum_large

Bron: samenvatting & link naar het volledige rapport.

[ Voor 3% gewijzigd door NiGeLaToR op 18-10-2024 09:59 ]

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Virtuozzo
  • Registratie: Mei 2009
  • Niet online
NiGeLaToR schreef op vrijdag 18 oktober 2024 @ 09:44:
dat het voor de georganiseerde misdaad onderlaag niet uit maakt in wel land je zit - die is universeel - en de invloed van die laag op de politiek erbij pakt is het in ene niet zo vreemd dat sommige politici, ook in onze contreien, volledig aan de kompramat van het Kremlin zitten.

Dus als je 'm breder trekt voeren we als we geloven in ons democratische systeem niet alleen oorlog tegen Poetin in UA, maar ook tegen de bijbehorende georganiseerde misdaad in onze samenleving.
En het correspondeert zelfs in die zin niet langer aan het doosje: wat wij kennen als "georganiseerde misdaad" komt ook niet eens meer in de buurt van instrumentatie / operationele capaciteit van het fenomeen TOC - Transnational Organized Crime. En dat is als netwerkfenomeen én machtsdynamiek een mutant, een hybridisering van alles wat kan/moet als gereedschap en denken. Het "OC" stukje in die term dekt eigenlijk de lading niet. Zo valt het aspect Inlichtingen net zo buiten instinctief perspectief als Bitcoin, om maar iets integraal te noemen.

Het gaat inderdaad aan alle grenzen voorbij. En daar wringt het: niet enkel aan het concept van grenzen zoals wij het kennen. Land, natie, staat.

Gereedschap is volledig uitwisselbaar en omzetbaar. Een advocaat kan bij een locus conform zijn, bij een volgende een pakezel, weer elders een executeur. Net zoals de drugskoerier, de agent met zoon in problemen, de politicus met ego van meeliften in het good old boys clubje, de verslaggever in de rat race van loopbaan. Maar ook de gewone man die op Twitter losgaat, of op de werkvloer de vakbondsleden nihilisme verkoopt.

Grenzen: in alles. Dus ook domein, label, kader, positie, mandaat ... gedrag.


Dit is waarom in deze oorlog die discipline van netwerk theorie zo elementair is. Ons denken voldoet niet aan de basale vereisten voor zelfs maar volledige waarneming. Uiterst problematisch.

En dat is waarom de huidige indexen van destabilisatie van de zogeheten shared stability mythologies van westerse landen zo kritiek is. Governance is a shared myth, en nu zit men bijvoorbeeld ook in het Nederlandse politieke actoren die doelgericht de emotionele connects daarbij afbreken en perverteren. Dat schept op zijn beurt wat we het probleem noemen van Transnational Organised Crime and Fragile Political Economics. Dat heeft veel minder te maken met het stukje economie, dan met de realiteit van politieke economie.

It's an arena of behaviour.

We kunnen ons gewoon niet langer veroorloven om ons denken niet bij te stellen in dit conflict. Maakt niet uit waar we kijken of meten, we staan op achterstand juist vanuit het traditionele denken. Zo werd in 21 in Australië opgekeken bij activiteiten van TOC ter plaatse, uiterst verontrustend. Twee netwerken werden geïdentificeerd, het eerste een ongelieerde dynamiek van brokers en fixers, het tweede een netwerk van bancaire verstrengelingen, witwassen en drugs - voor wie het zich nog kan herinneren, het Xin Money Laundering Netwerk. Dat werd in 2023 met heel veel hard werk opgerold.

Netto resultaat was nul. Want het eerste netwerk is, zoals regulier bij dat type, meer kritiek gebleken in invloed op politieke economie, policy (interessant genoeg, het struikelen van het Tranche 2 anticorruptie raamwerk) en financieringen van consultancy gelieerd aan wat daar net de verkiezingen gewonnen heeft.

Yup, wederom radicaal-rechts.

Centraal bij het fenomeen TOC is een mentaliteit die niet enkel duister verwrongen is, maar ook nog eens uiterst fluide in tactisch/strategisch perspectief. Het is iets waar met name in het Westen enorme drempels liggen bij zelfs de observatie van het denken. Terwijl er wel een redelijk begrijpelijke en gekende analoog is, die zelfs best in kaart gebracht is. Maar dan moeten we kijken naar kaders die wij absoluut niet kennen, die bij een PLA echter integraal zijn. Niet volledig overeenkomstig, maar het basale perspectief kent voldoende overlap om een van de meer kritieke concepten te begrijpen:

Systems Confrontation and Destruction. Wie daar eens meer in wil duiken: zie hier.

Wij denken in termen van actor, verbond, actie, status & zo meer.

TOC denkt systemisch, op een instinctief niveau binnen zero sum setting. Het erkent zijn aard, het erkent zijn functioneren én zijn functies. Daarmee ligt de primaire focus instinctief en resoluut op het aanvallen van elk ander systeem - van wat dan ook, wederom zero sum. Of het nu van organisatie of van denken is, van domeinen of van voelen.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • dawg
  • Registratie: December 2002
  • Niet online

dawg

🇪🇺 🇳🇱

https://www.trouw.nl/buit...aten-exploderen~b096f2fb/
In zowel Duitsland als Groot-Brittannië verdenken de autoriteiten Russische saboteurs ervan dat ze hebben geprobeerd om met brandbommen vliegtuigen te laten neerstorten. In beide landen ontbrandden in juli pakketjes in logistieke centra van vervoerder DHL.

Als de pakketjes aan boord van een vliegtuig waren ontbrand, had het toestel kunnen crashen. De Russische acties zouden bedoeld zijn geweest om westerse landen onder druk te zetten vanwege hun steun aan Oekraïne, en om in Europa gevoelens van instabiliteit aan te wakkeren.
Rond dezelfde tijd, eind juli, deed zich een soortgelijk incident voor in een DHL-loods in het Duitse Leipzig. Daar vloog een vrachtcontainer in brand, nadat een pakketje afkomstig uit Litouwen was ontvlamd. Volgens Duitse media was de container door een gelukkig toeval nog niet aan boord van een vliegtuig, omdat de vlucht was vertraagd.
Westerse diensten ontwaren de laatste maanden een dramatische escalatie van de Russische sabotagecampagne in Europa. BfV-chef Haldenwang verklaarde in het parlement dat de Russische agressie ‘mensenlevens in gevaar brengt’ en alle terreinen treft van ‘onze vrije samenleving’.

Ook de Britse diensten MI5 en MI6 waarschuwden vorige week voor de groei van de Russische ondermijning. MI5-baas Ken McCallum sprak van ‘brandstichtingen, sabotage en gevaarlijkere acties, die steeds roekelozer worden’.
Er staan nog meer voorbeelden in het artikel. Ik heb dit topic niet echt gevolgd. Ik zou toch zeggen dat enige voorbehouden die het Westen m.b.t. gebruik wapens door Oekraïne op Russisch grondgebied nog heeft moet laten varen? Als dit zo doorgaat escaleert het vroeg of laat toch lijkt mij. Rusland is ook al enige tijd bezig op de Noordzee natuurlijk.

Of zou een dergelijke actie zelfs uitgelegd kunnen worden met art. 5 van het NAVO-verdrag?
Ik weet niet goed hoe dit te duiden.

It’s the economy, stupid!


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Virtuozzo
  • Registratie: Mei 2009
  • Niet online
dawg schreef op vrijdag 18 oktober 2024 @ 14:50:
https://www.trouw.nl/buit...aten-exploderen~b096f2fb/

[...]


[...]


[...]

Er staan nog meer voorbeelden in het artikel. Ik heb dit topic niet echt gevolgd. Ik zou toch zeggen dat enige voorbehouden die het Westen m.b.t. gebruik wapens door Oekraïne op Russisch grondgebied nog heeft moet laten varen? Als dit zo doorgaat escaleert het vroeg of laat toch lijkt mij. Rusland is ook al enige tijd bezig op de Noordzee natuurlijk.
Het zal door moeten dringen dat dit geen setting is waar onderhandeld kan worden om conflict te voorkomen dan wel te beperken. De crux is nu juist dat er een staat van oorlog is. Punt.

Dat wij die niet verklaard hebben, prima. Dat wij het niet beseffen, prima. Dat wij het niet willen weten, prima. Maar het is doodeenvoudig de realiteit. Dit is dat bredere conflict van Might Makes Right in al zijn varianten, takken en vormen als netwerkfenomeen van zowel organisatie als gedrag als denken als voelen.

De crux is niet of iets kan escaleren.

De crux is dat voor datgene wat die oorlog verklaard heeft (en wat niets anders kan want het is een basisvereiste voor continuïteit) alles een zero sum setting heeft. Het is dus niet of iets kan, het is dat alles kan, en alles moet. Het enig bepalende in de berekening van het instinct daarbij zit hem in het voedingsgedrag.

Wat / waar zijn variabelen die evenzo afhankelijk zijn als toepassing / schaal van gedragskaders van dat Might Makes Right netwerkfenomeen. Wij hebben daar rol noch gewicht in. Kunnen we ook niet hebben, niet zolang als we het spel niet erkennen voor wat het is.
Of zou een dergelijke actie zelfs uitgelegd kunnen worden met art. 5 van het NAVO-verdrag?
Ik weet niet goed hoe dit te duiden.
Verwacht niets van Mark Rutte in deze. Hij begrijpt nog steeds niet wat het probleem was met het creatief faciliteren met de goede vrienden van de Nederlandse schoonzoon van een zekere Putin - over de rest van de drama's van Gasgebouw, compromitteren, commissie stiekem, lekken en chantagepolitiek ga ik het nog niet eens hebben. Dat is het domein van de Nederlandse journalistiek, of niet - keuzes. Hij zit er vanwege mooi verhaal, niet voor de daadwerkelijke realiteit van zijn vermogens en ervaring. De stoel is wat hij kreeg als wortel voor het zich laten parkeren. Elke dergelijke wortel kent zijn eigen prijs.


De realiteit is dat we gewoon niet willen weten dat het al héél lang oorlog is. Want dan moeten we eigen aandeel erkennen - ons gedrag over de jaren en decennia is wat autoritarisme de ruimte gegeven heeft, en waar we ons zelf kwetsbaar mee gemaakt hebben. Dat is nogal wat, erkennen dat het gebruik/misbruik van ideologische vlaggetjes stupide en zelfdestructief is geweest.


We zien al bijna tien jaar een verschuiving in de draaiboeken, zelfs die van de traditionele actoren / entiteiten van Captured States zoals Rusland in die bredere conflictdynamiek - zoals bijvoorbeeld de witboeken van hun strijdkrachten. Er ligt een brede verschuiving van strategisch en tactisch naar systemisch - in alles. Het is volstrekt verklaarbaar dat we dus initiatieven zien die elke invalshoek van potentie aftasten bij in kaart brengen van systemen - en dat is niet beperkt tot domein A of B, politiek of militair of wat dan ook. Het roofdier beseft op instinctief niveau dat het kunnen vreten het product is van het kunnen richten van het gedrag van de prooi. Als het dan om een prooi van niet-natuurlijke condities & structuren gaat, dan is alles daarbij net zo doelwit als de prooi zelf. Alles is vreten. En alles moet.

Opnieuw: systemisch. De link die ik toevallig eerder vandaag hier gaf voor verkenning van dat concept vanuit PLA kaders is een goed startpunt hierbij - het is voor Westers denken een enorme kloof om te overbruggen.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
We’re Winning, Say Russia’s Fake News Manufacturers
Artikel over het succes van Rusland’s online beïnvloeding. We verliezen de strijd om de opinie.
Did you see the German woman complaining on social media that her country’s industry is suffering and needs cheaper energy? Or the American woman of the same age arguing that Israel and Ukraine are wasting US taxpayer’s money?

Both were crafted in Russia, according to a huge trove of documents leaked to Western media in September, and published by the VSquare investigative site among others. They were just two of 33.9 million social media comments fabricated by the Social Design Agency (SDA), a Kremlin disinformation subcontractor, in the first third of 2024 alone.
Het is een verdieping op oa eerder gelekte info over de omvang en impact van Ruslands online oorlog.
But it adds that: “The general success of the far-right in the European Parliament elections is perceived globally as a success for Russian foreign policy and, moreover, for Russian propaganda.”

The SDA is just one cog in Russia’s sprawling disinformation machine. Another Russian influence operation, exposed earlier this year, targeted Europe ahead of the European Parliament elections. Orchestrated by the Ukrainian fugitive Viktor Medvedchuk, a close Putin ally based in Russia, the operation created the now-defunct platform Voice of Europe to spread pro-Kremlin disinformation and promote anti-Western sentiment.
Alt right en pro Russisch sentiment, het kon gewoon terwijl we zaten te slapen. Helaas biedt het artikel vooral diagnose en bewijs, doch weinig vooruitzicht en remedie.


Bron.

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Virtuozzo
  • Registratie: Mei 2009
  • Niet online
NiGeLaToR schreef op vrijdag 18 oktober 2024 @ 23:30:

Alt right en pro Russisch sentiment, het kon gewoon terwijl we zaten te slapen. Helaas biedt het artikel vooral diagnose en bewijs, doch weinig vooruitzicht en remedie.
Inderdaad, maar dat laatste is volstrekt logisch.

Om het even tot de kern terug te brengen:

0. Wij erkennen de aard van het conflict niet.
1. Wij erkennen de realiteit van het slagveld niet.
2. Wij erkennen de rol en functie van ons eigen gedrag als hefboom daarbij niet.
3. Wij erkennen de systemische kwetsbaarheden in onze gedragskaders niet.
4. Wij beheersen rol, functie en operationele realiteit van kritieke signaalmechanismen niet.


Veel hierbij is volledig verklaarbaar vanuit het zijn van open samenleving op basis van gescheiden machten en rechtsstaat met structuren van open bestel.

Sterker nog, al dat is inherent verbonden aan het functioneren van onze ordening, en ons denken. En in een conflict met een gelijksoortige dynamiek (geopolitiek of wat dan ook) is dat een totaal non-probleem. In weerwil van alle prikkels en impulsen zit daar ook precies de basis bij voor wat nodig is (het stomste wat we kunnen doen is ons zelf prijs geven aan autoritarisme - no strong man or strong man ideology has ever saved a people, such things only ever all too eagerly sacrifice their presumed people).

Maar het conflict is niet met iets wat hetzelfde is als wij. Integendeel.


Er zijn drie vrij specifieke bottlenecks hier:

1. We zitten met een 21e eeuwse variant van 5e colonne die vaak (maar absoluut niet altijd) totaal geen idee heeft dat het als dusdanig opereert, het product van dik veertig jaar aan consistente focus bij zelfverklaarde tegenstander.

Anders gezegd: we hebben totaal geen besef van hoe groot de vijandelijke toolbox is, en hoe zowel diep als breed de netwerkproblematiek zit.


2. We zitten met een behoorlijke institutionele inertie ten aanzien van een realiteit die niet correspondeert aan onze aannames en verwachting vanuit singulier eigen perspectief op die tegenstander.

Anders gezegd: we benaderen de uitdagingen vanuit voorbereidingen vanuit de vorige oorlog alsof er een volgende zou kunnen komen die exact hetzelfde is, terwijl we al in een conflict zitten wat fundamenteel anders is.


