Het is mij de laatste tijd opgevallen dat als er een warmtevraag is met sww run er tussendoor, dat ik na de sww run een korte pendel start krijg en dat hij daarna pas netjes verder gaat. Zien andere dit gedrag ook?
Hieronder 2 grafieken met Ta, Tr, flow en frequentie. In de 2e grafiek ook de refrigerant liquid temperatuur erbij. Je ziet dat de sww run net is afgelopen. Voor 5 minuten blijft de pomp doorlopen terwijl de compressor uit staat en vrij snel zitten Ta en Tr op 22 graden. Dan start na 5 minuten de compressor, maar binnen 30 seconden zit ik 1,5 graden boven setpoint. Dan zou je zeggen dat hij zijn vermogen niet kwijt kan, maar 7 minuten daarna is Ta en Tr ook weer 22 graden en kan hij met dezelfde frequentie (36Hz) dat vermogen makkelijk kwijt in de 120m2 vloerverwarming. Bij de 2e start loopt de Ta ook veel minder snel op. Mijn vermoeden is dat het niet om de afgifte zit, maar in de aanvoer. Daarom heb ik in de 2e grafiek de Refrigerant liquid temperatuut geplot en die ligt een stuk lager bij de 2e poging waar het opstarten wel lukt. Ik heb geprobeerd die 5 minuten na de swe run op te rekken door het na-draaien van de pomp aan te passen van 5 naar 7 min, maar dat heeft tussen sww en starten verwarming geen effect, alleen na de pendel stop.
Ik vermoed dat cv water dus prima is afgekoeld, maar het koelmiddel in de leiding (circa 30m heen en 30m terug) nog niet, waardoor hij bij de eerste run te snel over zijn setpoint gaat. Iemand een andere gedachte of idee hoe je dit kan oplossen?
Interessante ontdekking, als je de na-draaitjjd van je waterpomp aanpast, dan kan je de korte interval tussen het pendelen iets oprekken. Lost het onderliggende probleem niet op, maar hiermee kan je wel voorkomen dat hij 6x per uur start.