TheJVH schreef op woensdag 4 september 2024 @ 17:43:
Ik zit te kijken naar een warmtepomp, en op m'n shortlist staat de VWL 55/6 A 230V (900m3 aan gas per jaar). Een van de voordelen is denk ik dat Vaillant zelf fancoils levert - maar maakt dat eigenlijk uit? Zit er enige vorm van communicatie tussen de fancoils en de warmtepomp? Ik was niet van plan een driewegklep te plaatsen voor de fancoils, alleen een twee-weg klep voor de vloerverwarming beneden zodat ik in de werk- en slaapkamers actief kan koelen.
Het zou om de VA 2-025 WN (wand model) gaan. Volgens mij is het enige verschil met de VA 2-035 WN dat de ventilator harder kan blazen (en luidruchtiger is).
Maakt niet uit welk merk fancoils normaliter regelen die stand-alone.
Zou wel een servo klep erop zetten, 2 of 3 weg. Waarbij 2 weg mijn voorkeur heeft. Want je wil niet dat er altijd water doorloopt zeker niet in de winter.
Je kan ook Inova Airleaf SL400 pakken met ingebouwde regeling.
Als je alleen de Francois boven gaat koelen, als je dat wil, en met echt koud water, dan kan dat wel.
Je moet de leidingen dampdicht isoleren en corrosie vrij materiaal nemen bv mlb
Ik zou dan zelfs gaan draaien op een flink parallel RVS buffervat met externe pomp.
Desnoods met een bypass met afsluiters om s’winters het buffervat te bypassen. Of als serie buffervat in te zetten samen met de VVW.
Velen zullen dat afraden, maar ik heb veel ervaring in watergekoelde installaties. En regelgedrag fancoils + kleine waterinhoud maken zonder buffer een pendelfestijn installatie waarbij ook stromingsgeluiden optreden.
[
Voor 7% gewijzigd door
Technician- op 04-09-2024 18:52
]