3. Teveel componenten van ons open bestel zijn beschadigd, gecompromitteerd, of dusdanig verschoven in gedragskaders dat ze rol en functie ten gunste van dat bestel niet effectief dragen, of erger.

Denk hierbij aan poortwachters, maar zie ook het probleem van geconsolideerde machtspolitiek, en de verschuiving daarbij naar pseudo-beleid op basis van geloofsgedrag. Niet realiteit.


We realiseren ons bij dat plaatje niet dat de ecosystemen van informatie en gedrag al heel lang niet meer corresponderen aan onze perceptie ten aanzien van ordening en interactie. Hier zit een gevoelig punt bij van het onderwerp van signaalmechanismen.

Dat is een onderwerp van media evenzo als van politieke organisatie - het gaat immers om netwerkfenomenen. De crux daarbij zit hem in wat verbindingen daarbij faciliteert. Daar zitten teveel disfuncties.


Er is geen remedie hier. Behoudens die van brede bewustwording.

En dat begint met een bitter hard post mortem voor de vraag van hoe we hier gekomen zijn. Wil je kwetsbaarheden in kaart brengen, die mitigeren op pad naar opbouw van weerstand, dan zul je onder ogen moeten zien wat je gedaan hebt eerder op dat pad.


Het goede nieuws is dat dit niet enkel een proces van vereiste bewustwording is, hier zit ook gruwelijk veel potentieel voor gebruik van correctie ten gunste van zowel samenleving als politieke economie.

Het slechte nieuws is dat het een post mortem betreft wat effectief af zal komen te rekenen met alles wat die afgelopen veertig jaar dominant geweest is. En dat, is zowel zeer specifiek gedrag binnen de politiek, als zeer specifiek gedrag binnen de samenleving - de burger.


Nu is het in principe mogelijk om het publieke debat van de burger opnieuw gezond en functioneel te krijgen. Schakel alle sociale media uit, om maar iets te noemen - heel serieus. Je blijft wel met een structureel probleem zitten in termen van politieke economie: de machtsclusters en gelieerde gedragskaders die het pad hier naar toe gevormd hebben kunnen voor hun continuïteit niet toestaan dat zij onderdeel zijn van het post mortem.

Er is geen magische knop voor dat specifieke probleem. Misschien valt er iets te leren van de post-Apartheid waarheidscommissie in Zuid-Afrika, ik leg maar een idee op tafel. Misschien moet het maar een correctief proces van nog veertig jaar zijn (ik hoop van niet, gezien tempo en schaal van conflictdynamica). Maar de enige remedie is die van brede bewustwording.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/Pal7lGqIwoo4qQGRrPSKsLdSShQ=/x800/filters:strip_icc():strip_exif()/f/image/rNaTIteGQc0dFhIJklRc0Nvj.jpg?f=fotoalbum_large

En hier is de ‘rode lijn’, gesuggereerd door het hoofd van het inlichtingen comité van het Amerikaanse huis van afgevaardigden.

Biden wordt in ieder geval opgeroepen een briefing te organiseren en als het klopt die rode lijn te trekken.

Ben benieuwd.

[ Voor 5% gewijzigd door NiGeLaToR op 19-10-2024 12:27 ]

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • brecht_vb
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 11:01
NiGeLaToR schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 12:26:
[Afbeelding]

En hier is de ‘rode lijn’, gesuggereerd door het hoofd van het inlichtingen comité van het Amerikaanse huis van afgevaardigden.

Biden wordt in ieder geval opgeroepen een briefing te organiseren en als het klopt die rode lijn te trekken.

Ben benieuwd.
Noord Koreanen die een RU paspoort krijgen, fake of niet is maar voor de plausible deniability naar eigen bevolking en voor het uitlachen van het westen.

Dit document is blijkbaar ook unclassified, als het menens was, was dit classified volgens mij.
Nuja, SK en UKR paraderen stevig met sattelietfotos van die NK troepen, dus classified maakt misschien weinig uit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
@brecht_vb tis ook een beetje typisch: op basis van het nieuws en de opmerking dat ze (nog) niet gebriefd zijn. Tis immers politiek.

Gedoe met paspoorten gebeurt met mensen uit alle windstreken. Maakt ontsnappingsgevaar wel groter zou je zeggen.

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheGhostInc
  • Registratie: November 2000
  • Niet online
NiGeLaToR schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 12:26:
[Afbeelding]

En hier is de ‘rode lijn’, gesuggereerd door het hoofd van het inlichtingen comité van het Amerikaanse huis van afgevaardigden.

Biden wordt in ieder geval opgeroepen een briefing te organiseren en als het klopt die rode lijn te trekken.

Ben benieuwd.
Aan de andere kant, hoeveel rode lijnen zijn we bij Rusland al gepasseerd?

Als er bij zou staan wat de consequenties zouden zijn, dan kunnen we er iets mee. De inval in UA was de eerste rode lijn en daarna zijn er nog flink wat meer gepasseerd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

NiGeLaToR schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 12:26:
[Afbeelding]

En hier is de ‘rode lijn’, gesuggereerd door het hoofd van het inlichtingen comité van het Amerikaanse huis van afgevaardigden.

Biden wordt in ieder geval opgeroepen een briefing te organiseren en als het klopt die rode lijn te trekken.

Ben benieuwd.
Hij is een Republikein. Biden is een democraat. Het is de VS en over 3 weken zijn er verkiezingen. Do the math.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
downtime schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 13:09:
[...]

Hij is een Republikein. Biden is een democraat. Het is de VS en over 3 weken zijn er verkiezingen. Do the math.
Wel ‘fijn’ dat hij een ‘rode lijn’ voorstelt en geen nieuw staatsbezoek aan NK.

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • brecht_vb
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 11:01
downtime schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 13:09:
[...]

Hij is een Republikein. Biden is een democraat. Het is de VS en over 3 weken zijn er verkiezingen. Do the math.
Inderdaad, het is de democraat bullshit retoriek/bluff callen.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • defiant
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online

defiant

Moderator General Chat
Topicstarter
Virtuozzo schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 00:32:
Er is geen magische knop voor dat specifieke probleem. Misschien valt er iets te leren van de post-Apartheid waarheidscommissie in Zuid-Afrika, ik leg maar een idee op tafel. Misschien moet het maar een correctief proces van nog veertig jaar zijn (ik hoop van niet, gezien tempo en schaal van conflictdynamica). Maar de enige remedie is die van brede bewustwording.
Dit zie ik ook als nadeel van de liberale inrichting (bij gebrek aan een betere definitie) van veel westerse samenleving, hoe we ons gedragen is steeds minder conform expliciete sociale normen en waarden die gegrond en gegroeid zijn n.a.v. lessen die geleerd zijn in het verleden. De samenleving is steeds meer implicieter geworden, we laten ons veel meer sturen door externe factoren waar we zelf geen controle meer over hebben en dus ook niet weten wat de intenties zijn.

Het is ook gegrond in de definitie van vrijheid, dat had eerder veel meer de betekenis van wat vrijheid niet was, d.w.z. dominantie en overheersing door autoritaire regimes. Het begrip vrij zijn is echter steeds meer verplaatst naar iets wat geld voor individuen, niet als collectief. Hierin zit ook weer de weg naar autoritaire gedrag ingeslopen, want persoonlijke vrijheid botst vaak met de vrijheid van anderen. Het is niet voor niets dat autoritaire partijen vaak vrijheid in hun naam hebben, ze willen vrij zijn van "de ander".

Je ziet dat in bijvoorbeeld westerse landen die dichterbij Rusland liggen deze collectieve verantwoordelijkheid beter wordt uitgedragen. Maar zoiets zou in Nederland al helaas inderdaad veel moeilijker zijn.

"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Virtuozzo
  • Registratie: Mei 2009
  • Niet online
defiant schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 15:38:
[...]

Dit zie ik ook als nadeel van de liberale inrichting (bij gebrek aan een betere definitie) van veel westerse samenleving, hoe we ons gedragen is steeds minder conform expliciete sociale normen en waarden die gegrond en gegroeid zijn n.a.v. lessen die geleerd zijn in het verleden. De samenleving is steeds meer implicieter geworden, we laten ons veel meer sturen door externe factoren waar we zelf geen controle meer over hebben en dus ook niet weten wat de intenties zijn.

Het is ook gegrond in de definitie van vrijheid, dat had eerder veel meer de betekenis van wat vrijheid niet was, d.w.z. dominantie en overheersing door autoritaire regimes. Het begrip vrij zijn is echter steeds meer verplaatst naar iets wat geld voor individuen, niet als collectief. Hierin zit ook weer de weg naar autoritaire gedrag ingeslopen, want persoonlijke vrijheid botst vaak met de vrijheid van anderen. Het is niet voor niets dat autoritaire partijen vaak vrijheid in hun naam hebben, ze willen vrij zijn van "de ander".

Je ziet dat in bijvoorbeeld westerse landen die dichterbij Rusland liggen deze collectieve verantwoordelijkheid beter wordt uitgedragen. Maar zoiets zou in Nederland al helaas inderdaad veel moeilijker zijn.
Toch zal men in het Nederlandse (@Brent leesvoer OC NL) heel snel wakker moeten worden, en de handen uit de mouwen steken.

Geografische afstand is immers absoluut het punt niet. Wel wat er is aan vreten en verbinden voor verder vreten. Daar zit ook nog een additioneel onderwerp bij van wat we ports/corridors noemen.


Het klinkt misschien vreemd voor sommigen, maar voor een TOC Captured State regime is een Litouwen of Belarus misschien leuk in de PR van kolonialisme / imperialisme en als feodaal speelveld voor lower tier clusters, maar continuïteit van hyperparasitaire systemische dynamiek is er enkel wanneer men de klauwen in de zogeheten broker en lever equivalenten van geopolitiek krijgt - en zich daar mee kan voeden.

Immers, Networked Phenomena, TOC. Vectoren van destabilisatie, vectoren van speelveld, vectoren van overname.


Laat ik het zo zeggen, er waren zeer serieuze redenen waarom The City zo'n consistent primaire focus kreeg, totdat het Londongrad werd, en de hefboom van Brexit het reduceerde tot voedingsbodem. Nu ja, Londongrad ligt op tafel. Het is tijd voor het volgende vreten, en dan is het volgende de stap in de dubbele omsingeling de volgende "City".

Wie nu herkent om welk land het gaat mag het zeggen.

[ Voor 4% gewijzigd door Virtuozzo op 19-10-2024 17:57 ]

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +7 Henk 'm!

  • martijn v o
  • Registratie: Januari 2020
  • Laatst online: 11:21

martijn v o

Certified by Enphase.

*knip* liever geen metacoment in het topic zetten

[ Voor 75% gewijzigd door teacup op 20-10-2024 21:43 ]

PV Output 12*suntech 325wp met Enphase IQ7+ op zuid-oost 116 en 45 graad. WP Panasonic J serie 5kw. Gasloos sinds juni 2021. ID-4


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • teacup
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 11:51

teacup

Moderator General Chat

Think First, Write Later

Virtuozzo schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 00:32:
[...]
Het slechte nieuws is dat het een post mortem betreft wat effectief af zal komen te rekenen met alles wat die afgelopen veertig jaar dominant geweest is. En dat, is zowel zeer specifiek gedrag binnen de politiek, als zeer specifiek gedrag binnen de samenleving - de burger.

Nu is het in principe mogelijk om het publieke debat van de burger opnieuw gezond en functioneel te krijgen. Schakel alle sociale media uit, om maar iets te noemen - heel serieus. Je blijft wel met een structureel probleem zitten in termen van politieke economie: de machtsclusters en gelieerde gedragskaders die het pad hier naar toe gevormd hebben kunnen voor hun continuïteit niet toestaan dat zij onderdeel zijn van het post mortem.

Er is geen magische knop voor dat specifieke probleem. Misschien valt er iets te leren van de post-Apartheid waarheidscommissie in Zuid-Afrika, ik leg maar een idee op tafel. Misschien moet het maar een correctief proces van nog veertig jaar zijn (ik hoop van niet, gezien tempo en schaal van conflictdynamica). Maar de enige remedie is die van brede bewustwording.
De bovenstaande alinea's resoneren bij mij behoorlijk.

De inertie van onze (huidige) maatschappelijke bovenlaag (politiek, industrieel, argicultureel) en het daaruit voorkomende onvermogen om het algemeen belang boven dat van het eigenbelang te stellen heeft ruimte gegeven voor het resentment (sorry, soms in Engels een betere taal) waar partijen als PVV en AfD zich aan voeden. De negativiteit die dergelijke partijen teruggeven zijn wat dat betreft een direct gevolg van de behoudzucht van genoemde bovenlaag.

Zelf heb ik altijd gedacht dat deze partijen zelf niet het probleem zijn maar dat ons werkelijke probleem het politieke beleid is (zeker nationaal en provinciaal) dat losgezongen is geraakt van de behoeftes en noden van de kiezers. Ik vind het lastig hierin specifiek te zijn, op zo veel vlakken ijlt zeker onze nationale overheid na op lokale ontwikkelingen. Ik ga geen voorbeelden noemen, want die leiden af.

Dit zie ik trouwens niet als een uniek Nederlands probleem. In menig EU land speelt een vergelijkbaar probleem, en op dit moment is het heel spannend wat er in de VS gebeurt, maar in dat land zijn burgerbelangen natuurlijk met voeten getreden. Wantrouwen in hun overheid is bij veel Amerikaanse burgers bijna geïnstitutionaliseerd. De Europese en Amerikaanse politieke kaste mist durf en lef om richting te kiezen. Een dergelijk vacuüm, als dat te lang in stand blijft, genereert een tegenreactie. Op de golf van een dergelijke tegenreactie kunnen elementen meeliften. Hierbij denk ik dan aan de genoemde bewegingen (politieke partijen krijg ik niet meer uit mijn mond) en buitenlandse beïnvloeding. Bij dit laatste denkt iedereen aan Rusland (ik ook). Maar in dezelfde lijn denk ik ook aan een Israël die nu ruimte ziet voor handelen en Zuid-Amerikaanse misdaadcollectieven die hun greep op het westen versterken. Of die laatste zin terecht is, laat ik het maar mijn persoonlijke observatie noemen. Gemene deler is dat de westerse wereld incapabel lijkt tot handelen.
defiant schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 15:38:
[...]

Het is ook gegrond in de definitie van vrijheid, dat had eerder veel meer de betekenis van wat vrijheid niet was, d.w.z. dominantie en overheersing door autoritaire regimes. Het begrip vrij zijn is echter steeds meer verplaatst naar iets wat geld voor individuen, niet als collectief. Hierin zit ook weer de weg naar autoritaire gedrag ingeslopen, want persoonlijke vrijheid botst vaak met de vrijheid van anderen. Het is niet voor niets dat autoritaire partijen vaak vrijheid in hun naam hebben, ze willen vrij zijn van "de ander".

