Even een aanmelding, nog een weekje en dat wordt de unit geplaatst.
Hoekhuis uit 1985, 2km van de Noordzee, oost-west, dus veel winddruk op de voorgevel
We wonen met 2 volwassenen, een tiener en 2 poezen
De afgelopen jaren op meerdere fronten verduurzaamt met vervanging van dubbelglas door HR++ (U1.1) en vloerverwarming (35 m2) op de begane grond.
Het gas verbruik is de afgelopen 2 jaar met de vloerverwarming circa 750m3/jaar, doel temperatuur meestal 18, 19 als we thuis zijn.
Het warm water is 5 jaar geleden opgelost met een Atlantic Calypso 100 Liter, ~550kWh per jaar
De huidige ketel is een AWB 2HR met Opentherm, deze staat op 55C, dat is de laagste stand voor CV water.
De vloerverwarming heeft een thermostaat kraan, en zie ik in de logging 30C water aanvoer en 25C retour
De 1e verdieping is voorzien van radiatoren, het plan is om deze te vervangen waar nodig door dikkere exemplaren indien nodig.
Er is mechanische ventilatie icm met roosters in de ramen. Maar ook zonder roosters is de zuidwester slecht te blokkeren op de west gevel. Aan de oost kant is het een minder groot probleem, hier staat een bomen rij, schuur en overkapping.
Grafiek van de vloerverwarming, de vvw labels zijn helaas omgedraaid. Dit is de ochtend van 29 oktober.
Ja, de ketel pendelt, minimum vermogen is 7kW geloof ik. Daarnaast helpt de niet open verdeler, bypass en pompschakelaar (temperatuur) niet mee.
Als ik het gasverbruik van 17 februari 25 (rond vriespunt) erbij pak zit tik op iets van 6kW afgifte als ik het goed lees, voor een langere periode.
Volgens mindergas.nl zit ik rond de 0,275m3/graaddag.
De koevlaas2 methode wel gelezen, en deze komt voor mijn gevoel op een hele lage waarde uit van 3,6.
Misschien vertekend door het verlagen van de temperatuur sinds 2022 (20 -> 18). Tegenwoordig steeds vaker weer 19, maar nachtverlaging naar 18 staat er nog steeds in. Zoals ik het zie in de grafieken heb ik zeker 6kW nodig rond het vriespunt.
Het oorspronkelijk woningstichting huis (1985-1995) is kwalitatief erg matig. Deze is in 1995 op de koopmarkt gekomen maar is in de basis niet veranderd. Sinds het aanbrengen van isolatie op zolder en afdichten van kieren waar het dak op de balk rust waait het niet meer binnen op zolder, en is het ook geen 14C binnen.
Ik heb gekozen voor de kleinste 3 fase unit. Het is de PUZ-SWM80YAA geworden in overleg met de installateur. Hij geeft wel aan dat deze te groot is, maar icm met 3 fase wens wel geschikt zou zijn.
Meegegeven dat het niet perse in steen gegoten is, maar hij is een week later hier wel op terug gekomen dat dit geen grote problemen zou moeten geven. De 3 fase wens is met name door het laden van de elektrische autos. De laadpaal is slim en regelt zelf terug (SmartEVSE).
Verder komt deze met een nieuwe open vloerverdeler (4 groepen) voor de BGG en een 50 liter buffervat in de retour. Ik zal vragen of hij deze met een bypass kan maken. Als ik de discussie lees is dat een verstandige keuze.
In principe is de installatie enkel voor de ruimteverwarming voor het huis. Mocht de WP boiler voor het warm water stuk gaan, dan overweeg ik alsnog om ook SWW via de Mitsubishi te doen. Maar dat is voor de toekomst. Met de Atlantic van 100 Liter i.c.m. een QBlue 1.6m douche WTW is dit tot op heden geen probleem geweest.
Gelukkig kon ik overleg met de installateur zelf de koelleiding door het huis, en eronderdoor trekken met een mantelbuis. Deze komt nu uit in de open steeg naast het huis. Dit is dicht op de erfgrens, maar huis is wel 5 meter versprongen t.o.v. buren. Misschien moet ik hier iets met het geluid doen. Ze zeggen in ieder geval geen probleem te zien. De unit kan eventueel nog in een stille modus gezet worden lees ik hier.
Volgens het rekenmodel zou ik vanaf de unit tot aan het slaapkamerraam van de buren in de marge moeten zitten.