MotorBeast schreef op donderdag 2 maart 2023 @ 13:01:
[...]
Ik ben een andere mening toegedaan. Installateurs maken gewoon misbruik van de angst van mensen door de gasprijzen vorig jaar, die denk ik iets minder goed rekenen dan ik (of helemaal niet) en melken de boel gewoon uit ten gunste van zichzelf. Toen ik een uitgebreide rekensom mailde aan de man die mij 27 mille wilde aanrekenen voor een Ecodan en boiler en meldde dat hij volgens mij een rekenfout had gemaakt werd het ijzig stil. Op naar de volgende die er wellicht wel intrapt. Iedereen mag en moet zijn brood verdienen, maar je kunt het ook te bont maken.
Tja, er is geen bescherming van de klant tegen leveranciers die er een slaatje uit willen slaan (even afgezien van juridische echte fraude). In .nl (koopmansgeest) wil men dat met vraag en aanbod reguleren, maar nu is de (klant)vraag hoog, het (leveranciers)aanbod klein en dus krijg je deze huidige situatie.
Maar wat ik van je lees lijkt het dat je huis al behoorlijk geïsoleerd en ook bescheiden in gebruik is. Dat is al mooi.
Neem dan mijn situatie: we wonen nu 3 maanden in een vrijstaand huis waar de vorige bewoners 3500m3 per jaar verstookten (ook een gedragscomponent erbij) en dat wilde ik natuurlijk heel beslist niet.
Dus alles op alles gezet om ASAP warmtepomp te krijgen en me hier inlezen (al half jaar). Supergoed van iedereen en ik wil m'n ervaringen ook graag delen (maar zoveel nog te doen..).
M'n vaste (meegenomen van vorige huis) energie contract ging tot begin februari en m'n variabel contract zou volgens m'n leverancier nu naar 630 € per maand gaan.
Inmiddels eerste stappen naar betere isolatie gedaan (vloer) in dec/jan en volgende stappen onderweg (ramen HR++ en dak isolatie in 1Q en 2Q van 23).
En in 4Q22 een pana 9k J gekocht in UK (anders was het een jaar wachten) en die draait nu al als een zonnetje een paar weken (lange runs) en 't huis is lekker warm en die 9kW gaat het wel redden lijkt me (wij hoeven geen 22C ijn huis, 19-20C vinden we al warm).
En ja, 't is uit het buitenland en ik ben dus op mezelf aangewezen, maar ik zie dit als calculated risk. Ik heb veel vertrouwen in Pana, ook vanwege ervaringen met allerlei andere producten van hun. We zullen zien...
Grosso modo ben ik nu een 8 a 9 k€ kwijt aan WP en zelf-installatie van leidingen etc (ruim gerekend) en 3 / 4 weken werk (vnl aan cv leidingen reviseren). Overigens doe ik het rustig aan qua werk. Gas is inmiddels afgesloten en gasmeter halen ze komende maand weg. Ik wil naar dynamische leverancier en als ik het zo inschat ga ik naar 120-150€ per maand aan energie kosten (bij Tibber of Zonneplan), misschien wat hoger.
Overigens in 4Q22 ook een WPB gekocht en aangesloten wat eigenlijk vrij simpel en snel geïnstalleerd was, en qua totale kosten was dat een 3k€. Want dit heeft in mijn situatie en ook qua filosofie van aanpak voordelen (zo simpel, helder en flexibel mogelijk).
Kortom, ik hoef niet precies te weten wat ik bespaar want het moge duidelijk zijn dat dat erg fors is. Terugverdientijd is daarmee ook kort alhoewel het voor mij geen keuze was (gas moest sowieso weg, ik woon in Groningen).
Maar jouw en mijn situatie verschillen en ik denk dat het voor jou gewoon wachten is tot vraag en aanbod beter in balans zijn, ik hoop voor je dat dat niet te lang gaat duren maar vrees nog wel een paar jaar.
Genoemde prijzen zijn nog zonder subsidies.
[
Voor 3% gewijzigd door
dof op 02-03-2023 15:36
]