Je ziet dat in bijvoorbeeld westerse landen die dichterbij Rusland liggen deze collectieve verantwoordelijkheid beter wordt uitgedragen. Maar zoiets zou in Nederland al helaas inderdaad veel moeilijker zijn.
Nederland heeft inderdaad nog een bijzonder probleem. Ons individualisme. Een "probleem" wat ik koester trouwens. We zijn een land van vrijdenkers en dwarsliggers. Als een land in staat is om een nieuwe richting te bepalen, te smeden, dan zou het toch Nederland moeten zijn? Individualisme maakt ook ongericht en verhoudt zich niet tot collectivisme. Ieder ander land, misschien nog behalve België, scoort misschien nog beter als het gaat om het inzetten van een collectivistisch gedragen verandering. Wel denk ik als Nederlanders kunnen mobiliseren dan kunnen zij wel een felle overtuiging ten toon spreiden.

De waarheidscommissie, moeten we zeker gaan doen voor de opbouw van een eerlijker samenleving met echte checks and balances die niet alleen een instrumentele schaamlap vormen.

De sociale netwerken uit. Heb ik ook gedacht. Ben mij wel beducht voor een technocraten-valkuil. De netwerken zijn misschien geen oorzaak, wel olie op het vuur en zorgwekkend slecht beheersbaar. Ja. Misschien nodig als noodgreep, of als maatschappelijke reset. Is de impact van zoiets te overzien? Terug naar de jaren vijftig, daarvan ben ik geen pleitbezorger. Niet alleen onze inerte overheid laat een vacuüm ontstaan, ook het verdwijnen van de geloofszuilen hebben een vacuüm achtergelaten. Nieuwe geloofszuilen nodig? Dat laat ik even in het midden. Misschien wel bouwen aan vervangende maatschappelijke structuren.
defiant schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 15:38:
[...]
Dit zie ik ook als nadeel van de liberale inrichting (bij gebrek aan een betere definitie) van veel westerse samenleving, hoe we ons gedragen is steeds minder conform expliciete sociale normen en waarden die gegrond en gegroeid zijn n.a.v. lessen die geleerd zijn in het verleden. De samenleving is steeds meer implicieter geworden, we laten ons veel meer sturen door externe factoren waar we zelf geen controle meer over hebben en dus ook niet weten wat de intenties zijn.
Initiatieven die ik goed zie werken, ik laat de details even liggen, gaan ook weer terug naar kleinschaligheid en lokaliteit. Misschien moet die landelijke overheid nadrukkelijk volgend, ondergeschikt en dienend worden gemaakt aan de lokale overheden. Momenteel zie ik de landelijke overheid steeds meer gesuperponeerd beleid over lokale overheden uitstorten dat steeds meer losgezongen raakt van de noden bij de lokale overheden en burgers. Dit resulteert nu in een landelijk overheidsbeleid dat ronduit na-ijlt bij de ontwikkelingen die lokaal wel degelijk plaatsvinden. Erger nog, ze grijpt terug op beleid uit de jaren tachtig en negentig. Aan de leeftijd van de gemiddelde politicus kan het niet liggen. Lobbycratie, het is een versleten woord, at work.

Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • phicoh
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 12-10 22:10
teacup schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 18:49:
De inertie van onze (huidige) maatschappelijke bovenlaag (politiek, industrieel, argicultureel) en het daaruit voorkomende onvermogen om het algemeen belang boven dat van het eigenbelang te stellen heeft ruimte gegeven voor het resentment (sorry, soms in Engels een betere taal) waar partijen als PVV en AfD zich aan voeden. De negativiteit die dergelijke partijen teruggeven zijn wat dat betreft een direct gevolg van de behoudzucht van genoemde bovenlaag.
Persoonlijk zie ik de opkomst van PVV, etc. meer als gerichte actie van de bovenlaag. Voor de bovenlaag is het heel onhandig als burgers zich vereningen en met eisen komen waar burgers beter van worden. Er zijn en worden enorm veel maatregelen genomen om kapitaal uit de wind te houden.

Voordeel van partijen als PVV is dat ze juist niets voor de burger doen. Kijk naar de huidige coalitie, waar de PVV heel vaak ideeën heeft die goed zijn voor burgers (bijv. verlaging eigenrisico bij ziektenkosten), hebben die onmiddelijk het onderspit moeten delven om een strenger asielbeleid binnen te halen.

Het zal duidelijk zijn dat de bovenlaag geen last heeft van een strenger asielbeleid, en juist alle belang dat de boosheid van burgers zich daar op richt.

Dat kan lang goed gaan, todat iemand als Wilders teveel macht krijgt, dan is er een probleem. Maar de bovenlaag springt er meestal wel weer goed uit.

De truc van de bovenlaag is om de boze burger bij links weg te houden. Maar is niet moeilijk. Links wil dingen samen doen en heeft aandacht voor de onderkant (en marge) van de samenleving.

Voor de gemiddelde burger is dat niet aantrekkelijk. Samen, betekent potentieel geld dat naar anderen gaat. En de gemiddelde burger heeft voornamelijk aandacht voor zijn eigen problemen en heeft geen energie voor mensen het niet nog slechter hebben.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Virtuozzo
  • Registratie: Mei 2009
  • Niet online
teacup schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 18:49:
[...]

De bovenstaande alinea's resoneren bij mij behoorlijk.

De inertie van onze (huidige) maatschappelijke bovenlaag (politiek, industrieel, argicultureel) en het daaruit voorkomende onvermogen om het algemeen belang boven dat van het eigenbelang te stellen heeft ruimte gegeven voor het resentment (sorry, soms in Engels een betere taal) waar partijen als PVV en AfD zich aan voeden. De negativiteit die dergelijke partijen teruggeven zijn wat dat betreft een direct gevolg van de behoudzucht van genoemde bovenlaag.
Product. Niet gevolg. Bij elk van die hefbomen ligt een bewuste keuze ten grondslag. Ik merk het op omdat dit niet onderschat mag worden, en onderkend moet worden.
Zelf heb ik altijd gedacht dat deze partijen zelf niet het probleem zijn maar dat ons werkelijke probleem het politieke beleid is (zeker nationaal en provinciaal) dat losgezongen is geraakt van de behoeftes en noden van de kiezers. Ik vind het lastig hierin specifiek te zijn, op zo veel vlakken ijlt zeker onze nationale overheid na op lokale ontwikkelingen. Ik ga geen voorbeelden noemen, want die leiden af.

Dit zie ik trouwens niet als een uniek Nederlands probleem. In menig EU land speelt een vergelijkbaar probleem, en op dit moment is het heel spannend wat er in de VS gebeurt, maar in dat land zijn burgerbelangen natuurlijk met voeten getreden. Wantrouwen in hun overheid is bij veel Amerikaanse burgers bijna geïnstitutionaliseerd. De Europese en Amerikaanse politieke kaste mist durf en lef om richting te kiezen. Een dergelijk vacuüm, als dat te lang in stand blijft, genereert een tegenreactie. Op de golf van een dergelijke tegenreactie kunnen elementen meeliften. Hierbij denk ik dan aan de genoemde bewegingen (politieke partijen krijg ik niet meer uit mijn mond) en buitenlandse beïnvloeding. Bij dit laatste denkt iedereen aan Rusland (ik ook). Maar in dezelfde lijn denk ik ook aan een Israël die nu ruimte ziet voor handelen en Zuid-Amerikaanse misdaadcollectieven die hun greep op het westen versterken. Of die laatste zin terecht is, laat ik het maar mijn persoonlijke observatie noemen. Gemene deler is dat de westerse wereld incapabel lijkt tot handelen.
Ik kan het helaas van waar ik nu zit het niet zo snel terug vinden, maar ik heb eerder een publicatie als verwijzing gegeven over de correlaties van het verschuiven naar stimuleren / gebruik van geloofsgedrag, vanuit opkomst en consolidatie van machtspolitiek.

Het woord "losgezongen" is een kritiek woord hier. Het is de moeite waard voor lezers om er echt even rustig bij stil te staan. Het is niet losgeraakt, het is niet losgemaakt. De crux hier zit hem in die genoemde verschuiving, een toepassing van Cultural Engineering (is niet eens een discipline meer in het Nederlandse, helaas. Wel bij de buren en elders).

Dat legt een probleem op tafel, waarbij er serieuze vragen zijn bij het omzetten daarvan in uitdaging, want waar omgang gevonden moet worden met product en resultaat van dergelijke toepassing, is het enige tegengif te vinden in exact dezelfde soort toepassing. En dat is niet zonder risico. Ethiek is dus een flink onderwerp, maar ook het vraagstuk van Inter/Cultural Engineering.

Die disconnect van nationaal en lokaal is ook veel meer relevant dan vaak gedacht wordt. Hier zit menige valstrik van ons technisch-economisch denken. Ja, het is een geconstrueerde disconnect, een die bewust uitgediept en verbreed wordt (zie ook weer de recente informatie t.a.v. van overnemen overheidstaken, dat is een van de hefbomen daarbij - dit is niet als consequentie van omstandigheden of gevolg van incompetentie, het is bewuste berekening voor doelstellingen).

Het basale issue is dat alles lokaal is. Functionaliteit, stabiliteit, continuïteit - het rust allemaal op de lijn die van lokaal verder naar lokaal, regionaal en nationaal loopt. Wil jij echter heersen vanuit ontslag van verantwoordelijkheid voor en aansprakelijkheid bij consequenties, dan moet de lijn andersom lopen.

Maar dat is te evident. Je zal dus eerst lokaal af moeten snijden, overbelasten en uithongeren. Ik gebruik bewust deze termen, want ze zijn integraal aan het machtsmodel van machtspolitiek. En dat is een feodaal model. We kunnen maar met moeite ons een voorstelling hiervan maken, maar overal waar we in het Westen perikelen tegenkomen zijn ze direct herleidbaar tot dominantie van dat model, dan wel pogingen van aanwezige machtsclusters (primair intern, maar in de afgelopen tien jaar in toenemende mate ook extern) om de aanwezige dynamiek "terug te brengen" naar die feodale basis.
[...]


Nederland heeft inderdaad nog een bijzonder probleem. Ons individualisme. Een "probleem" wat ik koester trouwens. We zijn een land van vrijdenkers en dwarsliggers. Als een land in staat is om een nieuwe richting te bepalen, te smeden, dan zou het toch Nederland moeten zijn? Individualisme maakt ook ongericht en verhoudt zich niet tot collectivisme. Ieder ander land, misschien nog behalve België, scoort misschien nog beter als het gaat om het inzetten van een collectivistisch gedragen verandering. Wel denk ik als Nederlanders kunnen mobiliseren dan kunnen zij wel een felle overtuiging ten toon spreiden.
Individualisme is pas een probleem wanneer er geen gedeelde visie aanwezig is waar mechanismen van synergistische output van individualisme verankerd in zijn.

Vrijdenkers en dwarsliggers, oh ja. Maar dat stond niet in de weg bij vorige cycli van weerstand tegen autoritarisme, integendeel, het is juist vanuit delen van visie vaker een motor geweest.

Pas sinds de herintroductie de vorige eeuw van machtspolitieke scholen (zie Verzuiling, Abraham Kuyper en door naar WOII) is dat langzaam maar zeker gebroken geworden. Dat de bezetter tijdens WOII het zo goed had met het Nederlandse zit daar in. Dat er toch verzet was van specifieke aard en schaal, dat kwam omdat er nog bereik was van dat concept van shared mythos.

Onderschat niet het belang van dat concept. Rechtsstaat wordt bijvoorbeeld reflexief gezien als een magische structuur. Dat is het niet. Het is gekaderd gedrag. En de kaders bestaan enkel vanuit gedeelde mythologie - verhaal.

Individualisme kan een enorme motor van energie zijn. Het kwam net in een ander topic voorbij, zie Resilience Theory (Graphs), maar zie ook het concept en de mechanismen van wat we antifragility noemen. Zie ook juist rol en functie daarvan binnen netwerk theorie - en laten we juist tegenwoordig vooral tegen networked phenomena aanlopen.
De waarheidscommissie, moeten we zeker gaan doen voor de opbouw van een eerlijker samenleving met echte checks and balances die niet alleen een instrumentele schaamlap vormen.

De sociale netwerken uit. Heb ik ook gedacht. Ben mij wel beducht voor een technocraten-valkuil. De netwerken zijn misschien geen oorzaak, wel olie op het vuur en zorgwekkend slecht beheersbaar. Ja. Misschien nodig als noodgreep, of als maatschappelijke reset. Is de impact van zoiets te overzien? Terug naar de jaren vijftig, daarvan ben ik geen pleitbezorger. Niet alleen onze inerte overheid laat een vacuüm ontstaan, ook het verdwijnen van de geloofszuilen hebben een vacuüm achtergelaten. Nieuwe geloofszuilen nodig? Dat laat ik even in het midden. Misschien wel bouwen aan vervangende maatschappelijke structuren.
Vorig jaar en het jaar ervoor hadden wij het privilege om vanuit werkverband een aantal sessies te hebben met Shoshana Zuboff, lang verhaal kort, we hebben gewoon geen beheersing over die signaalmechanismen. Binnen context van conflictdynamiek (TOC, autoritarisme) ligt er een bittere realiteit daarbij, de enige manier om dergelijke signaalmechanismen te kunnen hebben is het volledig doorzetten van de huidige - op zich zelf al gevaarlijke - lijnen van surveillance capitalism.

Anders gezegd: pas wanneer elke virtuale actor hetzelfde is als de geïdentificeerde actor én er een stelsel is van consequenties bij compromitteren / voorbij gaan aan kaders, pas dan zijn die signaalmechanismen weerbaar tegen dergelijke vijanden. En zelfs dan is er nog de vraag van eigendomsstructuren, geloofsgedrag en subversie.

Het alternatief is de betere maar moeilijkere weg: bewustwording, training, vorming, samen met buffers (zie de Politieke Waarde van Tijd - vertraging bijvoorbeeld), maar nog steeds stelsels van consequenties.
[...]

Initiatieven die ik goed zie werken, ik laat de details even liggen, gaan ook weer terug naar kleinschaligheid en lokaliteit. Misschien moet die landelijke overheid nadrukkelijk volgend, ondergeschikt en dienend worden gemaakt aan de lokale overheden. Momenteel zie ik de landelijke overheid steeds meer gesuperponeerd beleid over lokale overheden uitstorten dat steeds meer losgezongen raakt van de noden bij de lokale overheden en burgers. Dit resulteert nu in een landelijk overheidsbeleid dat ronduit na-ijlt bij de ontwikkelingen die lokaal wel degelijk plaatsvinden. Erger nog, ze grijpt terug op beleid uit de jaren tachtig en negentig. Aan de leeftijd van de gemiddelde politicus kan het niet liggen. Lobbycratie, het is een versleten woord, at work.
Laat ik het volgende zeggen, en dat is een uitspraak die bij meerdere topics over de jaren heen voorbij gekomen is: it's bottom up, or it all ends bottoms up. But when it's bottom up, it has to be networked, and it has to function within collective system dynamics.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
@Virtuozzo & @teacup thanks voor de discussie. Ik leer elke keer weer wat bij.

Het deed mij direct denken aan een ervaring vandaag met ons politie apparaat: in gesprek met enkele agenten werd wederom bevestigd dat er een enorme opkomst is geweest in ongericht hufterig gedrag, cultureel gemotiveerd crimineel gedrag én als klap op de vuurpijl is ongeveer 70% van de arrestanten in onze regio in feite een GGZ patient en geen echte arrestant. Het is dus een combi van factoren die het werk voor de politie langzamerhand onmogelijk maakt: een gegeven wat ze zelf zichtbaar lijdzaam ondergaan. Pijnlijk, vond ik, ondanks hun eigen realisme. De individualistische burger laat ook hen in de steek, maar heeft wel hoge verwachtingen en eisen.
Laat ik het volgende zeggen, en dat is een uitspraak die bij meerdere topics over de jaren heen voorbij gekomen is: it's bottom up, or it all ends bottoms up. But when it's bottom up, it has to be networked, and it has to function within collective system dynamics.
Dit geeft moed: maar ook een opdracht aan iedereen. Ik pak de bal inmiddels op in mijn omgeving en verenig, organiseer, intervenieer en communiceer. Dat is uiteindelijk wat ‘we’ allemaal weer moeten doen, met elkaar. En als het geen kerk of andere hogere macht is - wat gaat ons dan binden? Mijn circle of influence is beperkt, maar we hebben wel allemaal zo’n circle.

Vwbt ‘social media’ is dat dan ook de terechte conclusie: zet uit en vervang door echte mensen. Alleen, hoe komen we daar. Ik worstel er nota bene zelf mee en moet mijn kinderen al proberen van de dopamine jungle af te houden.




@martijn v o tip: copy paste in chatgpt, vraag een samenvatting (evt op het niveau wat voor je werkt) et voila. Sommige mensen denken anders en we hebben inmiddels de tools om dat gat te overbruggen.

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Virtuozzo
  • Registratie: Mei 2009
  • Niet online
NiGeLaToR schreef op zaterdag 19 oktober 2024 @ 21:42:
@Virtuozzo & @teacup thanks voor de discussie. Ik leer elke keer weer wat bij.

Het deed mij direct denken aan een ervaring vandaag met ons politie apparaat: in gesprek met enkele agenten werd wederom bevestigd dat er een enorme opkomst is geweest in ongericht hufterig gedrag, cultureel gemotiveerd crimineel gedrag én als klap op de vuurpijl is ongeveer 70% van de arrestanten in onze regio in feite een GGZ patient en geen echte arrestant. Het is dus een combi van factoren die het werk voor de politie langzamerhand onmogelijk maakt: een gegeven wat ze zelf zichtbaar lijdzaam ondergaan. Pijnlijk, vond ik, ondanks hun eigen realisme. De individualistische burger laat ook hen in de steek, maar heeft wel hoge verwachtingen en eisen.
Waarom dacht je dat die dienst als enige wel een "cadeautje" krijgt, maar wel met wisselingen van specifieke wacht? Geschapen omstandigheden, zie de concepten van keys en coins ...

En ja, waar zij tegenaan lopen is een geschapen probleem. Wat ik te vaak meekrijg van vrienden en kennissen in de zorgsector, de perikelen van gerichte en bewuste afbraak van PAAZ én alle gelieerde protocollen gaat heel, heel erg ver voorbij aan zelfs het scheppen van stimuli voor private equity en pseudo-marktwerking.

Het is gewoon het op straat duwen van geschapen problematiek.

Maar goed, dit is waarschijnlijk meer iets voor het NL topic.
[...]


Dit geeft moed: maar ook een opdracht aan iedereen. Ik pak de bal inmiddels op in mijn omgeving en verenig, organiseer, intervenieer en communiceer. Dat is uiteindelijk wat ‘we’ allemaal weer moeten doen, met elkaar. En als het geen kerk of andere hogere macht is - wat gaat ons dan binden? Mijn circle of influence is beperkt, maar we hebben wel allemaal zo’n circle.

Vwbt ‘social media’ is dat dan ook de terechte conclusie: zet uit en vervang door echte mensen. Alleen, hoe komen we daar. Ik worstel er nota bene zelf mee en moet mijn kinderen al proberen van de dopamine jungle af te houden.
Onder de streep is het gewoon rauw eigenbelang. Probleem is wel dat het om een correlatie dynamiek gaat die gewoon geen onderwerp is in publiek debat - al helemaal niet in media debat. En dus is de prikkel afwezig.

Grassroots is dan wat rest.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
Los van het eigenbelang voor een ieder om de eigen omgeving in positieve zin te beinvloeden (en niet te denken dat heeft toch geen zin), terugpakkend op de Rusland-beinvloeding is het dus ook van belang dat het systeem zoals we het eigenlijk in een paar posts wel ontrafelen met elkaar uitlegbaar maken aan onze omgeving.

Doelmatigheid, oorzaak-gevolg, praktische voorbeelden, het zal een vertaling moeten krijgen naar ieders eigen belevingswereld. Ik ben positief over het feit dat de 'axis of evil' zoals ze zich ontpoppen massaal AI zijn gaan inzetten: dit maakt dat er geen limiet meer is aan volume en steeds meer mensen gaan twijfelen aan wat ze zien en lezen. Niet helemaal het bewustzijn wat ik hoopte te gaan zien, maar tis een begin - al moet er dan wel een alternatief zijn om aan vast te klampen. Want eigenlijk zijn maar weinigen werkelijk autonoom in het denken.

Ik ben wel benieuwd wat voor alternatief we te bieden hebben voor mensen om zich mee te identificeren. Denk dat de laatste jaren aan identiteitsdiscussie wel heeft laten zien dat mensen zoekende zijn en wellicht identiteitloos. Exact wat vanuit beinvloedingscampagnes de rode draad is om te benadrukken en andersdenken tot vijand van jouw gedachtengoed te maken.




Ondertussen komt uit Frankrijk ook de 'unprecidented escalation' signaal over de inzet van Noord Koreaanse troepen in UA. Ik begrijp dat het in het politieke speelveld belangrijk zal zijn dit soort dingen te roepen, doch verandert het helemaal niets aan de situatie en zit er geen enkele dreiging voor Rusland in dit soort uitspraken. Zo lang rode lijnen overschreden kunnen blijven worden zijn ze nutteloos.

Overigens heeft NK een enorme voorraad voetsoldaten, dus als de eerste 10k zijn opgebruikt komen er vast meer.

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Virtuozzo
  • Registratie: Mei 2009
  • Niet online
NiGeLaToR schreef op zondag 20 oktober 2024 @ 11:09:
Los van het eigenbelang voor een ieder om de eigen omgeving in positieve zin te beinvloeden (en niet te denken dat heeft toch geen zin), terugpakkend op de Rusland-beinvloeding is het dus ook van belang dat het systeem zoals we het eigenlijk in een paar posts wel ontrafelen met elkaar uitlegbaar maken aan onze omgeving.
Het is altijd van kritiek belang om het verhaal hapklaar te hebben. Net zoals het altijd van kritiek belang is om een omgeving te hebben waar we samen mens kunnen zijn. Net zoals het altijd van kritiek belang is om beide integraal onderdeel te laten zijn binnen een raamwerk van visie.
Doelmatigheid, oorzaak-gevolg, praktische voorbeelden, het zal een vertaling moeten krijgen naar ieders eigen belevingswereld. Ik ben positief over het feit dat de 'axis of evil' zoals ze zich ontpoppen massaal AI zijn gaan inzetten: dit maakt dat er geen limiet meer is aan volume en steeds meer mensen gaan twijfelen aan wat ze zien en lezen.
Ik begrijp waar je vandaan komt, maar het is juist het twijfelen wat de grootste besmetting is voor identiteit, empathie, ethiek en gedrag van de groepsdynamiek. Hier moeten we heel serieus stil bij staan, want wat zien we wanneer de groep niet meer weet wat waar is?

Ruimte voor de roofdieren in de groep.

Elke groepsdynamiek is een synergistisch netwerkfenomeen. De componenten die als burst en spike functioneren, ongeacht of dit nu zichtbaar is of niet (sterker nog, juist wanneer niet - zie de concepten van brokers en fixers - dat vormt trendmechanismen. Anders gezegd: wanneer we niet weten wat waar is gaan we niet enkel overcompenseren, we verliezen juist als componenten de ruimte voor wat de bubbels of agency noemen: we dragen die over aan wat ons de illusie daarvan geeft, maar zij als verbinding zijn juist degenen die de gedragslijnen van de groepsdynamiek dan vormen.

Er is een goed bestudeerd en relatief gekend voorbeeld van dit probleem en gelieerde organisatie, dicht bij huis nota bene. Lang verhaal kort, een club wat nauwgezet en zorgvuldig functioneert vanuit bewustzijn van reële aard van groepsdynamiek. We kennen het als The Fellowship / The Family. Het punt is niet waar het hen te doen is (al is het relevant binnen context van dit topic - maar dat is een eigen verhaal meer gepast voor een separaat bericht), maar hoe het functioneert.

Jeff Sharlet heeft er ooit een tweetal boeken over geschreven, vanuit het aan de binnenkant gezeten hebben. Voor wie niet wil lezen, er is ook een Netflix documentaire aan de hand van het boek - die is absoluut meer op het medium van TV geënt en minder op kennisoverdracht, maar ... het functioneren, de mechanismen, de draaiboeken, die worden goed in beeld gebracht.

De moeite waard om wat tijd voor te maken, het zal daarna een stuk meer duidelijk zijn hoe problematisch het niet weten wat waar is en de lijnen van nihilisme en individualisme echt zijn. En dus ook hoe bruut het potentieel van dat oude project tot beheersing van menselijke processen van vorming van perceptie. AI.
Niet helemaal het bewustzijn wat ik hoopte te gaan zien, maar tis een begin - al moet er dan wel een alternatief zijn om aan vast te klampen. Want eigenlijk zijn maar weinigen werkelijk autonoom in het denken.
Maar daar wringt de schoen. De paden tot alternatieven zijn al in kaart gebracht, en voorbereid. Voorzien van investering in mechanismen om het amalgaam onder controle te krijgen.

Binnen context van dit topic, laat ik dit zeggen, Andropov was zich uitermate goed bewust van wat zijn strategems misten, van wat afwezig was in de toenmalige wereld voor het op schaal invloed uit kunnen oefenen voor het richting van gedrag. Het is echt niet zonder reden geweest dat toen de Amerikanen dachten dat ze gewonnen hadden, en de lokale kleine koningen in Rusland gingen af- en uitkopen (en daarbij toestonden dat Inlichtingen samen kon smelten met Georganiseerde Misdaad) dat die actoren in het nieuwe Rusland als allereerste focus bij hun geldstromen de Amerikaanse post-DARPA clusters hadden.

Wat nu Big Tech is.

Puur als startpunt voor het probleem van AI, ook een aanrader, het werk van Gary F. Marcus. Geen geopolitiek, geen geschiedenis, het is een goed voorbeeld van strikt technisch-technologische verkenning op basis van het scheiden van marketing en realiteit. Dat maakt het een goed stuk leesvoer voor conceptueel begrip, en opbouw + toetsing van perspectief bij dat onderwerp.
Ik ben wel benieuwd wat voor alternatief we te bieden hebben voor mensen om zich mee te identificeren. Denk dat de laatste jaren aan identiteitsdiscussie wel heeft laten zien dat mensen zoekende zijn en wellicht identiteitloos. Exact wat vanuit beinvloedingscampagnes de rode draad is om te benadrukken en andersdenken tot vijand van jouw gedachtengoed te maken.
En het enige "alternatief" aanwezig is een raamwerk wat juist condities en kwetsbaarheden daarvoor stimuleert, een raamwerk van subversief ontwerp uit eigen rangen nota bene.



Ondertussen komt uit Frankrijk ook de 'unprecidented escalation' signaal over de inzet van Noord Koreaanse troepen in UA. Ik begrijp dat het in het politieke speelveld belangrijk zal zijn dit soort dingen te roepen, doch verandert het helemaal niets aan de situatie en zit er geen enkele dreiging voor Rusland in dit soort uitspraken. Zo lang rode lijnen overschreden kunnen blijven worden zijn ze nutteloos.

Overigens heeft NK een enorme voorraad voetsoldaten, dus als de eerste 10k zijn opgebruikt komen er vast meer.
Vier brigades kunnen heel veel effect uitoefenen. Ongeacht waar. It's a gamechanger. En niet enkel in tactische zin.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Avalaxy
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 10:39
*knip* geen metacoment in het topic

[ Voor 93% gewijzigd door teacup op 20-10-2024 21:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Humma Kavula
  • Registratie: Juni 2008
  • Niet online

Humma Kavula

Don't vote for stupid

*knip* Meta comments svp achterwege laten in een topic.

[ Voor 94% gewijzigd door teacup op 20-10-2024 21:51 ]

Wear Sunscreen!


Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

Het gaat de verkeerde richting uit en de conflicten blijven uitbreiden. Tussen Rusland en het westen zijn er al talloze 'rode lijnen' overschreden (artillerie, raketten, tanks, gevechtsvliegtuigen, binnenkort misschien ook westerse raketten op doelen diep in Rusland). In het Midden-Oosten breidt het conflict ook uit tussen het 'westerse' Israël en de 'russischgezinde' as van Iran, Syrië en Jemen. Nu is het wachten op Israëlische vergelding voor de Iraanse raketaanval, waarna Iran ook weer hard zal terugslaan.

Intussen worden Noord-Koreaanse troepen naar Oekraïne gestuurd en is de relatie tussen Noord- en Zuid-Korea sinds de jaren 50 nooit zo slecht geweest. In dezelfde regio stelt China zich steeds agressiever op tegen Taiwan en andere buurlanden omwille van de Zuid-Chinese Zee. In de VS wordt het nog spannend met Trump, het land zou zomaar een autoritair regime kunnen worden, maar China zou onder Trump wel een 'vijand' blijven. Trump heeft ook niks met akkoorden met Iran, waardoor het land nog meer gemotiveerd zal zijn om kernwapens te ontwikkelen. Voor Poetin en Kim Jong Un heeft hij dan weer wel 'bewondering'.

*knip* WW3 speculatie liever achterwege laten

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/ibLGj0MjFQd_rLFblYrGyGauE3A=/800x/filters:strip_exif()/f/image/a7cpQh5GAGojvlh4ngf5oPQM.png?f=fotoalbum_large

[ Voor 2% gewijzigd door teacup op 21-10-2024 19:55 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brent
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-10 12:10
*knip*, reactie op geknipt deel.

[ Voor 27% gewijzigd door NMH op 21-10-2024 20:29 ]

Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Denman
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 10:59
Verwijderd schreef op maandag 21 oktober 2024 @ 11:17:
Het gaat de verkeerde richting uit en de conflicten blijven uitbreiden. Tussen Rusland en het westen zijn er al talloze 'rode lijnen' overschreden (artillerie, raketten, tanks, gevechtsvliegtuigen, binnenkort misschien ook westerse raketten op doelen diep in Rusland). In het Midden-Oosten breidt het conflict ook uit tussen het 'westerse' Israël en de 'russischgezinde' as van Iran, Syrië en Jemen. Nu is het wachten op Israëlische vergelding voor de Iraanse raketaanval, waarna Iran ook weer hard zal terugslaan.

Intussen worden Noord-Koreaanse troepen naar Oekraïne gestuurd en is de relatie tussen Noord- en Zuid-Korea sinds de jaren 50 nooit zo slecht geweest. In dezelfde regio stelt China zich steeds agressiever op tegen Taiwan en andere buurlanden omwille van de Zuid-Chinese Zee. In de VS wordt het nog spannend met Trump, het land zou zomaar een autoritair regime kunnen worden, maar China zou onder Trump wel een 'vijand' blijven. Trump heeft ook niks met akkoorden met Iran, waardoor het land nog meer gemotiveerd zal zijn om kernwapens te ontwikkelen. Voor Poetin en Kim Jong Un heeft hij dan weer wel 'bewondering'.

*knip*

[Afbeelding]
Misschien zie ik het helemaal verkeerd, maar t.o.v. hetzelfde kaartje wat je 2,5 jaar geleden postte zie ik minder rode stippen? Midden-Amerika, Zuid-Amerika en India allemaal verdwenen? Daaruit zie ik niet meteen “meer” conflicten :P

Verder met je eens hoor. Er gebeurt momenteel veel in de wereld en ergens bekruipt me het gevoel dat het emmertje op korte termijn gaat overlopen. Maar goed, dat is een gevoel en niet gestaafd met feiten ;)

[ Voor 1% gewijzigd door NMH op 21-10-2024 20:30 ]

Join het GoT Pulse-Team!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • vanaalten
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 11:59
*knip*, reactie op geknipt deel.

[ Voor 57% gewijzigd door NMH op 21-10-2024 20:36 ]


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
*knip*, reactie op geknipte reactie.

[ Voor 77% gewijzigd door NMH op 21-10-2024 20:35 ]

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • vanaalten
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 11:59
*knip*, reactie op geknipte reactie.

[ Voor 85% gewijzigd door NMH op 21-10-2024 20:32 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kadett
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 11-10 20:00
Met de gevechten in het Midden Oosten en de toenemende spanningen tussen Noord en Zuid Korea is er niet veel meer voor nodig om een 3de wereld oorlog te ontketenen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Brent
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-10 12:10
*knip*, reactie op geknipte reactie.

[ Voor 81% gewijzigd door NMH op 21-10-2024 20:35 ]

Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • downtime
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

downtime

Everybody lies

*knip*, reactie op geknipte reactie.

[ Voor 77% gewijzigd door NMH op 21-10-2024 20:36 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Denman schreef op maandag 21 oktober 2024 @ 11:27:
[...]


Misschien zie ik het helemaal verkeerd, maar t.o.v. hetzelfde kaartje wat je 2,5 jaar geleden postte zie ik minder rode stippen? Midden-Amerika, Zuid-Amerika en India allemaal verdwenen? Daaruit zie ik niet meteen “meer” conflicten :P
Ik heb de drugsoorlogen en guerrillabewegingen nu weggelaten ;) Latijns Amerika kent veel ellende en drugsgeweld, maar het zijn geen echte oorlogen, hoewel veel kartels daar beter uitgerust zijn dat het leger.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brent
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-10 12:10
Verwijderd schreef op maandag 21 oktober 2024 @ 15:13:
[...]

Ik heb de drugsoorlogen en guerrillabewegingen nu weggelaten ;) Latijns Amerika kent veel ellende en drugsgeweld, maar het zijn geen echte oorlogen, hoewel veel kartels daar beter uitgerust zijn dat het leger.
Ga je kijken naar doden als percentage van de bevolking, kom je op een hoger getal (in Midden en Centraal Amerika) dan menig 'echte' oorlog. Ik heb het idee dat het label 'oorlog' dan toch niet goed pakt wat het probleem is. Misschien is het onderscheid tussen criminaliteit met en zonder 'formeel' gekaapt staatsapparaat het verschil? Maar wat is die formaliteit dan precies, en is het relevant?

Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Yakolev
  • Registratie: Februari 2011
  • Niet online
Algerije is niet Westers georiënteerd.

Pro-EU blok heeft in Moldavië het Russisch georiënteerde blok verslagen in een referendum voor EU lidmaatschap. Wel heel erg nipt en voornamelijk door stemmen uit het buitenland, maar de Russische poging voor inmenging is gelukkig mislukt.


Pro-EU campaign won in Moldova despite ‘unfair fight,’ president says
Maia Sandu calls on supporters to rally against Russian disinformation and behind the government’s plans to join the bloc in next year’s parliamentary election.
https://www.politico.eu/a...t-maia-sandu-says-russia/
Moldova is on course to join the EU despite Russian-backed efforts to derail its route to membership, the country’s president declared, after a bitterly contested referendum to join the bloc went down to the wire.

In a speech on Monday, Maia Sandu declared victory for the pro-EU campaign, which won with around 50.5 percent of the vote after a long night of counting ballots.

“The people of the Republic of Moldova have spoken, and the majority have endorsed the European path,” said Sandu. “We have won the first battle in a difficult fight that will determine the future of our country. We fought fairly and won justly in an unjust struggle.”

Well, sir, on first sighting the French, I naturally gave the order to advance. That's my style, sir.


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • XanderDrake
  • Registratie: November 2004
  • Nu online

XanderDrake

Build the future!

Verwijderd schreef op maandag 21 oktober 2024 @ 11:17:

[MBR]*knip* WW3 speculatie liever achterwege laten[/]

[Afbeelding]
Leuke praatplaat. Ik heb wel opmerkingen. Landen zoals Kazachstan en Armenië proberen zich zo veel mogelijk te distantiëren van Rusland. Nu ook weer, bij de BRICS meeting in Kazan, Rusland, hebben de twee zich afgemeld. En zo zijn er wel meer. Ik denk dat als het push-comes-to-shove wordt er veel meer rode landen zich neutraal verklaren. Ze hebben meer te verliezen dan landen zoals Iran en Noord Korea. Ook China is erg transactioneel in zijn band met Rusland.

Hephaestus: Xeon 2680 v2 - 64GB ECC Quad - WD Blue 3D 1TB
Virtualis: Ryzen 3700X - 16GB DDR4 - Gigabyte 1080 Ti OC - Sandisk 2TB - Valve Index
Agon:Valve Steam Deck 64GB
Non scholae sed vitae discimus Seneca


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

XanderDrake schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 08:17:
[...]

Leuke praatplaat. Ik heb wel opmerkingen. Landen zoals Kazachstan en Armenië proberen zich zo veel mogelijk te distantiëren van Rusland. Nu ook weer, bij de BRICS meeting in Kazan, Rusland, hebben de twee zich afgemeld. En zo zijn er wel meer. Ik denk dat als het push-comes-to-shove wordt er veel meer rode landen zich neutraal verklaren. Ze hebben meer te verliezen dan landen zoals Iran en Noord Korea. Ook China is erg transactioneel in zijn band met Rusland.
Idd, bij veel van die landen is het enerzijds en anderzijds

[ Voor 11% gewijzigd door Verwijderd op 22-10-2024 08:28 ]


Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • Yakolev
  • Registratie: Februari 2011
  • Niet online
Zuid-Korea zal misschien Oekraïne van wapens voorzien mocht de militaire samenwerking tussen Rusland en Noord-Korea doorgaan. Oorspronkelijke bron is Yonhap (Zuid-Koreaans persbureau)

Well, sir, on first sighting the French, I naturally gave the order to advance. That's my style, sir.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gustaveau
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 10:08
Yakolev schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 13:01:
Zuid-Korea zal misschien Oekraïne van wapens voorzien mocht de militaire samenwerking tussen Rusland en Noord-Korea doorgaan. Oorspronkelijke bron is Yonhap (Zuid-Koreaans persbureau)

[Twitter]
Dat zou heel mooi zijn, mocht dit er van komen.

In principe is 12.000 man vanuit Noord Korea een druppel op de gloeiende plaat, want in 1 week ongeveer uitgeschakeld. Maar het kan natuurlijk een voorboden zijn voor nog eens 100.000 man of wie weet wat...

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Family Guy
  • Registratie: September 2015
  • Laatst online: 08:36

Family Guy

Pow! Right in the kisser!

Dat zou wel een forse boodschap zijn, als Zuid-Korea nu ook gaat helpen met wapenleveranties. Noord-Koreanen die door Zuid-Koreaanse wapens gedood worden... Dat zal niet gewaardeerd worden in Pyongyang.

Steam ID = Ackerfiets


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Fraggert
  • Registratie: September 2009
  • Nu online

Fraggert

Whiskey Tango Foxtrot

Family Guy schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 13:38:
Dat zou wel een forse boodschap zijn, als Zuid-Korea nu ook gaat helpen met wapenleveranties. Noord-Koreanen die door Zuid-Koreaanse wapens gedood worden... Dat zal niet gewaardeerd worden in Pyongyang.
Eerst NK dat RU gaat bijstaan aan het front, dan ZK die UA van wapens kan gaan voorzien..dat is inderdaad wachten op wat voor reactie dat vanuit NK gaat geven.

ik vond de NK-ontwikkeling al een vervelende ontwikkeling en dan nu dit....godsakke wat een shitshow.

“I have not failed. I’ve just found many ways that won’t work” - Thomas Edison


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • olafmol
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 10:41
Family Guy schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 13:38:
Dat zou wel een forse boodschap zijn, als Zuid-Korea nu ook gaat helpen met wapenleveranties. Noord-Koreanen die door Zuid-Koreaanse wapens gedood worden... Dat zal niet gewaardeerd worden in Pyongyang.
Noord-Korea maakt die keuze zelf toch? Als ze dat niet wilden hadden ze daar geen soldaten naartoe moeten sturen lijkt me....

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

Yakolev schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 13:01:
Zuid-Korea zal misschien Oekraïne van wapens voorzien mocht de militaire samenwerking tussen Rusland en Noord-Korea doorgaan. Oorspronkelijke bron is Yonhap (Zuid-Koreaans persbureau)

[Twitter]
Hopelijk krijgt mijn glazen bol een keer gelijk :P
YakuzA in "Strijdverloop in de Rusland Oekraïne oorlog 2024-M10"

Het zou wat zijn als de k2 en k9 geleverd worden en daar gaan rondrijden :P
(dan kan de feedback uit het veld weer verwerkt worden in de k2PL, win-win)

[ Voor 13% gewijzigd door YakuzA op 22-10-2024 14:21 ]

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

Orban wilde dit toch tegenhouden?
Blijkbaar niet gelukt?
Het Europees Parlement is akkoord met een lening van 35 miljard euro aan Oekraïne. De lening wordt betaald uit rente over Russische tegoeden, die grotendeels bij banken in Europa zijn ondergebracht. Oekraïne mag zelf bepalen hoe het de miljarden uitgeeft.
https://nos.nl/artikel/25...miljard-euro-aan-oekraine
Patriotten voor Europa, waar ook de PVV deel van uitmaakt, en de Groep Europa van Soevereine Naties waren tegen de lening.

[ Voor 14% gewijzigd door YakuzA op 22-10-2024 14:46 ]

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • _Eend_
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 08:59

_Eend_

🌻🇺🇦

Je kunt beter vragen: wat hebben ze hem gegeven?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

_Eend_ schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:20:
[...]
Je kunt beter vragen: wat hebben ze hem gegeven?
Misschien voor de zoveelste keer het geblokkeerde geld uit het Covid hulp fonds?

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • epic_gram
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 12:20

epic_gram

undercover moderator

YakuzA schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:09:
[...]

Hopelijk krijgt mijn glazen bol een keer gelijk :P
YakuzA in "Strijdverloop in de Rusland Oekraïne oorlog 2024-M10"

Het zou wat zijn als de k2 en k9 geleverd worden en daar gaan rondrijden :P
(dan kan de feedback uit het veld weer verwerkt worden in de k2PL, win-win)
Misschien een domme vraag, maar kan iemand mij uitleggen waarom specifiek Zuid Korea zou moeten reageren op Noord Koreaanse aanwezigheid in Oekraïne?

Het Centrale Vodka Topic! win een iPad! Kras hier met een sleutel of ander scherp voorwerp: ███████████


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • saikol
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 11:54
epic_gram schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:46:
[...]

Misschien een domme vraag, maar kan iemand mij uitleggen waarom specifiek Zuid Korea zou moeten reageren op Noord Koreaanse aanwezigheid in Oekraïne?
Kunnen elkaar niet luchten of zien, ZK een grote wapenindustrie hebben. En iedere NK soldaat die in UA uitgeschakeld wordt kan in potentie geen verzet meer leveren mocht er iets gebeuren tussen Zuid- en Noord-Korea, het is dus in weze het verzwakken van je vijand via een proxy (Oekraïne dus in dit geval.)

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

epic_gram schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:46:
[...]

Misschien een domme vraag, maar kan iemand mij uitleggen waarom specifiek Zuid Korea zou moeten reageren op Noord Koreaanse aanwezigheid in Oekraïne?
Omdat Zuid Korea al sinds de jaren 50 in oorlog is met Noord Korea?
Geopolitiek gezien zijn deze elkaars opponenten, beetje hetzelfde als VS vs China, VS vs Rusland, EU vs blabla etc

En gezien de grote wapenindustrie die ze hebben ontwikkeld om daar mee om te gaan zou het een welkome aanvulling zijn.

[ Voor 25% gewijzigd door YakuzA op 22-10-2024 14:53 ]

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Gwindorian
  • Registratie: Augustus 2012
  • Laatst online: 08:59
epic_gram schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:46:
[...]

Misschien een domme vraag, maar kan iemand mij uitleggen waarom specifiek Zuid Korea zou moeten reageren op Noord Koreaanse aanwezigheid in Oekraïne?
Dan hebben we beide een domme vraag, want ik vroeg me hetzelfde af.
Even compleet los van dat ik persoonlijk blij ben met alle hulp die ze daar krijgen, lijkt het natuurlijk wel op de grote provocatie show. Het lijkt mij dus ook puur politiek ingegeven dat ze nu wapens gaan sturen als signaal, omdat hun grote vijand de andere zijde aan het helpen is. ik zou het anders ook echt niet weten.

Gwindorian's Diablo Profiel


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Meekoh
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 11:33
YakuzA schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:51:
[...]

Omdat Zuid Korea al sinds de jaren 50 in oorlog is met Noord Korea?
Geopolitiek gezien zijn deze elkaars opponenten, beetje hetzelfde als VS vs China, VS vs Rusland, EU vs blabla etc

En gezien de grote wapenindustrie die ze hebben ontwikkeld om daar mee om te gaan zou het een welkome aanvulling zijn.
Dit inderdaad. Officieel zijn Noord en Zuid Korea nog steeds in Oorlog met elkaar. Er is echter een (inmiddels al vrij lang) staakt het vuren afgesproken. Dus in het kader daarvan is het logisch als je je vijand ook via andere kanalen (Oekraine) probeert te verzwakken.

Computer says no


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bvanham
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 12:11
saikol schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:50:
[...]


Kunnen elkaar niet luchten of zien, ZK een grote wapenindustrie hebben. En iedere NK soldaat die in UA uitgeschakeld wordt kan in potentie geen verzet meer leveren mocht er iets gebeuren tussen Zuid- en Noord-Korea, het is dus in weze het verzwakken van je vijand via een proxy (Oekraïne dus in dit geval.)
Beetje zoals de nato nu ook doet dus ?? War by Proxy. en Oekraine is de dupe van die politieke spelletjes.

Acties:
  • +9 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

Bvanham schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 15:52:
[...]
Beetje zoals de nato nu ook doet dus ?? War by Proxy. en Oekraine is de dupe van die politieke spelletjes.
Vooral de dupe van de invasie door Rusland.

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • Kassad
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 12:02
Bvanham schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 15:52:
[...]


Beetje zoals de nato nu ook doet dus ?? War by Proxy. en Oekraine is de dupe van die politieke spelletjes.
Ukraine profiteert van die spelletjes want zonder hulp bij NAVO-landen (want de hulp komt niet van NAVO) stonden ze er een stuk slechter voor nu. Ukraine is de dupe van Rusland, elke andere uitleg is Russische propaganda.

Atheism is a non-prophet organization. “Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer?” “Ja! … Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.”


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 11:08
Verse Korea geruchten vandaag:
🇰🇵✈️ North Korea sent fighter pilots who could fly Russian warplanes, - Newsweek

❗️North Korea last month dispatched fighter pilots to Vladivostok, ahead of the first deployment of its ground troops on October 8.

This could relate to training on Russian combat aircraft supplied to North Korea, but it could not rule out that Russia, which has suffered from a shortage of pilots during the Russia-Ukraine War, had requested assistance from the North.
Wellicht puur training, maar in het licht van tekorten aan eigen piloten ook mogelijk voor inzet tegen Oekraïne
🇰🇷🇺🇦 If a decision is made to send specialists to Ukraine, South Korean personnel will interrogate or provide translation services if North Korean soldiers are captured by AFU. They will provide Kyiv with information on the North's tactics, doctrine and operations, - Newsweek
Zuid Korea gaat mogelijk tolken voor ondervraging Koreaanse gevangenen leveren
🇰🇷🇺🇦 In response to the appearance of North Korean troops on the side of Russia, South Korea's leadership is considering various response options in terms of aid to Ukraine, - Defense Express

👀 It is appropriate to mention the option of 3.4 million conditionally "excess" shells of 105-mm caliber, which are in stock in South Korea and which would be relevant to transfer to Ukraine.
En het meest belangrijke: Zuid Korea heeft nogal wat op de plank liggen

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yakolev
  • Registratie: Februari 2011
  • Niet online
Wellicht zijn de eerste onderhandelingen al gaande als Zelensky dit soort statements naar buiten brengt. Dat geeft mij toch wel een beetje hoop

Russia halting strikes on energy targets could lead to peace talks, says Volodymyr Zelenskyy
Ukrainian president floats mutual cessation of aerial attacks on power grids as first step towards ending war
https://www.ft.com/conten...1e-434f-89e2-53dec0e8b933
Russia putting an end to aerial attacks on Ukrainian energy targets and cargo ships could pave the way for negotiations to end the war, the Ukrainian president has said.

Volodymyr Zelenskyy told journalists in Kyiv on Monday that “when it comes to energy and freedom of navigation, getting a result on these points would be a signal that Russia may be ready to end the war”.
If Moscow and Kyiv agreed to end strikes on their respective energy infrastructures, it would be a significant step towards de-escalating the conflict, Zelenskyy said in reference to Ukrainian drone attacks on Russian oil refineries.

“We saw during the first [peace] summit that there could be a decision on energy security. In other words: we do not attack their energy infrastructures, they don’t attack ours. Could this lead to the end of the war’s hot phase? I think so,” he said.

Well, sir, on first sighting the French, I naturally gave the order to advance. That's my style, sir.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NeutraleTeun
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 10:25
YakuzA schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 14:09:
[...]

Hopelijk krijgt mijn glazen bol een keer gelijk :P
YakuzA in "Strijdverloop in de Rusland Oekraïne oorlog 2024-M10"

Het zou wat zijn als de k2 en k9 geleverd worden en daar gaan rondrijden :P
(dan kan de feedback uit het veld weer verwerkt worden in de k2PL, win-win)
Als een Hollandse Tweaker dit kan bedenken, dan zou je verwachten dat een groot machtig dictator dit ook zou kunnen verwachten.

Is de beste man dan aan het dementeren of zou het toch een kwestie zijn van hoge nood.

Maar dan nog, die paar 1000 man wegen totaal niet op tegen de militaire wapens/hulp als mogelijke reactie.

Dus die kosten baten analyse klopt ook al niet.
Wat missen wij dan in dit plaatje?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hippocampus
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 11-10 23:51

Hippocampus

ᓚᘏᗢ

Kassad schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 16:05:
[...]

Ukraine profiteert van die spelletjes want zonder hulp bij NAVO-landen (want de hulp komt niet van NAVO) stonden ze er een stuk slechter voor nu. Ukraine is de dupe van Rusland, elke andere uitleg is Russische propaganda.
Dat laatste ben ik het niet mee eens.

De boot is lek geprikt door Rusland maar door politiek gekonkel geven we Oekraïne een pompje in plaats van een plaksetje.

Niet de beste allegorie, maar bedenk dat Oekraïne kans zag om deze oorlog te winnen mede door de beloftes van de westerse politiek maar die (b)lijken nu toch niet dezelfde belangen te hebben.

Niet het ijzer smeden wanneer het heet is en dwalende politiek zorgen ervoor dat Oekraïne straks enkel nog in een patstelling terecht kan komen en er dus nieuwe definitieve landsgrenzen aan zitten te komen.

En dat is dan voor de verandering geen propaganda, het is een reëel scenario.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yucon
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 11:35

Yucon

*broem*

Tens schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 16:46:
Verse Korea geruchten vandaag:


[...]
Wellicht puur training, maar in het licht van tekorten aan eigen piloten ook mogelijk voor inzet tegen Oekraïne
Of zou het zijn om oude vliegtuigmeuk uit de mottenballen te kunnen halen? Ongeveer net zoals F16's het voor Oekraine mogelijk maken oude westerse voorraden lucht-luchtrakketten op te gebruiken zouden die piloten de russen ouwe mig-17's kunnen laten opgebruiken waar ze zelf al niet meer mee vliegen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D-dark
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 12-10 11:09
Yucon schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 21:18:
[...]

Of zou het zijn om oude vliegtuigmeuk uit de mottenballen te kunnen halen? Ongeveer net zoals F16's het voor Oekraine mogelijk maken oude westerse voorraden lucht-luchtrakketten op te gebruiken zouden die piloten de russen ouwe mig-17's kunnen laten opgebruiken waar ze zelf al niet meer mee vliegen.
Mogelijk, je denkt toch niet dat Noord Korea dit doet uit de goedheid van hun hart?
Die zullen wel wat moderne nieuwe wapens willen in de toekomst.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • YakuzA
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

YakuzA

Wat denk je nou zelluf hey :X

D-dark schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 23:13:
[...]
Mogelijk, je denkt toch niet dat Noord Korea dit doet uit de goedheid van hun hart?
Die zullen wel wat moderne nieuwe wapens willen in de toekomst.
Noord Korea is vooral geïnteresseerd in betrouwbare ICBM's om de VS te raken en nucleaire capaciteiten om Zuid Korea te bedreigen.

Death smiles at us all, all a man can do is smile back.
PSN


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Denman
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 10:59
D-dark schreef op dinsdag 22 oktober 2024 @ 23:13:
[...]


Mogelijk, je denkt toch niet dat Noord Korea dit doet uit de goedheid van hun hart?
Die zullen wel wat moderne nieuwe wapens willen in de toekomst.
Dan zijn ze wel met de verkeerde partij in zee gegaan :+

Ik denk eerder dat het is wat @YakuzA zegt, met al dan niet (de nog oudere) afdankertjes. Geen idee of dat mogelijk is trouwens.

Join het GoT Pulse-Team!


Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 11:08
WSJ:
Elon Musk has been in regular contact with Vladimir Putin since 2022, discussing a range of topics including personal matters, business, and geopolitics.

- Putin asked Musk not to activate Starlink over Taiwan as a favor to Chinese leader Xi Jinping.
- Musk initially supported Ukraine’s military with Starlink but later restricted its use for offensive operations, aligning with Russia’s interests.
- Russian officials have pressured Musk on several fronts, including potential threats to his businesses, while Kremlin disinformation campaigns use Musk’s social platform X to influence U.S. politics.
- Musk’s deep connections to U.S. military projects, including SpaceX’s $1.8 billion classified contracts, raise national security alarms over his close ties to Putin.
- Musk is now a key backer of Trump’s 2024 campaign and could hold a major role in a future Trump administration.



voor wie WSJ kan lezen:"https://www.wsj.com/world/russia/musk-putin-secret-conversations-37e1c187?st=UgATYh

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Tens
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 11:08
:r :r :r
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/i/RYBdK6MQFZ-lvclFK5_sR7Cszj4=/fit-in/4000x4000/filters:no_upscale():strip_exif()/f/image/StTlcKv1cFu3O21XQ7L2XzSp.png?f=user_large

if you are neutral in a situation of injustice you have chosen the side of the oppressor


Acties:
  • +11 Henk 'm!

  • CornermanNL
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 10:46
Niet echt verrassend toch? Musk wil graag de macht in handen hebben. Toch leuk dat wij zijn rijkdom hebben voorgefinancierd met subsidies voor het bouwen van elektrische auto’s.

Megalomaan gevaar voor de democratie.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

Verwijderd


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • shoombak
  • Registratie: September 2008
  • Niet online
Of Putin heeft "Kompromat" tegen Musk.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Bvanham
  • Registratie: Januari 2015
  • Laatst online: 12:11
Ik vind het signaal dat Guttierez afgeeft verkeerd hier. Uberhaupt de aanwezigheid en het handenschudden is een steek in de rug van Oekraine. We geven als Europa en VN op deze manier verkeerde signalen af naar de russische media want geloof maar dat die beelden geexploiteerd worden. Eerst Orban die ongeoorloofd zich ermee bemoeit nu guttierez op de knieeen.

Acties:
  • +13 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
De VN is hiermee failliet: niet alleen heeft het orgaan niets te zeggen dankzij de constructie van instemming maar ook leent het zich voor legitimering van hetgeen het zou moeten helpen voorkomen. Daarmee wordt het heel snel heel erg overbodig.

Wat een wanvertoning. Rusland die nota bene NK om hulp moet vragen om z’n 3-daagse kruistocht om UA te onderwerpen, wordt bezocht door de VN baas die er letterlijk voor buigt.

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • +8 Henk 'm!

  • dr.lowtune
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 25-08 19:27

dr.lowtune

Deugt niet

Bvanham schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 09:12:
Ik vind het signaal dat Guttierez afgeeft verkeerd hier. Uberhaupt de aanwezigheid en het handenschudden is een steek in de rug van Oekraine. We geven als Europa en VN op deze manier verkeerde signalen af naar de russische media want geloof maar dat die beelden geexploiteerd worden. Eerst Orban die ongeoorloofd zich ermee bemoeit nu guttierez op de knieeen.
Wij laten het gewoon toe dat na alle Russische oorlogsmisdaden, er nu Noord Koreanen oorlogsmisdaden komen plegen. Laat dat eens op je inwerken. Noord Koreaanse boots on the ground op ons continent, om een land aan te vallen wat onze normen en waarden volgt/wil volgen(lid wil worden van de EU, NATO, bezig is met allerlei hervormingen).

En de reactie van onze politici: niks wat zoden aan de dijk zet.

Het is inmiddels toch wel duidelijk dat wij in het westen alleen maar kunnen pappen en nathouden. Met de offers die Rusland wil brengen en Gutierrez die al buigt voor Poetin is het duidelijk: Rusland gaat dit uit het vuur slepen. En wij gaan gewoon weer konkelen en hypocriet zijn tot de volgende aflevering van “Landjepik met Rusland” zich aandient.

Acties:
  • +6 Henk 'm!

  • defiant
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online

defiant

Moderator General Chat
Topicstarter
Een les escalatie tactiek van Poetin zelf voor het westen:
Poetin ontwijkt vraag over Noord-Koreaanse militairen in Rusland: 'Onze zaak'
D.w.z. Rusland is de enigste in dit conflict die bepaald of iets daadwerkelijk escalatie of een rode lijn is, niet het westen of Oekraïne.

Je krijgt hierdoor de volgende situatie:
  • Het westen legt zichzelf rode lijnen op die men niet wil overschrijden.
  • Rusland legt eenzijdig het westen en Oekraïne rode lijnen op.
Daartegenover staat:
  • Rusland is geheel vrij om zo ver en uitgebreid mogelijk te escaleren zo ver men nodig acht, zonder repercussies of consequenties.
De propaganda tactiek hierin is dan ook altijd een vorm van projectie en whataboutism, d.w.z. wat men zelf wil doet of wil doen, is waar men de ander van beschuldigd. D.w.z. Rusland beschuldigd de NAVO dat het meevecht en/of oorlog voert in Oekraïne.
  1. "Als Rusland in Oekraïne al vecht tegen de "eenzijdige" escalatie van het westen met "boots on the ground" van de NAVO in Oekraïne"
  2. "Dan is de actie van Rusland zelf een bescheiden tegenreactie geen escalatie"
M.a.w. ze liegen altijd over de situatie die altijd eenzijdig in het voordeel van hunzelf en in het nadeel van de tegenstander kan worden uitgelegd.

Het westen snijdt zich zo zelf in de vingers, doordat de andere partij zich op geen enkele manier aan de regels houdt. Alleen zijn de consequenties daarvan behoorlijk confronterend voor het westen. Want dat betekend dat men eigenlijk sinds het begin (in 2014 en zeker in 2022) feitelijk verkeerd zat qua strategie.

"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert


Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • michielRB
  • Registratie: Juli 2019
  • Niet online

michielRB

Back 2 the Future

Eric H schreef op donderdag 24 oktober 2024 @ 15:46:
[...]
zegt ook wat over de slagkracht van RU.
Ik denk eerder dat het Kremlin liever Noord Koreanen de meatgrinder in stuurt dan dat ze de midden en upperclass uit St Petersburg en Moskou er heen sturen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • asdfqwerty
  • Registratie: December 2022
  • Laatst online: 31-08 07:54
Ik denk dat de "echte" inzet van Noord Koreaanse troepen vrij beperkt zal blijven. Ja ze vechten op Russisch grond gebied, en later misschien ook op Oekraïens grondgebied, maar Kim wil natuurlijk niet alle troepen wegsturen.

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • Seraphin
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 10:50

Seraphin

Meep?

defiant schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 10:21:
Een les escalatie tactiek van Poetin zelf voor het westen:
Poetin ontwijkt vraag over Noord-Koreaanse militairen in Rusland: 'Onze zaak'
D.w.z. Rusland is de enigste in dit conflict die bepaald of iets daadwerkelijk escalatie of een rode lijn is, niet het westen of Oekraïne.

Je krijgt hierdoor de volgende situatie:
  • Het westen legt zichzelf rode lijnen op die men niet wil overschrijden.
  • Rusland legt eenzijdig het westen en Oekraïne rode lijnen op.
Daartegenover staat:
  • Rusland is geheel vrij om zo ver en uitgebreid mogelijk te escaleren zo ver men nodig acht, zonder repercussies of consequenties.
De propaganda tactiek hierin is dan ook altijd een vorm van projectie en whataboutism, d.w.z. wat men zelf wil doet of wil doen, is waar men de ander van beschuldigd. D.w.z. Rusland beschuldigd de NAVO dat het meevecht en/of oorlog voert in Oekraïne.
  1. "Als Rusland in Oekraïne al vecht tegen de "eenzijdige" escalatie van het westen met "boots on the ground" van de NAVO in Oekraïne"
  2. "Dan is de actie van Rusland zelf een bescheiden tegenreactie geen escalatie"
M.a.w. ze liegen altijd over de situatie die altijd eenzijdig in het voordeel van hunzelf en in het nadeel van de tegenstander kan worden uitgelegd.

Het westen snijdt zich zo zelf in de vingers, doordat de andere partij zich op geen enkele manier aan de regels houdt. Alleen zijn de consequenties daarvan behoorlijk confronterend voor het westen. Want dat betekend dat men eigenlijk sinds het begin (in 2014 en zeker in 2022) feitelijk verkeerd zat qua strategie.
Het interessante (en ook tenenkrommend schrijnende) aan deze tactiek van RU / Putin is dat het óók een enorme bluf is. Zie het door jou aangehaalde voorbeeld: RU beschuldigd NAVO van "boots on the ground", en stelt dat de inmenging van NK-troepen daarmee slechts een beperkte tegenmaatregel is.

Je zou dan kunnen redeneren: "prima, dan sturen wij nu daadwerkelijk NAVO troepen, RU kan daar niets meer van vinden want ze hebben al stelling genomen tegen die (tot op heden verzonnen) situatie en "gepaste" tegenmaatregelen" getroffen. Er is dus géén sprake van escalatie".

De bluf van Putin is dan dat hij er van uitgaat dat de NAVO landen het niet aandurven om dat daadwerkelijk te doen (even los van de discussie hoe slim/wenselijk dat daadwerkelijk is).

Take life with a grain of salt. . . . add a slice of lime and a shot of tequila.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • saikol
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 11:54
asdfqwerty schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 10:39:
Ik denk dat de "echte" inzet van Noord Koreaanse troepen vrij beperkt zal blijven. Ja ze vechten op Russisch grond gebied, en later misschien ook op Oekraïens grondgebied, maar Kim wil natuurlijk niet alle troepen wegsturen.
Willen niet, maar NK is ook vrij afhankelijk van RU als het aankomt op het voeden van de bevolking. Op het moment dat er nog meer personele problemen voor RU komen zal de druk opgevoerd worden om meer mensen te sturen

Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • defiant
  • Registratie: Juli 2000
  • Nu online

defiant

Moderator General Chat
Topicstarter
Seraphin schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 10:41:
De bluf van Putin is dan dat hij er van uitgaat dat de NAVO landen het niet aandurven om dat daadwerkelijk te doen (even los van de discussie hoe slim/wenselijk dat daadwerkelijk is).
Het in inderdaad bluf, maar het is ook een uitoefening van pure grenzeloze macht. D.w.z. Rusland gelooft niet in internationale regels, de rechtstaat, democratie, mensenrechten, etc. Maar het westen zelf geloof juist wel in een gezamelijke regels gebaseerde samenwerking en inrichting van landen en de wereld.

Rusland gebruikt die visie heel erg effectief tegen het westen. D.w.z.:
  1. Het westen gelooft in regels, dan moeten het westen zich ook aan die regels houden anders is het hypocriet.
  2. Rusland gelooft niet in regels, Rusland mag alles.
Bovenstaande tactiek zie je ook vaak terug in propaganda campagnes (niet alleen in Rusland, ook bij andere autoritaire bewegingen kan je dit zien), er is maar 1 partij die wordt gehouden aan afspraken en regels. En dat is het westen.

"When I am weaker than you I ask you for freedom because that is according to your principles; when I am stronger than you I take away your freedom because that is according to my principles"- Frank Herbert


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 3raser
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 11:43

3raser

⚜️ Premium member

dr.lowtune schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 09:29:
[...]


Wij laten het gewoon toe dat na alle Russische oorlogsmisdaden, er nu Noord Koreanen oorlogsmisdaden komen plegen. Laat dat eens op je inwerken. Noord Koreaanse boots on the ground op ons continent, om een land aan te vallen wat onze normen en waarden volgt/wil volgen(lid wil worden van de EU, NATO, bezig is met allerlei hervormingen).

En de reactie van onze politici: niks wat zoden aan de dijk zet.

Het is inmiddels toch wel duidelijk dat wij in het westen alleen maar kunnen pappen en nathouden. Met de offers die Rusland wil brengen en Gutierrez die al buigt voor Poetin is het duidelijk: Rusland gaat dit uit het vuur slepen. En wij gaan gewoon weer konkelen en hypocriet zijn tot de volgende aflevering van “Landjepik met Rusland” zich aandient.
Er is nog geen hard bewijs dat er daadwerkelijk Noord-Koreanen vechten op Oekraïens grondgebied. Maar als dat bewijs er is dan staat er wat mij betreft niets in de weg om ook troepen uit andere landen met Oekraïne mee te laten vechten. De Franse president had al eens iets geopperd. Het zou mooi zijn als "wij" ons een niet laten overbluffen door Poetin en dan ook daadwerkelijk een grote stap zetten. Is dat dan ook een opstap naar een derde wereldoorlog? Alleen als Poetin dat er van maakt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ample Energy
  • Registratie: Oktober 2007
  • Laatst online: 09:48
Maar waar komt vandaan dat Westerse landen staan te popelen om de eigen legers naar voren te schuiven en eigenlijk alleen wachten op Russische toestemming?
Voor zover ik weet zijn we nog op het punt van het bare minimum doen en vooral uitgefaseerde spullen doorsluizen en hopen dat Oekraïne het allemaal voor ons oplost.
3raser schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 11:05:
[...]

De Franse president had al eens iets geopperd.
Was dat een daadwerkelijk plan dan of gewoon bluffen naar Poetin?

Edit:
Was toevallig het NL nieuws aan het lezen en ik zag dit:
https://nos.nl/artikel/25...nse-militairen-in-rusland

Ik interpreteer de reactie als “we overleggen over sancties tegen Noord-Korea, maar de kans is klein dat we iets met reeële impact kunnen bedenken”, niet als “onze legers staan klaar, zodra we het eens zijn vegen we de Russen Oekraïne uit”.

Heb nog even gezocht naar hints op bereid te zijn legers te sturen, maar zie alleen dingen als dit:
https://www.politico.eu/a...ending-troops-to-ukraine/

Een geweldig betrouwbare bron zegt dat het een keer op een lijstje met discussiepunten heeft gestaan. Ja, verwacht je dan dat er nooit ook maar één woord over is gezegd in hoge kringen? Dat is niet hetzelfde als er daadwerkelijk bereid toe zijn of klaar voor zijn.

Maar goed, ik hoop dat ik geen gelijk heb :P

[ Voor 45% gewijzigd door Ample Energy op 25-10-2024 12:44 ]

Luister naar je onderbewustzijn. Er is een reden dat je niet wilt weten hoe je voedsel wordt geproduceerd.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PASware
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 12-10 17:39
Ach, zolang we al geen lange(re) afstands raketten sturen, zullen we helaas al helemaal niet onze legers actief in gaan zetten.
NiGeLaToR schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 09:28:
De VN is hiermee failliet: niet alleen heeft het orgaan niets te zeggen dankzij de constructie van instemming maar ook leent het zich voor legitimering van hetgeen het zou moeten helpen voorkomen. Daarmee wordt het heel snel heel erg overbodig.

Wat een wanvertoning. Rusland die nota bene NK om hulp moet vragen om z’n 3-daagse kruistocht om UA te onderwerpen, wordt bezocht door de VN baas die er letterlijk voor buigt.
Hij was pas echt een (VN) baas geweest als hij Putin compleet genegeerd had, of zijn hand snel weg had getrokken. Of een kopstook geeft bij de buiging

[ Voor 71% gewijzigd door PASware op 25-10-2024 14:16 ]

Tesla Model 3 SR+ | 4425wp (Dak) - 1920wp (platdak) - 840wp (gevel 90gr) | Panasonic 5kW warmtepomp | Hewalex WPB 200L boiler


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AndereKoekoek
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 12:17

AndereKoekoek

Ping! Pong?

asdfqwerty schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 10:39:
Ik denk dat de "echte" inzet van Noord Koreaanse troepen vrij beperkt zal blijven. Ja ze vechten op Russisch grond gebied, en later misschien ook op Oekraïens grondgebied, maar Kim wil natuurlijk niet alle troepen wegsturen.
Alle troepen?
Lees de laatste dagen steeds dat Noord-Korea heeft een landleger van ongeveer 1 miljoen soldaten en nog 300k ondersteunend personeel. bron: zie google, veel bronnen.

Van die 15.000 mensen voelen ze niks. Zelfs 300.000 zouden ze niks voelen, want in tegenstelling tot Rusland hebben de mensen in Noord-Korea echt helemaal niks te zeggen. Het land kampt met grote voedseltekorten, dus ze zullen blij zijn om in het leger te kunnen gaan en eten op de tafel te krijgen.

Acties:
  • +4 Henk 'm!

  • stylezzz
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 12:02
AndereKoekoek schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 15:11:
[...]


Alle troepen?
Lees de laatste dagen steeds dat Noord-Korea heeft een landleger van ongeveer 1 miljoen soldaten en nog 300k ondersteunend personeel. bron: zie google, veel bronnen.

Van die 15.000 mensen voelen ze niks. Zelfs 300.000 zouden ze niks voelen, want in tegenstelling tot Rusland hebben de mensen in Noord-Korea echt helemaal niks te zeggen. Het land kampt met grote voedseltekorten, dus ze zullen blij zijn om in het leger te kunnen gaan en eten op de tafel te krijgen.
Ik kom niet meer bij als ze massaal beginnen te deserteren. ;)

Acties:
  • +2 Henk 'm!

Verwijderd

stylezzz schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 15:35:
[...]


Ik kom niet meer bij als ze massaal beginnen te deserteren. ;)
Niet om in dat geval je plezier te vergallen, maar ik vrees dat het regime in noord korea de mensen die het stuurt geselecteerd heeft op aanwezigheid van makkelijk op te pakken familieleden.

[ Voor 7% gewijzigd door Verwijderd op 25-10-2024 16:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ramzzz
  • Registratie: Juli 2003
  • Niet online

Ramzzz

Ziet alles :|

Wat zijn ze toch zielig, die lieve, vredelievende Russen, da, Poetin voorop, dat de hele 'Westerse' wereld tegen hen is...



Arme zielen.

Ik voorzie ook wel een terloopse spontane defenestratie, binnenkrt.

[ Voor 10% gewijzigd door Ramzzz op 25-10-2024 16:02 ]

"Atheism is an attitude, a frame of mind that looks at the world objectively, fearlessly, always trying to understand all things as a part of nature" - Carl Sagan


Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Stylze
  • Registratie: Maart 2010
  • Laatst online: 11:56
Seraphin schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 10:41:
[...]


Het interessante (en ook tenenkrommend schrijnende) aan deze tactiek van RU / Putin is dat het óók een enorme bluf is. Zie het door jou aangehaalde voorbeeld: RU beschuldigd NAVO van "boots on the ground", en stelt dat de inmenging van NK-troepen daarmee slechts een beperkte tegenmaatregel is.

Je zou dan kunnen redeneren: "prima, dan sturen wij nu daadwerkelijk NAVO troepen, RU kan daar niets meer van vinden want ze hebben al stelling genomen tegen die (tot op heden verzonnen) situatie en "gepaste" tegenmaatregelen" getroffen. Er is dus géén sprake van escalatie".

De bluf van Putin is dan dat hij er van uitgaat dat de NAVO landen het niet aandurven om dat daadwerkelijk te doen (even los van de discussie hoe slim/wenselijk dat daadwerkelijk is).
De westerse navo landen durven dit zeker niet te doen, we zijn veels te bang ons luxe relaxte leventje te verliezen ten koste van een wereld oorlog, dus dit is gewoon slim wat Poetin aan het doen is. Steeds een stapje verder gaan maar niet in 1 keer alle kaarten op tafel gooien wat mogelijk wel een serieuze reactie van de navo kan uitlokken, ondertussen heeft Rusland ontzettend veel informatie opgedaan met vechten tegen westers getrainde troepen/materiaal en gaan ze nu ook nog is steeds meer met andere landen samenwerken die het Westen haat. Langzamerhand is dit toch wel redelijk zorgwekkend te noemen.

Playstation 5


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
Ramzzz schreef op vrijdag 25 oktober 2024 @ 15:59:
Wat zijn ze toch zielig, die lieve, vredelievende Russen, da, Poetin voorop, dat de hele 'Westerse' wereld tegen hen is...

[YouTube: Chilling moment seething Putin erupts in fury at BBC reporter who bravely challenged despot over bru]

Arme zielen.

Ik voorzie ook wel een terloopse spontane defenestratie, binnenkrt.
Jammer dat dit niet meer aandacht krijgt. Ik had het later pas door:
Het is de brics summit en er is zowaar een BBC reporter bij die Putin terplekke challenged over zijn opmerking over vrede en voorspoed met zijn invasie in UA. Uiteraard is Rusland volgens Putin slachtoffer van agressie van anderen enzo, maar is de slotzin iets wat mij de halve dag zoet heeft gehouden.

De BBC held noemt namelijk ook door Rusland geinstigeerde problemen in Europa. Putin zegt daarop dat dit onzin is én het resultaat van ons eigen beleid.

En hij heeft gelijk: het feit dat Rusland zoveel invloed heeft is ook iets wat wij laten gebeuren. Het maffe is dat ik in ene begrijp wat hij potentieel bedoelt: ik doe alleen wat mogelijk is en jullie laten mij dit zelf doen, dus wat zeur je nou?

Tis een gedachtenkronkel maar als we nu nog steeds onze normen en waarde willen projecteren op wat er in zijn hoofd om gaan zijn we bijzonder hardleers en dom bezig. De beste man moet gestopt worden.

Edit: meer video materiaal, die @Ramzzz deelt is fors in geknipt. Ms is dit uitgebreider:

https://www.dailymail.co....ing-West-lying-faces.html

[ Voor 8% gewijzigd door NiGeLaToR op 26-10-2024 16:39 ]

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!


Acties:
  • +5 Henk 'm!

  • teacup
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 11:51

teacup

Moderator General Chat

Think First, Write Later

Ondertussen vinden in Georgië verkiezingen plaats. Georgië heeft dezelfde problemen met de Russische inmenging als Moldavië dat had. Zo worden ook daar stemmen van Moldaviërs gekocht. Een fundamenteel verschil is dat de huidige Georgische overheid op de hand is van de Russische machthebbers.

Verslaggeving van de New York Times hierover:
https://www.nytimes.com/2...8-V96deu_W&smid=url-share
(Deelartikel met email sluis)

En die van de Washington Post:
https://wapo.st/48prM0w
(Deelartikel met email sluis)

Beide artikelen bieden wat algemene informatie over de context van deze verkiezingen, handig voor wie wat achtergrond nodig heeft.

Over de actuele situatie Georgië vertelt het alleen weinig.

De Volkskrant zit paywalled iets meer op het nieuws. In een artikel van iets voor tienen vanavond wordt gemeld dat beide kanten de overwinning opeisen. Er dreigt een clash hierover:
Zowel de regeringspartij als de oppositie heeft de overwinning opgeëist in de parlementsverkiezingen in Georgië. Aanhangers van beide kampen stevenen af op een confrontatie over de uitslag. Die bepaalt of het land een Europese of Russische kant opgaat.
Volgens de "uitslagen" zou de regeringspartij, Russisch gezind, 53% procent van de stemmen hebben (twee derde van de stemmen geteld).

Maar de oppositie geeft zich niet zo makkelijk gewonnen:
Maar de pro-westerse oppositie vertrouwt die exitpoll en de voorlopige uitslag niet. Twee andere exitpolls, uitgevoerd door nieuwsorganisaties die overwegend aan de kant van de oppositie staan, stellen dat Georgische Droom weliswaar de grootste partij is met 41 of 42 procent van de stemmen, maar dat pro-westerse oppositieblokken samen wel een meerderheid hebben.
Om dit de onderstrepen stelt de President, die nog wel Pro-Europees is, het volgende:
‘Europees Georgië is aan het winnen met 52 procent’, schreef de pro-westerse president Salome Zoerabisjvili zaterdag op X.

Haar verklaringen en die van andere oppositieleiders wijzen er op dat zij zich niet zullen neerleggen bij een uitslag die Georgische Droom aanduidt als winnaar. Ze beschuldigen de regeringspartij van grootschalige stemfraude. Hun aanhangers zijn eerder dit jaar massaal de straat opgegaan om te protesteren tegen repressieve wetten van Georgische Droom.
Kort over het verloop van de verkiezingen:
  • Waarnemers en media meldden zaterdag tal van onregelmatigheden in stemlokalen.
  • In een wijk van hoofdstad Tbilisi werden stemmers voor de oppositie aangevallen door een groep mannen.
  • Het hoofdkantoor van de grootste oppositiepartij, de Verenigde Nationale Beweging, werd aangevallen.
  • De organisatie My Vote zag in twee provincies zoveel incidenten dat ze ‘stelselmatige verkiezingsmanipulatie’ vermoedt in die regio’s.
  • Werknemers van grote bedrijven zijn onder druk gezet om de regeringspartij te steunen.
  • Verkiezingswaarnemers zelf zijn aangevallen en zwartgemaakt. Ze spraken van ‘smeercampagnes volgens Russisch script’ door Georgische Droom.
  • Transparency International zei dat haar werk onmogelijk was geworden door druk van de autoriteiten en nam voor het eerst in 25 jaar niet deel aan de waarneming van de verkiezingen.
Het is duidelijk dat Georgië steviger onder de Russische invloedssfeer gebukt gaat dan dat dit bij Moldavië het geval was. Georgië verdient onze onverdeelde aandacht.

Wil je een EU leger? Teken dan de petitie Protect us with a European ARMY (Volt EU)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • brecht_vb
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 11:01
En hij heeft gelijk: het feit dat Rusland zoveel invloed heeft is ook iets wat wij laten gebeuren. Het maffe is dat ik in ene begrijp wat hij potentieel bedoelt: ik doe alleen wat mogelijk is en jullie laten mij dit zelf doen, dus wat zeur je nou?

Tis een gedachtenkronkel maar als we nu nog steeds onze normen en waarde willen projecteren op wat er in zijn hoofd om gaan zijn we bijzonder hardleers en dom bezig. De beste man moet gestopt worden.
Met een duur woord zou ik durven zeggen dat het westen (en dan vooral in EU) nog in een cognitieve dissonantie zit (ontkenning) hoe het allemaal zo ver is kunnen komen.

We “vechten” ook met onze handen op onze rug door onze morele verhevenheid en heilige diplomatie.

Het Westen gaat pas durven uithalen als de wapen industrie de RU wapens overklast, en vooral in technologie.

EU/westen wil zich wel moeien, maar dan moet RU compleet militair stuk, maar het moet wel ordelijk blijven binnenin, en China mag zich er niet installeren (Kremlin).

[ Voor 14% gewijzigd door brecht_vb op 27-10-2024 08:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

teacup schreef op zaterdag 26 oktober 2024 @ 22:51:

[...]

Het is duidelijk dat Georgië steviger onder de Russische invloedssfeer gebukt gaat dan dat dit bij Moldavië het geval was. Georgië verdient onze onverdeelde aandacht.
Voor de Europese veiligheid heb ik momenteel toch meer aandacht voor Amerikaanse strijdstaten zoals Georgia, dan voor het kleine verre Georgië :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • brecht_vb
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 11:01
Verwijderd schreef op zondag 27 oktober 2024 @ 09:38:
[...]

Voor de Europese veiligheid heb ik momenteel toch meer aandacht voor Amerikaanse strijdstaten zoals Georgia, dan voor het kleine verre Georgië :)
Als Trump president wordt hoop ik van harte dat US legertop hem de levieten leest.

Nuja, dat het westen zijn NAVO rekening niet betaalt is ook beneden alle peil.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • tuinïnen
  • Registratie: September 2007
  • Nu online

tuinïnen

Eventus stultorum magister

teacup schreef op zaterdag 26 oktober 2024 @ 22:51:
Ondertussen vinden in Georgië verkiezingen plaats. Georgië heeft dezelfde problemen met de Russische inmenging als Moldavië dat had. Zo worden ook daar stemmen van Moldaviërs gekocht. Een fundamenteel verschil is dat de huidige Georgische overheid op de hand is van de Russische machthebbers.
Voor een land dat ooit zo Pro-EU georiënteerd was is dat wel vakkundig de nek omgedraaid de afgelopen jaren. Orban gaat het komende week daar wel even oplossen met zijn bezoek, opmerkelijk dat hij hier weer betrokken in raakt.

Verder zal Georgië niet op veel daadkrachtige internationale steun kunnen rekenen, Turkije kan nog wat tegenstribbelen maar of het belang daar groot genoeg voor is?

Komende weken in de ban van de repressie daar om de 'Droom' verder te laten gaan.

Acties:
  • +3 Henk 'm!

  • Virtuozzo
  • Registratie: Mei 2009
  • Niet online
NiGeLaToR schreef op zaterdag 26 oktober 2024 @ 16:37:
[...]

De BBC held noemt namelijk ook door Rusland geinstigeerde problemen in Europa. Putin zegt daarop dat dit onzin is én het resultaat van ons eigen beleid.

En hij heeft gelijk: het feit dat Rusland zoveel invloed heeft is ook iets wat wij laten gebeuren. Het maffe is dat ik in ene begrijp wat hij potentieel bedoelt: ik doe alleen wat mogelijk is en jullie laten mij dit zelf doen, dus wat zeur je nou?

Tis een gedachtenkronkel maar als we nu nog steeds onze normen en waarde willen projecteren op wat er in zijn hoofd om gaan zijn we bijzonder hardleers en dom bezig. De beste man moet gestopt worden.
In zijn essentie is het victim blaming, en dat sluit volledig aan bij de basis gedragslijn: roofdiergedrag.

Het is absoluut een gedachtenkronkel, maar hier zit een essentiële oefening om de mentaliteit te kunnen doorgronden. Die heeft immers geen raakvlak met wat wij hier kennen, en als we echt volledig eerlijk kunnen zijn, het is een mentaliteit en kader van denken wat nergens normaal is.

De crux zit hem in het woord roofdiergedrag. Het is absoluut niet vanzelfsprekend om hier over na te denken, er liggen over vele drempels, maar dit is de essentie van de disfunctie. Daarbij komt nog het unieke, en laagdrempelig volledig vervormende, mentale kader zoals functioneel vereist bij Inlichtingenwerk - het vermogen om te kunnen functioneren bij condities en dynamiek die op elk moment zowel volledig tegengesteld als waar als onwaar kunnen zijn. Daar zitten absoluut vereiste oefeningen bij in die discipline, maar wanneer dit dominant wordt én het kader wordt bepaald door roofdiergedrag, nu ja, het reguliere menselijke voorstellingsvermogen hierbij is te beperkt.

Bijkomend probleem is dat het roofdiergedrag zowel als individu en als groepsdynamiek functioneert, zonder enige grenzen, maar wel met diepe en brede kennis van menselijk gedrag - het eigen en dat van het eten. Het heeft dik twintig jaar geduurd voordat men toch een beetje naar oude Koude Oorlog tijd specialisten begon te luisteren, want regulier is hyperparisitair gedrag instinctief, net als bij andere psychosociale disfuncties. Hier echter functioneert het op basis van behoorlijk solide onderzoeksbasis. De erfenis van Andropov. Daarmee is het niet instinctief, maar berekenend.

En ja, dus ook de opmerking van het victim blaming heeft berekende gedragseffecten, primair bij signaal, secondair bij distributie, tertiair bij selectieve consumptie - et cetera en zo voorts.

Het is niet dat wij cognitieve dissonantie hebben, het is dat wij geen kader voor deze cognitieve disfuncties hebben op deze niveaus.

Populisme: de weigering van complexiteit en de poging om simplistische antwoorden te formuleren op ingewikkelde vraagstukken middels gebruik van elke mogelijke prikkel van gedrag - i.p.v. moeite te doen voor gezonde participatie.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ManiacsHouse
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 11:59

ManiacsHouse

Scheisse!

tuinïnen schreef op zondag 27 oktober 2024 @ 23:04:
[...]


Voor een land dat ooit zo Pro-EU georiënteerd was is dat wel vakkundig de nek omgedraaid de afgelopen jaren. Orban gaat het komende week daar wel even oplossen met zijn bezoek, opmerkelijk dat hij hier weer betrokken in raakt.

Verder zal Georgië niet op veel daadkrachtige internationale steun kunnen rekenen, Turkije kan nog wat tegenstribbelen maar of het belang daar groot genoeg voor is?

Komende weken in de ban van de repressie daar om de 'Droom' verder te laten gaan.
Opmerkelijk ook dat zo'n beetje de hele EU en de OVSE nogal vraagtekens hebben bij de uitslag maar meneer Orban heeft ze al gefeliciteerd met de grote overwinning.
"Felicitaties van Orbán
De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdagavond, nog voordat de kiesraad de officiële uitslag bekend had gemaakt, Georgische Droom al gefeliciteerd met de “overweldigende verkiezingszege”. Hij wenste kabinetschef Irakli Kobachidze geluk via nieuwsplatform X."

|:(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Brent
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 12-10 12:10
Verwijderd schreef op zondag 27 oktober 2024 @ 09:38:
[...]

Voor de Europese veiligheid heb ik momenteel toch meer aandacht voor Amerikaanse strijdstaten zoals Georgia, dan voor het kleine verre Georgië :)
Je kunt meer op de ene dan de andere kanarie letten, maar beide geven een waardevol signaal af wanneer ze sterven.

De Georgische president gooit iig de kont tegen de krib en roept op tot massademonstraties. Ik hoop dat er (weer) een revolutie mogelijk blijkt...

Humanist | Kernpower! | Determinist | Verken uw geest | Politiek dakloos


Acties:
  • +2 Henk 'm!

  • NiGeLaToR
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11:33
Virtuozzo schreef op zondag 27 oktober 2024 @ 23:15:
[...]

<dank voor betoog>

Het is niet dat wij cognitieve dissonantie hebben, het is dat wij geen kader voor deze cognitieve disfuncties hebben op deze niveaus.
Er is ook goed nieuws: er zijn meer en meer plekken waar men de invloed van Rusland en de onzekerheid over 'wat is nu echt de mening van de massa' in twijfel trekt of daar tenminste kritisch over is. Ook Microsoft is duidelijk in hun recente cybercrime en cybersecurity rapport: momenteel is 75% van de hackpogingen en hacks jegens klanten in NAVO landen direct te koppelen aan Rusland. Van de 600 miljoen pogingen per dag dus. (bronnen in rapport hier te vinden voor de liefhebber)

Toch is dat nog lang niet genoeg, zeker als je nagaat dat het grootste doelwit van alle beinvloeding en hackpogingen aan de vooravond staat van verkiezingen waarmee in potentie een bewonderaar van Putin aan de macht komt en z'n useful idiots, inclusief Musk, de dienst gaan uitmaken. Dat Musk Starlink op verzoek van Xi niet actief zou moeten maken in Taiwan via opdracht van Putin is een teken aan de wand voor wat ons allen te wachten staat.

Dit alles even resumerend om dat kader wat je schetst praktisch te maken - en dan zijn dit nog actoren aan 'onze kant' van de morele grens. Gedrag van roofdieren is inderdaad een interessante: als je die analogie volgt zie je direct de denkfout die we maken - van roofdieren begrijpen we tenminste de aard en wapenen we ons er tegen. Dat besef ontbreekt in grote mate.

Qua cognitieve disfunctie begint het feitelijk al jongs af aan: ik merk een gebrek aan systematisch denken en toepassen van logica als wetmatigheid om deductief te kunnen redeneren. De wereld is immers een systeem en hoewel menselijk gedrag niet per se 'logisch' is, is het effect van dit gedrag wel te plaatsen in een groter geheel. Actoren, belangen, reactie, het is niet zo ingewikkeld. Zit die disfunctie dan zo diep dat het ook niet meer aan te leren is?

We hebben nogal wat te verliezen en het is inmiddels meer dan frusterend om toe te zien hoe het simpelweg gebeurt.

KOPHI - Klagen Op Het Internet podcast. Luister hier! – bejaardenexport, WEF en de LIDL kassa kwamen al voorbij. Meepraten als gast? DM mij!

Pagina: 1 ... 75 ... 130 Laatste

Let op:
Zero Tolerance beleid
Dit topic valt onder Zero Tolerance. Dit betekent het volgende:
• We grijpen sneller in bij overtredingen.
• Er volgen sneller sancties.
Geen slowchat
We willen hier een high signal low noise discussie die qua informatie waardevol is voor alle deelenemers. Slowchat is hierdoor niet toegestaan. Wie dit wel doet kan de verwijdering van zijn reacties verwachten. Bij herhaling volgt ook een afkoelban van 48 uur.

Slowchat mag hier: Topicreeks: Dagelijkse ontwikkelingen in de oorlog in Oekraïne
Militaire achtergronden mogen hier: Militaire achtergronden omtrent de oorlog in Oekraïne
Discussie over wapensystemen, verhoudingen en inzet kan hier: Wapens en wapensystemen
Europese strijdkrachten en MIC: De Europese strijdkrachten en het Europees MIC
Voor de nasleep en mogelijke berechting daders MH17 hebben de we dit topic: MH17: De weg richting daders en mogelijke berechting

Specifieke topic regels
• Geen ongefundeerde speculaties over WW3
• Geen slowchat
• Gebruik embed [embed] link [/] tags voor tweets
• Deel aub geen schokkende beelden. Bedenk daarbij goed of een twitter bericht wat toevoegt aan de discussie.
• Geen propaganda talking points of desinformatie, check je bronnen.
• Russische "media" zoals Russia Today (RT) is geen bron en is hier niet meer welkom.
• Geen drogredenen of onlogische en/of onnavolgbare gevolgtrekkingen.
• Extraordinary claims require extraordinary evidence.
• Geen omgekeerde bewijslast, wie beweert moet bewijzen.
• De volgende drogreden is expliciet niet toegestaan: neutraliteit claimen om vervolgens een waardeoordeel te geven over het conflict. Zie ook Wikipedia: Argument to moderation en Wikipedia: False balance
• Post s.v.p. geen vliegbewegingen, dit voegt weinig toe aan het topic en is vaak alleen speculatief. Alleen als het echt relevant is, dan zien we graag een motivatie.

AWM beleidstopic:
Actualiteit, Wetenschap & Maatschappij Beleid